Pragointerier

ostatní - sádrokarton

Dotaz   Dobrý den, chci se informovat, co by bylo nejlepší z hlediska účelnosti. V současné době mám v obývacím pokoji a kuchyni bílou dlažbu a uvažujeme, že do obývacího pokoje necháme položit plovoucí podlahu, protože dlažba je dosti nerovná. V kuchyni zachováme dlažbu, nebo je lepší plovoucí podlahu položit po celé ploše? Je to cca 32m. Děkuji za pomoc, Martin Ch.
Odpověď   Pro nejlepší zodpovězení dotazu je nutné vidět alespoň půdorys tohoto prostoru. V případě, že obě zmiňované části jsou propojené minimálně větším otvorem. Přikláním se z hlediska jednoduchosti v detailu a velikosti plochy vytvořit podlahu plovoucí. Z hlediska účelnosti je lepší v části kuchyně položit dlažbu (vyšší tvrdost, odolnost proti vodě, teplu) a to rektifikovanou - beze spár (lepší údržba).I v malých prostorech se dají dokonale zpracovat přechody podlah. V geometrických liniích (přímka, pravý úhel), tón v tónu, při přechodu v jednoduché křivce dlažba světlejší a opakovat stejný detail méně výrazný na stropě (malba, sádrokarton, obklad). Pro ucelený výraz je nutné brát v úvahu hmotu a tvar zařízení, malbu zdí, použitých svítidel, dveří.
Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, zaujala mě Vaše poradna a chtěla bych se také na něco zeptat. Máme v paneláku malou předsíň 1,15x2,50cm (vznikla přepažením dlouhé, úzké chodby při rekonstrukci byt.jádra). Na jedné kratší straně je věšáková stěna s botníkem v barvě buku, naproti bude vestavěná skříń, také v barvě buku. Na podlaze je velkoformát.dlažba, položená nakoso, o něco tmavší než stěna. Vstupní dveře jsou panelákové, také podobné barvy, ty chceme potáhnout koženkou v barvě podlahy. Mohla byste mi říct, jestli je to tak správně a hlavně poradit barvu výmalby? Bílá se mi zdá k tomu nudná. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, řešený prostor je opravdu velmi malý. K materiálu v odstínech buku je možné použít mnoho barevností. Jestliže chceme předsíň oživit a taky se v něm cítit svěže, můžeme použít studené odstíny např. zelené nebo i fialově šedé, ne reflexní ani pastelové . Mám trochu výhrady na koženku na dveřích. V případě, že chcete dveře odhlučnit, volila bych pevný materiál DTD desku nebo sádrokartonovou desku s vrstvou polystyrénu tato se dá opatřit omyvatelným uni nátěrem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jakou mám zvolit barvu pro obývací pokoj (vyšší strop 3,6 m) a kuchyň (výška 2,4 m)? Obě místnosti jsou částečně spojeny asi 2,5 širokým otvorem. V obou místnostech je stejná plovoucí laminátová podlaha (tmavý dekor - makassar). Kuchyňská linka je bílá v kombinaci s tmavě červenou, vše ve vysokém lesku. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, k podlaze makassar, která je velice výrazná, a při výšce místnosti 3,6 m si můžeme dovolit sytější strop. Zajímavý detail je použití sádrokartonového stropu, odsazeného od zdí a odsvíceného. Tento pak může být v odstínech šedivých (imitace betonu) a zdi světle šedivé (doplňky antracit až černá). Další možnost je pohyb v odstínech béžových až pískových, opět na strop sytější. Nebo můžete vytvořit obrazec mezičtverec a uprostřed pověsit vzhledově zajímavé svítidlo. Červené odstíny bych v dalších detailech nedoporučovala .

Dotaz   Dobrý den, dělám kompletní rekonstrukci bytu 3+kk a řeším osvětlení obývacího pokoje. Rád bych měl po obvodu pokoje světelnou lištu končící pod stropem a zajištující tak rovnoměrné osvětlení místnosti. Myslíte, že je lepší použít zářivky, nebo světelné "hady"? Navíc kvůli tomu, že se jedná o pokoj spojený s kuchyní, mohu tuto lištu dát jen na tři stěny. Sice by šel vybudovat určitý umělý převis nad barem předělující kuchyň od pokoje, ale obávám se, že by to vypadalo divně. Neřešila jste někdy obdobný problém? Předem děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, velmi ráda používám v interiéru prvek nepřímého osvětlení. Toto je možné řešit sádrokartonovým podhledem s úpravou po obvodu pro osazení zdrojů svítidel nebo lištou s tvrzeného polystyrénu, která je k tomu určená. Dále je možné použít sádrová svítidla. Jako zdroj je vhodné použít žárovku ve tvaru trubice - mají teplé žluté světlo a vyhnete se zářivkám, které při zapnutí blikají.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Máme byt ve starším domě, takže při zařizování obývacího pokoje musíme vycházet ze stávajícího: renovované bukové parkety, bílá dřevěná okna a dveře, pokoj velikosti 30m2 a výška stropů 3,1 m. Chtěla bych spíš světlý nábytek. Neměl by nesplývat s podlahou a vyšší knihovnu (abychom využili výšku) ale zároveň by se neměl pokoj nenatahovat. Pokoj je orientovaný jižně, ale sluníčko sem i tak nedosáhne celý den. Jaké barvy stěn a případně kusového koberce tedy použít? Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, dle Vašeho popisu se jedná o starší zástavbu, která byla typická právě vyššími stropy místností, než mají dnešní byty. Pokoj bude působit teple pouze pokud zvolíte barvy teplých tónů. Světlá výška přes 3m působí sama o sobě dost chladně, proto jsou v podstatě dvě možnosti, jak prostor vyřešit. Buď snížíte světlou výšku místnosti zavěšeným sádrokartonovým podhledem na přijatelnější úroveň 2,65m (pokud to samozřejmě půjde např. ve vztahu k okenním otvorům) :o). Méně náročná varianta je pokoj vymalovat již zmíněnými teplými barvami v sytějším tónu na jednu dominantní stěnu, např. oranžovou, či žlutou. Nebál bych se ani cihlově červené (která určitě k bukové podlaze vynikne) a současně vybavit interiér světlým nábytkem - bříza, javor v kombinaci např. dř. Zebrano. Díky tomu nedojde k jednolitosti prostoru. Barvu při této výšce místnosti nedotahujte až ke stropu, ale ponechte 20 cm bílý pruh, čímž pokoj opticky snížíte. Na zbylé stěny použijte barvu ve světlejším odstínu, než bude barva hlavní.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu obkladu zvolit do kuchyně. Kuchyň je šedobílé nelesklé lamino a podlaha ořech. Nádobí mám oranžové, pracovní deska je středně šedý melír. Také jsem se chtěla zeptat, zda lze nějakým způsobem zavěsit LCD displej televize na krbovou vložku ze sádrokartonu. Děkuji.
Odpověď  

Použila bych bílou barvu obkladače, kde by mohl být dekorativní proužek červeno-oranžové mozaiky. Na sádrokarton jen tak něco nezavěsíte a s ohledem na váhu TV přístroje to nevidím reálně. Vždy je potřeba počítat s něčím takovým dopředu a pod sádrokarton umístit dřevěné masivní profily, které pak následné zavěšení umožní.

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme byt v paneláku a na stropě jsou polystyrénové desky. Je možné to něčím překrýt či přelepit? Kvůli akustice by se nám to hodilo (manžel hraje na cimbál), ale vypadá to hrozně. Děkuji, Horsáková
Odpověď  

Dobrý den přeji. Možná varianta je odstranit současné kazety a obnovit panel nahozením nové omítky. Kvůli akustice je jistě vhodnější vytvořit sádrokartonový podhled, který se dá izolovat minerál. izolací. Šíření hluku se ale odhlučněním stropu omezí bohužel jen částečně a skoro minimálně. Hluk se dále šíří konstrukcemi a především bytovým jádrem.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně podkroví, které právě budujeme za sádrokartonu, ale na šikminy by se nám líbily palubky. Nevíme ale, z jakého materiálu by měly být a jaká šířka bude vhodná. Také bych chtěla vědět, čím se natírají, zda stačí jen nějaký bezbarvý lak. Chtěla bych, aby barva byla co nejvíce přírodní - světlá (budou tam dětské pokoje). Dále mám prosbu ohledně stávajících trámů, které jsou velmi staré a ne moc hezké. Sádrokartonem je obkládat nechceme, ale jen tak zůstat nemůžou. Dají se nějak renovovat nebo také obložit palubkami? Prý se to také dělá (odstín by byl stejný jako na šikminách). Děkuji moc za informace.
Odpověď  

Dobrý den, původní prvky krovu doporučuji ohoblovat, obrousit a natřít bezbarvým lakem (pravděpodobně budete muset i protipožárním bezbarvým lakem). To, že budou vidět nepravidelnosti a případná poškození, je přece naopak krásné. Příroda je příroda. Světlé dřevo je javor. Vyvarujte se sukatého dřeva (borovice, smrk), jinak interiér bude vypadat jak na chatě či chalupě (pokud to však není záměrem.) Asi bych obklad volil střídmě - ne na všechny plochy a vhodně bych jej doplnil barevnou malbou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, kde vést v podkrovních místnostech ze sádrokartonu trubky topení. (Zda v pokoji nebo je odbočit za sádrokarton.) Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě doporučuji rozvody skrýt za sádrokarton, prostor tak bude volný a estetičtější.

Dotaz   Prosím o pomoc při volbě barvy prken - podbití stropu zastřešené terasy, která je situována na sever, ale zároveň zastiňuje vchod do jídelny. Dveře na terasu (z jídelny) jsou jediným zdrojem světla v tomto pokoji. Přemýšlela jsem o bílém nátěru prken (nebo i vnějším sádrokartonu). Zároveň bych se chtěla zeptat na barvu oken, dveří a zábradlí rodinného domu, pokud je střecha (KM BETA) hnědá. Mohla bych vybrat s nádechem třešně nebo mahagon? Ještě jeden dotaz: pod zastřešenou terasou jsou vrata dvou garáží. Mohu dát bílá vrata, nad nimiž by byl strop bíle upraven, jak jsem již psala? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem.
Odpověď  

Dobrý den. V této situaci bych volil bílé podbití, bílá okna a bílá garážová vrata. Fasádu pak laďte k odstínu střešní krytiny (žlutá, hnědá, jejich kombinace apod).

Dotaz   Dobrý den, mám v domě sádrokartonové příčky (desky) a dělají se tam praskliny. Můžete mi, prosím, poradit co s tím? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sádrokartonové praskliny ve spojích se mohou zatmelit, přebrousit a znovu přemalovat. Popř. můžete použít opět perlinku, začistit a přemalovat.

Dotaz   Dobrý den. Koupili jsme byt a já Vás nyní prosím o radu ohledně barev do obývacího pokoje a kuchyně. Nábytek v pokoji je v provedení světlý buk (taktéž podlaha v kuchyni), sedačka v barvě terakota, koberec světlounce béžový, kuchyňská linka je též světlá s bílými dvířky a vymalováno je meruňkovou barvou. Obě okna (bílá) jsou směrována na sever. V pokoji je ze sádrokartonu podhled (po obvodu stropu cca 30x30cm a jen v této části pokoje), ve kterém jsou zabudována bodová světla. Tím pádem je strop snížen. Vymalováno je od podlahy až po strop žlutou barvou. Chtěli bychom barvami pokoj "rozsvítit a udělat jej vyšším dojmem". Na západní straně je nábytek se sedačkou a na té východní je výklenek ze sádrokartonu a vchod do kuchyně. Tento výklenek je též na protilehlé straně od oken, tedy na jižní stěně. Na té jsou i dveře do ložnice. Poraďte nám, zda máme použít jen jednu barvu, nebo některou ze stěn zvýraznit (např. světlounce zelenou?), Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle Vašeho popisu je obtížné se v prostoru orientovat. Je dobré zvýraznit jednu stěnu – ve Vašem případě bych však nevolila výrazné odstíny, ale spíš nějaké světlejší (třeba jemné odstíny cappucino, smetanová, vanilková). Výrazná je meruňková v kuchyni a sedací souprava.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak vymalovat podkrovní ložnici a dětský pokoj. Šikmé stromy jsou hodně strmé. Zvedají se od jednoho metru a sahají až ke štítu střechy (stropy nejsou snížené). Bojím se toho, že když stropy snížím např. použitím sádrokartonu, tak tyto pokoje, které nejsou moc velké, budou působit ještě menším dojmem. Moc děkuji za radu, Jana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud jsou pokoje malé, volte světlé odstíny výmalby (vhodná bude vanilková, fialková, jemná zelená). Záleží také na přísunu světla. Malé podkrovní pokoje s velkými šikminami a hodně vysokými mohou působit úzkým, vysokým dojmem (jako rokliny, či díry ve skále). Možná bych se nebála stropy snížit, a tím pokoje opticky rozšířit a zútulnit. Záleží ale na daném prostoru.

Dotaz   Dobrý den, máme "kazety" na stropech. Sádrokartonové stropy nechceme, ani ty nahazované štukem. Jaké jsou další možnosti? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud chcete stropy vyměnit, můžete také volit tzv. pnuté stropní podhledy, které mají velkou škáru barev a dělají se v lesklém i matném provedení. Zkuste se obrátit třeba na firmu Barrisol. Do tohoto stropu je možné instalovat bodová či klasická stropní svítidla. Nebo můžete celý strop osvítit shora, protože tvořen poloprůhledným materiálem.

Dotaz   Prosím o sdělení, zda je možné vybudovat stavební pouzdro pro dveře do paneláku.
Odpověď  

Dobrý den, stavební pouzdro pro zasouvací dveře je možné umístit i do panelového bytu.
Máte-li zděné jádro, tak to vůbec není problém, zde se jen vytvoří otvor, do kterého se stavební pouzdro umístí.
Máte-li panelovou zeď (příčku), pak máte dvě možnosti: - buď odřežete část panelu tak, aby vznikl dostatečný otvor pro stavební pouzdro, anebo můžete stavební pouzdro přizdít neboli přiložit k původní panelové zdi, čímž rozšíříte zeď a zbytek se dozdí či sádrokartonem uzavře, aby nebyly stavební úpravy vidět. Tímto způsobem se Vám ta původní panelová zeď rozšíří o šíři stavebního pouzdra.
Přesný postup a informace Vám dá samozřejmě výrobce, zkuste - www.schody-jap.cz a pokud byste měla zájem, můžeme Vám zaslat i přímý kontakt. Postačí zaslat prosbu prostřednictvím poradny anebo napsat na info@umimeudelatdomov.cz

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jaké barvy použít do dětského pokoje v podkroví. Zatím má rozměry 5*8m, později jej rozdělíme. Máme dvouletá dvojčata - holku a kluka. Zdi jsou ze sádrokartonu, šikminu a strop máme obložené palubkami, které zatím nejsou natřeny. Děkuji, Loupancová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlý nábytek v bříze, javoru či borovici a výmalbu v barvách vanilková, oranžová, jarní zelená.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji panelákový obývací pokoj o velikosti 16m2 orientovaný na východ a prosím Vás o radu, jaký zvolit odstín výmalby a dopňků. Na podlaze je laninátová plovoucí podlaha imitace ořech. V této barvě bude také nábytek v kombinaci s bílým leskem. Sedací souprava je bílá kůže a konferenční stolek budou 3 zasouvací skleněné stolky. Pro lepší představu přikládám vizualizaci. V návrhu je za TV použita dřevěná deska, kterou bych chtěl nahradit sádrokartonem a třeba ho barevně nebo tapetou odlišit. Děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den. K dřevině ořech jde krásně odstín zelené namíchaný třeba se žlutou, hnědou či šedivou. Doplňky volte přírodní, nebudou na sebe zbytečně příliš upozorňovat. A tapety? Zkuste www.poinshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, dovolte mi také využít vaší poradny. Už dlouhá léta malujeme na bílo, ale teď jsem se rozhodla pro změnu. Jakou barvou mám vymalovat obývací pokoj s krbem spojený s kuchyní? Potřebovala bych doporučit nějakou barvu a také prosím o tip, jak si poradit se sádrokartonovou stěnou za TV. Jelikož jsme zvyklí jen na bílou barvu, představuji si zatím jen jemné pastely. Vůbec si nevím rady s krbem a okolím. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, pro Váš velmi hezký interiér bych doporučil výmalbu ve světle žluté či zelené barvě. Za TV by bylo vhodné umístit designovou tapetu, která bude obsahovat zvolené barvy výmalby. Jistě si vyberete na www.pointshop.cz . Krb naopak vyzdvihněte tmavším odstínem, nebál bych se ani středně šedivé barvy.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě věci. Zaprvé – v naší novostavbě bude jeden pokoj (na západní straně) sloužit jako pracovna a současně jako pokoj pro víkendové návštěvy manželovy dcery (9 let). Pokoj má dubovou podlahu a zatím bílé stěny, máme již koupenou ostře žlutou rozkládací sedačku z IKEY. Poraďte mi, prosím, jakou barvou bychom mohli vymalovat stěnu za touto sedačkou (nebo jakou vybrat tapetu) a do jakých barev tento pokoj ladit, aby se tam hodila ostře žlutá. Zadruhé – náš budoucí obývací pokoj (na jižní straně) má vysoký strop otevřený do krovu lehce snížený sádrokartonem, trámy jsou dubové a strop a výmalba v bílé barvě. Jaké máme zvolit svítidlo na strop? Původně jsme chtěli bodovky, ale ty nám kvůli izolaci přímo nad sádrokartonem nebyly doporučeny. Předem děkuji za odpovědi, Eva B.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ke žluté výrazné sedačce můžete volit neutrální šedou (nebo šedozelenou – khaki) výmalbu, která křiklavý odstín ztlumí. Každopádně by zdi měly být spíš světlejší, aby sedačka zůstala dominantní. Doplňky volte v šedých, cappuccinových a případně zelených odstínech. Do obytného prostoru můžete použít přisazená bodová svítidla nebo výrazný závěsný lustr. Ten volte jen v případě, že prostor není příliš složitý. Přesto - aby vynikly trámy, byla bych pro decentnější přisazenou jednoduchou variantu svítidla.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji přepažit místnost v panelovém domě. Do stěny zabuduji dveře a u stropu menší okénko. Můžete mně, prosím, doporučit, jak tuto úpravu bytu co nejrychleji a nejlevněji zařídit?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nejjednodušší a nejdostupnější variantou se mi zdá být využití sádrokartonu na nosných profilech, do kterých se dají také zabudovat zásuvné dveře.

Dotaz   Dobrý den, chceme si mezi vnitřní chodbu a obývací pokoj nechat zabudovat posuvné dveře. Stavitel navrhuje, že je z jedné strany dozdí a z druhé strany dá sádrokarton. Jde to? Dále, jaký minimální rozměr resp. otvor je třeba, chceme-li 80 cm zasunovací dveře?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Potřebné rozměry zjistíte u firmy JAP, která vyrábí dveřní pouzdra - http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=180&styl=0. Kombinace sádrokartonu a zdiva je možná, ale lepší je vždy preferovat jeden materiál, aby nedocházelo k problémům ve spojích a různému "sedání" materiálu.

Doplnění odpovědi ze společnosti J. A. P. – výrobce stavebních pouzder pro zasouvací dveře: V žádném případě nedoporučujeme přiložit pouzdro pro zasouvací dveře na pevnou zeď a obložit sádrokartonem. Toto řešení je sice pohodlné pro stavební firmu, ale Vám jako uživatelům by do budoucna přineslo rachotící zvuk s každým posunutím dveřím. Rozhodně doporučujeme vybourat stavební otvor a do něj klasicky zapravit stavební pouzdro. Pro dveře o šířce 80 cm je třeba stavební otvor o velikosti – 1775 x 2080 mm. Nezapomeňte při usazování pouzdra pamatovat na to, že pouzdro se musí usadit na výšku již čisté podlahy, a to včetně výšky finální podlahové krytiny! Bližší informace lze nalézt na stránce - http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=176&styl=0, včetně technických specifikací a montážního návodu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o problému, který řešíme. Máme koupený byt, kde je velká místnost, a tu musíme zařídit jako obývací pokoj a ložnici. Bohužel stále nevíme, na kterou stranu umístit ložnici a na kterou obývák. Čím místnost předělit? Nebo ji máme nechat vcelku? Zasílám fotografie té místnosti ještě od původních majitelů zároveň jednu, která vyjadřuje přesně náš vkus. Za případnou radu moc děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bez přesného půdorysu nedokážu určit, která strana je pro co vhodnější. Obecně se domnívám, že balkón by byl lepší v obytné části a druhé okno pro část spací. Pokud není možné místnost rozdělit např. sadrokartonem (nevím, kde je vstup), tak bych prostor oddělila oboustrannou knihovnou. Je lepší jednotlivé části spíš opticky propojit než striktně oddělovat. Také je možné prostor odclonit posuvnými skleněnými příčkami.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o nápad či radu, která se týká posunu osvětlení v panelovém stropu nad bar a nad jídelní stůl. Představovala bych si závěsné osvětlení ve tvaru válců, ale hlavně bez toho, aby se do panelu nějak řezalo, také nechci rampu s bodovými světly. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den, osvětlení nad barem můžete vyřešit pomocí sádrokartonového stropního podhledu a zavést tak osvětlení tam, kam potřebujete. Strop tím snížíte cca o 70 mm, což je v kuchyni jedno a můžete elektro dostat po celé místnosti.

Dotaz   Dobrý den, psala jsem Vám dnes do on-line poradny. Tam jsem uvedla, že uvažujeme o prvcích jako krb, akvárium, skleněné dveře, sloupek obložený kamenem... Zasílám Vám půdorys bytu, jedná se o ten nejdelší pokoj. Představujeme si to takto (prosím o radu z designerského pohledu): ložnice u balkonu - šatní skříň (vlastně od balkonových dveří po délce stěny), postel na protější zdi směrem ke skříni. Obývák - úzký sloupek ke stropu obložený kamenem (nevíme, zda po obou stranách zdi, či jen z jedné části). Ty sloupky by oddělovaly místnosti, mezi nimi by byly zasazené čiré skleněné posuvné dveře. Teď ale nevíme, jak uspořádat ve zbývající místnosti sedací soupravu, LCD a zmiňované akvárium s krbem. Já bych si to předělení takto představovala, přítel naopak by chtěl sloupek popř. sloupky a u jednoho z nich akvárium netypického tvaru (např. sloupkovité). Skleněné dveře by úplně vypustil. Prosíme o Vaši radu, ať to můžeme konečně rozlousknout. Pokud to vidíte úplně jinak, budeme vděční za radu. Děkuji moc za odpověď. Rozměry pokoje: 9x3, 5m. Orientovaný je na západ, ložnici chceme minimální, obývák větší. Příčku lze vybourat.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Naznačila jsem první nápad a rozmístění jednotlivých zón a prvků na půdoryse. Vše ale závisí na přesných rozměrech. Volila bych oddělenou šatní část s vestavěným akváriem nad sedací soupravou, pro jeho obsluhu by bylo využíváno šatního prostoru. Také z obytné části by bylo čisté akvárium, které by mohlo být zasazené ve zdi obložené kamenem. Posuvné skleněné dveře by mohly oddělovat celou ložnicovou část od obytné. Popř. průchod kolem šatního prostoru by byl volný a celý šatní prostor by se odčlenil a vytvořil blok. Příčky by byly tvořeny sádrokartonem s nosnou konstrukcí pro akvárium. V ložnicové části by bylo možné vytvořit nad postelí nebo vedle ní v příčce niky, které by mohly být osvětleny a tvořily by tak příjemnou dekoraci a strukturu. Umístění krbu a televize bych volila proti sedací soupravě, která by mohla být také do tvaru L.

Dotaz   Dobrý den, máme v obývacím pokoji a jídelně na stropě nalepeny bílé kostky s polystyrenu. Již se nám to nelíbí. Manžel chce na strop palubky, ale tím, že máme nábytek moderní z Ikea, tak se mi zdá, že se to nebude hodit. Co použít na zakrytí polysterenu? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji tyto desky sundat a pak podle možností stropu použít buď klasický sadrokarton , tady je možné použít i zapuštěné sádrokartonové osvětlení stropní. Další variantou je opatřit strop klasickou stěrkou nebo nalepení desek Cembonitových , které se klasicky používají na obklad fasád.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Krb je moderní, nerezový, obložený sádrokartonem a natřen cihlovou barvou. Je součástní otevřeného prostoru -obývák,jídelna,kuchyně.Podlaha plovoucí dub.Ušpinění mě vadí převážně v letních měsících.Stále byste navrhoval obložení dřevem?
Odpověď   Dobry den Tak v tom pripade bych pozil lacobel
Dotaz   Nevim si rady predelavame barak a davame do mistnosti sadrokarton .Nevim si rady jak vymalovat loznici.Koberec je śvetle kavovy a letiste je modry skrine jsou tresnove bárvy prosim jak nakombinovatsteny aby to ladilo
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych odstín světlé kávové jako je na koberci v kombinaci s bílou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně obytného prostoru 35m2. Na podlaze bude dlažba středně hnědá defilé. Nevím zda je vhodnější kombinace kuchyně bílé, horní skříňky s hliníkovými rámečky a pracovní deska masiv bříza (mám ale obavy z údržby) nebo dýha bříza, horní s hl. rámečky a deska bílá. Popř. poradit jakou barvu desky. Sedačku máme světle béžovou, kuchyňský stůl jsem chtěla v bříze,židle bílé s břízou TV stůl bílý nebo bříza. Na stropě jsou přiznané smrkové trámy (mezi nimi bílý sádrokarton). Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku bych nedoporučovala z masivu. Volte spíš bžezovou imitaci, která by mohla také přejít až do korpusu. Zbylé části jsou příjemně sladěné. Tv stolek můžete opět volit v kombinaci korpusu v bříze a bílých dvířek.
Dotaz   Jste priznivcem sadrokartonu a bodovych osvetleni v predsini a nad casti kuchyne?nebo volit klasicke stropni osvetleni?
Odpověď   Dobrý den přeji. Je vhodné volit zabudovaná světla, lépe je vhodné volit osvětlení LED.
Dotaz   Dobrý den, rád bych Vás poprosil o rady – právě provádíme rekonstrukci bytu. Jakou barvu podlahy bychom měli zvolit v místnostech a jaké dveře? Předsíň a kuchyně jsou navzájem propojeny malou chodbičkou, v níž je vchod do koupelny. Dveře od koupelny a toalety (která je na předsíni) jsou plné v barvě ořechu (Sapeli Elegant). Kuchyňská linka bude mít starobílou barvu v provedení lesklý lak, deska bude z kamene v černé barvě, spotřebiče v nerezu. Váháme, jaký použít typ podlahy – jestli dlažbu nebo něco jiného. V obývacím pokoji a ložnici plánujeme plovoucí podlahu. Dveře do pokojů bychom chtěli taky v ořechu, ale nevíme, které vybrat. Favority jsou swing a model 40 prosklené. U dlažby se nám líbil model od Rako - spirit černá. Plovoucí podlaha v barvě wenge od quick stepu. Ještě bych se zmínil, že v koupelně a na toaletě je použitá dlažba defile světle hnědá (dle tabulek béžová), obklad je bílé barvy (vše velkoformátové provedení 30x60). Stěny máme prozatím všude bílé, ale do kuchyně za linku, která bude ve tvaru U, plánujeme výraznou červenou, v obývacím pokoji a ložnici bude vždy jedna stěna obložena kamenem. Stropy máme všude sníženy sádrokartonovými podhledy s bodovým osvětlením. Omlouvám se za takto rozsáhlé psaní, ale bohužel nevlastníme digitální fotoaparát, abych Vám mohl místnosti nafotit. Takže alespoň takovouto formou jsem se to snažil popsat. Předem Vám moc děkuji za Vaši radu, Velíšek.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v ořechu, typ Elegant s mléčným sklem, modely 40 nebo 50. Podlahu bude hezká v tmavém dekoru ořech nebo wenge. Interiér vyvažte světlým nábytkem, aby prostor nepůsobil temně. Tmavá podlaha však se hodí především do větších a prosluněných prostor, jinak bych volila světlejší (dubovou nebo javorovou). Taktéž v kuchyni je Vaše volba možná, ale dejte pozor, aby výsledek nebyl temný a strohý. Je dobré prostory oživit výmalbou a doplňky.
Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak dovybavit nábytkem obývák v podkrovním bytě. Nyní máme TV a hifi věz přímo na zemi (viz. přiložené foto). Hledali jsme v obchodech (kika, asko, ikea atd.) nějaký vhodný nábytek, skřínky či stěnu, ale nic se nám nelíbilo či nehodilo. Představuji si dlouhou nízkou skříň se zásuvkami. K tomu je ještě potřeba pořídit odpovídající stolek ve stejném stylu a barvě. Dekuji za jakýkoliv tip.
Odpověď   Dobrý den přeji. Obytný prostor je hodně členěn konstrukčními prvky, televize proti pracovnímu koutu není ideálním řešením. Osobně bych uvažovala o změně dispozice. Jelikož ale nejsou fotografie levé části prostoru, nevím, zda by to bylo možné. Televizi bych určitě umístila proti pevné zdi v levé části, sedací soupravu pak naproti pod okna. Dále doporučuji oddělení pracovní části od televizní - sádrokartonem či plnou stěnou vytvořenou na míru jako nábytek. Tím se prosto opticky vyčistí a sjednotí. Konferenční stolek bych volila v dekoru břízy nebo borovice a taktéž nábytek pod televizi.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu týkající se dětského pokoje. Nyní jej budeme zařizovat dceři ve věku 1,5 roku. Je to podkrovní pokoj, situovaný na jižní stranu, je v něm střešní okno. Chceme přidat ještě jedno normální - výhled bude na les. Jaké barvy volit na výmalbu? A je lepší jen jednu barvu, nebo třeba kombinovat? Na strop jsme dali na rovnou plochu sádrokarton, na šikmině budou palubky. Nevím, jestli dát palubky na celou šikminu, nebo jen po tu část, kterou předělují trámy, a zbytek pokračovat ještě sádrokartonem. Jaký odstín podlahy bude nejvhodnější? Nábytek bude masív - borovice. Děkuji moc za odpověď, Adriana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Z fotografií bohužel nelze rozpoznat celý prostor. Volila bych osobně celý strop v sádrokartonu a ne v palubkách. Palubky prostor opticky zmenší, dále jej rozčlení (již je rozdělen nosnými prvky) a zároveň bude šikmina opticky padat. Pokud je ale zvolíte, dejte je na kratší části a zbytek nechte v sádrokartonu. Co se týká výmalby: můžete volit dva odstíny – třeba jemnou olivovou zelenou s jemnou vanilkovou. Nebo pomerančovou, která by byla dominantní na hlavní stěně, a zbylé části jen v jemné smetanové. Co se týká podlahy: volila bych ji v odstínu trámů – v dubu, případně světlém javoru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jakou zvolit plovoucí podlahu a barvu do podkrovního pokoje pro mne a přítele? Místnost má sloužit ke spaní a trávení volného času, strop bude sadrokartonový. Líbí se nám nábytek švestka wallis. Chtěli bychom pokoj hlavně prosvětlit, máme tam jen jedno okno. Nebo máme zvolit jiný nábytek, aby bylo tam více světla? Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji, volte světlý nábytek a také podlahu. Na podlahu doporučuju javor, břízu nebo bělený dub. K tomu můžete volit nábytek v kombinaci javoru a bílých lesklých nebo prosklených dvířek, aby se prostor opticky zvětšil a prosvětlil.
Dotaz   Dobrý den. Jak by bylo vhodné vyřešit uchycení záclon a závěsů v obývacím pokoji? V blízké době chceme měnit sedačku, měla by být světlá. Záclony bych chtěla dlouhé bez vzoru a závěsy smetanové s tím, že bych je použila už od rohu místnosti a mezi okny bych dala nějaký obraz. V obývacím pokoji je sádrokarton (viz. foto). Napadlo nás, zda by bylo možné použít třeba stejnou bílou lištu, jaká se dává k uchycení látkových žaluzií (viz. francouzské okno) a na to zavěsit záclony i závěsy. Pokud by to bylo možné, nevím, zda lištu použít po celé délce místnosti. Ráda bych znala Váš názor, jak byste nám doporučili vše doladit, aby prostor vypadal útulněji. Nebo navrhujete úplně jiné řešení? Děkuji moc za radu, Mirka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit lankový systém uchycení a ukotvení v několika místech. Také je možná jednoduchá kolejnice, která bude po délce celé stěny – tím celou stěnu sjednotíte právě závěsy. Vhodnou variantou by byly také tzv. posuvné panely.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou požádat o radu. Bydlíme v bytovce a máme spojenou kuchyň s obývacím pokojem, ve kterém rozkládací sedačka slouží zároveň jako postel na spaní. Je oranžové barvy, stejně tak i křesla. Chtěla bych na sedačku i křesla potah jiné barvy, ale nevím, jakou zvolit. Poradíte? Dále bych chtěla z obývacího nábytku na stěně zrušit nějaké skříňky a televizor dát na stěnu. Nechala bych pouze spodní skříňky, velkou skříň v rohu a na stěnu bych pořídila pouze police. Nebo mi navrhnete jiné uspořádání? Kuchyňská linka je v kombinaci wenge a lesklé bílé. A poslední dotaz se týká výmalby. Líbila by se mi i tapeta za sedačkou případně za televizí, která by byla na stěně. Stěna za sedačkou je ze sádrokartonu. Na otevřený obývák s kuchyní navazuje chodba, která by se k němu měla také hodit. V příloze posílám fotky. Děkuji Vám za odpověď, Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemný cappuccinový nebo světle šedý potah, redukce nábytku dle vašeho popisu bude příjemná. Co se týká tapety, můžete poté volit odstín lila nebo malina - prostor pak bude působit důstojně. Vybrat si můžete např. zde: www. tapety-folie.cz.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vyřešit posuvné dveře do kapsy (máme v plánu chodbové dveře do stavební kapsy). Vše je připraveno, ale kapsa se nachází zrovinka tam, kde je v jiné místnosti nika připravená na vestavnou skříň. Pro vaši představu - vedle chodby, kde mají být dveře, je ložnice a kout pro vestavnou skříň, posuvné dveře by tam zajížděly do kapsy. Nechceme však, abychom při otevření skříně dveře viděli, chtěli bychom skříň s uzavřenými zády, ale zároveň možnost dostat se do stavební kapsy např. vysavačem. Posuvné dveře budou mít kapsu 2m, tak aby se dala občas vyčistit od pavučin atd. Prosíme o radu.
Odpověď   Dobrý den, paní Čížková. Z Vašeho dotazu jsme pochopili, že jste si vybudovali v příčce kapsu pro zasouvací dveře. Toto řešení není zrovna šťastné a určitě přinese do budoucna problémy… Jednoznačně doporučujeme, abyste posuvné dveře instalovali do stavebního pouzdra od osvědčeného výrobce. Dobré zkušenosti jsou s výrobky společnosti JAP, která je českým výrobcem a stavební pouzdra = plechovou kapsu, která se zazdí jako součást – pokračování příčky (je jedno zda sádrokartonové nebo klasické zděné) vyrábí už 10 let. Výhodou tohoto řešení je vyřešení pojezdů, vodících lišt a vůbec celé statiky ukotvení dveří. Záruka na pouzdra je 10 let a jde o skutečně léty osvědčený produkt. Pokud byste se chtěla dozvědět více – podívejte se na tyto stránky - http://www.dvere-jap.cz/. V případě dalších dotazů Vám je naše poradna určitě k dispozici.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu zda,případně jakým způsobem od sebe oddělit 2 totožné podkrovní dětské pokoje v novostavbě, každý o výměře 22,5 m2, jelikož máme zatím jen dvouletou dceru. Zvažovali jsme udělat z 1 části prostoru hernu a prostor předělit částečnou sádrokartonovou příčkou / z důvodu zútulnění, máme obavy, aby se malá v noci velkých prostor nebála/, japonskou stěnou či pouze nízkým nábytkem /výšky málo přes 1 m/. Děkuji za odpověď. Věrka
Odpověď   Dobry den spise bych se primlouval za "japonku" - lze pro zutulneni pouzit nekonecne mnozstvi dekoru, ktere vyrobci jeste doplnuji v serii tapetami - www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý večer. Chceme si pořídit pouzdro JAP 730 - Parallel a já potřebuji vědět, jestli i do něj doporučujete skleněné dveře. Musí být všechny bodovky umístěné v sádrokartonové zdi (třeba na stropu v kuchyni)? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, první část dotazu týkající se stavebního pouzdra Parallel zodpovídá pan Petr Paksi, obchodní ředitel J. A. P., která stavební pouzdra vyrábí již 10 let: "Celoskleněné dveře do stavebního pouzdra PARALLEL použít nelze. Při síle skla (10 až 12mm) je osová vzdálenost mezi celoskleněnými dveřmi 70 mm a po zasunutí obou křídel do stavebního pouzdra by tak byl mezi nimi velký prostor. Pohled do pouzdra by proto byl velmi nevzhledný. Dalším důvodem je, že při vysunutí obou křídel celoskleněných dveří musí být ukončení na zadním dveřním křídle tak, aby nebylo vidět do stavebního pouzdra. U celoskleněných dveří je ovšem poměrně náročné zadní dveřní křídlo připevnit. Navíc instalace synchronizovaného pohonu na celoskleněné dveře není možná. Doporučuji tedy využít prosklené dveře, tedy jakkoliv velké prosklení s dřevěným rámem po celém obvodu křídla. " Můžete se například inspirovat zde: http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_32 http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_1 Bodová svítidla lze umístit pouze v materiálu předsazeném nosné konstrukci (sádrokarton, dřevotříska, cetris desky, dekorační panely apod.).
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru. V únoru se chystáme na rekonstrukci obývacího pokoje. Naše představa je následující: Nábytek v barvě třešně ponecháme, modrou sedačku vyměníme za bílou rohovou z textilní kůže (umístěna bude na stejném místě). Dřevěný konferenční stolek vyměníme za skleněný. Jídelní stůl ponecháme, jen nad něj umístíme závěsné světlo, do budoucna vyměníme i židle. Zeď za jídelním stolem (ta s tím oranžovým obrazem) bychom chtěli obložit štípaným kamenem ve světlé bílobéžové barvě. A na zeď vlevo od posuvných dveří bychom chtěli umístit elektrický krb zabudovaný v sádrokartonu (viz obrázek v příloze). V dané situaci nevíme, jakou máme zvolit barvu podlahy (koberec vyměníme za plovoucí podlahu) a barvu stěn. Přítel chce ponechat oranžovou barvu stěn a jen jinou barvou zvýraznit výklenek s krbem, já bych volila přírodní tóny - vzhledem k tomu, že stěna z kamene bude světlá, tak protější stěnu s poličkami a TV bych vymalovala nějakou světle béžovou, stejně tak i výklenek s krbem, stěnu kolem krbu a posuvných dveří barvou cappuccino a taktéž stěnu naproti pod záclonami. Podlahu jsme si předběžně vybrali světlou - béžovošedou. Ale nejsme si tím vůbec jisti. Moc Vás prosím o radu ohledně zvolení barev. Předem Vám velmi děkuji. S pozdravem Lenka Borseníková.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že máte vybráno moc hezky. Světlá (bílá) sedačka, skleněný stolek, krb. Mně by se též vice líbily světlé přírodní odstíny. Přesně, jak uvádíte. Nebo je možná i kombinace s tapetami. Lokálně. Pro inspiraci se podívejte např. na www.POINTshop.cz. Podlaha by měla být tmavší, např. v ořechu.
Dotaz   Ohledně kuchyně mě napadlo, neobezdívat skříně do sádrokartonu, ale ponechat volný prostor např. na policový regálek, k oknu zbývá 80 cm, což mi přijde škoda "zazdít". U komína sádrokarton být musí (el. rozvody). Co myslíte, jak by to vypadalo?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte obě strany stejné symetrické, sádrokarton a police, popř. skříňka která skrývá el. na pravé straně a na levé užitný prostor plné skříňky. a nahoře police.
Dotaz   Před chvílí jste mi odepisovala.Psala jste zvolit do obyváku barvy z kuchyně. Myslíte že spíše tu tmavou barvu"terra"?Jaká barva dřeva se nejvíce podobá terre?Poradila byste z čeho(jestli zakalené sklo, nebo sádrokarton a bílý nátěr na bok u kuchyně?
Odpověď   Dobrý den přeji. Bok kuchyně bych volila ze sádrokartonu amůžete tam vytvořit osvtlené niky. Nábytek tmavý pokdu možno stejný materiál popř. můžete volit wenge.
Dotaz   Dobrý den, chci zrealizovat vestavěné patro a chtěla bych poradit jak technicky tak vizuelně. cca 2x 3m. Dřevěná konstrukce ukotvená nosně na dřevěné trámy, přičemž pohledově bude patro ze sádrokartonu. Schody vzdušně ze stěny, pod nimi knihovna.
Odpověď   Dobrý den přeji. Potřebovala bych znát přesné rozmístění oken dveří apod. ZDa by nebylo lepší volit schody kolmo apod. Takto nedokáži přesně proadit.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu jakou dlažbu do kuchyně, korpus calvados braunrot, dvířka calvados rosé, stůl calvadost braunrot, chrom.nohy. Jakou výmalbu, myslela jsem meruňkovou, strop bílý ze sádrokartonu a světla s chrom.lemováním. Děkuji moc za pomoc
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych béžovou výmalu ataktéž šedobéžovou dlažbu, která utlumí hodně teplý odstín calvadosu.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych poradit.Obkládáme atypickou koupelnu v novostavbě(arkýř,zkosená zeď,zasádrokartonované trámy),zvolila jsem obklad Madera 30x45,je zatím obložená čelní zeď světlou Madera samba a obložené zrcadlo Madera Wenge prořezávanou,
Odpověď   Dobrý den přeji. Dotaz nedorazil bohužel celý.
Dotaz   Dobrý den, v novostavbě bytu máme stěny v koupelně a WC ze sádrokartonu. Chtěli bychom závěsné WC, bude to možné? Stěna za WC je ze sádrokartonu, za ní stoupačky. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Je to možné jsou samonosné systémy závěsného wc, to ale budete muset zabudovat a znovu obložit sádrokartonem.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak zařídit obývací pokoj o rozměrech 3,5mx6,8m.Orientace je na východ,jedna kratší stěna je tvořena oknem.Pokoj rekonstruujeme,děláme sádrokartonový strop a plovoucí podlahu.Na stěnu počítáme s tapetou.Jaké barvy máme volit?D
Odpověď   Dobrý den přeji. Záleží na mnoha aspektech, dza již máte nějaký dekor nábytk, dveře apod. a od toho se to odvíjí takto je spousta možností...
Dotaz   Kuchyň v matu magnolie,prac.deska laminoOřech(obr.barevně zcela neodpovídá).Jakou barvu nátěru by jste volila mezi skříňky a jakou na sádrokarton (zakrývá prostor mezi vrchními skříňkami a stropem po celé zdi a nad větší částí ostrůvku,k vys.skříním
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý šedý obklad popř. béžový. Výmalbu jemnou s nádechem do béžova.
Dotaz   Ještě na upřesnění ke kuchyni - výmalba by měla být stejná jako dvířka kuchyně nebo světlejší či tmavší, tj. mělo by to splynout nebo by se to mělo nějak odlišit? A volila by jste stejnou barvu na stěnu i na sádrokarton. Dlažky dávat nebudeme.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu ůžete volit stejnou či i světlejší, na stěně bude vždy působit tmavším dojmem.
Dotaz   Dobrý den, prosím moc o názor, zdali je vhodně zvolená barevnost (u doplňkových barev, tj. výmalby a textilií a jakou barvu zvolit u závěsů ? (původní strakaté a červené bych chtěla obměnit). Byly by vhodné římské rolety? Nechali by se šít ale až za nějaký čas, tak hledám levnější řešení. Na podlaze jsou nově položené jasanové dřevěné parkety (vyměněné za buk). Po celém obvodu jedné stěny je dřevěná knihovna (vyruší se i dolní dvířka a celá se zkusí zabudovat do sádrokartonu, aby byla vestavěná). K sedačkám bychom mohli opět dát hnědý koberec s bílými větvičkami co byl na obrázku obýváku před instalací nové podlahy. Moc tedy prosím o dvě rady – o návrh barevnosti vycházející ze současné výmalby světlé a tmavší capuccino k červeným obrazům, které bychom si nyní rádi ponechali (tj. jaké textilie, ubrus, závěsy?) a jaká zcela odlišná barevná koncepce (vymalování a textilie) by se Vám v tomto prostoru líbila ? MOC děkuji za váš názor!!
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete obměnit za dolňky limetkové nebo tyrkysové barvy s čokoládovou. Římské roelty volte světlé, tak (smetanové) tak abyste mohli interiér obměnit barevnými detaily. Současně můžete použít hnědý koberec a také doplňky v odstínu knihovny a komody pod tv.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvou byste poradila vymalovat kuchyň? Kuchyňská linka –spodní část wenge, vrchní skříňky smetanová lesklá. Podlaha světlé lino (emotion bolivia 530). Nad vrchními skříňkami je sádrokartonový podhled.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jemnou šedou popř. výraznější dekor od limetky, přes oranžovou po bordó.
Dotaz   Dobrý den, zateplujeme podkroví. Nevíme, jestli máme trámy (kolmé k podlaze) obložit sádrokartonem nebo je jen obrousit? Místnost bude hernou pro děti. Mohla byste nám, prosím, poradit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nechala bych je přírodní. Sádrokarton by dost trpěl v herně dětí.
Dotaz   Jakou značku barev byste doporučila na malování na bílo sádrokartonu a zdí (Primalex nechceme). Děkuji. Pěkný den!
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejlépe je se poradit v malířském studiu v místě vašeho bydliště. Např. HET
Dotaz   Dobrý den,řešíme vzhled a výběr stavebního materiálu na výstavbu televizní stěny,za kterou budou zajíždět po kolejnici velké skleněné dveře. Tel.stěna bude mezi skleněnými dveřmi, vstup na terasu a prosklenou stěnou. Šířka stěny nesmí ohrozit výhled.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro lepší představu bych potřebovala znát půdorys prostoru. Takto bych jen odhadovala. Ale nejspíš by bylo možné použít sádrokarton.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak přepažit pokoj, ale něčím jiným než třeba sádrokartonem, protože je musíme přepažit uprostřed, mezi okny, viz.foto a tak nám vzniknou takové dvě nudle. Problémem jsou i vysoké stropy, tuším 3,2m..děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Sádrokarton by to vyřešil ale nevím k jakému účelu budou dvě místnosti sloužit a další podrobnosti. Také je můžete oddlit skříněmi.
Dotaz   Dobrý den,ještě jsem se chtěla zeptat,jaké doporučujete kolejničkové garnýže s montáží do stropu nebo do stěn. Co vypadá lépe? Zda záclona nebo závěs,které začíná už od stropu nebo s mezerou od stropu.Stropy máme sádrokartonové.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych pokud máte záclonu až k zemi tedy volit ji až od stropu.
Dotaz   Dobrý den, paní Zuzano. Prosím o radu, jak uspořádat nábytek v obývacím pokoji, který je rozdělen obloukem ze sádrokartonu - následuje jídelna 3,5 x 3,5. OP je situován na jižní stranu. Omlouvám se za náčrtek. Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací část bych volila do horního rohu pod okno a vedle dveří tv sestavu v levé části od SDK oblouku.
Dotaz   Dobrý den,moc děuji.Prosím ještě o 1 radu. Ráda bych zmodernizovala a zútulnila schodiště. Přemýšlela jsem, že bychom dali do zábradlí sklo (?),snížili strop sádrokartonem a změnili osvětlení. Výmalbu ponechat
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš návrh změny je příjemný. Nebála bych se výmalby v jemném nádechu např. zelenkavé.
Dotaz   Děkuji za odpoved. Ještě se zeptam, zda myslíte,ze by se chodilo do ložnice pres satnu.? Nebo spise se sadrokartonu do vzniklého prostoru vytvořit satnu?Děkuji za odpověď a případně návrh.
Odpověď   Dobrý den přeji. No jsou dvě možnosti udělat v ložnici vložený obdélník jako šatnu se vstupem naproti vstupu do ložnice, nebo i z boku a popř. je i možnost oddělit šatnu jako celek a udělat průchod do ložnice přes ni.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře