Pragointerier

ostatní - sedací souprava

Dotaz   Dobrý den, zařizuji obývací pokoj. Nevím si rady s barvou zdi za obývací stěnou - barva buk. Sedací souprava je v barvě lahvově zelené, v kombinaci bukového dřeva. Plánuji také plovoucí podlahu, ale s jejím odstínem si také nevím rady. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, můžeme se držet již dané barevnosti buk – zelená. Na zdi bych použila světlounce zelenou olivovou a smetanovou barvu. Podlaha by měla být o stupeň světlejší, než nábytek.
Dotaz   Dobrý den, nyní jsme v konečné fázi úplé rekonstrukce kuchyně. Máme kuchyňskou linku ve tvaru L v barvě javor, na podlaze je modrá dlažba Rako, Aqua DAA44373 45 x 45, položená na koso (kompromisní řešení: světle béžová x rezavá a vyšla po oboustranných ústupcích modrá). Obývací pokoj a kuchyně budou spojeny pusuvnými dveřmi na stěnu 120 cm. V obývacím pokoji budou dubové parkety. Máme všude bíle vymalováno. Poraďte mi prosím, jakou barvu dveří zn. Sapeli máme zvolit. Jakým způsobem máme položit parkety (do stromečku,..)? Hodila by se k tmavému nábytku v obývacím pokoji sedací souprava, nebo jenom křesla, ve stejně modré barvě, jako je dlažba v kuchyni? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě, že výsledný efekt má být sjednocený a klidný, volte dveře SAPELI velice jednoduché, prosklené, v provedení dub. Ideální by byly jenom skleněné – čiré sklo. U parket doporučuji položení do vzájemně posunutých pruhů. Barvu čalouněného nábytku laďte do teplých odstínů dlažby. Modrou barvu bych volila pouze jen jako doplňkovou, třeba 1 až 2 polštáře na sezení. Minimálně v obytném prostoru doporučuji podbarvit stěny v odstínech přírodní vlny.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu - jakou barvou podlahy, stěn a případně dekoračních textilií by bylo vhodné doplnit obývací pokoj? Nábytková sestava je tmavá třešeň a rohová sedací souprava s křeslem je světlejší modrá.
Odpověď   Dobrý den, podlahu bych volila o stupeň světlejší. Může být i ve stejném materiálu tj. třešeň. V případě, že sedací souprava zůstane světle modrá, tak místnost doladíme k ní. Malby zdí spíše nevýrazné (podlaha a nábytek jsou dostatečné) v odstínech kouřové hnědé a modrou můžeme pak opakovat na zastínění oken dávám přednost japonským žaluziím (např. IKEA, MARON) s jemným ornamentem. Můžou se opakovat odstíny modré i sytější na dalších doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, čeká mě zařizování garsonky o rozloze 18 m2 včetně kuchyňského koutu. Chci Vás poprosit o radu ohledně barevného ladění celého pokoje. Vzhledem k tomu, že jde o tak malý prostor, chtěla bych volit světlé barvy. Mojí oblíbenou barvou je světle modrá/fialově modrá, ale nejsem si jistá, kde bych ji mohla použít (malba, textil, koberec...?). A hlavně k jaké barvě nábytku by se hodila? Počítám, že kuchyňská linka, nábytek a patrová postel budou ve stejném odstínu. Děkuji za radu a přeji pěkný den!
Odpověď   Dobrý den zkuste barevnou kombinaci podlaha, dveře jasan nábytek bříza, malby světle fialová (kuchyňský kout šedivá i s obkladem), koberec světle šedivá ornament sytě fialová až sytě růžová, doplňky kovové světle až středně šedivé. Sedací souprava smetanová (varianta středně šedivá).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevného provedení (plovoucí podlaha, int. dveře, schodiště, stěny) společného prostoru. Popis prostoru: cca 40m2 (obyvák+jídelna). Barva oken teak, jídelna umístěna tak, že dvě stěny vedle sebe tvoří velké tříkřídlé prosklené dveře 3metry široké. Tzn. hodně světla. Chtěla bych prostor opticky působící vzdušně, svěže,čistě ale zároveň teple. Místnost spíše opticky zvětšit než zmenšit. Vstup do této společné místnosti je z chodby, kde je umístěno schodiště a proto vstup je vymyšlen a připraven na posuvné dveře v šíři 130cm, představa je nechat je celoskleněné z důvodu dostání denního světla do prostoru schodiště. Myslíte, že když tento prostor ponechám bez zárubní,bude to opticky působit větší, přece jenom šíře pro posuvné dveře není největší a myslím si, že vytvořením zárubní tak otvor opticky spíše zmenším. V ob.místnosti bude také krb, který chceme obložit červenými lícovými cihlami. Poraďte jak barevně sjednotit celý interiér. Co se týká int. dveří do ostatních místností, líbí se mi Harmonie typ 40 od Sapeli, ale nevím jak sladit barvu. Vím, spousta dotazů, ale přesto děkuji za Vaší odpověď a přeji pěkný den Hanka
Odpověď   Dobrý den, dveře ponechejte určitě celoskleněné bez zárubní budete mít optické propojení s interiérem již z chodby (velice působivé). Podlahy by měly pak být stejné v chodbě i v obytném prostoru. Podlaha pařený buk, okna Teak, dveře buk, schodiště stejné jako podlaha pařený buk (v případě, že použijete podlahu plovoucí se tato dá použít i na obklad schodiště). Doplňková barva červená (sedací souprava, stínítka svítidla, umělecké předměty velkoformátové pro vyvážení velikosti oken), malba zdí světle kouřová až smetanová.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový byt 4+kk a řešíme klasické dilema, jak hezky sladit podlahy, dveře a nábytek. Líbí se nám laminátové podlahy v dekoru bíle lakovaný dub od firmy Quick-Step(řada Eligna). Bylo by vhodné dodržet téměř v celém bytě podobnou barvu podlah (např. s tím rozdílem, že v obytném prostoru s kuchyní bude laminátová podlaha typu širších planěk a ve dvou menších pokojích stejný dekor dřeva, ale v užším provedení dvoj-lamely)? Jaké dveře od firmy Sapeli byste nám k tomuto odstínu doporučila? Uvažujeme o dubové dýze nebo zebranu - u něj ale máme strach, aby se časem "neokoukalo" a také nebylo příliš zdobné, a tím nezkomplikovalo možnost použití jiných odstínů nábytku - např. v kuchyni, dětském pokoji. Jinak se nám líbí jednoduché čisté tvary nábytku, např. v odstínu bílého laku v kombinaci s tmavě červenými doplňky (sedací souprava apod.). Za Vaše rady velmi děkuji! Radka K.
Odpověď   Dobrý den, tyto podlahy jsou tzv. bělené. Velikost a barevnost v celém bytě je vhodné volit stejnou, nebo ve stejných tónech. Menší místnosti opticky zvětšíte volbou menšího formátu. Nejbližší odstín pro dveře je dub americký, např. dveře Sapeli, typ KUBIKA s horizontálním členěním. Doplňkovou barvu doporučuji sytou červenou – je výrazná a teplá zároveň. Pro dojem vzdušného a moderního bytu použijte na zdech a doplňcích (např. kovové květináče) odstíny světlé šedivé až antracitové (více tónů).

Dotaz   Dobrý den, prosím o zodpovězení otázky - pro Vás ne ojedinělé:)) A to otázky sladění barev v interiéru rodinného domu. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Uvažované barvy jsou: kuchyňská linka - olše nebo hrušeň v kombinaci s vanilkou, barva kuch. desky - světlý mramor, okna jsou bílá, parapety buk. Podlaha je uvažovaná -buk, dveře - olše nebo hrušeň. Sedací souprava má barvu pastelovou fialovou a kávovou. Barvy stěn: jedna stěna je sladěná se dedačkou, další nevíme... Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, k bukové podlaze a olšovým dveřím s kuch. linkou bych volila barevnost odstín „capuccino“, malba zdí bych volila sytější (zeď kratší)/světlejší zbylé zdi. Strop světlý a doplňkovou barvu čalouněné části sezení a bytové textilie spíše starorůžová v kombinaci s fialovou, fialověšedou, fialověrůžovou.
Dotaz   Prosím o radu, jaké barvy zvolit na stěny a strop obývacího pokoje situovaného jih-západ s okny jih-západ.Rozměry: jižní strana - 4,60m, západ - 6,70, výška místnosti je 2,65m. Podlaha je plovoucí - teakové dřevo, nábytek - černohnědě mořená dýha, jídelní stůl a židle bílý nátěr, sedací souprava - sytě červená kůže, umístěná na neosluněné straně pokoje. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, volila bych barevnou kombinaci v odstínu zemité hnědé na jedné z více exponovaných zdí sytější na méně světlejší. V kombinaci nejsvětlejší strop. Bílý odstín pak na svítidlech nebo na doplňcích na zdi . V případě, že interiér je jednoduchý a moderní, pak doporučuji malbu jemného bílého ornamentu na tmavší zdi
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový rodinný dům, ve kterém je spojený obývací pokoj, kuchyně a jídelna v jednu místnost. Jídelní stůl je v pětiúhlém výklenku. Obávací pokoj je asi o 12cm výš než zbytek místnosti. Na podlaze bude podlaha QUICK Step ořech (vzhled prkna bez přiznané spáry), kuchyňská linka antracit lesk se silnější bílou pracovní deskou. Ve výklenku je pět oken a v kuchyni další, v obýváku jen 2, takže je kuchyň hodně světlá, obývací pokoj méně. Okna jsou zevnitř bílá. Potřebuji poradit jak vymalovat a jaký nábytek do obývacího pokoje. ( Líbí se mi bílá sedací souprava )
Odpověď   Dobrý den, tuto danou barevnou kombinaci můžeme doplnit světlými odstíny šedivé na zdech bílý nábytek a smetanovou sedací soupravu. Doplňky kovové např. v broušeným nerezu. Pro zvýraznění se může volit další materiál a to sklo Satinato lehce zelenkavý nádech. Použití deska jídelního stolu a k ní židle plastové čiré nebo částečný podhled s nasvícením.
Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas pozadat o navrzeni barevne kombinace pro novostavbu RD. Chceme jednotnou barvu podlah v prizemi (velky otevreny prostor) i v podkrovi (mensi pokoje). Libi se mi bila kuchyn v kombinaci se sedou pracovni deskou, taktez jednu stenu obyvaciho pokoje chceme oblozit sedym kamenem. V obyvaku zaroven bude piano v barve tresne. Mohla byste mi poradit barvu podlah, dveri, oken a nabytku? Dekuji.
Odpověď   Dobrý den, barevných modelů samozřejmě existuje více. Uvedu jeden – předpokládám rodinný dům se sedlovou střechou. Kamennou zeď v odstínech šedivých bych zachovala jako zvýraznění celého interiéru. Podlahy a dveře bělený dub (např. Quick step Country U-1012). Okna dub přírodní. Nábytek bílá, šedivá (popřípadě bílý dub z laminátů např. Jafholz - poněkud těžší), sedací souprava odstín červená (k této barvě se bude družit třešňové piáno). Malby neutrální šedivá světlá, kouřová světlá nebo bílá až smetanová)
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy do obývacího pokoje 7x3 m čelní a boční okno. Jedna strana plná - sedací souprava černomodrobílá, nábytek černý, tmavě hnědé parkety, bílá okna. Foto doložit bohužel nemohu, nemám takové vybavení počítače. Pokud půjde rada z těchto údajů. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, stávající barevnost je poněkud tmavá. Doporučuji použít barevnost v odstínech bílé až smetanové možná až kouřová hnědá, ale záleží na sytosti podlahy. Tedy smetanová malba zdí 7m, kouřová malba zdí 3m. Opticky se nám prostor poněkud srovná. Sezení odstín světle kouřová buď nové nebo přečalounit stávající. Jako doplňkovou barvu pak můžete volit sytě oranžovou např. polštáře, proutěné vázy , umělecké díla lehce v kombinaci s antracitovou nebo středně hnědou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, jak vymalovat byt. Mám spojený obývák s ložnicí a protože mám malý byt, chtěla bych ho trošku zmodernizovat a dát do něj světle hnědý nábytek. Chtěla bych ale nějak barevně oddělit ložnici od obýváku. Mám plovoucí podlahu středně světlé barvy, sedací soupravu bych chtěla do zelena se světlými polštáři. Lámu si hlavu s barvami na stěnu. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, neuvádíte jaký typ podlahy a jestli slouží sedací souprava jako lůžko. Předpokládejme, že podlaha je buk, což se dá považovat za středně hnědou. V kombinaci s olivovou zelenou můžeme malbu zdí vybírat v odstínech buď jemně žlutých, které mohou na zdech gradovat od světlejších k sytější. V malém prostoru je důležitá jednoduchost, kterou je vhodné podpořit doplňkovými barvami v teplých odstínech. K zelené sedačce bych dala žluté, oranžové a červené polštáře.

Dotaz   Dobrý den paní architektko, prosím o radu ohledně barevnosti interiéru. Zařizujeme nový obývací pokoj spojený s jídelnou. Podlaha je buk pařený, dveře buk, okna bílá, situováno na jihozápad - obývák navazuje na terasu. Bude vhodná bílá sedací souprava a doplňkové barvy v interiéru žlutá a zelenkavá? Malba je zatím bílá. Prosím ještě poradit jakou zvolit barvu nábytku a jidelního stolu. Moc Vám předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zelená navozuje přátelskou a příjemnou atmosféru. Použila bych ji jako jednu ze základních barev, takže barevný model může být např. podlaha buk pařený dveře buk (jsou tónově světlejší), světlá lipová zeleň na zdi, sezení odstín přírodní vlny – režná, nábytek buk pařený včetně jídelního stolu a židlí, hladké jednoduché tvary třeba i v kombinaci se sklem Satinato (zelenkavá). Jako doplňková barva žlutá spíše krémová, na stropě sytější, doplňkové textilie, polštáře a umělecká díla, zastínění oken japonské posuvné žaluzie odstín režná. Další doplnění zelené kytky v kovových květináčích odstín kamenná šedivá na zdi a TV sestavě.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji dvojdomek, potřebuji rady ohledně sladění kuchyně a navazujícího obytného prostoru. Vybrala bych z podlah viz obrázek. Sedací souprava je meruňková s pruhovanými polštáři. Kuchyň je malá 3 m na 2,4 m - bude souběžná. Kuchyň bychom moderního stylu. Zasílám Vám další obrázky mé představy barev. Velmi Děkuji
Odpověď   Dobrý den, děkuji za vyčerpávající zadávací podklady. Je vidět, že spíše inklinujete k teplým odstínům, i když jsou ve výběru i tvrdší varianty v kombinaci se šedivou. Pro zajímavý interiér můžete volit třeba podlahu Zebrano nebo nadčasová je spíše typ Cocobolo. Interiér nám bude prosvětlovat. Kuchyň pak v odstínu bříza v kombinaci s výraznější malbou na zdech a eventuelně obklad sklem v kuchyni. Je možné volit i odstín bukový teplejší a sytější na nábytku a zdi jemnější. U obou typů podlahy můžete volit na zdech odstíny středně kouřové hnědé a jako doplňkovou barvu již danou meruňkovou. Pro moderní vzhled je možné tuto barvu – výraznější a živější použít i na jedné ze zdí a to proti schodišti. Při změně trendových oranžových odstínů, a až povyroste váš malý brouček, pak můžete jednoduše změnit barevnost interiéru změnou malby a čalounění sezení.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zařizujeme nový RD a nevíme si rady s výběrem nábytku do obývacího pokoje. Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyň buk-vanilka, jídelní stůl a židle buk potah kůže slonová kost, Sedací souprava je kůže slonová kost, podlaha buk stěny bílé (zůstanou). Jakou barvu na obývací stěnu? Máme pokračovat v barvě buku aby obývací stěna ladila s nábytkem v jídelně a v kuchyni, nebo můžeme zvolit tmavší barvu dřeva (ořech, třešeň, černá)? Nebude pak velký kontrast? Dekoraci bych ráda v cihlové barvě. Prosím o Váš názor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych prostor trochu zvýraznit, a to lze použitím nábytku v provedení třešeň nebo pařený buk tj. sytější odstín buku. Doplňková barva od oranžové až k červené je vhodná. Cihlový odstín můžete použit také a k třešni bude velice zajímavý.

Dotaz   Prosím Vás o radu, jakou barvou vymalovat obývací pokoj a chodbu bytu 2+1 (rozloha 55 m2). Ložnici už mám v bílé. Kuchyň v meruňkovém odstínu. Obývací pokoj je k jihu, velikost 17m2 a výška stropu 2,40m. Nábytek je v barvě tmavého mahagonu, sedací souprava umělá kůže vanilkové barvy. Podlahu zatím nemám, ale představuji si světlý, jednobarevný (nejlépe bílý, krémový, vanilkový) koberec. Na trojdílné okno mám v úmyslu pověsit pouze záclony bez závěsů. Chodba je úzká (do L), se šesti dveřmi i zárubněmi do šesti pokojů v bílé barvě. Byt je přízemní, z poloviny podsklepen, proto uvažuji z důvodu zateplení, pocitu tepla, o kobercích. Moc děkuji za radu, Jana.
Odpověď  

Dobrý den, obývací pokoj není nikterak velký a jeho světlá výška 2,4m tento prostor ještě zmenšuje. K mahagonu (výrazný červeno hnědý odstín) je vhodná jemná barevnost, a to odstín světle hnědá až béžová. Na podlahu sytější, na zdi světlejší odstín smetanové. Vanilkové sezení je možné vhodně doplnit o světlejší a sytější odstíny této barvy, např. světlounce žlutá na zastínění oken a sytě žlutá na doplňky (stojací lampa…). Chodba může být barevně propojená s obývacím pokojem, a to odstínem vanilkové na zdech.

Dotaz   Omlouvám se, přeposílám ještě fotografie a plán domu. Děkuji K.J.
Odpověď  

Doplnění dotazu 437: Sedací souprava jednoduchá bez polštářů, např. Daidalos Polstrin design. Koberec s výrazným vzorem, třeba v retro stylu, např. Carpet design. Zesvětlením zdí pak prostor provzdušníme a odlehčíme. Ozelenění interiéru jednotné, spíše květinové sesadby v jednom až dvou místech. Nasvícení nad obývací části určitě větší než stávající (průměr min. 50cm).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se sladěním barev v obývacím pokoji. Pokoj chceme předělat. Sedací souprava bude zelená, nábytek máme černý se šedivými dvířky. Stolek skleněný. Okna jsou bílá. Jakou zvolit podlahu a výmalbu? Nebo zvolit jinou barvu sedací soupravy k nábytku? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, interiér máte v základní barevné kombinaci černá - šedá - bílá. Jsou to základní barvy zimní palety a je možné je doplňovat výraznou uni barvou v teplých i studených tónech. Přikláním se ke kombinaci černá, šedivá, jasně červená na sezení. Pro potlačení jednoznačného přechodu bílá - černá je vhodné podbarvit stěny smetanovou. Pro zjemnění vzhledu mohou celek doplňovat dekorativní detaily v odstínech azurové modré a dalších odstínech červené.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s barevným sladěním kuchyně částečně spojené s obývacím pokojem 160 cm dveřmi, kuchyň 5,5m * 5 metrů s 1,6m*1,6m spíží, linka do U s barem a jídelním koutem, v obývacím pokoji (cca stejně velkém) je francouzské okno a krb, jediná celá stěna je naproti dveřím z kuchyně, tam bude TV, sedací souprava umístěná v prostoru. Líbí se nám plovoucí podlaha Parador classic 1040 Olše přírodní selský vzor, dveře lamino hladké olše Sapeli nebo od Prüm olše nebo zlatý javor, kuchyň zlatá višeň (Black Red White – Diona) se světlou pracovní destkou (béžovou, krémovou, nejspíš capuccino) i podobným obkladem. U kuchyňské linky dlažba – také asi světle béžová? Je možná kombinace olše a višeň? Další barvy do kuchyně a obýváku by se nám líbily žlutá, krémová a zelená nebo i trochu červené, stěny bílé. Nelíbí se nám šedé barvy. Na chodbě bude schodiště cinkovaný buk a dlažba nejspíš Atrium od Rako, prostřední odstín. Okna jsou dřevěná smrk v středně hnědé medové barvě (tmavší než olše). Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, kombinace olše a višeň je možná. Obě dřeviny jsou do červenohnědých odstínů. Višeň je výraznější. Podlaha a dveře olše je vhodné doplnit o kuchyňskou linku v kombinaci béžová a višeň. Přední viditelné fronty více béžové a višeň jako doplňující podbarvující prvek. Deska smetanová obklad a výplně dvířek mléčné sklo. Kombinace doplňkových barev v provedení žlutá a krémová s červenou budou výrazně podtrhávat teplý nádech interiéru. Vhodnější je použít více zelené např. v odstínu olivové až k odstínům jedlové zelené. Docílíte určitého barevného kontrastu. V příloze uvádím pro představu kuchyň Diona a materiál višeň.
Dotaz   Prosím o radu, jak vymalovat a jakou podlahu zvolit do obývacího pokoje 4x5m. Nábytková stěna je v kombinaci ořechu a černé lesklé folie + módní sestava. Kožená sedací souprava krémové barvy, koberec pod sedacím prostorem krémový v jemné kombinaci žluté a hnědé. Mám představu o podlaze ve stejném odstínu, jako nábytek - ořech a malba čelní stěny za nábytkem oranžová nebo žlutá, ostatní stěny - do krémova?? Prosím, napište mi svůj názor. Z odpovědí, které pročítám v teto rubrice, mám pocit, že nevolím správně barvu podlahy, ale líbí se mi. Proto čekám na názor odborníka. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, je možné volit podlahu ořech v případě, že zbylá část interiéru bude světlá tj. malby. Podlaha bude tvořit jakousi základnu těžiště prostoru a světlé zdi můžou v prostoru proti TV sestavě gradovat do sytějších tónů stejného odstínu. Pro vytvoření optické hloubky je možné použít strukturu na sytější stěnu např. tapety ze skleněných vláken rastr rákos, eventuelně můžete použít strukturovanou omítku. Další možností světlejší je použití keramické dlažby beze spár velký formát 60x60cm v odstínu střední krémová.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizuji nový obývací pokoj a nevím, jaký odstín plovoucí podlahy zvolit a jak vymalovat. Nábytek je ořech v kombinaci černého lesklého materiálu, sedací souprava z kůže krémové barvy. Líbí se mi odstín podlahy také v ořechu, ale zřejmě není vhodná stejná barva s nábytkem. Taktéž nevím, jakou barvu stěn zvolit. Líbily by se mi dooranžova nebo dožluta s tím, že čelní stěna by byla syté barvy a zbývající stěny o několik odstínů světlejší. Nevím, jestli je vhodná barevná malba i na stěnu s oken. Místnost je 4x5m. Za radu předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha je vhodná o stupeň světlejší než nábytek - ořech. Doplňková barevnost může být v odstínech tlumené žluté, např. velbloudí srst. Tato bude spolu s krémovou sedačkou tvořit stupňující celek. V prostoru je možné použít ještě jeden odstín. Doporučovala bych temnou fialovou, k žluté a ořechu bude velmi zajímavá. Klasická kombinace s oranžovou nebo červenou je taky možná, ale podle mých zkušeností je poměrně častá a v hodně interiérech. V případě, že byste měla chuť vytvořit novou zajímavou kombinaci, je temnější fialová opravdu krásná.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou barvou nejlépe vymalovat obývací pokoj. Je obdélníkový, 6 x 4m. Na delší straně dvě velká okna na jihozápad, do vedlejších místností a předsíně jsou celkem troje bílé dveře s čirým sklem. Pokoj má velmi dobré světelné podmínky. Vybavení: dřevěná borovicová podlaha, na kratší stěně bílá prosklená knihovna -sestava Billy z Ikey (do výšky 2 m), sedací souprava vínové barvy. Děkuji Vám.
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych jemný světlý smetanověhnědý odstín a na kratší stěny sytější vínovobéžový odstín střední sytosti, který bude vycházet z odstínu sedačky. Světlý odstín by měl být za bílou TV sestavou. Borovicová podlaha bude prostor podbarvovat a zateplovat. Je možné použít i strukturovanou tapetu s jemným vzorem, např. rákos nebo břečťan.

Dotaz   Dobrý den, mám na Vás prosbu. Potřebuji poradit ohledně malby dvou místností v rekonstruovaném domě. Ve vstupní hale máme světlezelenou dlažbu se šedými spárami, dveře, okna v barvě zlatý teak. Nevím, jestli zvolit barvy tlumené a nebo nějaké svěží, veselejší. V rohu u dveří je sedací souprava – dvě křesílka se stolkem z výraznějšího masivu, který má nádech jemně do červena. Skleněná výplň dveří je tmavě hnědá s motivy bambusu. Místnost je tmavší, není moc denního světla. A dále malbu pro obývací pokoj, který s halou sousedí. Zde podlahu tvoří kombinace smetanové a hnědé dlažby, okna dveře rovněž zlatý teak, nábytek masiv (dočervena, tak jako v hale). Místnost je světlá (okna na jihozápad). Nejsem si vůbec jistá výběrem barev, nebála bych se ani více barevných kombinací, a proto velmi uvítám Vaši pomoc při jejich výběru. Děkuji a přeji hezký den, Lenka G. P.S. Děkuji za tuto skvělou poradnu, je opravdu inspirativní :-)
Odpověď  

Dobrý den, v interiéru jsou použity poměrně pestré barvy a materiály - zelená se šedivou spárou, hnědá dlažba v kombinaci s načervenalým nábytkem a zlatým teakem. Pro spojení a vyvolání pocitu kompaktnosti je vhodnější sytější a tlumenější varianta, která by prostor spojovala. V obytném prostoru si můžeme dovolit teplé odstíny. Vhodná je oranžovohnědá až terakota. Ve vstupní hale odstín capucino – bílá káva. Pro detailnější doporučení by právě v tomto případě byla vhodná fotografie.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem barvy nábytku a sedací soupravy do obývacího pokoje. Ten je přes jídelnu propojen s kuchyní. Líbí se mi sedací souprava v čokoládové barvě a světlý odstín nábytku. V obývacím pokoji jsou schody ve světlé přírodní barvě. Taktéž nevím, jakou barvu jídelního stolu zvolit. Kuchyň je v barvě mahagon se světlými vrchními skříňkami. Děkuji a přeji krásný den
Odpověď  

Dobrý den, interiér je zatím zařízený v klasických tvarech a teplých až červených odstínech. Podle velikosti je možné celý prostor propojit a zútulnit. Jídelní stůl v odstínu kuchyňské linky nebo o tón světlejší – tak, aby nám hmotově spíše zanikal v podkladu, nábytek a TV sestava ve světlém odstínu (schodiště). Volbou odstínu sezení spíše prostor oživit, vhodné jsou odstíny oranžové a červené. Stěny pak doladíte odstínem smetanově hnědá, stěna za schodištěm výraznější, třeba odstín terakota. Doplňkové barvy odstín jedlové zelené v kombinaci s čokoládovou hnědou.

Dotaz   Provádíme rekonstrukci bytu 3+1 v panelovém domě. Vybrala jsem dveře SAPELI javor se skleněnou výplní. Nyní bych chtěla objednat vestavěné skříně a plovoucí podlahy v barvě medová olše. Před instalací dveří a podlah je nutné obývací místnost vymalovat vhodnou barvou, která se hodí k javoru a medové olši, též kuchyně, která je součástí obýváku je kombinace olše a vanilky. Sedací souprava a nábytek bude nakoupen později. Poraďte prosím, jak vymalovat. Děkuji K.
Odpověď  

Dobrý den, medová olše tvoří teplou a výraznější část místnosti v kombinaci s javorem (je světle nažloutlý). Je vhodné použít malbu stěn v teplých jemných odstínech, např. pastelová oranžová nebo žlutobéžová. Tento odstín je vhodný do obývacích pokojů.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem barvy dveří a výmalby do novostavby? V přízemí domu, t.j.chodba v obytné části, obývák, jídelna - bude lamino plovoucí podlaha mořská tráva- světlá(vyskytují se v ní barvy světle hnědá až bílá). Kuchyň lino struktura (jakoby drobné barevné kamínky zelenkavé, červené, bílé..), dlažbu chodby ve vstupní části domu ještě nemám vybranou. Prostor je opticky propojený. Kuchyňská linka-spodní skříňky kalvados, horní skříňky horský javor+sklo. Chodba je s okýnkem, avšak úzká. Zbytek prostoru je, myslím si, dostatečně prosvětlený-okno je jak v kuchyni, tak i v jídelně, v obýváku 3,5m francouzské okno. Sedací souprava je tmavě modrá, ostatní vybavení v obýváku bude nové. Představuji si odlehčené nízké a závěsné skříňky, police. Nevím, jakou barvu zvolit. V obýváku bude krb. Barev na stěnu se nebojím, přála bych si oranžovou, zelenkavou, žlutou, ale nevím, kam a jak je nakombinovat. Ráda si nechám poradit i jiné barvy. Druhá část mého dotazu se týká výběru barvy laminátové podlahy do prvního poschodí (podkrovní místnosti)- ložnice a dětského pokoje. Chodba bude lamino mořská tráva světlá, okna odstín teak (v každém pokoji jedno balkonové,v dětském pokoji navíc jedno střešní). Požadavek o radu barvy dveří je v první části mého dotazu. Předběžně mám vybranou laminátovou podlahu buk (narůžovělý odstín), nebo javor, ale ten mi připadá dosti mdlý. V dětském pokoji chci vymalovat růžovou a žlutou, zelené doplňky-poličky, kontejnery na hračky... anebo růžovou a zelenkavou (holčička-4 roky). Děkuji za radu a odpověď na asi dosti obsáhlý dotazu. Ale jeho zodpovězením mi přidáte denně pár hodin spánku navíc.
Odpověď  

Dobrý den, zajímavá podlaha imitace mořské trávy. Vhodnou dlažbou do chodby by mohla být novinka od firmy RAKO, typ Savana, v příloze pokládka rovně v pruzích. Dveře v provedení javor nebo bříza Sapeli typ Tarugo. Skříňový nábytek obývací část bříza. Malba pak může být středně sytá v odstínech oranžově béžová na stěně s policemi a TV sestavou. Zbylá část místnosti spíše odstín Capuccino. Proti sezení modrá ledová, asi přibližně jako proužek z dlažby Savana. Modrá sedací souprava by neměla být agresivní švestková. Vhodné doplňky jsou pak v odstínu načervenalém (Calvados).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zařizujeme nový byt a v obývacím pokoji máme středně hnědý koberec se vzorem, vše v odstínech hnědé a nábytek v olši. Můžete mi prosím poradit, jak tuto místnost vymalovat a jakou barvu sedačky zvolit? Místnost je orientovaná na východ. Moc děkuji.
Odpověď  

Krásný den přeji, barva koberce středně hnědá se vzorem a nábytek ve světlejším typu dřeva olše působí jistě lehkým dojmem. Ten bych podpořila výraznější výmalbou (na dvou kratších stranách) v podobě červené, popř. oranžové. Sedací souprava by opět mohla být výraznější v barvě červené se světlejšími (hnědými, béžovými) doplňky, například polštáře. Doplňkovou barvou by také mohla být jarní světlá zelená. Boční stěny s okny (delší stěny) bych volila v jemném krémovém nádechu (ne čistě bílé).

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Zařizujeme si obývací pokoj, nábytek máme v odstínu třešeň, sedací souprava bude pravděpodobně červená, místnost je prostorná a prosluněná. Jakou byste nám doporučila podlahu a výmalbu? Předem děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem Martina.
Odpověď  

Hezký den přeji, podlahu bych volila plovoucí laminátovou v imitaci buku, která by byla světlejší než nábytek. Stěny doporučuji ve světlejších odstínech k výrazným barvám nábytku a sedačky tak, aby zůstaly dominantními prvky. Výmalbu bych volila na dvou kratších stěnách v zeleném tónu (ne výrazně sytý odstín) a delší stěny bych vymalovala v nádechu vanilky (béžové). Doplňky by poté měly být laděny opět v těchto tónech.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme obývací pokoj, ve kterém jsou dubové parkety a dveře z jasanové dýhy. Prosila bych o radu, jaký zvolit nábytek (dekor obývací stěny, stolek) a jakou barvu sedací soupravy? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila světlý, především pokud je to menší pokoj, opět v jasanu (popř. bříze) tak, aby vše působilo lehce. Výrazným prvkem může být sedací souprava nebo výmalba. Pokud zvolíte výraznou sedací soupravu například v červené, oranžové či jarní zelené barvě, pak výmalbu doporučuji ve smetanové nebo třeba béžové. Koberec pod konferenční stůl opět v kombinaci: základ smetanový se vzory, které mohou představovat například kruhy v červené nebo oranžové barvě. Také lze ale volit výraznou výmalbu opět v tónech červená, oranžová nebo jarní zelená (pouze na jedné, max. dvou protilehlých stěnách) za sedačkou, kterou bych doporučila nyní světlou (smetanová, béžová) a koberec červený. Zbylé dvě stěny ve smetanovém odstínu.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje s kuchyní a výběrem jídelního stolu s židlemi. Je to taková dlouhá nudle. Na jedné straně je kuchyňská linka v odstínu třešeň, v kombinaci s nerezovými prvky, podlaha je béžová dlažba. Přechod bude tvořen jídelním stolem, kde si právě nejsem jistá barvou a materiálem. Podlaha v obýváku je třešeň, obývací stěna a počítačový stolek jsou v buku (u něj je černé kožené křeslo). Sedací souprava je béžová (bílá káva). Prosím o radu, jak vymalovat tento obdélník a jaký zvolit jídelní a konferenční stůl. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož již máte nábytek v obývacím pokoji v buku, volila bych také konferenční stůl v tomto dezénu, aby se jednotlivé kusy nábytku sjednotily. Co se týká jídelního stolu, tam je již volba dvojí. Buď opět teplý materiál buk, čímž se jídelní stůl připojí k obývacímu prostoru, nebo materiál lehký, ale studený, což je kombinace stolu ze skla a kovu. Kov by se přiblížil doplňkům v kuchyňské lince. Také je možná kombinace skleněné desky stolu s dřevěnou konstrukcí a dřevěnými židlemi. Odstín opět buk nebo třešeň. Záleží, k čemu je stůl připojen, buď ke kuchyňské lince, nebo k obývacímu pokoji. Výmalbu bych volila tmavší a výraznější na dvou kratších stěnách, tak aby se prostor opticky zmenšil - tmavší bílá káva a zbylé stěny v barvě smetanové. Je možné zvolit také výraznější odstín, a to nádech pistáciové, který by pokoj oživil. Dvě kratší stěny tmavší odstín a delší pouze v nádechu opět pistáciové, popř. smetanové.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji si z dětského pokoje obývací pokoj, kde je rozkládací pohovka syté červené barvy. Chtěla bych poradit, jakou barvou vymalovat stěnu za touto rohovou pohovkou. Nábytek je ze světlého dřeva a na zemi je hnědo béžový koberec. Do budoucna bych chtěla pořídit nový. Stěny pokoje jsou teď bílé. Prosím o radu. Děkuji, Věra Č.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu bych potřebovala bližší informace nebo ideálně fotografii, ze které bych vyčetla velikost a prosvětlenost pokoje a třeba i částečně váš vkus. Všeobecně obývací pokoje (velké či malé) je vhodné zařizovat v teplých příjemných barvách. K červené a béžové můžete např. použít gradaci barev, a to na stěny sytější béžovou a za sezením červeno béžovou tak, aby nám sedací souprava z podkladu vykukovala (ne agresivně). Vhodné je pak doplnit smetanové závěsy a doplňkovou barvu čokoládovou hnědou na polštářích nebo kusovém koberci, stínítku svítidla,….

Dotaz   Dobrý den! Moc prosím o radu. Chceme nově zařizovat obývací pokoj - nové osvětlení, výmalba, sedací souprava atd. Přemýšleli jsme o zakoupení masivního nábytku z dubu od firmy Javorina (komoda 200 cm, nízký TV stolek a konferenční stůl) a jednoduché sedací soupravy. Přiložila jsem i foto. Nevíme, jaké barvy by měla být sedací souprava a jak vymalovat pokoj, aby vše působilo útulně a vše ladilo. Taktéž si nevíme rady, jakou baru závěsů zvolit. Ráda bych se poradila, jestli zrušit stávající čokoládové komody a nahradit je světlejším vybraným nábytkem (opět z Javoriny). Budeme vděčni za každou radu či návrh.
Odpověď  

Fotky ke mně bohužel nedorazily a zmíněný nábytek neznám. Potřebovala bych výše uvedené podklady...

Dotaz   Děkuji za zodpovězení předchozího dotazu ohledně výmalby. Radila jste mi do tohoto prostoru smetanovou, příp. pistáciovou. Přikláníme se spíše k té první barvě. Mohla byste mi prosím ještě poradit s doplňky? V jaké barvě byste je volila? Pro názornost přikládám fotografie. Stoly jsou pouze provizorní, jak jsem psala a sedací souprava je zatím objednaná. Myslíte si, že stoly by měly být obdélníkového tvaru? Ráda bych taky prostor částečně oživila tapetou. Nemohla byste mi, prosím, poradit, v jakém duchu by měla být? Moje představa je umístění u jídelního stolu (ten bude na druhé straně, než je na fotografii, vedle obývací stěny) a příp. na zdi u počítačového stolu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, nemám k dispozici fotografie. Pro představu u tapety se můžete podívat internet, doporučuji spíše přírodní motiv např. tráva nebo břečťan.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s výmalbou a odstínem plovoucí podlahy v obývacím pokoji. Nábytek je matná třešeň a sedací souprava je šedostříbrná. Polštářky jsou čtyři vínově červené a čtyři šedostříbrné s červenými květy. Jaký byste doporučila koberec? Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud máte velký prosvětlený obývací pokoj, můžete na podlahu použít tmavší odstín - např. v barvě třešně, popř. tmavého ořechu. Pokud je pokoj menší, můžete použít světlejší buk, který se k nábytku z třešně odstínově hodí. Výmalbu volte v barvě šedé či šedokrémové, odstín vycházející z odstínu sedačky, ale v tmavším provedení.

Dotaz   Dobrý den, srdečně Vás zdravím a dovoluji si Vám položit otázky. Máme ve výstavbě byt 2+kk. Nyní je na nás vybrat dlažbu do kuchyně a na chodbu a plovoucí podlahu do obývacího pokoje a do ložnice. Co se týká kuchyně: je spojena s obývákem, má 6 m2 a obývák má 25 m2. V kuchyni je okno 1,4 m široké a v obývacím pokoji je 3,15 m široké, v ložnici je 2,35 m široké. Celý byt je pohledem na východ. Plovoucí podlaha by měla být buk, dub, třešeň, javor nebo ořech. Na výběr z dlažby máme tuto: travertin dar 30x30. Kuchyňskou linku bychom chtěli světlou-jasan, javor, nebo višeň marbela. Chtěli bychom, aby byt vypadal svěže, vzdušně, moderně, prostě světlý, když je docela malý. Nevíme, jak vše nakombinovat, aby to vypadalo dobře. Koupelnu máme žluto-oranžovou. Máme si dát stejnou podlahu jak do ložnice, tak i do obýváku? Dveře zvolit v barvě podlahy? Dveře máme plné-buk. Okna a parapety jsou bílé. Budeme Vám vděčni za jakoukoliv myšlenku. Přeji hezký den, Baroňová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže již máte zvolené dveře, volte také podlahu ve stejném odstínu. Je to malý byt - prostor se tak sjednotí. Podlaha v obývacím pokoji, ale také v ložnici tedy v buku. Kuchyňskou linku volte v odstínu spíše v javoru popř. jasanu. V kombinaci s podlahou odstínu 35035 popř. na chodbě, která bude nejspíš malá a tmavší volte ještě světlejší odstín 35030. Výraznějšími prvky v bytě může být sedací souprava v odstínech (červená, čokoládová) s doplňky ve smetanových a červených odstínech. Výmalba smetanová. Můžete zvýraznit jednu stěnu proti oknu za sedací soupravou - červená, čokoládová.

Dotaz   Vážená paní architektko, znovu se na Vás obracíme s dotazem, jak rozmístit nábytek v našem obývacím pokoji, kde plánujeme i spaní. Zapomněli jsme upřesnit, že nábytek máme v barvě tmavý ořech (sektor - je možné jej libovolně rozmístit). Dvojpostel již máme objednanou také v barvě ořech aida s úložným prostorem, který se otevírá od nohou. To kvůli možnosti umístění právě do rohu, bez postraních stolků, abychom ušetřili místo. Ale nejsme si jisti, zda je to ideální řešení. LCD TV bychom možná umístili na zeď. Podlaha je buk, okno bílé plastové na JV, dveře posuvné. Prosíme tímto o nový návrh, jak by vypadalo rozmístění nábytku v případě, že by tedy dvojpostel byla umístěna v některém rohu. Zároveň prosíme i o barevné řešení stěn, sedačky a doplňků. Hezký den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jen orientačně je vidět nynější rozmístění postele a sedačky. Vše záleží na množství a typu nábytku, který mi není znám. Je to proto opravdu jen rámcové uspořádání. Moc prostoru se tímto umístěním postele navíc nezískalo. Je zde možné použít skříňovou sestavu se menším pracovním stolem a židlí. Bohužel postel umístěná do rohu je vždy hůř obsluhovatelná. Je ale možné oddělit nábytkovou "příčkou" obytnou část od části na spaní. Jelikož volíte nábytek tmavý, volila bych výmalbu světlejší max. jednu stěnu, opět tu proti oknu v barvě capuccino a zbylé v odstínech smetanové. Dominantou může být sedací souprava v červené barvě. Doplňky pak volte ve smetanové a červené barvě. Koberec smetanový.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s výmalbou obyvacího pokoje propojeného s kuchyní (1,5m šířka průchodu). Jde o podkroví, tři strany rovné a čtvrtá skosená s částečným vikýřem. Kuchyňská linka je do U ve světlém dřevu (asi jasan) v kombinaci s vanilkovými dvířky. Naproti je kuchyňský kout oddělený stěnou od obývacího pokoje. Sedačka 3+1+1 je oranžová terakota a nábytek světlý (jasan). Jakou zvolit barvu podlahy (lino-dřevěný motiv)? Světlou, střední, tmavou? Jaké barvy stěny? Rozčlenit je na více barev? Zachovat bílý strop? Obývací pokoj má 5x5m a kuchyň 3x5m. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji. Jelikož je Váš interiér vybaven světlým nábytkem, můžete volit tmavší odstín podlahy (světlý dub, světlá třešeň popř. buk). K výrazné sedací soupravě bych volila světlejší výmalbu v odstínu smetanovém, jemně šedobéžovém za sedačkou. Jednu protější stranu, pokud to není strana šikmá, můžete vymalovat v sytém oranžovém odstínu jako je sedací souprava. Můžete použít ještě výraznější odstín, a to čokoládově hnědý. Ten by mohl být také za sedací soupravou. K tomu bych volila světlé doplňky ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den. Tápeme ve výběru barvy, ale také materiálu podlahy (dřevo či linoleum). Dále v materiálu dýhovaných dveří. Kuchyň bude v třešni s horními skříňkami v krémové barvě (Hanák), nábytek i sedací souprava je v podobném provedení (viz. přiložený vzorník). Okna máme meranti - barva afromosia. Neradi bychom smíchali příliš mnoho dřev dohromady a chtěli bychom, aby prostor ladil a harmonizoval. Moc Vás prosíme o radu při výběru podlahy, dveří, ale také barvy malby či potahů sedací soupravy. Děkujeme, Slavíkovi.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu a také dveře můžete volit opět v tónu třešně - např. třešeň americká a podlaha ale ve světlé třešni. Další a světlejší variantou je volba např. dveře SAPELI, model Alegro v kombinaci javor americký s proužky a obložkovými zárubněmi v dýze třešně. Poté může být podlaha také javorová, čímž se prostor oživí a prosvětlí. Sedací souprava pak může být v barvě bordó. Výmalba v jemných odstínech béžových, smetanových, popř. vanilkových, s nádechem do meruňkové (ale ne moc sladké - spíše béžově růžové). Bohužel nepřišel vzorník sedací soupravy.

Dotaz   Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu s výběrem barvy podlahy (asi lino), barvy nábytku (sedací souprava), stěn a dveří v obývacím pokoji (18 metrů čtverečních), který bude spojen s kuchyní (8 metrů čtverčních). Kuchyň bude bříza (popř.bílá)/ wenge. Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka v kombinaci wenge a bílých dvířek je jistě nadčasovou a moderní volbou. Pak můžete podlahu a dveře volit např. v dubu či světlejším javoru. Nábytek opět v kombinaci wenge a bílé. Sedačku bych volila výraznou - červená, oranžová, jako oživující prvek. Výmalby stěn smetanově a za sedací soupravou např. čokoládovou. Také můžete volit smetanovou nebo béžovou sedací soupravu a výmalbu opět smetanovou se dvěma stěnami výraznějšími - bordó, cihlově červená, popř. temně oranžová až čokoládová.

Dotaz   Dobrý den. Tápeme při výběru barvy a materiálu podlahy. (Nevíme, zda dřevo, nebo linoleum.) Také váháme při volbě materiálu dýhovaných dveří, které by měly se vším ladit. Kuchyň bude v třešni s horními skříňkami v krémové barvě (Hanák), nábytek i sedací souprava je v podobném provedení (viz přiložený vzorník). Okna máme dřevěná meranti - barva afromosia. Neradi bychom smíchali příliš mnoho dřev dohromady a chtěli bychom, aby prostor ladil a harmonizoval. Prosíme Vás o radu při výběru podlahy, dveří, ale také barvy malby či potahů sedací soupravy. Děkujeme, Slavíkovi.
Odpověď  

Pokud nechcete míchat mnoho desénů dřeva, tak to samozřejmě chválím. Třešeň můžete dále opakovat na podlaze i dveřích. Pokud byste chtěli raději světlejší odstín, tak bych volila světlý dub. Krémová barva z kuchyně by se mohla v další části místnosti opakovat - ať už jako látka na čalounění pohovky, nebo jako barva na stěnu. Pro oživení by postačila výrazná barevná stěna a před ní světlá krémová pohovka. Místo barvy na stěnu by bylo možné volit výraznou strukturovanou tapetu.

Dotaz   Dobrý den, děkuji moc za radu ohledně obkladu a malby do kuchyně (javor, černá pracovní deska, šedý dřez, bílé spotřebiče). Pokud zvolím doporučenou barvu stěn, tzn. holubí modř, mám jí vymalovat všechny stěny, nebo kombinovat? Kuchyně (4x4, dvě okna) je částečně propojena s obývacím prostorem. Jakou malbu zvolit tam? Jaký by byl vhodný nábytek? Jaký zvolit do javorové kuchyně stůl a židle? Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V kuchyni můžete vymalovat všechny stěny holubí modří. Volila bych ji ve dvou odstínech - sytou u jídelního koutu (tam by byl nábytek opět z javoru) a světlejší na zbylé stěny. Obývací pokoj může být v odlišných teplých tónech - kombinace vínová (oranžová) se smetanovou výmalbou. Světlá sedací souprava (béžová, smetanová) a nábytek javor, popř. výraznější dub. Záleží ale na dalších aspektech - dveře, podlaha.

Dotaz   Dobrý den, prosím o doporučení, jak navázat kuchyň na menší světlý obývací pokoj (19m2). Jsou propojeny obloukem. V kuchyni je linka Hallarum hnědá z IKEA, mořená eukalypt. dýha, na podlaze je použita dlažba Rako kůže hnědá, dveře v kuchyni buk, okna bílý plast. Hlavně řeším, jakou použít v obývacím pokoji plovoucí podlahu, aby barevně navazovala na dlažbu v kuchyni. Jakou sestavou pod TV doplnit obývací pokoj? Měla by být barevně stejná jako kuchyňská linka? Mohla byste, prosím, poradit případně i výmalbu? Hodí se jemně šedozelená? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalba netradiční šedozelenou barvou je jistě možná a bude působit zajímavě v kombinaci s tmavým dřevem. Co se týká podlahy v obývacím pokoji, volila bych ji kontrastní k podlaze v kuchyni. Tedy např. v buku, čímž by se sjednotil vzhled dveří a podlahy a nemuseli byste přidávat další barvu. Pokud je sedací souprava světlejší či výrazná, můžete pokoj vymalovat čokoládovou, popř. vínovou barvou. Zbylé stěny v krémovém či šedobéžovém nádechu. Televizní stolek můžete volit opět v tmavším dřevě, odstín jako kuchyňská linka, popř. ořech, wenge či zebrano. Konkrétní výběr záleží ale také na dalším nábytku a sedací soupravě.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně barevného sladění. Kuchyňská linka je bílá (Ikea stät), kování a kuchyňské spotřebiče černé, dřez bílý a pracovní deska černý kámen, obklad bílý. Podlahu máme vybranou dub Bergen (Krono) a sedací souprava je barevný pruh (růžová, zelená, bordó) Ikea Ektorp Sigsta. Krbová kamna máme tmavě červená až bordó. Jakou byste poradila barvu stěn? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ve Vašem případě doporučuji jednu stěnu (tu za sedací soupravu) vymalovat výrazněji - bordó, popř. olivově zeleně. Zbylé stěny v šedé.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych Vás požádala o radu ohledně dovybavení obývacího pokoje, včetně výběru materiálů, firmy a tipu na dekorační předměty. Popis prostoru: v novém RD mám kuchyň zařízenou od firmy Hanák - skleněná zelena -vysoký lesk, doplňky - aloxovaný hliník, pracovní deska je z přírodní žuly barvy šedočerné. Jídelní stůl od firmy Calligaris - modrozelené sklo a nohy hranaté kovové matné. Kuchyň je propojená z obývacím pokojem, kde se nachází kožená (červenohnědá) sedací souprava. Dále zde máme krbové těleso v moderním provedení - nerez, kámen a omítka (červenohnědá -možnost nové výmalby). Plovoucí podlaha - jasan. Moc děkuji a přeji pěkný víkend.
Odpověď  

Dobrý den. Doplňky nabízí spousta firem – ASA, Scheurich, Kahla, Guzzini a mnoho dalších. Ve vyhledávači na internetu najdete i speciální obchody pro tento sortiment. Dovybavení dle popisu vkusného interiéru nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych stěny v obývacím pokoji situovaném na jihozápad barevně zvýraznila. Sedací souprava je sytě oranžová, nábytek světlá olše. V jakém tónu zvolit koberec? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu k oranžové, dominantní sedačce bych volila méně výraznou. Pokud chcete nějaký sytý odstín, volte např. pistáciový (popř. olivová). Případně odstíny béžové, šedobéžové a ty také u koberce, pokud má být celoplošný. Další stěny, které by se nezvýrazňovaly, bych volila smetanové, popř. v jemném nádechu vybraného odstínu.

Dotaz   V obývacím pokoji máme rekonstruovanou parketovou podlahu z dubu, dveře bytu jsou v buku, sedací souprava bude tmavá červená kůže (do fialova). Žádám Vás o radu, jakou barvu či dřevo volit na nábytek. Bude ho jen minimum (skříň pod TV a větší konferenční stolek). A jakou barvu vybrat na některou ze zdí?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace buku a dubu není nejvhodnější. Ale pokud je podlaha dostatečně světlá, či se její odstín blíží medovému nádechu, je kombinace možná. Nábytek bych tedy pak volila v dubu či kombinaci dub a bílá dvířka nebo sklo.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barevného sladění doplňků v obýváku. Stěny jsou vymalovány světle žlutě, podlaha je v třešni, obývací stěna a počítačový stůl v buku, sedací souprava je v béžové barvě. Dominuje černé kancelářské křeslo u PC stolku a lampa také v černém provedení. V jaké barvě byste volila např. květináče, polštářky na sedačku či obraz na stěnu? (Nebo by bylo vhodné ho nahradit tapetou?) Také stále ještě nemáme vyřešen konferenční a jídelní stůl. Mohla byste mi prosím poradit s výběrem tohoto nábytku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Zbývající kusy nábytku bych volila ve stejném dekoru, jako je ten stávající, tedy v buku. Můžete zvýraznit jídelní stůl, ten by mohl být v dekoru třešně. Doplňky vyberte v odstínech výraznějších - bordó, či olivově zelená.

Dotaz   Dobrý den přeji, jsme starší manželé a opravujeme rodinný domek, zatím jsme u přízemí. Chtěla bych to tam sladit dohromady, a tak Vás moc prosím o Vaše dobré rady. Obývák s kuchyní: okna východ - západ naproti sobě, vše ve zlatém dubu. V rohu obýváku bude krb, vložka jotul panorama, jednoduchá obezdívka, podlahové topení. Jaký typ sedačky máme zvolit? Je tam zeď 4,5m. Kuchyň jednoduchá do L. Hodí se dub natural, bříza nebo kombinace bílá káva s ořechem? (Bílou mně rozmluvili.) Spotřebiče jsou v nerezu. Hodí se k tomu světle šedá deska (imitace betonu)? Co byste doporučila mezi pracovní desku a skřínky? Také bych potřebovala poradit, jakou zvolit výmalbu a barvu plovoucí podlahy. Líbí se mi středně hnědá. Jakou barvu stolu a židlí? Pak navazuje dlouhá chodba s verandou asi 12m dlouhá, široká 1,4m. Hodí se tam světle šedé lapatto sandstoun, nebo okr? Máme dát všude stejnou? A poslední otázka: jakou barvu dveří a obložek zvolit od SAPELI? Hodí se prosklená Nora? Omlouvám se, že je toho hodně, jsem vděčná za každou radu. Přeji pěkný den a děkuji moc, Dana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do svého interiéru jistě můžete volit jednoduché odstíny (dub, šedá, smetanová) a výraznější doplňky. Kuchyňskou linku doporučuji v dubu, možná se smetanovými dvířky. Pracovní deska může být šedivá, či smetanová a obklad jednotný skleněný (šedivý či bílý Lacobel). Jídelní stůl kombinace dub a sklo. (Případně můžete volit jednoduchý bílý stůl s židlemi v kombinaci kovu a plastu.) Podlahu zvolte opět dubovou a dveře také. (Nora dveře od firmy SAPELI jsou tou nejjednodušší formou, lépe jistě vypadají dveře dýhované a modernějšího vzhledu - NOTE, LOTOS…) Výmalbu bych volila v jemných odstínech šedivé, smetanové. Sedací souprava poté může být výraznější - bordó, oranžová, či temná modrá. Co se dlažby týká, hezké bude světle šedé Lapato - jak v chodbě, tak i na verandě. (Je to dlažba mrazuvzdorná a tedy pro tento účel vhodná.) Vždy prosazuji, že méně je více.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma lety jsme dělali novou kuchyni (buk+kalvádos) a vyměnili jsme dlažbu. Kuchyně je spojena s obývacím prostorem a chodbou, zde všude je stejná dlažba. Tu tvoří různě zabarvené dlaždice (od žluté, oranžové přes narůžovělou po zelenkavou). Nyní bychom chtěli vyměnit vnitřní interiérové dveře a parkety, které jsou od dlažby oddělené schůdkem a je zde sedací souprava s televizí. Také bychom chtěli vyměnit starý tmavý sektorový nábytek za nový. Okna jsou bílá plastová, vymalováno je zatím nažluto a sedací souprava je oranžová. Prosím o radu, jak by měly vypadat interiérové dveře a nový nábytek? (Dveře a nábytek by měly být taky dub?) Dosavadní parkety se, myslím, k nové dlažbě nehodí. Měly by být nahrazeny plovoucí podlahou jiné barvy? A malba by mohla zůstat zachovaná žlutá, nebo by byla vhodná jiná barva? Taky předsíň je od obytného prostoru dosud oddělena velkými dřevěnými posuvnými dveřmi (viz. fotky 002.jpg), které mají mahagonovou barvu. Co s nimi? Přikládám fotky kuchyně s novou dlažbou i se schůdkem oddělenou dlažbou od parket. Měl by vůbec zůstat schůdek zachován? Celý obývací pokoj s kuchyní je orientován na jihozápad. Jak by měla vypadat barva omítky k vyměněným plastovým oknům, které mají zvenku barvu zlatý dub (fotky 001.jpg)? Předem děkuji za rady a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře bych doporučila světlé v buku, jako je kuchyňská linka (např. Sapeli Tenga, Note, Lotos). Měly by mít velkou plochu prosklenou – tak, aby se prostor prosvětlil (především chodba). Nábytek bych volila opět v kombinaci buk s prosklením, či světlejší javor. Výmalba by se hodila ve světlejším odstínu, popř. zvýrazněte jen jednu stěnu za televizí v barvě cihlově oranžové a zbylé stěny vymalujte ve smetanovém odstínu. Co se týká exteriéru, volila bych odstín omítky např. jemně béžový, capuccino (popř. smetanová).

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barevnosti obývacího pokoje orientovaného na jih, který zařizujeme v dokončeném RD. Plovoucí podlaha (lamino), dveře buk (dřevo), okno, topení, strop – vše bílé. K tomu jsou černá krbová kamna a oranžová sedací souprava. Skříňka pod TV stolek, komoda a stolek by se nám líbily ve světlé bříze. (Ještě to nemáme koupeno, jen vyhlídnuto.) Sestava bude Venezia (BMB). Momentálně máme vymalováno zářivě žlutou, nejsme si ale jisti, zda ji ponechat. Myslela jsem, že by bylo dobré dát na stěnu za obývací stěnou sytě oranžovou, aby se to hodilo k sedačce a ostatní zdi nechat jen světle béžové. (Něco jako ta březová stěna?) Nebo nechat žlutou malbu a světlou obývací stěnu oživit oranžovými doplňky? Eventuelně jaký kobereček pod konferenční stolek a další doplňky- světla, záclony? Děkuji za pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych určitě změnila podle toho, jak píšete: oranžovou podle sedačky a zbylé stěny smetanové či jemně béžové. Doplňky pak můžete kombinovat v oranžové a jarní zelené barvě. Kobereček bych volila smetanový, popř. s oranžovým vzorem. Záclony doporučuji opět světlé, smetanové a také polštářky na sedačku v tomto odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit se zařízením obývacího pokoje, ve kterém by měla být sedací souprava, TV nábytek, ale i jídelní stůl s židlemi. Byt, který budou obývat dva lidé, má atypický tvar. Já si vůbec nevím rady s rozmístěním nábytku. V návrhu jsou dvě francouzská okna. Nevadí, když se jedno "zastaví" třeba částí rohové sedačky? Velmi prosím o radu či inspiraci. Děkuji, M.V.
Odpověď  

Dobrý den, možností je použít dva rovnoběžné x-sedáky s konferenčním stolem. TV bych umístil na zeď v místě příčky dole. To znamená, ze horní francouzské okno bude v ose sedačky a druhé bude dle odhadu přístupné za sedačkou. Jídelní stůl bych směřoval směrem k průchodu do kuchyně.

Dotaz   Prosím Vás o radu, jak sladit barvy. Sedací soupravu mám v barvě bordó, schody v odstínu palisandr a kuchyňská linka je středně hnědá. Prosím, poraďte mi, jak vymalovat tyto spojené prostory a v jaké barvě zvolit nábytek v obývacím pokoji. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud je dominantním prvkem schodiště z palisandru, volila bych nábytek do obývacího pokoje ve středně hnědé, jako je kuchyňská linka. Palisandr je výrazná dřevina, ale může mít mnoho odstínů, který nejsem nyní schopná určit. Odhaduji, že na kuchyňské lince by mohlo jít o dub, ořech až wenge. Je zde také možné kombinovat s bílým leskem. Výmalba pak v odstínech cappuccino, smetanová s doplňky smetanové a bordó jako sedací souprava.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak barevně a materiálově sladit obývací pokoj s kuchyní. V obývacím pokoji je plovoucí podlaha, v kuchyni bude dlažba. Budu pořizovat kuchyň, dlažbu a obklady. Sedací souprava je daná - béžový potah s kombinací olše, plovoucí podlaha Quick step - přírodní třešeň, okna a parapety bílé. Nevím, zda kuchyň volit ve dřevě nebo spíše volit kombinaci např. třešeň a vanilka, která lahodí mému oku. Dlažbu bych zvolila, aby se co najvíce podobala plovoucí podlaze, obklad třeba do béžova. Mohla byste mi poradit určitý typ kuchyně, např. od firmy Hanák? Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, předně bych zvolil jednolitou podlahu, a to dřevěnou - i v kuchyni. Třešeň je hezká a v celé ploše bude vhodnější řešení. Potom i varianta kuchyně třešeň vanilka (doporučuji více té vanilky) bude krásná kombinace. Typ kuchyně velmi záleží na tom, v jakém stylu je interiér laděn.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak oživit, vymalovat, případně pozměnit obývací pokoj. Pořídili jsme si s manželem nový byt, který jsme narychlo zařídili, ale není to ono. Obývací pokoj je obdélníkového tvaru (spíše nudle)s dveřmi do chodby a průchodem do kuchyně. Kuchyň je barvy hruška se zeleno-šedou pracovní deskou a stříbrnými doplňky. Sedačka je vanilková a zařízení v bříze. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v oranžové barvě, jakou máte na koberci a doplňcích. I když je obývací prostor obdélníkový, vymalovala bych dvě delší stěny se světlými okraji tak, aby vynikla sedací souprava. Na kratší stěně by mohla být bílá tapeta s čokoládovými vzory, popř. smetanová výmalba s dominantním obrazem. Pokoj se sice opticky může ještě více zúžit, ale bude působit tepleji a útulněji. Především vynikne sedací souprava. Doplňky (polštáře…) volte v oranžové a čokoládové.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji svůj první byt a velice Vás prosím o radu. Jedná se o menší 1+kk (40m2) s velkým oknem (až k zemi). Obytná část je spojena s malým kuchyňským koutem (kratší strana místnosti, vedle dveří do pokoje). Okno (bílé, plastové) je proti vstupním dveřím. Na jedné delší straně pokoje bude sedací souprava a proti ní bude obývací stěna. Jedná se mi o sladění dveří (Sapeli, do pokoje prosklené a zasouvací, jinak plné, otevírací), podlahy (plovoucí laminátová), obkladů a dlažby (zřejmě Rako). Nabízený standart je: vstupní dveře světlý buk, vnitřní dveře světlý buk a bytové zárubně-foliované obložkované, imitace buk, v případě obkladů a dlažby (bílá spárovací, matné provedení). Nevím, zda tento odstín dveří ponechat či zvolit raději dub nebo jiný odstín světlého dřeva. Pokud se rozhodnu pro určitou barvu dveří, je lepší mít ve stejném odstínu též zárubně, podlahu i lišty? Při zvolení laminátové plovoucí podlahy je lepší zvolit dveře Sapeli v laminátu CPL nebo je možno zvolit i jiný typ prosklených dveří do pokoje (dýha?)? Jakou barvu nábytku mám zvolit ke světlejší podlaze a jak sladit nábytek v obývací části s kuchyňským koutem (bílý)? Mám k této světlejší podlaze zvolit do kuchyňského koutu rovněž světlejší dlažbu (šedá, krémová), která bude rovněž v malé vstupní chodbě? Pokud jde o koupelnu, je malá (kolem 4 m2), bez okna. Chci spíše dlažbu a obklady v světle hnědé, krémové, či béžové. Je vhodnější mít tmavší dlažbu než obklady? Koupelnový nábytek bude zřejmě bílý či kombinace dřevěného dezénu s bílou. Předem Vám velice děkuji za Vaši radu a návrhy. S pozdravem Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je váš byt menších rozměrů, je vhodné volit světlejší odstíny vybavení. Světlý buk je jistě hojně používaný a velice rozšířený. Dub vždy působí honosnějším dražším dojmem, záleží opravdu čistě na Vás co je Vám bližší - obě varianty jsou dobře využitelné. Také je možné volit světlý javor, popř. v kombinaci s třešní. Můžete poté kombinovat dveře Sapeli typu Alegro (model 10 a 40), kde je možné kombinovat dva typy dýhy. Pak také podlahu a nábytek můžete kombinovat v těchto odstínech. Zárubně je pak vhodné volit tmavší. Tzn. třešeň zárubeň a ozdobný proužek v kombinaci s dominantní plochou v javoru. Podlahu bych poté volila v odstínu javoru a nábytek opět třešeň se světlým javorem (popř. s bílými dvířky). Kuchyňskou linku můžete vybrat v jednoduchém designu a dekoru čistě bílá popř. v javoru. Malou, tmavou koupelnu bych volila ve světlých béžových a smetanových odstínech (např. s kombinací odstínu cappuccino). Podlahu je vždy vhodné volit tmavší. Také můžete vše ladit do jednoho typu dýhy či dřeviny (dub, či čistě buk) - poté bych vše volila jen v jedné dýze. Také můžete kombinovat laminátovou podlahu s dýhovanými dveřmi, ale pozor na sladění odstínů.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje. Pokoj je velký 7x4 m a nachází se v něm tmavě červená krbová kamna. Okna jsou tmavě hnědá a podlaha v barvě dubu. Na jednu ze stěn bych ráda použila tapetu s jemným vzorkem. Nicméně nevím, do jakých barev celkově interiér ladit a v jaké barvě nakoupit nábytek.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dominantním prvkem jsou jistě červená kamna. Nábytek bych volila dubový v kombinaci s výmalbou v barvě cappuccino. Sedací souprava může být v odstínu kamen. Doplňky cappuccino, světle béžová. Tapeta může být v kombinaci tmavé hnědá a smetanová.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Jakou barvu kuchyňské linky a jídelního stolu se židlemi zvolit, když máme v celém bytě podlahy v dekoru javor? Jaká barva by se hodila na polstrování u židlí? Kuchyň je propojená s obývacím pokojem. Nábytek v obývacím pokoji je bříza a sedací souprava oranžová. S pozdravem a s díky Michaela.
Odpověď  

Krásný den přeji. Kuchyňskou linku můžete kombinovat v dekoru bělený dub, bílý lak, popř. bříza. Jídelní stůl doporučuji výraznější v odstínu dubu či javoru (jako podlaha) s polstrováním v cihlové barvě.

Dotaz   Dobry večer, chtěla bych se s vámi poradit. Nemůžeme se rozhodnout, jak si vymalovat obývací pokoj. Líbí se mi tmavě červená nebo zelená sedačka, ale vůbec nevím, jak k tomu vymalovat a jakou barvou sladit nábytek. Barva podlahy je třešeň - ani nevím, jestli by se to k sobě hodilo. Mohla byste mi, prosím, poradit? Děkuji vám moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Tmavě červená spíše až bordó sedací souprava je možná, leč k výraznému odstínu podlahy by se hodila také světlá sedačka v odstínech béžových a šedobéžových. Výmalbu můžete volit v šedobéžové, cappuccino a smetanové barvě. Doplňky poté opět pořiďte v těchto odstínech.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak sladit barvy (nábytku, podlahy…) v místnosti, která bude současně kuchyní a obývacím pokojem. Líbila by se mi hnědá rohová sedací souprava (viz příloha) a chtěla bych se zeptat, zda by se k tomu hodila i přiložená kuchyňská linka. Nevím, jakou zvolit barvu laminátové podlahy. Představuji si, že bych před sedací soupravu dala koberec krémových barev. Do prostoru před kuchyňskou linku jsem chtěla dát dlaždice. Nevím ale, zda je to vůbec dobrý nápad. Pokud ano, jakou barvu? Mezi prostorem obývacího pokoje a kuchyně bychom dali kuchyňský pult. Myslíte, že je to dobrý nápad? V příloze zasílám návrh pokoje, který by Vám měl pomoci si to lépe představit. Předem děkuji za Váš čas a rady. S pozdravem Monika S.
Odpověď  

Dobrý den. K sedací soupravě a kuchyni (dle fota zřejmě ořech) bych volil přírodní dub, a to v celé ploše místnosti, tedy i v kuchyni. Krásná by mohla byt kantovka. Krémový koberec bude fajn. Použití pultu (asi Myslíte něco jako bar) záleží na prostoru. když je místo, je bar celkem prakticky.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o zařízení obývacího pokoje, který je částečně propojen s kuchyní. V kuchyni je nábytek javor, černá pracovní deska, oranžová výmalba. Jaký zvolit nábytek do obývacího prostoru (odlehčená sestava, sedací souprava, koberec na střed)? Pokoj má plovoucí podlahu buk a olivově zelenou výmalbu. (Stará obývací sestava je černá.) Bylo by možné zaslat nákres místnosti k radě na vhodné rozmístění nábytku? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych jednoduchou sedací soupravu. Umístění však záleží na ostatním rozmístění nábytku. Může být v prostoru a zrovna tak v rohu. Osobně jsem příznivcem zásady čím méně nábytku, tím lépe.

Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu, máme propojený obývací pokoj s kuchyní. Kuchyň je lesklá, barva slonová kost, podlaha ořech, sedací souprava světle béžová kožená. Jakou barvu máme volit na zdi a na nábytek (stěna, stůl a židle)? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den. K ořechu a bílé bych volil přírodní dub. A nábytku bych použil co nejméně.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zařizujeme byt: kuchyň bude propojena s obývacím pokojem, okna jsou na západ. Nechali jsme si vyrobit kuchyňskou linku, kde korpusy a pracovní deska jsou barvy wenge a dvířka jsou bílá lesklá. V obývacím pokoji bude nábytek ze stejných barev. Jakou zvolit barvu sedačky (ráda bych bílou), jakou podlahu (laminátová plovoucí), jaké dveře a výmalbu stěn? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Jedna z možných kombinací by mohla být přírodní dubová podlaha (např. kantovka), bílá sedací souprava, nábytek wenge v kombinaci s bílým lakem. Malba je možná jakákoliv – dle Vašeho pocitu. A dveře bych volil v laku barvě žlutošedé.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s volbou barvy nábytku a jídelního stolu do propojeného prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje o celkovém rozměru 5 x 10 m. Kuchyň máme v provedení olše, podlaha je ze světle béžové dlažby, sedací souprava je kožená, světle béžová. Máme volit spíše kontrastní barvu wenge v kombinaci lak (bílá káva)/matné sklo, nebo podobnou barvu, např. třešeň v kombinaci s bílou/matné sklo? Děkuji, Marta.
Odpověď  

Dobrý den, Marto. Rozhodně nevolte podobnou dřevinu. Zkuste se podívat na lakované barevné provedení nábytku a uváděné sklo s nerezem. U barvy doporučuji jedlovou zeleň, nebo do tónu v tmavším odstínu hnědé. Pokud je Vám přece jen bližší dřevo, tak odstíny ořechu.

Dotaz   Dobrý den, velmi se nám líbí nábytek v odstínu wenge v kombinaci např. s mléčným sklem. Děláme kompletní rekonstrukci malého bytu 2+kk a potřebujeme sladit podlahy, dveře a kuchyňskou linku, která je propojena s obývacím pokojem. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit světlou podlahu (javor, cocobollo světlé) a k tomu kuchyňskou linku s korpusem wenge, dvířky z mléčného skla a bílou či světle šedou pracovní deskou. Nábytek v obývacím pokoji doporučuji opět v kombinaci wenge a sklo (nebo bílý lak). Dominantní může být sedací souprava v odstínu bordó, cihlová, olivová. Alternativou by byla světlá smetanová sedačka s dominantními bordó doplňky.

Dotaz   Dobrý den! Můžete mi poradit, jakou barvu nábytku a kuchyňské linky zvolit, když máme třešňové dveře a bukovou podlahu? Kuchyň je spojená s obývacím pokojem. Zatím jsem nepřišla na žádnou vhodnou barvu k této ne zrovna typické kombinaci barev. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit čistě bílou kuchyňskou linku s třešňovou pracovní deskou. Alternativou je korpus třešeň a dvířka bílý lak. Nábytek doporučuji v odstínu třešeň a sedací souprava může být smetanová. Budete-li kombinovat nábytek se sklem, hezky se odlehčí.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si baráček (Klasik 137) a nedokážeme se dohodnout na dlažbě do obýváku a kuchyně. Sedací souprava je látka s tmavým dřevem, kousek nábytku je rustikál. V kuchyni chceme korpus tmavé dřevo s dvířka v barvě vanilky. Obklady v kuchyni jsem si vybrala Nordic Beige. Můj původní návrh na dlažbu byl Sandstone 270, ale moje drahá polovička tvrdí, že to vypadá jako vysypaný písek a výběr se mu nelíbí. Dokážete mi, prosím, doporučit velikost dlažby (jestli kostku nebo obdélník) a jinou vhodnou dlažbu v nějaké konkrétní barvě a barvu na vymalování stěn? Představovala jsem si odstín podobný banánu, či něco světlého, kávového. Předem mnohokrát děkuji za Vaši pomoc a přeji hezký den, Káťa.
Odpověď  

Dobrý den, osobně se mi pískovaná dlažba moc líbí. Volil bych pokud možno co největší formáty obdélníkového či čtvercového tvaru. A Vámi vybraná malba bude krásně ladit.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit s barvou výmalby obýváku. V pokoji mám mléčně prosklenou skříň, konferenční stolek a PC stůl jsou v hnědočerné barvě, noční stolek, doplňky a TV stolek (plechový-IKEA) jsou sytě červené. Parkety jsou středně hnědé a sedací souprava béžová. V pokoji je jedno okno bílé barvy. Pokoj (5x4,5m, výška 2,9m) je situován na jihozápad a je tedy světlý. Mám raději teplé barvy. Předem děkuji, Jana K.
Odpověď  

Dobrý den. Rozhodně volte světlý přírodní odstín (vhodná bude béžová či různé žlutohnědé odstíny).

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o pomoc a radu při zařizování obývacího pokoje a jeho výmalbě. Sedací souprava je v barvě červené, doplněná o smetanové polštáře. Nízká obývací stěna je v dekoru javor, bílá. Jakou zvolit podlahu a jakou výmalbu? Uvažovala jsem o kombinaci světlé kávy s jednou stěnou červenou. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu javor, bříza, popř. dub či bělený dub. Výmalbu pak ve zmiňované cappuccino barvě a naproti sedací soupravě doporučuji bordó stěnu (odstín dle sedací soupravy).

Dotaz   Dobrý deň, chela by som Vás poprosiť o radu, ako zariadiť náš nový podkrovný mezonetový byt. Jedná sa hlavne o miestnosť „kuchynský kút spojený s obývačkou“. Tato miestnosť je priestranná a svetlá (vid plánik), steny sú vymaľované na bielo ale nebránime sa nejakej zmene. Podlahy sú plávajúce vo farbe buk. Kuchyňu by sme si predstavovali modernú s hladkými líniami a s ostrovčekom uprostred. Jedna celá stena je od výšky 90 cm šikmá so 4 oknami ktoré dostatočne celú miestnosť presvetlia. Akú farebnosť by sme mali zvoliť? Aký nábytok by bol vhodný do obývačky? Chceli by sme aby celkový dojem pôsobil moderne(minimalisticky) ale funkčne a nie chladne. A ešte základný opis bytu. Kúpeľňa je mozaiková v jemných pastelových farbách, tam by sme chceli drevené poličky (farba) kombinované so zrkadlom a sklom. V celom byte sú plávajúce podlahy v odtieni buk. Z obývacieho priestoru vedie schodisko na poschodie kde je jedna miestnosť a šatník.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K bukové podlaze můžete volit nábytek ve světlém javoru (cocobolo světlé, ale také tmavé). Výmalbou prostor oživte: doporučuji bordó či olivovou na stěnu za sedací soupravou a také naproti oknu za schodištěm. Zbylé stěny by měly být smetanové (mohou se blížit až do odstínu cappucino). Kuchyňská linka může být v kombinaci cocobolo tmavé s bílými nebo javorovými dvířky. Sedací souprava cappucino s bordó doplňky.

Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně osvětlení do obývacího pokoje. Nad konferenční stůl jsem zvolila osvětlení hranatých tvarů (na fotografii to závěsné, čtyři čtverce), stůl je taktéž hranatý a stejně tak i sedací souprava. Myslíte, že toto osvětlení je vhodné? V obývacím pokoji je i centrální osvětlení uprostřed, jaké zvolit toto (myslím tvarově)? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Vámi zvolené svítidlo je moc pěkné a jde k nábytku. Otázka je, jestli musíte mít ještě centrální osvětlení. Jestli nestačí to, které navrhujete a další přídavné (třeba stojací).

Dotaz   Zdravím. Manžel právě přivezl sedačku - velikou, pohodlnou, širokou, v olivově zelené barvě. Mohou na ní i spát návštěvy. Obývák je vymalovaný bíle. Skřínky, poličky atd. jsou ze světlého dřeva. Ratanovou dvoumístnou sedačku jsme nechali starší, pěknou, světlou. Nechali jsme ratanový stolek na kávičku. Zelenou mám moc ráda a ráda bych obývák spíše přírodní, prosvětlený. Jaké doplňky (polštářky) mám volit? Krémové, hnědé, nebo nějaké výraznější? Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych doplňky krémové, přírodní, možná i do žlutého odstínu. Zelená sedací souprava bude hezká.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje, který je propojený s kuchyní a jídelním koutem. Jedná se o místnost velkou asi 30m2, dvě bílá okna směřují na jih. Plovoucí podlaha má dekor dýha-buk (odstín dožluta), kuchyňská linka je v kombinaci buk+olše, stůl a židle jsou také z olše. Byla bych ráda, kdybyste mi pomohli při výběru barvy stěn a nábytku. Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínech smetanová a cappuccino. Sedací souprava může být smetanová a nějakou výraznější barvu (třeba bordó) bych volila na doplňky.

Dotaz   Dobrý den. Koupili jsme byt a já Vás nyní prosím o radu ohledně barev do obývacího pokoje a kuchyně. Nábytek v pokoji je v provedení světlý buk (taktéž podlaha v kuchyni), sedačka v barvě terakota, koberec světlounce béžový, kuchyňská linka je též světlá s bílými dvířky a vymalováno je meruňkovou barvou. Obě okna (bílá) jsou směrována na sever. V pokoji je ze sádrokartonu podhled (po obvodu stropu cca 30x30cm a jen v této části pokoje), ve kterém jsou zabudována bodová světla. Tím pádem je strop snížen. Vymalováno je od podlahy až po strop žlutou barvou. Chtěli bychom barvami pokoj "rozsvítit a udělat jej vyšším dojmem". Na západní straně je nábytek se sedačkou a na té východní je výklenek ze sádrokartonu a vchod do kuchyně. Tento výklenek je též na protilehlé straně od oken, tedy na jižní stěně. Na té jsou i dveře do ložnice. Poraďte nám, zda máme použít jen jednu barvu, nebo některou ze stěn zvýraznit (např. světlounce zelenou?), Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle Vašeho popisu je obtížné se v prostoru orientovat. Je dobré zvýraznit jednu stěnu – ve Vašem případě bych však nevolila výrazné odstíny, ale spíš nějaké světlejší (třeba jemné odstíny cappucino, smetanová, vanilková). Výrazná je meruňková v kuchyni a sedací souprava.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme obývák 4,5m x 5,5m. Uprostřed delší stěny je bílé okno a na kratších stěnách proti sobě jsou u kraje bílé dveře. Rohová sedací souprava je v barvě cihlové. Chtěla bych poradit, jakou vybrat barvu nábytku, výmalby a podlahy (koberec, nebo plovoucí?). Myslela jsem, že jednu stěnu vymalujeme v barvě sedačky a ostatní jsem chtěla bílé. Prosím, poraďte. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu dubu a nábytek opět dub nebo kombinace dub s bílými dvířky. Také je možné použít odstín světlejší javor. Proti sedací soupravě můžete vymalovat cihlovou barvou a zbylé stěny smetanové či v odstínu cappucino. Doplňky smetanová, cihlová, olivová.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu při zařizování rodinného domu. Konkrétně bych potřebovala poradit s výběrem odstínu plovoucí podlahy (ta by měla být stejná v obýváku i v patře) a dále s výběrem odstínu dřevěného schodiště a interiérových dveří. Okna a vchodové dveře jsou v barvě zlatý dub, schodiště do patra vede z obývacího pokoje. Nábytek v obýváku bude zřejmě v odstínu kořenový buk. Rovněž by mne zajímalo, jakou byste mi doporučili barvu sedací soupravy a jakou barvou byste obývací pokoj vymalovali, přičemž podotýkám, že v interiéru upřednostňujeme teplé barvy. Moc děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahy můžete volit v dubu a nábytek v javoru (světlý). Alternativou je tmavá varianta nábytku: ořech či wenge s bílými dvířky. Dřevěné schodiště bych doporučila opět dubové (je to kvalitní a tvrdý materiál). Krásu interiéru pak podtrhnete výmalbou: jednu či dvě protilehlé stěny volte v odstínech cihlové, bordó nebo zelené. Zbytek vymalujte jednoduše ve smetanové či světlém cappucinu. Sedací souprava by měla být světlá, smetanová či šedobéžová s výraznými doplňky v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Chystám se renovovat obývák (450 cm x 440 cm) v rodinném domku. Pokoj bude mít otevřený volný vchod do kuchyně (150 cm), bude zde moderní tmavě hnědý nábytek a světle šedá sedací souprava. Podlaha bude plovoucí světlejší hnědá (stejná bude i v kuchyni). Skoro přes celou jednu stěnu je třídílné okno. Na protější zeď bych chtěla nechat udělat kamenný obklad (zelený, hnědý?). Nevím, zda jej dát na celou nebo jen na nějakou část. Nebo radíte zcela jinou dekoraci na tuto stěnu? Mohly by ostatní stěny (i v kuchyni) být bílé nebo šedé? A šlo by obklad použít třeba jen dekorativně do kuchyňské linky? (Bude moderní tmavě hnědá, obklad případně omyvatelný, nátěr šedý, pracovní desku jsem ještě nevybrala). Děkuji, Romana.
Odpověď  

Dobrý den. Nevím, jestli kámen nebude působit moc stísněně. Navrhuji použít kombinaci tapet www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Budeme mít obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním stolem (místnost ve tvaru obdélníku 4,5x9m, 1x okno východ, 1x okno jih, 1x francouzské dveře západ). Na podlaze bude všude dlažba červená Chilli od firmy Rako a i kuchyňský obklad bude červená Chilli. Kuchyň bude z bukové dýhy a sedací souprava je světle zelená. Měli bychom stěny nechat bílé, nebo je vymalovat v nějaké barvě? A to platí i pro chodbu, kam tamtéž dlažba pokračuje. Měla jsem představu třeba světle hnědé nebo zelené barvy. Děkuji za radu, Katka.
Odpověď  

Dobrý den, červená je určitě výrazná a malba by měla prostor trochu zklidnit. Bílá na mě osobně působí studeně, takže bych raději doporučil krémovou a jí podobné odstíny.

Dotaz   Dobrý den. Bydlím v panelovém domě a mám otevřený prostor do kuchyně. Podlaha třešeň selský vzor je na celé ploše. Kuchyň mají dvířka třešeň (vypadá jako mahagon do červena), korpusy jsou dub. Sedací souprava je rohová v barvě tmavší modrá. Vůbec nevím, jaký mám volit nábytek do obývacího pokoje. Jídelní stůl v kuchyni je ze zelenavého matného skla s chromovými nohami a židle jsou proplétané chromové (vypadají jako ořech s černou). Závěsy mají geometrický vzor v barvách smetanová, zelenavá, růžová, lila a bordó. Může být nábytek ořech částečně s černým matným sklem? Ještě mám krásný černý konferenční stolek. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek a jaké barvy stěn. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Jde o poměrně komplikovaný dotaz, protože mi z něj vyplývá, že jste použila hodně materiálu a barev. Omlouvám se, ale z popisu nejsem moudrý. Pošlete, prosím, nový dotaz s fotografií.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jakou barvu byste volili do obývacího pokoje. Budou v něm třešňové parapety, malá obývací stěna a sedací souprava ve dvou odstínech modré. Na podlaze bude plovoucí světlé dřevo.
Odpověď  

Dobrý den. Moc se omlouvám, ale jde o příliš obecný dotaz s nedostatkem informací. Zkuste poslat přesnější popis interiéru, nejlépe i fotky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barvu obývacího pokoje. Nevím totiž, jak vymalovat. Sedací souprava je tmavě oranžová, konferenční stolek a stolek pod TV jsou v bílé barvě. Obývák je spojený s kuchyní, která má veškerý nábytek v barvě třesně. Z obýváku vedou dveře na balkon, na tuto stranu svítí sluníčko celý den. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, zkusil bych odstíny cihlové.

Dotaz   Dobrý den, v rodinném domě budeme mít obývací pokoj s kuchyňským koutem (cca 31m2+8m2). Místnost je poměrně světlá a bude vymalována bíle (protože nás zatím jiná barva nenapadá). Plánujeme plovoucí podlahu v buku-rustikal, dveře v buku (obojí stejné v celém domě). Okna a parapety budou bílé. A nyní dotazy: 1) Je vhodná kuchyňská linka v barvách wenge a bílá popř. vanilka? 2) Pokud ano, jakou barvu zvolit pro podlahu v kuchyni a pracovní desku? Pokud ne, jakou jinou barevnou kombinaci kuchyňské linky byste doporučili? 3) Jak řešit jídelní část (buk, wenge, bílá, vanilka)? 4) Jaký nábytek zvolit pro obývací pokoj (buk, wenge, jiný)? 5) Jakou barvu stěn byste nám doporučili? Děkuji za Vaši pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňská linka může být v kombinaci wenge a bílá dvířka. Pracovní desku bych volila opět v odstínu bílá, možná šedá. V odstínech podobných těm na pracovní desce také volte dlažbu. Jídelní kout doporučuji opět v bílém odstínu a obývací část v kombinaci wenge a bílá. Výmalbu můžete volit šedou či v odstínu cappuccino v kombinaci s bílou. Sedací souprava v odstínu bordó se světle šedými polštáři bude dominantou interiéru. Zbylé doplňky v bordó odstínu prostor oživí.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Mám kuchyň Adel středně hnědá z IKEY a kuchyňská deska je v barvě antracit. Ráda bych si pořídila místo obkladů obkladový panel, ale nevím, jakou barvu by měl mít. Nejdříve jsem myslela na bílou, poté mě napadlo café latte. Ostatní nábytek je též ve středně hnědé, sedací souprava je bordó. Doplňky mám laděné do bíla a bordó, na polštářích na sedačce je ještě tmavá šedivá. Výmalba celého prostoru je zatím bílá. Nevím, jaká jiná by se hodila. Jedná se o prostor kuchyně spojené s jídelnou a obývacím pokojem. Celý prostor má dohromady asi 45m2 a je dobře prosvětlený. Jsou zde francouzské dveře a ještě další tři okna. Jsem vyznavačem vzdušného volného prostoru. Jakou barvu panelu bych měla, prosím, zvolit a jaká výmalba by se k tomu hodila? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila v odstínu světlé bílé kávy. Výmalba v obývacím prostoru by mohla vypadat takto: jedna stěna světlejší šedá či šedobéžová, zbylé ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den! Poradíte mi, prosím, jak vymalovat (popř.vytapetovat) a jaké zvolit doplňky? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, ze vhodná výmalba by mohla být ve světlém žluto-hnědém odstínu, na kterém vynikne bílá sedací souprava. Co se týče tapet, to je velmi těžká otázka. Poptat se můžete na www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc se sladěním barev při zařizování domečku. Kuchyň a obývák jsou v jednom celku, dřevěná okna jsou barvy třešeň (možná trochu světlejší). Nábytek v obýváku lamino olše, sedací souprava olše s jemným sivě-krémovým kostkovaným potahem. Kuchyň má být nedřevěná bledá-vanilková, nebo sloní kost s tmavou deskou. Jelikož nábytek v obýváku je bledý, uvažujeme o tmavších dřevěných parketách, tmavší podlaze v kuchyni a o tmavé desce. Dveře v domě jsme chtěli v dekoru lamino dub. Jaké byste nám poradili doplňkové barvy? Máme dávat v celém domě stejnou barvu dřevěné podlahy? V ložnici máme nábytek v buku. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tmavší podlaha je dobrý nápad. Volil bych ořech, a to v celém interiéru včetně kuchyně. Doplňkové barvy, to je těžká otázka. Zkuste se podívat po tapetách (k lokálnímu nalepení) nebo po nálepkách. Oboje velmi pozvedne interiér.

Dotaz   Dobrý den. Nevíme si rady s barvami stěn v obýváku: rohová sedačka je červená (malinová) z matné kůže a podlaha je v dekoru světlý dub. Jakou barvu nábytku a zdí doporučujete? Dvě stěny, ty proti sedačce, bychom chtěli zvýraznit.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila opět v dubu, možný je i ořech. Navrhuji takovouto výmalbu: za sedací soupravou smetanový či šedobéžový odstín, proti ní může být malinová (jako sedací souprava).

Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, jakou barvu nábytku máme zvolit při výběru obývací sestavy, konferenčního stolku, sedací soupravy a jídelní stolu s židlemi. Kuchyň máme spojenou s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v barvě olše a výmalba vypadá takto: v kuchyni bílá, v obývacím pokoji zelená. Podlaha je buková, dveře a obložkové zárubně jsou z olše. Líbila by se nám hnědá sedací souprava a nábytek v kombinaci javor/bílá, ale nedaří se nám nalézt stoly a židle v javoru. Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl a židle mohou být v olši jako kuchyňská linka. Pokud nemůžete nalézt stůl v javoru, je dobré nechat si jej vyrobit na míru u stolaře. Nábytek v kombinaci javoru a bílých dvířek je jistě vhodná volba, tmavá čokoládová sedací souprava bude také příjemným oživením. Interiér vhodně doplní bílé a smetanové doplňky v kombinaci se zelenou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V novostavbě máme obývák a kuchyň v jedné místnosti velké asi 7x6m. Okna jsou v dekoru zlatý dub a podlaha SIKO – zlatý gobelín. Obývací nábytek z ořechového masivu a kuchyňská linka budou umístěny na protějších stěnách. Sedací souprava je výrazně červená. V jakém dřevodekoru by měly být dveře a zárubně, jaká barva výmalby? Zároveň prosím o doporučení dekorů pro kuchyňskou linku, pracovní deskou a obklady. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v ořechu, kuchyňskou linku v bílém laku, pracovní desku opět v dekoru ořechu a zádovou desku světlé cappuccino. Výmalbu doporučuji v kombinaci odstínů cappuccino a červená (ta by měla být v kuchyňské části).

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit, jak vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kuchyň je dřevěná (olše, třešeň) a jídelní stůl též, obklad je lososové barvy. V obývacím pokoji je tmavě červená rohová sedací souprava (Torrimex „Geneve“), naproti ní je stěna obložená umělým kamenem Shale 1208, pod konferenčním stolkem je koberec Sunny Splash – 3045/35 z řady Spina, krb je okrové barvy. Plovoucí podlaha je světlá. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych odstín smetany, vanilky či cappuccina, protože zbylé části nábytku jsou dosti výrazné. Krb můžete vymalovat ještě výrazněji, stěny doplňte obrazy.

Dotaz   Dobrý den, uvažujeme o celkové rekonstrukci bytu. Máme okna zlatý dub a interiérové masivní dveře v podobném odstínu. Chtěla bych sjednotit podlahy ve všech místnostech (nejraději PVC) a hlavně - vytvořit velkou místnost = kuchyň, jídelna, pracovna (oddělená japonskou stěnou), obývák. Jakou zvolit barvu podlah, kuchyně, sedačky, nábytku? Mám ráda barvy, ale bojím se, aby jich nebylo zase příliš. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu břízy či javoru a nábytek v dubu nebo ořechu v kombinaci s bílými plochami. Bílou kuchyňskou linku s pracovní deskou pořiďte v odstínu nábytku. Prostor sjednotí výmalba cappuccino s výrazným akcentem (třeba jedna výrazná stěna v hnědočevené či bordó barvě). Sedací souprava může být také v tomto odstínu, ale proti nápadné stěně.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění prostoru obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Ta je v barvě třešeň (stejně jako okna), dveře jsou bílé, dlažba v kuchyni světle béžová, sedací souprava oranžová. Jaký typ laminátové podlahy mám zvolit do obývacího pokoje? Váhám mezi bukem a dubem. Dále nevím, jaký mám vybrat ostatní nábytek (TV stolek, jídelní stůl a židle). Mám vše sladit v třešni, nebo spíš prostor odlehčit něčím světlejším? Prosím také o Váš názor na oblouky v bytě. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil podlahu z dubu. Nábytek třešeň a případně lak - bílá. Můj názor na oblouky v bytě je negativní, obecně nemám rád, když se aplikují "falešné" prvky.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Jaký zvolit design komod a konferenčního stolku do obývacího pokoje? Nevím, jaký odstín dřeva by byl nejlepší – olše, buk či kalvádos? Koberec je světle modrý, sedací souprava rohová - tmavě modrá, stěny sytě oranžové. Děkuji předem za radu (jedná se o panelákový byt).
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k sytým odstínům bych volil světlé dřevo, např. bělený dub.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké zvolit doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (jedná se o výmalbu jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd.). Místnost má 47 m2 a je rozdělena pouze kuchyňským ostrůvkem. Linka je v kombinaci javor/lamino na korpusech, čela zásuvek máme v dekoru antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou z pískovaného skla do hliníkových rámů. Pracovní deska je technistone, barva slonová kost. Jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu. Sedací souprava má barvu středně šedou - dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, jedná se o dlažbu 45x45 Yucatan arena ze Sika (barva nejde přesně popsat, je jemně flekatá, béžovo-okrová a úplně hladká), dveře máme od Sapeli (typ Tenga, světlá olše). Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva je antracit/javor uvnitř. Potřebuji barevně vyřešit tento prostor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Musím říci, že prostor je laděn s citem. Na otázku, jak prostor barevně rozseknout, se písemně velmi těžko odpovídá. Věřte mi, každý má na věc jiný, velice subjektivní názor.

Dotaz   Dobrý den, mám propojený obývací pokoj s kuchyní. Linka je v barvě světlého buku s modrou mramorovou pracovní deskou, podlaha je ve stejném odstínu jako linka, v obývacím pokoji je černá výrazná sedací souprava a vymalováno je červeno-bílo-žlutě. Poraďte, prosím, jakou barvu koberce a podlahy zvolit. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu v obývací části bych volila v buku – takový dekor, který je v jídelní části. Koberec doporučuji v červeném odstínu vycházejícím z výmalby. Nebo můžete kombinovat červenou se smetanovou.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych požádat o radu ohledně výmalby obývacího pokoje, nevím si totiž rady s výběrem barvy. Velikost pokoje je asi 19 m2, plovoucí podlaha má odstín buk, sedací souprava je v meruňkové barvě, z nábytku máme komody a knihovnu - masiv buk. Uprostřed pokoje je kusový koberec v barvách meruňka/terakota. Děkuji za ochotu a vyřízení, Jitka Šanderová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Za sedací soupravou a naproti ní bych vymalovala světlou béžovou (cappuccino), zbylé stěny smetanovou.

Dotaz   Zdravím vás, chtěla bych poradit s přeměnou dvou pokojů. Z ložnice musíme udělat dětský pokoj a v obýváku budeme přespávat. Našli jsme firmu v Prostějově, která vyrábí sklopné postele, tak to asi budeme muset řešit s ní. V pokojích chceme nové podlahy a nové dveře (včetně těch na chodbě k záchodu a ke koupelně). První dotaz je, jaká by byla vhodná podlaha do obýváku a do dětského pokoje. Máme dva kluky ve věku 3 a 5 let. Není lepší dát speciální linoleum než laminátovou podlahu? Na chodbě je podlaha v odstínu světlé třešně, skříně a vstupní dveře jsou také v dekoru třešeň, ale trochu tmavší. Bylo by vhodné udělat dveře ve stejném odstínu? Máme bílá železná futra, která jsou nová, a manžel je nechce měnit. Pokoje bych chtěla předělat, aby byly útulné, ale zároveň vkusné, ne jako teď „každý pes jiná ves“. Navíc je obývák zarovnaný hračkami. Ale problém je v tom, že máme málo úložného prostoru. Takže na stěně, kde je sedačka, by měla být ona sklopná postel, šatní skříň a místo na TV, video, DVD, satelit, CD, knihy a na různé jiné drobnosti. Na druhé stěně je komoda a dvě křesla (viz foto). Sedačku bych časem chtěla taky novou, ale nevím, jestli by byla vhodná bílá či smetanová, když máme malé děti. Je to trendy, ale pro nás nepraktické. Pak je tam ještě koutek, kde teď visí polička, tam bych taky chtěla vymyslet něco jiného. Komoda a stůl jsou v dekoru mahagon. Také mám dotaz na výmalbu. Jakou do obýváku a jakou do dětského pokoje? Kluci jsou živí, tak nechci, aby je to nedráždilo. Je vhodná zelinkavá, kterou máme na chodbě? Do dětského pokoje máme koupenou pouze dvoupatrovou postel, ale chtěla bych také nové skříně. Teď tam jsou staré a na kraji je zrcadlo a úzká skříň v hrozném tmavém dekoru. Šlo by to eventuelně nějak polepit? Z druhé strany je totiž kuchyň, kde jsme využili místo tak, že lednice je zastrčená v ložnici a z druhé strany je to zrcadlo, takže to úložný prostor není. Druhá skříň je málo hluboká, jelikož z druhé strany je spíš. Původně tam byly dveře, tak jsme to o trochu probouralo a vyřešili to takto. V pokojíčku musí být také dva stoly pro kluky, jeden půjde v září do první třídy. Potřebují nějaké police a trochu prostoru na hračky. Dětská postýlka tam samozřejmě už nebude. Chtěla bych poradit i s kobercem do dětského pokoje. Není pro děti lepší koberec po celém pokoji? Pokoje vám naměřím, pokud budete chtít. Děkuji moc za odpověď, Vykydalová Veronika, Velké Opatovice.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Na podlahu bych volila novilon v dekoru třešně, dveře jednoduché čistě bílé či v buku. V dětském pokoji můžete použít větší kusový koberec v temné oranžové barvě. Výmalbu doporučuji v kombinaci zelená/žlutá. Použijte pastelové odstíny, které budou veselé, ale nebudou dráždit. Zelená by měla kluky uklidňovat. Sedací soupravu můžete volit žíhanou, šedobéžovou či smetanovou např. Ikea, kde je možné potahy vyměnit či vyprat. Skříně můžete polepit samolepícími fóliemi, které se vyrábí v mnoha dekorech i odstínech. Pro optické zvětšení prostoru použijte zrcadlové. Volte světlé odstíny, bílou, zrcadlovou či světlý javor. V obývací části vymalujte smetanovou, jednu stěnu (pokud bude světlá sedací souprava a světlý nábytek) ve výraznějším odstínu, třeba v červené.

Dotaz   Dobrý den, v pořadu Sama Doma jsem viděla reportáž o Vašem projektu. Také bych ráda požádala o pomoc. Čekám miminko – chlapečka, a nevím si rady s vybavením pokojíčku, jenž má rozměr 3,5 x 3m (na kratší stěně jsou dveře). Na podlaze je tmavě hnědý ořech a sedací souprava musí byt zachována, jelikož slouží i jako postel (po rozložení má 1,4x2m). Výmalbu si představuji ve světle zelené a modré, ale nebráním se ani jinému řešení. Moc děkuji za pomoc, přikládám fotografie pokoje. Přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den, v pořadu SAMA DOMA, který uvádíte, byli moji kolegové. Myslím, že inspiraci můžete získat z výběru dětských tapet, např. na www.pointshop.cz, kde najdete konkrétní pomoc.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala i pomoc s výběrem podlahy do kuchyně. Rozhoduji se mezi dlažbou (asi s podlahovým topením - jen levnější sada topných rohoží) a marmoleem (lino) - to bez topení. Prosím, jaká je praxe s marmoleem v kuchyni co se praktičnosti týče? Jakou vybrat eventuelně barvu dlažby či marmolea a zdí? Kuchyňská linka bude ve světlejším odstínu jádrového buku, dveře a zárubně chceme CPL lamino v dekoru buku, podlahy zatím nemáme, ale uvažujeme také o bukové laminátové. Jídelní i konferenční stůl a také ostatní obývací nábytek máme třešňový. Těžko se vybírala barva kuchyně vzhledem k třešni na ostatním nábytku. Barevný lesk jsme s ohledem na rok a půl stará dvojčátka nechtěli. Vybrala jsem tedy jádrový buk a buk. Sokl kuchyňské linky bude nerezový, také zadní stěna za varnou deskou bude z 30cm vysoké desky jádrového buku a za deskou přímo ze skla podlepeného nerezovou (stříbrnou) barvou. Spotřebiče budou všechny v nerezu, pracovní deska v dekoru šedého kamene, dřez silgranitový tmavě šedý. Sedací souprava je střední modrá (ne příliš výrazná). Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Na podlahové vytápění nemá podlahová krytina obecně dlouhodobě velký vliv. Co se týče přírodního linolea (tilolino, marmoleum), je to čistě přírodní materiál a není problém jej použít v případě podlahového vytápění. Díky barevné škále můžete vybírat z mnoha designů, různě je kombinovat... Navíc jde o teplý materiál, odolný a antistatický. Hodí se do pokojů, ložnic, ale i do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně barevného doladění interiéru. Do obývacího pokoje chceme použít k zastínění japonské posuvné stěny. Výmalba je krémová, sedací souprava hnědá (viz foto). Obývák volně navazuje na jídelnu, v níž je stejný typ nábytku jako v obývacím pokoji, výmalba je ale hráškově zelená. Ještě musíme tento interiér nějak doladit - kobercem, polštářky atd. Momentálně ale řešíme barvu posuvných japonských stěn. Přikláním se k béžové (je na ní decentní aplikace či vzor květů). Přikládám fotky. Obývací pokoj ve výmalbě meruňka již není aktuální.
Odpověď  

Dobrý den, přiznám se, že nejsem z Vašeho dotazu úplně moudrý. Každopádně "japonky" se v těchto dekorech volí - což ve foto příloze není patrno. Pošlete-li mi další fotografie, pokusím se lépe poradit.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji panelákový obývací pokoj o velikosti 16m2 orientovaný na východ a prosím Vás o radu, jaký zvolit odstín výmalby a dopňků. Na podlaze je laninátová plovoucí podlaha imitace ořech. V této barvě bude také nábytek v kombinaci s bílým leskem. Sedací souprava je bílá kůže a konferenční stolek budou 3 zasouvací skleněné stolky. Pro lepší představu přikládám vizualizaci. V návrhu je za TV použita dřevěná deska, kterou bych chtěl nahradit sádrokartonem a třeba ho barevně nebo tapetou odlišit. Děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den. K dřevině ořech jde krásně odstín zelené namíchaný třeba se žlutou, hnědou či šedivou. Doplňky volte přírodní, nebudou na sebe zbytečně příliš upozorňovat. A tapety? Zkuste www.poinshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům. Kuchyň je spojená s obývákem jen barovým pultem, linku máme navrženou v bílé s platinovým korpusem a černou desku. Okna jsou bílá. Poradíte mi, jakou k tomu zvolit podlahu? Chtěli bychom lino, a to i v obývacím pokoji. V jaké barvě vybrat nábytek do obývacího pokoje? Ještě si lámeme hlavu s výmalbou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v imitaci ořechu, nábytek v kombinaci ořechu a bílé, doplňky v platinové barvě (např. sedací souprava). Výmalbou můžete prostor oživit, zkuste moderní tyrkysovou či limetkovou.

<< zpět ( stránka 1 / 4 )    |1 |2 |3 |4 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře