Pragointerier

barvy - sladění barev

Dotaz   Dobrý den, prosím o zodpovězení otázky - pro Vás ne ojedinělé:)) A to otázky sladění barev v interiéru rodinného domu. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Uvažované barvy jsou: kuchyňská linka - olše nebo hrušeň v kombinaci s vanilkou, barva kuch. desky - světlý mramor, okna jsou bílá, parapety buk. Podlaha je uvažovaná -buk, dveře - olše nebo hrušeň. Sedací souprava má barvu pastelovou fialovou a kávovou. Barvy stěn: jedna stěna je sladěná se dedačkou, další nevíme... Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, k bukové podlaze a olšovým dveřím s kuch. linkou bych volila barevnost odstín „capuccino“, malba zdí bych volila sytější (zeď kratší)/světlejší zbylé zdi. Strop světlý a doplňkovou barvu čalouněné části sezení a bytové textilie spíše starorůžová v kombinaci s fialovou, fialověšedou, fialověrůžovou.
Dotaz   Dobrý den, koupili jsme panelový byt, ve kterém je propojený obývací pokoj s kuchyní. Již dlouho toužím po leskle červené kuchyni a chci se zeptat, jak barevně sladit ostatní nábytek včetně obýváku (jídelní stůl a židle, konferenční stůl a malá obdélníková obývací stěna pod televizorem). Sedačku máme starší v barvě vanilkové (vzhled kůže). Podlahu jsme koupili plovoucí v barvě kaštanu (je to kombinace dubu a jasanu). Dveře včetně obložek budou v barvě dubu nebo javoru. Můžete mi prosím poradit bytového designera?
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sladění barev a materiálů v interiéru - kaštan je poměrně výrazná dřevina. Ovšem při vámi zmiňované kombinaci dub-jasan to bude kaštan jenom v názvu a bude se jednat o laminátovou podlahu. Přírodní kaštan je spíše červenožlutý. Dubové dveře k dubovo jasanové podlaze jsou velice pěkné. Javor bych již na dveře nedávala. V případě použití červené výrazné kuchyně je vhodné použít barevnost (mojí oblíbenou) v odstínech šedivých nebo můžete použít i stěrku Monofinish – imitace betonu. Další nábytek pak laďte do odstínu spíše jasanu (tj. světlejšího). Jemnější varianta je malba v odstínu smetanová až bílá káva a prostor doplnit výraznou doplňkovou barvou (nugátová hnědá).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při sladění barev v novém RD. V propojeném obýváku s kuchyní bude velice světlá kuchyňská linka, plovoucí podlaha s dekorem dub (spis tmavší) a světlé bukové schodiště. Prosím o radu, jakou barvu zvolit pro interiérové dveře. Tmavší jako podlaha, či světlejší jako kuchyň? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, v tomto případě bych se nebál zvolit světlejší dveře, které více vyniknou na tmavší podlaze. Dveře však budou určitě minimálně o odstín tmavší, než máte kuchyňskou linku. Další variantou je zvolit dveře a obložky ve stejném tónu, jako máte schodiště, čili buk světlý. Oba tyto významné prvky dostatečně vyniknou a interiér bude vyrovnaný a elegantní.

Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podlahy do obývacího pokoje. Dosud jsme měli koberec, ale protože celý obývák předěláváme, rozhodli jsme se i pro změnu podlahy. Máme dvouleté mimčo, a tak bych se chtěla zeptat, zda je vhodná plovoucí podlaha.Co se týče barvy, myslela jsem na nějaký tmavší odstín, jako je např. ořech. Budeme mít bíle vymalováno, kobereček, závěsy, sedačka a tapeta pod televizi, která je na zdi, mají barvu béžovou, nábytek bych chtěla sladit s podlahou a zároveň se sedačkou, takže něco jako ořech s vanilkou. Jaký je Váš názor na toto sladění barev? Moc děkuji, Petra.
Odpověď  

Barevné sladění je velmi dobře vybrané, chválím. Pro oživení použijte koberec k pohovce a polštářky na pohovku v nějaké výraznější barvě.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev v interiéru. Mám nový byt 2+kk a potřebuji vyřešit barvu podlahy, dveří, dlažby v předsíni a nábytku. Obývací prostor včetně kuchyňského koutu má rozměry 7,20 x 3,60, okno je situované na západ na kratší stěně, proti němu bude kuchyň ve tvaru U. Byt není ještě zařízen, vše bude nové. Mám představu světlé kuchyně i nábytku v obývacím pokoji, podlahu chci tmavší - dub, ořech nebo wenge (nejsem si jistá, jestli to nebude moc tmavé). Dveře bych chtěla o něco světlejší, ale nevím, jaké zvolit. Předsíň je bez denního osvětlení o rozměrech 1,40x2,70. Chtěla bych tam položit dlažbu. Prosím o radu, jakou barvu vybrat a zda raději použít lesk, nebo mat.
Odpověď  

Vzhledem k Vašim požadavkům by bylo nejlépe oslovit interiérového návrháře. Pokud mohu pár poznámek: dlažba v lesku je efektnější a může prostor příjemně rozsvítit. Podlahu a desén dveří se snažte sladit, ideálně použijte na obojí ten stejný. Mám velmi osvědčenou barevnou kombinaci, která prostor opticky zvětšuje, ale i zkrášluje: podlaha desén cocobolo světlé, dveře ořech americký Sapeli, kuchyně světlá (lak béžový, může být i bílý), nábytek (jako např. TV stěna) kombinace ořech a světlý lak, jídelní stůl ořech (může být i kombinace se skleněnou deskou).

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na sladění barev. Mám garsonku 20m2 (kuchyně, pokoj) a nově ji vybavuji. Sladuji v části kuchyně barvy. Zeď, u které bude linka, mám v plánu vymalovat světle zeleně. Kachličky mezi linkou sytější zelené a okolní stěny bílé. Dřevo na lince béžové nebo bříza. To stejné dveře a okno. Co byste radili, prosím? Jakou vybrat podlahu? (Jaký materiál a barvu?) V rohu kuchyně je pračka, která může mít vliv na výběr podlahy. Dělá se stále kolem linky dlažba a pokračuje se plovoucí podlahou? Nebo se už plovoucí podlahy nemusím bát? Co hezké lino? Děkuji za rady.
Odpověď  

Pokud chcete použít na stěnu zelenou barvu, již bych nevolila další zelenou na obkladačky. Pokud byste tam tuto barvu chtěla dostat, tak bych nechala stěny bílé a do kuchyně bych vybrala nějakou zajímavou mozaiku ve světlé pastelové zelené barvě. Kuchyni bych pak volila v provedení bílé barvy či břízy. Na podlahu bych rovněž vybrala světlý desén dřeva, ideálně opět břízu. V kuchyňské části může být dlažba na zemi v nějakém světlém desénu, ale pokud je místnost malá, tak bych ji tam nedávala. Možnost je také volit do celé místnosti marmoleum.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně sladění barevnosti oken, podlahy, dveří a barev v obývacím pokoji spojeném s jídelnou a kuchyní. V obývacím pokoji máme novou televizní komodu a sedačku 3,2 ve třešní. Křeslo a taburetka jsou v béžové, stůl skleněný a nohy v třešni. Kuchyni zvažuji vanilkovou, korpusy třešňové, jídelní stůl s židlemi také třešeň. Nevím, jestli okna (i francouzská) také v třešni, podlahu bukovou a dveře také buk, aby to bylo sjednocené. Nebo mají být okna světlejší a dveře tmavší? Jaký typ dveří Sapeli? A jakou výmalbu v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni? Obývací pokoj je obdélník spojený šikmo s jídelnou a kuchyní - také obdélník. Tam chceme hodně oken, i francouzských. Celá zeď bez oken je pouze v obývacím pokoji za televizí a na straně s krbem, tato strana se pak zešikmuje do průchodu do jídelny a kuchyně (3m široký a 4m dlouhý). Jaký máte názor na okna se mřížemi? Není to už pasé? Jaký odstín kuchyně byste doporučovala? Děkuji, s pozdravem Dana Lásková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jsem zastáncem jednoduchého designu, proto doporučuji okna bez mřížek jak vnitřních, tak i bez většího členění oken. Odstín můžete ladit k nábytku, ale především k barvě fasády domu. (Odstín třešně by působil sladěně s interiérem.) Dveře volte opět v čistém designu např. Sapeli (Tenga, Note, Lotos), kde můžete kombinovat dveře s velkou prosklenou plochou (mléčné či čiré sklo). Odstín podlahy a dveří můžete volit světlejší, v buku. Plnou zeď za televizním stolkem vymalujte v odstínu bordó či čokoládová. Krb zvýrazněte také tímto odstínem. Zbylé stěny neutrální, v béžově či smetanové barvě. Na kuchyňskou linku bych vybrala korpus třešeň se smetanovými dvířky. Vanilkový odstín je velice častý a moderněji bude působit bílá či smetanová. V jídelně můžete také vymalovat jednu stěnu výraznějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barevnosti obývacího pokoje orientovaného na jih, který zařizujeme v dokončeném RD. Plovoucí podlaha (lamino), dveře buk (dřevo), okno, topení, strop – vše bílé. K tomu jsou černá krbová kamna a oranžová sedací souprava. Skříňka pod TV stolek, komoda a stolek by se nám líbily ve světlé bříze. (Ještě to nemáme koupeno, jen vyhlídnuto.) Sestava bude Venezia (BMB). Momentálně máme vymalováno zářivě žlutou, nejsme si ale jisti, zda ji ponechat. Myslela jsem, že by bylo dobré dát na stěnu za obývací stěnou sytě oranžovou, aby se to hodilo k sedačce a ostatní zdi nechat jen světle béžové. (Něco jako ta březová stěna?) Nebo nechat žlutou malbu a světlou obývací stěnu oživit oranžovými doplňky? Eventuelně jaký kobereček pod konferenční stolek a další doplňky- světla, záclony? Děkuji za pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych určitě změnila podle toho, jak píšete: oranžovou podle sedačky a zbylé stěny smetanové či jemně béžové. Doplňky pak můžete kombinovat v oranžové a jarní zelené barvě. Kobereček bych volila smetanový, popř. s oranžovým vzorem. Záclony doporučuji opět světlé, smetanové a také polštářky na sedačku v tomto odstínu.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na sladění barev vstupních dveří, oken, interiérových dveří a podlah. Okna a vstupní dveře budou plastová v barvě třešeň, podlahy plánujeme laminátové v barvě buk. Budou lepší interiérové dveře v barvě buk, nebo třešeň? Další barvy "dřeva" rozhodně neplánujeme. Je kombinace buk - třešeň vůbec vhodná? Ještě by nás zajímalo, zda byste dali přednost garážovým vratům, jejichž barva by se blížila třešni (v imitaci třešně se vrata nevyrábějí), nebo zda byste zvolili barvu zcela jinou, v našem případě matný chrom RAL 9006, který se bude opakovat na dveřních a okenních kováních a žaluziích. Děkujeme za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji, kombinace buku a třešně je vhodná. Dveře v interiéru bych volila bukové a garážová vrata šedá. Záleží ale na celkovém vzhledu domu.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev. Mám v plánu vymalovat obývací pokoj zelenou, přesněji limetkovou barvou, ale aby se to trochu oživilo, napadlo mě zkombinovat některé stěny se žlutou barvou. Nevím však, které by byly nejvhodnější. Jestli mají být protější zdi stejné, nebo to nějak zkombinovat i s malbou stropu. Celkově je místnost velice malá. Na zemi je položená velmi světlá plovoucí podlaha. Děkuji za jakoukoliv radu.
Odpověď  

Dobrý den. Při kombinaci více odstínů v jedné místnosti je vždy dobré, když jsou na sebe navazující zdi (tedy ne protější) stejné. Také můžete zvýraznit jen jednu stěnu.

Dotaz   Dobrý den. Mám problém – syn koupil jídelní soupravu v odstínu borovice přírodní, kuchyň je však celá v bílobéžová. Stěny máme bílé, nábytek béžový, podlaha je bílá s hnědým melírem. Troje dveře jsou v dekoru mahagon, sporák je hnědý. Chci tam dát soupravu borovici v barvě kávy. Hodí se? Bude uprostřed kuchyně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle Vašeho popisu místnosti a sladění barev by neměl být problém s volbou soupravy v barvě kávy. Samozřejmě odstíny jsou mnohdy různé a má představa může být zavádějící. Jistě by bylo vhodné místnost oživit výraznými doplňky či výmalbou. Zvolte nějaký veselý odstín, hezká bude třeba červená, žlutozelená, oranžová.

Dotaz   Dobrý den, jsme ve fázi přípravy stavby a rádi bychom se s vámi poradili ohledně barevného ladění. Do všech obytných místností chceme podlahu z exotického dřeva Doussie masiv. Nevíme však, jestli je lepší lakovaný povrch, nebo olej. Potřebujeme doladit barvu (dřevo) kuchyňské linky, vnitřních dveří, rámů oken, vnějších dveří a podhledů střechy (palubek). Garážová vrata budou zlatý dub, nesousedí s žádným oknem. V příloze posíláme návrh kuchyně - barvy jsou však pouze informativní, mezi kuchyní a obývacím pokojem bude ještě průhledový krb. Děkujeme za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den. Zvolili jste velmi dominantní dekor podlahy v syté oranžovohnědé barvě. Další dřevěné dezény volte tedy tak, aby spolu barvy korespondovaly. Javor nebo olše na dveře či okna by měla být správná volba. Kuchyňskou linku volte ze zcela jiného dekoru, pouze se držte zásady o sladění barev. Skřínky mohou být z barevného (třeba zeleného) lamina, korpusy zebrano.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně sladění barev a odstínů. Dokončujeme stavbu rodinného domu, část věcí (nábytek v obývací části) bude ze současného bytu a část bude nová. Jde mi o sladění přízemí, a to hlavně dveří, podlah a nábytku. Obývací část a kuchyně jsou v jedné místnosti, nábytek v obývací části bude třešeň, sedačka je hnědá se slabými proužky v různých odstínech hnědé a béžové. Kuchyně bude jilm (Kirschbaum Romano). Jaká podlaha a jaký odstín dveří se k této kombinaci hodí? Výmalba bude bílá, protože prostor je menší. Jaký dekor kuchyňské linky byste zvolili?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře s podlahou bych doporučovala v jemném světlém odstínu javoru či buku. Kuchyňskou linku můžete volit v jilmu, ale více dekorů dřev už nepoužívejte.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně sladění barev kuchyně, podlahy a dveří v novém bytě. Kuchyň máme vybranou v barvě kalvados, nad ostatním neustále přemýšlíme. Máme vše ladit vše do jedné barvy, nebo jen sjednotit barvu dveří s kuchyní a vybrat kontrastní podlahu? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře v odstínu co nejbližšímu calvadosu. Podlaha poté může být kontrastní - v javoru, bříze či cocobolu světlém. Z tmavých dekorů se hodí ořech či wenge, osobně však doporučuji světlou variantu. Zbylý nábytek poté vybírejte v obdobných odstínech - třešeň, calvados, a kombinujte je se sklem či lakem.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych navázala na svůj předchozí dotaz ohledně sladění barev kuchyně, podlahy a dveří. Byt je o velikosti 3kk, dle Vaší rady jsme ke kuchyni v odstínu calvados vybrali do obýváku plovoucí podlahu v odstínu světlý javor. Do kuchyně bychom chtěli dát ještě dlažbu, ale nevíme, v jaké barvě. Mají být obkladačky do kuchyně ve stejné barvě jako dlažba? Dále potřebujeme radu, zda máme poté položit tu stejnou dlažbu i do chodby. Do ostatních dvou pokojů (ložnice, dětský pokoj) bychom chtěli dát koberec. V příloze zasílám půdorys bytu (jen malá změna - v kuchyni bude ještě bar, kterým bude kuchyně oddělena od obýváku). Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám použít na podlahu jeden dekor co nejvíce. Prostor bude vypadat ucelenější. Vaše kuchyň má velmi dominantní dekor v teplých barvách, proto bude vhodné, když se jich budete držet i nadále. Pokud považujete za nutné použít dlažbu v kuchyni, určitě volte béžové odstíny i pro obklad. Kuchyňská linka pak dobře vynikne. Do ložnice a dětských pokojů bych raději použil také plovoucí podlahu.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji radu ohledně sladění barev v ložnici. Podlaha je kokos (Egger floorline), výmalba světle meruňková, strop bílý. Okna jsou z borovice (namořená teakem) a dveře ořech v kombinaci s mléčným sklem (barvy oken a dveří jsou si hodně podobné). Nábytek máme středně hnědý z Ikey. Nevím, jakou barvu mám zvolit na doplňky, a to lampičky, koberečky u postele a přehoz na postel. Rozhoduji se mezi jarní zelenou nebo bílou až krémovou. Prosím poraďte! Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je nábytek, dveře a výmalba dosti výrazná, volila bych smetanové, béžové a bílé doplňky.
Dotaz   Hezký den!Chci se zeptat-bude velkou chybou barevné ladení kuchyně do bílé-šedé-červené,když navazující obývací část je v studených barvách modrá sedačka,nábytek olše+zelená?Chtěla jsem aspoň jednotnou podlahu do celého OP,ale bohužel to nepůjde.Nemám raději zvolit zelený obklad do kuchyně,aby bylo vše sladené?V obýváku bude muset zůstat původní dřevěná podlaha-stará 80 let-renovovat,nebo přikrýt kobercem-jaké barvy?Do kuchyně bych chtěla plovoučku olše medová,líbí se mě tenké parkety,ale vzhledem k širokým prknům dřevěné podlahy by asi bylo lepší zvolit vzhled široký selký!?Obývák všechno komplikuje,ale bohužel už na jeho kompletní obměnu nezbývají finance:( Budu vděčná za radu,minule ste mě pomohla ujasnit si představu o kuch.lince!Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Hůře se mi představuje sladění barev v obývacím pokoji. Zelená a modrá, jaké jsou to přesné odstíny. Pokud se bojíte červeného obkladu, můžete ještě zvolit obklad skleněný (který může mít nádech dozelena. Jinak co se týká podlahy v kuchyňském koutě - kombinace dřevěná, renomovaná podlaha v návaznosti na plovoucí podlahu v imitaci dřeva bych nedoporučovala. Určitě podlahu zachovejte a zrenovujte. Volila bych kontrastnější materiál např. šedé marmoleum, které je v mnoha typecha odstínech a může se pokládat také jako plovoucí CLIC systém.
Dotaz   Dobrý den, žádám Vás o radu sladění barev v obývacím pokoji. Je zde oranžovo-hnědá-/více oranžová/ rohová sedací souprava, skleněný stolek a tmavý nábytek. Můžete mi poradit, jakou zvolit barvu na zdi, ale i na podlahu-nejlépe koberec. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k oranžové jsou vhodné odstíny béžové, smetanové nebo i moderní šedivé. Např. Světlý smetanovohnědý koberec, malby v odstínech hnědá sytější za sezením světlejší zdi a nejjemnější strop. Doplňkvá barva výrazná oranžová odstín vychází ze sezení.
Dotaz   Dobrý den, dokončujeme stavbu domu a velmi by mi pomohla rada ohledně sladění barev v kuchyni a obývacím pokoji. Máme vybranou světle béžovou dlažbu do kuchyně i obývacího pokoje (viz. obrázek) a nejsem si jista výběrem barvy parapetu (k bílým oknům),kuchyňské linky, obkladů za kuchyňskou linkou, malby a dveří s obložkami. Dveře jsem plánovala sapeli buk, linku smetanovou s bukovou deskou, malba se mi líbí olivová, meruňková a smetanová, ale ráda bych znala Váš názor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kuchyňskou linku v barvě vanilky či jemné béžové s lesklými dvířky a pracovní deskou v buku, která bude ladit ke dveřím. Parapet bych volila v buku nebo čistě bílé barvě. K tomu můžete volit výmalbu v jemné olivové, popř. teplé žlutooranžové barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně sladění barev interiéru. Právě jsme objednali okna ze dřeva meranti v barvě merbau, k tomu jsme si vybrali kuchyni, která kombinuje slonovou kost s bukovým dřevem v barvě třešně a k tomu plánujeme zakoupit i třešňové dveře Sapeli. Momentálně máme trochu problém s volbou dlažby do kuchyňského kouta + mozaiky k lince. Kuchyně je přes 2 m široký otvor spojena s obývákem. Jakou barvu podlahy byste doporučoval, aby vše k sobě ladilo? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, doporučoval bych podlahu např. světle až středně šedivou imitaci velkoformátové dlažby. Další dřevěný dekor by již mohl působit rušivě. Mozaiku za kuchyňskou linku volte v teplých barvách a nebo také v odstínech bílé a šedé barvy.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barev. V novém domě budeme mít kuchyň spojenou s obývákem, okna jsou dřevená mahagonová a v místnosti jsou přiznané trámy. Nevím, jakou barvu zvolit u podlahy, dveří, trámů, kuchyňské linky a výmalby. Moje představa je, že podlaha, trámy a dveře budou do červena sladěné s okny. Kuchyňskou linku bych si představovala v kombinaci vanilky a třešně, ale nevím, jakou zvolit pracovní desku. Na jedné stěně bude částečně obklad z šedivého lámaného kamene (nebo světlého, když je linka světlá). Sedačka by měla být asi šedá (nechci světlou barvu), ale nevím, jakou barvu by měly mít skříňky pod televizi, konferenční stolek, výmalba a případně doplňky v místnosti. Poraďte mi, prosím, zda je zvolené barvy jsou dobře nakombinované, případně jak je změnit. Děkuji Vám.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve stejné kombinaci jako kuchyňskou linku, tedy ve vanilce popř. v lesklém cappuccinu. Dveře, trámy a podlahu doporučuji v třešni, pracovní desku ke kuchyňské lince pak v jemné béžové či šedé barvě. Proti sedačce vymalujte v šedé barvě, za ní potom v olivové, která prostor částečně utlumí. Doplňky ve vanilkové, olivové popř. bordó.
Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych si ujasnit správné sladění barev. Jedná se o bungalov viz příloha Podlahu máme vybranou-Do kuchyně, obývacího pokoje a do chodby bychom volili tuto světlonce lesklou viz příloha č. 2. a 3. Kuchyň se již vyrábí v kombinaci barev : ořech (korpusy a prac.deska) + jasmínová barva dvířek. Nyní zvažujeme barvu dveří. Je nejvhodnější se držet jednoho druhu dřeva-tedy dveře ořech anebo je možné zvolit jiný odstín? Jaký se hodí nejlépe? V chodbě, kde převážně dveře budou, nejsou žádná okna,takže by potřebovala prosvítit.Nejsou dveře z ořechu příliš tmavé? Je vhodné dát takto světlou podlahu a dveře také světlé např (bříza, bělený buk,javor ) Jaké by jste zvolila barvy stěn? Moc děkuji za vaše moc užitečné rady Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je hcodba tmavá volila bych dveře bílé a k tomu výraznější výmalbu v limetkovém, nebo citronovém nebo malinovém popř. lila odstínu. Ořech by byl příjemný ale do tmavého prostoru ne úplně vhodný.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit ohledně sladění barev – jedná se o obývací pokoj a kuchyň. Na zeď za stůl bych rád dal tapetu (v šířce stolu), návrh vidíte na fotce. Zbytek chci vymalovat šedě a žlutě. Jakou barvu tapety zvolit? V obývací části je sedačka barvy antracit, dekorační polštářky žluté. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Tapeta ve žluté barvě bude příjemná. Osobně bych ještě volila posuvné panely před oknem v průsvitném a žlutém tónu, popř. lehkou římskou roletu. Celkově se tak prostor zútulní.
Dotaz   Prosím Vás o radu ohledně sladění barev. Problém je, že už máme koupenou kuchyň, obývací stěnu a sedačku. Kuchyň zebrano, deska titan, obývací stěna švestka-wenge, sedačka černá, okna dub/bílá. Jde mi o barvu podlahy (nejlépe všude stejný odstín) a dveří. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v zebranu nebo švestce a stejně tak dveře. Také by byly pěkné dveře v kontrastu – tedy ve wenge.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev v kuchyni.Okno a dveře jsou bílé,kuchyňská linka spodní skříňky šedé vysoký lesk,horní skříňky pomerančové vysoký lesk.Jakou barevnou kombinaci mám zvolit pro dlažbu,dlaždice,prac.desku.Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemné světle šedé až bílé obklady a dlažbu. Pracovní desku můžete volit ve zhledu titan, nebo beton.
Dotaz   Ještě bych se chtěla zeptat,jakou barvu dlažby k dotazu sladění barev v novostavbě v kuchyni,obývák,jídelna,hala,zádveří?Děkuji za odpovědi SoukupovaD.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych odstín jemný šedobéžový.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev v interiéru. Veškerý nábytek by měl být v provedení tmavý ořech s bílou. Kuchyně (dlažba i obklady v barvě capuccino, výmalba zřejmě bílá) je od obýváku oddělena velkými posuvnými dveřmi. U obýváku jsem měla představu vanilkové výmalby (stěna za gaučem + krb) a ostatní stěny v barvě capuccino, stolek tmavý ořech nebo bílý, TV stolek tmavý ořech+bílá, hnědá sedací souprava(nechceme světlou) a bílé doplňky. Podlaha by se mi líbila bělený dub, ale nevím, jestli se to hodí k vanilkové výmalbě. Přijde mi studená k teplé vanilkové. Veškeré dveře i zárubně opět tmavý ořech. Můžete mi prosím napsat Váš názor na zvolené barvy a zda prostor nebude příliš tmavý? Mnohokrát děkuji za Váš čas. Pěkný den Rodová
Odpověď   Dobrý den přeji. Nevolila ybch kombinaci vanilkové a cappucinové barvy. Jinak je ladění s dubovou podlahou příjemné. Místo vanilkové bych volila sytější odstín ať už žluté, nebo i jiný odstín jako zelená, lila či malinová.
Dotaz   Dobrý den, paní Matelová, jde mi o sladění barev OP s KK. Máme sedačku hnědo-fialové barvy(viz foto). Nábytek v ořech morgana. Jak vymalovat? u jíd. stolu,diagonálně od sedačky, použít tapetu s barvou sedačky? a co barva doplňků? moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Barvu sedačky můžete použít u jídelního stolu a popř. proti sedačce. Zbylé části byhc volila jemné šedé nebo cappucinové. Doplňky v lila odstínu vycházejícím ze sedačky v kombinaci s jemnou zelenou nebo právě šedou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Jedná se o sladění barev v ložnici. Podlaha je PVC tmavě hnědá vzor dřevo, dveře tmavý ořech, v místnosti je okno bílé barvy. Postel bude taky bílá. Jakou mám zvolit barvu nábytku a stěn? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek můžete volit bílý a zdi v combinaci cappucinové s výryznějším odstínem např. khaki bordó nebo čokoláda - za čelem postele.
Dotaz   Podlaha je PVC světlý dub a černo-hnědá obývací stěna. Prosím, doporučte sladění barev, co se týká zdí, sedačky a koberce. V plánu je vymalovat bíle, roh, ve kterém je stěna světle hnědou, sedačku tmavší a koberec v barvě zdi. Děkuji Vám.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravu můžete volit v hnědé a nebo bordó barvě. K tomu volte koberec a výmalbu cappucino.
Dotaz   Dobrý den,prosím o sladění barev podlahy kuchyně s obývákem. Vevodící bude krb obložený šedým kamenem. Jakou barvu lina a dlažby v kuchyni? Mým snem je mít kuchyň v barvě lesklé bílé nebo vanilkové.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílou linku, šedou dlažbu, ořechovou pracovní a zádovou desku s korpusem. Ořechovou pdolahu v obytné části. popř. místo ořechu bělený či přírodní dub).
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně sladění barev v novostavbě. Jedná se o obyvák, kuchyň a chodbu, které jsou spojené.Podlaha bude masivní dřevěná esco bělený dub.Okna jsou plastové bílé.Jakou zvolit barvu, dveří, parapet,sloupů a kuchyně.Děkuji,Martina
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit interiér ve světlém stylu v nábytku a dveřmi v běleném dubu a k tomu šedé, antracitové či hnědé doplňky. Parapety bílé. Kuchyňskou linku v kombinaci s bílým leskem a šedou pracovní a zádovou deskou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně sladění barev v obýváku, který je propojen s kuchyňským koutem (do tvaru L). Jedná se o velké světlé místnosti (dohromady 53m2), kuchyňský kout má vlastní okna. Mám laminátovou podlahu buk, oranž
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel dotaz není celý...zkuste dotaz doplnit.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev. Dotaz posílám v příloze. Děkuji, Martina
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych nábytek tedy v ořechu a bílé. Sedačku můžete volit šedou nebo hnědou popř. výrazný odstín, který by byl v prostoru dominantní.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ve věci sladění barev v obývacím pokoji (bile zdi), kde bude umístěna rovná kuchyně. Podlaha je v barvě Ořech Colorado, dveře Javor. Prosím o radu s kombinaci barev kuch.lin a nabytku. Prikladam nakresy. Moc Vam dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte nábytek v dekorech již použitých tedy ořech korpusy javor dvířka popř. lesklá bílá či šedá dvířka.
Dotaz   Přeji pěkný den, mám dotaz na sladění barev podlahy a schodiště,jelikož máme podlahu v barvě dubu v docela dost velkém prostoru,který prochází i do kuchyně,tak k tomu chci volit americký ořech na dveře,je-li to možné? Co schodiště?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit dveře v ořechu. Schodiště bych volila v dubu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu ohledně sladění barev viz.příloha.Děkuji, Stalmachová
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila smetanovou fasádu s lícové zdivo hnědé příp. v barvě pískovce jako je dlažba. Již bych další odstín dlažby nekombinovala ale pokud pak volte smetanovou nebo hnědou.
Dotaz   Dobrý den, mám prosbu ohledně sladění barev v interiéru a to obývacím pokoji.Jakou doplňkovou barvu zvolit, pokud je sedačka tmavě hnědá (tmavá čokoláda) jednobarevná, obývací stěna tmavě hnědá, podlaha plov., parketová bílá občas s tmav. hn. pruhy
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžeet volit bordó, limetku, orchidu tyrkysovou v kombinaci s jemnou smetanovobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, prosím o sladění barev v kuchyni a obýváku.Okna zlatý dub, podlaha odstín šedobílá bříza s potiskem písmen, kuchyň asi celá v bříze. Jakou barvu obkladů, spotřebičů, dveří?Máme cihlový barový pult a rustikální krb. Nechci moc barev.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte obklad v dekoru vycházejícím z cihlového obkladu. Spotřebiče mohou být bílé. Dveře v dekoru podlahy nebo oken.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně interiérového sladění barev. Okna + parapety v místnosti mají barvu „douglasie“, kliky a žaluzie barva bronz. Podlahu v místnosti mám v plánu z materiálu thermofix- odstín „bělený dub“. K čemu připodobnit interiérové dveře, zárubně a barvu nábytku v místnosti? Jestli k podlaze nebo spíše k oknům? A také v jakém odstínu zvolit kuchyňskou linku? Aby nebyl totální chaos v barvách a použitém materiálu. Jelikož není v kuchyni okno, měla by být ve světlém odstínu, ale přemýšlím o kombinaci s tmavou (černou) pracovní deskou, elektrospotřebiče (digestoř taktéž černá). Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře a části nábytku v dekoru oken podlahu světlou a Kuchyňskou linku v kombinaci korpus v barvě oken a dveří a světlá dvířka jako podlaha - jasan, javor, bříza.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev domu, popř. poradit jiné barvy. Vystouplá garáž vpředu domu v barvě tmavě hnědá, dům tvar obdélník v barvě cappuccino nebo nějaká světle béžová. Střecha, hnědá glazura, okna dveře vrata tm. hnědé. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete kombinovat bílou či smetanovou s cappucinovou na garáži. Ale i Váš popis je vhodný.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění barev. Jedná se o malý pokoj 2x4m, bude sloužit pro přespávání návštěv. Jakou barevnou kombinaci byste mi celkově doporučila? Mohou být na kratší straně stěny vodorovné pruhy? Popřípadě něco jiného? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete na kratší straně volit pruhy, můžete volit kombinaci bílý nábytek a čokoládová s cappucinovou či žlutou barvou.
Dotaz   Dobrý den dotaz na sladění barev.okna zlatý dub,dveře přírodní dřevo,podlaha smrk k tomu vhodný odstín dlažby ke kuch.lince tu nevím,pak vhodnou linku k tomu všemu líbí se mi provance patina,vanilka,rustikal vyřezávana dvířka,nějaká ráda?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit pativonou bílou na kuchyň v kombinaci s dubem přírodním. Dlažbu nebo vinyl v dekoru šedé či dubové.
Dotaz   Dobrý den,rádi bychom si nechali poradit v otázce sladění barev interiéru. Vzhledem k omezenému počtu znaků jsem si dovolil uvést otázky do přiloženého souboru,vč.barev. Moc by mi pomohlo, pokud byste mohla odpovědět na moje dotazy na e-mail. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře spíše grey. Podlahu spíš do šedého dekoru dřeva. V kuchyni bych volila kombinaci s bílou a ne vanilkou. Sedací souprava bílá, antracitová či dominantní např. lila nebo žlutý odstín. Koupelna bílo šedá bude dobrá varianta. Jídelní tůl bílý. Výmalbu pak jemné pastelové odstíny šedá s např. limetkou nebo až antracitovou na jedné stěně u jídelního stolu.
Dotaz   Dobrý den dotaz na sladění barev,okna zlatý dub,dveře přírodní dřevo,podlaha smrk,kuchyň se nám líbí provance styl patina,vanilka,rustikal vyřezávana dvířka nevím dlažbu k té kuch.lince at se to hodí k tomu smrku a vhodnou barvu linku.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch bílou linku a dlažbu v dekoru dubu (odstín z něj vycházející).
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, ohledně rekonstrukce chaty a sladění barev dřeva dřevěných dekorů na chatě. 1 velká místnost obývák + jídelna -strop trámy a palubky masiv dřevo smrk - dveře masiv dřevo smrk (ale ještě mohu změnit) - stěny bílé Nevím jakou barvu oken a podlahy, okna budou plastová, chtěla bych dekor dřevo. Podlaha bude vinyl, chtěla bych dekor dřevo. Poradíte mi prosím? Napadá mě zkusit chytit odstín dřeva na oknech a podlaze stejný popř. podobný. Podlahu bych nechtěla tmavou ani dočervena, tím pádem mi zbývá dekor přírodní ořech, světlý dub, antik. Co myslíte Vy? Kdyby byly okna jiný odstín jak podlaha a strop taky jiný, tak se mi zdá, že 3 už by byly moc. Nebo ještě jinak? Dá se říci, že v dekorech máme ještě nyní volnou ruku, jen strop bude smrk masiv, to změnit nejde. Často jsou chaty řešené jako strop smrk trámy, okna dřevo a podlaha dlažba. Dlažba se nám, ale zdá studená. Předem děkuji. Eva
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte okna ve smrku. Podlahu bych volila bělený dekor vinylu.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře