Pragointerier

dveře - stavební pouzdro

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruujeme celý byt. Máme chodbu širokou 140 cm. Z jedné strany plánujeme vestavěné skříně. Z druhé bychom chtěli posuvné dveře do koupelny a na WC. Jsou v nabídce Vaší firmy a doporučila byste nám je? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, posuvné dveře jsou v nabídce firmy Sapeli, a to v provedení posuvné do pouzdra, nebo posuvné na stěnu. Mají velice praktický systém otevírání, ale mají nižší izolační hodnoty (hlukové, vzduchové).
Mohou se použít i na sociální zázemí, a to dveře posuvné do pouzdra, a to hlavně z důvodu otevírání a ušetření místa v komunikační zóně, která při použití šatní skříně hl. 600mm bude jenom 700mm. Skříně by měly mít také posuvné otevírání.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barevnosti plov.podlahy k oknům barvy TEAK. Líbí se mi spíše prosvětlené prostory působící lehce a vzdušně. Volila bych určitě světlou podlahu, ale nevím přesně jaký typ,neboť nabídka je velmi pestrá a ne vše se hodí právě k oknům výše uvedené barvy. Dále prosím jakou barvu dveří od Sapeli je ideální volit. Dveře se nám líbí hodně prosklené a také jednoduché. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den, teak je ve většině případů teplý medový světlý odstín. Podlaha může být buk pařený (větší formát) dveře buk přimořený na odstín podlahy event. olše např. Sapeli typ NOTE model 44. U vstupu do obytného prostoru můžete použit celoskleněné dveře posuvné do pouzdra.
Dotaz   Dobrý den, chci poradit. Máme kuchyň propojenou s obývákem obloukem (220 cm x 150cm) z itongu šířka 8 cm, nad obloukem se vytvořila prasklina, uvažuji o zrušení oblouku a nahrazení posuvnými skleněnými dveřmi. Prosím poraďte, jaký typ dveří by se hodil.
Odpověď   Dobrý den, jsou dvě běžně dostupné možnosti konstrukce – stavební pouzdro J.A:P. (v případě posuvu do zdi je nutné vybourat ještě 1x150cm) a nebo posuv naložený na otvor (doporučuji kotvení do stropu). Tady se může použít na dveřní křídlo sklo čiré nebo s ornamentem, např. z nabídky SAPELI. Další možností je rámová dřevěná konstrukce s výplní sklem, tzv. prosklená stěna (opět možné vybírat z nabídky SAPELI), která podpoří efekt optického propojení místností s částečným odstíněním hlukovým i pachovým.
Dotaz   Dobrý den, stavíme rodinný dům a podle stavebního plánu má být propojen obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. OP s jídelnou má 37 m² a kuchyň je ve tvaru U a má 10,2 m² (3 x 3,59 x 3). Chtěli bychom do kuchyně udělat posuvné dveře do pouzdra a nejsem si jistá, abych tím nevytvořila "stísněný" prostor. V kuchyni jsou ještě dvě okna (120 x 150 a 90 x 120). Ráda bych znala váš názor a děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Krásný den přeji, pokud chcete kuchyň oddělit, je jistě nejvhodnějším řešením právě volba zasouvacích dveří. Stísněný prostor zcela určitě nevznikne, neboť můžete mít dveře často otevřené a přitom nebudou zabírat místo. Volila bych dveře lehké, tzn. hodně prosklené nebo celoskleněné tak, aby obytný prostor byl neustále, alespoň vizuálně, propojen s kuchyní.

Dotaz   Dobrý den, dostavujeme rodinný dům. Potřebovala bych poradit, jaký odstín plovoucí podlahy zvolit do OP a jídelny a jakou barvu kuchyňské linky. V kuchyni bude dlažba i obklady u linky od Raka-Titus (nejsvětlejší odstín), v celém domě budou dveře od Sapeli - Tarugo v buku. Kuchyň bude oddělená od OP a jídelny velkými skleněnými posuvnými dveřmi do pouzdra. OP s jídelnou má 37m2, je dost prosvětlený. Vůbec si nevím rady, dekorů je mnoho. Chtěla bych zvolit o něco tmavší odstín, než je na dveřích (třeba třešeň) a v třešni nechat vyrobit i kuchňskou linku. Do obývacího pokoje pak v tom případě světlejší nábytek? Je to jen má představa, ale ráda budu znát váš názor, případně i jiný návrh. Děkuji.
Odpověď  

Ideální je kombinovat co nejméně desénů dřeva, tedy řešit celý interiér v jedné dřevině, maximálně ve dvou. Vyhněte se především tomu, aby byla podlaha a dveře odlišné. Ideální by bylo, aby korespondovaly. Pokud máte tedy dveře v desénu buku, volte buk i na podlahu nebo volte jiný, výrazně odlišný materiál či barvu, ale ne další desén dřeva. Jestliže bude buk na dveřích i podlaze, může se rovněž opakovat na kuchyňské lince. Ta může být kompletně v buku nebo v kombinaci buk a uni barva (smetanová, zelenkavá a to i v jiném materiálu, např. laku). Pokud byste chtěli kuchyň výrazně odlišnou, volte ji celou v jiném materiálu a barvě (uni barvy bez dřeva a materiál lak nebo LTD). Pokud by jste přesto chtěli desén dřeva, doporučuji udělat kontrast a použít tmavé dřevo, jako např. wenge, makassar, eben... Ty pak pouze v kombinaci s nerezovými spotřebiči, úchytkami a světlou pracovní deskou vypadají velice elegantně až luxusně. Do obývacího pokoje by měl být nábytek ve stejném provedení jako kuchyňská linka, žádné další desény ani barvy.

Dotaz   Dobrý den, myslíte si, že se zasouvací dveře dají použít do koupelny a WC? Je možné je instalovat při rekonstrukci v cihlovém bytě? Děkuji, I.
Odpověď  

Dobrý den, posuvné dveře se dají použít tam, kde místo pro jejich zasouvání v otevřeném stavu. Dle přiložené fotografie je zřejmé, že stávající otevírané dveře jsou blízko sebe a tedy zde pro ně není místo. Možností by bylo rekonstrukcí spojit WC s koupelnou. Potom by zde byly zde pouze jedny dveře. To ale z fotky není možné určit. Pokud ale víte, že pro ně místo mít budete, můžete vybírat mezi dveřmi posuvnými na stěnu anebo zasouvacími do stavebního pouzdra, které je umístěno v zdi a dveře tak do zdi krásně vplují. Podívejte se na nabídku firmy "J.A.P." spol. s.r.o. - www.schody-jap.cz.

Dotaz   Dobrý den. Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v obýváku a jídelně a kuchyňské linky. Obývací pokoj a jídelna mají celkem 37m2. Kuchyň je do U, má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště, které bude obloženo přírodním bukem (kombinace s nerez zábradlím). Vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikey, potažené bílou látkou (jak opěradlo, tak sedák), okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala tři varianty a ráda bych znala váš názor, zda jsou vhodné. Případně co byste navrhla jinak a ke které variantě byste se přiklonila. První varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. Druhá varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step - odstín třešeň 987, 864 nebo 865 (nejsem si jistá, která by byla vhodná k dveřím - prosím o radu) a kuchyňská linka třešeň opět v kombinaci s bílo-béžovou. Třetí varianta: plovoucí podlaha buk jako dveře, ale v tomhle případě vás prosím moc o radu, který typ - číslo přesně zvolit, aby podlaha nebyla zcela světlá. Na trhu je mnoho odstínů, ale byla bych ráda, kdybyste mi přímo poradila. Kuchyňská linka by byla pak v buku. U této varianty si myslím, že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím, že můj dotaz je velmi obsáhlý, ale jsem ve výběru dost nejistá, nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků. Chtěla bych, aby interiér vypadal jednoduše, čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď, určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych variantu, kdy podlaha by byla v ořechu, kuchyňská linka by mohla být čistě bílá v lesku k židlím. Dobrá volba je také kombinace ořech a bílá. Dveře můžete volit Note v buku, ale také s obložkami. Ráda mám kombinace, kdy je stejný odstín podlahy a také dveří v ořechu. Vše ale závisí na dalších věcech, jako je nábytek apod. Nebála bych se čistě bílých židlí.

Dotaz   Prosím o sdělení, zda je možné vybudovat stavební pouzdro pro dveře do paneláku.
Odpověď  

Dobrý den, stavební pouzdro pro zasouvací dveře je možné umístit i do panelového bytu.
Máte-li zděné jádro, tak to vůbec není problém, zde se jen vytvoří otvor, do kterého se stavební pouzdro umístí.
Máte-li panelovou zeď (příčku), pak máte dvě možnosti: - buď odřežete část panelu tak, aby vznikl dostatečný otvor pro stavební pouzdro, anebo můžete stavební pouzdro přizdít neboli přiložit k původní panelové zdi, čímž rozšíříte zeď a zbytek se dozdí či sádrokartonem uzavře, aby nebyly stavební úpravy vidět. Tímto způsobem se Vám ta původní panelová zeď rozšíří o šíři stavebního pouzdra.
Přesný postup a informace Vám dá samozřejmě výrobce, zkuste - www.schody-jap.cz a pokud byste měla zájem, můžeme Vám zaslat i přímý kontakt. Postačí zaslat prosbu prostřednictvím poradny anebo napsat na info@umimeudelatdomov.cz

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, v jakém dřevě zvolit nábytek do obýváku a jídelny v rodinném domě. Kuchyň je od obývacího pokoje a jídelny oddělena velkými posuvnými dveřmi (v dýze buk) do pouzdra a je v kombinaci ořech + bílá, na podlaze je dlažba spirit bílá. V obývacím pokoji je podlaha ořech. Ráda bych doplnila bílou barvu z kuchyně do obýváku a jídelny, aby to působilo jednotně. Nejsem si ale jistá, v jaké dřevině zvolit jídelní stůl, ráda bych k němu židle s opěrkou a sedadlem, které by bylo potaženo bílou látkou. Závěsy jsou sněhově bílé. Prosím tedy o radu, jaký jídelní stůl a nábytek do obýváku zakoupit. Zda v buku (jako dveře), nebo v ořechu. Není to tak lehké vybrat jídelní stůl v ořechu. Děkuji předem za vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych volila raději tmavý (v ořechu), ale vzhledem k použitému buku jej vyberte v buku, aby se zde objevil na dalším prvku. Nábytek v obytném prostoru poté kombinujte v ořechu s bílými dvířky a doplňky.

Dotaz   Dobrý den. Kupujeme byt v novostavbě a nevíme si rady s výběrem barev dveří a podlah. Jedná se o byt 4+kk o ploše 97m2, je v přízemí s předzahrádkou. Kuchyň bude spojená s obývacím pokojem o rozloze 31m2. Kuchyň bude v barvě tmavý wenge (až černá) a bílá (materiál matný lak/folie), dále tam jsou tmavé vrchní a dolní skříňky, světlá pracovní deska a vrchní skříňky, jídelní stůl plánujeme v barvě wenge s bílým sklem. Sedací souprava je světlá, obývací nábytek máme v tmavším dřevě (wenge, ořech) + bílá, cappuccino. Kuchyň je orientovaná na východ, obývací část s jídelnou na jihovýchod. Ložnice (13,85m2) směřuje na jih, máme vybranou kombinaci wenge/lesklá bílá. Dva zbývající pokoje o rozloze cca 12m2 jsou orientované na sever a severozápad. V koupelně a na WC bude podlaha Imola Blown tmavě hnědá 40x40cm, na chodbě Imola Blown 40x40 béžová. Obklad koupelny a WC bude v kombinaci těchto dvou barev. Chodba má 15,5m2, ale první dva metry jsou velice úzké (cca 1.25m2), poté se rozšiřuje a je z ní vstup do všech pokojů. Dveře, které se nám velice líbí, jsou od Sapeli – jedná se o Lotos CPL model 13. Mezi chodbou a obývací místností budou dveře do pouzdra 100cm (Lotos CPL model 53). Nevíme, zda tmavší dveře a světlejší podlahy či naopak či světlé dveře i světlou podlahu. Podlahu bychom chtěli PVC v dekoru dřeva. Předem velice děkuji za vaši pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, podle popisu jste zvolili spíše cestu kontrastů. Prostor můžete opticky sjednotit vhodně vybranými dveřmi a podlahou. Zkuste třeba podlahu v dekoru dub nebo bělený dub a k ní jednobarevné dveře, třeba ve středně šedivé barvě z nabídky Sapeli (jasan polární).

Dotaz   Dobrý den, chceme si mezi vnitřní chodbu a obývací pokoj nechat zabudovat posuvné dveře. Stavitel navrhuje, že je z jedné strany dozdí a z druhé strany dá sádrokarton. Jde to? Dále, jaký minimální rozměr resp. otvor je třeba, chceme-li 80 cm zasunovací dveře?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Potřebné rozměry zjistíte u firmy JAP, která vyrábí dveřní pouzdra - http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=180&styl=0. Kombinace sádrokartonu a zdiva je možná, ale lepší je vždy preferovat jeden materiál, aby nedocházelo k problémům ve spojích a různému "sedání" materiálu.

Doplnění odpovědi ze společnosti J. A. P. – výrobce stavebních pouzder pro zasouvací dveře: V žádném případě nedoporučujeme přiložit pouzdro pro zasouvací dveře na pevnou zeď a obložit sádrokartonem. Toto řešení je sice pohodlné pro stavební firmu, ale Vám jako uživatelům by do budoucna přineslo rachotící zvuk s každým posunutím dveřím. Rozhodně doporučujeme vybourat stavební otvor a do něj klasicky zapravit stavební pouzdro. Pro dveře o šířce 80 cm je třeba stavební otvor o velikosti – 1775 x 2080 mm. Nezapomeňte při usazování pouzdra pamatovat na to, že pouzdro se musí usadit na výšku již čisté podlahy, a to včetně výšky finální podlahové krytiny! Bližší informace lze nalézt na stránce - http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=176&styl=0, včetně technických specifikací a montážního návodu.

Dotaz   Dobrý den, máme podkrovní koupelnu o velikosti 3*2m. Asi v polovině 3metrové stěny budou 60cm dveře levé otvírající se dovnitř. Potřebovala bych poradit, jaké dveře zvolit ve stěně 2 metrové, která je nalevo od 3metrové stěny, protože zde bude vstup do ložnice. Dveře se nemohou otevírat dovnitř ložnice. Mám tedy zvolit klasické nebo zasouvací dveře? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, posuvné dveře jsou vysoce účelové v podkrovních prostorech, mají nižší izolační vlastnosti. Ve vašem případě bych volila účelnost - tj. dveře posuvné s podmínkou , že budou posuvné do pouzdra.
Dotaz   Dobrý den.Chci v novostavbě,kde měl být původně OP,jídelna a kuchyň propojeny, kuchyň oddělit posuvnými dveřmi /do pouzdra/.Kuchyň je do tvaru U /3x3,60x3m/. Nevím zda bude dostačující průchod 1450x2060cm /rozměr po otevření dveří/ nebo zda použít otvor větší a to 1650x2060. Pokud bych ale zvolila větší otvor, tak hned v rohu za dveřmi bude lednice a při otevření by dvířka lednice zasahovala do otvoru./cca 22cm/.Ráda bych znala váš názor.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě volte menší otvor, který bude dostačující. Větší problém by byl s otvorem, který by částečně odhaloval lednici.
Dotaz   Dobrý den.Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v OP a jídelně a kuchyňské linky.OP a jídelna má celkem 37m2 a kuchyň je do U má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště,které bude obloženo přírodním bukem/kombinace s nerez zábradlím/,vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikei,potažené bílou látkou /jak opěradlo,tak sedák/,okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala 3 varianty a ráda bych znala váš názor,zda kombinace,které jsem vybrala jsou vhodné a nebo co byste navrhla jinak, případně ke které variantě byste se přiklonila. 1.plovoucí podlaha do OP a jid. Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. 2.plovoucí podlaha do OP a jíd. Quick-step-odstín třešeň 987,864 nebo 865 /nejsem si jistá,která by byla vhodná k dveřím-prosím o radu/ a kuchyň.linka třešeň opět v kombinaci asi s bílo-béžovou 3.plovoucí podlaha buk jako dveře,ale v tomhle případě vás prosím moc o radu,který typ-číslo přesně zvolit,aby podlaha nebyla zcela světlá.Na trhu je mnoho odstínů,ale byla bych ráda,kdybyste mi přímo poradila.Kuchyňská linka by byla pak v buku. U téty varianty si myslím,že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím,že můj dotaz je velmi obsáhlý,ale jsem ve výběru dost nejistá,nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků.Chtěla bych,aby interiér vypadal jednoduše,čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď,určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k časové vytíženosti v online poradně, nejsem schopna takto dlouhý dotaz rychle zodpovědět. Bylo by dobré napsat a specifikovat dotaz do klasické, emailové poradny.
Dotaz   Dobrý den,plánujeme použít posuvné dveře do pouzdra na WC. Jaký je Váš názor na použití posuvných dveří na toaletu?
Odpověď   Dobry den posuvne dvere se hodi kamkoli, zalezi na Vas. Vetsinou se pouzivaji pro usporu mista
Dotaz   Dobrý den, chystáme se kompletně zrekonstruovat obývací pokoj a kuchyň. Kuchyň s obývákem bude propojena dvoukřídlými posuvnými dveřmi do pouzdra. Na podlahu v kuchyni jsme zvolili třívrstvou parketu buk rošáda, v obýváku bude tmavá podlaha thermo rošáda. Kuchyň slouží zároveň i jako jídelna. Máme již koupené židle do kuchyně - nohy v odstínu třešeň, sedadlo a opěradlo vanilková koženka a sedací soupravu -sokl,područky, zádová opěrka tmavší žlutý odstín, sedák a opěrné polštáře oranžovo-červené. Okna budou dřevěná v odstínu teak. Chtěl bychom poradit jaký odstín či barvy použít na kuch. linku, pracovní desku, prostor mezi horními skříňkami a pracovní deskou a jaký odstín použít na výmalbu. Tu samou radu bychom potřebovali i pro obývací stěnu, propojovací posuvné dveře a výmalbu v obývacím pokoji. Předem děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kuchyňskou linku v dekoru korpus - buk světlý (bříza nebo javor podlaha je světlá) a k tomu vanilková či bílá lesklá dvířka. Pracovní desku a zádovou desku ve stejném dekoru šedobéžové (cappucino) nebo antracitová. Výmalbu v jemné cappucinové barvě s výraznějším dekorem např. hnědé na doplňcích. V obývací části výmalbu taktéž v cappucinu a k tomu výrazný odstín proti sedačce v jejím odstínu červenooranžové. Nábytek poté v kombinaci barvy podlahy s lesklými dvířky bílé, či smetanové barvy. Dveře bych poté volila v bílé barvě popř. v dekoru tmavé podlahy.
Dotaz   Jsem z Karviné a zajímalo by mě, kde je u nás nejbližší firma vyrábějící zasouvací dveře.
Odpověď   Dobrý den přeji. Přímo v Karviné ve firmě stavebniny Rabat naleznete pouzdra firmy JAP. http://www.schody-jap.cz/index.asp?obsah=2086&styl=3&kraj=MOS&okres=Karvin%E1
Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, podle čeho mám posoudit, zda do našeho budoucího rodinného domu budeme potřebovat pravé nebo levé stavební pouzdro pro vnitřní posuvné dveře JAP 730 PARALLEL. Děkuji předem za odpověď, Honza Mělník.
Odpověď   Dobrý den, u posuvných dveří jsou univerzální stavební pouzdra. Jejich umístění záleží na směru otvírání posuvných dveří, které použijte. Poraďte se s firmou, která Vám bude pouzdro usazovat.
Dotaz   Dobrý den, při rekonstrukci panelákového bytu bych chtěla použít posuvné dveře do stavebního jádra u koupelny a WC. Neodporuje to nějakým předpisům - vyhovím při kolaudaci? Děkuji, Marie Klejchová.
Odpověď   Dobrý den, posuvné dveře do stavebního pouzdra jsou velmi dobrý nápad. Vysokou kvalitu zaručuje stavební pouzdro od firmy JAP. Před samotnou realizací se poraďte raději se statikem, zda je umístění těchto dveří do daného prostrou a zdi vhodné.
Dotaz   Dobrý den, zajímám se o montáž stavebních pouzder do koupelny a WC. Právě rekonstruuji starší panelákový byt. V koupelně už mám hotové obklady a montáž sanitární keramiky, také WC je obloženo a namontováno. Původně hlavní stěna měla být celá z luxferů, ale měla bych zájem o stavební pouzdro. Zajímá mne tedy, zda je montáž stavebního pouzdra možná i v tomto částečném stavu koupelny a zda je výrobce schopen dodat stavební pouzdro dle požadavků zákazníka v jakýchkoliv rozměrech. Také zda musí být kompletně hotová podlaha před montáží stavebních pouzder, tzn. vyrovnání podlahy + pokládka podlahové krytiny. V příloze je pár fotek rekonstrukce. Předem děkuji za informaci. S pozdravem Radka.
Odpověď   Dobrý den. Montáž stavebního pouzdra je možná v případě, že máte ve stěně vynechán stavební otvor, do kterého se pouzdro vejde. Z fotografií a popisu, který jste zaslala, to není bohužel zjistitelné. Pokud byste měla již stěnu postavenou, a přesto chtěla pouzdro instalovat, můžete ho přilepit ke stávající stěně montážní pěnou. Výrobce je schopen dodat prakticky jakýkoliv rozměr pouzdra. Předpokládám, že pro Vaši realizaci se bude hodit pouzdro Unibox, které umožňuje instalaci dvou dveří do jednoho pouzdra (koupelna a toaleta). Objednat jak typizované tak atypické pouzdro můžete například zde http://shop. umimeudelatdomov. cz/stavebni-pouzdra/ , ale koupit je můžete prakticky v jakýchkoliv stavebninách. Hotovou podlahu mít nemusíte, pouze při instalaci musíte dodržet to, že spodek pouzdra podložíte tak, aby byl ve výšce budoucí podlahy. Pokud se chcete podívat, jak pouzdro Unibox vypadá přímo v rekonstruovaném panelovém bytě, fotografie najdete zde: http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=2260&styl=0.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vyřešit posuvné dveře do kapsy (máme v plánu chodbové dveře do stavební kapsy). Vše je připraveno, ale kapsa se nachází zrovinka tam, kde je v jiné místnosti nika připravená na vestavnou skříň. Pro vaši představu - vedle chodby, kde mají být dveře, je ložnice a kout pro vestavnou skříň, posuvné dveře by tam zajížděly do kapsy. Nechceme však, abychom při otevření skříně dveře viděli, chtěli bychom skříň s uzavřenými zády, ale zároveň možnost dostat se do stavební kapsy např. vysavačem. Posuvné dveře budou mít kapsu 2m, tak aby se dala občas vyčistit od pavučin atd. Prosíme o radu.
Odpověď   Dobrý den, paní Čížková. Z Vašeho dotazu jsme pochopili, že jste si vybudovali v příčce kapsu pro zasouvací dveře. Toto řešení není zrovna šťastné a určitě přinese do budoucna problémy… Jednoznačně doporučujeme, abyste posuvné dveře instalovali do stavebního pouzdra od osvědčeného výrobce. Dobré zkušenosti jsou s výrobky společnosti JAP, která je českým výrobcem a stavební pouzdra = plechovou kapsu, která se zazdí jako součást – pokračování příčky (je jedno zda sádrokartonové nebo klasické zděné) vyrábí už 10 let. Výhodou tohoto řešení je vyřešení pojezdů, vodících lišt a vůbec celé statiky ukotvení dveří. Záruka na pouzdra je 10 let a jde o skutečně léty osvědčený produkt. Pokud byste se chtěla dozvědět více – podívejte se na tyto stránky - http://www.dvere-jap.cz/. V případě dalších dotazů Vám je naše poradna určitě k dispozici.
Dotaz   Chci objednat stavební pouzdro a dveře STANDARD 90 cm , výška 210 cm prosklené dle obrázku v presentaci č. 7, 8 dub . Dotazy : cena pouzdra a dveří včetně montáže , postačí stavební zděná příčka 10 cm, jak se zaomítá stavební pouzdro. Děkuji, Peterka Jiří Vranová 102 peterka.vrn@gmail.com mob 602516276
Odpověď   Dobrý den přeji. Tento dotaz je určený přímo prodejcům dveří Sapeli a nebo výrobcům stavebních pouzder JAP.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli se dají stavební pouzdra pro posuvné dveře vložit i do nosné zdi rodinného domu. Předem děkuji za odpověď, Zbyněk Doucha.
Odpověď   Dobrý den, s tímto dotazem jsme se obrátili na pana Petra Paksiho ze společnosti J.A.P., který vám radí: Ano, stavební pouzdro pro zasouvací dveře lze zabudovat i do nosné zdi, není v tom žádný problém. Nad pouzdrem je pouze třeba umístit nosný překlad, který ponese potřebnou zátěž. Dejte si ovšem pozor na to, aby byl překlad v každé příčce, protože stavební pouzdro není nosným dílcem.
Dotaz   Dobrý den, měl bych zájem ve svém bytě využít posuvných dveří do stavebního pouzdra. Na veletrhu jsem objevil společnost Eclisse, která tato pouzdra vyrábí. Tak by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi Eclisse a J.A.P. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, funkčně není ve stavebních pouzdrech rozdíl žádný. Jediný rozdíl je v tom, že pouzdra Eclisse se vyrábí v Itálii, a tudíž jsou dražší, J.A.P. je český výrobce. Navíc jsou stavební pouzdra J.A.P. díky spolupráci se SAPELI testovány v laboratořích SAPELI na provozní zátěž funkce 25 až 30 let v interiérech. Z testu vyšlo pouzdro bez známky jakéhokoliv opotřebení. Koupí ani jednoho výrobku neuděláte chybu, pouze u společnosti J.A.P. můžete ušetřit nemalé prostředky. Navíc pouzdra J.A.P. můžete koupit u většiny stavebnin nebo objednat na e-shopu. Například ZDE: (http://shop.umimeudelatdomov.cz/stavebni-pouzdra/).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při volbě dveří. Provádíme rekonstrukci bytu ve vile z dvacátých let min.století a máme dileme při volbě dveří, budeme mít podlahu v provedení dřevěných parket - jasan a ted nevíme jaký odstín dveří by k této podlaze byl vhodný. Byt je velký, vysoké stropy, velká okna - tudíž světlý, kuchyńská linka bude ve vínové barvě-vysoký lesk. Původně jsme chtěli dveře také v jasanu, ale dýha u Sapeli se nám nelíbí, hodně zežloutne a to bychom nechtěli, ještě se nám zalíbila polanská švestka nebo třešeň. Z předsíně do obývacího pokoje a z obývacího pokoje do kuchyně budou dveře prosklené zajížděcí do pouzdra, do koupelny také prosklené a zbývající dveře chceme plné, prosím, poraďte jaký desing by se hodil nejlépe. Děkuji Švaralová
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit deře např. NOTE, LOTOS,popř. SWING v dýze polenská švestka, bubinga nebo i zmíněná třešeň. Možné je ale také volit dveře v ořechu nebo čistě bílé.
Dotaz   Dobrý večer. Chceme si pořídit pouzdro JAP 730 - Parallel a já potřebuji vědět, jestli i do něj doporučujete skleněné dveře. Musí být všechny bodovky umístěné v sádrokartonové zdi (třeba na stropu v kuchyni)? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, první část dotazu týkající se stavebního pouzdra Parallel zodpovídá pan Petr Paksi, obchodní ředitel J. A. P., která stavební pouzdra vyrábí již 10 let: "Celoskleněné dveře do stavebního pouzdra PARALLEL použít nelze. Při síle skla (10 až 12mm) je osová vzdálenost mezi celoskleněnými dveřmi 70 mm a po zasunutí obou křídel do stavebního pouzdra by tak byl mezi nimi velký prostor. Pohled do pouzdra by proto byl velmi nevzhledný. Dalším důvodem je, že při vysunutí obou křídel celoskleněných dveří musí být ukončení na zadním dveřním křídle tak, aby nebylo vidět do stavebního pouzdra. U celoskleněných dveří je ovšem poměrně náročné zadní dveřní křídlo připevnit. Navíc instalace synchronizovaného pohonu na celoskleněné dveře není možná. Doporučuji tedy využít prosklené dveře, tedy jakkoliv velké prosklení s dřevěným rámem po celém obvodu křídla. " Můžete se například inspirovat zde: http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_32 http://www. umimeudelatdomov. cz/posouzeni_interiéru/interier_cislo_1 Bodová svítidla lze umístit pouze v materiálu předsazeném nosné konstrukci (sádrokarton, dřevotříska, cetris desky, dekorační panely apod.).
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné dát posuvné pouzdrové dveře i do nosné zdi. Děkuji, Marie.
Odpověď   Odpovídá obchodní ředitel společnosti J.A.P., jediného českého výrobce stavebních pouzder, pan Petr Paksi: „Dobrý den. Ano, stavební pouzdro je možné umístit i do nosné příčky. Nad stavebním pouzdrem musí být pevný stavební překlad a vedle stavebního pouzdra je třeba přizdít příčku tak, aby bylo dosaženo potřebné tloušťky nosné zdi. Přizdívaná příčka musí být pevně spojena s bočnicí pouzdra. Lze přizdívat z obou stran stavebního pouzdra tak, aby dveře zajížděly přesně doprostřed příčky.“
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se zeptali, zda je možné v ČR pořídit systém pouzdrových dveří UNIBOX, pokud máme šířku prostoru mezi dveřmi menší než 60 cm (přesně tedy 54 cm)? Děkuji předem za odpověď, Hnilička.
Odpověď   Dobrý den, na Váš dotaz odpovídá odborník z J.A.P., českého výrobce stavebních pouzder pro zasouvací dveře: „Systém stavebního pouzdra UNIBOX pro zasunutí dveřních křídel dvou sousedních místností menší než 600 mm nepořídíte, a to z toho důvodu, že výroba takového stavebního pouzdra je technicky komplikovaná.“
Dotaz   Dobrý den, v obývacím pokoji bych chtěla posuvné dveře vedoucí do kuchyně a na chodbu. Jedná se o nosnou zeď, takže nevím, jaké jsou možnosti. Jakou barvu dveří a podlahy zvolit? A jak vyřešit další dveře z obýváků do ložnice? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož jste neuvedla další dekory a barevnost v interiéru, mohu doporučit dveře i podlahu v jednom dekoru – třeba dub nebo ořech. Tyto dřeviny jsou moderní a nadčasové. Nábytek pak můžete volit v kombinaci oné dřeviny s bílým lakem. Stavební pouzdro je možné umístit i do nosné příčky, nad stavebním pouzdrem musí být pevný stavební překlad a vedle stavebního pouzdra přizdíme příčku, tak abychom dosáhli potřebné tloušťky nosné zdi. Přizdívanou příčku musíme pevně spojit s bočnicí stavebního pouzdra. Lze přizdívat z obou stran stavebního pouzdra, tak aby dveře zajížděly přesně doprostřed příčky.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, plánujeme v domě dvoje posuvné dveře. V šatně u vstupu a mezi obývákem a chodbou k ložnicím. Vzhledem k rozestavění nábytku uvažujeme o zasouvání do pouzdra. Jsou jednodušší možnosti - je velký rozdíl v nákladech? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokud chcete ušetřit místo v prostoru pro nábytek či třeba jen pro lepší průchod, je posuvný způsob otevírání nejlepší. Musíte si kromě dveří, které musí být zasouvací do pouzdra (cena se nenavyšuje oproti klasickým otočným, např. u Sapeli), pořídit i tzv. stavební pouzdro pro zasouvací dveře. Je to v podstatě plechová kapsa, která nahrazuje zeď a schovává a chrání dveře. Více informací o pouzdře zjistíte zde – www.dvere-jap.cz. V Česku je jediný výrobce, a to J.A.P. Pouzdro si můžete koupit samostatně ve stavebninách nebo třeba i Baumaxu, anebo přímo s dveřmi u prodejce dveří. Pouzdro Standard, které podle vašeho popisu budete potřebovat, stojí necelých 6 000,- a v podstatě částka odpovídá cihlám, které byste potřebovali pro klasický otočný způsob dveří, takže k nějakému radikálnímu navýšení ceny stavby/přestavby by nemělo dojít. Pokud byste použili posouvání dveří po zdi, už musíte „obětovat“ místo u dveří, kam se budou dveře zasouvat.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak moderně oddělit schodiště od chodby. Stávající oddělení je hodně prosklené. Chtěli bychom více soukromí, avšak zachovat prosvětlení chodby. Možná částečně přizdít a pořídit posuvné dveře do pouzdra? Stávající stav je vidět na fotkách.
Odpověď   Dobrý den, rozhodně by to chtělo opět sklo, ale v moderním pojetí. Vhodná bude bezrámová konstrukce s nerezovými kovovými prvky.
Dotaz   Děkuji za odpověď na dotaz na sladění prostoru kuchyň,jídelna,obývák.Obklad Lacobel béžový je opravdu pěkný.Jen bych prosila upřesnit ještě podlahu?Všude bude podlahové topení,v kuchyni bych chtěla dlažbu,ale do jídelny a obýváku se mi moc nezamlouvá.Ale mít v každém prostoru něco jiného?Myslíte to propojit eventuelně v dlažbě stejné barvy až do haly?Nebo halu v jiném odstínu?Rozdělení haly a obýváku bude posuvnými dveřmi do pouzdra. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den jsem zastance jednotneho prostoru a urcite se stejnou podlahou. Nikde neni psano, ze v kuchyni musi byt dlazba. Pouzijte drevo - i to se hodi na topeni v podlaze
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat pro 4-letého syna.Pokoj je situován na východ.Má rozlohu cca 16m2.Dveře budou vyměněny za posuvné dveře do pouzdra sapeli-dekor amer.ořech.Syn miluje modrou barvu takže kamarád nám na stěnu( nyní víla Amálka)namaluje podmořský svět na zelenomodrý podklad (asi tyrkysová??) a ostatní stěny nám doporučuje bílé, aby se barvy netloukly s nábytkem,tmavými obložkami,zeleným kobercem(musíme ponechat) a modrým obrazem.Pro mě je to,ale takové chladné…Představovala jsem si na ostatní zdi nějaký světlounký odstín zelenkavé,žluté nebo okrové???Ráda bych aby pokoj byl veselý a příjemný. Předem děkuji za váš názor.S pozdravem a přáním hezkého dne Dagmar Hubáčková
Odpověď   Dobrý den přeji. Již jsem odpovídala níže, volila bych právě žlutozelený odstín na zbylé stěny.
Dotaz   Máme propojený obývací pokoj s kuchyní.Okna jsou ve zl.dubu a dveře Sapeli Note dub (nebo celoskl. do stav.pouzdra ),podlahu v obýv.pok.dub chateau. Jakou zvolit barvu kuch.linky a dlažby?Bude se barevně hodit do ob.pok. barva bříza,sedačka tm.hnědá?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit šedou dlažbu a kuchyňskou linku v dubu s bílým leskem. Níbytek v dubu a sedačka v šedé až antracitové barvě.
Dotaz   Dobry den, chtela bych pouzit pouzdrove dvere na WC,ale pry maji nizsi izolacni schopnost hluku. Jak to tedy je. Dekuji za odpoved.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je pravda, že posuvné dvře izolují méně, zásuvné jsou ale na tom lépe ale nejlépe těsní dveře klasické. Rozhodně bych se toho ale nebála a vzhledem k ušetřenému prostoru volila zásuvné.
Dotaz   Dobry den, jaka je izolacni schopnost/hlucnosti pouzdrovych dveri pri pouziti na WC. Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Přesné parametry by Vám mohl říci pouze výrobce těchto dveří. Opravdu bych se jich ale nebála.
Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit s výběrem dveří od Sapeli (CPL), aby se hodili k vynilové podlaze Expona Domestic 5963 Honey ash (chodba,ložnice,obývací pokoj spojený s kk) a Thermofix rustikal farmářské dřevo (studentský pokoj). Dveře budou posuvné do pouzdra, v ložnici a obýváku by měli být prosklené. Dále se chci zeptat zda se vybraná podlaha hodí ke kuchyňské lince v kombinaci bílá a grafit– vysoký lesk. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybhc bílé dveře GLANZ, Note, LOTOS. Popř. kontrastní wenge, či stříbrný dub.
Dotaz   Dobrý den,rozhodujeme se mezi barvami podlahy v přízemí RD.Jaká barva a materiál se hodí k vinylové podlaze třešeň boston.Budeme mít do rohu dvoje zasouvací dveře do pouzdra jídelna/obyvák/kuchyň.Je odstín třešeň vůbec dobře kombinovatelná?
Odpověď   Dobrý den přeji. K třešni se hodí světlé dekory jako javor, bříza, buk popř. tmavé wenge eventuelně ořech.
Dotaz   Dobrý den,prosím o Váš názor na dekor celoskleněných posuvných dveří do pouzdra viz.příloha.Dveře jsou do obývacího pokoje a kuchyně.Je to satinato a dekor je průhledné čiré sklo.Chceme,aby přes dveře bylo jen částečně vidět (nakouknout do pokoje,nebo abychom viděli,že někdo prošel po chodbě).Líbí se nám dekor SUN z JAP, ale naše dveře jsou pro něj asi příliš malé.První návrh (celé kruhy) se mi nelíbí vůbec,vypadá to jako dveře do kajuty.Tím druhým návrhem (poloviny kruhu) si nejsem jistá. Jak to bude vypadat třeba v provozu v létě, když budou dveře třeba často otevřené.Prosím Vás o Váš názor na tyto varianty.Nebo jestli máme raději hledat jiný vhodný motiv (třeba i nějaký Váš tip) nebo volit raději neprůhledné satináto bez dekorace.Děkuji a přeji Vám hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně bych byla pro to volit bez dekorace. Ale tento dekor není špatný. Akorát bych volila polokoule obráceně, tedy tak, žekdyž budou dveře otevřené tak nebude polokoule useklá. A také umístění bych volila více vlevo nahoře a druhý více vpravo dole.
Dotaz   Dobrý den, Rádi bychom měli dveře do obývacího pokoje. Původní jsme sundali, protože při otevření blokovali průchod do dalšího pokoje. Kvůli místu nám zbývá buď dveře posun do pouzdra a pokud to nebude možné kvůli nosné zdi,je něco ještě možné?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Je možný posun na zeď. Příp. dveře skládací či kyvné.
Dotaz   Přeji dobrý den. Velmi Vás prosím o radu, jaký dezen a odstin byste vybrala k této podlaze na kuchyňskou linku + pracovní desku (uvažovala jsem o skleněné) a ZÁRUBNĚ dveří (budou celoskleněné do pouzdra). Velmi děkuji.
Odpověď   Dobrý den, volila bych bílou kuchyňskou lenku s šedou pracovní deskou. Příp. antracitovou linku a bílou pracovní plochu.
Dotaz   Děkuji Vám za předchozí odpověď. A jaké by měly být k této podlaze zárubně (dveře celoskleněné do pouzdra)? Děkuji.
Odpověď   Můžete volit kovové nerez.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte jakou barvu a případně tvar prosklení dveří zvolit k přiloženému vzorku podlahy. Chceme dveře Sapeli do pouzdra, nevíte zda by měly být dveře bez olištování skel (jinak prý mechanismus drhne). Děkuji Irma F.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit lotos, elegant, note apod. Olištování by nemělo vadit ani při zasouvání do pouzdra.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu pro výběr dveří do chodby bytu v panelovém domě. Kromě koupelny a WC je v celém bytu korková podlaha (obrázek). Dveře do koupelny posuvné do pouzdra- pouzdro pouze 10 cm. Na WC a do přilehlého pokoje otočné. Ostatní průchozí.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře bílé, smetanové nebo v dekoru javoru.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře