Pragointerier

okna - střešní okno

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu barevného provedení podkrovní místnosti. Na přiloženém půdorysu jsou uvedeny dvě místnosti - jedna ložnice, druhá - větší pokoj přes celý štít domu. Původně zde měl být dětský pokoj, při výběru střešních oken jsme zvolili žlutou zatemňující roletu. Bohužel, budeme potřebovat zde zřídit kuchyňku s obývacím pokojem. Uvažujeme, že vedle koupelny by byla kuchyňská linka do "U", tato kuchyňka by byla spojena s obývacím pokojem. Uvažuji, v jakých barvách zařídit kuchyňskou linku, podlahy, nábytek, barvy stěn, dveře (okno ve štítové straně bude světlý ořech, střešní okna jsou ze světlého dřeva se žlutými roletami - viz přiložený obrázek). Ráda bych zařídila pokoj jednoduše, ve světlých veselých barvách. Předem Vám velmi děkuji za Vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, velkoryse působící prostor vytvoříme použitím teplých jarních tónů. Budu vycházet ze žluté. Stěny strop a eventuelně trámy bílá barva přírodní vlny, žlutá zastínění oken, doplňky jako jídelní servis, kytice květů, jemná šeď sezení (nutné upravit dispozici neházet všechno zařízení do rohů) – nebojte se posunutí do prostoru a vyvážení hmoty obou protistěn – pro pohodlný průchod stačí 80-90cm. Tato barva v kombinaci s béžovou na koberci, podlaha stejná jako okna středně medová, nábytek kusový středně hnědá, kuchyň spíše béžová. Doplňková barva zelenkavá sklo Satinato, ozelenění.

Dotaz   Hezký den, moc Vás prosím o radu barevného sladění interiéru (dveře, podlahy, vymalování, popř. nábytek) v novostavbě rod. domku. Co se týče podlah, mám na rozmyšlenou pouze necelý týden, tak snad se Vaší odpovědi dočkám dříve, než udělám nějakou chybu. Namontovaná jsou již dřevěná okna (odstín teak-tmavá červenohnědá, až do fialova). Zádveří a vstupní chodba je úzká, s menším oknem. Dlažbu zatím nemám vybranou. Ve vstupní chodbě budou dveře na WC. Dále budou dveře, které oddělují vstupní část chodby od části chodby v obytném prostoru. Na chodbě v obytném prostoru budou dveře do komory. Následuje schodiště, obložené přírodním kamenem (barvu kamene nemáme vybranou). Naproti schodišti je velký oblouk, kterým se vstupuje do otevřeného prostoru. Přímo Naproti oblouku bude jídelna (cca 2,8 x 2,5) s oknem. Napravo od jídelny bude kuchyň (cca 2,8 x 2,8) taktéž s oknem. Kuchyňská linka-zatím není, ale chci tvar U, barva spodních skříněk calvados, horních skříněk javor horský+sklo mléčné(mám dát i nějakou skříňku v nerez rámečku se sklem - podlouhlé výklopné?). Jedno rameno celé v barvě horský javor- v té části nebude pracovní deska. Pracovní desku ještě nemám vybranou. Podlahu v kuchyni mám vybranou PVC Novilux Structura 5407 (jakoby směs drobounkých kamínků v barvách zelená, bílá, červená..). Nalevo od jídelny se velkým obloukem vchází do obýváku (cca 7x4). Z jídelny jsou vidět terasová okna na delší stěně. Celková délka oken cca 3,5 m (jídelna s OP tvoří L). Na protější stěně oken bude krb, asi uprostřed stěny, částečně obložený kamenem. Podlaha do chodby, jídelny a obýváku je již koupená - plovoucí laminát Tarkett Eden Mořská táva Zen č.8039121 (barva je velice světlá, od světle smetanové, s prvky hnědými. Podlaha je, myslím si, vzhledově jemná. Sedačku, alespoň prozatím (časem bude nová), máme rohovou, tmavě modrou. Nábytek si představuji v podobě jednoduché nízké skřínky pod TV, nějaké police (typ Ikea) a závěsné skříňky, ale nevím jakou barvu? Místnosti bych chtěla vymalovat v barvách oranžová, zelená, žlutá-ještě nejsem rozhodnutá a ráda si nechám poradit. V 1. patře se nachází koupelna a 3 pokoje. V každém pokoji jsou zkosené stropy - podkroví, 1 okno balkónové+ v dětském pokoji navíc střešní okno. Na chodbě je taktéž plovoucí laminát Tarket - mořská tráva světlá. V pokojích chci ale jinou podlahu, ovšem nevím si rady. Hodila by se Quick step dub – narůžovělý, selské prkno? Nebo javor? Ten se mi zdá ale dosti mdlý? V dětském pokoji 4leté holčičky chci vymalovat růžovou a žlutou, se zelenými doplňky (police, boxy na hračky z Ikea...). Absolutně si nevím rady s odstínem DVEŘÍ. Moc Vás prosím o pomoc se sladěním a velmi Vám děkuji, Iveta.
Odpověď  

Dobrý den přeji.
Doufám, že jsem si podle Vašeho popisu dostatečně ujasnila Vaše představy a uspořádání rodinného domu. Bez dalších informativních fotografií a bez půdorysu pouze odhaduji a mnohdy mohou být mé představy odlišné od skutečnosti a doufám, že mé rady nebudou kvůli tomu scestné. Co se týká výběru plovoucí podlahy, je velice zajímavá a nadčasová volba dezénu mořské trávy. K tomuto odstínu se hodí velká škála barev, ale také dřeva. Co se týká kuchyně: Váš popis vybraného PVC neodpovídá obrázkům na internetu, pokud je to opravdu typ NOVILUX STRUCTURAL 5407 - spíše meruňkový odstín (vašemu popisu spíše odpovídá typ 5404), pak bych jej k výběru linky nedoporučovala. Je to další odstín teplé barvy, který by nemusel ladit ke spodním skříňkám z calvadosu (záleží ale na skutečnosti, než na obrázku z internetu). Odstín 5404 je jistě bližší zvolené plovoucí podlaze a calvadosu (nejsem si ovšem jistá oním narůžovělým nádechem). Volila bych spíše světlejší typ podlahy, vycházející z odstínu zmiňovaného javoru.
Samozřejmě je zde také možnost ponechat PVC v tomto odstínu, který může zajímavě kontrastovat na navazující plovoucí podlahu, ale pak změnit kuchyňskou linku, ve světlém odstínu. Vaše představa kuchyňské linky nejspíš vychází z dnešního rozšířeného trendu použití calvadosu a také navazuje na barvu oken. Kombinace se světlým javorem je zajímavá volba - já bych všem již další prvek, jakým je hliníkový rámeček kolem skleněné výplně, nepřidávala. Samozřejmě vše závisí na konkrétním návrhu linky v daném prostoru (s tím Vám nejlépe pomohou v kuchyňském studiu, které bude mít k dispozici více vstupních údajů). Jestli jsem také pochopila správně, pak jedno rameno linky (bez pracovní desky) je částí, kde se bude nacházet lednička, spížová skříň, popř. trouba s mikrovlnkou… Volba světlejšího javoru je jistě správná, prostor se neztemní a nezmenší.
Ke světlé podlaze v obývacím pokoji můžete použít opět světlý nábytek s výraznou výmalbou za ním (temně oranžová - cihlová). A výrazným kusovým kobercem v podobném tónu jako výmalba. Nebo nábytek v kombinaci zebrano se světlými lesklými dvířky (smetanová) a výmalbou decentnější smetana, popř. výrazná malba stěny zemito - oranžová (viz. obr. v článku o barvách na www.umimeudělatdomov.cz ). Vždy bych volila jednu výraznou stěnu, popř. dvě kratší protilehlé.
Dveře bych volila v kombinaci javor, třešeň (třešeň načervenalé tmavší dřevo - k oknům), javor bych doporučila k podlaze. Firma SAPELI vyrábí dveře ALEGRO, kde jsou použity tyto dva druhy dýhy. Zárubně bych volila v dýze třešně a dveřní křídlo světlé (javor) s proužky třešňové dýhy. Dlažbu a obklad schodiště bych volila v antracitové barvě (břidlice). Ta by tvořila zajímavý tmavší kontrast ke světlé podlaze a dveřím - je to barva neutrální, i když temná, nicméně nadčasová a moderní. Nábytek u vstupu volte opět světlý (javor, bříza). Výmalba smetanová a podle velikosti prostoru možno použít pozitivní oranžovou barvu za věšákovou stěnu, pokud ji budete mít. Také záleží na obkladech na toaletě.
Co se týká výběru plovoucí podlahy do pokojů v prvním patře: nebála bych se ani jedné varianty. Prkna country od quick-stepu jsou velká a prostor opticky zvětší. Narůžovělý tón přírodně lakovaných dubových prken je příjemný do růžového dětského pokoje. Na druhou stranu, pokud je to pokoj menší, a předpokládám, že zde umístíte nějaký kusový koberec, aby si děti mohly hrát na zemi, pak volba pro Vás "mdlejšího" javoru je vhodnější, neboť jeho struktura, ač výrazná, není tak proměnlivá jako u dubu. Javor působí trochu teplejším dojmem a pokoj by mohl více prosvětlit.
Volbu také zohledňuji k navrženému typu dveří ALEGRO.
Kombinace k němu zvolené doplňkové jarní, zelené barvy je dobrou volbou. Na stěnu bych volila zmiňovanou růžovou s kombinací zelených doplňků. Sytě žlutou barvu bych sem již nepřidávala, jedině šikminu bych vymalovala světlejším odstínem vanilkové (nebo světle růžové), tak aby strop nepůsobil těžkým dojmem. Růžovou doporučuji rovněž ve dvou sytostech, delší strany výraznější a kratší (předpokládám s dveřmi a vstupem na balkon) světlejší - tyto stěny by opět mohly být vanilkové. Samozřejmě tmavší odstíny prostor zmenšují a světlejší zvětšují. Záleží na rozměrech místností a umístění nábytku. Také můžete použít jarní zelenou jako výmalbu s růžovou a nábytek světlý (bříza, javor). Zajímavý příklad: http://didlinka-d.blog.cz/0708/muj-novy-pokoj. Ve vašem případě by se nevolila trojúhelníková výmalba, spíše horizontální (pod šikminou zelená).

Dotaz   Dobrý den. Jsem velmi nejistá a tímto vás prosím o radu. Dostavujeme rodinný dům a nevím si rady, jaký zvolit odstín dveří /líbí se mi dveře od Sapeli/. Zděné schodiště si nechám obložit dubovým dřevem /firma Topstep/. Nerada bych volila to samé dřevo. Zároveň Vás prosím i o radu, jaký odstín a velikost dlažby bych následně ke schodišti a dveřím měla použít, popř. i barvu nábytku. Hala, ve které se nachází schodiště, je 10m2 velká /obdelníkový tvar/, je zde jen jedno střešní okno a z haly budou celkem troje plné dveře a jedny prosklené. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, k dubové dřevině je na dveře vhodné volit i materiály v příbuzných světlejších odstínech, tzn. jasan nebo javor. Taky jsem do interiéru s dubovou podlahou použila bukové dveře mořené na dub (buk má nevýraznou texturu). U větších vstupních hal můžete použít keramickou podlahu větších rozměrů, např. 60x60cm, pokládka beze spár. Odstín může být výraznější zemitý s jemnou texturou. Nábytek můžete volit v jedné z uvedených dřevin včetně dubu, nebo v UNI odstínech. Lakovaný nábytek bílý nebo naopak hnědý čokoládový, vhodně laděný do vybraného stylu.

Dotaz   Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poradit, jaká foliová kuchyně by se nejlépe hodila do tohoto interiéru: Kuchyň s obývákem tvoří L - dlažba v kuchyňském koutu je keramická slinutá dlažba s probarveným střepem do pískové barvy, v obýváku je dřevěná podlaha TIGER WOOD (viz. obrázek), dveře jsou z folie olše. Je to podkrovní byt, naproti kuchyňskému koutu jsou balkónové dveře a v obýváku je střešní okno. Velice děkuji za Vaše rady.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych kombinaci nedřeveného dekoru – vanilková, žlutavá, krémová společně s hliníkovými prvky.

Dotaz   Dobrý den, děkuji, že jste mi odpověděla. Tento pokoj je pro moji třináctiletou dceru, která ráda maluje a sportuje. Nevím, jakou barvou tento pokoj vymalovat. Je velký asi 5x5m a jsou tam dvě střešní okna. Doufám, že vám to jako specifikace bude stačit. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokoj pokud je dostatečně osluněn, můžete vymalovat živými barvami - oranžová, zelená, žlutá. Je dobré zvýraznit jednu či dvě stěny, zbylé mohou být smetanové, s barevnými obrázky, např. s kresbami Vaší dcery.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit s výběrem nábytku do dětského pokoje a do ložnice a s výmalbou a doplňky do ložnice. V obou pokojích je třívrstvá dubová podlaha Hevea od firmy Esco production. Dětský pokoj má cca 20 m2, dvě střešní okna, jedno plastové - dekor zlatý dub. Dětský pokoj už jsme vymalovali (viz foto). Potřebovala bych poradit, jaký nábytek do dětského pokoje a jakou barvu nebo dekor vestavěné skříně vybrat. (Viz foto č. 2.) U skříně bych ráda něco UNI, vzhledem k pozdějšímu věku dítěte. Dále nevím, jaký vybrat koberec. Druhým pokojem je ložnice, která je ze tří stran zkosená. Jsou v ní jen tři střešní okna, ale místnost je přesto dost prosvětlená, velikost má cca 30m2. Potřebovala bych poradit, jaký nábytek, jakou výmalbu a jaké doplňky vybrat. Mám na mysli hlavně barvu koberce a žaluzií do střešních oken. Na fotkách vypadá podlaha tmavší, než ve skutečnosti je, oba pokoje jsou dosti prosvětlené. Poslední radou, kterou bych od vás potřebovala, je, jaké dveře byste doporučil k této podlaze (máme ji i na chodbě). Schody máme také dubové. Na chodbě není okno, takže tam naopak podlaha vypadá tmavší. Bohužel jsme zvolili dveře javor Sapeli. Z finančních důvodů ne dýhu, ale lamino a dveře jsou hodně světlé. Do budoucna uvažuji o výměně dveří, takže nábytek není potřeba ladit i s dveřmi, pokud se na to bere ohled. Měli jsme dát dveře také dub? Báli jsme se, že bude tzv. předubováno. Děkuji za pomoc při zařizovaní pokojů a do budoucna s výběrem odstínu a typem dveří. Děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den. Váš dotaz je velmi rozsáhlý a z daného popisu nejsem příliš moudrý. Můžete jej, prosím, zestručnit a své otázky spíše více konkretizovat? Nebyly navíc přiloženy fotografie...

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s kombinací barev do úplně nového podkrovního pokoje, který bude sloužit jako dětský pokoj. Mám naplánovanou plovoucí podlahu barvy jasan bělený a ve stejné barvě budou i trámy u stropu. Střešní okno je bílé a v pokoji bych chtěla bílý (světlý) nábytek. Nevím, jakou barvou mám vymalovat stěny pokoje, aby byl celkový dojem příjemně útulný a přitom elegantní. (Chtěla bych dva odstíny jedné barvy.) Děkuji za návrh. Pro lepší představu přikládám již hotovou ložnici.
Odpověď  

Dobrý den, zkusil bych dva odstíny cihlové - interiér bude útulný a vynikne Vámi zvolená dřevina.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat dětský pokoj pro dvouletého syna. Nábytek (postel, skříň a komody) má modrý z Ikey. Jedna strana místnosti je zkosená, je na ní střešní okno. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Zvolil bych nějaký příjemný odstín žluté a stěny bych doplnil o nálepky, které jsou v dnešní době velmi populární.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu, jakou barvou vymalovat dětský pokoj pro dvanáctiletou slečnu a jakou barvu koberce zvolit. Pokoj (cca 12 m2) je v podkroví, situovaný na sever, jsou v něm dvě střešní okna a nábytek je bílý s purpurovými hranami. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, stěny bych volil v odstínu purpurové, použil bych i tapety a nálepky. Určitě je v této barvě seženete, protože se do dívčích pokojů používají často. Koberec doporučuji v neutrální barvě.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme podkrovní místnost o ploše 45m2. Dvě střešní okna jsou na sever, vikýř směřuje na jih a má tvar trojúhelníku o straně 3m. Bude zde kuchyně, jídelna a obývák. Dveře a podlaha jsou v buku, kuchyni asi bude dub windy a ve stejném dekoru chceme jídelní stůl a TV stolek. Pohovka bude v oranžové barvě, stejně tak doplňky (ubrus, váza). Potřebuji poradit s výmalbou stěn a chtěl bych vědět, jestli je kombinace oranžové barvy a dřeva vhodná. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nedoporučovala v dubu (i když odstín dubu windy by mohl k buku trochu ladit, jelikož je to tmavší barva). Jestliže uvažujete o oranžových doplňcích, volte spíš meruňkový nádech než čistou oranžovou. Výmalbu doporučuji v odstínu cappuccino a smetana. Tím se prostor opticky nezmenší a zároveň se trochu utlumí teplé odstíny dřevěných dekorů.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s barvou nábytku a doplňků v nově vybudovaném podkroví. Dveře jsou Sapeli Alegro - dýha kanadský javor s třešňovým proužkem, třešňové zárubně. Podlahu máme laminátovou - barva třešeň bourbon, okna jsou dřevěná s oranžovým nádechem. Velká místnost má sloužit jako dětský pokoj - je zde vybudovaný vikýř se třemi svislými okny a na jedné stěně je střešní okno - viz přiložené foto. Nejsme si jistí, jakou barvu volit na nábytek (postel, skříně). Je lepší nenápadný světlý dekor (javor, bříza), nebo spíš kombinace dřeva a barvy (třeba na dvířkách skříněk)? Je možné použít do tohoto prostoru masivní borovicový nábytek, nebo je to nevhodné? Jaké barvy by bylo možné použít na roletách (na střešním okně je již použitá antracitová), případně na menší sedačku, polstrování na židle a doplňky? Pro dokreslení prostoru přikládám i foto vybudované koupelny a foto schodiště - masiv buk (na chodbě u schodiště bude realizována v nice vitrína). Děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Prostor je velice vzdušný, a proto bych jej již jen doplnila nábytkem v jednom dekoru. Doporučuji javor, aby se zde neobjevoval další typ dřeviny a aby se vše více sjednotilo. Poté bych volila jemnou zelenkavou výmalbu (do olivového odstínu), díky které se prostor ztlumí; doplňky a potahy vybírejte v olivové, smetanové a oranžové barvě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit se zařízením studentského pokoje pro dívku. Je to podkrovní pokoj o velikosti 3,5m x 4,5m. Dveře a plovoucí podlaha jsou z javoru, okno je ze zlatého dubu a střešní okno standardně buk. Pokoj je světle hnědě a bíle vymalován, ale to mohu změnit. Zatím je zhotovena na míru vestavná bílá skříň, rozkládací džínovou válendu máme z IKEY. Tento pokoj bych chtěla dodělat, ale nevím, jaké volit materiály. Uvažuji o bílém nábytku s barevnými doplňky. Předem děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek může být v čistém bílém laminu a výmalba v jemných hnědých tónech. K tomu volte výraznější doplňky v pestrých barvách – červené nebo oranžové v kombinaci s olivovou a jemnou hnědou (jako na výmalbě).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zařízení naší podkrovní ložnice. Její rozměry jsou 3,5m na 5,5m. Dveře a podlaha jsou z javoru, střešní okno buk a normální okno zlatý dub. Vymalovala jsem zeleně v kombinaci s bílou. Potřebuji koupit veškeré vybavení kromě skříní (máme šatnu), ale nevím, jaký zvolit materiál či barvu. Byla bych ráda, kdybyste mi s tím poradili. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v dubu nebo v tmavším ořechu.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s obklady v koupelně v novostavbě. Koupelna má jen střešní okno a je 8,3m2 velká. Představuji si tmavě hnědou dlažbu a béžový obklad Siko-esmirna. Bojím se však, aby to nebylo moc tmavé. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, tento zvolený obklad s tmavě hnědou dlažbou by tmavě působit neměl. Velmi záleží však na dalších prvcích v koupelně. Pokud zvolíte také světlou sanitu a ostatní doplňky veselé, v teplých barvách, bude celkový dojem hezký.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi, jak vymalovat podkrovní pokoje - velkou ložnici, pracovnu a malý dětský pokoj. Ve všech třech místnostech jsou střešní okna směřující na západ. V dětském pokoji je navíc okno jih, takže je velice slunný. Dveře máme v dekoru amerického ořechu. V místnostech budou koberce, patrně ve světlejších odstínech. Díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dětský pokoj bych vymalovala v jasných odstínech oranžové a světlé jarní zelené barvy. Do ložnice volte odstín lila či olivová v kombinaci s cappuccino nebo smetanovými tóny. Pro pracovnu bude dobrý světle modrý nebo uklidňující zelený odstín. Vždy je dobré volit na kratší stěny tmavší tóny.

Dotaz   Dobrý den, pořizujeme synovi (15let) nový pokoj. Vybral si kovovou postel (viz foto), ale nevím, jaký nábytek k ní máme pořídit. Styl raději jednoduchý, minimalistický, ale jaký dekor? Javor, nebo bříza? Nebo calvados? Chtěla jsem něco světlého, protože jde o podkrovní pokoj. Má dvě zkosené stěny, v každé je střešní okno. Na zemi je béžový koberec. Dveře i zárubně jsou buk. Nevím si rady ani s výmalbou. Připadá mi, že syté barvy - modrá či zelená - na zkosené stěně dělají pokoj tmavší. A jaké doplňky byste mi doporučili? Předem moc děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel nedorazila fotografie, ale volila bych světlý březový nábytek a výmalbu v kombinaci světlých pastelových odstínů modré a zelenkavé. Doplňky také v těchto odstínech, nebo v oranžové jako živější prvek. Zkosenou část můžete ponechat v jemném nádechu barvy, kterou použijete v sytějších odstínech na rovné části.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaký zvolit obklad a podlahu do kuchyně. Jedná se o velmi malou podkrovní místnost (má jen 7 m2). Slouží pouze k vaření, jídelna je vedle. Kuchyně je v barvě bílé kávy a korupus má odstín calavados. Stejnou barvu mají i pracovní desky. V místnosti je jedno střešní okno a jedno klasické okno bílé barvy. Nevím si rady s odstínem podlahy. Přemýšlím, že bychom ji udělali také v odstínu calvados. Co se týče obkladu, nejsem si vůbec jistá. Nevím, zda mám zvolit něco neutrálního – třeba smetanovou, nebo nějaké veselé tony. Moc děkuji za odpověď, s pozdravem Jana Plicová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obklad bych volila v jemném šedém nádechu. Podlaha může být v odstínu calvados, hodila by se také světlá šedá dlažba.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc s výmalbou dětského pokoje pro malého školáka. V tuto chvíli má vymalováno světle modrou a oranžovou, ale působí to studeně a neútulně. Naopak dcera má vymalováno kombinací žluté a fialové a tento pokojík působí teple, pohodově a dokonce i luxusně. Chtěla bych stejného pocitu dosáhnout i u syna. V pokojíku má kvůli střeše dvě zkosené strany. Velké trojúhelníkové okno má 2 x 1,4 m, na druhé zkosené straně ještě střešní okno. Na zkosených zdích je modrá, na nezkosených oranžová. Pokojík je směrován na jihovýchod a je poměrně dobře prosvětlen. Nábytek je z javoru a plovoucí podlaha má odstín dub. Pokojík má kolem 16 m2 a je téměř čtvercový. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych výmalbu ve středně zelené barvě v kombinaci s designovou tapetou na jedné stěně nebo na části hlavní zdi. Pro mladé teenagery jsou velmi vhodné nápadité fototapety nebo stickery – samolepky na stěny. Velký výběr je na www. POINTshop. cz.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o pomoc s výběrem dřevěné podlahy do ložnice. Pokoj je v prvním patře novostavby, je pod sedlovou střechou a jsou v něm dvě střešní okna v barvě světlého dřeva. Boční okna ve štítu jsou bílá, pokoj je dobře prosvětlen. Interiérové dveře budou v celém domě z jasanového dřeva. Do ložnice použijeme stávající postel ze smrkového dřeva, ostatní nábytek budeme kupovat. Jaký dekor podlahy by se hodil ke smrkové posteli, aby výsledný efekt nebyl fádní? Jaké barvy a materiály můžeme v místnosti dále použít s ohledem na budoucí výrobu vestavěné skříně? Děkuji vám moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám pokračovat v jasanu i na podlaze. Hodit se však bude také dub, který ke zvoleným světlým dekorům půjde velmi dobře. Z ostatních materiálů a barev volte vysoký lesk, nerez, čiré či mléčné sklo, teplé barevné odstíny.

Dotaz   Mám podkrovní místnost se střešními okny na jih, takže v létě je tam vysoká taplota. Poraďte mi prosím jak zastínit střešní okna, nebo jinak tento problém vyřešit.
Odpověď   Střešní okna se můžou zastínit z interiéru roletou , žaluzií ap. Více o produktech např. firma Maron s.r.o.
Dotaz   Děkuji, dáme na schodiště ten samý odstín. Nahoře v patře je světla také dost, je tam střešní okno, takže zvolíme ten samý asi i tam. Dlažba se nám líbí, zvažujeme ji i na koupelny, ale to už by asi bylo moc predefilovano..... Dekuji mnohokrat za radu.
Odpověď   Dobrý den, v koupelnách můžete zvolit světlejší odstín. Tyto bývají zpravidla menší a ve světlejším provedení se budete cítit lépe. Nebo můžete zvolit zajímavý a jednoduchý detail pruh středně hnědé protáhnout až do koupelny a doplnit světlým odstínem téže dlažby. Koupelny musí být kubycké bez obloukových van a spr. koutů.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych Vás o tip na jednotnou podlahu do celého podkroví RD. Je nám sympatické marmoleum. Okna jsou hnědá, nábytek světlý (javor/bříza/ v děts. pokoji borovice), světlá výška 240cm. Jaký volit odstín, aby podkroví nevypadalo fádně a "male" ? (úzká chodba + pokoje 25m, 15m,13m,12m - každý pokoj má klasické a střešní okno). Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, v případě použití marmolea můžete volit jednobarevné odstíny světle béžové nebo lehce kouřové. K materiálu nábytku je velmi vhodné odlehčené. Dále pak určující barevnost doplnit spíše na zastínění oken nebo bytových textíliích. Je možné podbarvit i stěny v jemných jarních teplých ale i studených tónech.
Dotaz   Ještě bych potřebovala poradit s vymalováním "ložničky"(javor.podlaha),kde jedna strana je skosená od výšky 1m.Je na ní střešní okno.Ještě jednou děkuji!
Odpověď   Dobrý den, ložnice je klidová odpočinková zóna můžete ji ladit v neutrálních světlých odstínech smetanová až světle hnědá nebo v chladivějších tónech jemně modrá s použitím sytějšího odstínu na podezdívku v. 1m.
Dotaz   Ještě si dovolím položit posl. dotaz, u toho podkrovního pokoje, jak rozmístit nábytek - psací stůl, vest. skříň a postel? Na jedné straně jsou dveře, na protější stěně - ze štítové strany je okno a dále je tam střešní okno. Pokoj má 14 m2. Tu skříň vedle stolu nebo na stěnu u dveří? Postel nedávat ke stěně boční stranou?
Odpověď   Dobrý den přeji. Psací stůl zkuste umístit pod střešní okno, nebo k oknu ve štítu, pokud je to možné. Postel pokud je manželská nepřirážejte boční stranou ke stěně, ale čelem. Jestliže je to jednolůžko můžete ji ke stěně přirazit také bokem. Skříň zkuste umístit vedle dveří.
Dotaz   Dobrý den, můj dotaz ohledně podkrovního pokoje tu zbyl z minulého chatu, proto asi působil dost zmateně. :-) Pokusím se zeptat ještě jednou - je to dětský podkr. pokoj, na jedné straně dveře - na protější (vikýřové) stěně okno, pod které bych zřejmě umístila psací stůl. Když doporučujete skříň umístit vedle dveří, nevím kam pak s postelí (jednolůžko)?? Dveře jsou téměř v rohu místnosti, hned k nim přiléhá další stěna - ta rovná = protější ke zkosené. Připomínám, že na zkosené je střešní okno a je zkosená do výšky 1m.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nyní nejsem schopná přesně zmapovat půdorys tohoto pokoje. Prosím zkuste jej nafotit, nebo nakreslit a poslat do poradny.
Dotaz   Dobrý den.V novostavbě chceme zařídit dětský pokojík pro holčičku/2roky/.Zatím nejsme ničím limitiváni,proto bych Vás chtěla poprosit o radu při výběru barvy nábytku ,plovoucí podlahy a malby stěn/event. kterou stěnu v sytějším odstínu/.Pokoj je o rozměrech 3.7x4.3m.Jsou zde balkonové dveře,umístěné směrem na jih v medové barvě a střešní okno umístěné na západ. Dveře do pokojíku,jsou proti zdi se střešním oknem,také v medové barvě.Mám ráda světlé a teplé barvy.Dále bych se chtěla zeptat,kam je nejvhodnější umístit postel.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek můžete volit světlejší, v teplém nádechu (olše, javor, či jasan) s veselou výmalbou v oranžovém, zeleném odstínu. Šikminu vymalujte ve světlém nádechu - smetanová. Postel umístěte k šikmině, jelikož tento prostor se jinak špatně využívá.
Dotaz   Prosím poraďte mi jakou barvu kuchyňské linky + barvu korpusů linky a také jakou barvu dveří mám zvolit k podlaze Quick step UF-1035 E výběrový tmavý lakovaný dub, máme malá střešní okna v bílé barvě. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, vhodné jsou kombinace světlých odstínů např. bílá lesklá nebo béžová světlá laminátová deska. Korpusy světlé a přední fronty sytější tady je možná kombinace s imitací dřeva stejně jako na podlaze v detailu tedy ne na všechny dvířka ale jenom na část , kterou chceme zvýraznit.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za předcházející odpověď. Ráda bych také barevně oživila ložnici. Místnost je orientovaná na jihozápad, hodně světlá (sedlová střecha z obou stran, střešní okna). Nábytek je světlý, osika, podlaha plovoucí dub. Jaká barva výmalby by byla zajímavá? Děkuji.
Odpověď   Dobry den Volil bych zluto hnedou nebo neco jako spinava zluta. Zajimave odstiny nabizi firma OIKOS
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně malby v ložnici.Ložnice je podkrovní, z obou stran šikmé stěny, dvě střešní okna na jih. Nábytek je jednoduchý, masivní osika, již trochu nažloutlý od sluníčka. Podlaha plovoucí dub. V jakém odstínu by mohla být vymalována chodbička, z které se vchází do ložniče, podlaha též dub.Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud je prostor ztísněný a méně osluněný, volila bych světlé tóny, smetanové, vanilkové popř. do capuccina.
Dotaz   Dobrý den, stavíme montovanou dřevostavbu se zateplenou střechou shora, tudíž budou v podkroví přiznány krovy, krokve a vaznicový trám. Místnosti budou asi 17m2 se 2 střešními okny a francouzskými dveřmi, chodba se schody 3 střešní okna, koupelna střešní okno i ve štítu, takže dost osvětlené. Zařízení bychom chtěli jednoduché z Ikea (asi bílá s břízou). Myslíte, že je vhodné šikminy obložit palubkami šíře 14,6 cm nebo raději zaklopit bílým fermacelem? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych obklad volit bílý fermacell, tak aby vynikly trámy a strop nepůsobil tmavším dojmem.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď.Ještě bych poprosila o radu ohledně výmalby kuchyně , která je s obývákem spojena,příčky jsou,jen průchod bez osazení dveří,obložky stejně jako 2 okna zlatý dub.Kuchyň je velká cca 3x2 m, kuchyňská sestava v barvě antik,dub,Ikea.Okno na kratší straně je na východ, druhé na kolmé delší stěně na sever. Ještě poprosím o jednu radu k výmalbě podkrovního pokoje,24 m2,2 štítová okna na sever,střešní okno na západ, nábytek bude zřejmě dub nebo bříza, Ikea.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Rad bych Vam odpoved doplnil, ale nas system neumoznuje jednoduchym zpusobem dohledat puvosni dotaz. Jestli jsem Vam odpovidal ja, poslete puvodni dotaz z doplnenim a ja tez odpoved doplnim. Dekuji za pochopeni.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď.Ještě bych poprosila o radu ohledně výmalby kuchyně , která je s obývákem spojena,příčky jsou,jen průchod bez osazení dveří,obložky stejně jako 2 okna zlatý dub.Kuchyň je velká cca 3x2 m, kuchyňská sestava v barvě antik,dub,Ikea.Okno na kratší straně je na východ, druhé na kolmé delší stěně na sever. Ještě poprosím o jednu radu k výmalbě podkrovního pokoje,24 m2,2 štítová okna na sever,střešní okno na západ, nábytek bude zřejmě dub nebo bříza, Ikea.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Rad bych Vam odpoved doplnil, ale nas system neumoznuje jednoduchym zpusobem dohledat puvosni dotaz. Jestli jsem Vam odpovidal ja, poslete puvodni dotaz z doplnenim a ja tez odpoved doplnim. Dekuji za pochopeni.
Dotaz   DOTAZ: Stanislava Horáková Dobrý den, prosím o radu.V novém rodinném domku máme okna v provedení zlatý dub.Jsem na rozpacích, jakou barvu nábytku a stěn zvolit.Krb bude obložen kamenem,popř.imitací asi v cihlové barvě, na zemi bude dlažba červenohnědá-např. Castellana.Nábytek bych chtěla teakový, buď bez nátěru nebo hnědý lak.Co by se hodilo více?A jaké barvy použít na stěny,součástí jedné stěny je samonosné betonové schodiště do podkroví. Děkuji Horáková ODPOVĚĎ: Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v hnědém nátěru, aby byl větší kontrast mezi pdolahou a krbem. Výmalbu poté můžete volit v jemném a tmavém cappucinu, popř. jedna stěna dál od krbu v cihlové barvě (barva obkladu). Dobrý den, děkuji za odpověď.Ještě bych poprosila o radu ohledně výmalby kuchyně , která je s obývákem spojena,příčky jsou,jen průchod bez osazení dveří,obložky stejně jako 2 okna zlatý dub.Kuchyň je velká cca 3x2 m, kuchyňská sestava v barvě antik,dub,Ikea.Okno na kratší straně je na východ, druhé na kolmé delší stěně na sever. Dlažbu bych ráda v celém přízemí stejnou v hnědém rustikálním provedení nebo v kuchyni o něco světlejší.Ještě poprosím o jednu radu k výmalbě podkrovního pokoje,24 m2,2 štítová okna na sever,střešní okno na západ, nábytek bude zřejmě dub nebo bříza, Ikea.Plovoučku zřejmě v kontrastu tmavší,že?Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobry den Rad bych Vam odpoved doplnil, ale nas system neumoznuje jednoduchym zpusobem dohledat puvosni dotaz. Jestli jsem Vam odpovidal ja, poslete puvodni dotaz z doplnenim a ja tez odpoved doplnim. Dekuji za pochopeni.
Odpověď   ...
Dotaz   Dobrý den,jakou výmalbu zvolit do podkrovního pokoje dcery,/19let/o výměře 24 m2,dvě okna zlatý dub vedle sebe na seve, střešní okno na západ,podlaha asi plovoucí lamino v dubu,nábytek asi bříza Malm/Ikea/?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v odstínu oranžová a světlá šedá. Oranžová za nábytkem, aby vynikl. popř. volte odstín, který má dcera oblíbený. Teplá žlutá, zelená.
Dotaz   Dobrý den prosím o radu ohledně výmalby chodby a obývacího pokoje. Chodbu je potřeba prosvětlit, jsou v ní 2xprosklené dveře a 2x bez výplně vše v dekoru hruška jakou zvolit barvu? Podkrovní obývací pokoj celkem prosvětlený dvě střešní okna na západ - budeme pokládat koberec ještě nevíme jaké barvy, sedací souprava bude tmavě šedá , dveře dekor hruška z 3/4 prosklené- líbí se mi odstíny zelené, ale nevím zda je kombinovat s bílou nebo zvolit jinou barvu např. do béžova? Děkuji.
Odpověď   Dobrý dne přeji. Chodbu bych vymalovala v odstínu vanilkovém v kombinaci s jemnou šedou. Obývací pokoj v odstínu olivovém, či limetkovém - žlutozelená v kombinaci s šedou, popř. šedobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně přestavby podkroví rodinného domku. Obývací pokoj je spojený s kuchyní – dohromady mají 7x5m. Kuchyně je v kombinaci kalvadosu a vanilky, jsou tam dvě střešní okna a jedno trojdílné v čele místnosti. Sedací souprava je oranžová, v pokoji jsou staré dřevěné trámy. Chtěli bychom poradit ohledně barvy plovoucí podlahy, výmalby a dveří. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám jemnou světle zelenou výmalbu (včetně stropu), světlou podlahu v dekoru běleného dubu a jednobarevné obložky a dveře - např. ve světle šedivé barvě.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu týkající se dětského pokoje. Nyní jej budeme zařizovat dceři ve věku 1,5 roku. Je to podkrovní pokoj, situovaný na jižní stranu, je v něm střešní okno. Chceme přidat ještě jedno normální - výhled bude na les. Jaké barvy volit na výmalbu? A je lepší jen jednu barvu, nebo třeba kombinovat? Na strop jsme dali na rovnou plochu sádrokarton, na šikmině budou palubky. Nevím, jestli dát palubky na celou šikminu, nebo jen po tu část, kterou předělují trámy, a zbytek pokračovat ještě sádrokartonem. Jaký odstín podlahy bude nejvhodnější? Nábytek bude masív - borovice. Děkuji moc za odpověď, Adriana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Z fotografií bohužel nelze rozpoznat celý prostor. Volila bych osobně celý strop v sádrokartonu a ne v palubkách. Palubky prostor opticky zmenší, dále jej rozčlení (již je rozdělen nosnými prvky) a zároveň bude šikmina opticky padat. Pokud je ale zvolíte, dejte je na kratší části a zbytek nechte v sádrokartonu. Co se týká výmalby: můžete volit dva odstíny – třeba jemnou olivovou zelenou s jemnou vanilkovou. Nebo pomerančovou, která by byla dominantní na hlavní stěně, a zbylé části jen v jemné smetanové. Co se týká podlahy: volila bych ji v odstínu trámů – v dubu, případně světlém javoru.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy použít při výmalbě schodiště a navazující haly v podkroví. Schodiště je dubové ve dvou odstínech, úzké a výška stropu cca 370 cm. Strop pokračuje do haly, kde je výška stropu cca 4 m, kleštiny ve výšce 247 cm. Podlaha v hale bude Thermofix dub, po pravé straně dvoje dveře do pokojů v bílé barvě. Po levé straně je u zdi umístěn kotel, vedle kterého plánujeme vystavět zděnou příčku, a tento prostor za ní využít jako vestavěnou skříň po celé délce stěny. Jelikož dveře u kotle musí být z nehořlavého materiálu, napadlo nás mléčné sklo v hliníkovém rámu. Do jaké výšky radíte dát vestavěnou skříň? Při výmalbě bych použila barvu bílé kávy, nevím však, jakou barvu použít na strop a jak osvětlit prostor v hale. Na zdi naproti schodišti jsou dvě střešní okna. Na strop nad pokoji se poleze po žebřinách - bude tam taková „schovka“. Kvůli bezpečnosti ještě umístíme sítě. Prostor v hale bude sloužit i na hraní, kolem schodiště chybí ještě dubové zábradlí. Děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, výmalbu volte jednotnou. Odstíny kávy nebo cappuccina jsou dobrý nápad, prostor můžete oživit také jemnou světle zelenou nebo žlutou. Sloupy nebo větší plochu stěn můžete ozdobit benátskými štuky. Osvětlení lze řešit formou SDK podhledů a do nich zapuštěných LED svítidel.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji pokoj pro 16-letého syna.Podkrovní pokoj 6x3m, na podlaze /zatím/ béžový koberec.Syn má kovovou postel a nábytek v kombinaci ořech-bílá.Té bílé je tam míň, proto bych pokoj potřebovala prosvětlit barvami-nevím si rady.Na oběch zkosených stěnách jsou střešní okna přesto mi pokoj působí jako tmavý.Představuji si barvy syté, ale svěží-veselé.Pistáciová,hrášková zelená, azurová modrá ?Sokl pod zkosenými stěnami je vysoký 80cm-zkosené stěny jsou hodně dominantní protože zabírají v pokoji 3x3m a jsou dvě.A strop je proti nim jen 3x2m.Chtěla bych ho vymalovat na bílo, ale zdá se mi to malý prostor , aby to nepůsobilo směšně.Doteď byl pokoj vymalován strop a plovina pokoje žlutou a druhá půlka modrou.Ještě mi prosím poraďte ke zvolené barvě, jaké (barvy)doplňky.Doufám, že jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně, díky předem za odpověď.S pozdravem Uhrová
Odpověď   Dobrý den, navrhovala bych Vám např. kombinaci světle šedivé s akcenty oranžové barvy. Šikmé stěny zcela jistě vymalujte světlou barvou vč. stropu a oražovou použijte na zbytek. Případně můžete jednu stěnu odekorovat designovou tapetou v těchto barvách. Pro dospívajícího syna bych Vám doporučila např. fototapetu z nabídky www.POINTshop.cz..
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu při výběru malby na schodišti. Zatím máme bíle vymalováno, schodiště je dřevěné -buk, zábradlí kovové.Na schodišti je pouze malé střešní okno. Líbilo by se mi opticky snížit strop, ale nevím jak na to. Děkuji za odpověď Jiřina
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro optické snížení stropu volte tmavší odstín např. šedobéžová, šedá, olivově zelená apod. Zbylé části hlavní stěnu v jemném nádechu odstínu stropu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak vymalovat dětský pokoj. Jde mi hlavně o optické snížení stropu. Dočetla jsem se, že obecně tomu pomůže tmavší (pastelový) odstín a "přetažení" stejného odstínu stropu na vrchní část stěny, cca 40 - 50 cm. Strop máme 3,6m vysoký, plocha pokoje je 16,8m2 - 3,5x4,8m. Jedná se o pokoj podkrovní, sklon střechy 45°, kdy delší stěna je zkosená, na kratší stěně ve štítě je jedno francouzské okno a na delší stěně dvě střešní okna nad sebou. Výše podezdívky je 1m. Přijde mi trochu jako nešťastné řešení ta dvě střešní okna nad sebou, kvůli čemuž vznikl takto vysoký strop. Proto bych se ráda zeptala, jak místnost opticky snížit. Kromě tmavé barvy mě ještě napadá pod strop něco zavěsit po celé ploše - dětský baldachýn či nějakou síť. Děkuji za Vaše rady, Katka.
Odpověď   Dobrý den, barevné odlišení je pro optické snížení stropu zcela jistě dobré řešení. Tmavá barva na stropě tento efekt ještě zintenzivní. Pokud je však místnost podkrovní a stěny jsou zkosené, vhodná by byla také nástěnná světla, která rozdělí vysokou plochu diskutované stěny.
Dotaz   Ještě bych potřebovala poradit s výmalbou obýváku,ve kterém je pl.podlaha v odstínu buku a modrá sedací souprava.Nyní je do oranžova.Obývák je na severní stranu a máme v něm 2 střešní okna,proto zde v zimě není moc světla. Děkuji Martina
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch spíš světlejší odstín např. žluté až vanilkové barvy.
Dotaz   Dobry den, chcem sa spytat ci by bola vhodna belasa na hlavnu zadnu stenu a boky jemny odtien hnedozltej, pripradne mi poradte co dat z miestnosti inak, ci prec, chcem ozivit trochu tu drevovu monotonnost, a zaroven rozsirit sirku. Vdaka za pomoc a pekny den zelam, Monika Drozdova.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kratší stěny bych vymalovala výraznějším odstínem: oliva, khaki, hnědooranžová, tím se prostor opticky zkrátí. Je možné tuto výraznou barvu protáhnout až pod střešní okna (jen ale pod šikminami) tak, aby vyniklo odpočinkové posezení na obou stranách. Šikminy a delší stěny bych volila v jemném šedě béžovém odstínu (pouze nádech). Jinak prostor působí velice příjemným, čistým dojmem. Sloup můžete zvýraznit a nechat světlý, čímž vynikne na pozadí výrazného odstínu, nebo vymalovat v odstínu zvolených kratších stěn, čímž se z určitého pohledu "ztratí" a z boku vynikne.
Dotaz   Dobrý den, právě řešíme koupelnu, ve které je šikmý strop. Šikmina začíná ve výšce 90cm, je tam střešní okno. Pod ní bude vana. Plánujeme tam dvojumyvadlo, WC a sprchový kout. Obkládačky budou červené a bílé z Raka 20x20 cm. Jak to poskládat? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit červenou podlahu a obložení vany, zbylé části bílé, či zvýraznit ještě umyvadla čeerveným obkladem.
Dotaz   Dobrý den přeji,mám na Vás prosbu obledně výmalbý na chodbu NP+schodiště.Je tam bíé střešní okno +budou dubové schody a i podl.na chodbě v dubu dveře teak.Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych odstín jemný khaki, či olivový.
Dotaz   Dobry den,prosim o radu s vyberem plovouci podlahy do loznice,jde o mistnost cca 16 m2,propojena s satnou,jedno stresni okno,nebranim se nicemu,libi se mi moderni styl,vaham nad wenge, jasan,bily dub,borovice cytadela (seda) ... - prkna nebo parkety?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nemáte žádný nábytek pak můžete volit světlou podlahu v běleném dubu v dekoru parket.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu stěn /chtěla bych kombinaci 2 barev/ by jste doporučila do ložnice s jednou zkousenou stěnou, kde je střešní okno, když chci mít šedou podlahu? Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jakoukoli barvu od limetky, přes khaki po lilu či orchideovou s jemnou šedou v kombinaci.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu,jaký zvolit dekor nábytku (postele) a jak sladit barevně ložnici,kde máme zatím jen plovoucí podlahu wenge,jakou výmalbu popř tapetu zvolit,ložnice má jedno větší střešní okno a jeden zkosený strop,děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych k výrazné podlaze bílý nábytek popř. v běleném dekoru dřeva (dub). K tomu výmalbu za postelí např. orchidea, limetka a zbylé části pak světle smetanové.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jakou barvu nábytku a stěn dát do podkrovního chlapeckého studentského pokoje? Podlaha bude plovoucí -lávový dub a rozloha pokoje 22m2, orientovano na jihovýchod, střešní okno na jih. Děkuji a přeji hezký den
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc bílý lesklý nábytek či v javoru a k tomu výmalba zelená, světlá modrá, khaki a řervené či bordó doplňky.
Dotaz   Dobrý den, jak byste řešila dětský pokoj v podkroví .Máme v podkroví střešní okna a trojuhelníkové budníky s malými okny .Malba je u vysokých stěn modrozelená to nebyla dobrá volba a tmavá podlaha též ? kam umístit stůl , postel ,skříňky v bílé ?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro lepší orientaci bych potřebovala spíš půdorys prostoru nebo fotografie z více stran.
Dotaz   Dobrý den,plánujeme s přítelem přestavbu podkroví.Máme přibližné plánky.Chtěla bych poradit s rozmístěním nábytku v obývacím pokoji,kde jsou 2 malá okna na východ a hodláme alespoň 2 střešní okna umístit na jih. Předem děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Na konkrétní rozmístění nábytku bych musela znát více podrobností. Především, co a jak využíváte, zda již nějaký nábytek máme, či bude vše nové. Volte především světlý odlehčený nábytek aby se prostor nezmenšoval.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké použít barvy v podkroví v kuchyni a obývacím pokoji, které jsou odděleny vyzděným barem. Stropy jsou bílé, na šikminách jsou smrkové palubky, střešní okna světlá, myslím borovice. Výmalba bílá káva v kombinaci s béžovou. Okno ve štítě zlatý dub. Dveře masiv-smrk. Doplňky a textilie bych měla představu olivově zelená-smetanová-hnědá. Potřebuju poradit, jakou folii na dvířka a korpus kuchyňské linky (určitě chci nějaký dřevo dekor, jen nevím, jestli světlý k těm palubkám, nebo spíš tmavý do kontrastu) a pracovní desky, barvu obkladu za pracovní plochu a taky, jaké vestavěné spotřebiče-rozhoduji mezi bílou a černou barvou. Jakou laminátovou plovoucí podlahu a ostatní nábytek (jídelní stůl a konfer. Stolek). Spíše rustikální interiér, než moderní. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v dekoru zlatého dubu. Kuchyňskou linku a nábytek v dekoru smrku nebo javor či jasan. Pracovní desku můžete volit antracitovou a spotřebiče tedy černé. zádovou desku taktéž popř. šedou.
Dotaz   Dobrý den. Jak si poradit s výmalbou podkrovní ložnice. Jsou tam šikminy, jedno střešní okno. Místnost je spíše tmavší. Nábytek světlý javor. Doplňky budou světle zelené a žluté. Nevím jak vymalovat a zda celou místnost, nebo jen část.
Odpověď   Dobrý den přeji. Za postelí bych volila výmalbu i se šikminou jemnou zelenou popř. žlutozelenou, zbylé části jemné smetanové.
Dotaz   Dobrý den, jaké byste volila barvy do ložnice a dětských pokojů v podkroví. Máme hodně tmavý vinil na podlaze. V místnosti není moc oken spíše menších a střešní okno v každé místnosti .....děkuji moc hezký den
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jen jemný nádech do teplé žlutozelené nebo velbloudí, či cappucinové.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře