Pragointerier

schodiště - točité schodiště

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme malý domek. Potřebovala bych poradit, jak udělat obývací pokoj. Přikládám fotografie, jak je to doposud. Jediné, co bych chtěla ponechat, je sedačka. Dá se z ní udělat i rohová, ale nemůžu přijít na barvy a uspořádání. Dále bych se chtěla zeptat, jestli by se hodilo použít točité schody. Děkuji moc, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, točité otevřené schodiště vám ušetří poměrně hodně místa a je možné ho umístit v rohu místnosti. Barevná kombinace na fotografiích je vybírána s vkusem. Pokoj je poměrně malý a je možné volit světlejší barevnost. Předpokládám, že podlaha zůstane. K této podlaze můžete volit tuto barevnou kombinaci: světle šedivé stěny, sedačka antracit, zadní stěna imitace betonu, schodiště kovové - broušený nerez, nášlapy stejné jako podlaha, nábytek červená uni barva. Další možná kombinace je namalovat zdi odstínem capucino, sedačka antracit, nábytek stejný jako podlaha. Zadní stěna lesklý nátěr, odstín zelenkavá, schodiště kovové - nerez broušený, nášlapy sklo satinato.

Dotaz   Dobrý den, chystáme v bytě větší rekonstrukci. Jedná se mi konkrétně o vstupní halu a obdélníkový obývací pokoj, který je spojený s kuchyní sca 8x4m. Budeme dělat nové dveře, podlahy, kuchyňskou linku, vestavěné skříně v hale. Časem dáme do obýváku nový nábytek. V hale jsou točité schody do podkroví, které jsou v kombinaci buk a šedostříbrný matný kov. Schody jediné zůstávají. Líbily by se mi tmavší podlahy, světlé dveře i nábytek. Hlavně už nic bukového. Můžete mi poradit nějakou vhodnou barevnou kombinaci podlahy (asi firma Parador), dveří od SAPELI, vestavěných skříní v hale, nábytku v obýváku a kuchyňské linky. (Volí se stejná barva nábytku v obýváku a kuchyňské linky, když jsou ve stejné místnosti?). Omlouvám se, že je to tak složitě napsané, ale ty bukové schody jsou vážně oříšek předně pro vás. Za odpověď moc děkuji, přeji hezký den. Martina Wolfová.
Odpověď  

Dobrý den, můžeme interiér ladit do zemitých odstínů: podlaha dub čokoládový Trendtime 4 Parador, dveře Sapeli typ Elegant bříza. Nábytek bříza, eventuelně UNI odstín světle béžová. Kuchyň bílá v kombinaci s ořechem, např. Hanák. Podbarvení interiéru oranžově hnědá, která bude použitá na malby a doplňky. Kovové části schodiště nátěr RAL v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den, bydlíme na vesnici ve starším rekonstruovaném domku. Chceme vymalovat obývací pokoj, který má tři obyčejná okna na jihovýchod a jedno francouzské na východ (vstup do zahrady). Prostor je řešen tak, že z kuchyně se přes jídelnu dostaneme do obývacího pokoje. Jeho rozměry jsou cca 8x4 (bez kuchyně a jídelny). Podlaha je z dubových parket, dominantou místnosti je točité schodiště do patra a krb s krbovou vložkou. Na oknech jsou místo záclon zavěšeny "rákosové" rolety. Místnost má rustikální charakter, který s manželem preferujeme před moderním designem. V obývacím pokoji je tmavě hnědá rohová sedací souprava a tmavě hnědý "rustikální" nábytek. Vchod do kuchyně je obložen štípaným pískovcem. Líbilo by se mi vymalovat obývák sytou barvou, nejlépe světle cihlovou, aby vynikl kámen, dubová podlaha a rákosové rolety. Prosím, poraďte mi, zda se tato barva hodí do obývacího pokoje, zda opticky nezmenší či neztmaví prostor. Případně prosím navrhněte jiné barvy hodící se do našeho obýváku. Preferuji ale teplé barvy. Děkuji moc za odpověď, Stašová Olga.
Odpověď  

Dobrý den, do interiéru obývacího pokoje rustikálního charakteru bych doporučil cihlovou barvu, kterou navrhujete. Použijte ji však pouze na jednu stěnu nebo na některou část jako akcent. Vhodná budete také tmavě červená či vínová barva, s pískovcem vytvoří velmi příjemnou kombinaci. Ostatní stěny a strop bych vymaloval velmi světlými odstíny zvolené barvy. Pokud byste nechtěla zůstat pouze u teplých barev, doporučil bych Vám i středně šedivou, která by interiér s barevnými akcenty zklidnila.

Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu s bílými okny a já nevím, jakou barvu podlahy zvolit. Chceme dlažbu, vše plánujeme ladit do bílé, wenge a popřípadě šedé. Kuchyň je propojená s obývákem a chodbou, v obýváku máme točité schodiště nahoru. Chci bílou kuchyň jako na obrázku, ale nemohu vymyslet, jestli dlažbu wenge, nebo světlou, nebo šedou (ta, co tam mají, se mi nelíbí). Pokud bych se rozhodla pro bílou kuchyň jako na obrázku, nevím, jakou k tomu podlahu. Interiérové dveře jsem chtěla wenge. Děkuji za radu a přeji hezký den. (Posílám fotku našeho domu a fotku kuchyně, která se mi líbí.)
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev a materiálů je na přiloženém fotu velmi zdařilá. Když dáte tmavé dveře, může byt podlaha v kontrastu. Pokud keramickou dlažbu, tak bych spíše volil světlejší odstín. Napodobenina wenge by se mi nelíbila.
Dotaz   Dobrý den p.Matelová , máme interietové lakované točité schodiště co byste volila na nášlapy proti skluzu a v jaké barvě, schodiště je wenge dolní dlažba béžovo šedá a horní vinylové podlahy tmavě hnědá děkuji moc za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dekor jako je horní podlaha.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře