Pragointerier

dveře - úchytky

Dotaz   Dobrý den, využívám Vaší rubriky a prosím o radu. Rekonstruovali jsme starý venkovský dům, interiéry jsme ladili "do stara" - trámy, dřevěná podlaha, nábytek z masivu vč. kuchyňské linky. Problémem zůstává osvětlení do velké místnosti, kde máme společně obývák, jídelnu a kuchyň. Jelikož doplňky - úchytky kuchyňské linky, garnyže, svícny aj. máme kované, nedaří se nám sehnat lustry v tomto provedení (ev. patinovaná mosaz "dočerna"). Potřebovali bychom 3 lustry - 1 nad konferenční stolek, 1 nad jídelní stůl a 1 do kuchyně, nejlépe z 1 série. Jediné, co jsme viděli, je ve stylu "svícnu" (Ikea aj.), což se nám moc nelíbí. Pokud nám dáte typ na osvětlení v přiměřené cenové relaci (vše do cca 10 tis. Kč), budeme rádi. Předem děkujeme za odpověď. Zdraví Iva Imrichová
Odpověď   Dobrý den, existují dvě varianty řešení:
  1. nechat vyrobit u uměleckého kováře svítidla na míru ve stejném designu
  2. vybrat svítidla z typových řad, např. www.massive.cz, eventuálně www.luminex.cz, kde nabízí širokou škálu imitací starých svítidel
Dotaz   Dobrý den, ráda bych rozveselila dětský pokoj pro 4-letého chlapečka. Má rozměr 3,50 x 4,10m a na kratší straně je klasické panelákové okno. Máme světlejší nábytek, nicméně nejsou všechny jeho části ze stejné sestavy, tak se vůbec nebráním nějaké barvě. Prosím o radu, jakou barvu zvolit na nábytek, v jaké barvě úchytky a jaké stěny. Moc děkuji za odpověď. Gabča
Odpověď   Dobrý den, pro úpravu povrchů nábytku je důležité zda je to přírodní materiál nebo laminát. Dodavatel nátěru na nábytek vám poradí přesný postup aplikace. Části nábytku sjednotíme vybraným odstínem nátěru – tón v tónu použijeme nátěr jednobarevný v odstínech modré holubí modř až azurové (jemně zeleno modrá) tzn. v sestavě postupně bude jemný odstín barvy gradovat nebo ubývat. Malba zdí může být buď jemnější (zvýrazníme nábytek) nebo sytější (zvýrazníme zdi opticky zmenšíme pokoj). Odstín malby ve variantách buď světle šedivá nebo světle zemitá hnědá. Doplňky mohou být police na hračky nebo deska na malování – kovová tabule.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak celkově doladit prostor obývacího pokoje - barva sedačky a nábytku /jen stolek k sedačce a stolek pod televizi ze zásuvkou/ a celkové barevné ladění. Jedná se o zařizování nového bydlení. Máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem, větší světlý prostor. Stěny bílé. Na podlaze je všude dlažba v odstínu světle cihlovo-pudrová. Zatím máme jen kuchyňskou linku, korpus olše a dvířka MDF olše, spíše do hněda. Úchytky jsou hladké nerezové, spotřebiče bílé. Jídelní stůl se židlemi máme v provedení buk namořený na odstín olše - spíše do růžova. I když je jídelní stůl namořený na odstín olše je jiný - z čehož jsem docela zklamaná, protože při výběru podle ukázky na prodejně vypadal odstínově stejně. Nevím, jaký odstín volit u zbývajícího nábytku. Prosím o radu, nerada bych se dopustila chyby při výběru dalšího vybavení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, u jídelního stolu se může odstín ještě měnit – ztmavnout - působením denního světla. Tato zatím použitá barevnost je spíše tón v tónu , kombinace s bílou by byla vhodná pro pocit čistoty , kterou tato barva vyvolává. Takže můžete jít do odstínu bílé , smetanové, odstín ovčí vlny, světle béžové až vámi specifikované„pudrové“. Tyto barvy lze použít na zdech i na nábytku (lakovaný nábytek – nabízí i IKEA) a to tak že nábytek by byl sytější zdi světlejší. Pro zvýraznění prostoru pak na čalounění použít cihlově hnědou ev. cihlově béžovou sytější. Doplňky z vrbového proutí (je tmavší než ratan).
Dotaz   Dobrý den, plánujeme stavbu RD a rádi bychom otevřený prostor kuchyň, jídelna, obývák. V obývacím pokoji máme rustikální dubový nábytek (středně tmavý). V jídelně bude velký oválný dubový stůl pro 8 lidí z masivu. Jakou byste doporučila plovoucí podlahu a jaké dveře. Problém mám s kuchyní. Ráda bych kuchyň modernější, ne rustikální dub s obloučky. Líbí se mi hladká světlá dvířka (bílá, vanilka). Nedalo by se to nějak skloubit? Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den, k rustikálnímu nábytku se musí opravdu s citem doplňovat nábytek v jiném stylu. Uvádíte odstín středně hnědý, takto přimořený dub by mohla vhodně doplňovat podlaha a dveře z běleného dubu. Podlaha spíše úzká prkna a dveře například Sapeli typ SWING. K bělené podlaze a středně hnědému nábytku je pak možné volit kuchyň bílou hladkou se zajímavým prvkem z rustikálního nábytku v detailu, například úchytky, nebo můžete volit výraznější obklad. Určitě by se tam neměly objevovat hliníkové rámečky apod. Elektrospotřebiče v provedení černé sklo.


Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Zařizuji si obývací pokoj a nejsem si jistá, jak bych měla vymalovat stěny. Pokoj je poměrně velký, na jedné stěně je přes celou délku stěny velké okno (okno má tmavě hnědé - téměř černé rámy).U stěny, která je kolmá ke stěně s oknem, bude větší šedá rohová sedačka s velkým křeslem a tmavě hnědým konferenčním stolkem (stolek bude ve stejném odstínu jako nábytek v místnosti). Naproti sedačce bude moderní obývací stěna Palermo - tmavě hnědé barvy - odstín wenge, se stříbrně šedými doplňky, jako jsou nožky a úchytky (moje obývací stěna by měla vypadat přibližně tak,jak je na obrázku, jen bude celá tmavě hnědá v odstínu wenge). Podlaha v místnosti je z dřevěné mozaiky - kombinace převážně jasan a dub (kombinace světlá a tmavší), ale na podlahu nemusíme brát velký zřetel, protože podlaha se případně zakryje kobercem. Moje představa je, že všechny stěny budou bílé a jenom jedna stěna, právě ta, u které bude moderní obývací nábytek (tzn. stěna naproti sedačky), bude vymalovaná jednou sytou barvou a v této barvě pak budou převážně doplňky v místnosti (polštáře na sedačce, obrazy na bílých stěnách atd.). Původně jsem chtěla, aby tato jedna stěna byla sytě červená, ale když jsem viděla vzorník barev, tak buď byly odstíny s nádechem do vínově červené nebo do oranžovo červené barvy. To mě rozhodilo, znejistěla jsem, která červená by byla lepší a zda tam vůbec ta červená bude pasovat. Viděla jsem na obrázku i kombinaci tmavě hnědého nábytku a stěny v odstínu oranžovohnědém, což mě taky zaujalo. Můžete mi prosím poradit, jakou barvu stěny byste doporučila Vy, případně jak byste barevně sladila tento pokoj? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, barevnost tak, jak ji uvádíte, je velmi zajímavá a to i s použitím podlahy jasan-dub. Tato mozaiková podlaha je poměrně výrazná a k ní bych volila na zeď za TV sestavou sytější šedou s červenými doplňky na kusovém koberci, jídelním servisu, polštářích.
Druhá varianta je podbarvit zeď červenou – je efektnější a podlahu pokrýt kobercem ve světlém smetanovém odstínu. Detaily barevnosti uvádím v příloze.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit? Mám starší mahagonovou stěnu. K tomu máme konferenční stolek buk, v tom samém odstínu i stolek pod televizí. Chtěla jsem dvířka stěny zmodernizovat. Myslíte, že když na ně použiji tapetu buk, bude to dobrá volba? Mám doplňky v proutí, viděla jsem i takovou tapetu. Kterou z nich mám vybrat? Nebo to mám nechat tmavé? Já bych byla pro zesvětlení, obývací pokoj je malý. Sedačka je v zelených pruzích, zeď světle zelená. Děkuji.
Odpověď  

Tapetu bych asi nepoužila, spíše bych dvířka dala úplně nová, např. kovový rámeček se skleněnou výplní, která může být i neprůhledná. Nebo použijte na některá dvířka sklo pískované částečně průhledné a na jiná výplň buk či nějakou béžovou, šedou nebo šedozelenkavou barvu (přiblížíte se tak barvě pohovky).
Druhou možností je zrušit bukové kousky nábytku a na místo nich použít konferenční stolek sklo (nebo kov a sklo). Kov může být jak nerez (šedá), tak i černý. Kov na konferenčním a TV stolku by pak měl korespondovat s úchytkami na mahagonové stěně. Pořídit nové úchytky a vyměnit je za staré je také jednoduché.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz. Máme propojený obývák s kuchyní. Kuchyň je do tvaru L, dvířka Luceo - divoká jabloň, úchytky chrom, pracovní deska bílá s šedou krupičkou - 38 mm, vestavěné spotřebiče bílé. V jaké barvě máme zvolit obklady? Okno je bílé plastové, dveře + zárubeň - buk. Jak zvolit propojení podlahy s obývákem? V obýváku máme nábytek břízu, chtěli jsme zvolit parkety a okolo linky dlažbu do tvaru L a zbytek propojit stejnými parketami. Jakou zvolit barvu dlažby? Moc děkuji, David.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dlažbu a obklady volte v odstínech obdobných pracovní desce - smetanové, béžové, šedé. Propojení parket a dlažby se provádí přechodovou lištou, nemohu ale bez nákresu konkrétně říci, kde a jak řešit návaznosti.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké zvolit doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (jedná se o výmalbu jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd.). Místnost má 47 m2 a je rozdělena pouze kuchyňským ostrůvkem. Linka je v kombinaci javor/lamino na korpusech, čela zásuvek máme v dekoru antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou z pískovaného skla do hliníkových rámů. Pracovní deska je technistone, barva slonová kost. Jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu. Sedací souprava má barvu středně šedou - dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, jedná se o dlažbu 45x45 Yucatan arena ze Sika (barva nejde přesně popsat, je jemně flekatá, béžovo-okrová a úplně hladká), dveře máme od Sapeli (typ Tenga, světlá olše). Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva je antracit/javor uvnitř. Potřebuji barevně vyřešit tento prostor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Musím říci, že prostor je laděn s citem. Na otázku, jak prostor barevně rozseknout, se písemně velmi těžko odpovídá. Věřte mi, každý má na věc jiný, velice subjektivní názor.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych si nechala poradit, jakými barvami vymalovat obývací pokoj a ložnici. Také si nejsem jistá výběrem barvy potahu na rohovou sedačku v obývacím pokoji (místnost má 3,40m x 5,20m). Slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Chci, aby obývací pokoj působil větším dojmem a abychom se tam cítili uvolněně. Vybírám z teplých barev, ale stále se nemohu rozhodnout. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá). Které tóny mohu na stěnu použít, abych docílila potřebného efektu? Mám nechat u stropu bílý proužek, nebo vymalovat barevně celou plochu svislých stěn? Do ložnice (3,40m x 5,20m) svítí slunce také celý den, na jedné kratší stěně je velké dvoukřídlé okno. Téměř podél celé protější zdi a až do půlky té vedlejší je rohová souprava šatních skříní z olše. Vedle skříně (na delší zdi) je postel opět z olše. Naproti ní je jen malá komoda, vedle pár kytek a vstup do místnosti. Pokud mi nemůžete poradit, prosím o doporučení, na koho se můžu obrátit. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď   Dobrý den, pro výmalbu obývacího pokoje bych použil kombinaci syté oranžové barvy a středně šedivé. Sedačku tyto barvy vyzdvihnou a bukové parkety příjemně doplní. Šedivou použijte na jednu stěnu jako akcent a také na strop. Pokud nemáte vysoké stropy, stěny vymalujte celé. Světlé a tmavé odstíny jedné barvy kombinujte, pokud se rozhodnete např. pro samotnou oranžovou. Tmavý odstín vždy na stěny proti oknům, aby na ně dopadalo denní světlo, světlý odstín naopak na strop. Potah na sedačku můžete však zvolit i dominantnější v tmavých barvách tak, aby vynikla. Napadá mě třeba teplá hnědá kůže. Do ložnice bych vzhledem k převládajícímu dekoru olše volil klidné béžové tóny doplněné designovou tapetou (vice na www.pointshop.cz). Tu můžete dát třeba za čelo postele.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s výběrem barvy a materiálu zatahovacích dveří do mého bytu. Jedná se o dva vchody vedoucí z obýváku – jeden je do kuchyně, druhý do předsíně. Obývací pokoj má 3,40m x 5,20m, slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je malá komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Děkuji za odpověď, Andrea K.
Odpověď  

Dobrý den, do obývacího pokoje s nábytkem v dekoru noce bych doporučoval dveře v olši. Držte se teplých barev, které jsou obsažené ve dřevě nábytku a laďte je tak, aby spolu jednotlivé dekory korespondovaly.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych si nechala poradit, jakými barvami vymalovat obývací pokoj a ložnici. Také si nejsem jistá výběrem barvy potahu na rohovou sedačku v obývacím pokoji (místnost má 3,40m x 5,20m). Slunce tam svítí celý den, zatím je vymalováno bíle. Na jedné z kratších stěn je velké dvoukřídlé bílé okno, na té protější je komoda a úzká vysoká skříň v dekoru noce s úchytky ve stříbrné barvě. V rohu máme malý pracovní stůl, u okna podél delší zdi je světle meruňková rohová sedačka a vedle ní křeslo té samé barvy. Naproti máme televizi a nábytek opět v dekoru noce/krémová se stříbrnými úchytkami. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Chci, aby obývací pokoj působil větším dojmem a abychom se tam cítili uvolněně. Vybírám z teplých barev, ale stále se nemohu rozhodnout. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá). Které tóny mohu na stěnu použít, abych docílila potřebného efektu? Mám nechat u stropu bílý proužek, nebo vymalovat barevně celou plochu svislých stěn? Do ložnice (3,40m x 5,20m) svítí slunce také celý den, na jedné kratší stěně je velké dvoukřídlé okno. Téměř podél celé protější zdi a až do půlky té vedlejší je rohová souprava šatních skříní z olše. Vedle skříně (na delší zdi) je postel opět z olše. Naproti ní je jen malá komoda, vedle pár kytek a vstup do místnosti. Pokud mi nemůžete poradit, prosím o doporučení, na koho se můžu obrátit. Děkuji za odpověď
Odpověď  

Dobrý den, v obývacím pokoji bych Vám doporučil světle zelenou nebo žlutou barvu. Do ložnice bude k olši velmi dobře ladit béžová nebo teplá hnědá barva. Barvy můžete kombinovat v různých sytostech v jednom pokoji. Syté barvy jsou vhodné vždy na stěny proti oknům, kam na ně dopadá světlo. Světlé odstíny použijte vždy na stěny s okny. Řešení stropu také záleží na výšce místnosti. Velmi dobře působí na stropě barva o odstín či o dva světlejší.

Dotaz   Prosím vás o radu,zakoupily jsme si bílou linku s pracovní deskou barvy calvados i úchytky jsou stejné.Nevíme jaká by se k tomu hodila lami nátová podlaha.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, důležitá je celková kompozice interiéru. Když budu vycházet jenom z těchto informací tak k červenému odstínu kalvadosu bych volila podlahu jemnější v odstínu červeném a tou je třešeň nebo buk.
Dotaz   Dobry den, rada bych se zeptala, zda je vhodnejsi u kuchynske linky zvolit fragranitovy drez barevne co nejpodobnejsi pracovni desce nebo v kontrastni barve? A zda by potom mela byt baterie take v barve drezu nebo nerezova jako ostatni doplnky a uchytky. Linka bude mit svetlezluta dvirka, korpus svetle hnedy (mozna buk nebo olse), pracovni deska - jeste zvazujem mezi dekorem dreva a imitaci kamene (mozna seda zrnickova?)...Dekuji za radu!
Odpověď   Dobrý den, u dřezů je nejrozšířenější použití nerezových provedení z důvodů nerezových doplňků v kuchyni jako jsou přední fronty spotřebičů nebo baterie. Tady je i největší výběr. U barevného provedení se toto spíše hodí při použití pracovní desky s Corianu kde se dřez tvaruje se stejného materiálu. Při použití jiného dřezu je důležité sladit dezén co nebývá tak jednoduché. Desku pracovní bych doporučovala spíše odstínově jinou než přední fronty linky.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit barevné doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní(výmalba jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd...).Místnost má 47 m2 a rozdělení je pouze kuch.ostrůvkem. Kuchyňská linka je kombinace javor lamino-korpusy a čela zásuvek antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou pískované sklo do hliníkových rámů.Pracovní deska je technistone, barva slonová kost, jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu.Sedací souprava má barvu středně šedou-dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, dlažba 45x45 Yucatan arena ze Sika(barva nejde přesně popsat, jemně flekatá, béžovo okrová a úplně hladká, dveře od Sapeli typ Tenga světlá olše.Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva antracit/javor uvnitř.Potřebuji barevně rozseknout tento prostor. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Musim rici, ze jde o velmi tezky dotaz. Interier bych musel videt, popis je malo. Omlouvam se
Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt a mimo jiné plánujeme kuchyni ve starofrancouzském stylu. Myslela jsem na barvu skříněk v barvě calvados, pracovní desku v jemné pískové barvě a krémové obložení stěn za kuchyní (jsou to úzké obdélníkové dlaždice s bordurami, na kterých jsou napsány názvy francouzských vín). Nevím, jestli na podlahu dát stejný vzor, nebo spíše použít styl staré dlažby. Prosím, poraďte, čím ještě doplnit kuchyň nebo jak to vše sladit, aby dojem starofrancouzské kuchyně byl co nejdokonalejší. Mám měděnou troubu (jakoby starou), digestoř a úchytky bych myslela v patině. Děkuji mnohokrát.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše představa zní zajímavě a vypadá sladěně. Podlahu bych volila v dekoru a barvě podobné obkladům za linkou. Výmalbu doporučuji v jemném vanilkovo-béžovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou barvou na zeď máme použít,když máme nízký tm.hnědý nábytek s chrom.úchytky.,máme dřevěnou podlahu(do hnědo-oranž.barvy)a sytě oranžový koberec pod konf.stolkem. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám např. jemnou světle zelenou výmalbu, která Váš interiér příjemně osvěží a s uvedenými dekory bude velmi hezky ladit.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu při zařizování nové kuchyně. Už mám vybranou lesklou vanilku na dvířka, boční části budou ve světlejším odstínu třešně. Zatím se rozhoduji, jakou zvolit pracovní desku - zda použít spárovku v odstínu bočních dílů, nebo barevnou desku. Dřez, baterie, úchytky k troubě, digestoř - vše bude v matovém nerezu, deska indukční. Na podlahu bych chtěla dát lino. Jedná se o kuchyňský kout bez okna o rozměrech 2,25 x 2,05m, na který navazuje obývák. Tam chci položit koberec, protože mi připadá, že dobře navazuje na barevnost lina. Stále však nevím, v jakém materiálu a barvě zvolit obklad na stěnu za kuchyňskou linku a jakou barvu pak dát na zbývající stěny (chci použít vlisovou tapetu). Linka bude do písmene L, zakončená lednicí, která bude též v nerez designu. Kamarádka mi radila, abych použila obkladačky v šedostříbrném odstínu, který prý bude dobře korespondovat s nerez doplňky, zejména v případě, že použiji tu pestrou pracovní desku. Mně ale připadá, že další barva není vhodná a také se bojím, že výsledek bude působit studeně. Děkuji moc za radu, Zdena.
Odpověď   Dobrý den, šedivého obkladu za kuchyňskou linku bych se nebál, naopak Vám ho doporučuji jako příjemné zjemnění teplého dekoru třešně. Také můžete využít barevný lacobel. Kombinace dvou posledních dekorů na obrázcích je pěkná a bude vypadat velmi dobře.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jakou zvolit barvu dlažby, závěsů, příp. malby do budoucí nové moderní kuchyně, když korpusy skříněk + pracovní deska + nejspíš i obkladová deska mezi horními a spodními skříňkami budou francouzský ořech,dvířka hladká - bílý vysoký lesk, úchytky skříněk nerez, dřez granitový v barvě grafit, černá varná deska. Přemýšlím o světlé podlaze, možná sv. meruňkové malbě a závěsech.Kuchyň není moc velká, má rozměry 217cmx388cm. Děkuji za odpověď. L.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám např. jemnou světle zelenou výmalbu, která se k ořechu velmi dobře hodí. Na závěsy použijte např. dekorační látku s metalickým efektem. Také nerez doplňky, odstíny zelené, žluté, šedivé barvy budou vhodné.
Dotaz   Dobrý den, zařizuju do novostavby kuchyň, korpus bude v barvě krémové, dvířka v barvě wenge, horní skříňky budou Wenge v kombinaci s hliníkovým rámečkem s mléčným sklem a pracovní deska bude šedá. Potřebovala bych poradit co dát mezi pracovní desku a horní skříňky. Úchytky a spotřebiče budou nerezové. Původně jsem tam chtěla mléčné sklo, ale je to hodně finančně náročné. Děkuju moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zádovou desku v dekoru desky pracovní. Popř. velkoformátový obklad v lesklém bílém až jemně šedém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, už jednou jste mi skvěle poradili a proto se na Vás obracím znovu o radu. Máme novostavbu RD, bílá okna, kuchyňs spojená s obývacím pokojem. Podlaha bude PVC Magnum Rough 37513, kuchyňská linka je obložená Rako Chilli, kostka střídavě oranžová a červená, kuchyňská dvířka budou bříza sněžná (hladké, jen zaoblené hrany). V bříze bude i nábytek v obývacím pokoji (je na protější straně od kuchyně), za kterým bude vymalováno oranžovou. Sedačka je azurové barvy. Chtěla bych se zeptat, v jaké barvě volit kuchyňský stůl se židlemi a co byste mi k této podlaze poradili před krbovou vložku (kvůli upadnutí žhavého popela). Tu budeme obezdívat, ale barvu zatím nevíme. A pak bych se chtěla zeptat, zda by v této místnosti vypadaly dobře černé garnyže ze železa a z stejné úchytky na kuchyňské lince? Prosím poraďte. Dveře budou asi v javoru, přítel nechce bílé. Je tato kombinace vhodná? Předem mockrát děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobry den Kovova garnyz si myslim bude v "kovarske" cerne moc hezka. I uchytky. Ke krbu osobne uprednostnuji sklo polozene na podlahu - zalezi na velikosti tl. 8mm, mozna jen 6mm kaleneho skla. Kuchyňsky stul se zidlemi bych volil tmave drevene bez vyrazne kresby.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na barvu,kterou vymalovat prostor,kde je kuchyň a obývák /velký prostor 65m2/ .Kuchyň je rohová ,má spodní skříňky v designu palisandr /folie Trachea/ ,léta jsou ložena vodorovně a horní skříňky jsou oliva vysoký lesk.Za kuchyňskou linku bych chtěla skleněný obklad,tam si s tou barvou taky nejsem jistá ,budu ráda za Vaši radu.Pracovní deska je tmavá,šedo černá,úchytky jsou nerezové,spotřebiče nerezové.Horní skříňky mají světelná dna.Dlažba v kuchyni e světlá . Do obývacího pokoje jsem si na jednu velkou stěnu koupila tapetu,viz.příloha.Takže bych to všechno chtěla sladit :-) Děkuju za odpověď a přeju krásné,klidné a požehnané vánoční svátky :-) Jitka S. PS.V příloze zasílám foto kuchyně,není to ta moje,ta je ve výrobě,ale jsou to přesně ty folie,které budu mít.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte výmalbu v barvě tapety v kombinaci jemné šedé či cappucinové. Zádovou desku mléčnou volila bych nádech do šeda. Oživením bude barva tapety, která je pozitivní a proteplí prostor. Další barvou ůže být lila, bordó nebo oranžová na doplňcích.
Dotaz   Dobrý den,kuchyně spojená s jídelnou, dále s OP.Kuchyň-oknoV,jídelna-oknoS.Kuchyň. linka-bílý lesk v kombinaci s dekorem jilm horský(světlý)+nerez spotřebiče,úchytky a asi i roleta a sokly v nerezu.Obklad za linkou Rako-Unistone bílý-č.609, podlaha Unistone hnědošedá-č.612.Okno a parapet v lince je v barvě světlý dub.Pracovní desku mám vybranou hnědou-má takové šmouhy-něco jako beton v odstínu podobném jako bude podlaha.Jedna stěna bude obložena také bílým Unistonem,ostatní stěny malba bílá,za linkou asi v nějakém odstínu šedé.Doplňky svěží zelené (pro změnu tm.hnědé) a bílé.Nebude tam té hnědé už moc? Uvažuji proto ještě o změně pracovní desky na imitaci betonu v šedé barvě–líbil by se mi nějaký středně tmavý odstín.Stůl by měl být nejlépe v dekoru jilm-horský, židle bílé.Jaká bude vhodnější ta pracovní deska a malba?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš výber je příjemný a hnědé pracovníd esky bych se rozhodně nebála, zelené doplňky to oživí.
Dotaz   Dobrý den,prosím radu,zda je vhodné kombinovat na kuchyňských dvířkách na některých skříňkách a šuplících dlouhé nerezové úchytky a na některých dvířkách dotykové otvírání.Např.dolní skříňky úchyty,horní skř.a skříň která je mimo linku na dotyk?Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je to možné pokud dodržíte spodní a horní hranici.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu podlahy byste doporučila ke kuchyňské lince v barvách - korpus a pracovní deska bílá lesk, dvířka Kronospan orfeo tmavé (šedá barva s žíháním). Spotřebiče i úchytky v barvě nerez. Nahoře prosklená dvířka s mléčným sklem. Okna bílá, dveře kuchyň nemá, jen bílou zárubeň. Zdi zatím bílé - tu bychom i preferovali, ale nebráníme se žádnému odstínu, pokud doporučíte. Nechceme ale dlažbu. Vybíráme z dekorů vinilové podlahy Gerlfor senso glued - dlouhé lepené pásy. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte dekor podlahy v šedé struktuře dřeva odstín podobný dvířkám linky. Výmalbu můžete ponechat a oživit prostor jedním odstínem na dekoracích - tyrkys, limetka, žlutá apod.
Dotaz   Dobrý den, v ložnici bude postel masiv třešeň, vestavěné skříně a koberec nejlépe ve stejné barvě – krémová (alabastr). Úchytky na skříň by jste dala klasické kovové nebo by měly být radši v barvě postele(jako třeba na obrázku). Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete je sladit s postelí.
Dotaz   Děkuji za odpověď, skříň by jste orámovala také v třešni nebo by jste použila jen ty třešňové úchytky? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jen ty třešňové úchytky.
Dotaz   Dobrý den,jaké by jste doporučila úchytky ke skříním na chodbě(šatní,botník),vysoké 2,6m,z materiálu lamino Egger H1424,Woodline Cream(světlý podklad,hnědočervené proužky)?Nerezové tyčové nebo nějaké výraznější?Podlaha korek.Délka 60cm by byla ok?Děk
Odpověď   Dobrý den přeji. Nerezové jsou nadčasové.
Dotaz   Dobrý den,můžu ještě k těm úchytkám,potřebovala bych vědět,jestli nějaké tyčové nenápadné nebo jestli nějaké výraznější vzhledem k materiálu?Délka 60 cm úchytka na 2,6m výšku skříně je optimální?Děkuji
Odpověď   Volila bych úchytky méně výrazné tak aby skříň působila hladce.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Ještě prosím: Nevadí, když úchytky na horizontálních skříňkách budou delší než u ostatních skříněk (jinak stejné)? Volila byste úchytky všechny horizontální, nebo i směs horizontálních a vertikálních? Jakou barvu jíd.stolu k lince?
Odpověď   Dobrý den přeji. Vždy bych volila jeden směr ale velikost můžete volit různou.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Linka je vanilka+calvado/foto/úchytky jsou však keramické rustik.,sedačka v barvě cappucino,podlaha hnědá.Obklad za KL dle obr..Jak vymalovat?všechny zdi stejně?a jaké doplňky?děkuji Ela
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volila byhc jednotný vzhled a jednu barvu - cappucino, jemná olivová, jemná šedá.
Dotaz   Mat nebo lesk Máme obývací pokoj spojený s kk. Podlaha a dveře jsou v ořechu (tmavá) a nábytek bude bílá lesk (kuchyňská linka, sedačka, obývací stěna kombinace bílé a ořechu). Jaké je lepší zvolit úchytky na lince (spotřebiče jsou nerez) a kliky
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte chromované úchytky matované.
Dotaz   Dobry den mam dotaz ohledne barev sten /tapet/ obyvaku spojeneho s kuchyni, kde sviti od rana do vecera slunicko a barvy podlahy. Nabytek je v kombinaci dub sonoma/bila lesk a uchytky jsou stribrne matne. Radeji mam svetlejsi barvy. Diky za odpoved
Odpověď   Dobrý den přeji. podlahu můžete volit v dubu nebo ořechu. Výmalbu pak v jemném khaki až limetkovém odstínu v kombinaci s jemnou šedobéžovou.
Dotaz   Dobrý den, ještě dotaz ke kuchyni.Volit úchytky po celé délce šuplíku nebo kratší.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte kratší úchytky.
Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně výběru nového nábytku (sedací souprava, konfer.stolek a nižší nábytek pod televizi) a barevné kombinace v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyní. Jaká by byla nejvhodnější barva sedačky, nábytku a doplňků. V obývacím pokoji i kuchyni je stejná dlažba, stěna pod televizi je obložena kamenným obkladem, ostatní stěny vymalovány na bílo - viz foto. Kuchyňská linka - olše, úchytky nerezové, spotřebiče bílé, jídelní stůl - buk mořený na odstín olše,. Libí se mi fialová až starorůžová, která by se mi líbila jako jedna z barev na doplňky v obývacím pokoji tak i v kuchyni. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Bohužel Vámi oblíbené odstíny bych k nábytku kcuhyňské linky a jídelny vůbec nevolila. Zde bych šla spíš do jemných cappucinových a čokoládových odstínů popř. limetkových event. žlutých. Nábytek bych sladila s dekorem kuchyně, i když ke zvolenému obkladu stěny to není ideální volba. Sedací soupravu smetanovou.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak dlouhé zvolit úchytky do kuchyně.Hor.skř. 4x zlamovací výklop š.80cm ,sp.skř. š.60,80 a40cm.Mám dát na hor.skř úchyty dl 32cm a dolů kratší,nebo všude stejně dlouhé,nebo kratší jen na šuplíky š.40cm.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych stejné úchytky na všchna dvířka. Popř. delší všechny kromě té nejkratší pokud máte nejkratší dvířka jen jedna.
Dotaz   Dobrý den. Máme malou rohovou kuchyni, bílá mat, úchytky(Ikea Varnhem), prac.deska Eiche provence, podlaha cca odstín dub. Nerez lednice, bílý dřez, černá plyn.varná deska. Chci keramický obklad, nevím jakou barvu (mozaiku?) a jak vymalovat? děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych obklad bílý nebo bílošedý. Výmalbu jemnou šedou šedobéžovou nebo pak odstín např. limetka v jemném nádechu.
Dotaz   Dobrý den, vypadá lépe linka az ke stropu bílý lesk, korpus dub a dvířka bílá či kombinace dvířek bílá a dub? Jaké je praktické otvírání k leským dvířkám (dotekové, úchytky typu knoflík či madlo, žlábky či kryté)? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila linku až ke stropu bílou s úchytky. Dvířka v dubu max. spodní část linky.
Dotaz   Dobrý den, jaké myslíte úchyty k leským dvířkám kuch. linky (dotekové, úchytky typu kov knoflík či madlo, žlábky)? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc spíše klasické kovovoé úchytky, které jsou praktičtější, nebo pak zabudované kovové lišty.
Dotaz   Dobry den, do kuchyně s dubovou podlahou byste zvolila spíše lesk. bílou či ivory? K bílé šedou desku a jakou k ivory?Ve studiu nemají stejný dub. Jaké úchyty hrazda/penka a meteriál vybrat?. Na lednici mimo linii linky úchyt svisle či vodorovně? Dík
Odpověď   Dobrý den pčeji. Volila bych bílou s šedou pracovní deskou nebo ořechem. Úchytky MARINA a vždy volit horizontálně navrtané.
Dotaz   Dobrý den, nejsou úchytky Marina moc hranaté? Hrazda mi přijde příjemnější na dotek. Je kvalitnější a vhodnější (lesk) chrom či nikl? Bude se lednice dobře otvírat se svislýnu úchyty? Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Praktičtější je mat. Pokud je Vám bližší hrazda tak volte ji.
Dotaz   chtěl jsem se ještě zeptat, zda je možné vyměnit úchytky od kuchyně? Máme novou kuchyň. Jsou horizontální ale líbí se mi více jemnější.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud seženete stejný rozpon otvorů úchytek pak to problém není.
Dotaz   Dobrý den, úchytky vetvaru hrazda k bílé lesklé lince zvolit v lesku či matný chrom (z praktického a estetického hlediska)? Neošoupá se matný povrch? Vest. spotřebiče mat nerez a baterie se dřezem lesklý nerez. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ideální je volit vše v matu k lesklé kuchyni.
Dotaz   Jarmila dobrý den, děkuji za odpověď a chci se ještě zeptat na barvu konf. stolku a závěsů., který je pouze na jedné ,pravé, straně, je to vhodné,?A zda ponechat kouřové sklo v ob. stěně nebo čiré.Chceme i nové úchytky k nábytku. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte průhledné nebo pískované sklo. Konferenční stůl v ořechu.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře