Pragointerier

koupelny - umyvadlo

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme nový byt a nevíme, jakým nábytkem zařídit koupelnu. Stěny jsou v pistáciové barvě (RAKO Salsa), podlaha bílá. Pračka v koupelně nebude. Je možné koupit skříňku pod umyvadlo, když je obyčejné závěsné? Nebo je nutné objednat takovou skříňku u truhláře na míru? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, koupelnový nábytek můžete vybírat z typových řad firem, které dodávají zařizovací předměty, např. Jika či Idealstandard. Je možné si jej také objednat na míru u truhláře. Skříňku dodatečně pod samostatné umyvadlo bych doporučovala rovnou, s překrytím syfonu.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se stavět a už nyní musíme mít přibližný přehled, jak bude vypadat koupelna (kvůli trubkám apod.).Proto bych se ráda zeptala, jak nejmoderněji zařídit koupelnu, která má velikost 4m x 3m a z jedné strany má šikmou střechu se dvěma střešními okny. V koupelně chceme větší vanu, záchod a dvojumyvadlo. Co se týče barev, tak manželovi se líbí oranžová a mně od Raka - shikoku se dřevem. Myslím si, že by to bylo pěkné jejich spojení. Poradíte nám, jak atypicky vyřešit dostatečně velkou koupelnu? V příloze Vám přikládám náčrt horního patra. Některé příčky jsou pozměněny, ale koupelna je rozměrově stejná. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vyřešení koupelny vyžaduje větší prostor, než máte Vy. Můžete se obrátit třeba na některé koupelnové studio, ale v zásadě bych doporučila umístit umyvadlo proti dveřím a vanu z části odsadit od šikmé plochy. Pro pohodlný nástup do vany při výšce člověka cca 1,70m + vana počítejte s podchozí výškou 2,10m. V případě použití větší vany se přikláním k vanám rovným, např. Sapho, typ Duo, 120x200cm – 360l. Klozet doporučuji umístnit spíše za dveře, mimo první pohled do koupelny.
Dotaz   Prosím o radu, jakou mozaiku do koupelny k bílému lesklému obkladu a šedivé žíhané jakoby cementové dlažbě (ta bude i na jedné stěně). Chtěli bychom bílou s perletí, ale žádná není úplně bílá nebo má dokonce duhové odlesky. Trochu se bojíme, jestli to není překombinované. Nově už se začínáme přiklánět k čiré skleněné. Mozaika by měla být kolem vany a umyvadel, která budou položena na desce v barvě dřeva (buď oliva, nebo zebrano). Poradíte, pro kterou se rozhodnout? Mockrát děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Krásná je jistě volba lesklé bílé mozaiky, i kdyby byla v perleti či šedostříbrném lesku, bude prostor vždy působit čistým a důstojným dojmem. Desku pod umyvadlo bych volila v odstínu wenge.

Dotaz   Dobrý den, chceme rekonstruovat koupelnu o výměře necelé 4 m2 (195/185). Chceme podlahové topení, novou asymetrickou vanu se zástěnou (cca 160/80), umyvadlo se spodní skříňkou a závěsný záchod (zatím zde záchod není), všechno standardní provedení, ne nic luxusního. Prosím, napište mi aspoň odhadem napsat částku, za jakou by se taková rekonstrukce dala pořídit, nemáme žádnou představu. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, velmi těžká otázka - snad do čtyřiceti tisíc? Při velké spořivosti byste se mohli vejít.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V koupelně (1,60 x 1,40) mám vanu, ale chci ji vyměnit za sprchový kout. Potom už se tam vejde jen umyvadlo a pračka. Koupelna je tmavá, okno je úzké do větrací šachty. Chci vědět, jakou barvu a jakou velikost obkladů mám použít do tak malé koupelny. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlý odstín obkladu, čistě bílý v kombinaci lesklou šedostříbrnou či jemnou pastelovou barvou mozaiky. Volte střední formát, tedy kombinaci 30 x 30 či 40 x 40 a další rozměry vycházející z těchto.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak udělat koupelnu, aby nebyla příliš agresivní a aby se nám neokoukala. Chtěli bychom tmavě modrou dlažbu a zbytek vybavení ve žluté, oranžové a možná zelené. Zkoušeli jsme to různě kreslit, ale nemám na to talent. Můžete, prosím, poradit? Přiložím i foto. Obklad by měl být až ke stropu. Jedná se pouze o pracovní koupelničku, kde bude umyvadlo, sprchový kout a pračka. Také nevím, jak uspořádat obklad v koupelně v patře, kde máme trochu šikminu, ale spoustu atypických koutů. Tam mám vybraný obklad INDIE od Rako. Někdo říká, že se má obložit vše, někdo že jen kousky a zbytky pouze vybílit. Moc vás prosím o radu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je jistě možné vymyslet koupelnu, která se neokouká, ale nevolila bych právě velkou kombinaci odstínů. Volte jednoduchý styl (především u menších prostor). Koupelnu s modrou dlažbou bych kombinovala se světlým vanilkovým obkladem, maximálně bych zvýraznila jednu část (sprchový kout) v oranžovém nebo modrém odstínu. Více bych jich nekombinovala. U druhé koupelny bych volila obklad do výšky 2 m, zbylé šikmé části vybílit. Zvýraznila bych část s umyvadlem a sprchovým koutem, zbylé části spíš obložte v bílé barvě.

Dotaz   Prosím o radu. Chci od základu zrekonstruovat koupelnu a WC, jedná se o zděné jádro. Koupelna je paneláková, bez denního světla, s rozměry 2,40 x 1,40m. Chtěla bych poradit s barvou obkladů a dlažby. Chci bílou vanu Campanula a bílé umyvadlo. Přála bych si hezkou, moderní koupelnu v rámci možnosti její velikosti. Mám tam také malou bílou pračku Candy a další nábytek už nechci, úložné prostory bych řešila nějakou zděnou poličkou. WC je zvlášť a tak i zůstane, rozměry jsou 1,10 x 0,95m. Tam chci závěsný záchod. Děkuji, že jste se ozvali na můj dotaz a snad mé upřesnění bude stačit.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do malé koupelny bych volila světlý obklad v jemných nadčasových odstínech. Daný návrh je dobré konzultovat blíže s konkrétními dispozicemi prostorů.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké vybrat obkladačky a dlažbu do celkem prostorné koupelny (cca 16 m2). Zatím máme vybranou jen skříňku v dekoru bříza/třešeň pod umyvadlo; bude tam také sauna (smrk). Rámy oken jsou v třešňovém odstínu. Uvažovala jsem o "dřevěných" dlaždicích, ale asi bych správně nevystihla odstín skříňky. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, kombinace bříza/třešeň je velmi kontrastní a působivá. Pokud s třešní korespondují i rámy oken, volil bych obkladačky v podobných barvách - tedy červená apod. Využít můžete ale i odstíny béžové, které budou korespondovat s břízou.

Dotaz   Dobrý den, koupili jsme chalupu s koupelnou o rozměrech 3m x 1,5m, v níž není okno. Dveře jsou na okraji podélné stěny. Zděný sprchový kout a jedno umyvadlo (pokud se vejdou, tak dvě) plánujeme na druhém konci. Jaký tvar a barvu obkladu a dlažby máme zvolit, aby se koupelna opticky rozšířila a prosvětlila? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že do tak malého prostoru by se velmi hodila drobná mozaika. Zcela jistě je vhodná jako hlavní prvek např. nad umyvadlem. Ostatní obklad může být naopak většího formátu s horizontálním dekorem, tak se prostor alespoň částečně rozšíří. Určitě bych volil světlé tóny barev.

Dotaz   Dobrý den, rekonstruuji koupelnu a potřebovala bych poradit, co všechno má být ve správné koupelně. Ta naše je totiž malá, má tvar L a moc se tam toho nevejde. Taky jsem se chtěla poradit ohledně barvy. Měla bych volit tmavší odstíny, nebo spíše světlejší? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, volba prvků v koupelně závisí přímo na Vašich požadavcích a ostatních dispozicích bytu. Vzhledem k malým rozměrům volte zcela jistě sprchový kout, dnes jsou na trhu již velmi luxusní designy s bezrámovými stěnami apod., které Váš prostor opticky zvětší. V koupelně by dále mělo být minimálně malé umyvadlo se zrcadlem, věšáky na osušky a alespoň menší odkládací prostor. Doporučuji světlejší odstíny.

Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jakou barvu kuchyňské linky zvolit,když je propojena s obývákem,který má tmavší dřevěnou podlahu,pískovou a oranžovou sedačku. Kuchyň je velikosti 2,4 x 2,4 x 2,4m,takže tvaru U a je uprostřed okno.Také dřevěné. A ještě bych se ráda zeptala...budou dvě koupelny.Líbí se nám od Siko koupelen Asia,Silex,Orion obkladačky a dlažba.Proto bych se ráda zeptala,které by byly vhodnější a jak nejlépe osadit sanitou koupely: jedna podkrovní a ta je 2x2,4m + normální menší okno.Tam by měla být vana 190/100,umyvadlo a záchod. -dolní je 1,4x2,4m,také okno z užší strany.A měl by se tam vejít sprchový kout,umyvadlo a záchod. Také jsem zvažovala,jakého typu okno do spodní koupelny dát.Je do ulice,ale takovéto klasické malé nechci.Co tak nějaké podlouhlé-např. 40x150cm?Ale co pak s průhledností??Nějakou fólii?? Poradíte? děkuji
Odpověď   Dobrý den, kuchyň bych doporučovala světlejší klidne i uni barvy např. béžová. Co se týče koupelny vždy je dobré umisťovat umyvadlo proti dveřím nebo co nejblíže dveří. Okno se dá odstínit výplní např. sklo satinato nebo použít fólií pískovanou pokuď je okno již čiré, nebo žaluzie vnitřní osazeny v otvoru okna.
Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně bavy nábytku a malby v koupelně. Oblad je bílý, doplněný mozaikou béžová-tm.hnědá, dlažba béžová- vzhled jemná mřížka.Koupelna nemá okno.Chtěla bych nechat vyrobit vysokou střínku vedle umyvadla a střínku pod umyvadlo. Jaká barevná kombinace by byla vnodná? Uvažovala jsem nad lesklá bílá-ořech...Také bych chtěla oživit bílou barvu stěn v koupelně.Hodila by se např. jarní zelená nebo sv.modrá? Chodbička, do které se vchází z koupelny je "zatím" bílá, na podlaze plovoucí podlaha dub. Předem děkuji.
Odpověď   Dobry den Malbu bych zvolil, jak pisete jarni zelena - zeleno zluta (urcite bych nevolil odstiny modre). Nabytek bych volil cely v orechu, nebo bych bile pouzil v male mire.
Dotaz   Dobrý den,do naší nové koupelny jsme si vybrali obklady a dlažbu Shikoku.Součástí koupelny bude stěna se třemi řadami luxfer.Nejdříve jsem uvažovala o umyvadlové skříňce s matným sklem,ale stále mě láká nábytek s designem ze dřeva.Jaká barva dřeva se k nim bude nejvíc hodit?Světlejší nebo tmavší?Uvažuji o wenge,co myslíte?Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete volit tmavý odstín nábytku ve wenge, bude to zajímavý kontrast mezi sklem a tmavým nábytkem.
Dotaz   Dobry den,mam v novostavbe koupelnu 7m ctv.zvolila jsem dlazbu sedy mat a obklad leskla seda s cervenou sedou(italsky obklad,nabytek bily lesk a bile umyvadlo`hranate.jak nyni koupelnu zutulnit??dekuji moc za radu
Odpověď   Dobry den Me prijde utulna. Mozna doplnky do nejake barvy ladici se zbytkem
Dotaz   Dobrý den, před časem jsme vás kontaktovali s dotazem ohledně sladění podlahy, dveří a oken v obýváku, kuchyni a jídelně. Mockrát vám děkujeme, velmi nám to pomohlo. Mohla bych vás požádat i o konzultaci ohledně koupelny? Nechali jsme si udělat dva návrhy a trochu váháme. Obklad jsme vybrali RAKO DEFILE (bílá, hnědá, béžová). Popravdě se nám líbí více návrh 2, jedna skříňka, jedno zrcadlo, dvoujumyvadlo (větší). Jen nevíme, jestli úplně vypustit hnědé pruhy na stěnách, nebo jestli zkusit použít alespoň jeden třeba do sprchového koutu. V tom případě by nemohl být asi béžový, jako je v návrhu 2. Předem děkujeme za Váš názor a radu. S pozdravem Tomanovi.
Odpověď   Dobrý den, přikláněl bych se spíše k první variantě – jedno velké umyvadlo a béžový obklad ve sprchovém koutu. Je to velmi elegantní a čisté provedení a jedno velké umyvadlo působí vzdušněji. Samozřejmě však také velmi záleží na Vašich potřebách a na tom, co preferujete.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor. Zařizuji novou koupelnu a nevím si rady s pračkou a umyvadlem. Líbilo by se mi, kdyby pračka byla schovaná pud pultem a vedle ní bylo do pultu postaveno hranaté umyvadlo (od Laufen). Nevím však, jestli není to umyvadlo moc vysoko. Jaký je váš názor? Je lepší to mít takto, nebo raději nechat jen pračku pod pultem a vedle postavit klasicky umyvadlo se skříňkou nebo závěsné. Jaký materiál mám použít na pult? Obložit to dlaždičkami se mi moc nechce, spáry časem zajdou, ať už jsou jakékoliv barvy. Napadlo mě lamino nebo umělý kámen. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jestliže použijete nad pračkou pult, může přecházet dál k umyvadlu. To bych ale volila zápustné do desky, jelikož na desku by bylo dost vysoko. Pokud jste vyšší, mohlo by Vám to vyhovovat, jinak bych tuto variantu nevolila. Co se materiálu týká, můžete volit exotické dřevo nebo lamino.
Dotaz   Dobrý den, na podlahu do koupelny a Wc jsme zvolili dlažbu - vzor dřevo hnědé ,žilky béžové,spáru jsme udělali také světlou, 20x60, okno v parapet je v barvě zlatý dub (dohněda) umyvadlo s bílou lesklou skřínkou bych zvolila, 80cm, obklad jasně bílý nebo spíš bílá do béžova, nebo jinou kombinaci, neměla bych to oživit zlatou nebo červenozlatou, za umyvadlo, KOUPELNA JE NA SEVERNÍ STRANĚ DOST TMAVÁ, OKNO JE MALÉ - DĚKUJI děkuji za odpověď Sahulová
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílý bklad, který je nadčasový a puristicky čistý, k tomu poté můžete volit různé barvy doplňků, které lze jednoduše obměňovat.
Dotaz   Dobrý den, pokud mám v koupelně bílé okno, bílé umyvadlo i vanu,mohou tam být hnědé dveře? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. jistě můžete mít výrazné dveře v hnědé barvě. Záleží také na obkladu.
Dotaz   Dobrý den ,v novém rodinném domku chci zařídit koupelnu . Rohová vana , umyvadlo i sprchový panel bude v černé barvě . Můžete mi prosím poradit jakou zvolit barevnou kombinaci dlaždic a dlažby ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Variant k neobvyklé černé barvě sanitárního vybavení je mnoho. Můžete volit čistý styl v kombinaci s bílou světle šedou až černou barvou obkladu. Popř. Prostor můžete oživit výraznější barvou červené, nebo oranžové či jakékoli další pastelové barvy. Také bych možná uvažovala o barvené hydroizolační stěrce pandomo.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně malé koupelny (4,16 m2, malé okno). Z vybavení tam bude jen WC, sprchový kout, umyvadlo. Potřebovala bych poradit, jaký formát obkladů se hodí. Spíš malý? Co se týká barvy, chtěla bych použít nějakou kombinaci s bílou kvůli optickému zvětšení. Bylo by možné zkombinovat dokonce tři barvy? Nebo mám raději vybrat jen dvě? Uvažuji o bílo-hnědé a bílo-šedé. Líbí se mi však také spojení bílé, tyrkysové a čokoládové. Předem díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte raději méně dekorů a barev. Volila bych bílou a šedou, které vytvoří nadčasový vzhled. Formát můžete použít velký, ale tak, aby nebyl na jedné stěně jen jeden či dva celé obklady. Pro optické rozšíření volte obklad na ležato a spíš v lesku.
Dotaz   Dobry den, v prizemi budeme mit malou koupelnu - jen WC, umyvadlo a sprch. kout. V patre pak koupelnu vetsi. Tu mensi bych zaridila - cervena podlaha, odklady bile delene horizontalne cervenou linkou asi po 50 cm. Myslite, ze to bude hezky? Dekuji,
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě to bude zajímavé a to bych ocenila, koupelna bude jiná a nadčasová.
Dotaz   Mám z toho také obavy v tak malé místnosti,nemůžeme z toho "vykřesat"něco lepšího :-((.Nechala by jste tu stěnu za dveřmi bílou?Poraďte,jak by jste to celé změnila?Již jsem zoufalá.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vždy méně je více. Volila bych jen horizontální pruhy, nebo jen místa zvýrazněná jako otopný žebřík, umyvadlo, vana či kout.
Dotaz   Ještě se chci prosím zeptat. V koupelně máme obklad zn. Rako - série Combi, tzn. celá koupelna bílá, jen uprostřed široká listela v hnědé barvě a dlažba taky středně hnědá.Bude se hodit umyvadlo se skříňkou v barvě rákosu, tzn. světlejší než hnědá?
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych ji volila v tmavším dekoru ořech.
Dotaz   Dobrý den, jaké řešení koupelny je z vašeho pohledu lepší? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Obě varianty jsou příjemné osobně bych volila variantu druhou s bidetem ale pračku bych schovala do skříňky. Trochu bych to sjednotila s umyvadlovou skříňkou.
Dotaz   Dobrý den, také jsme do koupelny zvolili obklad Vanity. Nevíme ale v jaké barvě nebo dekoru zvolit skříňku pod umyvadlo. Líbí se nám tmavší odstín dřeva, ale asi to bude moc tmavé. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila bych v tomto případě volila bělený dub, nebo nejlépe bílý lak.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o názor na rozmístění koupelny o velikosti 2 m x 2,864 m ve srubovém domě. Koupelna bude samozřejmě obložená dlažbou - zvažuji využití mozaikových čtverečků v kombinaci s velkými dlaždicemi (20x30 cm). Nečekaně jsme se ze čtyřčlenné rodiny rozrůstáme na pětičlenou a tak jsme se vrhli na dokončení rodinného domu - srubového (roubenkového) typu. Abysme dostali dispozici 5+1, byli jsme nuceni lehce zúžit koupelnu, která má v současnosti cca 2x2,864 m. V původním návrhu nebylo počítáno se sprchovým koutem, ale kvůli většímu počtu členů v rodině je tam již nezbytností, stejně tak jako druhé (visací) WC v koupelně. Vana je již zakoupená - 170x110 cm. V příloze zasílám pět návrhů rozmístění, které by bylo dispozičně možné. Dveře se otevírají ven, okno je přes šířku místnosti vyklápěcí zespodu. Mohla bych Vás požádat o Váš názor, které z rozmístění by bylo nejlepší - nejlogičtější, nejúspornější na prostor a nejpříjemnější na obývání, ale i vkusné? :-) Děkuji mnohokrát a jsem s přáním krásných dní,Soňa Bendová
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejlepšími řešeními jsou varianty jedna a dvě, kdy je sprychový kout umístěn vedle dveří a vana proti ním. Mezi nimi bych umístila pračku nebo toaletu a naproti umyvadlo s úložnými prostory. Toaleta pod oknem by byla vhodná kvůli odvětrávání ale vzhledem k odpadům by byla lepší varianta s toaletou mezi vanou a sprchovým koutem. U této varianty je také dobrá možnost odkládání svršků na toaletu, nebo pračku před vstupem do vany či sprchy. Volila bych také tyto varianty z toho důvodu aby bylo možné otevírat okno. U dalších variant by byl s tímto větší problém. Vzhledem k početné rodině, bych uvažovala o větším umyvadle se dvěmi kohoutky, nebo o dvou klasických umyvadlech vedle sebe. S podzravem Zuzana Matelová
Dotaz   Dobrý den, právě řešíme koupelnu, ve které je šikmý strop. Šikmina začíná ve výšce 90cm, je tam střešní okno. Pod ní bude vana. Plánujeme tam dvojumyvadlo, WC a sprchový kout. Obkládačky budou červené a bílé z Raka 20x20 cm. Jak to poskládat? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit červenou podlahu a obložení vany, zbylé části bílé, či zvýraznit ještě umyvadla čeerveným obkladem.
Dotaz   Dobrý den.V koupelně 210x350cm vedle sebe pračka, sušička a umyvadlo.Jaké zvolit nejvhodnější řešení? Mě by se líbilo dát nad prač.a suš.desku a do ní zapustit nebo na ni umyvadlo.Mám obavu, aby umyvadlo nebylo příliš vysoko a daleko,hlavně pro děti.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nebudete volit pod umyvadlem hlubokou skříňku neměl by být problém s tímto řešením.
Dotaz   A ještě jeden dotaz,máme ořechové dveře v této koupelně a řešíme také nábytek pod umyvadla,ty jsou kulatá na desku a nevím jakou barvu vybrat,zda desku pod umyvadlo vč. korpusu skříně ořech a poté čelo šuplíku bílý ,nebo jen v jedné barvě a v jaké?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch čistě ořechový nábytek.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych čistě ořechový nábytek.
Dotaz   Omlouvám se,ještě zda dát jednu desku a pod ní prostor rozdělit na dvě čáati např. šuplík mezi prostor police a šuplík,nebo zvlášť každé umyvadlo na skříňku,koupelna je menší 4x2.20 m,chtěli bychom vzdušnou světlou koupelnu,a mýdlenku a dávkovač?děku
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volila byhc jednu desku - prostor mezi umyvadly by byl rozdělením v podstatě nepoužitelný takto bude jedna linie , která rpostor sjednotí a dále nerozčlení.
Dotaz   Dobrý den,moc prosím o ujištění ohledně pruhů na umyvadlové skříňce-na zakázku, dýha,alpi-wenge(délka120cm,hloubka50cm).wenge má jemně proužky,objednala jsem je vodorovně.Obklady krémové,dekor pruhy svislé,dlažba hnědá,přesně Villeroy@Boch-Adlon.Diky
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila dekor obkladu vodorovně aby se koupelna opticky rozšiřovala a proto je skříňka zvolena správně.
Dotaz   Ještě se chci zeptat.Koupelna černý a bílý Sandstone plus lapato,za umyvadlem černá,skříňky pod deskou bílé.Jaký Corian jako desku pod umyvadlo bude vhodnější-bílý nebo nějaký odstín šedé-tmavší nebo světlejší.Nebo bude lépe dát nějakou dřevěnou desk
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílý corian, tak aby vynikl obklad.
Dotaz   Dobrý den, můžete nám prosím poradit se záchodem? Obklad Rako Defile.Umyvadlo hranaté se skříňkou wenge.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych udělala mozaiku po celé výšce i šířce toalety možná bych jej zvýraznila mozaikou v tmavém dekoru, tak se to sjednotí s wenge skříňkou.
Dotaz   Dobrý den,jak byste radila uspořádat obklady v koupelně asi 250x150cm? .Načrtla jsem si předběžný návrh,jak by asi měla vypadat. Ale nevím jak obklady uspořádat tak ,aby se koupelna ještě víc opticky nezmenšila.Vana(150x100cm) a umyvadlo musí být tak jak jsou v návrhu.Vedle umyvadla je pračka s horním plněním a naproti prádlový koš.Na stěně nad umyvadlem u stropu bude jedna řada luxfer,ať jde do koupelny trochu světla z kuchyně.A vedle dveří v pravo vedou od podlahy ke stropu 2 trubky topení a s těma taky nemůžeme hýbat. Byla by ještě obložena i vana,u spodu jedna řada béžových obkladů,pak hnědá listela a pak hnědé obklady.V tom programu mi to nešlo obložit.Obklady jsou Opoczno Tanaka formát 25x35cm (jen ty základní obklady,bez kytek a vzorů).
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych listely vynechala obklad vany bych udělala tmavé a tmavou podlahu. Světlý pruh na zdi mezi tmavými bych také vynechala prostor se tím moc člení.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. V domě si chci zařídit elegantní, vzdušnou a moderní koupelnu, která má š.2m /uprostřed je okno/ a délku 2.5m. Mám koupený skleněná obdélnikový sprchový kout který bude v blízkosti okna a naproti zřejmě dám umývadlo. Vás prosí o laskavost a radu jakou zvolit dlažbu a obklad? Jak to vše barevně sjednotit? Líbí se mi převážně barva červena či čisté přírodní tony. Byla bych ráda pokud by jste mohli přeposlat vámi zajímavý obrázek koupelny. Děkuji za ochotu a váš čas a jsem s pozdravem, Ella.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych přírodní odstíny, které jsou nadčasovější verzí. Červená koupelna bude podléhat módě rychleji a může se také rychleji omrzet. Zasílám v příloze zajímavě řešené nadčasové koupelny v přírodních odstínech.
Dotaz   Mám ještě dotaz ohl. byrvy dlažby do koupelny, kde bude umyvadlo, vana, sprcha i WC. Akorát se tam vše vejde, jak ale opticky zvětšit prostor . Líbí se mi Shikoku od Rako, jakou barvu pak skříňky? Děkuji, Simona
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro optické zvětšení volte světlé obklady a bílý nábytek, vše bude čisté a nadčasové.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dům a chci se zeptat na zastínění oken v kuopelně 4x 2 m(žaluzie, matné sklo kůra, látkové rolety). Koupelna je v přízemí. Nad vanou je velké jednokřídlé okno, vedle dvojumyvadlo, nad záchodem je úzké okno a vedle je sprcha.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit neprůhlednou fólii v kombinaci s látkovou roletou.
Dotaz   Dobrý den,máme koupelnu 2x4m a chci se zeptat, jaký rozměr a barvu obkladu (líbí se nám přírodní kameny) zvolit, aby se opticky rozšířila. Vana bude v čele, naproti u vchodu v rohu sprch.kout a po stranách naproti sobě záchod s bidetem a umyvadlo.
Odpověď   Dobrý den přeji. Rozšíření docílíte, když zvolíte podlouhlý obklad naležato.
Dotaz   Dobrý den,máme koupelnu čtverec,naproti dveřím 2m velké okno,pod ním radiátor.U dveří v rohu sprcháč vedle u zdi WC a naproti tomu dvojumyvadlo.Místo je vedle záchodu a před oknem.Kam umístit volně stojící vanu 190x90 ? Sprcháč je daný,ostatní ne.
Odpověď   Dobrý den přeji. Lépe bych se orientovala na půdorysu ale nejspíš bych ji umístila vedle toalety, opravdu ale v představě o prostoru tápu.
Dotaz   Dobrý den,je lepší v koupelně dvojumyvadlo nebo dvě oddělená.A ještě zda volit do sprchového koutu bez vaničky dveře normální,šoupací či harmoniku z hlediska praktičnosti a sprchový kout v rámu nebo pouze panty.
Odpověď   Dobrý den přeji. U umyvadel záleží na velikosti prostoru, dvojumyvadlo bývá dražší a pokud se "rozbije" je nákladnější na výměnu proti jednomu malému. U sprchového koutu jsou nejelegantnější skleněné dveře čím více v celku tím lépe udržovatelné. Pokud volíte harmoniku či šoupací jde vždy o více rámů a tím se vše hůř udržuje.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu/názor k volbě obkladů – budeme v novostavbě RD obkládat 2x koupelny a 2x WC. Rozměry koupelen jsou cca 2,1x2,5 m (2 umyvadla + vana naproti) a 2,1x2 m (v rohu sprchový kout, vedle umyvadlo). WC mají rozměr cca 2,1x1,5 m (WC + bidet, umývátko) a 2,1x1,1 m (WC, umývátko). Naše představa byla zvolit nějaké pokud možno minimalistické a neutrální řešení barevně stejné pro všechny místnosti, které by se brzy neokoukalo a dalo se případně měnit jen různou volbou barvy doplňků (ručníky, předložky atd.). Nakonec jsme vybrali kombinaci dlažby Rako Unistone (světle šedá, formát 60x60 cm na podlahy a 30x60 cm na stěnu) a bílé lesklé Rako ze série Optica (na stěny, formát 30x60 cm). Koupelny plánujeme obložit až do stropu (výška cca 235 cm) - šedá by měla být na podlahách + vždy na jedné celé stěně koupelny, ostatní 3 stěny koupelny by měli být bílé. V jednom případě by tedy šedá byla tedy na stěně s 2 umyvadly a zrcadlem + na zadívce vany, ve druhém případě na stěně kde bude umyvadlo, zrcadlo a jeden bok sprchového koutu s baterií a sprchou. U WC máme představu obkladu do výšky 1,2 m (výška zazdívky WC modulu) - do šedé obložit podlahu + zazdívku WC modulu, ostatní stěny opět ponechat v bílém obkladu + nad bílá výmalba. Velmi by mě zajímal Váš názor na uvedené řešení, popř. jak jej upravit, dále bych Vás chtěl požádat o radu, zda obklady dát na výšku či na šířku. Děkuji za radu a názor.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše řešení je mi velice blízké a dle mých představ jistě příjemné a nadčasové. Obklady bych volila horizontálně tak aby se prostor opticky rozšiřoval. Nic bych nejspíš neměnila.
Dotaz   Dobrý den,potřebovala bych poradit.Zařizujeme koupelnu a mě se velice líbí jednoduchá bílá koupelna se dřevem.Naše koupelna bude mít velikost 3,4 x 3,0 m s odděleným záchodem.V plánu máme dlažbu s motivem dřeva – rako-wood buď světle hnědou nebo tmavě.Kachličky okolo bych nechala čístě bílé a zbytek jako skřínka pod umyvadlo a další doplňky(rám zrcadla,..)měla v barvě dřeva-stejnou jako na podlaze.Potýkám se s názorem,že takto zařízená koupelna bude příliš“sterilní”,co myslíte?
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro mne je to příjemná varianta, bohužel většině lidí se asi bude zdát studená, sterilní, ale především zde budete bydlet vy!
Dotaz   Dobrý den, máme 2koupelny.Dole je 2x4=8 m2 a nahoře 4x3=12 m2.V obou je vana,sprcháč,umyvadlo(ve větší dvojum.),WC(v menší je i bidet). Máme obklady VB Landscape creme a Porcelanosa Onice Marfil crema je výraznější .Prosím o radu,který kam umístit.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výraznější volte do větší koupelny a světlejší do menší.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu ohledně výběru barvy (případně i modelu, které jsou teď moderní…) ovladačů světel a zásuvek do koupelny, obklad Madera Wenge a Samba (příloha). Většina ovladačů a zásuvek umístěna na obkladu světlá Samba. Vana + vanička + umyvadlo bílá barva, sklo sprch.kout činčila, otopný žebřík antracit. Celá podlaha dlažba Madera Samba. Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte bílé lesklé ovladače, příp. hnědý rámeček. Např. unica quadro.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit kachličky a dlažbu (i barvu) do malé panelákové koupelny, když je umyvadlo a skříňka pod něj bílá a ratanový prádelní koš a poličky v barvě medu. Předem děkuji za odpověď. Přibylová
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila ybch čistě bílou koupelnu a doplňky budou ony dřevěné poličky a prádelní koš.
Dotaz   Děkuji za odpověď a chtěla bych se zeptat,záchod bude dlouhý 2m široký 1160,chtěla jsem bidet,ale asi by nebyl kam umístit,mám v tom případě volit umyvadlo se sprchou,ještě jsem to u nikoho neviděla a nevím jak by to vzhledově působilo,děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Stačí když budete mít vedle toalety bidetovou sprchu. Ta je elegantní.
Dotaz   děkuji a ještě prosím o radu ohledně rozmístění vybavení koupelny spr.kout,vana,umyvadlo,případně dvojumyvadlo a nějakou skříňku a zda by byla vhodná i vana do prostoru,moc děkuji.Plán posílám.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k menšímu prostoru nevím, jak to myslíte s vanou do prostoru, takto je prostor celkem jasně definován. Možná by bylo elegantnější mít umyvadlo místo ssprchového koutu ale vzhledem k oknu to není nejspíš možné.
Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď (horizontální pruh vynecháme) a jaké by jste k této koupelně volila doplňky - líbila se mně světle zelená (umyvadlová skříňka) a dveře v barvě slonové kosti či bílé. Jana
Odpověď   Ano doplňky limetka, nebo oranžová a dveře bílé, ty ale také v návaznosti na další interiér.
Dotaz   Ještě bych Vás ráda poprosila o radu, jak lépe řešit zrcadlo a umyvadlo (to bych volila spíše oválného tvaru) a jakou barvu nábytku vybrat. Ještě mě napadlo neobkládat část s věšáky a žebříkem a pod věšáčky použít nábytkovou desku. Děkuji Vám.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano Vaše volba je možná. Lamino ale může v koupelně trpět pokud bude blízko vlhkosti. Jinak by být problém neměl. Náybtek tak můžete volit bílý nebo antracitový.
Dotaz   Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli volit bidetovou spršku z umyvadlové baterie,nebo raději řešit umístění na zdi hned vedle WC,děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Praktičtější je mít spršku hned vedle na zdi.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jestli volit na WC velikosti šířka 1m*délka1.2m samostatné malé umyvadlo,nebo zda je možné použít i umyvadélko postavené na desce,případně závěsné skříňce,moc Vám děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. V takto malém prostoru je to hodně o co nejmenším uývátku a rozhodně bez skříňky.
Dotaz   Dobrý den,mám dotaz zda volit sprchový kout čiré sklo,nebo třeba část matnou,co vypadá lépe,máme sklo matné i v koupelnovém okně.A ještě jestli by jste volila kulaté umyvadlo,nebo raději jiný tvar.Moc vám děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Matné sklo můžete použít a tak se prostor sjednotí. Co se týká tvaru umyvadla záleží na celkové koncepci koupelny.
Dotaz   Děkuji za radu a ještě bych se zeptal zda pokud je kulaté umyvadlo volit i ostatní kulatéjako baterie,žebřík,sprchu apod.pod umyvadlem skříňka hranatá,mohou byt i ostatní věci do hranata,nebo je to co se vzhledu týče jedno,moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Musela ybch přesně typ umyvadla a rozmístění nábytku vidět. Takto se hůř radí. nevím jistě, co máte namysli.
Dotaz   Dobrý den,na WC které je jen 2 m dlouhé a něco málo přes metr široké jsem zvolila umývátko 40cmx22cm je vodné pod něj skříňku,která je zároveň s umývátkem,nebo to jen s umývátkem bude působyt vzdušněji,co by jste volila a je možná i menší deska,děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzdušnější bude jen umývátko. Pokud máte jinou možnost ukytí potřeb k toaletě, pak bych podumyvadlovou skříňku nevolila.
Dotaz   Dobrý den, rozhodujeme se pro koupelnu. Vybrali jsme od Ptáčka Ritmo. Myslíte, že by bylo hezké použít obklady v barvě bílé (lesklé) a pod umyvadlo a zrcadlo vložit pruh té mozaiky barevné. Přikládám obrázek.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano je to takto možné.
Dotaz   Dobrý den, do menší koupelny použít obklad 60x30 cm raději s tmavším svislým či vodorovným pruhem? Ladí k převažujícímu světlému obkladu beige tmavší pruh obkladu a blažby taupe či raději bez pruhu, jen tmavší dlažba? Děkuji a zdravím.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete udělat také tmavší část koupelny např. obložit vanu dlažbou nebo zváraznit sprchovou část popř. umyvadlo. Celá světlá bude ale také příjemná.
Dotaz   Dobrý den, mohl bych se zeptat na Váš odborný názor na vizualizaci této koupelny, jedná se o prostor 7m2, obklad a dlažba RAKO Random šedá, kombinace s bílou lesk. Nějak mi vadí ta stěna za umyvadlem, rád bych, aby umyvadlo vyniklo na tmavší stěně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Prostor je řešen zajímavě. Osobně bych volila tmavě šedý obklad pouze za toaletou, na vaně, ve sprchovém koutě a stěnu za umyvadlem od země k nice nad umyvadlem. Další části pruhu nad vanou a směrem ke sprše bych zrušila a nechala prostor bílý. Ten pruh si myslím zbytečně prostor opticky tříští především v návaznosti na šikminu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu na jakou stranu z pohledu dveří umístit zádovou část vany? Sedět čelem k oknu (za zády sokl 40 cm) baterii umístit spíše vlevo boční strany. Nebo sedět zády k oknu a baterii umístit do pravé části vany? Nejsme ničím omezeni
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych seděla zády k nice, také se zde bude lépe vcházet do vany jelikož je na levé straně umyvadlo.
Dotaz   dobrý den, máme v koupelně obklad světlé béžový i podlaha je světlá. Okno je bílé. Máme koupené i umyvadlo a chtěla bych si pod něj nechat vyrobit skřínku. Líbila by se mi šédá v lesku . Chtěla bych poradit jestli by tato kombinace mohla být.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Spíš bych volila hnědou, popř. antracitovou než přímo šedou ale záleží na konkrétním béžovém odstínu obkladu.
Dotaz   dobrý den, prosím o radu, vybrala jsem sanitu JIka série Cubito?je to dobrá volba? a dále dole bude menší koupelna barevná-použít zde pod umyvadlo bílou skřínku nebo světlé dřevo? nahoře bude přírodní odstín koupelna velká -tam asi tmavé dřevo?děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volte bílou ve spodní koupelně a např. dekor ořechu v horní.
Dotaz   Dobrý den,prosím jakou barvu spotřebičů zvolit,nechtěla bych asi nerez a jaké umyvadlo by bylo vhodné granit,keramika,moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit bílé spotřebiče nebo i černé, dle toho také dřez granit je dobrá volba především pokud máte tvrdou vodu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký byste použila dekor pro desku pod umyvadlo do koupelny Coral, viz. foto? Tmavý nebo světlý, přikládám i foto dveří. Děkuji. Ilona.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych ideálně dekor jako na dveřích.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu koupenového nábytku (skříňka pod umyvadlo + vysoká skříňka cca 180 x 40) byste volila do této koupelny (obklad Rako senso světle béžová jakoby travertin, podlaha béžovošedý Rako Trend)? Bílá? V barvě podlahy? Dřevina? Lesk?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílý mat nebo šedý mat.
Dotaz   Dobrý den,chceme předělat koupelnu a kuchyň pro babičku (90 let).Plánujeme rozšířit koupelnu na úkor kuchyně,místo vany bude sprchový kout.Nevime,zda variantu 1 nebo 2 z hlediska vyřešení koupelny.
Odpověď   Dobrý den přeji. osobně bych volila ještě jinou variantu a to, že toaletou bych umístila místo sprchového koutu jak je u varianty jedna a sprchový kout rovný místo toalety a umyvadlo po pravé straně od vstupu.
Dotaz   Dobrý den, je - li umyvadlová skříňka široká 60 cm a vysoká 50 cm, je vhodné zrcadlo nad ní stejně široké, širší či užší? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano mám ráda stejně široká zrcadla.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu. Koupelna 2,2x2,3m. Po levé straně záchod a sprchový kout ,napravo umyvadlo. Naproti dveřím malé okno. Jakou velikost a barvu dlažby a jakou velikost a barvu obkladů. Je moderní mozaika? Třeba stříbrno šedo modrá?Jaká deska
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit mozaiku např. a umyvydlem a toaletou a zbylé části bílé a šedá dlažba.
Dotaz   Dobrý den. Ještě k stříbrno šedo modré mozaice. Jaká barva skříňky a desky pod umyvadlo. Musí být bílé i obklady ve sprše? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit ve sprše mozaiku ale vzhledem k údržbě je lepší volit větší formát obkladu a tím méně spár. Skříňku bych volila bílou popř. šedou.
Dotaz   ještě jednou Ruda....k tomu osvětlení do koupelny Eglo......bodová světla ve třech a nebo raději volit čtyři bodovky. Jde mi o to, že v koupelně máme tvar umyvadlo od Jiky Kubito a jestli by to nenarušilo tvar. děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Určitě můžete volit toto osvětlení a velikost záleží na velikosti osvětlované plochy.
Dotaz   Dobrý den, paní Matelová, chtěl bych se zeptat na váš názor na umístění sanity v naší koupelně, popř. pomoci navrhnout lepší řešení. Vana 160 cm, sprchový kout 90x90, pračka, záchod závěsný, dvoumyvadlo. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Myslím, že jsem již tuto koupelnu komentovala. Osobně je nešťastné umístění vany a umyvadlové desky nad sebou. a u okna ke kterému nebude přístup. vyměnila bych tedy vanu s umyvadlem a pračkou pokud by to bylo možné.
Dotaz   Dobrý den.Koupelna 2,2x2,3+okno. skříňka bude podobná s černou vrchní deskou.Šedá podlaha.Může být šedá mozaika v celém sprchovém koutě?A jaká barva obkladů za záchodem na stěně.Může být šedýproužek mozaiky? A jaká barva nad umyvadlo?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych mozaiku ve sprchovém koutě a za umyvadlem pás.
Dotaz   Jěšte? Když za umyvadlo pás šedé mozaiky,zbytek kach. jaké barvy? A jakou barvu kach. za záchod? Nevadí, ze jen skříňka bude hnědá? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlé bílé obklady velkoformátové nebo smetanové k šedé mozaice. U toalety šedou a ve sprchovém koutě a zbytek bílé. Pozor ale mozaika je vždy pracnější na údržbu jelikož má hodně spár.
Dotaz   Dobrý den, jakou šíři zrcadla byste volila - v šířce umyvadla nebo v šíři celé umyvadlové skříňky? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych v šířce umyvadla.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře