Pragointerier

dveře - vchodové dveře

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně rekonstrukce venkovních a vnitřích dveří v panelovém domě. Venkovní dveře jsou bílé, zevnitř potažené bílou koženkou. Dveře bych chtěla zrekonstruovat na imitaci dřeva a koženku úplně zrušit. Proto bych chtěla poradit, zda existuje nějaký materiál, který by tlumil hluk z venku, nebo jak předělat venkovní dveře, abychom částečně zabránili hluku. Zdá se mi, že koženka tento hluk trochu tlumí. Dále bych ráda předělala vnitřní dveře, které jsou bílé s průsvitným sklem. Plovoucí podlahy jsou v přechodu javor - dub - třešeň, v chodbě je bílá dlažba. Ráda bych dveře také v imitaci dřeva s mléčným sklem. Můžete mi poradit, jaký odstín zvolit. Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den, dřeviny javor – třešeň – dub jsou svojí barevností i strukturou velice odlišné. Při zachování těchto dřevin bych volila na vnitřní dveře uni barvu, např. v odstínu světle hnědá, např. typ Exlusive, výplň sklo satinato bílé. Nedoporučuji dřevěnou strukturu.
Vchodové dveře bych volila SAPELI, typ Blanice, ve stejném odstínu jako vnitřní dveře. Všechny vchodové dveře SAPELI jsou zvukově izolační.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stavíme větší atriový dům ve tvaru písmene L. Fasáda do hněda laděné obklady Klinger, černá střecha a okna + dveře bílé. Vchodové dveře a předšíň dům dělí na dvě obytné zóny. Klidovou (ložnice, 3 dětské pokoje, koupelny) a užitkovou (obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovna, dílna). Mohu tento prostor rozdělit i výběrem podlah.Líbí se mi do velkého užitkového prostoru tmavá až čokoládová barva plovoucí podlahy, ale menším pokojům by lépe slušela bělená podlaha typu javor, bříza apod. Nechtěla bych být limitována stejnou podlahou v celém domě při výběru nábytku. A jaké mám zvolit dveře? K oknům bílé, čisté linie? Moc děkuji za radu, mám pocit, že čím více čtu a pátrám, tím jsem zmatenější.
Odpověď   Dobrý den, v podstatě ve Vašem případě je možné podlahu volit ve dvou provedeních. V případě, že uváděné části se půdorysně neprolínají. Když zvolíme výraznou tmavě hnědou zemitou barvu podlahy v obytném prostoru, tak v ložnicové části se může použít světlejší odstín, ale pořád v zemitých odstínech. K tomuto typu tmavé podlahy se hodí spíše než bělený javor (bříza), tak bělený dub (jeho přírodní barevnost je v zemitých odstínech) např. Quich step typ Country U1012. Dveře vnitřní bílé lakované ne fólie nebo CPL!!!!! Tvar by měl vycházet z detailu oken a vstupních dveří v jednodušší podobě. U vstupu použít dočišťovací rohož v odstínech šedé.

Dotaz   Dobry den, chtela bych Vas poprosit o radu, jak sladit vchodove dvere s interierovymi. Vchodove dvere mame plastove - barva zlaty dub (www.perito.cz) a hned ve vstupni chodbe mame dalsi troje dvere. Libi se nam dvere Sapeli - Nora v CPL, ale nevime, jaky odstin zvolit. Dekuji Vam za doporuceni a preji hezky den!
Odpověď   Dobrý den, zůstala bych u materiálu dub od Sapeli je o něco světlejší než vchodové takže je sjednotíme desénem.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak sladit vchodové dveře s interierovými. Vchodové dveře máme plastové - barva zlatý dub (www.perito.cz) a hned ve vstupní chodbě máme další troje dveře. Líbí se nam dveře Sapeli - Nora v CPL, ale nevime, jaký odstín zvolit. Děkuji Vám za doporučeni a přeji hezký den!
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit dveře NORA CPL fólie dub buď model 10 – plné nebo model 40 prosklené čiré sklo (v případě , že dveře vedou do obytného prostoru). CPL fólie dub je sice světlejší než plast zlatý dub, ale budete mít dveře sjednocené strukturou. Důležité je pak jaká je použitá podlaha a jak velký prostor vstupní chodba je.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Vaši radu ohledně barevného ladění obývacího pokoje. Místnost o rozměrech 4x5m je v 1. patře rodinného domu. Vchodové dveře z chodby do místnosti jsou na kratší straně, cca v 1/3 stěny. Protilehlá stěna je umístěna na jih a je v podstatě celá prosklená - okna + dveře na balkón. Na stěnu za vchodovými dveřmi vlevo jsem si již vybrala nábytek - v dezénu "třešeň", zvolila jsem moderní policový systém. Podlahu si představuji světlou. Chtěla bych dřevěnou, prkna./javor, jasan,..?/. Nemám ještě vybranou sedačku - ta by byla umístěná na protilehlé stěně s nábytkem. Možná jednu stěnu - za sedačkou barevně vymalovat? Prostě hledám typy a rady, aby místnost byla hezky sladěná, moderní a útulná. Děkuji mnohokrát za Vaše doporučení,Hana Sieglová.
Odpověď   Dobrý den, jestliže se budeme držet modelu světlá podlaha a třešňový nábytek, tak bych volila spíše jasan javor je přece jenom hodně světlý a více žlutý. Sezení v odstínu smetanová až žlutosmetanová sytější s červenými polštáři, k tomu konferenční stolky v odstínu červené asi jako vlčí máky. Malby světlé smetanová režná a zadní stěna proti sestavě v třešni může být sytější není to ale podmínkou. Hezčí a originální je například použití velkoformátového obrazu cca na ½ zdi stojící na podlaze a opřený o tuto zeď. Probarvený všemi použitými odstíny a zajímavě nasvícený ze spodu. V této kombinaci se blížíme spíše barevnosti v jarních barvách.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu v oblasti barvy dveří v bytě - novostavba. Všechny dveře jsou v delší chodbě, kde je světlá dlažba. Vchodové dveře jsou v buku. Ložnice a pokoj bude mít světlý nábytek. Koupelna s WC je čokoládově hnědá a béžová. Obývák je wenge, nábytek a kuchyň vanilka, podlaha woodstock. Jakou vybrat tedy barvu pokojových dveří? Buk? Javor? Ořech? Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlaha Woodstock se řadí svojí barevností do odstínu zemitých. Je velice výrazná a silně dekorativní, proto je vhodné volit jednoduché dveře spíše světlejší. Materiálové provedení v buku nedoporučuji – má teplý narůžovělý odstín. Podle velikosti stavby a již dané barevnosti můžete volit dveře Sapeli například typ NOTE. Odstín bříza (javor je nažloutlý a buk vchod zase růžový) světlejší varianta nebo ořech sytější. U ořechu bude chodba ponurá, ale obytný prostor výrazný, u břízy bude chodba jemnější, ale v obytném prostoru si můžeme dovolit zajímavější malbu zdí.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o návrh barevného sladění stěn a podlahové krytiny (dlažby) ve vstupní místnosti a hale s fasádou domu. Fasáda by se nám líbila v barvě šedé až šedozelené, dle vzorníku Baumit - Style či Elite, střešní krytina je Tondach, Polka červená engoba. Plastová okna, vchodové dveře a garážová vrata, vše bílé barvy. Ze vstupní místnosti, o rozměru 4x4m, se vchází do haly stejné velikosti. Zde je umístěno dvouramenné schodiště s dubovými schody a nerezovým zábradlím. Ve vstupní místnosti budou dvě 2m skříně PAX IKEA - hliník s posuvnými dveřmi. Prosím, doporučte nám barvu, popř. rozměr dlažby a barvu výmalby. Přemýšlela jsem o olivové, cihlové, smetanové, šedé, ale nevím, kterou vybrat, či jak je zkombinovat. Průchod z vchodu do haly je nutné osadit dvoukřídlými dveřmi s obložkovou zárubní o šířce 160cm. Které typy dveří byste doporučila? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volba dlažby musí být nadčasová a střízlivá s předpokladem, že v budoucnu bude možné měnit malbu, eventuelně nábytek se zachováním a využitím dnes navržené dlažby. K dubovému schodišti a s přihlédnutím k předcházející podmínce bych volila odstín smetanová, šedá nebo jejich kombinace. Podle velikosti 4x4m je možné vytvořit v jednoduché pokládce pruh (čtverec) v odlišném odstínu. Můžete použít dlažbu 60x60 (nebo alespoň 45x45)cm rektifikovanou pokládka beze spár. Malba zdí při této volbě může být výrazná strukturovaná. Část stěny proti vestavěným skříním právě v odstínech volených podle fasády – sytějších.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem vnitřních dveří a plovoucí podlahy. Okna v novostavbě jsou mahagon a vchodové dveře také. Schodiště je z dubu. V podkroví jsou smrkové palubky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v případě použití mahagonu na dveře bych doporučil volit podlahu v dubu, jako máte schodiště. Může však dojít k tomu, že dominantní schodiště tolik nevynikne. Proto bude vhodnější světlá podlaha - javor, bříza, která vypíchne jak dveře, jež jsou významným prvkem interiéru, tak schodiště. Naopak, pokud byste volili světlejší dřevinu na obložky a dveře, je vhodné použít tmavší podlahu, která prostor více zateplí.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Máme novostavbu, bílá plastová okna a vchodové dveře. Řešíme teď interiér. Můžou být k bílým oknům vnitřní dveře v barvě dřeva? Je vhodné dát na bílá okna dřevěné žaluzie? Jaké barvy byste doporučila do spojené kuchyně s obývákem kvůli prosvětlení? Kuchyň má 1 okno (150x100) na severovýchod. Vedle je obývák: francouzské dveře (200x200) na zahradu na východ a jedno okno (150x100) na jih. Asi 50m od domu na východní straně je lesík z převážně listnatých stromů. Bojím se, že nám tam půjde málo světla. Napadla mě kuchyň světle zelená a do obýváku oranžovou pro dobrou náladu:) Moc děkuji za odpověď, Michaela.
Odpověď  

Dobrý den, ano lze kombinovat bílá okna a dřevěné dveře. Vhodné je ladit celý interiér v jemných světlejších tónech. Např. podlaha třešeň, dveře buk dřevěné žaluzie na oknech buk. K této barevnosti je vhodné pro zútulnění volit již zmiňovanou oranžovou – oranžově hnědou. Spíše ale na jednu stěnu nebo na dvě protější a zbývající jen podbarvit v neutrálním tónu, např. světle béžové. V části kuchyně pak můžete volit chladivý odstín zelené olivové. Může se v prostoru prolínat s oranžovou malbou. Použití maleb musí být vyvážené (výškově i šířkově). Samozřejmě pro prosvětlení místnosti jsou vhodnější pastelové světlejší odstíny.

Dotaz   Dobry den, zabudla som Vam uviest, ze k vstavanym skriniam s kombinaciou kalvados-crema v predchadzajucom dotaze, bude v spalni plavajuca podlaha a vchodove dvere vo farbe buk.
Odpověď  

Dobrý den, na předchozí odpověď toto nemá vliv - ale dub by byl vhodnější.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: máme novostavbu, okna jsou bílá plastová a řešíme, jakou barvu vchodových dveří zvolit. Podbití palubek + garážová vrata máme v barvě světlý buk. Mám k této barvě zvolit i vchodové dveře nebo je volit v barvě bílé, aby ladily k oknům? Děkuji, Alena.
Odpověď  

Dobrý den, určitě bude lepší, když budete vstupní dveře ladit s garážovými vraty. V barvě buku bude zřejmější, kde se vchod do domu nachází.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nově obývací pokoj (4x5m2, je na jižní straně). Na jedné kratší straně je bílé balkónové okno, na té protější jsou vchodové dveře. Podlaha je linoleum, vzor prken světlejší a trošku tmavší. Celkově vytváří dojem bukové barvy. Nábytek jsem zvolila v bříze a sedací soupravu v bílé barvě kombinaci s dřevem (též bříza – Ikea). Chtěla bych výraznější stěny, líbila by se mi třeba oranžová. Nevím, zda mám použít na všechny stěny stejný odstín, nebo jestli má být některá světlejším tónu. V jaké barvě by se hodily polštářky a postranní závěs. Moc děkuji předem za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Oranžovou či bordó výmalbu bych volila na dvou delších stranách a ty kratší bych vymalovala v odstínu smetanovém.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu při zařizování rodinného domu. Konkrétně bych potřebovala poradit s výběrem odstínu plovoucí podlahy (ta by měla být stejná v obýváku i v patře) a dále s výběrem odstínu dřevěného schodiště a interiérových dveří. Okna a vchodové dveře jsou v barvě zlatý dub, schodiště do patra vede z obývacího pokoje. Nábytek v obýváku bude zřejmě v odstínu kořenový buk. Rovněž by mne zajímalo, jakou byste mi doporučili barvu sedací soupravy a jakou barvou byste obývací pokoj vymalovali, přičemž podotýkám, že v interiéru upřednostňujeme teplé barvy. Moc děkuji za Váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahy můžete volit v dubu a nábytek v javoru (světlý). Alternativou je tmavá varianta nábytku: ořech či wenge s bílými dvířky. Dřevěné schodiště bych doporučila opět dubové (je to kvalitní a tvrdý materiál). Krásu interiéru pak podtrhnete výmalbou: jednu či dvě protilehlé stěny volte v odstínech cihlové, bordó nebo zelené. Zbytek vymalujte jednoduše ve smetanové či světlém cappucinu. Sedací souprava by měla být světlá, smetanová či šedobéžová s výraznými doplňky v odstínu výmalby.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se jen ujistit, zda je tato kombinace vhodná. Podlahu do obývacího pokoje a kuchyně jsme vybrali Egger 3226 - ořech, kuchyň bude nejspíš korpus béžová a deska tmavá (ořech nebo zebrano ), dveře budou Sapeli CPL javor a dlažba v chodbě Rako - Savana barva oranžová. Vchodové dveře a okna jsou v červené barvě (asi imitace třešně). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je jistě možné, ale více dřevin již do pokojů nedávejte. Pouze vybraný ořech, javor a onu třešeň.

Dotaz   Dobrý den, dostavujeme RD s podkrovím a já bych chtěla poradit s interiérem. Jde mi o sladění dveří v chodbě, podlahu v obývacím pokoji a schodiště. V příloze Vám pro představu zasílám půdorys přízemí. Ve vstupní chodbě máme zevnitř bílé vchodové dveře. Mohla bych ostatní dveře v chodbě dát také bílé (do obývacího pokoje jsou zasunovací) a tmavší dlažbu? Nebo mám volit dveře v odstínu dřevin, pokud v horních pokojích takové budou? Jakou mám volit plovoucí podlahu do obývacího pokoje? Mám nábytek v olši medové, líbí se mi dub přírodní. Jaká by byla vhodná barva sedací soupravy (mám ráda teplé odstíny, nyní máme tmavě modrou)? Schodiště máme železobetonové točivé a chceme jen nášlapy. Měly by být v odstínu podlahy? V obývacím pokoji bude krb a kolem něho chceme dlažbu. Má být stejná jako v chodbě, nebo jako v kuchyni, která také navazuje? Do obývacího pokoje vedou zasunovací dveře z chodby. Jaký by byl vhodný odstín k plovoucí podlaze? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volba bílých dveří je jistě možná a nadčasová. Jestliže máte nábytek v medové olši, rozhodně nemohu doporučit podlahu v dubu přírodním, tyto odstíny se k sobě nehodí. Volila bych buď tmavší podlahu v dekoru ořechu, nebo světlou v javoru. Stejně tak nášlapy na schodišti. Pokud zvolíte světlou podlahu, vyberte dveře ve výraznější olši, aby ladily s nábytkem. Sedací soupravu můžete volit k tmavší podlaze světlou smetanovou, ke světlé podlaze naopak výraznější (bordó).

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevné malby v předsíni (není osvětlena přímým světlem). Vchodové dveře jsou bukové, vestavěné skříně máme v odstínu světlá bříza, dlažba je oranžový titus (oranžovo šedá působí jako prošlapaná). Původní majitelé vymalovali tmavě hnědou barvou a chodba působí velice temně a stísněně. Snažila jsem se přidat různé barevné doplňky, ale je to málo. Můžete mi, prosím, poradit, jakou barvou vymalovat, aby se prostor zvětšil a přitom ladil s dlažbou a skříněmi? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Volte zelené tóny - jarní zeleň nebo olivovou.

Dotaz   Dobrý den, velice oceňuji váš web s poradnou. Máme možnost částečně ovlivnit vybavení nového bytu (podlahy, dveře, vestavěné skříně, kuchyňskou linku, koupelnu). Jedná se o byt 4 + kk, plocha celkem 120m2, orientace SV, místnosti mají 40, 20, 15 a 15 m2. Okna jsou plastová bílá, vstupní dveře fólie třešeň. Domnívám se, že vzhledem k orientaci a celkové ploše bytu je možné volit sytější odstíny. Představuji si byt barevně sjednocený, působící uceleným a harmonickým dojmem. Chtěla bych sladit dveře, podlahy a nábytek. 1. Co se týká dveří: vzhledem k tomu, že vstupní - vchodové dveře jsou dány (jsou umístěny samostatně na jedné ze zdí - povrch je frézovaný, termofólie, dezén jabloň) a všechny ostatní (celkem šestery) jsou přístupné ze stejné chodby, nevím: a) jaký vybrat materiál: zdali interiérové dveře volit rovněž ve fólii, nebo (a to bych raději) v dýze b) jaký volit tvar: chtěla bych dveře částečně prosklené (ELEGANT - model 50), jen na WC celoplošné c) jakou mají mít barvu: mám dojem, že by se ke vstupním dveřím v jabloni nejvíce přiblížila dýha třešeň 2. Ohledně podlahy a nábytku: a) obývací pokoj + kk, (v něm nejsme limitováni nábytkem): v něm bude dřevěná podlaha UNIVERSAL FLOORING Rembrandt 3 pásový vzor - třešeň prime. Nevím, jaký pořídit nábytek - líbily by se mi světlé barvy, kombinace materiálů kámen/sklo. Kuchyň světlá vanilka, deska antracit, na jedné ze samostatných zdí obklad světlý kámen (písková barva), knihovna bílý lak, sedací souprava, židle v jídelní části - světlé bílé či bílá káva. Stůl jídelní – sklo, stůl konferenční v barvě blízké kuchyňské desce. Doplňky – čiré a černé sklo. b) ostatní menší pokoje: tam bude cenově přijatelnější lamino, něco „neutrálního“ (dub 1 pás) světle hnědá. Nebo je vzhledem ke dveřím možná i třešeň? Mám obavy, že kvůli množství a barvě stávajícího nábytku zde bude příliš mnoho dřeva. Tyto pokoje doplní stávající nábytek: V pokoji pro dospělého syna (15m2, světlá místnost orientovaná na jih) to bude stylový nábytek Triant (různé solitéry - psací stůl, komoda, skříň, menší knihovna - ořechová dýha mořená na „koňak“). V ložnici o ploše 20m2, která bude zároveň i pracovnou, budou repliky anglického stylového nábytku – postel, noční stolky, komoda, knihovna, bureau - barva tis (tmavá - vínově červená s delikátní strukturou). c) chodba (17,5m2): dlažba bude položena na šikmo, bude mít větší rozměr, plánuji dekor světlá vanilka nebo antracit. Nebo má být raději tón v tónu ze spektra dýhy třešně? Moc děkuji za čas, který jste věnovala mému dotazu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře můžete volit v dýze dekoru třešeň. Bude tak jasný rozdíl mezi vnitřními a vstupními. Hlavní představa celkového ladění prostoru je příjemná. Do dalších místností bych ale volila nábytek v buku či třešni. Ořech doporučuji do dětského pokoje, protože v něm je již tento dezén použit. Dub by k třešni neladil. Pokud chcete volit světlý nábytek, tak vyberte pouze čisté bílé lamino, ne další dezén dřeva. Dlažba na chodbě může být kontrastní - ve vanilce, nebo pokud je zde dostatek světla, tak v antracitu. Nábytek by mohl být v třešni jako dveře.

Dotaz   Dobrý den. Zařizuju celý byt-novostavba a nevím si rady s barvou dveří. Všechny jsou v jedné delší chodbě kde je světlá dlažba. Ložnice s pokojem budou se světlejším nábytkem. Koupelna je v kombinaci čokoládově hnědá a světle hnědá a obývák v kombinaci wenge nábytek a vanilka kuchyn, woodstock podlaha. Jakou vybrat tedy barvu dveří? Buk? Javor? Ořech? Vchodové dveře do bytu jsou BUK. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlaha woodstock je velice výrazná dvoubarevná v proužcích. Pro sklidnění prostoru a vzhledem k velké hmotě dveří bzch vybýrala světlejší odstín odstín světlého proužku podlahy. Podlaha i další obkladové prvky jsou v barevné stupnici zemitých odstínu , dveře by měli být také . Buk je narůžovělý teplý odstín takže dveře bych doporučovala buď v odstínu středně šedivá - moderní interiér nebo bělený ořech .
Dotaz   Dobrý den, již jednou jste mi radila se zařízením dvojdomku, podlaha zebrano nebo cocobolo. Nakonec bych zvolila průmyslovou mozaiku teak. Jaké dveře se hodí? Ráda bych, aby se interiér domu podobal moderností a jednoduchostí bytu. Bílé se mi líbí typ SWING . Přízemí-předsíň obývák co nejvíce prosklené, 2 dveře z předsíně Tech.místn. + WC plné, 2 patro model 49 2x dětský pokoj a 2x plné koupelna a ložnice. Volila jsem bílou také dle 2.patra- chodbička je zde malá a 4 dveře a v 1. patře vlastně podobně+vchodové dveře jiná barva?
Odpověď   Dobrý den, pro nadčasovost odstínu a designu volím podlahy dub, buk nebo i TEAK. V případě, že zákazník je nadšený např. trendovým Zebranem snažím se volit kombinaci alespoň střídmou . Takže Teak je odstínově spíše medově žlutý a v kombinaci s odstínem bílým je možné interiér sestavit v moderním designu. Dveře a podlaha budou výrazově nejdůležitější a další interiér jednoduchý. U bílých dveří je nutné s citem volit barevnost zdí spíše světlounké až bílé. Typ Swing je k podlaze průmyslové tvarově velice pěkný.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké volit dveře Sapeli: V přízemí jsou dveře + prosklená stěna pouze v zádveří a chodbě. V tomto prostoru jsou vchodové dveře tmavší zlatý dub, podlaha tmavě šedá, chodba celkově užší tmavší. V navazujícím OP a schodišti je podlaha dub natur, ale z chodby není vidět. V patře bude chodba hodně světlá a úzká a z ní povedou 5x dveře do pokojů, v pokojích jsou okna zlatý dub. Podlahu zatím v patře vymyšlenu nemám, líbí se mi marmoleum jednobarevné, nebo opět dub natur. Dýha dub se mi osobně od Sapeli moc nelíbí, líbí se mi buk (i javor). Lze ho použít? Musím pak mít takový i nábytek? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, není podmínkou že nábytek musí být stejný jako dveře. Vhodné je spíše ladit podlahu a dveře a na nábytku se můžete "vyřádit". Kromě dubu lze použít jasan má velmi hezkou texturu vhodné je použít horizontální orientaci. V podkroví doporučuji jednobarevnou podlahu a nechat si více prostoru pro barevné variace na zdech.
Dotaz   Dobrý den, chodba v rodinném domě ve tvaru L. Dvěře jsme si vybrali celoprosklené - mléčné sklo a po stranách kombinované s běleným dubem. Potřebovala bych poradit barvu skříní (skříň bude za vchodovými dveřmi), a zároveň barvu dlažby na podlahu. Vchodové dveře jsou zlatý dub.Děkuji
Odpověď   Do chodby bych volila skříň opět v dubu s možnou kombinací dvířek - matné sklo nebo zrcadlo - prostor se tak zvětší. Podlaha by mohla být laminát - bělený dub, dub. Nebo dlažba v barvě světle šedé.
Dotaz   Dobrý den, prosím, jakou byste volila barvu dlažby do vstupní chodby v domku - vchodové dveře bílé plastové část.prosklené, vnitřní am. ořech. Barvu skříní také zatím nevím. A barvu dlažby v kuchyni, navazuje na plovocí dřevěnou am. ořech, kuchyňská linka bílý lesk.Příp. jestli nezachovat též dřevěnou i v kuchyni, jedná se o prostor podlahy cca 4 m2. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, osobně se mi líbí mnohem víc stejná podlaha i v kuchyni. Na chodbě pak dlažba v odstínu zemité středně světlé např. Rako Defilé . Nábytek v chodbě je možné řešit v DTD lamino smetanová a přední front pak můžete volit barevný jemně např. modrá nebo světle oranžová sklo v kovovém profilu .Rastr horizontální bude působit méně bytelně.
Dotaz   Dobrý den, v jaké barvě byste volil výmalbu ve vstupním prostoru, dlažba cementi beige, vest.skříně pravděp. sklo+šedá či smetanová. Vchodové dveře bílé a vnitřní americký řech Sapeli Tenga. Domek je moderně jednoduše zařízen. Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne by se mi libil odstin jasne zeleno zlute.
Dotaz   Dobrý den, v jakém provedení byste volil skříň do zádveří cca 7m2. Vchodové dveře bílé, interierové ořech, dlažba cementi béžová 40x80. Děkuji
Odpověď   Dobry den Pro odlehceni bych na dvere volil sklo. At uz vypln nebo nalepeny Lacobel.
Dotaz   Dobrý den, v jakém provedení byste volil vestavnou skříň ve vstupní chodbě v RD? Vchodové dveře jsou bílé a dlažba pískově žlutá. Prostor je velký 2 x 3 m. Lenka
Odpověď   Dobry den U malych prostoru uprednostnuji sklo - nepruhledne nebo lacobel
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu zda se okna a vchodové dveře v odstínu teak hodí k černé střeše + podbití teak +světlé omítce (vanilka popř. světle zelená) a v interiéru k tmavě hnědé dlažbě (imitace dřeva), vnitřní dveře javor, nábytek bílá a bříza. A zda jste zastánci spíše plastových oken nebo eurooken. Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše kombinace je příjemná. Nejsem odpůrcem ani jedné varianty oken, obě jsou možné a každá má své výhody a nevýhody.
Dotaz   Dobrý den, plánuji vestavné skříně do zádveří cca 8m2. Vchodové dveře bílé, inter. ořech. Podlaha je dlažba 40x80 v barvě capucino. Jaký byste volila materiál a korpusy ? Mylsela jsem čelní dveře Lacobel, u Formy Woodface jsem viděla i sklo se vzorem, příp. použít pro kombinaci. Jak byste barevně ladila ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. volila bych v dezénu bílá korpus a lacobel světlý popř. v dekoru na dveře. Pokud je prostor větší můžete korpus volit v tmavém ořechu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu při výběru výmalby v kuchyni. Kuchyň je situovaná na východ, malá o rozloze cca 12-15m2, linka naproti oknu v březové dýze, obklady smetanová/bílá káva, podlaha a dveře dub . Ráda bych prostor oživila. Napadlo mne za linku použít barvu bordó, ale nejsem si jistá zda ji nepoužít ještě na její kolmou stěnu. Ostatní stěny bílá či slonová kost nebo úplně jiná kombinace? Pravá kolmá stěna je nevyužitá, nevím si s ní rady, uprostřed jsou vchodové dveře do ložnice. Pokusím se připojit fotografii zdali by Vás něco nenapadlo. A na kovová futra u dveří mám použít smetanový odstín? /na dřevěné obložení dojde časem/. Děkuji mnohokrát za čas i poskytnutou, cennou radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete použít dvě protilehlé stěny v odstínu bordó a zbylé stěny bílá káva. Doplňky pak v bordó a smetanová. Pokud zvolíte bordó odstín za kuchyňskou linku pak jzbylé stěny volte v cappucino a doplňky v odstínu bordó.
Dotaz   Dobrý den, máme v předsíni bílou dlažbu a bílou výmalbu, nerez doplňky. Z místnosti vedou posuvné dveře (čiré sklo, dubová zárubeň), vchodové dveře jsou dřevo - světlý dub. Chtěli bychom vestavnou skříň se zrcadlovými dveřmi. Jaký k tomu zvolit rám - efekt hliník nebo lamino dub? Místnost není velká. Děkujeme.
Odpověď   Dobry den Ja bych radeji zvolil hlinik. Bude pusobit v malem prostoru vzdusneji.
Dotaz   Ako by ste riešili zádverie 3,15 x 1,75 so 4 dvermi? Dvoje na pravo presklenené Tenga - Sapeli a dvoje na lavo plné. Vchodové dvere budú s bočným svetlíkom a nadsvetlíkom zvonku orech z vnútra biele. Myslím, že keby boli orech aj vo vnútri celý priestor by pôsobil stiesnene a tmavo.
Odpověď   Dobrý den. můžete kombinovat nábytek v korpusu ořech a lesklá bílá dvířka výmalba světlá krémová a živé doplňky ve výrazných odstínech. Dveře budou nejspíš ořech.
Dotaz   áno všetky vnútorné dvere budú Tenga - orech, dať aj vchodové dvere zvnútra orech alebo ostať pri bielej, ďakujem
Odpověď   Dveře bych sjednotila, a volila tedy v ořechu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně dekoru dveří u vestavné skříně. V předsíni plánujeme vestavnou skříň přes celou šíři stěny (cca. 3,5 mx2,4m). Bude složena ze 3 posuvných křídel (dveří). Korpus a dveře po stranách budou v dekoru dub (stejně jako obložky a interiérové dveře), vchodové dveře jsou bílé, výmalba stěn rovněž bílá, dlažba je rustikální v odstínech cihlové/vínové. Mám představu, že středové dveře skříně budou kontrastní = napadl mne ořech popř. něco jiného? Našla jsem i dekor Agora světlá (http://www.kronospan.cz/dekor-lamino-BS8545-agora-svetla-542.htm)?. Předem děkuji za názor.
Odpověď   Dobry den Orech je krasny. Osobne preferuji v mensich prostorech svetlejsi dekory, ale kombinace, kterou uvadite, bude vhodna
Dotaz   Mohla byste mi prosím poradit jakou barvu dlaždic volit do předsíně, kde vchodové dveře jsou zlatý dub - součástí bude ještě vestavěná skříň, botník a nějaké menší židličky - v jakém dekoru? Líbí se nám spíše tmavší podlahy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila tmavou až antracitovou dlažbu. K tomu poté světlý javorový nábytek popř. bříza. také ale můžetze volit níbytek v odstínu dveří - zlatý dub (někdy jde o odstín až třešně).
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou vnitřních dveří do rodinného domu. Okna a vchodové dveře jsou v barvě Kalvados, kuchynská linka Wenge, ale do kuchyně ani obýváku žádné dveře nejsou jen na chodbě do tech.místnosti aWC a v 1.patře-3 pokoje a koupelna, tam je plovoucí podlaha dub. Je možné dát do přízemí jiný odstín vnitřních dveří než do 1.patra? Nevím si rady, líbí se mi ořech, ale nevím jestli pak nebude v bytě moc druhů dřevin a nebude se to tlouct. Děkuji
Odpověď   Dobry den obecne cim mene materialu, tim lepe. Ale u Vas bych asi orech tez volil. Osobne preferuji dvere v obou podlazich stejne.
Dotaz   Dobrý den, kupujeme novostavbu bytu a já bych se ráda zeptala, jakou volit podlahu a dveře. Standard je vysoký, takže si chceme vybrat z nabídky od developera. Je tam podlaha třešeň, dub a buk a dveře třešeň, dub, buk, javor a olše. Mezi varianty, o kterých uvažujeme, patří dveře třešeň a podlaha třešeň nebo dveře javor a podlaha třešeň. Co byste nám doporučili? Ještě bych ráda podotkla, že vchodové dveře jsou dané, zevnitř mají dekor třešeň, což nás ve výběru lehce limituje. Děkuji za odpověď, s pozdravem Jana Ghanemová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v třešni a k tomu světlejší podlahu v buku či opět v třešni.
Dotaz   Dobrý den, mam dotaz ohledně exteriéru. Máme na novostavbě hnědou střechu KM beta Elegant, okna plastová v barvě ořech a vchodové dveře masiv namořené do barvy ořechu. Na fasádu nezbydou peníze a tak ještě nějaký rok nebude, ale musíme natřít dřevěné sloupky u vchodu, sloup u garážového stání a podbití střechy a nemůžem se rozhodnout jestli jen bezbarvým lakem a nebo namořit také do barvy ořechu nebo nějaké tomu podobné??? Děkuji mockrát za radu a přeju krásný den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych namoření do ořechu a k tom poté časem světlou smetanovou, či výraznou cihlovou barvu fasády.
Dotaz   Paní architektko, nejsem si jistá, jestli jsem dobře pochopila Vaši odpověď, proto se radši zeptám ještě jednou: Vaše představa je - smetanová na menších stěnách (kde jsou na jedné straně okna, na druhé vchodové dveře), jinak nechat bílé zdi. Ty oživit pruhem oranžové (stejné jako bude na stolečku) v místech, kde bude stůleček a postel. Je to tak? Ještě jednou moc děkuji! "Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v barvě stolečku v pásu u stolečku a postele, v kombinaci s jemnou smetanovou na plochách kolem oken a dveří. Další barvy bych již nekombinovala, hračky prostor oživí. závěsy bych volila v jemném oranžovém nádechu, tak aby se prostor zútulnil"
Odpověď   Dobrý den. Záleží na přesném rozmístění nábytku, oranžovou bych volila v místech pro oživení a popř. zónování prostoru, ve velkých plochách u postele a stolečku s knihovničkou na hračky. V kombinaci s tou smetanovou, či jemný nádech do šedobéžové.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu týkající se dveří a kování (klik). V podlouhlé chodbě dělky 3 m jsiou na jedné straně tmavohnědé vchodové dveře, žčásti prosklené, s klikou barvy cca šampaň. Na druhé straně jsou interiérové dveře v dýze dub. Jakou kliku zvolit pro ně? Stejnou barvu a tvar jako u vchodových dveří? Stejný tvar ve stříbřité barvě? Nebo úplně odlišnou? Děkuji za radu
Odpověď   Dobry den vzhledem k tomu, ze vnitrni dvere nekoresponduji s venkovnimi, muze byt kovani tez jine. Asi bych volil obdobny tvar ve stribrnem odstinu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu se vstupní halou zrekonstruovaného domu, kde jsou vchodové dveře a okna zlatý dub. Strop tvoří světlé trámy ke kterým se bude ladit schodiště ve stejné barvě dřeva a i nábytek bude světlý (asi javor), kde bude zabudováno velké akvárium. Podlaha je světlá dlažba s utvořeným obrazcem uprostřed (vše viz foto). Potřebovala bych poradit s výmalbou haly a doplňky, aby vše nesplývalo v jednu barvu. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Zajimava bude urcite seda, svetle seda, nebo sterka v imitaci betonu. Libila by se mi tez zeleno zluta
Dotaz   Dobrý den, prosím o trochu jinou radu než ostatní :-). Jaká barva, příp. materiál venkovní dlažby by byl pěkný jako přístupová cesta a tera k domu. Dům je novostavba, klasický jednopatrový, fasáda hladká v barvě velmi světlé kávy, přisazená garáž je v barvě kávy o odstín tmavší. Takové latté a cappuccino, vchodové dveře a okna jsou tmavohnědá.
Odpověď   Dobrý den, volte krémový nebo světle hnědý odstín jednoduché venkovní dlažby větších formátů např. firma BEST apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zádveří. Vchodové dveře máme v dekoru zlatý dub (světlík je po pravé straně a nad dveřmi). Dnes lituji, že jsem si nenechala udělat vnitřní stranu bílou, ale výměna již není možná. Dále mají následovat dveře do haly se skleněnou výplní - nevím, v jaké barvě je zvolit. V hale jsou celkem šestery dveře v barvě javor, kterými se chodí do pokojů. V zádveří budou dvoje dveře, vestavná skříň, věšák a botník. Proto vás prosím o radu, zda mám zvolit oboje dveře v dekoru zlatý dub a z druhé strany nechat udělat javor, nebo jestli dekor javor zvolit již v zádveří, s tím, že každé budou jiné. Vestavnou skříň bych si představovala z mléčného skla s tmavou aplikací uprostřed, jen proužek podobný zlatému dubu nebo také dekor javor. Na podlahu chci dlažbu krémové barvy, možná místy ozvláštněnou tmavými dlaždicemi. Prosím o radu, jak řešit takto malé zádveří (má asi 250x230 cm), aby nebylo moc tmavé a opticky se nezmenšilo. S pozdravem a velkými díky Dědourková.
Odpověď   Dobrý den, volil bych nedřevěný dekor dveří. Skleněné dveře z mléčného skla satinato budou vhodným řešením, který prostor příjemně oživí a prosvětlí.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak sladit barvy. Máme novostavbu, obývák je spojený s kuchyní, kuchyň bude vanilka a kalvados, v obou místnostech budeme mít tmavě hnědou plovoucí podlahu. Nevím, jakou k tomu mám volit sedačku a jaký nábytek v obýváku. Taky si nejsem jistá, jestli mám dát dveře tmavší, třeba třešeň, nebo radši světlejší? Když se člověk dívá z obýváku, je vidět schodiště, které máme v kombinaci oceli a světlého dřeva. Pod ním je světlá dlažba. Od schodů se jde do šatny a tam jsou vchodové dveře v barvě zlatý dub. Když se jde z obýváku, tak hned u dveří je krbová vložka obezděná až ke stropu. Nevím, jestli ho něčím obložit jako barový pult, nebo jestli ho vymalovat nějakou výraznější barvou. Mám ještě k tomu stejnou barvou vymalovat stěnu za televizí? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Již nyní zde máte mnoho druhů dřevin, proto se snažte prostor sjednotit. Dveře bych volila v odstínu již zvolených dveří nebo v dekoru podlahy (nejspíš ořech). Sedací soupravu doporučuji ve světlých tónech – vhodná bude smetanová, cappuccinová, béžová. K tomu můžete volit výmalbu v oranžovohnědém odstínu za sedačkou a na tělese krbu.
Dotaz   Dobrý den, svépomocí stavíme s manželem RD a již došlo na interiérové řešení, kde bych nerada udělala zásadní chybu. Proto bych ráda využila vaší poradny. Mám za úkol vybrat interiérové obložkové dveře - folie CPL (plastová okna domu i vchodové dveře jsou v provedení barvy třešeň; okna jsou uvnitř bílá). S ohledem na cenové akce mě manžel více méně natlačil do dveří barvy třešeň i v interiéru. Teď se ale obávám, jestli to nebyla chyba. Objednávku jsem ještě nezadala, takže můžu vše ještě změnit, a proto se také na vás obracím. K objasnění podotýkám, že jsme spíše zastáncem takových barevných provedení, které tolik nepodléhají módním trendům, proto např. kuchyňskou linku chceme v bílé (max. vanilkové) s dřevěnou pracovní deskou (klidně i v třešni), koupelnu potom v bílém provedení s krémovou dlažbou. Podlahy v domě chce manžel převážně dřevěné ve světlých tónech (vidím to tak na buk). Pokoje pro děti i ložnici máme veliké cca 12 m2. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem o rozměru 40 m2. Nebudou tedy třešňové dveře nevhodně zkombinované se světlou podlahou? A co v kontextu malých pokojů, nebude to diktovat barevnost nábytku? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci buku a třešně na nábytek, pak již ale pouze v dekoru buku, čistě bílém provedení, nebo světlé bříze a javoru. Pokud budete chtít tmavší nábytek, můžete volit nadčasové bílé hladké dveře, které se dělají také v lesklé úpravě. Doporučuji např. Sapeli GLANZ.
Dotaz   Dobrý den, moc bych prosila o radu ohledně barvy fasády. Na fotce jsou bohužel stará okna, dveře i garážová vrata. Nyní barva hnědá - dub. Přikládám foto RD - skleněná veranda bude vyzděná a garáž protažená dopředu, takže vchodové dveře a garážová vrata budou v jedné řadě. Představujeme si, že bychom verandu a přední část garáže obložili dřevem. Z barev se nám líbí smetanová, vanilková, zelená, snad by se i hodily. Můžete mi napsat svůj názor? Děkuji moc, L. Dufková.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud zvolíte obložení dřevem, doporučila bych medový či tmavší hnědý odstín. K tomu poté fasádu v jemné cappuccinové či smetanové barvě. Dominantou se tak stane hmota vstupu. Zelenou barvu na fasádě obecně neschvaluji - domnívám se, že vnějšek domu by měl být odlišný od zeleně okolí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nový RD a váháme ohledně barvy vnitřních dveří. Vchodové dveře jsou v barvě dougles, okna jsou zvenku v dekoru dougles a zevnitř bílá. Kuchyň v barvě třešně je propojena s obývacím pokojem, kde je dřevěná podlaha v barvě americký ořech (hodně tmavá podobně jako wenge) a z obývacího pokoje vede do patra schodiště z jasanu lehce namořeného do barvy třešně. Kuchyň i OP jsou vymalovány smetanově, jen jedna stěna u TV v obývacím pokoji je tmavě červená. Sedací souprava je kožená, bílá. Původně jsme chtěli vnitřní dveře v barvě třešně. Teď váháme. Líbí se nám i světlé dveře, např. javor, ale nevíme, zda by nebyly všechny barvy dřeva v domě překombinované. Dveře jsme vybrali SAPELI, druh LOTOS, bohužel se nám dýhy, které u tohoto druhu nabízejí, moc nehodí. Např. AM třešeň má jiný odstín než "klasická" třešeň. Děkuji za radu, J.K.
Odpověď   Dobrý den, doporučil bych Vám nedřevěný dekor interiérových dveří. Bílá nebo světle šedivá bude jemná, elegantní a prostory pěkně sjednotí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat chodbu. V přízemí je velice malá, do písmene L, bez oken, jsou tam bílé vchodové dveře a nábytek v dekoru olše. V patře je chodba také bez oken, nyní je na zemi místo koberce laminátová podlaha v dekoru severská borovice. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ve spodní chodbě bych volila jemný béžový či vanilkový odstín. Nahoře na konci chodby – tedy na krátké stěně bych použila barvu koberce a boční, delší strany pak v jemné cappuccinové barvě.
Dotaz   Dobrý den, pokud máme vchodové dveře v odstínu zlatý dub a chodbu do tvaru T s ostatními dveřmi, měli by být také sladěné do odstínu zlatý dub? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Vchodvové dveře mohou být odlišné, záleží na dalším ladění interiéru, pokud budete volit nábytek či podlahu vez latém dubu pak volte také dveře v interiéru v tomto dekoru.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně našeho nového domu. Potřebuji pomoct při výběru dveří, podlahy a celkového barevného ladění, především obývacího pokoje s kuchyňským koutem (cca 55m2). Máme rádi moderní interiéry. Dům bude mít dřevěná okna namořená do světlé barvy (modřín nebo tabák, výrobce Tww), vchodové dveře budou ve stejném provedení. Na fasádě bude jednak přírodní obklad pískovcem a jednak omítka pískové barvy, střecha pak hnědá. Rádi bychom světlé tóny zachovali i v interiéru (cítíme se v nich příjemněji). Laminátové podlahy i dýhované dveře budou v obou patrech domu stejné. Uvažujeme o dveřích Elegant, dýha dub americký, a laminátové podlaze také v dekoru dub, např. dub starý, dub valley nebo dub venice, příp. dub bílý (výrobce Berry Floor). Plánujeme kuchyni ve vysokém bílém lesku, bílou pracovní desku, zástěnu sklo Lacobel bílý/sv. modrý, vysoké skříňky bílý lesk, pro oživení vrchní horizontální skříňky v exotické dýze (např. teak, makasaar), podlaha bílá/světle šedá dlažba (pouze v části kk). Stěna za TV sestavou bude obložena pískovcem, stejně jako fasáda. Výmalba interiéru je zatím bílá. Bude to pěkná kombinace, nebo máme něco změnit? Jak volit další barvy v interiéru - výmalbu, jídelní stůl a židle, sedací soupravu, nábytek pro TV sestavu? Předem velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Martina.
Odpověď   Dobrý den přeji, vaše ladění je velice příjemné. Do společného prostoru bych volila nábytek v kombinaci materiálů z kuchyňské linky, tedy bílý lesk a k tomu např. teak. Jídelní stůl v dekoru dřeviny a nábytek pod televizí a na stěnách bílý. Barvu výmalby můžete vybírat z těchto možností: čokoládová, cappuccinová, malinová, olivová, cihlová. Záleží na tom, jakou máte rádi.
Dotaz   Dobrý den. Mohla bych Vás poprosit o radu? Chceme vymalovat předsíň, ale nevíme jakou barvu zvolit. Vchodové dveře jsou bílé, interiérové dveře jsou od Sapell v odstínu dub a předsíňový nábytek bude také v odstínu dub. Dlažba je světlá béžová s nádechem do růžova. Místnost je díky vchodovým dveřím i dveřím do chodby prosvětlená. Poraďte prosím. Děkuji. Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych na delší stěnu s ezrcadlem výmalbu v teplé žluté barvě a zbylé stěny v barvě jemné šedobéžové.
Dotaz   Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Máme nový rodinný dom a nevieme aké dvere máme zvoliť k béžovej lesklej podlahe (dlažbe). Obývačku máme prepojenú s kuchyňou (celkom 40 m2) a na celej ploche je keramická béžová dlažba. Steny by sme chceli mať krémovej farby. Kuchynskú linku a obývaciu stenu plánujeme lesklú bielu v kombinácii s tmavším odtieňom hnedého dreva napr. wenge alebo orech. Vchodové dvere máme vo farbe zlatý dub a okná sú biele. Veľmi pekne Vás prosím o radu, aké dvere si máme vybrať. Aj v izbách by sme chceli mať svetlú podlahu, najskôr laminátovú. Ďakujem pekne.
Odpověď   Dobrý den, osobně bych zvolil nedřevěný dekor (i když máte vstupní dveře v dubu). Líbily by se mi světle šedé, možná šedé s lehkým nádechem do modra.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak sladit barvy na domku z roku 1959 se sedlovou střechou. Na domku jsou plastová okna tmavý dub. 1) Jaké by měly být nové vchodové dveře ze dřeva, když tmavě hnědé a plastové již nechci. Mohla by být nějaká tmavší červeno - vínová, nebo modrozelená? 2) Později i nová omítka - zateplení ve světlejším tónu, dívala jsem se na stupnici RAL, tak snad písková, slonová kost, červeno - béžová? Děkuji předem za odpověď. Dudová
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych dveře ladila s okny a k tomu omítku v kombinaci červená a jemná béžová. Pro odlehčení dveří bych volila velkou část prosklení aby nepůsobily tolik tmavě. Jinak je možné volit vínový odstín.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou zvolit výmalbu do předsíně jelikož je to dosti tmavá místnost i za uplneho svetla je v místnosti šero. Dveře do koupelny a na zachod jsou bílé vchodové dverě mají barvu olše a předsíňová stěna buk no a dlažba dva odetíny krémové světlé a tmavší. tak se chci zeptat co by jste doporucila. jestli jen ciste bílou ? nebo po případě třeba i změnu interierových dveří. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v jemné vanilkové či banánové barvě pro prosvětlení prostoru. Dveře časem můžete sjednotit se vstupními, ale také pokud máte všechny dveře bílé mohou tak zůstat.
Dotaz   Dobrý den, dostavujeme RD s podkrovím a já bych potřebovala poradit s interiérem. Jde mi o sladění dveří v chodbě s podlahou v obývacím pokoji a na schodišti. V příloze Vám zasílám pro představu půdorys přízemí. V obývacím pokoji chceme plovoucí podlahu v odstínu ořech, nábytek máme v odstínu medová olše. Je to vhodná kombinace? Ve vstupní chodbě máme zevnitř vchodové dveře bílé. Jaký odstín dřeviny mám volit u ostatních dveří v chodbě včetně těch zasunovacích vedoucích do obývacího pokoje, aby to ladilo s plovoucí podlahou? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, kombinace dřevin je v kontrastu a myslím, že je vhodná. U dveří bych volil jednotný dekor - nemusí byt nutně stejný se vstupními dveřmi, ale bílá či jiný nedřevený dekor bude k uvedeným dřevinám lepší.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barvy interiérových dveří do obýváku, dětských pokojů, ložnice a koupelny. Podlaha bude v celém domě stejná (Quick-Step Eligna U1184 - bílá popelavá prkna). Dlažba v koupelně a v přesíni bude RAKO Defile světlá, obklad pak kombinace světlé a tmavé.Kuchyňskou linku máme navrženou od Hanáka (korpus ořech, dvířka - folie beige leklá + folie ořech - boční strana dvířek). Pracovní deska a prostor za pracovní deskou je v barvě v barvě ořechu. Okna jsou barvy hliníkové až šedé. Ve stejné barvě budou laděny i vchodové dveře. Vnitřní nátěry budou bílé, nepředpokládáme barevné provedení. Vybavení v pokojích bude laděno spíše ve světlých odstínech. Dodavatel stavby nám doporučil výběr interiérových dveří od SAPELI. Jakou barvu tedy zvolit? Děkuji za Váš čas a odpověď S pozdravem Kamila V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čistě bílé dveře popř. lesklé bílé s hliníkovými doplňky dveře GLANZ popř. dveře v kontrastu s podlahou v ořechu. Pokud ještě plánujete nábytek alespoň někde v ořechu či čokoládovou sedací soupravu.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou barvu dveří a nášlapu na schody zvolit do RD v řadové zástavbě. Podlahu bychom chtěli ve světlém dubu. Okna i vchodové dveře jsou bílá. Nábytek bude kombinace wenge nebo ořech a bílá. Sedací souprava šedá nebo tmavě hnědá. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře volte v dubu a také nášlapy schodiště. Pro kontrast ale také můžete volit ořech.
Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat dům a já bych prosila o radu, jestli můžeme k interiérovým dveřím Sapeli - dub zvolit okna ve zlatém dubu a vchodové dveře se sekčními garážovými vraty ve stříbrné barvě. Fasádu plánujeme v šedém odstínu. Moc děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych okna v dubu přírodním, protože zlatý dub bývá v teplém až medovém odstínu, který bych k dubu přírodnímu nedávala. Také můžete vybrat okna bílá (popř. šedá až stříbrná), která budou z venku působit čistším dojmem vzhledem k šedivé fasádě a stříbrným dveřím.
Dotaz   Prosím o radu, jaký typ skla zvolit do vchodových a interiérových dveří v RD. Vchodové dveře (horská borovice) - 2x naproti sobě, takže zrcadlové sklo nepřichází v úvahu. U interiérových dveří zatím nemáme vybraný ani typ, ani barvu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně mám nejradši matné mléčné sklo (Satinato bílé).
Dotaz   Dobrý den,prosila bych o radu ,jak sladit podlahy a dveře(od firmy CAG) v novostavbě.Daná je kuchyň barva ořech milano a vanilka obojí v matu ,obklad mezi linkou a deskou lacobel béžový,1.koupelna obklad manhattan ze sika(šedivá barva s dekorem),2.koupelna defile z Rako bílá a béžová kombinace,schodiště v hale bude v odstínu dubu.V kuchyni,obýváku,hale,zádveří bychom chtěli dlažbu(je lepší rozměr dlaždic 45x45 nebo 30x60 v celém prostoru?),ložnice a šatna by byla laminátová podlaha(mohla byste event.doporučit jaký odstín?) Okna uvnitř bílá.Vchodové dveře barva ořech vně i uvnitř.Nábytek a malbu zatím neřešíme,preferujeme ale spíše teplé odstíny. Děkuji za odpověď a hezký den Soukupová D.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v dekoru ořechu a taktéž laminátovou podlahu ořechovou aby se prostor pročistil a sjednotil. Dlažba 30x60 je v současnosti zajímavějším prvkem než klasický čtvercový rozměr. Pokládkou napříč úzkých prostor opticky prostor rozšíříte.
Dotaz   Dobrý den,prosila bych o radu ,jak sladit podlahy a dveře(od firmy CAG) v novostavbě.Daná je kuchyň barva ořech milano a vanilka obojí v matu ,obklad mezi linkou a deskou lacobel béžový,1.koupelna obklad manhattan ze sika(šedivá barva s dekorem),2.koupelna defile z Rako bílá a béžová kombinace,schodiště v hale bude v odstínu dubu.V kuchyni,obýváku,hale,zádveří bychom chtěli dlažbu(je lepší rozměr dlaždic 45x45 nebo 30x60 v celém prostoru?),ložnice a šatna by byla laminátová podlaha(mohla byste event.doporučit jaký odstín?) Okna uvnitř bílá.Vchodové dveře barva ořech vně i uvnitř.Nábytek a malbu zatím neřešíme,preferujeme ale spíše teplé odstíny. Děkuji za odpověď a hezký den Soukupová D.
Odpověď   Dobrý den přeji. Odpověď naleznete níže.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme RD a potřebovala bych poradit s výběrem dekoru (barvy) interierových dveří, které budou v obýváku/kuchyni( místnost 5mx10m s francouz.oknem) a troje ve vstupní chodbě a s výmalbou a obkladem kuchyně, případně celé místnosti. Vchodové dveře a okna jsou plastové zlatý dub. Podlaha bude světlý vinyl (design line laguna) oak creme v celém přízemí. Kuchyně vanilka v lesku, pracovní deska švestka (nebo raději artic blaugrau?),keramický obklad, ale barvu zatím nevím…Obývák švestka s dvířky grafit vysoký lesk, sedací souprava kožená černá. Na zeď za obývací stěnu bych chtěla tapetu v barvě bordó. Dveře od Sapeli Tenga, nebo Tarugo, ale s barvou si nevím rady. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře volte v dekoru podlahy, či jemu podobném. K tomu můžete volit pracovní desku ve švestce, čímš se prostor sjednotí. Zádovou desku můžete také volit ve švestce příp. obklad velkoformátový jemný šedý.
Dotaz   Dobrý den,jak ladit vnitřní dveře. Dlažba v celém domě stejna barva světlá capuccino viz.priloha.Vchodove dvere barva červenohněda viz.priloha takova jsou i okna.Kuchyn bude kombinace makasar a hor.skrinky leskla bila.Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře také v dekoru makasar nebo jako dveře vstupní. Nábytek pak volte v kombinaci s bílým lskem.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jaké máme barvy by mělo být lino (PVC, vinil) na podlahu do kuchyně a do předsíně a jakou barvu použít v kuchyni na obklady (byt v panelovém domě). Kuchyňská linka má korpusy z lamina, barva černá grafit, ostatní (dvířka) je bílá platinová. Horní skříňky mají spodní polovinu s hliníkovými rámečky a sklem satinato (LAURA od LMBYT). Pracovní deska je beton tmavý. Dveře jsou v barvě bělený dub, vchodové dveře wenge. Děkuji za Váš názor a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dekor světlý dub bělený nebo typ mořská tráva. Obklad bych volila v lacobelu zelenkavém nebo šedém.
Dotaz   Dobrý den,v chodbě bez oken 6x2m (podlaha dub bílý bělený)je 5 dveří dezén ořech.Vchodové dveře jsou od jiného výrobce v dezénu buk.Vnitřní stranu vchodových dveří lze změnit,ale dezén ořech tohoto výrobce má jiný odstín.Nevím,jak dveře sladit.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžet eje volit čistě bílé, nebo v běleném dubu pokud je ořechový dekor hodně odlišný.
Dotaz   Dobrý den přeji,mám dotaz,jakou volit barvu malby zádveří chodba volně otevřeno.Vchodové dveře dřevěné barva šedá a inter.dveře teak.V tomto prostoru je dlažba Wood barva asi jako teak.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu jemnou béžovou či šedou, popř. jemnou limetkovou.
Dotaz   Dobrý den,ještě bych potřebovala poradit s výmalbou v chodbě, která je spojená se schody do patra.Vnitřní dveře i schody jsou z jasanu, vchodové dveře tm. hnědá, vestavná skříň kombinace jasanu, tm.hnědého lakobelu a zrcadel, podlaha světlá.Před děku
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila bych výmalbu v béžové až šedobéžové barvě dvou sytostí u schodiště tmavší a jinak světlejší, popř. olivový odstín či limetka.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová,prosila bych o radu,jak vymalovat zádveří a jaký odstín korpusu vestavné skříně a dveří - bude zasazená do niky.(dveře bychom chtěli posuvné)Šířka skříně buď 2 anebo 2,5m a výška do 2,36m.Nevím zda zvolit menší š. a doplnit zrcadlem na zeď nebo větí š. a dát část dveří se zrcadlem. Vchodové dveře ořech,jedno křídlo úzký světlík prosklený,druhé křídlo plné.Dvoje dveře v ořechu,jedny plné,druhé dvoukřídlé prosklené.Dlažba béžovo-šedá 30x60cm.Plocha 6,5m2.Posílám nákres bod 1 je zádvaří.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Posuvné dveře bych volila velké prosklené s ořechoem v kombinaci popř. celoskleněné - pískované. Skříň bych volila celou zrcadlovou, výmalbu v jemné limetce.
Dotaz   Dobrý den, stavíme dřevostavbu a stále váhám s barvou inter.dveří. Okna zl.dub světlý, podlaha imitace světlý dub,kuchyň ořech +slon.kost a taktéž nábytek v ořechu v obývací části + jídelní stůl. Dostatek denního světla (J+JZ). Někde jsem četla,že by dveře měly být v kontrastu s podlahou, Vchodové dveře máme zl.dub světlý. Mohly by být vchodovky z dubu a inter. např. ořech? Netlouklo by se to?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych právě dveře v dekoru světlého dubu jako podlahu tak aby vynikl nábytek.
Dotaz   Vchodové dveře z interiérové strany Developer nám dal možnost vybrat si dekor vstupních dveří z interiérové strany, v předsíni budeme mít další 3 dveře v CPL ořech (2x prosklené-obývák+kk a ložnice, 1x plné –koupelna a WC), dlažba bude světle béžová
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlte stejný dekor jako je na ostatních dveřích.
Dotaz   Dobrý den, máme bílé vchodové dveře(uprostřed dveří jsou 4 skleněné kostky a z obou stran pruhy skla,šíře otvoru 1,8 m).Chci se zeptat, jakou zvolit barvu kliky(bílou,nerez,stříbrnou),když na oknech jsou bílé.V interiéru budou kovové. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte bílou kliku.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom v našem bytě vyměnili všechny interiérové + vchodové dveře. Chodba je úzká do tvaru "U", je vymalovaná na bílo, a podlaha je vinylová od Themofixu, dekor bílý habr. Jaký dekor dveří byste nám,prosím, doporučila do této chodby?
Odpověď   Dorý den přeji. Můžete volit dveře bílé, javorové, bžezové.
Dotaz   Dobrý den,máme bílé vchodové dveře(4 kostky uprostřed)a vedle dveří dva pruhy skel.Jaké doporučíte vnitřní dveře(typ a barvu).Všude budou stejné(i v koupelně),ale styl musí rozšířit chodby(š:90cm)
Odpověď   Dobrý den přeji. olila bych bílé dveře sapeli swing.
Dotaz   Dobrý den,máme bílá okna a vchodové dveře.Dole je kuchyň slonová kost s prac. deskou béžový kámen,jídelna světlý ořech. Jakou barvu vinylové podlahy a vnitřních dveří ? Podlaha se nám líbí spíše světlá. Nahoře chodba š=1 m, kde budou 4 ks dveří.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu ořech (světlý) a dveře bílé. Popř. obojí v dekoru dubu.
Dotaz   Děkuji za odpověď, vchodové dveře jsou v dekoru ořech, hned naproti jsou právě dveře. Doporučila jste wenge, pokud jsou opodál, ale bohužel nejsou....musím trvat na interiérových v ořechu? Prosím o typ dveří of fa Sapeli.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud jsou proti sobě pak je ůžete volit wenge kdyby byly vedle sebe je ten rozdíl markantnější. Můžete volit např. Lotos, Note, Kubika apod.
Dotaz   Okna i vchodové dveře máme bíle, nábytek v obávacím pokoji bude hněhošedý, sedačka tmavě šedá, dětský pokoj v barvě dubu. Jakou barvu by měly mít plovoucí podlahy a vnitřní dveře? Mají být podlahy stejné barvy v celém domě?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu všude stejnou . Můžet eji volit dubovou, z běleného dubu, ořechu, či světlého javoru a taktéž dveře. Příp. můžete volit dveře bílé.
Dotaz   Dobrý den,posílám plán RD a prosím o radu,zda v zádveří volit vchodové dveře k jedné straně kvůli umístění botníku a menší skříně,nebo raději dveře v prostřed.Dále jak ve spíži řešit odvětrání a izolaci pokud nemá okno a zda ji vůbec dělat.
Odpověď   Dobrý den přeji. V zádveří je důležité volit prostor pro odkládání ošacení. proto bych volila dveře naboku pokud není jiná možnost. Odvětrání je ralizovatelné ve stropě sdo fasády přes technickou místnost. JInak spíž je otázka toho, jak jste zvyklí. Můžete volit jen vestavěné větší spižní skříně a z druhé strany vytvořit šatnu či šatní skříň přístupnou z předsíně.
Dotaz   tak jsem to prohodila,dveře v ořechu zda nebudou moc tmavé a jak by to působilo v té koupelně ( antracit + šedá + bílá) a hlavně v předsíni mám bílé vchodové dveře nebude to být do očí?? děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak volte raději dubové dveře, které budou lépe v kontrastu v koupelně. Co se týká vstupních dveří nevadí ani jedna z variant.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu:V řadovém domku přistavujeme verandu(zděnou pergolu)3,5m x 3,5m x 3m-výška.V předu budou 3 Francouzská okna o velikosti cca 80x120 cm, z 1.boku sousedi-zeď, z 2.stejné vchodové dveře(80x120cm). Můj dotaz spočívá ohledně návrhu barevného sladění obkladů s novou,budoucí fasádou domu.Nechceme razantně porušit původní ráz celé řadovky,proto jsme pro kombinaci pískové,či velmi světle hnědé fasády a cihlový obklad celé přístavby.Jaký obklad(viz.foto)by jste k jaké fasádě volila vy?Tmavší,Mattone Roso,či světlejší Mattone Oxide s tmavými místy?Okna budou bílá,plast.Jsou vhodné vnitřní dřevěné žaluzie-smrk,palisandr,či buk?Dlažbu pod pergolou jsme vybrali světle hnědou Stone Gold,uvnitř obklad pedriza Arena,střechu bych chtěla tmavě hnědou,bude i na zahradním domku naproti.Foto pouze pro představu, stavba je v začátku.Děkuji za názor.Zuzana.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych první obklad tmavší a k tomu hnědou střechu a doplňky a fasádu jemnou smetanovou s nádechem do cappucina.
Dotaz   Dobrý den,prosím o váš názor máme vchodové dveře zlatý dub,je potřeba volit ostatní dveře v interiéru podle vchodových,na chodbě kde jsou umístěny budou ještě další dvoje dveře.Okna jsou bílá.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano raději sjednoťte všechny dveře.
Dotaz   Dobrý den! V přízemí RD máme předsíň, koupelnu+WC a obytný prostor o vel. 47m2,který je rozdělen oblouky na kuch. kout, obýv.pokoj a prostor se schodištěm. Schody mají železnou konstrukci,nášlapy jsou z bukového dřeva. Okna i vchodové dveře jsou dřev
Odpověď   Dobrý den přeji. Prosím o dopsání dotazuu.
Dotaz   Dobry den,cakame montaz dveri,interierove budu porta inspire dub kalifornia,mozu byt vchodove dvere Adlo v tmavsej prirodnej tiez dub?Nebudu vchodove oproti interier. ako past na oko? V hale podlaha bleda, parkety vo farbe inter. dver. Dakujem,Maria
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud by byl stejný dekor bylo by to vhodnější ale alespoň to, že je stejná struktura dřeva je příjemná.
Dotaz   Dobrý den, stavíme RD na malém městě a rozhodujeme se, jaké barvy a dekory zvolit. Střecha bude Bramac Moravská plus cihlově červená, fasáda zřejmě bílá. Okna a vchodové dveře zvažujeme plastová v dekoru irský dub oboustranně. Stěny v interiéru bílé. Prosím, poraďte nám, v jakém dekoru zvolit interiérové dveře (např. Sapeli), jakou dlažbu na chodbu a před kuch. linku, jakou barvu kuchyňské linky (nechtěli bychom bílou ani lesklou )a nábytku, sedačky a plovoucí podlahy. Tíhneme k dubu, máme rádi čisté, jednoduché vybavení. Neumím moc kombinovat barvy a tak se obávám, že pod mým vedením by bylo předubováno :)) Velice děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete kombinovat dubové podlahy a dveře popř. dub americký nebo bělený. K tomu pak nábytek v ořechu nebo světlém javoru. Dlažbu šedou antracitovou nebo béžovou ale osobně bych všude volila vinylovou podlahu a dlažbu vynechala.
Dotaz   koupili jsme starší statek, větší objekt skládající se z více budov, který rekonstruujeme na výrobní dílny .Měnili jsme okna ,která mají zvenku barvu zlatý dub , a zevnitř jsou bílá, stejně tak i vchodové dveře, které jsou ještě i na menší ploše skleněná. Fasáda bude světle béžová, střecha černá-antracit. Podlaha ve výrobních prostorách ,skladě a expedici bude terasa Linda - Horaždovice. Veškeré stěny budou bílé, podhledy v kancelářích a výrobních, skladových prostorách taktéž bílé stěny. Nevíme si ,ale rady jakou podlahu (barvu, materiál) máme zvolit do kanceláří, které přímo navazují na výrobní prostory kde je teraso. Také nevíme jakou barvu dveří zvolit , a typ kliky. Také nevíme jakou barvu podlahy (materiál ) a dveří zvolit k pánským a dámským záchodům, které přímo navazují na expediční sklad ,kde je opět teraso ,stěny bíle. Záchody jsou malé , s malými okny .Přemýšlíme o slonové kosti dlažba, a obklady černo/bílé s červenou linkou, ale máme obavy ,aby se to dohromady sneslo. Prosím poradte nám jakou barvu dveří a podlahy máme použít do kanceláří, a jakou barvu dveří, dlažby, a obkladu do sociálních prostor.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu bych volila vinylovou v dekoru běleném dekoru dřeva, taktéž pak dveře popř. dveře bílé. Toalety volte spíš antracitovou pdolahu a bílé nebo smetanové stěny.
Dotaz   Dobrý den,stavíme nový dům a aktuálně řešíme barevné provedení interiérových dveří a dřevěných schodů. Podlahu v přízemní chodbě a první podlaží bude laminátová dekor šedý dub. V dolní chodbě budou vchodové dveře bílé, dále v této chodbě budou další
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte bílé dveře a schodiště v dekoru dubu nebo dub zkuste namořit na odstín pdolahy.
Dotaz   Dobrý den, jak zvolit vstupní dveře do novostavby RD? Okna budou plastová zvenčí zlatý dub, zevnitř bílá. Vstupní dveře vedou do předsíně, kde jsou dvoje interiérové dveře smrkový masiv. Vchodové dveře zvolit celé ve zlatém dubu nebo zevniř bílé?
Odpověď   Dorbý den přeji. Zevnitř volte jestli je to možné v dekoru smrku popř. pak můžete volit celé jednobarevné.
Dotaz   1/4.Dobrý den,tímto bych Vás chtěla požádat o radu s výmalbou bytu.Chodba z které vedou dveře do wc,koupelny,ložnice,dětského pokoje i obyváku.Na stěně,kde jsou vchodové dveře,jsou i dveře do dětského pokoje (žlutozelené tři stěny a jedna oranžová).
Odpověď   Dobrý den přeji. Budu reagovat na posledni část dotazu.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře