Pragointerier

ostatní - vybavení

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádosti o radu týkajicí se mého obývacího pokoje. Je o velikosti 4x4 m s okny na jižní stranu. Strop bych chtěl zanechat bílý, nábytek je v imitaci buku, jinak ješte nemám žádné vybavení. Nevím, jakou barvu použít na stěny, pokoj je malý, takže nechci použít tmavějších odstínů. Na druhou stranu celý den svítí do pokoje sluníčko, takže bych vyloučil světlou barvu. Rovněž bych chtěl položit plovoucí podlahu a u ní rovněž nevím, jaký použít odstín. Líbí se mi lehké a vzdušné závěsy. Zde také nevím, jakou barvu použít, ale jejich použití v mém pokoji není podmínkou. Děkuji moc za Vaši případnou radu. S pozdravem, Martin Rybnikář.
Odpověď   Dobrý den, k nábytku s imitací buk je vhodná podlaha firmy Fimlux, typ třívrstvé parkety HEVEA. Barevnost obytného prostoru doporučuji v teplých odstínech, např. oranžovohnědá s doplňkovou v odstínech "CAPUCCINO." Na zastínění můžete použít panelové závěsy š. 60cm, v nabídce IKEA.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak celkově doladit prostor obývacího pokoje - barva sedačky a nábytku /jen stolek k sedačce a stolek pod televizi ze zásuvkou/ a celkové barevné ladění. Jedná se o zařizování nového bydlení. Máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem, větší světlý prostor. Stěny bílé. Na podlaze je všude dlažba v odstínu světle cihlovo-pudrová. Zatím máme jen kuchyňskou linku, korpus olše a dvířka MDF olše, spíše do hněda. Úchytky jsou hladké nerezové, spotřebiče bílé. Jídelní stůl se židlemi máme v provedení buk namořený na odstín olše - spíše do růžova. I když je jídelní stůl namořený na odstín olše je jiný - z čehož jsem docela zklamaná, protože při výběru podle ukázky na prodejně vypadal odstínově stejně. Nevím, jaký odstín volit u zbývajícího nábytku. Prosím o radu, nerada bych se dopustila chyby při výběru dalšího vybavení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, u jídelního stolu se může odstín ještě měnit – ztmavnout - působením denního světla. Tato zatím použitá barevnost je spíše tón v tónu , kombinace s bílou by byla vhodná pro pocit čistoty , kterou tato barva vyvolává. Takže můžete jít do odstínu bílé , smetanové, odstín ovčí vlny, světle béžové až vámi specifikované„pudrové“. Tyto barvy lze použít na zdech i na nábytku (lakovaný nábytek – nabízí i IKEA) a to tak že nábytek by byl sytější zdi světlejší. Pro zvýraznění prostoru pak na čalounění použít cihlově hnědou ev. cihlově béžovou sytější. Doplňky z vrbového proutí (je tmavší než ratan).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy do obývacího pokoje 7x3 m čelní a boční okno. Jedna strana plná - sedací souprava černomodrobílá, nábytek černý, tmavě hnědé parkety, bílá okna. Foto doložit bohužel nemohu, nemám takové vybavení počítače. Pokud půjde rada z těchto údajů. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, stávající barevnost je poněkud tmavá. Doporučuji použít barevnost v odstínech bílé až smetanové možná až kouřová hnědá, ale záleží na sytosti podlahy. Tedy smetanová malba zdí 7m, kouřová malba zdí 3m. Opticky se nám prostor poněkud srovná. Sezení odstín světle kouřová buď nové nebo přečalounit stávající. Jako doplňkovou barvu pak můžete volit sytě oranžovou např. polštáře, proutěné vázy , umělecké díla lehce v kombinaci s antracitovou nebo středně hnědou.
Dotaz   Dobrý den, rekonstrujeme chalupu, kde jsou ošklivé bílé dveře s kovovou zárubní. Chtěla bych tyto dveře i se zárubní rekonstruovat, aby měly vzhled celodřevěných. Také budeme vyměňovat všechny okna. Mám dát přednost, do chalupy, plastovým, nebo dřevěným? Mám okna ladit do stejného odstínu a barvy, jako budou dveře? A ještě poslední radu: které firmy by jste mi doporučila, co do kvality i zkušeností, jak pro výměnu dveří, tak pro výměnu oken. Pozn. chalupu máme ve východočeském kraji okr.Chrudim-kvůli nákladům na dopravu. Děkuji moc a přeji hezký den. Šlechtová
Odpověď   Dobrý den, určitě bych volila dřevěné okna i dveře ve stejném odstínu. Moc pěkné jsou tradiční odstíny dub, buk mořeno na medový odstín nebo klasický materiál na úpravu dřevěných konstrukcí našich předků fermež. Bohužel v tomto regionu neznám dodavatelskou firmu. Zkuste se podívat po truhláři, který dělá i se dřevem a i stavební truhlařinu (okna, dveře, schodiště). Určitě bych vybírala firmu aspoň s 3-5 zaměstnanci a dostatečným vybavením strojového parku (formátovačka, frézka,…)
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Nedávno jsme vymalovali ložnici ve starorůžových odstínech. K tomu je ještě cca 90 cm od podlahy nalepena bordura také v těchto odstínech. Nábytek byl bílý. Teď jsem si objednala novou postel (letiště), ale je v tmavě modré barvě. Tak nevím jest-li tu stěnu můžu nechat a nebo radši přemalovat. Jako doplňky jsem chtěla použít závěsy, které budou ve stejné barvě jako letiště, záclonu laděnou do bílo-růžova, nějaký světle modrý koberec a ponechat stěny v odstínech starorůžové. Jenom nevim zda to nebude moc "hurá" styl. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den, kombinaci modrá se starorůžovou lze akceptovat. Důležitá je jemnost odstínu modré. Jestliže se v prostoru bude postupně zesvětlovat, konečný efekt může být zvlášť působivý. Také bych odstín zdí v ekvivalentu použila na část vybavení, třeba ložnicové textilie. V příloze uvádím pro představu tuto kombinaci.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jak barevně sladit okna a podlahu s kuchyňskou linkou a vybavením do obývacího pokoje. Obývací pokoj od kuchyně dělí schodiště, kde jsou schodnice a madla zábradlí v barvě oken, konsrukce je kovová. Okna jsou dřevená v barvě třešeň - calvados, plovoucí podlaha ořech, dveře prosklené bílé, stěny bílé a celá místnost je světlá. V kuchyňském koutu si představujeme dlažbu, poradíte jakou? Domek je moderni, proto i kuchyňskou linku si představuji moderní, uvažuji nad kombinací barev u kuchyňské linky antracitová bílá šedá. Prosím poraďte, jak to všechno sladit, aby celý interiér působil pěkně moderně, ale ne studeně. Přikládám soubory s barvou podlahy a dispozicí pokoje. Předem moc děkuji za vaši radu. Eva
Odpověď  

Dobrý den, kombinace ořechové podlahy a dřeva Calvados na schodišti se nutně musí doladit (zemitý ořech – teplý červený Calvados). V prostoru by měla být použitá barva červená. Jako doplnění je velice efektní použít odstíny světlé šedivé na zdi a antracitové v detailu. V příloze uvádím možnou kombinaci. Firma Hanák nabízí v tomto barevném provedení kuchyňskou sestavu typ Compact.

Dotaz   Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou o návrh barevné kombinace interiéru (podlaha, dveře, barva stěn a nábytku a případně typ zatemnění). Jedná se o byt 2+1 v panelovém domě s celkovou plochou 65 metrů čtverečních. Poradit potřebujeme s ložnicí a kuchyní/obývákem. Ložnice je orientována na východ a bude zařízena nábytkem v černohnědé barvě z Ikey, viz příloha. Dále bychom zde rádi měli toaletní stolek, komodu a houpací křeslo. O skříních neuvažujeme, jelikož máme šatnu. Podlahu v celém bytě bychom rádi laminátovou v barvě třešně (je-li to vhodné vzhledem k rozměrům místností, ložnice má zhruba 17 metrů čtverečních). Kuchyně je klasická paneláková, jádro umakartové, které se v horizontu několika let bude rekonstruovat. Prostor jídelny bychom rádi využili jako obývací pokoj. Zde by byla pohovka u zadní stěny, konferenční stolek využíván jako jídelní a na stěně plochá obrazovka. Stěny bychom rádi nyní barevně sladili se současným vybavením kuchyně, viz příloha. Nebráníme se různým barvám v jedné místnosti.
Odpověď  

Dobrý den.
V první řadě byste měli takto malý byt ladit uceleně (ne každou místnost jinak). Když budeme vycházet z podlahy v odstínu třešeň – výběr opět s citem, spíše světlejší odstín třešně. Dveře by měly být stejné - v třešni (eventuelně ještě je možné použít světlejší odstín, např. hruška nebo buk pařený). V ložnici při kombinaci černé až hnědočerné můžou být stěny v odstínech smetanové a jedna červenohnědá. Zastínění oken typově např. Organza, průhledná jednobarevná záclonovina se sytějším závěsem odstíny smetanové. Kuchyň bude ve stávající kombinaci ucházející. Malba ve světlejších odstínech je poměrně malá. Můžeme vycházet z odstínu červenohnědé světlé - podbarvení zadní stěny proti vstupu. V obývacím pokoji, který je hodně malý, můžeme k smetanové, červenohnědé a třešni volit pro zajímavý a barevný akcent ještě jednu barvu a tou je jedlová zeleň. Tato bude sloužit jako další doplňková barva a bude na čalounění a doplňcích. Před realizací je nutné vypracovat aspoň minimální dispoziční návrh z důvodů správné volby velikosti nábytkového interiéru - jak sezení, tak úložných a doplňkových částí.

Dotaz   Dobrý den, při výběru podlahy do nového rodinného domu jsme vybrali dubové parkety o rozměru 50x6cm. V podlahářství nám doporučili tyto parkety položit do dvojitého stromečku. Prý jsou takto lépe provázané a podlaha nejlépe vypadá. Nevím, jestli se takto položené parkety nehodí spíše do starší vily. Myslel jsem, že do moderního domu se spíš hodí pokládka vedle sebe (žebřík), ale většina podlahářů doporučuje stromeček. Mohla byste mi poradit, jak tyto parkety položit? Děkuji, M.Gabriel.
Odpověď  

Dobrý den, co do soudržnosti je samozřejmě stromeček kvalitnější vazba. Při použití dnešních lepidel je ovšem kvalitní i pokládka rovně. Je modernější, lehčí, tvoří jednoduchou linii a je vhodná jak k jednoduchému nábytkovému vybavení, tak i ke stylovému. Osobně bych volila pokládku rovně.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak sladit obývací pokoj s kuchyní (orientace jih). Byt je v novostavbě o velikosti 3+kk. Celková plocha bytu je 82 m2. Standardním vybavením bytu jsou dveře v odstínu buk – PVC fólie a podlahu máme na výběr Buk Natural EUL 2305 (VIVALDI CLIC) nebo Buk Royal DS 803 (DECOSTEP). Chtěla bych se zeptat, zda je k těmto barvám vhodná světlá barva kuchyňské linky (např. popcorn kombinovaná s ořechem), případně zda byste volila jiný odstín a jaký je vhodný odstín obývací stěny a sedačky. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, v kombinaci buk podlaha a dveře buk fólie není ořech v zemitých odstínech příliš vhodný. Doporučuji spíše výběr z dřevin v odstínu teplého zabarvení narůžovělé, červené nebo nažloutlé. Vhodná je kombinace např. Hanák Capucino – chery http://www.hanak-nabytek.cz/home_cs/?acc=produkt_progres_cappucino_cherry_alias. Obývací část pak může být prokrvenější v odstínech červené nebo oranžové. Zajímavě by působil i odstín olivově zelený v případě, že u kuchyně budou skleněné výplně - typ Satinato – nazelenalý nádech.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme nový dům zařízený spíše moderním a jednoduchým způsobem. Zde je otevřený prostor, ve kterém je kuchyně, jídelna a obývák dohromady. Zároveň je zde ale v tomto prostoru stěna, která je dost dominantní (viz foto) a nemohu přijít na to, co by bylo na tuto stěnu nejvhodnější. Je spousta věcí a způsobů, ale většinou se mi to sem moc nehodí (hodně věcí je rustikální a do našeho vybavení to fakt moc nejde). Mohla byste mi prosím poradit? Za touto stěnou jsou schované schody do půdní vestavby. Děkuji Dáša
Odpověď  

Dobrý den, tato stěna je velmi atraktivní pro uskutečnění a doplnění moderního a jednoduchého interiéru o výtvarný motiv. Tento musí být vzhledem k výrazné dlažbě poměrně jednoduchý. Jednou z možností jsou strukturované tapety, další strukturální omítka, eventuelně obkladové desky s přiznáním kubického rastru a kotvících šroubů. V příloze zasílám pár náhledů.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou barvou nejlépe vymalovat obývací pokoj. Je obdélníkový, 6 x 4m. Na delší straně dvě velká okna na jihozápad, do vedlejších místností a předsíně jsou celkem troje bílé dveře s čirým sklem. Pokoj má velmi dobré světelné podmínky. Vybavení: dřevěná borovicová podlaha, na kratší stěně bílá prosklená knihovna -sestava Billy z Ikey (do výšky 2 m), sedací souprava vínové barvy. Děkuji Vám.
Odpověď  

Dobrý den, doporučovala bych jemný světlý smetanověhnědý odstín a na kratší stěny sytější vínovobéžový odstín střední sytosti, který bude vycházet z odstínu sedačky. Světlý odstín by měl být za bílou TV sestavou. Borovicová podlaha bude prostor podbarvovat a zateplovat. Je možné použít i strukturovanou tapetu s jemným vzorem, např. rákos nebo břečťan.

Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaký odstín dřeva zvolit pro interiérové dveře, když mám podlahu v odstínu Zebrano a stěny v bílé barvě. Za odpověď předem děkuji. (Jedná se o novostavbu, vybavení domu bude v jednoduchém moderním stylu.)
Odpověď  

Dobrý den, při volbě materiálu Zebrano na podlahu je možné dveře řešit v jednoduchém stylu, a to ve světlejší variantě odstínu proužku Zebrana – tomuto odpovídá teak nebo dub. V sytější variantě proužku Zebrana je odpovídajícím odstínem ořech. V případě, že interiér je světlý, velký a vzdušný, je možné u varianty ořech orientovat dýhu na dveřích horizontálně a použít dveře jednoduché, např. Sapeli typ Elegant.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o doporučené rozměry pro vnitřní vybavení skříní, tj. kolik cm je doporučováno pro police na uložení obuvi, kolik cm na zavěšení košil apod. V novostavbě, kam se budeme stěhovat, je šatna (2m x 1.55m)a velmi ráda bych naplánovala její vnitřní uspořádáni co nejefektněji. Děkuji, P.Janečková
Odpověď  

Dobrý den, v příloze zasílám normované vnitřní i vnější rozměry pro šatní skříně. Při návrhu doma u stolu je vhodné využít některou z dodavatelských firem, které nabízejí jednoduché plánovací programy, např. firma Indeco.

Dotaz   Dobrý den, nevíme, jakou vybrat barvu laminátové podlahy. Máme dřevěná eurookna v barvě teak a plné dveře SAPELI laminát CLP v barvě třešeň. Podlahu vybíráme do tří podkrovních místností a společné chodby. Máme vybrat světlou, nebo tmavou? Jaké dřevo (dub, buk), a která barva je vhodná ke kombinaci s tmavší třešní? Vybavení máme zatím koupené jen do ložnice, a to také barvě třešeň. Osobně si myslím, že by se měla koupit nějaká světlejší kvůli kontrastu a aby pokoje nebyli příliš jednobarevné. Děkuji za radu, p.Zimola.
Odpověď  

Dobrý den, prostor je členitý a chodba poměrně úzká. Doporučuji držet se teplých a světlejších odstínů, např. jak uvádíte buk, nebo světlá třešeň či světlá olše. Barevnost a hloubku prostoru pak vytvoříte malbou s použitím kontrastů u jednotlivých zdí. V ložnici bude za lůžkem sytý odstín, na ostatních zdech světlejší. V ložnici je příjemné použití koberce s vysokým vlasem. Ten může být velmi světlý.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak barevně zařídit byt, půdorys posílám. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem. Kuchyň má lehce futuristické rysy, buk se stříbrnými lištami, pracovní deska černá. Podlaha v kuchyni bude buď dlažba, nebo marmoleum. Marmolem volíme i na ostatní plochy. Prosím o radu, jakou barvu podlah a jaké dveře zvolit, jakou barvu malby. Jak dále postupovat ve vybavení obývacího pokoje (barva sedačky)? Jídelní stůl bude navazovat na předěl mezi kuchyní a obývákem a je v barvě buku. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu podobná kuchyň z produktů firmy Hanák . Je vhodné doplnit o odstíny šedivé syté na podlahu v obývací části, světlé na podlahu v chodbách a v pokojích pak podle určení - v dětských pokojích nebo pokojích pro hosty můžete jít i do barevné podlahy. Obývací prostor Marmoleum click volcanic ash 753872. Chodby Marmoleum click sky blue 753880. Dětské pokoje Marmoleum click red copper 753870. Nábytek pak kombinace v buku s malbou, v obývacím prostoru bílou v kombinaci s červenou na stěně s dveřmi do pokojů. Pokoje světlý odstín jemné režné s nábytkem bříza. Dveře do spíže a na chodbu do pokojů jsou chybně otvírané – na opačnou stranu.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu při řešení obytné místnosti propojené s kuchyní. Mám vybrané dveře SAPELI Elegant v barvě bubinga, prosklené mléčným sklem, které se mi dobře hodí do dalších prostor v domě. Nevím však, jak je zkombinovat s vybavením, podlahou a barvou kuchyňské linky. Nevím, jestli volit odstín dřeva - líbil by se mi odstín ořech, palisandr v kominaci se skříňkami z mléčného skla v nerez rámečku, eventuelně švestka. Nejsem si moc jistá, jestli je tato kombinace vhodná. Šlo by tyto druhy dřeva propojit vhodnou barvou podlahy s barvou dveří, či by bylo lepší zvolit barvu kuchyně v některém odstínu laku? Pokud ano, kterou? A jakou podlahu, nábytek a výmalbu? Prosím poraďte, jsem zcela bezradná. Děkuji.
Odpověď  

K dveřím bubinga bych volil spíše světlejší podlahu než je tato dřevina - buk, dub, ale i bříza. Dveře výrazně vyniknou, jsou jedním z hlavních interiérových prvků. Kuchyň by mohla být v kombinaci právě světlejší dřeviny se zmíněným palisandrem, ořech bych k této kombinaci nevolil. Je příliš těžký, má dřevo s šedohnědým až tmavohnědým jádrem a nevhodnou strukturu k dřevu bubinga. U nábytku to bude podobné, kombinace tmavší dřeviny (v dekoru bubinga) s břízou, či javor evropský. Výmalbu sytější teplou barvou a jako doplňkovou nějakou neutrální, popř. světlejší odstín použité barvy hlavní. Vyniknou dveře, nábytek i barevnost interiéru.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem barvy dveří a výmalby do novostavby? V přízemí domu, t.j.chodba v obytné části, obývák, jídelna - bude lamino plovoucí podlaha mořská tráva- světlá(vyskytují se v ní barvy světle hnědá až bílá). Kuchyň lino struktura (jakoby drobné barevné kamínky zelenkavé, červené, bílé..), dlažbu chodby ve vstupní části domu ještě nemám vybranou. Prostor je opticky propojený. Kuchyňská linka-spodní skříňky kalvados, horní skříňky horský javor+sklo. Chodba je s okýnkem, avšak úzká. Zbytek prostoru je, myslím si, dostatečně prosvětlený-okno je jak v kuchyni, tak i v jídelně, v obýváku 3,5m francouzské okno. Sedací souprava je tmavě modrá, ostatní vybavení v obýváku bude nové. Představuji si odlehčené nízké a závěsné skříňky, police. Nevím, jakou barvu zvolit. V obýváku bude krb. Barev na stěnu se nebojím, přála bych si oranžovou, zelenkavou, žlutou, ale nevím, kam a jak je nakombinovat. Ráda si nechám poradit i jiné barvy. Druhá část mého dotazu se týká výběru barvy laminátové podlahy do prvního poschodí (podkrovní místnosti)- ložnice a dětského pokoje. Chodba bude lamino mořská tráva světlá, okna odstín teak (v každém pokoji jedno balkonové,v dětském pokoji navíc jedno střešní). Požadavek o radu barvy dveří je v první části mého dotazu. Předběžně mám vybranou laminátovou podlahu buk (narůžovělý odstín), nebo javor, ale ten mi připadá dosti mdlý. V dětském pokoji chci vymalovat růžovou a žlutou, zelené doplňky-poličky, kontejnery na hračky... anebo růžovou a zelenkavou (holčička-4 roky). Děkuji za radu a odpověď na asi dosti obsáhlý dotazu. Ale jeho zodpovězením mi přidáte denně pár hodin spánku navíc.
Odpověď  

Dobrý den, zajímavá podlaha imitace mořské trávy. Vhodnou dlažbou do chodby by mohla být novinka od firmy RAKO, typ Savana, v příloze pokládka rovně v pruzích. Dveře v provedení javor nebo bříza Sapeli typ Tarugo. Skříňový nábytek obývací část bříza. Malba pak může být středně sytá v odstínech oranžově béžová na stěně s policemi a TV sestavou. Zbylá část místnosti spíše odstín Capuccino. Proti sezení modrá ledová, asi přibližně jako proužek z dlažby Savana. Modrá sedací souprava by neměla být agresivní švestková. Vhodné doplňky jsou pak v odstínu načervenalém (Calvados).

Dotaz   Dobrý den, chystáme se pořídit si kuchyňskou linku Fagus buk hnědočervený. Chtěla bych poprosit o radu, jakou barvu zdi zvolit pod kuchyňskou linku a v jejím okolí. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je to barva tmavší, volila bych světlejší výmalbu v návaznosti na další vybavení kuchyně (doplňky, jídelní sestava). Vhodné jsou odstíny: světle šedá, popř. odstíny smetanové, světle béžové.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o názor. Uvažuji o dveřích Sapeli, model Elegant. Podlahu jsem zvolila v provedení ořech parkety (částečně dřevo, částečně lamino) a nyní váhám, v jakém provedení volit dveře. Podlaha není tak tmavá jako vzor ořech americký, zejména v provedení parkety lamino působí světleji. Zvažujeme i kontrastní provedení - např. javor. Děkuji za Vaši radu, Pašková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. U dýhy na dveřích se nedá nikdy přesně určit, jaký odstín bude mít. U ořechu amerického je jistě výraznější kresba a mnohdy i tmavší, ale to bych nepovažovala za závadu. Určitě ale můžete volit jakýkoli další dekor, každý se k podlaze ořech bude hodit, u javoru bude ale kontrast nejmarkantnější. Je dobré zvolit jiný dekor podle vybavení interiéru nábytkem. Pokud máte světlý nábytek v javoru, můžete volit javor. Já bych se ale také nebránila variantě dveře úplně odlišit a udělat je jen čistě bílé, především pokud Váš interiér nehýří barvami.

Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu. Dokončujeme novostavbu rodinného domu a vybíráme vnitřní dveře. Máme propojenou kuchyň s obývacím pokojem, schody a plovoucí podlahu máme v barvě buku, kuchyně bude v barvě ořechu. Vybrali jsme si dveře Elegant od firmy SAPELI v barvě ořech. Nebude tato kombinace působit moc tmavě? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, dveře bych volila opět v dezénu buk, aby se sjednotil vzhled základního a pevného vybavení interiéru. Rovněž by se k bukové podlaze hodil odstín dveří tmavší, například třešeň, ovšem to platí v případě, že by kuchyňská linka byla v jiném odstínu, než v ořechu. Další odstín bych tedy již nevolila. Odstíny, které máte zvolené, jsou už tak dosti různé nejen kresbou dřeviny, ale především odstínem. Nicméně rozhodně se vzájemně nevylučují.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem plovoucí podlahy. Nevím si rady, jaký odstín zvolit. Zda se mám při výběru dívat na barvu eurooken, které jsou v barvě třešeň. Zatím se nám líbí jedna podlaha světlejší, jiný odstín než jsou okna. Podle čeho máme tedy vybírat? Vůbec si to v reálu nedokážeme představit. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Samozřejmě s ohledem na barevné řešení interiéru by se vždy měl sladit desén oken, dveří a podlahy. Respektive je třeba vybírat s ohledem zbytek vybavení. Pokud již okna máte v třešni, doporučuji ji opakovat například na nábytku. Bylo by dobré alespoň sjednotit desén podlahy a interiérových dveří, ať již bude vše v třešni nebo v jiném desénu.

Dotaz   Dobrý den, jsem mladá pracující studentka a přemýšlím o svém vlastním bydlení. Ráda bych přestavila podkroví baráčku, ale rozhodně potřebuji celkovou pomoc. Můžete mi, prosím, poradit, jak se v takovém případě postupuje? Za kým mohu jít pro radu a případné plány. Nyní mi jde zejména o plán a zda se to finančně vyplatí. Moc děkuji za odpověď. Pro představu přikládám fotku podkroví zvenku. Lucka.
Odpověď  

Nejprve by bylo potřeba domluvit se s projektantem, který by připravil kompletní dokumentaci stavebních úprav včetně nové dispozice prostoru, samozřejmě s ohledem na vaše požadavky. Při tomto můžete současně komunikovat s bytovým návrhářem, který bude specifikovat požadavky na nábytkové vybavení. Také můžete oslovit přímo architekta, který by měl být schopen pokrýt tyto obě činnosti. Dále pak vyberte firmu, která provede stavební úpravy. Před samotným vybavováním nábytkem by měly být nachystány kompletně podlahové krytiny, interiérové dveře a koupelna s WC. Vše by ale mělo vycházet z předem hotové dokumentace, kde již bude navržen celý koncept bytu včetně rozmístění nábytku a barevného řešení podlah, dveří interiéru koupelny atd…

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a dovybavení obývacího pokoje. Pokoj je orientován na jih, s dostatkem světla, podlaha v barvě buku, taktéž celodřevěné schodiště a dveře s obložkami Sapeli, sedačku máme středně modrou s tmavě modrými polštáři. Součástí pokoje je i jídelní kout - židle a stůl v barvě calvados, sedáky u židlí jsou modré. Nevím, jakou barvou vymalovat zeď naproti sedačce (zeď je orientována kolmo ke zdi se dvěma velkými okny), je k ní v její druhé části přisunut i jídelní stůl. Dále jakou barvu zvolit pro obývací stěnu a konferenční stolek? Calvados (mám obavy, aby pokoj nevyzněl moc tmavě), nebo buk (nebude to už moc jednolité?) a jaký by ladil koberec pod sedačku? Z obývacího pokoje je průhled do kuchyně: linka buk, podlaha dlažba hnědočervená. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych se Calvadosu nebál - buk bude, jak sama píšete, moc jednolitý. Kombinaci buk, calvados a modré čalounění bych doplnil světlou teplou výmalbou (žlutohnědá, béžová). Vzhledem k orientaci ke světovým stranám a světlé výmalbě nebude místnost působit tmavě. Koberec pod sedačku by mohl být velmi světlý s nějakým teplým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych Vás požádala o radu ohledně dovybavení obývacího pokoje, včetně výběru materiálů, firmy a tipu na dekorační předměty. Popis prostoru: v novém RD mám kuchyň zařízenou od firmy Hanák - skleněná zelena -vysoký lesk, doplňky - aloxovaný hliník, pracovní deska je z přírodní žuly barvy šedočerné. Jídelní stůl od firmy Calligaris - modrozelené sklo a nohy hranaté kovové matné. Kuchyň je propojená z obývacím pokojem, kde se nachází kožená (červenohnědá) sedací souprava. Dále zde máme krbové těleso v moderním provedení - nerez, kámen a omítka (červenohnědá -možnost nové výmalby). Plovoucí podlaha - jasan. Moc děkuji a přeji pěkný víkend.
Odpověď  

Dobrý den. Doplňky nabízí spousta firem – ASA, Scheurich, Kahla, Guzzini a mnoho dalších. Ve vyhledávači na internetu najdete i speciální obchody pro tento sortiment. Dovybavení dle popisu vkusného interiéru nelze řešit písemnou formou.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, jakou zvolit podlahu a nábytek (popř. závěsy) do obývacího pokoje. Přikládám fotky obýváku, ze které jsou zřejmé malby stěn. Dvě stěny jsou v tónu bílá káva (možná tmavší než bílá káva) a další dvě žlutá. Rozhodujeme se mezi ořechovou a dubovou podlahou. Sedačka bude krémová a bude umístěna před žlutou stěnou. Můžete mi, prosím, poradit, jaké barvy vybavení by se hodily do takto vylíčeného obývacího pokoje? Obývák je celkem velký, má kolem 30 m čtverečních. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel se mi nezobrazil Váš odkaz, takže nemohu přesně odpovědět. Ořechovou podlahu volte do prostoru, kde je dostatečné proslunění. Varianty jsou možné obě. Nábytek pak vyberte opět v odstínech dub, popř. i s lesklými dvířky v odstínu výmalby. Doplňky mohou být v odstínech čokoláda, bordó, popř. oranžová, vše záleží na odstínu žluté výmalby.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem vás moc požádat o radu s vybavením RD. Ještě před zahájením montáže musíme přesně říci vybavení domečku. Má první otázka se týká obkladů a dlažby do kuchyně. Linku již máme vybranou - lamino třešeň v kombinaci s alu, pracovní deska šedá (zasílám vizualizaci). Mezi linku by se mi líbil obklad Esmirna mosaico mix, ale podlahu nevím. Asi by měla být světlejší, že? Chtěla bych něco ze série Savana od Raka, protože tuto sérii bych ráda použila i do chodby, ale netrvám na tom. Dále nevím, jaký odstín plovoucí podlahy do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Máme si vybírat od značky Quickstep, asi basic line, pokud se chceme vejít do standardu. Dveře budou nejspíš bukové foliované. Obývací pokoj bude dost světlý, je tam hodně oken plus jedno francouzské (zašlu plánek). V jakém odstínu vybírat nábytek a jakou výmalbu byste mi poradili? Děkuji mockrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel fotografie ani plánek nedorazily. Mohu tedy odpovědět pouze nekonkrétně. Výběr obkladu kuchyňské linky bude jistě příjemně sladěný. Podlahu bych volila světlou – šedobílou nebo šedobéžovou, která ale v sérii Savana není. Co se týká podlahy v obývacím pokoji, vyberte ji shodnou s dekorem dveří, tedy v buku. Nábytek pak může být v odstínu třešeň, popř. v kombinaci bílých dvířek, nebo wenge a bílá dvířka. Výmalbu doporučuji ve světlých odstínech - krémová, smetanová.

Dotaz   Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, jak barevně skombinovat obývák + kk o ploše 36 m2. V pokoji jsou dominantní velká terasová okna v hnědo-oranžové barvě (něco jako třešeň). Kuchyňská linka bude středně hnědá, zdi jsou vymalovány máslovou barvou, jedna stěna je kontrastní (výrazně oranžová). Právě vybíráme plovoucí podlahy, nábytek, vestavěnou skříň a dveře, které budou na jedné zdi. Zatím jsme uvažovali nad podlahou javor nebo hrušeň... Jaké barvy by byly vhodné pro další vybavení? Co s čím barevně kombinovat? Pokoj je orientován jižně, tudíž má dostatek světla. Přikládám fotky s barvami na zdi a s barvou oken. Díky moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož již máte zvolený tmavší odstín kuchyňský linky, volila bych neutrálnější podlahu v javoru - světlou, tak by se nebila s odstínem linky. Další nábytek pak vyberte v odstínu kuchyňské linky. Dveře bych doporučila opět v javoru a dostatečně prosklené.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si baráček a já bych potřebovala poradit. Podlahu v celém domě jsme zvolili v odstínu dubu. Jen v kuchyni bude dlažba. Poradili byste nám, do jaké barvy doladit dveře a zárubně? Máme se rozhodovat během tohoto týdne, budu moc ráda za Váš názor. Děkuji, Petra Jůnová.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych stejné dřevo jako na podlaze – tedy dub. Další možností je ořech, který je naopak tmavší. Zaleží na ostatním vybavení interiéru.

Dotaz   Dobrý den. Kupujeme starší domeček 3+1 a s tím je samozřejmě spojená jeho celková rekonstrukce včetně zařízení interiéru nábytkem. První otázka je - nejsem schopen najít na internetu v okolí Děčína žádného bytového architekta. Mohli byste mi pomoci? Druhá otázka - je řekněme částka 20 tisíc Kč dostačující pro bytového architekta, aby navrhl vybavení tří pokojů plus kuchyně a koupelny (kompletní rozvržení včetně barevného provedení podlah a stěn, rozměrů a umístění nábytku - prostě kompletní návrh zařízení těchto místností)? Vůbec nemáme představu, jak se dělá moderní styl a sami bychom si domek zařídili tak maximálně ve stylu osmdesátých let. Děkuji předem za zodpovězení, Radek.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož nejsem z Vašeho kraje a neznám odtud žádného konkrétního architekta, nemohu vám blíže pomoci s jeho výběrem. Jistě nemusíte hledat architekta jen bytového, ale také architektonické kanceláře, které jsou schopné zrealizovat návrh interiéru. Cena je vždy individuální, podle počtu hodin na projektu strávených, velikosti místností a vašich požadavků. Domnívám se, že je to ale částka, do které se můžete vejít. Vše záleží na domluvě. Jistě v okolí Děčína (např. v Ústí nad Labem) naleznete vhodný architektonický ateliér (např. AP atelier).

Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme byt ve starém cihlovém domě. Jsou tam parkety v odstínu dub - ty zůstanou zachovány. Pouze v průchozí kuchyni,která je centrem bytu, jsme se rozhodli pro novilon v odstínu dub s kovovým nádechem. Okna jsou v celém bytě nová dřevěná bílá, kuchyňská linka korpus dub a dvířka bílá. Nyní vybíráme dveře a mají se brousit parkety. Můžete mi, prosím, poradit, jaký odstín dveří by se nejvíce hodil k tomuto vybavení a zda mají být dveře v celém bytě ve stejném odstínu? Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych dveře jednoduché, v odstínu dubu či dubu amerického. Velmi doporučuji firmu Sapeli a její dveře LOTOS, NOTE či TENGA. Všechny dveře by měly být ve stejném dezénu popř. v kombinaci s matovaným sklem - dojde k prosvětlení dalších částí bytu.

Dotaz   Dobrý den, zařizuji svůj první byt a velice Vás prosím o radu. Jedná se o menší 1+kk (40m2) s velkým oknem (až k zemi). Obytná část je spojena s malým kuchyňským koutem (kratší strana místnosti, vedle dveří do pokoje). Okno (bílé, plastové) je proti vstupním dveřím. Na jedné delší straně pokoje bude sedací souprava a proti ní bude obývací stěna. Jedná se mi o sladění dveří (Sapeli, do pokoje prosklené a zasouvací, jinak plné, otevírací), podlahy (plovoucí laminátová), obkladů a dlažby (zřejmě Rako). Nabízený standart je: vstupní dveře světlý buk, vnitřní dveře světlý buk a bytové zárubně-foliované obložkované, imitace buk, v případě obkladů a dlažby (bílá spárovací, matné provedení). Nevím, zda tento odstín dveří ponechat či zvolit raději dub nebo jiný odstín světlého dřeva. Pokud se rozhodnu pro určitou barvu dveří, je lepší mít ve stejném odstínu též zárubně, podlahu i lišty? Při zvolení laminátové plovoucí podlahy je lepší zvolit dveře Sapeli v laminátu CPL nebo je možno zvolit i jiný typ prosklených dveří do pokoje (dýha?)? Jakou barvu nábytku mám zvolit ke světlejší podlaze a jak sladit nábytek v obývací části s kuchyňským koutem (bílý)? Mám k této světlejší podlaze zvolit do kuchyňského koutu rovněž světlejší dlažbu (šedá, krémová), která bude rovněž v malé vstupní chodbě? Pokud jde o koupelnu, je malá (kolem 4 m2), bez okna. Chci spíše dlažbu a obklady v světle hnědé, krémové, či béžové. Je vhodnější mít tmavší dlažbu než obklady? Koupelnový nábytek bude zřejmě bílý či kombinace dřevěného dezénu s bílou. Předem Vám velice děkuji za Vaši radu a návrhy. S pozdravem Markéta Švecová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je váš byt menších rozměrů, je vhodné volit světlejší odstíny vybavení. Světlý buk je jistě hojně používaný a velice rozšířený. Dub vždy působí honosnějším dražším dojmem, záleží opravdu čistě na Vás co je Vám bližší - obě varianty jsou dobře využitelné. Také je možné volit světlý javor, popř. v kombinaci s třešní. Můžete poté kombinovat dveře Sapeli typu Alegro (model 10 a 40), kde je možné kombinovat dva typy dýhy. Pak také podlahu a nábytek můžete kombinovat v těchto odstínech. Zárubně je pak vhodné volit tmavší. Tzn. třešeň zárubeň a ozdobný proužek v kombinaci s dominantní plochou v javoru. Podlahu bych poté volila v odstínu javoru a nábytek opět třešeň se světlým javorem (popř. s bílými dvířky). Kuchyňskou linku můžete vybrat v jednoduchém designu a dekoru čistě bílá popř. v javoru. Malou, tmavou koupelnu bych volila ve světlých béžových a smetanových odstínech (např. s kombinací odstínu cappuccino). Podlahu je vždy vhodné volit tmavší. Také můžete vše ladit do jednoho typu dýhy či dřeviny (dub, či čistě buk) - poté bych vše volila jen v jedné dýze. Také můžete kombinovat laminátovou podlahu s dýhovanými dveřmi, ale pozor na sladění odstínů.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s nejvhodnějšími barvami do obývacího pokoje s ložnicí, kuchyní i s předsíní pro mladou slečnu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vzhledem k tomu, že Váš popis daného interiéru je málo podrobný, nemohu Vám konkrétně poradit. Potřebuji další informace ohledně vybavení, použitých materiálů apod.

Dotaz   Dobrý den. Prosím Vás o radu, jaký jídelní stůl a židle zvolit v kuchyni k ořechové podlaze. Další vybavení: dveře Sapeli Note evropský javor s celými proužky, sklo Satinato bílé, kuchyňská linka v bílém lesku, okna bílá. Musíme mít v arkýři kulatý stůl. Nevím, zda má být také v ořechu. Židle zvolit bílé či bílý lesklý stůl s barevnými židlemi, nebo zcela jinak? (Můj muž nechce skleněný stůl.) Můj záměr byl trošku si pohrát s barvami a dle stolu či židlí bych pak volila obklad za kuchyní, u kterého také váhám. Které barvy se pro oživení hodí? Děkuji Vám, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych první kombinaci - stůl ořech a bílé žídle. "Oživení" bych volil formou doplňků a dekorací.

Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu, jak barevně vymalovat pokoj. Jedná se o obdélníkovou místnost s jedním oknem. Jedná se o pokoj pro "dospělé děti". Jaká je nejvhodnější barevná kombinace, pokud chceme, aby byl pokoj útulný a zároveň prosvětlený? Budou v něm též umístěny postele a skříň ze světlého dřeva. Koberec pravděpodobně zůstane původní (květinový hnědo-béžový). Uvažujeme o kombinaci oblíbené meruňkové a žluté. Je tato kombinace vhodná? Případně jaké barvy by byly vhodnější? Předem děkuji za radu, Libuše.
Odpověď  

Dobrý den, Libuše. V dotazu prosíte o radu s barvou pro „ dospělé děti“, takže půjde spíše o studentský pokoj. Pokud bude vybavení ve světlém dřevu s uvedeným kobercem, tak bych radil méně výrazný odstín žluté, spíše do světlé kávy. Příjemné bude, když se odstín z koberce zopakuje na stěně. Jistě budou v pokoji i další doplňky, které dokreslí jeho charakter. Jinak jsou meruňková a žlutá pozitivní, příjemné barvy.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pár rad týkajících se interiéru. Koupili jsme byt 2+kk, 38m2, který je již zařízen, ale chtěli bychom ho uzpůsobit k obrazu svému a moderně zařídit. V tuto chvíli bychom rádi vybavili obývací pokoj, který je společný s kuchyňským koutem - ten bychom také rádi vyměnili. V příloze přikládám foto, jak to v současné chvíli vypadá. První dotaz by směřoval na použití barev v tomto interiéru - líbí se nám výrazné barvy: např. odstíny červené, oranžové, kávové atd. Nevíme, jak kterou stěnu vymalovat, kde by měly být předěly a také nechceme, aby se prostor kvůli tmavým barvám ještě opticky nezmenšil. Co se týče samotného vybavení, rádi bychom nějakou rohovou pohovku. Tou bychom chtěli oddělit obývací část od kuchyně. Myslíte, že je to dobrý nápad? Dále si myslím, že není potřeba příliš nábytku, takže si představujeme nějakou nízkou, podlouhlou komodu, na kterou bychom umístili LCD televizor. K tomu už jen nějaké poličky, případně skleněnou vitrínku. U samotného vybavení bych se také ráda zeptala, jak jej barevně sladit nebo jaké barvy a materiály použít. Poslední dotaz by směřoval na kuchyňskou linku. Myslím si, že tato stávající je na tak malý prostor příliš mohutná. Působí velice bytelným dojmem, a tím také celý prostor zmenšuje. Jídelní stolek, který je u ní umístěn, podle mě zbytečně zabírá místo a je tak menší prostor pro chození. Prosím o radu, jaký tvar nebo jaký typ linky bychom mohli použít. Doufám, že jsem Vás příliš nezahltila svými dotazy a budu se těšit na odpověď. Děkuji. S pozdravem K. Volná.
Odpověď  

Dobrý den. Co se týče nábytku v obývacím pokoji s Vámi plně souhlasím. Plocha TV a jeden kousek doplňujícího nábytku. Máte dobrý nápad, že opticky prostor oddělíte rohovou sedací soupravou. Malby do tohoto prostoru bych volil střídmější. Možná jednu stěnu jinou, ale zbytek ve stejné barvě. Odstín kávové doplněný o kousek oranžové a dost. Kuchyňská linka nepůsobí mohutně. Možná to klame na bílé malbě.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. S manželem jsme koupili byt a rádi bychom si udělali obývák v africkém stylu. Problém je, že si nevíme rady s barvami. Jediné, co zůstane z původního vybavení, bude gauč, který je béžovo-oranžový. Obývák si představujeme v hnědých tónech (přes gauč by se dal přehoz?). Chtěla bych Vás požádat o radu, jakou barvu by měla mít podlaha a v jakém odstínu by měl být nábytek. Nechceme pokoj nějak moc zastavět, má být vzdušný s minimem nábytku. Na internetu mne velice zaujala výmalba jen jedné stěny, např. za gaučem. Tímto bych vás chtěla poprosit i o radu, jak vymalovat, případně jakou zvolit tapetu a kam. V příloze Vám zasílám jednoduchý náčrt naší představy. Jídelní stůl na obrázku v obýváku je proto, že se jinam nevejde. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, dotaz dorazil bez zmíněného náčrtu. Podle popisku se lze těžko orientovat. Nápad s vymalováním (či dekorováním) jedné stěny je jinak pěkný. Můžete zkusit i tapety.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si domek a pomalu přemýšlíme, v jakých barvách bude laděn. Kuchyň bude spojená s obývacím pokojem. Mám ráda moderní styl a barvy, ale teď jsme dostali hodně věcí z cibuláku, pomalu vybavení do celé kuchyně. Nikdy jsem cibulák v kuchyni neměla a docela by mě zajímalo, jestli jde se dá použít v moderní kuchyni. Jakou bych měla volit barvu kuchyňské linky, stěn atd.? Jaký je váš názor na cibulák? Měla bych jej použít, nebo raději nechat v krabici? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jestliže je Vám cibulák milý a blízký, rozhodně jej nevyhazujte. Jeho cena pro Vás jistě neustále poroste. Pokud k němu chcete kuchyňskou linku moderního stylu, volila bych čistou linii, bílá lakovaná dvířka v kombinaci s bílým či antracitovým korpusem a světle šedou pracovní deskou. Dominantním se tak stane dekorativní porcelán, který v ní budete používat. Pokud budete nějaký dokupovat, volte opět cibulák nebo jednoduchý design bílého porcelánu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda byste nám pomohli zařídit kompletně celý byt a poradili s vybavením. Je to kompletní rekonstrukci včetně koupelnového jádra. Nevím, kde jinde bych měla shánět designéra. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Kompletní rekonstrukce bytu bohužel přesahuje rámec naší bezplatné poradny. Můžete však kontaktovat http://www.atelier-point.com a tam domluvíme na bližších podmínkách.

Dotaz   Dobrý den, mám plovoucí podlahu bělený dub selské prkno, vybavení bytu je v barvě bílé a wenge. Je vhodné dát dveře v dekoru wenge? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě je vhodné volit dveře v dezénu, který je již v interiéru zastoupen. Pro Vás je tedy vhodný právě wenge.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak udělat koupelnu, aby nebyla příliš agresivní a aby se nám neokoukala. Chtěli bychom tmavě modrou dlažbu a zbytek vybavení ve žluté, oranžové a možná zelené. Zkoušeli jsme to různě kreslit, ale nemám na to talent. Můžete, prosím, poradit? Přiložím i foto. Obklad by měl být až ke stropu. Jedná se pouze o pracovní koupelničku, kde bude umyvadlo, sprchový kout a pračka. Také nevím, jak uspořádat obklad v koupelně v patře, kde máme trochu šikminu, ale spoustu atypických koutů. Tam mám vybraný obklad INDIE od Rako. Někdo říká, že se má obložit vše, někdo že jen kousky a zbytky pouze vybílit. Moc vás prosím o radu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je jistě možné vymyslet koupelnu, která se neokouká, ale nevolila bych právě velkou kombinaci odstínů. Volte jednoduchý styl (především u menších prostor). Koupelnu s modrou dlažbou bych kombinovala se světlým vanilkovým obkladem, maximálně bych zvýraznila jednu část (sprchový kout) v oranžovém nebo modrém odstínu. Více bych jich nekombinovala. U druhé koupelny bych volila obklad do výšky 2 m, zbylé šikmé části vybílit. Zvýraznila bych část s umyvadlem a sprchovým koutem, zbylé části spíš obložte v bílé barvě.

Dotaz   Dobrý den, budeme mít novou kuchyň s jídelnou a obývákem. Kuchyňská linka bude v bříze, pracovní deska Antik II šedý, obklad za linku bude světle šedý. Linka bude mít tvar do L, dveře odstraníme. Podlaha bude stejná v kuchyni i obýváku - lamino dub světlý. Ostatní nábytek v jídelně i obýváku chceme taky v bříze. Líbila by se mi světle šedá rohová sedačka. Chtěla jsem se zeptat, jak vymalovat obě místnosti. Jednou barvou s bílými šikminami, nebo mám kombinovat světlou s výraznou barvou? Zajímá mě hlavně jídelní kout. Zasílám odstín výmalby, ve skutečnosti je barva sytější. Přikládám foto místností se současným vybavením. Do jaké barvy ladit doplňky, polštáře, kobereček, květináče? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Mám dojem, že jsem na tento dotaz již odpovídal. V případě, že se pletu, doporučuji vždy malovat i šikminy a ladit prostor jednotně. Jedna výrazná stěna či část prostoru je dle mého vždy ku prospěchu věci. Inspiraci můžete hledat i na www.pointshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, v pořadu Sama Doma jsem viděla reportáž o Vašem projektu. Také bych ráda požádala o pomoc. Čekám miminko – chlapečka, a nevím si rady s vybavením pokojíčku, jenž má rozměr 3,5 x 3m (na kratší stěně jsou dveře). Na podlaze je tmavě hnědý ořech a sedací souprava musí byt zachována, jelikož slouží i jako postel (po rozložení má 1,4x2m). Výmalbu si představuji ve světle zelené a modré, ale nebráním se ani jinému řešení. Moc děkuji za pomoc, přikládám fotografie pokoje. Přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den, v pořadu SAMA DOMA, který uvádíte, byli moji kolegové. Myslím, že inspiraci můžete získat z výběru dětských tapet, např. na www.pointshop.cz, kde najdete konkrétní pomoc.

Dotaz   Dobrý den, budeme rekonstruovat byt 2+1. Vybrali jsme si podlahu Cocobolo světlé. Chtěla jsem se poradit ohledně barev kuchyňské linky a obývacího pokoje, který je součástí kuchyně. Také se chci zeptat, jaké byste volili barvy stěn. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych kombinaci ořechu jako další dřeviny (a dost) a přírodních materiálů v odstínu zbývajícího vybavení.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych se poradit ohledně vybavení chodby. Jde mi o barvy a styl nábytku. Na chodbě máme už tmavou dřevěnou skříň. Proti vstupním dveřím potřebuji postavit ještě jednu, kromě toho chci botník a stolek po délce jedné stěny. Nevím, jaká skříň by se hodila do už částečně zařízené chodby (vestavná skříň je ještě po původním majiteli a nechceme ji měnit). Moc děkuji, zdravím.
Odpověď  

Dobrý den. Volil bych absolutně asketické tvary v jednoduchém dekoru bez ozdob a určitě nedřevěný vzhled.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zařízení naší podkrovní ložnice. Její rozměry jsou 3,5m na 5,5m. Dveře a podlaha jsou z javoru, střešní okno buk a normální okno zlatý dub. Vymalovala jsem zeleně v kombinaci s bílou. Potřebuji koupit veškeré vybavení kromě skříní (máme šatnu), ale nevím, jaký zvolit materiál či barvu. Byla bych ráda, kdybyste mi s tím poradili. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v dubu nebo v tmavším ořechu.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu – potřebuji vědět, jak barevně sladit obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyňskou linkou. Celková plocha místnosti je 23 m2, z toho má kuchyň 5 m2. V obýváku je francouzské okno v barvě zlatý dub, které dobře prosvětluje pokoj. Podlaha je medová s třešňovým žíháním, interiérové dveře třešeň a kuchyňská linka je v barvě calvados v kombinaci s černou pracovní deskou a zástěnou. Za smetanovou sedačkou a na okenní stěně je tmavě červená malba, kterou rozjasňují smetanové závěsy, ostatní stěny jsou bílé. Jak barevně sladit jídelní stůl, obývací stěnu, konferenční stolek a kobereček pod sedačkou? Také by mě zajímalo, co si myslíte o osvětlení nad jídelním stolem. Zatím tam žádné není, protože v budoucnu plánuji obdélníkový stůl (o barvě ještě nejsem rozhodnutá). Měla bych poté zrušit jedno ze stropních svítidel? Kuchyňské, nebo obývací? Vybavení (kromě sedačky a kuchyňské linky) je prozatímní, tzv. „co kdo dal". Předem Vám mockrát děkuji za rady a těším se na odpověď. Pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osvětlení rozhodně nerušte, nad jídelní stůl však můžete pořídit nové závěsné svítidlo. Jídelní stůl bych volila v odstínu buku, v tomto dezénu vyberte i další nábytek. Koberec může být v kombinaci smetanová s bordó.

Dotaz   Dobrý den, velice oceňuji váš web s poradnou. Máme možnost částečně ovlivnit vybavení nového bytu (podlahy, dveře, vestavěné skříně, kuchyňskou linku, koupelnu). Jedná se o byt 4 + kk, plocha celkem 120m2, orientace SV, místnosti mají 40, 20, 15 a 15 m2. Okna jsou plastová bílá, vstupní dveře fólie třešeň. Domnívám se, že vzhledem k orientaci a celkové ploše bytu je možné volit sytější odstíny. Představuji si byt barevně sjednocený, působící uceleným a harmonickým dojmem. Chtěla bych sladit dveře, podlahy a nábytek. 1. Co se týká dveří: vzhledem k tomu, že vstupní - vchodové dveře jsou dány (jsou umístěny samostatně na jedné ze zdí - povrch je frézovaný, termofólie, dezén jabloň) a všechny ostatní (celkem šestery) jsou přístupné ze stejné chodby, nevím: a) jaký vybrat materiál: zdali interiérové dveře volit rovněž ve fólii, nebo (a to bych raději) v dýze b) jaký volit tvar: chtěla bych dveře částečně prosklené (ELEGANT - model 50), jen na WC celoplošné c) jakou mají mít barvu: mám dojem, že by se ke vstupním dveřím v jabloni nejvíce přiblížila dýha třešeň 2. Ohledně podlahy a nábytku: a) obývací pokoj + kk, (v něm nejsme limitováni nábytkem): v něm bude dřevěná podlaha UNIVERSAL FLOORING Rembrandt 3 pásový vzor - třešeň prime. Nevím, jaký pořídit nábytek - líbily by se mi světlé barvy, kombinace materiálů kámen/sklo. Kuchyň světlá vanilka, deska antracit, na jedné ze samostatných zdí obklad světlý kámen (písková barva), knihovna bílý lak, sedací souprava, židle v jídelní části - světlé bílé či bílá káva. Stůl jídelní – sklo, stůl konferenční v barvě blízké kuchyňské desce. Doplňky – čiré a černé sklo. b) ostatní menší pokoje: tam bude cenově přijatelnější lamino, něco „neutrálního“ (dub 1 pás) světle hnědá. Nebo je vzhledem ke dveřím možná i třešeň? Mám obavy, že kvůli množství a barvě stávajícího nábytku zde bude příliš mnoho dřeva. Tyto pokoje doplní stávající nábytek: V pokoji pro dospělého syna (15m2, světlá místnost orientovaná na jih) to bude stylový nábytek Triant (různé solitéry - psací stůl, komoda, skříň, menší knihovna - ořechová dýha mořená na „koňak“). V ložnici o ploše 20m2, která bude zároveň i pracovnou, budou repliky anglického stylového nábytku – postel, noční stolky, komoda, knihovna, bureau - barva tis (tmavá - vínově červená s delikátní strukturou). c) chodba (17,5m2): dlažba bude položena na šikmo, bude mít větší rozměr, plánuji dekor světlá vanilka nebo antracit. Nebo má být raději tón v tónu ze spektra dýhy třešně? Moc děkuji za čas, který jste věnovala mému dotazu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dveře můžete volit v dýze dekoru třešeň. Bude tak jasný rozdíl mezi vnitřními a vstupními. Hlavní představa celkového ladění prostoru je příjemná. Do dalších místností bych ale volila nábytek v buku či třešni. Ořech doporučuji do dětského pokoje, protože v něm je již tento dezén použit. Dub by k třešni neladil. Pokud chcete volit světlý nábytek, tak vyberte pouze čisté bílé lamino, ne další dezén dřeva. Dlažba na chodbě může být kontrastní - ve vanilce, nebo pokud je zde dostatek světla, tak v antracitu. Nábytek by mohl být v třešni jako dveře.

Dotaz   Dobrý deň, prosím o radu. Prerábame starší rodinný dom. Dvere sme si vybrali Sapeli - Tenga americký orech + k tomu okná orech.Akej farby voliť podlahu? Uvažujeme nad laminátovou podlahou vzor hruška madeira. Akej farby voliť steny a nábytok? Ak by som chcela tmavý nábytok,voliť radšej svetlejšie okná a dvere?
Odpověď  

Dobrý den, vámi zvolená kombinace amerického ořechu a hrušky je hezká. Další vybavení interiéru bych volil v barvách, které jsou v těchto dřevinách obsažené. Vzhledem ke hrušce tedy v teplých odstínech – vhodná je např. žlutá či oranžová, nebo také jemné tóny béžové a šedivé.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych zmodernizovala obývací pokoj (4x5m), který je propojení s kuchyní. Nábytek je hnědý v rustikálním stylu, sedačka také hnědá s květy. Na kousek stěny bych ráda dala nějakou moderní tapetu. Nevím, zda volit barevnou, nebo jen třeba černobílou (tu bych kombinovala s barevnými doplňky). Do kuchyně plánuji nový jídelní stůl, který by měl ladit s ostatním vybavením. Líbily by se mi bílé židle. Děkuji za radu, Zdenka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit decentní vzor tapety v jemném odstínu, aby vynikla sedací souprava s květem (např. http://www.tapety-folie.cz/tapeta-vliesova-la-vida-c0373010/d-71207/). Doplňky je dobré vybírat v odstínu tapety, přičemž můžete používat různé sytosti dané barvy.

Dotaz   Prosím o radu ohledně výmalby a zařízení v zádveří a hale. Zádveří má menší okno (je v bílé barvě, stejně jako hlavní dveře). Dveře do haly jsou posuvné v barvě ořechu s prosklením v bílém satinatu, na zemi je velkoformátová dlažba ve světle šedém kameni. Z vybavení plánuji vestavěnou skříň v alu rámu se sklem v bílém lakobelu a jemným čokoládovým pruhem, a k tomu menší komodu v dekoru ořechu či wenge. Je tato kombinace vhodná, a jakou barvou na stěnách ji doplnit? V hale, která je přibližně tvaru čtverce, je schodiště v kombinaci ořechu a nerezu, hala je středně osvětlená. Jakou barvu na zdi použít, aby se prostor co nejvíc prosvětlil? Děkuji mnohokrát za radu.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály a kombinace jsou zcela jistě velice vhodné, moderní a nadčasové. Komodu volte v materiálu wenge, který dodá interiéru na zajímavosti. Pokud chcete halu a zádveří prosvětlit a zároveň osvěžit, volte pro výmalbu světe žlutou či zelenou limetkovou barvu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se poradit, jak barevně řešit vybavení v rodinném domku. Prostor kuchyně a obýváku je ve tvaru L. Naproti kuchyni je schodiště, které bude samonosné dubové. Líbí se mi jednoduchost, nejsem až tak pro úplně moderní design. Mám ráda jednoduché linie, světlé barvy, aby vše plynulo… Nemůžu se rozhodnout, jak barevně řešit kuchyni s ohledem na dubové schodiště. V kuchyni bude dlažba, v obýváku plovoucí podlaha. Okna jsou bílá. Kuchyni bych chtěla světlou, ale ne bílou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit v dubu popř. v kombinaci s dubem běleným, světlým cocobolem nebo javorem. Taktéž další části vyberte v odstínu dubu, světlého dubu a javoru. Podlahu bych doporučila v přírodním dubu. Dlažbu poté můžete udělat v šedém dekoru, pracovní desku taktéž šedou a obklad by mohl mít světlý nádech smetany či šedé. K těmto odstínům poté zvolte jakýkoli odstín výmaleb.

Dotaz   Dobrý den, v únoru jsem sledovala pořad Sama doma, kde jste mluvili o těchto stránkách a možnosti nechat si udělat návrh vybavení pokoje. Poskytujete stále tuto službu a kolik by stála? Děkuji za odpověď, Svobodová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Rady obecnějšího charakteru - sladění podlah, nábytku, dveří, výmalby apod. poskytujeme zdarma v rámci této poradny. Pokud však nemáte konkrétní představu, co se týká rozmístění nábytku, výběru barev atd., a potřebujete celkový návrh interiéru, je dobré oslovit na komerční bázi konkrétního designéra.

Dotaz   Dobrý den. Stavíme podkrovní dům a rádi bychom sladili všechny přízemní místnosti do jednoho stylu - vybavením i barevně. Při výběru vybavení se zaměřujeme na moderní styl a barvu wenge. V příloze zasílám návrh kuchyně v barvě wenge, podlaha má mít stejný odstín jako kuchyně. Kuchyně je spojená s obývacím pokojem. Okna máme ze tří světových stran, z toho jsou dvě okna francouzská (viz. příloha půdorys). Je možné takto barevně sladit kuchyň s podlahou a s obývacím pokojem? Co doporučíte za podlahovou krytinu? Rádi bychom dali na celou plochu laminátovou plovoucí podlahu. Jakou barvou vymalovat zdi a jakou barvu dát nad pracovní desku, abychom prostor osvěžili? Přemýšleli jsme o tmavě růžové nebo tmavě červené (do fialova). Děkuji za rady.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte tmavý odstín wenge na kuchyňskou linku i na podlahu, volila bych pro oddělení těchto dvou částí světlý sokl pro linku. Mohl by být v barvě pracovní desky. Co se týká výmalby, doporučuji dva odstíny – zkuste kombinovat světlé cappuccino a nějaký výrazný odstín – lila, tyrkysovou… Pokud zvolíte nábytek v obytném prostoru také tmavý, vyberte podlahu světlou (bělený dub nebo javor).

Dotaz   Dobrý den. Chystáme se koupit nové vybavení do obývacího pokoje a já moc prosím o radu, jakou zvolit barvu sedačky, nábytku a stěn. Obývací pokoj je spojený s kuchyňským koutem. Kuchyňská linka je bílá lesklá s šedou pracovní deskou a obkladem. Plovoucí podlaha a dveře jsou v dekoru dub (viz. foto). Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sedačky, zkuste z ní vytvořit výrazný solitér pomocí designového potahu. Velmi pěkná by byla kombinace pruhů v šedivé, zelené apod. Z široké nabídky designových látek si můžete vybrat na www.POINTshop.cz. Zelenou můžete pak uplatnit i na dalších doplňcích, třeba na lokálním koberci. Světle žlutou výmalbou v obou místnostech docílíte svěžího dojmu v celém prostoru. Na stěnu za pohovkou by se hodila také designová tapeta. Pro nábytek zvolte zebrano nebo teak v kombinaci s lacobelem.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou podlahu zvolit ke kuchyňské lince v kombinaci alabastru a běleného dubu. Kuchyň je propojena s obývacím pokojem, kde je vybavení v barvě ořech (knihovny, stolek) a světlá sedačka. Děkuji!
Odpověď  

Dobrý den, do celého prostoru bych doporučoval jednotnou podlahu, aby interiér působil uceleně. Využijte barev, které jsou již obsažné ve stávajících dekorech a navažte na ně i v případě podlahy. Dekor teaku, olivy ale i běleného dubu bude vhodný.

Dotaz   Dobrý den, Prosím jaký je Váš názor na vybavení sprchového koutu - bez vaničky, jen oddělen posuvnými dveřmi. Nevím zda doplnit sprchovým panelem, též vídám pevnou hlavici a k tomu ruční sprchu nebo jen sprchu. Děkuji za názor. Jana
Odpověď   Dobrý den, sprchy bez vaničky jsou moje oblíbené provedení. Je náročnější na detail provedení, ale mnohem jednoduší na údržbu. Cílem je v prostoru sprchy vytvořit co nejméně ploch potřebných udržovat a čistit. Takže podomítkové provedení je nejvhodnější pak panel jednoduchý bez výstupků no a na třetím místě sprcha horní v kombinaci s ruční sprškou.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se rekonstruovat kuchyň a proto prosím o doporučení barvy podlahy, která by byla "univerzální" pro další zařizování - mám malé děti proto asi z PVC, ale raději bych volila barvu , ne imitaci dřeva... Kuchyň je propojena s obývacím pokojem a veškeré vybavení budeme výhledově pořizovat nové - líbí se mi tmavší dřevo. V kuchyňské lince budou použity volně stojící nerezové spotřebiče, interiérové dveře jsou z bukové dýhy. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit také z přírodního linolea, v odstínu světlém krémovém, smetanovém, či cappucino. Prostor se opticky nezmenší a je možné k těmto odstínům volit jakýkoli další odstín nábytku.
Dotaz   Znovu k dotazu již z minulého týdne. Mám problém s volbou dveří do přízemního RD a stejně tak s volbou nábytku. Hrůza..Kuchyň mám v barvě světlá třešeň je spojena s obýv. pokojem, kde je na podlaze masiv lamelky dub mozaika - přírodní olej vosk.Teď máme kupovat stůl, židle a nějaké nižší skříňky do obýv. pokoje.Tím, že jsem dala kuchyň do třešně (volila jsem z důvodu, že okna jsou třešeň), tak vůbec nevím jak sladit ten dub na podlaze s nábytkem a stejně tak nevím jaké dveře. Kuchyň je do obýv. pokoje otevřená. Konkrétně třeba jaké odstín dveří Sapeli ať již lamino nebo dýha. Jsem z toho dost nešťastná a teď vím, že bych kuchyň v třešni už nedala.Kdyby šly vložit fotky,tak je mám k dispozici. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Fotografie můžete uložit v dotazu v poradně, ne v chatu. Opravdu kombinace třešeň a dub není vhodná. Dveře proto jistě nevolte v třešni ale v odstínu ladícím k dubu - světlé javorové nebo tmavé wenge, popř. dubové, pokud se nenachází v blízkosti kuchyňské linky. Volte dveře hodně prosklené ať se odlehčí a dubové dýhy není tolik (např. LOTOS, NOTE, TENGA). Nábytek bych poté volila v javoru nebo wenge, podle volby dveří. Vše ale záleží na konkrétním typu prostoru a jeho vybavení. Zda je v moderním, či klasičtějším stylu.
Dotaz   No bohužel nerozhoduji o tom jen já, přítel si představuje tmavě hnědé dveře dekor dřeva. Odstín mu dokážu vymluvit, bílé dveře nikdy neprojdou. Co se týče oken, jakou barvu parapetu volit - v barvě oken? Jakým způsobem volit vybavení v místnostech - vzhledem k barvě oken?
Odpověď   Dobry den Parapet bych udelal stejny jako okna. Nabytek nevztahujte k oknum, nesouvisi spolu.
Dotaz   Skleněné by se mi líbily, ale bohužel se nikam moc nehodí. A bílé nesvolí partner. Chce dekor dřeva. Poradíte mi,jaký zvolit odstín?
Odpověď   Záleží na dalších doplňcích a vybavení jako podlahy, nábytek. Ale v podstatě by se ke všemu mohl hodit dekor javoru, popř. břízy.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji šatnu oddělenou od ložnice dveřmi z mléčného skla. Podlaha je ořech. vstupní dveře do ložnice javor. Jak byste volila materiál vybavení šatny - nabízí se bílé lamino (levnější) nebo lamino ořech či javor ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je to samostatná část můžete volit levné bílé lamino. K sjednocení interiéru ale můžete volit také javor.
Dotaz   Dobrý den, jak byste vybrala vybavení šatny, navazuje na ložnici. Podlaha ořech, v ložnici je nábytek dub. Dveře jsou myslím bříza (světlé). Prostor bych oddělila mléčným sklem a vybavení váhám zda v ořechu, bílé nebo jako dveře. Lenka
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych vybavení v dubu.
Dotaz   Dobrý den, v jaké úpravě byste volila skříň/šatna v prostoru, kde podlaha je ořech am. a dveře javor ? Myslím jak dveře a jak vnitřní vybavení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych korpus javor a přední dvířka v lacobelu (bílý) v kombinaci s pásem v ořechu popř. čistě javorová dvířka se zrcadlem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby pracovny. Ta je o velikosti asi 15m2, dveře prosklené satinatem ,se zárubněmi v barvě ořechu,podlaha světle šedá dlažba, vybavení chci v dřevěném dekoru wenge- stůl a nějakou odlehčenou rohovou knihovnu v bílé barvě, jaké barevné odstíny zvolit na zdi s jednou dominantní barvou za knihovnou?místnost je méně světlá díky zastínění terasou. děkuji
Odpověď   Dobry den Pouzil bych spise nejake odstiny v zlutohnedem spektru. Za knihovnu bych dal nejakou zajimavou tapetu - podivejte se napr. na www.POINTshop.cz
Dotaz   Děkuji za odpověd.Ještě se zeptám.Neznáte nějaký internetový obchod,kde by se dali zakoupit krásné doplnky a nějaké vybavení do novostavby?
Odpověď   Dobrý den přeji. Např. obchody a inspirace: http://www.dokuchyne.cz/, http://www.joy.cz, http://www.vsedobytu.cz/interierove-doplnky/
Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych od Vás radu ohledně zařízení dětského pokoje pro 2letého chlapečka.Pokoj je orientovaný na severo východ.Okna jsou tmavý zlatý dub,dveře Tenga dub americký-velká část prosklená,podlaha laminátová dub bělený. V pokoji je podpěrný sloup mořený na ořech.Vybíráme po stel do pokoje.Vyrábějí ji v dekoru buk,javor a čokoládový odstín.Pro který se máme rozhodnout?A jak doladit barevně pokoj ?Dítě je živější.Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze pro detske pokoje jsou hezci barevne dekory, ne dekory dreva. Vhodne doplneno o doplnky a dekorace pokoj bude vypadat vytecne. Jestlize mate dvere, okna, podlahu ve dreve snazte se, aby zbytek byl barevny. Mrknete se na www.POINTshop.cz - zde nalezne inspiraci pro vybaveni detskych pokoju
Dotaz   Hezký den. Potřebovala bych poradit ohledně barev a vybavení obývacího pokoje. Ten je směrován na jižní stranu, kde jsou balkonové dveře a jedno okno, další okno směřuje na západ. Obývák je propojen s kuchyní a zatím z něj vede taky provizorní vchod na chodbu. Celkově má místnost půdorys ve tvaru písmene L. Budeme mít černošedou sedací soupravu, bude moderní hranatá a máme k ní objednané polštářky se žlutou výšivkou. Momentálně máme krémový koberec, do budoucna počítáme s dřevěným dekorem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu, doplňky a další dekory bych volila v kombinaci bordó, cappuccinové, šedé a světlého javoru, břízy nebo tmavého ořechu či wenge.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně volby barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak :o) Obývák je podlouhlý, viz foto, jedno okno na východ, druhé okno s balkonem je na jih, co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konfereční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky, no a možná nějakou pidi knihovničku. A zásadní otázkou zůstává také podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světle barvě,tak jak se to kdysi dělalo, tak vzhledem k tomu, že se nám líbí spíše nábytěk v tmavší barvě,tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, tak zhlediska údržby je koberec dost nepraktický, jedině kousek jako dekorace. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v nadčasové lila barvě. Volila bych tento odstín proti oknu a jakoby v nice za světlejší sedací soupravou. Konkrétní plán rozvržení nábytku je nad rámec této online poradny. Dotaz můžete poslad do poradny emailové.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně výběru barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak. Obývák má tvar obdélníku, viz foto, jedno okno je na východ, druhé s balkonem je na jih. Co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konferenční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky. Možná i nějakou malou knihovničku. Zásadní otázkou zůstává podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světlé barvě, tak jak se to kdysi dělalo. Vzhledem k tomu, že se nám líbí nábytek v tmavší barvě, tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, takže by to z hlediska údržby bylo dost nepraktické. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedačku bych umístila do "niky", naproti ní televizní sestavu s knihovnou, u balkónových dveří může být pracovní stůl. Sedací souprava může být světle šedá, výmalba niky a stěna za televizí (jen její část) v odstínu lila. Zbylé části nechte v odstínu cappuccino. Jako dekor nábytku volte ořech a světlý lak, podlahu můžete namořit také do ořechu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila o volbě vhodné barvy podlahy do kuchyně, která je spojená s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v provedení wenge-bílá. Jakou barvu zvolit pro kuchyňskou část? Doporučujete oddělit kuchyň jinou krytinou (dlažbou) od obývací části včetně jiné barvy - jaké barvy by bylo vhodné nakombinovat, aby se nebily? Žádné další vybavení zatím není. Zvažujeme použití marmolea. Doporučujete mít stejnou barvu podlahy v přípojné chodbě jako v obývacím pokoji? Děkuji
Odpověď   Dobry den osobne preferuji neoddelovat podlahou kuchyn od obyvaci casti. Podlaha v kuchyni neni nejak vyrazneji namahana. Drevena podlaha je do obytneho prostoru nejidealnejsi
Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu ohledně obývacího pokoje v paneláku. Mám tři dotazy, první se týká volné stěny nad sedačkou. Rozhodli jsme se pro obraz: jaká barva by v něm měla být dominantní, jestli jeden velký obdélník, nebo raději více menších? Druhý dotaz je na okno - chtěla jsem, aby působilo vzdušným moderním dojmem – mám volit záclonu přes celé okno, nechat to, jak to je, nebo výraznější závěsy? Třetí dotaz je na dveře a zárubně. Chceme si je pořídit od Sapeli. Jedná se o dveře do ložnice, ty vedle televizní obrazovky, druhé zárubně do předsíně chceme vybourat. Pro nedostatek místa v ložnici musí být dveře lamelové. Prosím, poradíte mi s barvou, případně typem, který by se ke zbytku vybavení hodil? Další dveře v bytě už budou pouze v předsíni (koupelna,WC, vchodové), a nevím, zda mají i ty barevně ladit s těmi lamelovými v obýváku. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře do interiéru bych volila v čisté linii bílé barvy nebo ve wenge, aby ladily k nábytku. I ostatní dveře by měly být ve stejném dekoru. Co se týká okenního překrytí – doporučila bych jednotnou záclonu přes celé okno nebo tzv. záclonovou lehkou římskou roletu. Co se týká obrazů: obraz je důležité volit dle toho, jak Vás zaujme, jaké je to umělecké dílo. Můžete být jeden, nebo i více různě velkých děl rozmístěných po stěně. Odstíny můžete volit zelenkavé, béžové cappuccinové, čokoládové nebo výrazné červené.
Dotaz   Dobry den, v novostavbě mám trámy ze smrkového a jedlového dřeva. Jakou barvu plovoucí podlahy (jaký typ dřeva) byste mi doporučili a jakou barvu by měly mít dveře a zárubně? Má mít podlaha výrazně dřevený vzhled (jako prkna), nebo byste se spíše přiklonili k méně výraznému vzoru?
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu a dveře bych volila ve stejném dekoru - dubu nebo smrku. Nemusíte volit výrazný velký dekor. Při výběru berte ohled také na to, v jakém stylu a materiálu plánujete vybavení a nábytek.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně barev v ložnici. Zatím tam není vybavení, jen tmavší modrý koberec a železná postel. Nevím si rady s barvami na zeď. Chci, aby místnost byla útulná, když je tam ten modrý koberec. Nebo by bylo lepší změnit barvu koberce? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud ponecháte koberec, tak mě napadá použití stejné tmavě modré barvy na stěnu za postel. Zbylé části nechte v jemné tlumené béžové.
Dotaz   Dobrý den, do místnosti o rozměrech 6,3 m x 3,4 m (viz. plánek) bychom potřebovali umístit obývák a současně ložnici (příp. jen manželskou postel). Můžete mi prosím poradit s uspořádáním? Jediné vybavení, které zatím máme koupené, je sedačka do "L" 1,7 x 2,3 m. Zároveň by mne také zajímalo, jak vyřešit úložné prostory na oblečení pro dva dospělé. Jedná se o byt v panelovém domě. Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, ve Vašem případě by bylo vhodné využít rozkládací postele ve formě pohovky nebo v rámci vestavby do skříně. Tyto možnosti se dnes v podobných prostorách často uplatňují, protože šetří tolik potřebný prostor. Sedačku do L bude tedy vhodnější umístit do rohu nebo vedle vstupu do místnosti vlevo, kratší stranou do prostoru tak, aby opticky oddělovala vstup.
Dotaz   Dobrý den,nyní jsme zrekonstruovali RD a chystáme se na vybavení. Jsme před výběrem podlahy. Okna máme v barvě zlatý dub z obou stran, ve všech pokojích kromě ložnice se objevují trámy, které jsou namořeny na hnědo, aby ladily k oknům. Bohužel se nemůžeme rozhodnout jakou podlahu zvolit, jelikož bychom chtěli podlahu do všech místností stejnou. Líbil by se nám ořech, ale pokojíčky pro děti nejsou moc velké, proto máme strach, aby nepůsobily tmavě. Je možné dát do obývacího pokoje s kuchyní a navazující velkou chodbou(jsou tam 3 trámy)podlahu ořech a do dětských pokojů světlou nebo je lepší všude položit světlou podlahu, aby trámy vynikly a k oknům ladit tmavý nábytek? Libila by se nám podlaha v barvě jasan, javor, bělený dub.Prosím o radu, která z variant je vhodnější a případně jaký nábytek, kuchyň a sedačku zvolit. Mnohokrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokud je to možné, volil bych podlahu co nejvíce jednotnou. Jasan nebo bělený dub není zcela jistě špatná volba. Obě verze jsou velmi pěkné a elegantní podlahy. Svěltých dekorů se nebojte ani v obývacím pokoji, nábytek např. potah pohovky pak volte v šedivých, zelených ale i fialových odstínech apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak vymalovat obývací pokoj. Místnost je velká 4 X 5 metrů, okna jsou směrována na jižní stranu. Na podlaze jsou světlé parkety, nábytek je ze dřeva v barvě zlatavě -medové a sedací souprava je v barvě terakotové. Díky za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je celkové vybavení laděno do teplých odstínů, olila bych pro jeho částečné utlumení odstín cappucinový až jemný šedý v kombinaci dvou sytostí.
Dotaz   Dobry den, chci se zeptat na podlahu v pokoji. Koupila jsem byt v panelaku, kde je vsude plovouci podlaha, barva tmavsi hneda, vzor, drevo. Pouze v jedne mistnosti(budouci obyvaci loznice) neni nic. S pritelem jsme se dohodli na jedne zdi vinove (tam kde bude sedacka), ostatni malba bila. Ale ted nevime jakou podlahu. Ja jsem pro svetle PVC neutralniho dekoru, pritel hnede drevo. Ostatni nabytek je vinovo-svetla rohova sedacka, 2x kreslo Atlanta-olse (ohybana kresla), dvoulouzko si chceme koupit take svetlejsi (mame radi drevo, ratan). Prozatim mame obyvaci stenu barvy svetlejsiho orechu (casem si chceme koupit novou, vinovou nebo svetlou, lesklou:) a jeste nas ceka vyrobit na zakazku delici stenu mezi sedacku a budouci dvouluzko, kde se take nemuzeme shodnout. K jake podlaze by jste se prikllonili Vy? Barva delici drevene steny(regalovy styl) by mela byt jako podlaha?...PVC je pro nas cenove dostupne, dle meho nazoru mekci a prijemnejsi nezli plovouci podlahy.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v tmavém dekoru ořechu, v dekoru obdobném ostatních místností. Co se týká dalšího vybavení volila bych bílý lesklý nábytek v kombinaci s vínovou.
Dotaz   Krásný den, předem se omlouvám za takhle obecnou otázku, ale opravdu nevím kudy kam. Stavíme domeček, kuchyň bude ale relativně malá (2,6m x 3,5m), jak vidíte v příloze. Nevím, jak tam uspořádat vybavení. Přítelův sen je americká lednice, ta musí být v připraveném výklenku vpravo dole. Já bych si zase přála mít troubu ve výšce, ne u země, ale nevím, zda může být trouba vedle lednice. Na protější straně je komínová zeď (zabírá asi polovinu celé té plochy), z jejíž druhé strany bude krb v obýváku. Chtěla jsem na ní umístit digestoř a varnou desku. Ta zeď pokračuje barovým pultem, pod oknem jsem plánovala dřez a možná i myčku. Jsem opravdu ztracená – poradíte, jak byste to udělali vy?
Odpověď   Dobrý den, Vaše kuchyň je opravdu malá. Dispozice by měla být ale i přesto vzdušná, aby se Vám v ní dobře vařilo. Není tedy dobré zastavět celou plochu na maximum, podle Vašeho popisu je však vše v pořádku. Pokud bude trouba vestavěná a dobře izolovaná, není problém ji přímo umístit vedle lednice.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jaký dekor dveří zvolit k plovoucí podlaze v dekoru světlý javor nebo bříza? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. K této podlaze můžete volit velkou škálu dřevin – od dekoru, který už je na podlaze, až po tmavý ořech, wenge, dub. Záleží také na volbě dalšího vybavení místností. Nadčasové budou také bílé dveře či dveře celoskleněné.
Dotaz   Dobrý den ,v novém rodinném domku chci zařídit koupelnu . Rohová vana , umyvadlo i sprchový panel bude v černé barvě . Můžete mi prosím poradit jakou zvolit barevnou kombinaci dlaždic a dlažby ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Variant k neobvyklé černé barvě sanitárního vybavení je mnoho. Můžete volit čistý styl v kombinaci s bílou světle šedou až černou barvou obkladu. Popř. Prostor můžete oživit výraznější barvou červené, nebo oranžové či jakékoli další pastelové barvy. Také bych možná uvažovala o barvené hydroizolační stěrce pandomo.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně malé koupelny (4,16 m2, malé okno). Z vybavení tam bude jen WC, sprchový kout, umyvadlo. Potřebovala bych poradit, jaký formát obkladů se hodí. Spíš malý? Co se týká barvy, chtěla bych použít nějakou kombinaci s bílou kvůli optickému zvětšení. Bylo by možné zkombinovat dokonce tři barvy? Nebo mám raději vybrat jen dvě? Uvažuji o bílo-hnědé a bílo-šedé. Líbí se mi však také spojení bílé, tyrkysové a čokoládové. Předem díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte raději méně dekorů a barev. Volila bych bílou a šedou, které vytvoří nadčasový vzhled. Formát můžete použít velký, ale tak, aby nebyl na jedné stěně jen jeden či dva celé obklady. Pro optické rozšíření volte obklad na ležato a spíš v lesku.
Dotaz   Dobrý den, mám obdélníkový pokojíček a potřebovala bych poradit s výmalbou. Chtěla bych, aby místnost působila větším dojmem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych kratší stěny ve výraznějším odstínu (oranžová, lila, zelená - dle vašich preferencí a také v návaznosti na barevnost vybavení) a dvě delší v jemném nádechu neutrální béžové či šedé. Opticky se tak pokoj zkrátí.
Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně barvy interiérových dveří do obýváku, dětských pokojů, ložnice a koupelny. Podlaha bude v celém domě stejná (Quick-Step Eligna U1184 - bílá popelavá prkna). Dlažba v koupelně a v přesíni bude RAKO Defile světlá, obklad pak kombinace světlé a tmavé.Kuchyňskou linku máme navrženou od Hanáka (korpus ořech, dvířka - folie beige leklá + folie ořech - boční strana dvířek). Pracovní deska a prostor za pracovní deskou je v barvě v barvě ořechu. Okna jsou barvy hliníkové až šedé. Ve stejné barvě budou laděny i vchodové dveře. Vnitřní nátěry budou bílé, nepředpokládáme barevné provedení. Vybavení v pokojích bude laděno spíše ve světlých odstínech. Dodavatel stavby nám doporučil výběr interiérových dveří od SAPELI. Jakou barvu tedy zvolit? Děkuji za Váš čas a odpověď S pozdravem Kamila V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čistě bílé dveře popř. lesklé bílé s hliníkovými doplňky dveře GLANZ popř. dveře v kontrastu s podlahou v ořechu. Pokud ještě plánujete nábytek alespoň někde v ořechu či čokoládovou sedací soupravu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nový byt 3+1 a v celém interiéru chceme podlahu Texline Bosco Clair. Nevíme však, jaký dekor dveří zvolit. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, záleží na dalším vybavení interiéru, ale mně by se líbily nedřevené dveře. V bílém nebo velmi světle šedém laku.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jaký dekor a barvu kuch. linky mohu sladit se stávajícím vybavením: dveře a podlaha - buk, jídelní stůl a židle - dub, rohová lavice - bílé postranice, lednice, myčka, mikrovlnka (nejsou vestavné) a odsávač - bílé. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílou kuchyňskou linku v kombinaci s šedou nebo bukovou pracovní a zádovou deskou.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na barvu dveří, parapetů a podlahy (dlažba). Jedná se o celé spodní patro (obývák vč. jídelny, kuchyň, chodba, šatna). Jediné vybavení je nová kuch. linka v barvě wenge s vanilkou a svetlou prac. deskou
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit dlažbu tmavou až ve wenge. Dveře pak bílé, javorové, nebo z břízy či běleného dubu. Okna bych volila buď tmavá wenge nebo bílá.
Dotaz   Dobrý den,ložnice i dětský pokoj jsou laděny do světlých barev,podlaha javor,nábytek buk,ale dveře jsou tmavý teak,takže působí moc výrazně a neladí s vybavením pokojů. Lze dveře nějak potlačit, sladit s vybavením nebo je máme vyměnit? Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nechcete měnit nábytek nebo podlahu za dekor dveří pak je to větší problém. Jedinnou možností je výmalba ve výrazném odstínu vycházejícím z odstínu dveří, tím dveře se stěnou skoro splynou.
Dotaz   Dobrý den,rada s volbou barev-obývací pokoj spojený s kuchyní-tvar obdélník,8x5m.Současné vybavení-podlaha Kronotex Dynamic-Borneo teak.Ssedačka, křesla smetanová.Mám ráda rovné, čisté linie,tóny.Jaké barvy zvolit-kuch.linka,tapety,závěsy,doplňky?
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych volila v kombinaci korpus v teaku a také pracovní a zádovou desku a horní část v bílém lesku spodní dvířka také bílá. Doplňky pak můžete volit v olivové a jemné šedé barvě, tak i výmalbu, za televizí oliva a zbylé části jemné šedé (šedobéžové), odstín vycházející ze sedačky. Tapetu pak v podobném dekoru jako je na sedačce ale volila bych ji jen jemnou šedou či béžovou vliesovou.
Dotaz   Děkuji za odpovědi. Pokud je postel z masivu, doporučila by jste udělat vestavěné skříně z lamina nebo v lesku? Zeptala bych se ještě i obecněji - to, zda lesk nebo lamino, záleží jen na vkusu nebo i na ostatním vybavení (např. korková podlaha)?
Odpověď   Dobrý den přeji. Záleží na všem. Ale kontrastnější je lesklý nábytek k masivu.
Dotaz   Dobrý den,potřebuji názor ohledně dovybavení místnosti,která je kuchyní a obyvací místností.Kuchyně korpus cordoba oliva světla,dvířka světlounce béžová matná.Podlaha Fatra click karpatský dub,dveře tmavší jasan.Jakou barvu ostatního nábytku?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych nábytek v kombinaci dekorů kuchyňské linky.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak sladit v celém domě patrovém záclony a hlavně barvu závěsů. Máme v domě 7 oken na východ.Chtěla bych aby to hezky ladilo abych v jednom okně neměla zelenou a v druhém žlutou atd....jakou barvu mi doporučíte?
Odpověď   Dobrý den přeji. Záclonu bych volila jednpduchou průsvitnou bílou bez dekorací. Závěsy a jejich odstín závisí na dekorech vybavení, barev výmalby a doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, ložnice orient. SZ, dveře lamino ořech, otevírání ven, vybavení postel s mořeného masivu třešeň (trochu do oranžova- B5). Jaký by jste doporučila celoplošný koberec? http://www.gwdesign.cz/dowload/barvy-2.pdf
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc jemný béžový, smetanový či šedý koberec.
Dotaz   Dobrý den,podlahaKorek,dveřeOřech,kuchyňMagnolie,deskaOřech(vzhledemKeKvalitě materiálu trošku jiný,než dveře,jako korek dorůžova),sedačky kůžeKrémové(altweiss),4židle v barvěSedačky,2limetkověZelené. V jaké barvě by jste doporučila ostatní vybavení?
Odpověď   Dobrý den přeji. Již nyní máte použito hodně dekorů a proto nábytek ostatní slaďte s nábytkem současným ořech, magnólie.
Dotaz   Dobrý den,rozhoduji se nad vybavením nábytku do obyváku,a to mezi provedení bílá vysoký lesk a nebo světlé dřevo. Jedná se o místnost tmavou,kam nesvítí sluníčko.Zajímá mě,jak je vnímán nábytek ve vysokém lesku ve srovnání s nábytkem ve světlém dřevě
Odpověď   Dobrý den přeji. Obojí dekory prostor neztmaví. Světlé dřevo nepůsobí třeba tak "chladně", čistě. Vysoký lesk odráží do prostoru světlo a tím jej více prosvětluje.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu jak vymalovat kuchyň s jídelnou o rozměru 8 x 4 m. Kuchyňská linka je červeno-bílá, horní skříňky bílé a spodní červené. Na podlaze ze světle šedá dlažba. Jaké dřevo, světlé nebo tmavší použít na vybavení jídelny nábytkem. D
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete volit nábytek v běleném dubu, javoru, bříze či tmavém wenge. Popř. lépe čistě bílý nábytek v kombinaci s výmalbu červené a šedé.
Dotaz   Dobrý den, máme propojenou kuchyn s obývákem, vybavení obýváku viz foto. Kuchyn bych chtěla bílou, ale nevím si rady jak sladit pracovní desku v kuchyni a jaké lino do těchto místností vybrat. Můžete mi prosím poradit?? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku volte šedou nebo wenge. Podlahu wenge, nebo dub stříbrný. Příp. bělenou podlahu.
Dotaz   Dobrý den, máme propojenou kuchyn s obývákem, vybavení obýváku viz foto. Kuchyn bych chtěla bílou, ale nevím si rady jak sladit pracovní desku v kuchyni a jaké lino do těchto místností vybrat. Můžete mi prosím poradit?? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Odp. viz níže.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně barev nábytku,vybavení-gauč,bar.židle,stůl a židle a dekorací.Máme kuch.+ob.pokoj.Dveře třešeň,okna cherry amareto,pl.podl.buk,linka korpus třešeň+dvířka buk.Výmalba bílá+dvě stěny v ob.části proti sobě capucino.Děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek v obytné části volte v dekorech jako kuchyńskou linku. Sedačku bych volila béžovou, bílou, smetanovou či šedou. Dekorace pak v khaki a cappucino či šedá.
Dotaz   Dobrý den, rekonstruuji byt a budu zařizovat komplet vybavení (dveře, podlahy, linka...). Líbí se mi linky Ikea (krémová Stat, např. s deskou z masivu dub, buk) a ráda bych zachovala nábytek ze světlého masivu v pokoji. Jakou zvolit barevnost? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Dveře a podlahu bych volila vdubu a taktéž pracovní a zádovou desku kuchyňské linky. Příp nábytek světlý krémový. Příp pokud máte z masivu nábytek např. z dubu pak můžete volit světlou pdoalhu i dveře v javoru či bříze.
Dotaz   DObrý den,mám dotaz ohledně koupelny,široká je 2m a dlouhá 3m je tato velikost vhopdna na umístění jak sprchového koutu,umyvadla,tak vany která by byla v prostoru bez obložení,nabo raději volit klasiku vanu k jedné zdi a obložit? Moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Velikostně zde je prostoru dostatek pro obojí na konkrétní řešení a umístění sanit. vybavení bych musela znát půdorys.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře