Pragointerier

schodiště - zábradlí

Dotaz   Ráda bych zmodernizovala a "zateplila" schodiště. Dům je postaven v 50. letech, schodiště je mimo obytný prostor, stupně i mezipatro jsou z šedého terasa. Zábradlí je trubkové o průměru 40 mm. První čtyři schody jsou točité a počátek zábradlí je zaoblený. Viděla jsem schody polepené PVC a hrany, které se mi moc nelíbí, protože svou šířkou zaberou velkou část nášlapné plochy. Zábradlí bych chtěla zachovat pro jeho pevnost. Šlo by obložit (zakrýt) dřevem? Nebo schody jen vybrousit a zábradlí natřít pastelovou barvou, ne slonovou kost. Investovala bych 30-50 tisíc. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, schodiště by samozřejmě šlo obložit dřevem, ale každý nášlap má zhruba 3 - 4 cm. Tím pádem se Vám zvedne výška prvního schodu a sníží se výška posledního schodu. S obkládáním schodiště by byl v tomto případě veliký problém. Dalším problémem je také cena, protože tento obklad by stál min. 50.000Kč (záleželo by samozřejmě na tvaru schodiště a nášlapných stupňů). Z těchto důvodů bych proto doporučila použít podlahu dřevěnou nebo laminátovou. Boční detail je pak třeba zalištovat, a to lištou kovovou nebo dřevěnou subtilní.
Druhou možností řešení je použití dřevěných stupňů i podstupňů, díky nimž se ráz schodiště výrazně opticky změní a pocitově se zateplí. V detailu z boční strany můžete použít spojení na pokos. Rekonstrukce zábradlí je možná novým nátěrem, nebo kvalitnější je ho demontovat a nechat v galvanizovně povrchově pokovovat. Doporučuji použít dřevěné madlo.
Dotaz   Dobrý den, prosím poraďte mi, jakým způsobem zjistím pokládku podlahového topení (dokumentaci, kterou jsem měla v počítači, bohužel nemám) a teď potřebuji vyřešit ukotvení schodišťového zábradlí do podlahy. Jedná se o výplň z čirého skla mezi třemi nerezovými sloupky ve tvaru "L". Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď   Dobrý den, nejdříve bych skusila řemeslníka, který podlahové topení pokládal. Pak je tady možnost termovizního měření podlahy, což je placená služba (používá se spíše na měření zateplení rodinných domů). Výplně z čirého skla můžete kotvit do lišt nebo bodově. Tady je potřebné znát přesný detail stávajícího stavu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jak barevně sladit okna a podlahu s kuchyňskou linkou a vybavením do obývacího pokoje. Obývací pokoj od kuchyně dělí schodiště, kde jsou schodnice a madla zábradlí v barvě oken, konsrukce je kovová. Okna jsou dřevená v barvě třešeň - calvados, plovoucí podlaha ořech, dveře prosklené bílé, stěny bílé a celá místnost je světlá. V kuchyňském koutu si představujeme dlažbu, poradíte jakou? Domek je moderni, proto i kuchyňskou linku si představuji moderní, uvažuji nad kombinací barev u kuchyňské linky antracitová bílá šedá. Prosím poraďte, jak to všechno sladit, aby celý interiér působil pěkně moderně, ale ne studeně. Přikládám soubory s barvou podlahy a dispozicí pokoje. Předem moc děkuji za vaši radu. Eva
Odpověď  

Dobrý den, kombinace ořechové podlahy a dřeva Calvados na schodišti se nutně musí doladit (zemitý ořech – teplý červený Calvados). V prostoru by měla být použitá barva červená. Jako doplnění je velice efektní použít odstíny světlé šedivé na zdi a antracitové v detailu. V příloze uvádím možnou kombinaci. Firma Hanák nabízí v tomto barevném provedení kuchyňskou sestavu typ Compact.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kuchyňský ostrůvek. Moc se mi líbí, ale nevím jestli se bude hodit do naší kuchyně. Teprve vymýšlíme, jak bude vypadat. Místnost je spojená s obyvacím pokojem, ale mezi nimi je ještě betonové schodiště. To bude mít příčku do obývacího pokoje a do kuchyně bude otevřené, tam bude zábradlí. Když se tedy půjde ze schodiště, bude vidět do kuchyně a do kuchyňského koutu. Na jednom ze 3D návrhů, který zasílám, je vidět, jak by se nám kuchyně líbila. Nevím, jestli to je vhodné řešení. Jde o to, jestli to není moc natlačené na schodiště a celkově v kuchyni. Sice je tam kolem ostrůvku z každé strany metr místa, ale na obrázku to může vypadat jinak, než ve skutečnosti. A také se nám líbí kuchyň bílá s trochou tmavé (dřevo, ořech, zebrano). Ale jak vyřešit podlahu? Možnost je nechat plovoucí podlahu po celé kuchyni i v obývacím pokoji - dub přírodní 3 pásy parket.vzor. a nebo do kuchyně dát plovoucí podlahu. Nevíme ale jak, aby to vypadalo dobře. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Ano, máte správný dojem, prostor bude ostrůvkem mnohem více členěný. Při představě zábradlí a jídelní sestavy je tady již tak dost členících prvků. Nemusíte se ostrůvku ale vzdávat úplně. Je možné ho přesunout k volnému rohu kuchyně. Tím získáte ucelenou kompozici a budete moci užívání barový pult. Průchod do kuchyňské části bude cca 2m. Jídelní sestava by pak měla být jednoduchá kubická v provedení např. ořech. Průhled do kuchyně bych brala jako zajímavý. Kuchyň pak musíte vybavit úložnými prostory. Možností jsou výsuvy, nebo roletové skříňky pro úschovu rychlovarné konvice. Dalším zajímavým typem je využití zadní části pracovní desky na úschovu PET lahví. Jsou to všechno detaily, při kterých na desce kuchyně zbytečně nestojí uschovatelné věci. Proto je kuchyň stále uklizená. Podlahu bych volila jednolitou, stejného typu v kuchyni i v obývací části. Ke kombinaci bílá – ořech – dub pak můžete volit malby – stěrky v odstínu šedém nebo smetanovém (např. od firmy monolit design).

Dotaz   Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. S manželom rekonštrujeme dom a v najbližšej dobe nás čaká výber okien. Rada by som poznala Váš názor, akú farbu okien zvoliť (vyberáme plastové okná). Strecha je Bramac - hnedá, vyvýšená pivnica je obložená pieskovcom naružovelej farby (viz foto). Fasádu by som dala asi niečo jemné v škále biela káva až stredný oker (eště presne nemám rozmyslené, možno aj kombináciu dvoch farieb, mate lepší nápad?). Najvačšia čelná stena je na JZ strane a keďže sme prvy dom aj najviac vystavená na obdiv. Dom je v malej dedinke, v krásnom zelenom prostredí. V akej farbe potom volit palubky pod strechu a zábradlie a pergolu na terasu? Mali by byť vo farbe okien, alebo strechy? Ďakujem Hřebíčková
Odpověď  

Dobrý deň, bohužiaľ sa mi nedarí otvoriť prílohu. Strecha Bramac – hnedá vynikne velmi pekne v kombinácii okien odtien zlatý dub alebo teak.Všetky viditelné drevené konštrukcie by mali byť domorené do tohoto odtieňa. Odtieň fasády može byť tak ako ho uvádzate a odtieň pieskovca možete opakovat na komunikačních zónach – betónová dlažba imitácia žulovej kocky. Dalšia výraznejšia kombinácia je voliť farbu červenú - k naružovelému pieskovcu bude zaujímavá a komunikáte pieskovcové.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o návrh barevného sladění stěn a podlahové krytiny (dlažby) ve vstupní místnosti a hale s fasádou domu. Fasáda by se nám líbila v barvě šedé až šedozelené, dle vzorníku Baumit - Style či Elite, střešní krytina je Tondach, Polka červená engoba. Plastová okna, vchodové dveře a garážová vrata, vše bílé barvy. Ze vstupní místnosti, o rozměru 4x4m, se vchází do haly stejné velikosti. Zde je umístěno dvouramenné schodiště s dubovými schody a nerezovým zábradlím. Ve vstupní místnosti budou dvě 2m skříně PAX IKEA - hliník s posuvnými dveřmi. Prosím, doporučte nám barvu, popř. rozměr dlažby a barvu výmalby. Přemýšlela jsem o olivové, cihlové, smetanové, šedé, ale nevím, kterou vybrat, či jak je zkombinovat. Průchod z vchodu do haly je nutné osadit dvoukřídlými dveřmi s obložkovou zárubní o šířce 160cm. Které typy dveří byste doporučila? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volba dlažby musí být nadčasová a střízlivá s předpokladem, že v budoucnu bude možné měnit malbu, eventuelně nábytek se zachováním a využitím dnes navržené dlažby. K dubovému schodišti a s přihlédnutím k předcházející podmínce bych volila odstín smetanová, šedá nebo jejich kombinace. Podle velikosti 4x4m je možné vytvořit v jednoduché pokládce pruh (čtverec) v odlišném odstínu. Můžete použít dlažbu 60x60 (nebo alespoň 45x45)cm rektifikovanou pokládka beze spár. Malba zdí při této volbě může být výrazná strukturovaná. Část stěny proti vestavěným skříním právě v odstínech volených podle fasády – sytějších.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za odpověď. Ořechové dveře se nám líbí, ale máme obavu, že chodba, ve které je celkem 5 dveří (z toho dvoje prosklené), bude působit tmavě. Proto jsem uvažovala o opačném desénu, který asi nedoporučujete. Na schodišti bude koberec, zábradlí tedy doporučujete také v ořechu. Děkuji, můžu Vás ještě tedy požádat o názor, jaká by byla správná kombinace v případě volby opačného desénu? Děkuji mockrát, Lucie.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud nechcete tmavý odstín ořechu, můžete volit čistě bílé dveře, které se pak budou hodit jak do obývacího prostoru (a jeho nábytku), tak i k bílým stěnám. Prostor zůstane čistý s dominantní podlahou. Schodiště bych pak volila v ořechu, nábytek může být v kombinaci korpus ořech a bílá dvířka. Bílý konferenční stůl prostor je možné oživit doplňky v bordó, oranžových či zelených odstínech.

Dotaz   Prosím o pomoc při volbě barvy prken - podbití stropu zastřešené terasy, která je situována na sever, ale zároveň zastiňuje vchod do jídelny. Dveře na terasu (z jídelny) jsou jediným zdrojem světla v tomto pokoji. Přemýšlela jsem o bílém nátěru prken (nebo i vnějším sádrokartonu). Zároveň bych se chtěla zeptat na barvu oken, dveří a zábradlí rodinného domu, pokud je střecha (KM BETA) hnědá. Mohla bych vybrat s nádechem třešně nebo mahagon? Ještě jeden dotaz: pod zastřešenou terasou jsou vrata dvou garáží. Mohu dát bílá vrata, nad nimiž by byl strop bíle upraven, jak jsem již psala? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem.
Odpověď  

Dobrý den. V této situaci bych volil bílé podbití, bílá okna a bílá garážová vrata. Fasádu pak laďte k odstínu střešní krytiny (žlutá, hnědá, jejich kombinace apod).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvou kovového zábradlí v interiéru (zatím je natřené šedou základovou barvou). Je součástí dřevěného schodiště barvy borovice, které vede do patra s galerií (také borovice). Součástí patra je vestavěná skříň (3,5 m široká, 1,8m vysoká, 3x posuvné dveře rozdělené vodorovně na tři pruhy - americká třešeň, bříza, americká třešeň). Zároveň bych chtěla vymalovat zeď od zábradlí k oknu, moje představa je žlutozelenkavá barva (máme zelenou pohovku, barvu přikládám). Podlaha je plovoucí laminátová barvy javor. Prosím, poraďte. Pro představu posílám pár fotek.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Zábradlí můžete natřít bílou barvou, popřípadě tmavým odstínem vycházejícím z odstínu třešně. Bílá bude působit čistě a vynikne za ní žlutozelená (jarní zelená) výmalba. Doplňky poté můžete volit v bordó či oranžovočervených odstínech.

Dotaz   Dobrý den. Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v obýváku a jídelně a kuchyňské linky. Obývací pokoj a jídelna mají celkem 37m2. Kuchyň je do U, má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště, které bude obloženo přírodním bukem (kombinace s nerez zábradlím). Vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikey, potažené bílou látkou (jak opěradlo, tak sedák), okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala tři varianty a ráda bych znala váš názor, zda jsou vhodné. Případně co byste navrhla jinak a ke které variantě byste se přiklonila. První varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. Druhá varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step - odstín třešeň 987, 864 nebo 865 (nejsem si jistá, která by byla vhodná k dveřím - prosím o radu) a kuchyňská linka třešeň opět v kombinaci s bílo-béžovou. Třetí varianta: plovoucí podlaha buk jako dveře, ale v tomhle případě vás prosím moc o radu, který typ - číslo přesně zvolit, aby podlaha nebyla zcela světlá. Na trhu je mnoho odstínů, ale byla bych ráda, kdybyste mi přímo poradila. Kuchyňská linka by byla pak v buku. U této varianty si myslím, že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím, že můj dotaz je velmi obsáhlý, ale jsem ve výběru dost nejistá, nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků. Chtěla bych, aby interiér vypadal jednoduše, čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď, určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych variantu, kdy podlaha by byla v ořechu, kuchyňská linka by mohla být čistě bílá v lesku k židlím. Dobrá volba je také kombinace ořech a bílá. Dveře můžete volit Note v buku, ale také s obložkami. Ráda mám kombinace, kdy je stejný odstín podlahy a také dveří v ořechu. Vše ale závisí na dalších věcech, jako je nábytek apod. Nebála bych se čistě bílých židlí.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak sladit barvy podlah, schodiště a dveří v novém domě. V obývacím pokoji v přízemí bude dřevěná plovoucí podlaha merbau, dlažba ve vstupní hale je šedobéžová. V pokojích a chodbě v podkroví uvažuji o dřevěné plovoucí podlaze dub rustikal eventuelně hevea, čepové schodiště s nerez zábradlím bude mít nášlapy také v dubu nebo hevea. Jakou bych měla volit barvu dveří Sapeli Elegant? Dům je zatím celý vymalován bíle. Nábytek v ložnici v podkroví bude v třešni. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych dubové, abyste nepoužívala další typ dřeviny. A dub bude v kontrastu s merbau

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme domeček v moderním designu. Obytná místnost má ca 60m2 a zahrnuje kuchyň (wenge, bílá lak a mléčné sklo), jídelnu a obývací prostor. Okna jsou bílá dřevěná, stejně jako rámy prosklení (1/2 fasády je prosklená). Podlaha je Dub Cottage, schodiště (otevřené v prostoru) třešeň s nerezovým zábradlím. V interiéru je trám se sloupem také v barvě třešeň. Myslíte, že jedinou volbou jsou dveře v barvě třešeň? Nebo mohou být i jiné? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že uvažujete správně. Další dřevinu bych již nepoužíval. Možná by dveře mohly být lakovány v nádechu nějakého odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem by se dal vyplnit prostor mezi schodišťovým ramenem a samotnou konstrukcí stropu. Nechci zde používat zábradlí (ubírá už teď malý prostor schodiště a cena také není zanedbatelná). Zábradlí bude tedy jen z jedné strany, a to na schodišťové zdi formou samotného madla. Napadlo mě natáhnout tam nějaká ocelová lanka, která se občas dávají jako vyplň zábradlí. Nevím, jak by to v konečné fázi vypadalo, určitě by se dala použít nerezová tyčovina. S tímto opravdu problémem nemám zkušenost. Děkuji za odpověď. S pozdravem Ondřej Kutiš.
Odpověď  

Dobrý den. Jestli dobře chápu dotaz, tak jde o rastrovou výplň, ne o plošnou. Přimlouval bych se spíše za tyčovinu a k tomu samozřejmě vhodné madlo. Lanka často praskají (třeba je to jen moje špatná zkušenost).

Dotaz   Dobrý den. Rekonstruovali jsme byt a propojili jsme v patře kuchyň s obývákem a "centrálním prostorem" (chodbou). Zatím je hotová kuchyň a chodba. Kuchyň je z lamina v barvě jasan s hnědou pracovní deskou a světle žlutou deskou místo dlaždiček. Je zde málo světla, tak jsme volili světlé barvy. U okna (malé, na východní stranu) a na stropě je bílá výmalba, zbytek je v odstínu cihlovo-oranžová. Barva v chodbě je oranžovo růžová. Původně mělo být vše do oranžova, ale chytlo se to jinak. Podlaha v kuchyni i na chodbě je nová, dřevěná, v barvě smrk. Dále jsou v interiéru další dřevěné prvky také v barvě smrku - trámy ve vchodu do obýváku, trám u zakončení kuchyně, zábradlí u schodů, staré schody. Chceme v blízké době dodělat i obývák, který je s kuchyní propojený a který bude zvětšený ještě o jeden pokoj. Bude mít cca 5x7 m (nyní to je 5x4m). Na kraji obýváku by měl být i dostatečně velký prostor pro jídelní stůl. Jelikož je to vše propojené, tak zde bude pokračovat také dřevěná podlaha (máme okálový dům = dřevostavba). Prosím Vás mnoho rad: 1) Jaké použít v interiéru barvy na zdi (obývák, kuchyň, chodba), když podlaha i kuchyň jsou světlé. 2) Jakou barvu nábytku vybrat do obýváku, aby se hodila ke kuchyni i podlaze. 3) Jakou zvolit barvu dveří (z chodby do koupelny a ložnice). Máme rádi přírodní barvy - hnědou, žlutou, oranžovou. Chtěla bych, aby to vypadalo hezky, útulně, ale bojím se, aby interiér nebyl moc „dřevěný". Nevím, jestli je to moderní. Děkuji Vám moc. Posílám fota, abyste se v tom mohli orientovat. S pozdravem Klejnová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila ve výraznějším dekoru - v olši nebo třešni. Výmalbu doporučuji v odstínu tmavšího cappuccina na kratších stěnách obývacího prostoru. Dekorace vybírejte v barvě cihlové až čokoládové.

Dotaz   Dobrý den, rádi bychom renovovali staré žulové schodiště. Zajímalo by mě, zda je možné obložit jej dlažbou. Nevíme si totiž rady s několika problémovými detaily: nestejnoměrná výška podlahy, zaoblený poslední schod, zábradlí je zasazeno přímo do schodů, kámen přechází až na zeď (kvůli dřevěnému obložení, které chceme také zrušit, nevíme, jestli kámen vyčnívá ze zdi). Také by mě zajímalo, zda by šlo zábradlí zrenovovat tak, aby mělo vzhled "matného kovu". Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obkládat schodiště bych nedoporučovala, právě u oblých hran a přechodu litého terasa na stěny by vznikaly nepěkné detaily. Volila bych spíš renovaci stávajícího schodiště odborným kameníkem. Zdá se mi podle fotografií v dobrém stavu, takže tato renovace nebude muset být velká. Je vhodné odstranit dřevěné obložení a nahradit je výmalbou. Zábradlí je možné úplně obnovit vytvořením nového, případně zrenovovat to současné odstraněním stávajícího nátěru a nástřikem nového (např. šedého až stříbrného).

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaký typ zábradlí zvolit na terasu (délka 5,50m a šířka 2,20m). Chtěli bychom kombinaci kov+dřevo, které by pokračovalo v obložení na stěně domu. Na té je nyní kov a je hrozně vysoká a nehezká (viz foto). Děkuji moc za nápady a tipy od Vás.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych nerezové zábradlí s dřevěným madlem. Obklad dřevem bych poté použila pouze v pásu ve výšce zábradlí, které by bylo zakončeno na fasádě v odskoku. Tím se výška rozčlení.

Dotaz   Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. Máme betonové schody, které budou obložené dřevem. Nevíme však, jakým. Prosím, poraďte. Máme použít také ořech, nebo něco světlejšího? A jaké zábradlí? Dřevěné, nebo v kombinaci s kovem (jakým)? Musím se přiznat, že ořech mě vůbec nenapadl, ale je to parádní myšlenka, právě jsme domalovali spodní koupelnu a s těmi tmavými dveřmi je naprosto dokonalá. Díky. Pro kuchyni plánujeme tmavě hnědý korpus a béžová či vanilková dvířka, takže i tam to bude moc hezké. Jen nevím, zda budou ořechové dveře kombinovatelné s jiným druhem nábytku, např. borovicí či mořenou borovicí antik. Ještě jsem možná měla říci, že okna jsou plastová bílá. Co myslíte? Předchozí otázku a odpověď uvádím dole. Děkuji a přeji příjemný den. S pozdravem Tereza Sazimová. Otázka: „Dobrý den, stavíme rodinný dům a vybrali jsme typ plovoucí podlahy, který bude jak v pokojích, tak na chodbě. Jedna se o Balterio - odstín 438 legacy oak (dub dědictví). Jaké dýhové dveře Sapeli byste nám k tomu doporučili? Jak vyřešit situaci, v níž budeme mít bíločervené dlaždice La Futura - Sirocco v dolní koupelně a dveře nebudou bílé? V horní koupelně plánujeme dlaždice hnědo-béžové La Futura Euforia. Bojím se, aby se nám to tam pak netlouklo. Děkuji za rychlou odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Tereza Sazimová.“ Odpověď: „Dobrý den, k Vámi zvolené dubové podlaze bych doporučoval dveře designu evropského či amerického ořechu. Není podmínkou, aby dřevo na podlaze bylo stejné. Důležité je sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud jsou ve dřevě teplé barvy, zcela jistě nevadí kombinace s červeným odkladem.“
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem případě bych volil schodiště v barvě podlahy. Dřevin v interiéru domu nebude příliš mnoho a výsledný dojem bude ucelený. Zábradlí bych doporučil kovové v jednoduchém stylu. Matný nerez design bude působit svěže, lehce a nadčasově. Kombinace ořechu na dveřích s jiným nábytkem bych se nebál, stačí dodržovat již zmíněnou zásadu - sjednotit barvy ve dřevě obsažené. Pokud budou dveře i nábytek spíše tmavých odstínů, prosvětlete místnost světlými doplňky a barevnou výmalbou.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, jakou barvu použít na výmalbu stěn vedle schodiště v rodinném domě. Na schodišti je červená dlažba, dveře jsou v odstínu slonová kost a zábradlí je z nerezu. Můžete mi poradit, zda zvolit pouze jeden odstín, nebo třeba ponechat některé stěny bílé? Na odpočívadle je okno – jakou zvolit barvu kolem něj? V příloze posílám obrázky schodiště.
Odpověď  

Dobrý den, pokud máte takto dominantní obklad, doporučil bych barvy, které zjemní celkový dojem. Bylo by jistě efektní použít na část jedné hlavní stěny designovou tapetu, která by odpoutala pozornost od červeného obkladu. Zajímavé dekory nabízí www.POINTshop.cz. Zbytek stěn bych poté řešil např. pískovým tónem světlé béžové či hnědé barvy.

Dotaz   Potřebovala bych poradit se schodištěm, které je zděné s podestou. Z přízemí na podestu bude jen madlo a z podesty do prvního patra zábradlí, které bude pak i na galérce. Jde o to, že nám schody měla obkládat dřevem firma, která je bohužel teď před úpadkem. My jsme kvůli tomu přišli o vysokou zálohu, kterou jsme již zaplatili. Už nám nezbývají finance, proto chci schodiště obložit jen dočasně. Potřebuji poradit, jak to udělat, aby to i přesto v našem novém rodinném domě vypadalo hezky. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Schodiště můžete dočasně obložit levnějším laminátem v dekoru dřeva nebo dlažbou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovali bychom poradit s výběrem odstínu dveří, podlahy a kuchyně. Hrozně se nám líbí dekor ořech. Byla by možná následující kombinace: dveře ořech (hladké provedení), kuchyň kombinace ořech a slonová kost a podlaha PVC Thermofix (Fatra) odstín horský dub, velkoformátová dlažba Powergres Cement odstín Grey (v koupelnách kombinace se světlou). V celém domě bude podlahové topení, a proto jsme zvolili podlahovou krytinu PVC (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, pracovna, druhém patře vyjma koupelen) a jednotnou dlažbu v ostatních prostorách. Schodiště bude dubové s nerez zábradlím. Vyjma sociálního zázemí budou dveře hodně prosklené - v přízemí čiré sklo (vždy dveře a boční světlík, mezi obývákem a jídelnou velká prosklená stěna s posuvnými dveřmi a v jídelně dveře zasouvací na boční světlík), v druhém patře a pracovně bude satinato nebo mléčné sklo. Je rozumné dávat do ložnic prosklené dveře? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Vámi zvolené materiály (ořech, dub a šedivá dlažba) spolu budou velmi hezky ladit. Pokud jde dekory dřeva, je dobré, aby spolu korespondovaly barvy v nich obsažené. Ořech je navíc velmi nadčasový dekor a hodí se k němu jak studené, tak i teplé barvy. Místo PVC bych volil raději přírodní marmoleum nebo průmyslovou mozaiku. Dveře do ložnic mohou být také prosklené, ale jen z části. Tak, aby světlo nešlo přímo na hlavu postele.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami v obývacím pokoji. Podlaha je tmavší dub, nábytek světlý a sedací souprava světlounce zelena. Z obýváku vedou schody do prvního patra, zábradlí je bílé. Stěny jsou teď dvoubarevné a jsou odděleny lištou. Nevím, jestli to nemám zrušit. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v kombinaci v cihlově oranžové barvy a odstínu cappuccino. Lišty bych odstranila a nechala stěny jednobarevné.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně venkovní terasy. Máme dům ze třicátých let, na terase je kovové zábradlí a já bych ráda nějakým způsobem zajistila soukromí a také místo na hraní pro děti. Jeden rok jsme tam měli rákosové rohože, což dokonale plnilo účel, ale nevypadalo to pěkně. Neporadili byste nám, prosím, něco lepšího? Chtěla bych něco dočasného, nechci měnit vzhled domu. Děkuji moc předem, Prokopcová.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám přenosný paravan. Můžete si ho nechat vyrobit na zakázku z lamina či dýhy. Pokud jej budete před deštěm sklízet, výplně lze řešit také potahem z designové látky či tapety. Moderní designové paravany z plastových desek si můžete vybrat na www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi, prosím, poradit, jakou zvolit barvu výmalby, nábytku (TV panel, konferenční stolek), pohovky, mozaiky za kuchyňskou linkou a doplňků (polštářky, závěsy)? Chceme si trochu zútulnit dům. Máme spojenou kuchyň s obývacím pokojem, celková plocha je 45m². Na podlaze je Novilon Nova (5128 – imitace dubových prken), dveře jsou přírodní dub, okna zlatý dub. Kuchyňskou linku máme ve tvaru L: spodní zásuvky antracit matný, horní skříňky prosklené s hliníkovým rámečkem, pracovní deska titan. Barový pult tmavě šedý s dubovou deskou. Otevřené betonové schodiště je zespodu tmavě šedé, shora je dřevo dub, zábradlí máme v odstínu hliník a madlo dubové. Máme rádi jednoduché a čisté linie, ale nechceme, aby prostory působily příliš studeně a sterilně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K Vašemu moderně laděnému interiéru je možné volit mnoho odstínů výmalby. Zajímavě by působily například tóny lila či limetka. Nábytek bych volila opět v dubu, který může být kombinovaný s antracitovými lesklými dvířky.

Dotaz   Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci celého domu. Můj dotaz se týká hlavně podlahy. Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem bude spojen v jednu místnost, ale problém tkví v tom, že kuchyňská linka a jídelna bude "na podiu" odděleném jedním schodkem (to je nutnost). Na stropě budou viditelné dřevěné trámy nepříliš tmavého odstínu (máme nízké stropy). Za jídelní částí bude menší zábradlíčko a hned za ním pohovka. Schodky budou po celé délce od stolu po krb na druhé straně. Lámu si hlavu s tím, jestli použít stejnou podlahu v obývacím pokoji a v kuchyni, nebo jestli to odlišit. V kuchyni bude určitě dlažba a v obýváku kvůli podlahovému topení asi také. Schody bych chtěla obložené dřevem v barvě trámů. Takže mi prosím poraďte, jestli použít stejnou barvu podlahy v obou částech místnosti a podle čeho ji vybírat. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych volila jednotnou podlahu, protože se tím prostor opticky sjednotí. Ale jelikož máte místnost stupňovitě členěnou, je možné odlišit jednotlivé části právě dlažbou. U této varianty bych volila stejný styl pokládky a stejnou dlažbu. Lišit se mohou v odstínech, jejich výběr záleží na dekorech nábytku.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru dveří z nabídky firmy SAPELI do novostavby rodinného domu. Máme dvě varianty – dveře Elegant v dýze, nebo Fest v CPL. Okna od firmy Vekra jsou dřevěná (lazura Dub na smrku), bílou lakovanou kuchyň máme z IKEY, plovoucí podlahy v dekoru Dub Elegant od firmy Balterio - http://balterio.cz/magnitude/big_542.jpg. Jaký dekor a typ dveří zvolit? Jaký obklad betonového schodiště by byl vhodný (má kovové zábradlí)? Děkuji za odpověď, R. J.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že typ Elegant od Sapeli je velmi vhodný. Co se týče dekoru, vhodný bude jasan stříbrný, ořech polární nebo javor evropský. Obklad schodiště můžete také volit ve středně šedivé barvě. Interiér tak bude velmi moderní a elegantní.

Jednobarevné dveře budou také vhodnou volbou. Více než bílou barvu bych doporučoval spíš šedivou ve světlých odstínech. Zvolte tmavší odstín na obložky a světlejší na vlastní dveře.

Dotaz   Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, poradit, jaké interiérové dveře vybrat do celého domu? V místnostech je lamino středně červené barvy, okna jsou cherry amareto. V domě je přízemí a patro, na chodbách bude položeno lamino v podobě světlejších šedých čtverců, schodiště bude z bukového dřeva s nádechem do červena. Zábradlí by se mi líbilo kovové. Mám obavu, že dveře do červené barvy by se nehodily. Mám tedy volit světlou (třeba javor), nebo spíš tmavší? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, doporučil bych Vám držet se teplých odstínů barev. Ze světlejších tónů je vhodný javor nebo jasan, ze středně hnědých třeba švestka a olše. K podlaze, kterou uvádíte, se budou hodit obě varianty. V nabídce firmy Sapeli si zcela jistě vyberete.

Dotaz   Dobrý den, máme v obývaku, kde je otevřené schodiště s nerez zábradlím dlažbu Defilé středně hnědou. Můžeme ve stejné barvě obložit i schodiště, nebo doporučujete odstín světlejší či tmavší? Už jsem Vám jednou dotaz posílala, nábytek bude bříza, doplňky červeno-hnědé. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, z mého osobního pohledu bych volila stejný odstín jako podlaha a v patře pak podlahu světlejší hlavně když chodba v patře je tmavá. Detail přechodu podlaha - schodiště nebude zvýrazněný a případné přechody materiálů si můžeme dovolit v otevřeném velkém prostoru.
Dotaz   Ráda bych se zeptala, jakou barvu zvolit pro steny v prostoru schodiste. Schodiste je uzke, cca 120 cm, dlažba matná, písková.Ve spodní části je prostor tmavý. Stejná dlažba je i v chodbě prvního patra, kam schody ústí.V protoru 1. patra je na chodbě velké okno - zde je již dostatek světla. Je tu přírodní dřevěnné zábradlí, bílé dveře do jednotlivých pokojů.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, temnější prostory jsou vhodné opatřit malbou světlou. např. smetanovo pískovou. pro plastické působení interiéru a mechanickou ochranu zdí schodiště doporučuji použít jako podklad přetiratelnou tapetu ze skleněných vláken s jemnou strukturou např. rákosu
Dotaz   Dobrý den.Budeme opravovat část starého domu ,ve které se nachází schodiště.Mohly byste my poradit nějaké novinky ohledně schodištˇ.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, prosazují se spíše schodiště jednolité jednoduché tj. stupeň a podstupeň stejný materiál v kombinaci se zábradlím s výplní čirým sklem nebo výplní kovovými lanky. Nový je detail nosných konstrukcí bez páteře jaklových nebo s kovového plátu. U starších budov je vhodné použít detail stylově původní např. u zábradlí .
Dotaz   Dobrý den,z přízemí do patra povedou schody-materiálem je jasan(nášlapy)v kombinaci s nerezem(zábradlí)Jakou podlahu a jaké dveře v patře máme zvolit.Chodba je prosvětlena obdélníkovým schodištním oknem.V patře budou čtvery dveře do dětských pokojů a pracovny a troje dveře do sociálního zázemí.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlahu můžete volit buď stejnou jasan nebo v provedení dub.
Dotaz   Dobrý den,z přízemí do patra povedou schody-materiálem je jasan(nášlapy) v kombinaci s nerezem(zábradlí)Jakou podlahu a jaké dveře v patře máme zvolit?Chodba je prosvětlena obélníkovým schodištnímoknem.Vpatře budou čtvery dveře do dětských pokojů a pracovny a troje dveře do sociálního zázemí.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlahu můžete volit buď stejnou jasan nebo v provedení dub.
Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat,jak vymalovat chodbu (11m2),když máme dlažbu Rako-Atrium,bukové dveře a bukové schodiště,kombinované s nerez zábradlím. Případně jakou barvu nábytku. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínech smetanových viz nejsvětlejí odstín dlažby Atrium. Nábytek bych zachovala opět v odstínu buk popř. tmavší třešeň či světlejší javor.
Dotaz   Dobrý den.Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v OP a jídelně a kuchyňské linky.OP a jídelna má celkem 37m2 a kuchyň je do U má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště,které bude obloženo přírodním bukem/kombinace s nerez zábradlím/,vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikei,potažené bílou látkou /jak opěradlo,tak sedák/,okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala 3 varianty a ráda bych znala váš názor,zda kombinace,které jsem vybrala jsou vhodné a nebo co byste navrhla jinak, případně ke které variantě byste se přiklonila. 1.plovoucí podlaha do OP a jid. Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. 2.plovoucí podlaha do OP a jíd. Quick-step-odstín třešeň 987,864 nebo 865 /nejsem si jistá,která by byla vhodná k dveřím-prosím o radu/ a kuchyň.linka třešeň opět v kombinaci asi s bílo-béžovou 3.plovoucí podlaha buk jako dveře,ale v tomhle případě vás prosím moc o radu,který typ-číslo přesně zvolit,aby podlaha nebyla zcela světlá.Na trhu je mnoho odstínů,ale byla bych ráda,kdybyste mi přímo poradila.Kuchyňská linka by byla pak v buku. U téty varianty si myslím,že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím,že můj dotaz je velmi obsáhlý,ale jsem ve výběru dost nejistá,nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků.Chtěla bych,aby interiér vypadal jednoduše,čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď,určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k časové vytíženosti v online poradně, nejsem schopna takto dlouhý dotaz rychle zodpovědět. Bylo by dobré napsat a specifikovat dotaz do klasické, emailové poradny.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji sladit barvy podlah, schodiště a dveří v RD. Podlaha v obývacím pokoji bude dřevěná plovoucí MERBAU. Do podkrovních místností bych chtěla dřevěnou plovoucí (možná dub rustikal). Nevím jakou zvolit barvu dýhy u dveří Sapeli a jaké dřevo na schodiště (čepové, nerez zábradlí). Dlažba v chodbě, ze které vede schodiště do podkroví je šedobéžová. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den Podlahu merbau bych volil po celem dome. I v hornim podlazi. Schodiste navrhuju v prirodnim dubu.
Dotaz   Dobrý den, v domku v interieru máme betonové schodiště monolitické. Jak byste obložila stupně, v 1.NP je podlaha dřevěná ořech a v 2.NP lamino ořech, vše v prktovém designu. Boční stěny schodiště jsou prosklené a vnitřní zábradlí nerez. Děkuji
Odpověď   dobrý den přeji. Volila bych obklad opět v ořechu, popř. ve světlejším dubu pokud zvolité např. nábytek dubový.
Dotaz   Dobrý den, prosím o doporučení materiálu na nábytek v předsíni, kde jsou dýhované bukové dveře, bukové schodiště s černým zábradlím (masivní, typ k točitým schodům), dlažba "hnědozelená" - asi laminem z buku nic nezkazím, ale ev něco zajímavějšího (lakobel ne, protože se jedná i o botník a mám dva malé syny :-)). Do předsíně bych chtěla ještě dát žebříkový radiátor, jehož barvu rovněž prosím doporučit.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Buk je dosti fadni. Zkuste nejakou tmavsi drevinu napr. orech. A nebo lak. Radiator - mam rad matny kov.
Dotaz   Dobrý den, máme v novostavbě chodbu , ve které bude umístěno schodiště - kovová konstrukce, bělený dub schody, nerez zábradlí.Je tu 1 okno. Protože prostor působí příliš vysokým dojme, napadlo mě vymalovat 1 stěnu cihlovou barvou, která by pokračovala dále na horní chodbě, ostatní smetanovou. Na tu stěnu pak dát černobílé fotky. Co si o tom myslíte. Děkuji
Odpověď   Dobry den urcite dobry napad propojit malbou prostor a pouzit nejakou vyraznou. Mozna bych volil i druhy odstin ne tak mdly
Dotaz   Dobrý den.V OP máme podlahu laminátovou bělený dub,nábytek chcemeořech-bílá.konferenční stůl v ořechu.Sedací soupravu jsme přemýšleli nad smetanovou,za sedačkou jsou schody mořené na ořech+nerez zábradlí.Na OP navazuje jídelna,kde je podlaha bělený dub,stůl ořech+židle ořech+bilý sedák.Dále je OP propojený s kuchyní,kde je hnědá dlažba Spirit a kuchyn moderní kombinace vanilka,šedá+nerez spotřebiče.Okna v novostavbě máme tmavší zlatýdub.Bude smetanová sedačka vhodná?Chtěli jsme i hnědou,ale asi by bylo vše moc tmavé a sedačka by zanikla.Moc světla tam zase není a kdyby jsme chtěli do budoucna vymalovat....Zatím jsou zdi bílé...Děkuji za váš názor.Z
Odpověď   Krásný sváteční den přeji. Sedací soupravu je vhodné volit k pouadí kontrastní tedy světlou k tmavému schodišti. Výmalbu a doplňky poté můžete volit v lila odstínu nebo bordó, ale také světlejší žlutooranžové barvě, která prostor oživí.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně schodiště a vhodnosti kombinace více prvků na jednom místě. V obývacím pokoji jsme původně plánovali použít schodiště s železnou konstrukcí, oblepené dřevem (subtilní, zubatý typ), ale kvůli finanční a technické náročnosti jsme se nakonec rozhodli pro níže popsané. Vzhledem k faktu, že se tak v prostoru objeví "nový" - čtvrtý prvek (kov) - namísto původních 3 plánovaných (dřevo, sklo, kámen) - zajímalo by mě, jestli jeden prvek - konkrétně kámen, nevyloučit. Momentálně počítáme s jednoramenným schodištěm /cca 5 m dlouhé/, které budou tvořit tři bočnice (železné, zubaté), 1 bočnice u stěny, 2 v prostoru, mezi nimi 2cm tlusté bezpečnostní sklo, které bude sloužit jako zábradlí, nášlapy z buku průběžná lamela v barvě třešeň (uzavřené podstupnicí, minimální rádius). Na podlaze bude použit laminát - selské prkno, třešeň. Mám tedy dotaz: Hodí se použít za schodiště na stěnu kamenný obklad? (přírodní lámaný kámen), jak jsme měli původně v úmyslu, nebo už by byl prostor "přeplácaný" různými prvky? V zařízení pokoje jsme dále počítali převážně s nábytkem v kombinaci se dřevem (třešeň) - např. židlě - dřevěné nohy, kožený potah. Bylo by v případě "železné" konstrukce na schodišti vhodné přejít k dalším kovovým prvkům v interiéru? (Nerez se nám jinak objevuje pouze na digestoři a na komíně ke krbu). Předem děkuji za odpověd. obr.1 - z naší stavby - stavební otvor na schody obr. 2 - ukázka realizovaného schodiště od výrobce (bez podstupnic)
Odpověď   Dobry den barva kovu v nerezi je neutralni. Nemyslim, ze by bylo nutne ho dale doplnovat. Osobne nejsem zastance kamene - ale to opravdu pouze muj subjektivni nazor.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jaké schody a zábradlí od firmy JAP zvolit do obýváku obdélníkového tvaru s okny na východ? Jakou k tomu nakombinovat barvu podlahy a dveří? Obývák má 33 m2, je zařízen moderně a schody by měly vypadat vzdušně a elegantně. Kožená sedačka bílá, hodně prvků je tu v nerezu. Ještě prosím o jednu radu - mám kuchyň v bílém lesku, jakou mám zvolit barvu obkladů? Před kuchyní je stěna obložená červenými cihličkami. A konečně – jakou barvu zdí? Máme japonské stěny v tmavě hnědé barvě. Moc děkuji a budu se těšit. Přikládám fotky vzorového domu, schodiště bude nahrazeno novým od firmy JAP. Klára.
Odpověď   Dobrý den, zkuste zvolit otevřené schodiště s boční schodnicí. Na podlaze i na schodišti bude pěkný dekor dubu a dveře s obložkami pak volte jednobarevné (světle šedivé apod). Místo obkladu ke kuchyňské lince bude velmi hezký barevný lacobel (světle zelený, bílý nebo šedivý). Jemná světle žlutá výmalba pak interiér velice pěkně osvěží.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké barvy použít při výmalbě schodiště a navazující haly v podkroví. Schodiště je dubové ve dvou odstínech, úzké a výška stropu cca 370 cm. Strop pokračuje do haly, kde je výška stropu cca 4 m, kleštiny ve výšce 247 cm. Podlaha v hale bude Thermofix dub, po pravé straně dvoje dveře do pokojů v bílé barvě. Po levé straně je u zdi umístěn kotel, vedle kterého plánujeme vystavět zděnou příčku, a tento prostor za ní využít jako vestavěnou skříň po celé délce stěny. Jelikož dveře u kotle musí být z nehořlavého materiálu, napadlo nás mléčné sklo v hliníkovém rámu. Do jaké výšky radíte dát vestavěnou skříň? Při výmalbě bych použila barvu bílé kávy, nevím však, jakou barvu použít na strop a jak osvětlit prostor v hale. Na zdi naproti schodišti jsou dvě střešní okna. Na strop nad pokoji se poleze po žebřinách - bude tam taková „schovka“. Kvůli bezpečnosti ještě umístíme sítě. Prostor v hale bude sloužit i na hraní, kolem schodiště chybí ještě dubové zábradlí. Děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, výmalbu volte jednotnou. Odstíny kávy nebo cappuccina jsou dobrý nápad, prostor můžete oživit také jemnou světle zelenou nebo žlutou. Sloupy nebo větší plochu stěn můžete ozdobit benátskými štuky. Osvětlení lze řešit formou SDK podhledů a do nich zapuštěných LED svítidel.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu při výběru malby na schodišti. Zatím máme bíle vymalováno, schodiště je dřevěné -buk, zábradlí kovové.Na schodišti je pouze malé střešní okno. Líbilo by se mi opticky snížit strop, ale nevím jak na to. Děkuji za odpověď Jiřina
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro optické snížení stropu volte tmavší odstín např. šedobéžová, šedá, olivově zelená apod. Zbylé části hlavní stěnu v jemném nádechu odstínu stropu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu týkající se komplexního sladění interiéru kuchyně s obývacím pokojem a otevřeným schodištěm do prvního patra formou otevřeného prostoru ve tvaru L (orientované od východu až po západ) v právě realizovaném rodinném domě. Kuchyň bude klasická, vyrobená v imitaci buku ve tvaru L, schodiště v kombinaci buku, zábradlí ocelové (barvu si mohu vybrat) a dveře ve světlém buku. Nevím, jakou barvu a rozměr mám použít pro kuchyňské obklady a kuchyňskou dlažbu v závislosti na barvě a vzoru linolea, které přijde do obývacího pokoje včetně schodiště. Nebo použít linoleum také do kuchyně? Nábytek ještě nemám žádný koupený. A nakonec - jakou barvu byste doporučil na vymalování? Děkuji a přeji pěkný den, Tom.
Odpověď   Dobrý den, určitě bych volil jednotnou podlahu jak v obývacím pokoji, tak kuchyni. Obklad za kuchyňskou linku může být nejen keramický. Když keramický, tak spíše dlaždice pro co nejmenší spáry. Skleněný obklad je též hezký, nebo můžete zvolit stejný jako materiál desky.
Dotaz   Chtěl bych poradit jaký typ zábradlí zvolit na horní balkon a spodní terasu.také zabradlí na schody do dvora
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila bych jednoduché šprušlové zábradlí v měděné či hnědé barvě. Pole bych členila především vertikálně. Všechna zábradlí volte ve stejném stylu.
Dotaz   Prosím o radu s výběrem barev do novost. RD.Okna jsou plast.AMARETO. Betonové schodiště v chodbě, zábradlí nerez pruty,bez osvětlení (plánován světlovod).Váháme s barvami kuchyně,podlah (chodby dlažba, jinak linoleum) a dveří v celém domě. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Variant je jistě mnoho pokud nemáte již nic dalšího kromě oken. Můžete volit pdolahu a dveře v třešni nebo jabloni. Kuchyňskou linku v bílém lesku v kombinaci s pracovní a zádovou deskou v dekoru dveří.
Dotaz   Dobrý den, případně se omlouvám za dublovaný dotaz (PC), prosím o radu, jaký zvolit dekor interiérových dveří, když dominancí v jejich zorném poli je přírodní jasanové schodiště z masivu s kombinovaným nerezových zábradlím a podlaha je velkoformátová dlažba Naturstone v okrovém odstínu, přičemž aby tento dekor dveří byl variabilní k více možnostem výběru dekorů laminátových podlah v místnostech (podlahy nemáme ještě rozhodnuty). Lze mít takovéto dveře v extrému typu třešeň, hruška a tmavší nebo raději zůstat v klasice typu jasan, javor, buk či dub? Podotýkám, že okna v místnostech máme tmavý rustikální dub, proto ten dotaz na tmavší extrém dveří (okna nejsou v prostoru s jasanovým schodištěm)... Děkuji za rady, přeji příjemný den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro lepší kombinaci s podlahami je dobré volit odstín dveří spíš neutrální jako je ořech.
Dotaz   Další dotaz ohledně podlahy - ráda bych lam.podlahu jednoho dekoru- nevím jaký volit s ohledem na kuchyń a schodiště- to bude dub spárovka cink s nerez zábradlím, pouze lak, bez moření.Díky, E.Šedá
Odpověď   Dobrý den přeji. Pak bych sladila podlahu se schodištěm tedy v dubu, popř. kontrast v ořechu.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je chodba v kombinaci dle přílohy (schody jasan+nerez zábradlí, dlažba Rako Naturstone 45x45) přípustná s dveřmi Masonite ořech CPL. Ořech volím z důvodů dekoru oken rustikální dub a větší variability výběru dekoru podlahy v pokojích. A jakou byste zvolila barvu zdiva kolem schodiště v tomto případě? Děkuji!
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych raději ladila dveře do jasanu, další místnosti můžete volit podlahy v dubu nebo ořechu. u schodiště můžete volit světlý šedý nebo světlý olivový odstín výmalby.
Dotaz   Dobrý den.Mezi schodišti vyzděná omítnutá příčka-místo zábradlí.Čím obložit horní část zídky-bude jako madlo.Dřevěné se nám nehodí.Schodiště hnědý Rako Unistone,zeď vedle schodiš.bílý Unistone.Vyrábí někdo originál.vhodné díly-např.keramika,kámen?
Odpověď   Dobrý den přeji. Obložila bych ji bílým Unistonem.
Dotaz   Dobrý den přeji, líbí se nám dveře Sapeli Swing CPL ořech příčný dekor (plné), nejsme si ovšem úplně jistí, zda to nebude vůči jasanovému schodišti a béžové dlažbě na chodbě už moc křiklavé...Okna jsou ale tmavá a slibujeme si od ořechu větší variabilitu podlah v jednotlivých místnostech, přičemž preferujeme i syté a pastelové, ale světlejší, barvy výmalby. Rovněž, dle jednoho snímku, nám více ořech pasuje k obkladům Madera v koupelně...Líbí se nám i Sapeli ořech Lotos model 13, ovšem zde nejde hrana P, což se nám zdá dost ostré, navíc nevíme, jak by působila vodorovná linka vůči svislým nerez sloupkům zábradlí schodiště.....? Děkuji za názor či radu, Luboš
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit ořech ale poté také tento dekor opakujte alespoň na nábyku. Podlahy pak volte v jasanu. Možné by yla bylo volit jasan na dveře, čímž by se celkově prostor sjednotil. K jasanu pak můžete volit tmavou ořechovou podlahu či kusy nábytku.
Dotaz   Dobrý den, svůj dotaz zasílám v příloze. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlahu bych sladila s dveřmi a volila tedy javor. K tomu pak nábytek v dubu. Schodiště také v javoru plus zábradlí ve stejném dekoru.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová, poraďte mi prosím jak celkově sladit interiér v novostavbě RD. Kuchyň korpus ořech, dvířka masiv - lak sl.kost. Podlaha imitace sv.dub. V obývací části stěna za TV v barvě zelené(nejspíš pistácie). Zbylé stěny ponechat bílé? Dostatek denního světla. Krbová vložka obložená líc.cihlami v barvě světle pískové. Jaké zvolit židle- bílé, smetanové, kombinace s kovem?Stůl v ořechu. Schody dřevěné s kov. zábradlím. Vše 1 prostor, kuchyň není v rustik.stylu. Přiznané trámy v obýv.části.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jídlení židle volte ve slonové kosti jako kuchyń. Zbylý prostor vamlovat jemným nádechem smetanové.
Dotaz   Ještě prosím o radu ohledně fasády. Koupili jsme dům - viz obrázek, kde jsme vyměnili okna - nyní zlatý dub. Jakou byste doporučila barvu fasády a jaké zábradlí? Děkuji Vám moc za Vaše rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych fasádu světlou šedou, hbědobéžovou velbloudí žlutou popř. vínovou. Osobně je mi líto, že jste nenechali bílá okna. Celkově by dům působil čistším a severštějším dojmem.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu s laděním materiálu a barev v inter. novostavby.Z chodby v přízemí vede otevřené schodiště, schody jsou zděné, budou obložené dubem, zábradlí nerez. Velký prosvětlený obývák je částečně propojený s kuchyní,kde je okno.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahy tedy v dubu a taktéž dveře. Nábytek pak bílý nebo jiný světlý. Pokd máte dostatek světla můžete volit antracitový, ořechový či nábytek ve wenge.
Dotaz   Dobrý den,jak prosím vymalovat lomené schodiště s nástupní a vrchní podestou a mezipodestou dostatečně přirozeně osvětlené, schody šedé teraso, zábradlí šedočerné a jedna stěna nad mezipodestou obložena šedočerným obkladem s imitací přírod. břidlice?
Odpověď   Dobrý den přeji. Schodiště můžete vymalovat jemnou žlutozelenou barvou.
Dotaz   Dobrý den,prosím o pomoc jaké zábradlí,nebo co zvolit na terasu a schodiště.A čím uzavírat otvor pod terasou šíře 105cmx125 cm výška,nevím vzhledem k němto rozměrům,dveře? A zda volit podestu jak je na obr.č.2,nebo raději nad otvorem pod terosu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Zábradlí bych se snažila sladit s celkem domu a plotu kolem pozemku. Otvor pod terasou nejspíš uzavírat dveřmi záleží jaký zde bude záměr prostor využívat.
Dotaz   Dobrý den, jěště dotaz ke schodům. Pokud bude podlaha ořech. Je možné nechat namořit schodiště které bude samonosné s nerez zabradlím a dřevěným madlem také do ořechu nebo mám volit kontrastní barvu? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volte jej v ořechu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu obyv.pokoj(spojený s kuchyní-bříza,tm.hnědá prac. plocha, dlažba sv.béž) -podlaha plov.merbau, fran.okno mahagon,dveře zárubně mahagon, masiv. schodiště buk vč.zábradlí,kamna lytinováJotul-jaká barva výmalby,sedačky,tv stěny
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila v odstínu vycházejícím z merbau. Nábytek v dekoru břízy. Výmalbu jemný nádech khaki, nebo čokoládová popř. cappucino.
Dotaz   Moc děkuji za radu a ještě bych se zeptala,když z ob.části provensálský styl je vstup na terasu jakou ji volit,jaké použít zábradlí na terase a schodišti z terasy,nechtěla bych nic náročného na údržbu,děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit kovové zábradlí a dlažbu nebo šedý či béžový umělý trávník.
Dotaz   Dobrý den,ještě jeden dotaz,jak byste ladila zábradlí v domku(u schodiště)v barvě podlahy,dveří či neutrální chromové?děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Buď volte v dekoru schodiště nebo chromové pokud máte ještě chrom v prostoru obsažen např. na doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu týkající se zábradlí na balkonech, na venkovním schodišti a na terase (viz 2. obrázek). Bylo by všude stejné. Jaké byste mi doporučila, aby se hodilo k domu? Co říkáte na kombinaci dřeva a kovu? Vodorovné nebo svislé? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Čím subtilnější tím bude dům působit lehčeji. Pokud nemáte malé děti můžete volit horizontální položení latí (v hnědé barvě podbití). Pokud máte menší děti je praktičtější klasické plotové laťování.
Dotaz   Dobrý den,moc děuji.Prosím ještě o 1 radu. Ráda bych zmodernizovala a zútulnila schodiště. Přemýšlela jsem, že bychom dali do zábradlí sklo (?),snížili strop sádrokartonem a změnili osvětlení. Výmalbu ponechat
Odpověď   Dobrý den přeji. Váš návrh změny je příjemný. Nebála bych se výmalby v jemném nádechu např. zelenkavé.
Dotaz   Dobrý den paní Matelová,prosím jakou fasádní barvou rozjasním chatičku na zahradě .Okna,podhledy dveře,zábradlí jsou natřeny luxol palisandr.5m od chaty bude pergola.Zadní stěna zděná zed´.Mohu natřít trámky jinou barvou,než je palisandr .Jakou.Děkuj
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit jen nátěr průhledný aby bylo dřevo přírodní nebo bílou.
Dotaz   Dobrý den, řešíme zábradlí na balkoně a terase. Je to chalupa na Vysočině. Myslíte, že by se hodila 3 vodorovná cca 15 cm vysoká dřevěná prkna? Jde hlavně vodorovné - něco jako na obrázku 2.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano určitě by toto bylo vhodné.
Dotaz   Dobrý den přeji, chtěl bych poprosit o jeden dva tipy barevného odstínu výmalby do delší chodby, která navazuje na stěnu v obýváku, která je tmavší cappuccino. Součástí chodby je jasanové schodiště, béžová dlažba a dveře ořech. Je nutné poté tímto odstínem vymalovat i prostor kolem schodiště a místnost v podkroví, když stěny u schodiště jsou pro chodbu a podkroví „společné“ (vyznačeno žlutě)? Nebo je nějaký způsob, jak případné dvě barvy mezi schodištěm a podkrovím nenásilně oddělit? Děkuji vám, přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit kolem schodiště jemnou cappucnovou a když skončite u zábradlí a šikminy, tak budete mít prostor volit jiný odstín na další části. Odstín v obývací části by se hodil dobře i na schodiště.
Dotaz   Moc děkuji za odpověď. Mohla bych se Vás ještě zeptat, jak byste řešila balkon nad zimní zahradou? Zimní zahrada i nahoře už by byla asi příliš, že? Prosklený balkon v kombinaci s nerezem, popř. tmavě hnědým kovem? Moc děkuji! :) Jitka
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano volte zábradlí ve stylu zábradlí na schodišti.
<< zpět ( stránka 1 / 1 )    |1 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře