Pragointerier

okna - záclony

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu v případě zařízení dívčího pokoje pro devatenáctiletou dívku. Jedná se mi hlavně o barevné sladění stěn, barvy nábytku a podlahy. Momentálně víme jen to, že tam chce mít dcera tmavohnědé čalouněné dvojlůžko. Zbytek - jako podlahu, šatní skříň, komodu a nějaké police budeme teprve pořizovat. Jedná se mi o radu, jak toto barevně sladit (podlahu, nábytek + vymalování stěn), aby vše dohromady působilo příjemným dojmem. Děkuji za vaši radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavohnědá patří k zemitým odstínům. Možná zajímavá kombinace je např. podlaha - bělený materiál přírodní nebo imitace např. dub. Malba zdí světle hnědá „Capuccino“ , nábytek - bílá v kombinaci s doplňkovou červenou na malbě na části zdi. Bílá až smetanová se pak může opakovat na svítidlech bytových textiliích (přehozy, záclony, rolety) v kombinaci s hnědou např. vrbové proutí.
Dotaz   Dobrý deň prajem, chcem poprosiť o radu aké voliť farby steny v obyvacom pokoji - podlaha plávajúca buk, sedačka žltá oker, nábytok čierny. Ďakujem
Odpověď   Dobrý deň, čierna dominantná farba sa používa v interiéroch, v ktorých má silne posobit farebné zariadenie. Vhodne je k žltej a černej volit farbu červenú a modrú – zimné odtiene. Steny šedomodrá svetlejšia, sedačka žltá doplnenie kreslom červeným, dalšie doplnkové farby modrá na uměleckých dielach a poduškách. Záclony svetlo šedivá volit možete i dva odtiene za sebou.

Dotaz   Dobrý den paní architektko. Prosila bych Vás o radu, jak barevně sladit v novém bytě okna, podlahy a interiérové dveře? Staví se nám byt v Brně a stavitelé nám dali možnost vlastního výběru laminátových podlah, dveří i kování. Jediné, co je zatím hotové, jsou okna. Dřevěná Euro. Máme k dispozici vzorek, bohužel barvu nedokážu definovat (můžu poslat v příloze foto alespoň pro Vaši představu), Taková do žluta, řekla bych. Dřevo smrk. Chtěli bychom s manželem sladit interiér bytu s okny, ale dělá se to vůbec? Záclony neplánujeme, spíše jen závěsy na výšku okna na zatáhnutí. Zařízení bytu si představujeme co nejjednodušší. Obývací pokoj a kuchyň s laminátovou podlahou, chodbu dlažbu - poradíte, prosím jakou? A do pokoje koberce. Zdi v bytě budou prozatím bílé, i když já osobně mám ráda věci hodně barevné a nebráním se ani kontrastům. Pokud jde o dveře, tak dvoje celé prosklené, do koupelny a na WC plné, stejně tak do jednoho pokoje přístupného z pracovny a do druhého pokoje přístupného z chodby částečně prosklené. Přikládám také dispoziční řešení bytu. Děkuji předem za Vaši odpověď. Magdaléna Ročkárová, Brno.
Odpověď   Dobrý den, bohužel nemám k dispozici přílohy, ale pokusím se vám sestavit barevný model. Vycházím aspoň částečně z odstínu oken – měly by se brát v úvahu, i když nemusí přísně odpovídat barevnosti bytu. Zajímavá a nadčasová je použitá dubová podlaha a část nábytku, světle šedivá až antracitová a doplňková výrazná červená – malby zdí odstín režná. Druhá barevnost trendové zemité odstíny - ořech nebo bělený ořech, béžová až smetanová, pro doplňkovou barvu je tady je více možností - olivová zelená, holubí modř, nebo odstíny oranžové až terakota. Zajímavé je použití kotvení nábytku do zdi v jednoduchých liniích. Při výběru možností typů použitých podlah javor - Maple Cognac bych se držela spíše odstínu světlejšího. Dveře můžete použít v provedení javor americký. Tímto celý interiér ladíme do teplých medových odstínů a jarních tónů.
Dotaz   Prosím Vás o radu, jakou barvou vymalovat obývací pokoj a chodbu bytu 2+1 (rozloha 55 m2). Ložnici už mám v bílé. Kuchyň v meruňkovém odstínu. Obývací pokoj je k jihu, velikost 17m2 a výška stropu 2,40m. Nábytek je v barvě tmavého mahagonu, sedací souprava umělá kůže vanilkové barvy. Podlahu zatím nemám, ale představuji si světlý, jednobarevný (nejlépe bílý, krémový, vanilkový) koberec. Na trojdílné okno mám v úmyslu pověsit pouze záclony bez závěsů. Chodba je úzká (do L), se šesti dveřmi i zárubněmi do šesti pokojů v bílé barvě. Byt je přízemní, z poloviny podsklepen, proto uvažuji z důvodu zateplení, pocitu tepla, o kobercích. Moc děkuji za radu, Jana.
Odpověď  

Dobrý den, obývací pokoj není nikterak velký a jeho světlá výška 2,4m tento prostor ještě zmenšuje. K mahagonu (výrazný červeno hnědý odstín) je vhodná jemná barevnost, a to odstín světle hnědá až béžová. Na podlahu sytější, na zdi světlejší odstín smetanové. Vanilkové sezení je možné vhodně doplnit o světlejší a sytější odstíny této barvy, např. světlounce žlutá na zastínění oken a sytě žlutá na doplňky (stojací lampa…). Chodba může být barevně propojená s obývacím pokojem, a to odstínem vanilkové na zdech.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, před týdnem jsme si nechali v panelovém domě vyměnit okna za plastová. Po zapravení zedníkem jsme asi dva dny intenzivně topili a větrali. V bytě je ale pořád vlhko a z oken jde studený chlad. Nad námi nájemník netopí vedle nás je prázdný byt, takže vytápíme studené zdi. Nejhorší je vlhko v bytě, které jsme předtím neměli, takže lituji, že jsme vyměnili stará dřevěná okna. Co byste mi radila, abychom nemuseli pořád jen naplno topit a větrat a větrat. Jsem už z toho nešťstná, děkuji.
Odpověď  

Dobry den, o odpověď na Váš dotaz jsme požádali odborníka v prvém slova smyslu,a to ředitele společnosti WINPRO – pana Pavla Petřeka: Problematika vlhkosti v bytech nebo domech je dost často kombinací několika věcí najednou. Velice častou příčinou vlhkosti je způsob, jakým je dům či byt užíván. Záleží na stáří oken. Stará okna, která netěsní, tak ta řeší tento problém sama, za obyvatele, neboť větrají sama od sebe. Lidé svojí činností, způsobem života a užíváním bytu nebo domu vytváří velké množství vlhkosti - vaření, květiny, provoz koupelny, akvárium, spánek v uzavřené místnosti apod.... Navíc spousta věcí v místnostech – jakými jsou záclony, závěsy, koberce, stěny či dřevěné prvky v interiéru do sebe absorbuji vlhkost. Jak už jsem zmínil – stará okna toto vše samovolně odváděla z domu či bytu ven. Po výměně nových a těsných oken tato jejich samovolná funkce mizí. Pokud je v místnostech nadbytek vlhkosti, tak na povrchu termoizolačních skel se vlhkost můře vysrážet v kapky vody a skla se začnou z vnitřní strany rosit. Běžné je rosení zejména v zimním období, kdy klesají teploty hlouběji pod bod mrazu, ale jeho výše by neměla být vyšší cca 5 cm od zasklívací lišty.
Obecně zvýšená vlhkost z důvodu provedených zednických prací trvá i několik týdnů. Vždy záleží na tom, jak byl velký rozsah zednických oprav. U nových rodinných domů může trvat "odvod" vlhkosti rok i déle.

Doporučuji tento postup:
- nadále intenzivně větrat (v zimním ročním období bývá vlhko i venku, takže větrání nemá běžný účinek)
- změřit výšku relativní vlhkosti v místnostech (standardně by se měla pohybovat do 60 % relativní vlhkosti)

Pokud by Váš problém přetrvával déle jak 4-6 týdnů, je potřeba začít hledat zdroje vlhkosti v bytě. Chce to skutečně trpělivost dva nebo tři dny není doba na vyřčení jakéhokoliv závěru.

Dotaz   Mám středně hnědou ořechovou kuchyň od Oresi, doplněnou zelenými jablečnými obklady, tmavě šedou dlažbou a tmavě hnědou deskou. Kuchyně je do tvaru G a je v ní velké okno. Je spojena s obývákem, kde bude dubová plovoucí podlaha a komín obložený obklady, které připomínají obouchanou cihlovou zeď. Potřebuji poradit, jaké barvy mám použít na stěny kuchyně a obýváku, aby se prostor obýváku opticky zvětšil. Je velký 19m2. Jakou barvu má mít sedačka, která bude vedle komínu? Jaké barvy mají být závěsy, koberec u sedačky a doplňky? Jaké dřevo mám použít nábytek na dubovou podlahu a jaké dveře se k této podlaze hodí? V obýváku jsou dvě okna, jedno na jih a druhé na západ.V kuchyni je okno na západ. Mockrát děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, v zatím použitých materiálech jsou jak středně syté, tak i výrazně strukturované povrchy. Ořech i dub má rustikální výraznou texturu a pro doplnění a optické zvětšení prostoru je vhodné použít neutrální malbu jak na stěnách, tak i na stropě. Vhodná je světle béžová nebo světlé cappuccino. Na čalouněných částech odstín středně béžová. Zastínění oken: záclony smetanové, rolety nebo textilní žaluzie v kombinaci středně béžová a jemná zelená. V příloze zasílám pohled na již realizovaný interiér, kde je jasně vidět gradování odstínu použitého na malbách a zastínění.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou barvu záclony nebo dekoračky mám zvolit do ložnice. Stěny ložnice jsou bílé, koberec světlý, krémový a nábytek je olše. Předem děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den, nábytek je na světlém podkladu poměrně výrazný. Totéž platí i o bílé zdi. Doporučuji záclony např. organzu v odstínu smetanová s kombinací oranžová a červená pro vyrovnání barevnosti nábytku. Je možné volit i japonské vertikální žaluzie v kombinaci béžová a bílá, díl s výrazným vzorem v červené nebo oranžové.

Dotaz   Dobrý den, díky Vaší poradně jsme dospěli k finální podobě přízemí novostavby RD. Okna jsou zlatý dub. V chodbě, kuchyni a koupelně bude položena dlažba Esencia (nejtmavší šedá). V chodbě budou prosklené dveře dub. Kuchyně (13m2) bude z větší části oddělena od obývacího pokoje. Kuchyňská linka lesk slonová kost / šedá deska / nerez spotřebiče / sklo, masivní jídelní stůl. V obývacím pokoji (30m2) bude podlaha dub Kährs Verona Town, schodiště dubové, okna zlatý dub. TV sestava a jídelní stůl tmavší ořech. Jednu stěnu chceme obložit světlým kamenem - zřejmě tu za TV - tj. dělící příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem. A jakou volit výmalbu k tomuto interiéru, doplňky a odstín sezení (rohová sedačka bude pod rohovým "obřím" oknem). Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, jako doplnění barevnosti je velmi efektní lehké a nenáročné použít odstíny světlé béžové, nebo šedou v odstínu přírodního kamene. Sezení červená vínová a kamenná stěna, např. OBKLADY- VIKO, typ Tatry. Doplňková barevnost černá, např. rámy obrazů a zrcadel, v kombinaci s růžovočervenovínovou - záclony sklo, polštáře,…

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, co se týče vymalování stěn v obývacím pokoji. Máme rohovou sedačku světlešedé barvy v kombinaci se stolem, židlemi a skříňkami v barvě káva. Podlaha je plovoucí - světlé dřevo, tuším, že buk. Okna jsou plastová - bílá, vzhledem k dispozici místnosti (a našim alergiím), nemáme záclony ani závěsy. Stěny máme bílé, ale ráda bych je vymalovala barevně. Nemůžu se rozhodnout, jaká barva by byla vhodná. Můžete mi, prosím, poradit? Až do odpoledních hodin (cca 15 hod.) nám do obývacího pokoje svítí sluníčko. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Volila bych barvu jen na některé stěny. Například si umím představit jemnou světlou zelenkavou, ale i kombinaci dvou barev – jednu světlou a druhou tmavou. Z tmavších barev to můžou být odstíny hnědé nebo hnědozelené a zelené. Zajímavá by mohla být i zemitá, hnědooranžová barva.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barevnosti obývacího pokoje orientovaného na jih, který zařizujeme v dokončeném RD. Plovoucí podlaha (lamino), dveře buk (dřevo), okno, topení, strop – vše bílé. K tomu jsou černá krbová kamna a oranžová sedací souprava. Skříňka pod TV stolek, komoda a stolek by se nám líbily ve světlé bříze. (Ještě to nemáme koupeno, jen vyhlídnuto.) Sestava bude Venezia (BMB). Momentálně máme vymalováno zářivě žlutou, nejsme si ale jisti, zda ji ponechat. Myslela jsem, že by bylo dobré dát na stěnu za obývací stěnou sytě oranžovou, aby se to hodilo k sedačce a ostatní zdi nechat jen světle béžové. (Něco jako ta březová stěna?) Nebo nechat žlutou malbu a světlou obývací stěnu oživit oranžovými doplňky? Eventuelně jaký kobereček pod konferenční stolek a další doplňky- světla, záclony? Děkuji za pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych určitě změnila podle toho, jak píšete: oranžovou podle sedačky a zbylé stěny smetanové či jemně béžové. Doplňky pak můžete kombinovat v oranžové a jarní zelené barvě. Kobereček bych volila smetanový, popř. s oranžovým vzorem. Záclony doporučuji opět světlé, smetanové a také polštářky na sedačku v tomto odstínu.

Dotaz   Prosím, měla bych dotaz. Kolika barvami (myslím tím zařízení, kobereček, záclony, dekorační předměty) je možno vybavit pokoj? (Jedná se o dětský pokoj 3,5m x 3m.) Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, jsem zastánce jednoduchosti. Volil bych tedy jednu, max. dvě barvy, ale v několika odstínech.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barevným laděním malby a doplňků, jako jsou záclony apod. Obývací pokoj na fotkách je spojen s kuchyní, která je rovněž ve světlém provedení. Líbila by se mi i kombinace jedné výraznější stěny, popř.kombinace s jednou stěnou tapety. Děkuji, Naďa.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že by interiéru prospělo trochu zateplení malou či jinou dekorací. Nebál bych se jít do žluté ve dvou odstínech, kdy tmavší použijte na akcentaci jedné stěny. Nebo zkuste tapetu v dekoru, který na sebe strhne pozornost (v dobrém slova smyslu).

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s dokončením obývacího pokoje. Prozatím máme pouze sedací soupravu v pastelově meruňkové barvě a kachlová kamna (tmavé kachle jsou vínové), podlaha je dub - přikládám foto. Ostatní zařízení je pouze provizorní. Nevím si rady s barvou nábytku a doplňků - koberce, závěsů atd. Děkuji za vaši radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doplňky volte v barvě vínové v kombinaci se smetanovou. Smetanové záclony, vínový koberec a polštáře. Nábytek volte opět v dekoru dubu (popř. břízy).

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz. Poprvé budu zařizovat obývací pokoj. Je obdélníkového tvaru 6,5 x 3,5m. Podlaha je v tmavé barvě (imitace dřeva), sedačka (3sedák a dvě křesla) bude béžová. Pokoj je orientovaný na severní stranu. Nevím, jaké zvolit barvy na stěny, závěsy a doplňky. Chci, aby místnost působila teplým světlým dojmem. Kuchyň máme vymalovanou do oranžových barev, linka je ze světlého dřeva – hrušky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte jemné pastelové odstíny jako jsou žlutá, vanilková, meruňková. Těmito barvami se prostor opticky rozzáří. Závěsy a záclony ale použijte světlé, smetanové (max. vanilkové), aby nebránily přístupu světla.

Dotaz   Dobrý den, stavíme si dům a zatím máme pouze hrubou stavbu. Já už si zhruba plánuji interiér a ráda bych se s Vámi poradila ohledně barevného sladění. Moje představa je následující: kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem tvoří otevřený prostor do tvaru L, proto bych jej ráda barevně sladila, a to tak, aby nás to dlouho bavilo. Kuchyňskou linku bych si přála v čokoládově hnědé s bílou pracovní deskou.Část podlahy, v níž bude kuchyňská linka, bych obložila dlažbou (zřejmě v barvě pracovní desky) a na zbytek podlahy bych ráda dala PVC. Jakou barvu? Kontrastně bych volila spíš něco velmi světlého, např. javor či bělený dub. V obývacím pokoji bych dala také čokoládově hnědý stolek na televizi. Sedačku již máme – je smetanová. Na ni bych zvolila čokoládový potah a jako doplňky by se mi líbily tyrkysové polštářky, záclony a jiné doplňky v této barvě. Jak ale vymalovat stěny? Lze pro celý prostor vybrat capuccino odstín? Nebo mám zvolit jednu stěnu, příp. její část mezi okny také v tyrkysovém odstínu? Je vůbec kombinace tmavě hnědá a tyrkysová vhodná do kuchyňských prostor? A můj poslední dotaz se týká dveří. Měly by být stejné s barvou podlahy, tedy velmi světlé? Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem M. Petrová. PS: Mám ráda jednoduchý styl. Máme malé dítě a další je na cestě.
Odpověď  

Dobrý den přeji, vaše ladění je velice zajímavé. Použití tyrkysového odstínu není příliš časté, naopak je velice originální. Nebála bych se kombinace cappucino a tyrkysu. Pozor, volte cappucino světlejší a tyrkys jako dominantu. Cappucino odstín můžete vybrat tak, aby se trošku blížil šedé. Bílá dlažba v kuchyňské lince není příliš praktická, ale bude působit čistě. Doporučuji místo bílé odstín světle šedý či cappucino. Obývací prostor pak sjednotíte podlahou v odstínu bělený dub.

Dotaz   Dobrý den. Mám na Vás velikou prosbu – nově jsme zařídili obývací pokoj. Máme v něm čtyři okna a k tomu ještě balkónové dveře. (Z některých oken je nádherný výhled na hory.) Chtěla bych poradit, jestli dát do pokoje záclony a závěsy, nebo pouze závěsy. Jaká by se hodila barva a hlavně jaký typ uchycení zvolit (kolejničky, tyč...)? Přemýšlela jsem o organze.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně nejsem příznivec záclon. Závěsy bych volil v jednoduchém zdobení na nerezové tyči s decentními koncovkami.

Dotaz   Dobrý den, máme obývák o rozměrech 340 x 460 cm (má i balkón). Rohová sedačka je celá zelenkavá (viz. foto), obývací stěna BESTA buk s bílými dvířky, křeslo "Vladkovo" bříza se smetanovým potahem Ikea. Podlaha je světlá (bříza). 1.Jakou zvolit výmalbu a barvu doplňků (polštáře, závěsy, záclony)? 2.Jak doladit zeď za pohovkou?
Odpověď  

Dobrý den! Použijte zelenožlutou výmalbu, dekorační prvky a závěsy mohou být v přírodním světlém odstínu (třeba krémové). Jednu stěnu můžete zvýraznit tapetami www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý den. Chci poprosit o rady ohledně barevného sladění obývacího pokoje s kuchyní v návaznosti na zbytek domu. Dům je zatím rozestavěný, takže bohužel nemám konkrétní fotografie, ale posílám alespoň vizualizaci ve 3D. Obývák propojený s jídelnou do tvaru L má zvýšený strop s přiznanými krovy (max. výška stropu 4m). Okna jsou dřevěná, tmavě hnědá. Kuchyň je oddělená, strop standardní (dveře zásuvné do zdi). Dvířka kuchyňské linky bych chtěla v barvě bílá káva a korpus skříněk včetně pracovní desky a obkladu na zeď v dekoru dřeva (asi ořech). Nábytek v obýváku mám tmavě hnědý a k tomu cihlově oranžovou sedačku s křeslem. Zdi bych chtěla nechat bílé, dveře bych si představovala v dekoru dub nebo ořech. Co se týče podlahy, nechám si poradit, představuji si nějakou velkoformátovou, která bude ladit k barvě dveří a umožní podlahové vytápění. Chodba napříč domem bude celkem tmavá, proto bych do ní dala dlažbu stejnou jako do obývací části, možná ve světlejším odstínu. Na okna v obýváku chci bílé záclony a k tomu hnědé závěsy se zlatým/žlutým/oranžovým vzorem. V chodbě pak bude vestavná skříň – jaký dekor mám použít? Původní bydlení jsem měla přespříliš barevné, jak se říká „každej pes jiná ves“. Teď si z něho beru nábytek, ale chtěla bych vše sladit tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně. Prosím, napište mi své připomínky a rady. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, musím říci, že s Vámi souhlasím a jenom potvrzuji Vaše úvahy. V chodbě světlejší dlažbu a skříně v nedřevěném dekoru budou pro tento prostor určitě vhodnější.

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně našeho obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Má rozměry 26 m2 a je poněkud atypický. Je tvarovaný do písmene L, vpravo při vstupu je kuchyňská linka do L (barva calvados + bílá), která zasahuje i do větší poloviny protější stěny a je zakončená lednicí. Vedle ní je malý jídelní stůl v javoru se čtyřmi židlemi. Mezi kuchyňskou linkou a oranžovou sedací soupravou je něco přes 1 m. Koupili jsme k ní zelený koberec a malý stolek v bříze. Obývací stěnu zatím nemáme vyřešenou – měla by být též v bříze? Chtěla bych spíše nějakou menší, nebo třeba pouze pár polic. Jiné řešení by prostor ještě zmenšilo, že? Podlaha je buková, stejně jako dveře. Dvě stěny, ta naproti sedací soupravě a kolmo k ní u okna, jsou vymalovány jasně žlutou barvou, viz foto. Prosím o radu, čím interiér oživit. Připadá mi příliš usedlý. Je vhodná takto světle žlutá stěna? Doporučíte mi, prosím, jaká barva by se hodila a zda vymalovat zbylé dvě stěny u kuchyňské linky a jídelního koutu? Původně jsem chtěla vínovou/červenou, ale přišlo mi to všechno stejné. Žlutá měla interiér oživit, ale výsledný dojem se mi nelíbí. Jaký je Váš názor? Ještě prosím o radu, v jaké barvě doladit doplňky, polštáře, záclony apod. Mnohokrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalba na žluto je moc agresivní, na všechny stěny bych volila odstín světlého cappuccina (viz podklad sedací soupravy). Stěnu proti sedací soupravě vymalujte v temném, oranžovém odstínu podobném barvě sedací soupravy. Nábytek pořiďte v odstínu břízy. Doplňky poté slaďte s velice výrazným odstínem koberce v odstínu cappuccino. Koberec je dost agresivní, ale tento dojem můžete ztlumit tak, že použijete obdobný odstín na některých doplňcích.

Dotaz   Dobrý den. Jak vymalovat prostor obýváku, kuchyně a jídelního koutu? Podlaha, kuchyňská linka i stůl se židlemi v jídelně jsou v dekoru kalvádosu, dveře v olši - prosklené satinatem, světla jsou v bílé, nábytek v obýváku bude také bílý, záclony a koberec máme v odstínu jarní zelená. Okna jsou na jih a jihozápad. Velice děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Nebál bych se nějakého výraznějšího odstínu – k uvedené kombinaci půjde dobře například cihlová.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych se Vás zeptala, jaký odstín malby byste doporučila do mého pokoje (je mi 22 let). Pokoj je situován na jihovýchod, má 17,90 m2. Velké bílé okno je naproti světle hnědým dveřím, futra jsou tmavě hnědá. Koberec je tmavě cihlový s tmavším vzorem, záclony mám žlutooranžové (ty se samozřejmě mohou sundat). Nábytek je v dekoru buk, klavír je černý. Také bych se chtěla zeptat, zda doporučujete celý pokoj vymalovat jednou barvou, nebo nechat bílý strop, nebo kombinovat více barev. Přemýšlela jsem o meruňkové, ale nevím, jestli je vhodná. Moc Vám děkuji za odpověď, případně za vzorník možných barev.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych tlumenější odstín výmalby. Na stěnu za postelí vyberte jednu výraznou barvu (třeba odstín tmavšího cappuccina až čokolády), zbylé části zvolte v jemném nádechu v odstínu cappuccino až s nádechem do oranžova (meruňkova). Strop ponechte bílý či smetanový, aby místnost opticky nesnižoval.

Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor na barevné ladění ve vstupním prostoru domu (na verandě). Představuji si šedou vestavěnou skříň s posuvnými dveřmi v kovových kolejničkách. Podlaha bude z PVC - napodobenina korku, rovněž v šedé barvě (tento materiál v béžovém odstínu mám v místnosti, která navazuje na vstupní prostor). Pro výmalbu bych volila vhodný odstín zelené khaki barvy. Místnost je světlá, má dvě okna, vstupní dveře jsou tmavé (dekor ořech), všechny ostatní v domě jsou světlé (slonová kost). K tmavým dveřím bych barevně doladila krátké záclony v barvách hnědá, šedá a bílá, nejraději bych pořídila pruhovaný materiál - orgazma. Garnýž bude jednoduchá, kovová, aby ladila s kolejnicemi skříně. Mimo obložení budou skříňky elektrorozvodů, posledním kusem nábytku budou sedačky na přezouvání. Jaký je Váš názor na moje plánované barevné ladění? Děkuji za odpověď. S pozdravem MG.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše ladění je velice příjemné, přeji úspěšnou realizaci plánů.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Dostavujeme nový domeček a zařizujeme kuchyň. Už mám žlutou kuchyňskou linku, chtěla bych vymalovat do zelena a pořídit zelené doplňky. Kuchyň s obývacím pokojem tvoří jednu velkou místnost. Do obýváku si představuji vínové provázkové záclony a vínové či červené doplňky. Myslíte, že to bude ladit?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Je jistě možné volit kombinaci těchto barev, vždy záleží na daných sytostech a přesných odstínech. Je dobré určit jeden výrazný odstín a k tomu jinou barvou, ale méně sytou.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Bydlíme ve starém bytě s vysokými stropy. Obývák je velký, hlavní dominantou jsou okna s klenbou. Potřebuji vědět, jak vyřešit záclony nebo závěsy, abychom garnyží neschovali klenbu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Obávám se, že bez fota či obrázku nedokážu odpovědět.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi se záclonami, případně závěsy a výmalbou. Představuji si záclonku do maximálně půl okna. Nevím, jestli smetanovou, nebo nějakou barevnější. Jedná se o jednu velkou místnost - obývák, jídelnu a kuchyň. V obýváku máme dřevo borovice, jídelna je tmavá, v kuchyni je dekor antik. Doplňující barva je modrá. Děkuji za radu, Š. Šimková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit krátké záclony jednoduchého vzhledu s mini vzorem - třeba tzv. déšť v bílém nebo smetanovém provedení. Osobně bych pro zútulnění ještě vymalovala obývací prostor v jemném smetanovém či vanilkovém nádechu.

Dotaz   Dobrý den, chcela by som Vás poprosiť o radu. Dve. Prvá vec sú závesy - záclony. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Farby su v 2 odtienoch marhulovej, podlaha buk, dvere aj nohy sedačky su června. Ide o to, aké zacony/závesy zvolit. Ci iba nejake jemne, pastelove, transparentne záclony, alebo aj záclony aj závesy, ak možte, poradte aj farbu. A taktiež či iba po parapety, alebo az po zem. Ja som za zaclony až po zem, muž iba pod parapety. Obývačka je spojená s kuchynou, takže zaclony by boli asi rovnaké. dalej by som sa chcela poradit s Vami ohladom knižnice. Chcela by som ju dat asi až po strop a mala by ist do volneho výklenku pri okne (na fotke). Nábytok okrem sedačky v obývačke nemame žiadny, tak sa neviem rozhodnut pre farbu. Sedačka je krémovej farby s takými prskancami hnedej. Ako som už písala vyššie - steny su marhula, podlaha buk a dvere čerešna. Knižnicu ktorú mam vyhliadnutú neponukaju vo farbe čerešna, iba buk, bielu a tmavohnedu. najbližšia mi je ta tmavohneda, ale neviem sa rozhodnut, preto som sa obratial na Vás. A posledna otazka, radíte aj ohladom fasady domu, alebo iba inetrieru? Za pomoc velmi pekne dakujem.
Odpověď  

Dobrý den, podle obrázků i popisu bych Vám doporučil na okenní dekorace světle žluté či pastelově červené lehké závěsy až na zem. Použijte např. lehký voál. Váš interiér se tak příjemně oživí a teplé barvy ho zútulní. Pokud se jedná o nábytek, knihovna v barvě třešeň bude vhodná, zvolit však můžete i bílou ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den! Potřebuji radu ohledně výmalby stěny okolo oken (okolo linky je olivová zelená). Mám použít záclony pro zútulnění? V oknech jsou žaluzie, kuchyňská linka je v barvě cherry, podlaha teak, sedačka krémová. Prostor není velký, a tak se bojím aby se ještě nezmenšil. Co zvolit na krbovou vložku? Uvažujeme, že to okolo ní obložíme lámaným kamenem nebo obkladovými pásky. Děkuji za odpověď, krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych světle žlutou výmalbu, která prostor příjemně zútulní. Jako dekoraci oken volte nerez konzoly a lehký dlouhý voál např. se zeleným vzorem. Zkuste si vybrat z nabídky dekoračních látek na www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den, rekonstrukci bytu jsme začali ložnicí. Postel a korpus skříní máme v odstínu dřeva calvados, dveře skříní jsou v kombinaci slonové kosti s oranžovou (viz. příloha). Prosila bych o dvě rady: 1) zda při zařizování zbytku bytu (obývacího pokoje a kuchyně) volit stejný odstín dřeva a držet se oranžových doplňků, případně jaké další odstíny dřeva a barvy doplňků by byly vhodné 2) jakou volit výmalbu, záclony a závěsy do ložnice. V tuto chvíli máme béžový koberec a středně žluté stěny. Interiér působí hřejivě, ale ráda bych ho něčím oživila.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že vhodnější bude zvolit do ostatních místností i jiné dekory. Calvados je velmi výrazný dekor a mohlo by ho být příliš. Ložnici bych zjemnil odstíny béžové a hnědé tak, aby působila klidněji. Na závěsy můžete použít dekorační látku s metalickými efekty z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Jak vnímáte barevné záclony v interiéru?
Odpověď   Dobrý den, musím říct , že nejsem moc zastáncem záclon v interiéru, ale když už tak se mi líbí právě barevné, průhledné beze vzoru např. typ Organza.
Dotaz   Kuchyn mám ze středně hnědého ořechu,doplněnou skříňkami z mléčného skla.Obklady mám jablečně zelené a podlahu tmavě šedou.Deska je tmavě hnědá.Kuchyň je spojená s obývákem, kde bude dubová pl.podlaha a obložený komín z obkladů připomínající obouchanou cihlovou zeď.Mohli by jste mě prosím poradit, jaké barvy mám použít na zeď a jaký nábytek na dubovou podlahu,jaké barvy mám použít na záclony a doplňky? Jakou barvu sedačky, která bude vedle komínu?Obývák je velký 19m2 a chtěla bych ho opticky zvětšit. Budu moc ráda za radu.
Odpověď   Dobrý den, pro optické zvětšení a odlehčení je vhodné použít odstíny s palety studených barev. Můžete jít do odstínu světlá ledová modrá až olivově zelená. Interiér bude lehce podbarvený. Tuto variantu je možné doplnit o sezení s čalouněním sytějším v odstínu velbloudí srsti(žlutobéžová) a zastínění oken v lehce světlé hnědé odstín Capucino např. záclona typ Organza.
Dotaz   Dobrý den, budeme zařizovat nový RD. Podlahy jsme vybrali v odstínu třešeň výběrová. V obývacím pokoji jsou schody do druhého patra, ty jsou dubové. Jakou byste prosím doporučili barvu sedačky a výmalby? Mohla by být cihlová sedačka a smetanová výmalba? Hodí se nábytek (stolek pod TV) v barvě světlého dřeva? Dále bych poprosila o doporučení, v jakém odstínu vymalovat dětské pokoje, když jsou to pokoje v podkroví. Oba jsou pro kluky, ale modré se bojím, zda by nepůsobila chladně. Mohla by být barva béžová? Pokoj není tmavý, kromě střešního okna je v obou pokojích i okno klasické.
Odpověď   Dobrý den, cihlová sedačka by dle Vašeho návrhu interiéru slušela, v tomto případě vyberte jednu dominantní stěnu, kterou vymalujte cihlovou (nejlépe proti oknům)a zbylé stěny smetanovou, slonová kost.Nábytek pod TV zvolte v dekoru dub (americký světlý). Obývací prostor bude působit vyváženě a elegantně. Barevné ladění dětského pokoje by mělo být jasné, převažovat by měly přívětivé barvy,což béžová zrovna není,abychom dítě nedráždili a neodváděli jeho pozornost. Doporučuji proto velké plochy stěn a podlah pokrýt světlými odstíny, menší plochy (záclony, polštáře, povlečení na posteli) by naopak mohli být v sytějších barevných odstínech. do 9ti let dítěte - červená,purpur, růžová, od 9ti let - oranžová, žlutá, zelená, Nábytek by měl být neutrální, nejlépe z přírodního dřeva.
Dotaz   Dobrý den. Poradíte mi prosím, co dát do oken, když nechceme záclony? Do oken chceme dát žaluzie, můžeme pak ještě kolem oken dát závěsy nebo okna raději nechat pouze se žaluziemi a bez závěsů? Děkuji.
Odpověď   Okna můžete doplnit závěsy, pokud nejsou malá a úzká, pokoj by se tak zútulnil. Možná je ale také samozřejmě varianta pouze se žaluziemi. Také existuje varianta tzv. římských rolet, kdy je mnoho možností výběru lehkých, záclonových materiálů. Princip je ukázán na: http://www.zaluzie-markyzy-rolety.com/rimske-rolety.html. Zde je také možná varianta kombinace římské rolety se žaluziemi.
Dotaz   Dobry den, rada bych se s vami poradila, jake je v soucastne dobe moderni upevnovani zaclon nebo zavesu? Je stale vhodne (napr. do kuchyne) povesit zaclony na kovonou nebo drevenou tyc? Vyhled z okna je bohuzel do oken dalsiho domu, takze nejake textilie bych rada pouzila..
Odpověď   Dobrý den přeji. jistě můžete použít na zavěšení záclon kovové tyče, dnes se ale také používají např. římské rolety, či pouze vnitřní žauzie apod. Na str. www.styltex.cz naleznete různé stínící techniky a způsoby upevnění.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou zvolit barvu doplňků v obýv. pokoji propojeným s jídel. koutem. Podlaha je třešeň výběrová, sedačka oranžová až cihlová, 1 stěna cihlová světlá, zbytek stěn slonová kost. Chci sedačku oživit barevnými polštářky, v jaké barvě? Jaký koberec k sedačce, barevný nebo jednobarevný (v jaké barvě)? Další koberec bych chtěla dát pod jíd. stůl, mám pořídit stejný jako ten k sedačce, když od sebe nebudou příliš daleko? A v jaké barvě záclony (a ani u nich nevím, zda spíš jednobarevné nebo barevné). Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Já preferuji jednoduchý styl. Odstín doplňků volte v jemných, krémových, smetanových odstínech, popř. výraznější olivově zelená. Koberec na výrazné podlaze opět smetanový, popř. béžový oba kusy ve stejném odstínu. záclony opět spíše jednpbarevné, světlé. Popř. s jemným žíháním.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila o barevném doladění obývací pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Podlaha bude plovoucí laminátová třešeň, kuchyň korpus třešeň, dvířka javor, ostatní nábytek v barvě javor. Sedačku plánujeme jarní zelená, ze stejné látky budou i sedáky na židlích. Prosím o radu, jak pokoj vymalovat, jaké použít kuchyňské obklady, jaký by byl vhodný kusový koberec a záclony. Pokoj má rozměry 6,2 x 4 m a je orientovaný na východ. Předem moc děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, třešeň načervenalá a javor nažloutlý doporučovala bych barevnost v odstínech žlutých až krémových jako říční kámen. Tím doplníme tento barevný kontrast dřevin. Pro zvýraznění je vhodná hnědá mléčná čokoláda. Zelená je spíše doplňková barva. Pro malbu zdí můžete volit 3 odstíny v daném sloupci s tím že nejsytější bude na nejkratší zdi. Doplňky jako zastínění oken pak v odstínech smetanových (barevnost vychází s odstínu zvolené čokoládové).
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit ohledně doplňků do obyvacího pokoje. Podlaha je smrková, sedací soupravá hnědá, výmalba béžová (jemňoučce žlutá), nábytek masivní moderní dubový. Jaký zvolit koberec-barva, záclony či závěsy a barva doplňků...Děkuji mockrát za Vaši radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete doplňkami prostor oživit, volila bych odstíny oranžová, cihlová, bordó popř. olivově zelená. Záclony smetanové, závěsy mohou prostor oživit výraznou cihlovou barvou. Koberec také oranžový, popř. v kombinaci smetanová se vzory ve vyjmenovaných barvách.
Dotaz   Dobry den,potrebovala bych poradit. Predelavame dvojdomek a nevim si rady s obyvacim pokojem, je dost maly (3,85 * 3,85) jinak to bohuzel udelat nejde. V mistnosti jsou troje dvere a jedno okno. Posuvne dvere,okno a plovouci podlaha jsou v barve tresen. Strop neni klasicky rovny, ale jsou to dve klenby. S tim je spojeny jeden problem,protoze nevim jak s lustrem, jestli mam nechat nebo ne. A jestli ze stropu udelat prednost nebo naopak snazit se to zamaskovat. Do pokoje sviti slunce prakticky jen k veceru. Potrebovala bych poradit jake barvy dat na steny nebo treba jen na jednu a jakou volit sedacku a nabytek. Sedacka by se mi libila napr. cervena nebo zelena a nabytek barvy Wenge, ale nabytku bude minimum. Take mame stribrnou TV na stribrnem stolku,takze vubec nevim jake barvy by k tomu sly. Misto 1 dveri bych chtela dat provazkove zavesy (zaclony) a taktez i do okna,ale taky nevim jake barvy. Prosim za veskere vase napady, budu moc vdecna. Dekuji moc Stanova
Odpověď   Dobry den Co se tyce stropu - urcite bych z nej udelal prednost a stropni osvetleni bych nahradil stojacimi lampami, pripadne nejak zajimave nasvitl klenby. Barevna kombinace, kterou jste nastinila neni spatna. Doplnil bych podlahu svetlejsi (k tmavsimu wenge) napr prirodni dub. Rozhodne bych se vyvaroval dekoraci oken s retizky. V jednoduchosti je krasa
Dotaz   Dobrý den,poradíte mi prosím kde seženu jednobarevnou zlutou záclonu treba jen s jemným vzorem,nechci kombinaci ble s barvou, celou zlutou...
Odpověď   Dobrý den přeji. Jednobarevné záclony žluté, prostor oživí, ale zároveň do prostoru pustí méně světla a budou jej zabarvovat. Je možné volit tzv. voály popř. barevné organzy.
Dotaz   Dobrý den, jaké byste volila záclony nebo závěsy do moderního interieru ořech/bílá/šedá + modré doplňky ? Materiály a barevně ? Lenka
Odpověď   Dobrý den. Volila bych jednoduchý styl panelových závěsů v jemných bílých až smetanových odstínech se vzory v modré či čokoládovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, jaké závěsy nebo záclony byste volil k interieru v moderním stylu, bílé, šedé a část. modré doplňky a podlaha v ořechu ? Myslím materialově, barevně, příp. i formou. Děkuji
Odpověď   Dobry den, podle popisu barev bych volil jednoduché látky bez vzorů, zajímavé např. metalickým designem po celé ploše. Volte délku až na zem, pokud Vám to prostor dovoluje a k nim jednoduchou kovovou konzoly. Z materiálů lehký voál, na závěs např. taft.
Dotaz   Dobrý den.Máme propojený obývací pokoj,jídelnu i k uchynˇ.Podlaha je tmavý amer.ořech,kuch.linka je ořech v kombinaci s bílou kávou,sedačka v barvě bílá káva a nábytek je světlá bříza.Okna v místnosti jsou bílá dvě velká francouzká okna mezi nimiž je krb.Nevím,jaké materiáli mám zvolit na okna.Jesti závěsy,záclony nebo panely a v jaké barvě?Aby to bylo vkusné a moderní.Můžete mi prosím poradit? Děkuji
Odpověď   Dobry den mene znamena vice. Misto zavesu bych volil japonske steny - tedy panely. Posuvne. Dekoru decentniho
Dotaz   Dobrý den, dovolte mi se na Vás ještě jednou obrátit s žádostí o radu. Kuchyň budeme mít nakonec následovně: korpus i obklad ořech, dvířka krémová/béžová vroubkovaná (ne hladká), dlažba v kuchyni, kuchyňská deska i deska na baru budou ve světle šedé až stříbrné. Podlaha jídelny a obýváku je světle šedá (quickstep, largo - dubová prkna šedá), dveře ořech od Masonite. Přiklonili jsme se k výmalbě stěny za televizí v odstínu bordó a ostatních stěn (i v kuchyni) v barvě světlé kávy. Nevíme si však rady s obývací stěnou a nábytkem. Jaký si můžeme dovolit nábytek (obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek) a z jakých barev by měly být záclony, závěsy a doplňky? Podle čeho se doplňky vlastně volí? Krémová sedačka nám přijde nepraktická, napadá Vás jiná varianta? Již jsme se ohlíželi po nábytku - ořech je pokaždé úplně jiný, než máme na dveřích a kuchyni. Raději bychom se od toho odklonili. Můžeme mít nábytek třeba z javoru, břízy, běleného dubu…? Jaká by tedy potom mohla být výmalba? Trochu se té bordó stěny za televizí bojím. Myslíte si, že k té šedé podlaze to bude stále pěkné? Obývák je na jih, tudíž dost prosvětlený. Pokud máte jiný nápad, velmi uvítám Vaši radu. Přeji hezký den a těším se na Vaši odpověď. S pozdravem Vendula Moravcová.
Odpověď   Dobrý den, zvolená výmalba i dekory kuchyně jsou podle mého názoru velmi pěkné. Jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete navíc ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz, k Vaší kombinaci barev bych doporučil metalické efekty. Nábytek v obývacím pokoji nemusíte vybírat z dřevených dekorů, zvolte třeba lamino ve vysokém lesku v neutrálních tónech. Pokud se přikláníte spíše k tmavé barvě sedací soupravy, hnědá nebo středné šedivá bude určitě vhodná. Ostatní doplňky zkuste volit v nerezu, čirém nebo matném skle, bílém plastu nebo kůži, textilní dekorace pak v krémových a hnědých odstínech.
Dotaz   Dobrý den, máme sice malý, ale hodně prosvětlený obývák. Chtěla bych ho nechat vymalovat předtím než postavíme obývákovou stěnu (barva švestka). Sedačka je v tmavě modré barvě (místy černé části). Záclony mám pouze nízké v oranžovo žluté barvě. Jakou barvu by bylo nevhodnější zvolit na stěnu? Předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínu citronové žluté popř. žluté limetky.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji obývací pokoj v RD a potřebovala bych poradit. Místnost má cca 40 m2, tj. 8x5 m. Při jedné delší straně jsou dveře posuvné do zdi (barva třešeň), asi půl metru vedle nich jsou krbová kamna (barva černá, strany jsou obložené v pískové barvě). Za krbem je vytvořena přepážka až ke stropu, to znamená, že asi 1m do prostoru obývacího pokoje je stěna po 1m snížena na výšku asi 1,5 m. Za stěnou je jídelní kout. Na straně, kde jsou dveře, bude sedací souprava do tvaru U (barva světlá peach). Taburet, stolek bude mít černé nožičky a průhledné sklo. Obývací pokoj je situován na západ, jsou v něm tři okna 1,5 m široká; jedno je na jih, další dvě pak na západ (včetně dveří na terasu, které jsou mezi nimi). Podlaha je plovoucí ve světlé barvě (jasan). Ráda bych vymalovala stěnu za sedací soupravou, bohužel se nemohu rozhodnout, a proto bych o Vás potřebovala radu. Žádné doplňky ani nábytek zatím nemáme, záclony bych si představovala provázkové v barvě stěny za sedačkou. Myslela jsem si, že bych ji vymalovala tmavě vínovou, zářivě pistáciovou zelenou nebo fialovou. Bohužel si to nedovedu představit vzhledem k sedačce. Těším se na Vaši odpověď. S pozdravem a s díky Lucie Rousová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v tmavém odstínu vycházejícím z barvy dveří, na zbytek stěn doporučuji jemnou šedobéžovou. Doplňky vybírejte také v těchto odstínech, můžete přidat také nějaké antracitové či tmavě čokoládové.
Dotaz   Dobrý den. Nevím, co dát do oken - záclony, závěsy, roletky. Máme tmavě šedou dlažbu, přibude bílý nábytek, kuchyně bílý lesk vysoký, hodně moderní jednoduchý vzhled. Bojím se, že záclony sem moc nepatří. Nebo neznám stránky, kde jsou moderní záclony k vidění. Japonské stěny (doufám, že to říkám dobře) nám tam nesedí velikostně, hned vedle okna je roh. Tak jsem přemýšlela o roletkách římských, ale zase až bude tma a rozsvítím, tak bude do pokojů vidět. Neměli byste pro mě, prosím, řešení? Bojím se, že když dám závěs a roletku, tak tím místnost příliš ztmavím a už nebude vypadat lehounce a vzdušně jako doposud. Děkuji, Petra.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doporučuji římské rolety, které můžete vybrat v dekoru jen slabě propouštějícím světlo. Přes den zvednutá roleta okno oživí, prostor zateplí a přitom neztemní a večer ji můžete zatáhnout, takže do místnosti nebude vidět.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu,jaké barvy mám použít na kuchyň propojenou s obývacím pokojem.Kuchyň je v těchto barvách horní skříňky krémové a spodní hnědé mocca,deska béžová a obklad hnědobéžový-kachličky.Obývacímu pokoji dominuje oranžová sedací souprava a naproti ní obývací stěna v dekoru javor.Podlaha je celoplošná plovoucí dekor dub cottage.Místnosti jsou na severovýchodní straně,takže by potřebovali projasnit a proteplit.A můžete mi poradit i doplňky jako kusový koberec,polštáře a závěsy nebo záclony? Mockrát děkuji za odpověď Markéta
Odpověď   Dobry den me prijdou dekory Vami vybrane celkem teple. Zvolil bych vymalbu do svetle zeleno zlute a prirodni dekorace oken. Stejne jako koberec a polstarky - kremove apod.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu se zastíněním oken. Ve stěně pokoje jsou balkónové dveře šíře 1,7m a okno šíře 1m. Mezi dveřmi a oknem je zeď šíře 1,5m. Jaké mají být záclony - obě dlouhé až k zemi nebo jedna dlouhá druhá k parapetu? A jak se závěsy? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila stejnou tedy delší délku záclony a prostor tím částečně sjednotila. Závěsy bych již nekombinovala a řešila zastínění jinou formou - v podobě žaluzií nebo rolet.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.. Chtěly bychom si nechat zhotovit atypický nábytek na míru do obývacího pokoje (stolek pod Tv, konferenční stolek) a to dočasně kvůli dětem z lamina (později počítáme s mořenou dýhou event. masivem). Prosím o návrh vhodného dřevodekoru na laminu zn. Egger, který by byl vhodný. Okna jsou v barvě teak-afromosia a žaluziemi třešeň., kuchyň kombinace merano přírodní+ lesk, nábytek v jídelně dýha třešeň, dveře jsou lamino (struktura ořech "mořený" a lá třešeň). Nevím zda zkoušet ladit nábytek do podobného odstínu (což bohužel ve vzorníku Egger se mi moc nedaří), nebo zvolit zcela jiný dekor a pak nevím jaký. Také by mě zajímalo jaké zvolit záclony + závěsy (pouze dekorečně jako ukončení/stíníme žaluziemi). Chtěla bych pokud možno v univerzálmí odstínu, protože mám ráda změnu a počítám že nejpozdějí příští rok, bude vymalováno ve zcela jiných barvách. Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pro nábytek do obývacího pokoje zvolte např. dub Cremona pískový nebo také jednobarevné lamino odstín kávy či cappucina ve vysokém lesku apod. Navíc můžete využít i kombinaci s barevným lacobelem na dvířkách apod. Dekorace oken z lehkého voálu až na zem v odstínu champagne apod.
Dotaz   Dobrý den. Jak by bylo vhodné vyřešit uchycení záclon a závěsů v obývacím pokoji? V blízké době chceme měnit sedačku, měla by být světlá. Záclony bych chtěla dlouhé bez vzoru a závěsy smetanové s tím, že bych je použila už od rohu místnosti a mezi okny bych dala nějaký obraz. V obývacím pokoji je sádrokarton (viz. foto). Napadlo nás, zda by bylo možné použít třeba stejnou bílou lištu, jaká se dává k uchycení látkových žaluzií (viz. francouzské okno) a na to zavěsit záclony i závěsy. Pokud by to bylo možné, nevím, zda lištu použít po celé délce místnosti. Ráda bych znala Váš názor, jak byste nám doporučili vše doladit, aby prostor vypadal útulněji. Nebo navrhujete úplně jiné řešení? Děkuji moc za radu, Mirka.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit lankový systém uchycení a ukotvení v několika místech. Také je možná jednoduchá kolejnice, která bude po délce celé stěny – tím celou stěnu sjednotíte právě závěsy. Vhodnou variantou by byly také tzv. posuvné panely.
Dotaz   Dobrý den, už dříve jsem zde prosila o nějaké rady a pomohlo mi to. Nyní bych se znovu chtěla zeptat na obývací pokoj, který chystáme předělávat. Stále nemůžu rozhodnout, jaké zvolit barvy. Pokoj je v paneláku na severní straně (cca 5 krát 4,5 m), tudíž tam téměř nesvítí slunce, mám tam pocit chladu a potemnělosti, i když díky 6. patru koukáme do stromů a nebe. Na oknech nemám zatím žádné závěsy. Nyní jsou zdi bílé, což působí čistě (to mám ráda) a obývák se díky tomuto zdá prostornější. Ale chtělo by to nějakou barvu, aby pokoj působil zatepleněji, slunečněji, projasněněji. Nábytek máme prozatím starší (směs všeho), jsou to nižší skříňky černé barvy (v pracovním koutě a naproti jedné části sedačky). Pouze stůl a police jsou buk, takový ten přírodní a načervenalý odstín. Podlaha je v dekoru třešně – odstín není ani tmavý ani světlý. Sedačka je do L, barva mezi terakotou a cihlovou, opěrky jsou pruhované, polštáře v kombinaci cihlové, béžové, lipové a hnědé (kakao+tmavě hnědá). Sedačka je u zdi ve středu obýváku, z jedné části je pohled do oken (ta jsou bílá plastová, pouze se stříbrnými žaluziemi) a z té druhé na skříňky + TV. Jako dekoraci máme na stěně grafiku, která má velmi netradiční námět a je v barvách modrá (nebe), modrozelená (moře), krb (oheň), bílá (sníh), žlutá (létající balon). Nejvíce je tam béžové, šedé a malinko červené-cihlové. Jaké zvolit barvy zdi, jaké na závěsy/záclony, koberce pod stůl k sedačce a jaké doplňky (nějaký ten květináč, vázička…)? Přiznám se, že na zdech nemám moc ráda zelené odstíny a ani oranžovou (cihlovou, meruňkovou). Děkuji za odpověď, Renáta S.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro proslunění pokoje volte výmalbu v teplé žluté barvě a k tomu závěsy v odstínu sedací soupravy. Kobereček světlejší smetanový.
Dotaz   Dobrý den, je možné kombinovat květinový vzor na zácloně se svislými pruhy na závěsu - vše ve stejném odstínu? Plánuji pořídit záclony a závěs do jídelního koutu - prosvětlený prostor s pěti francouzskými okny. Pro lepší představu přikládám ukázku podobného dekoru. Děkuji, Pěnkavová
Odpověď   Dobry den Myslim, ze to jde k sobe krasne. Jde o stejne barvy, takze v tom problem nevidim
Dotaz   Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Nevím, jakou barvu závěsu mám zvolit do obývacího pokoje, který je vymalovaný teplou oranžovo-pískovou barvou. Jaké barvy doplňků mám zvolit: květináče, obrázky na zeď? Sedačka i nábytek jsou bílé, televize stříbrná. Mockrát děkuji za odpověď, V.
Odpověď   Dobrý den přeji. Doplňky můžete volit v olivové, čokoládové, nebo lila barvě. Závěsy taktéž v těchto odstínech, záclony bílé.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji obývací pokoj + kk, na podlahu jsem zvolila bělený dub. Interiér plánuji ladit do následujících barev. Tm. hnědá - deska kuch. linky (nebo alespoň její čelní hrana), jídelní stůl + židle, nízká TV stěna, konf. stůl, rámy obrazů. Bílá barva - kuch. linka, okna, dveře, záclony. Barevné ladění a rozmístění nábytku je znázorněno v přiloženém souboru. Prosím o odpovědi na následující dotazy ohledně barev: 1. Jaká doplňková barva? Byla by použita na skleněný obklad za kuch. linku, prostírání, polštářky, obaly pro květináče. Uvažuji o zelené - ráda bych, aby interiér působil pohodovým a útulným dojmem. 2. Jakými barvami vymalovat stěny? Moje představa je bílá, béžová nebo hnědá. - Doporučujete tyto barvy? Nebo jaké jiné by byly vhodnější? - Kam je umístit (jaká za kuch. linku, za jídel. stůl, za TV stěnu), aby byly tyto zóny nějak vymezeny? - Jak opticky zdůraznit nebo potlačit jádro rozdělující kuch. linku? - Konkrétní RAL čísla barev? Děkuji.
Odpověď   Dobry den ad1 - vzhledem k tomu, ze mate zatim neutralni odtiny, je doplnkovy odstin predevsim na Vasem pocitu. samozrejme muze byt i zeleny - ale je mnoho odstinu zelene !! ad2 - celkem to same co vyse. Zkuste nacerpat nejakou inspiraci - vhodne jsou napr. tapety - i lokalne. Mrknete na www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně doplňkové barvy do interiéru. Podlaha místnosti je bělený dub, základní barvy jsou tmavě hnědá (deska kuch. linky, jídelní stůl + židle, nízká TV stěna, konf. stůl, rámy obrazů) a bílá (kuch. linka, okna, dveře, záclony). Doplňková barva by měla doladit interiér do pohody a útulnosti, byla by použitá na skleněný obklad za kuch. linku, prostírání, polštářky, obaly pro květináče. Uvažuji o zelené barvě. Váš názor? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den na temer stejny dotaz od stejneho odesilatele najdete odpoved nize.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi prosím poradit v barvě na doplňcích v obývac.pokoji? Stěny jsou ve smetanové barvě. Podlaha lino v barvě buk.Sedací souprava je v barvě velbloudí a za ní je veká vinylová bordó tapeta. Na protější straně jsou komody v barvě ořech s bílými lesklými dvířky. Stůl bílý a pod ním kus. koberec béžový s okrajem velbl,barvy. V podstatě dva polštářky na sedače mám v bordó barvě se vzorem jaký je také na vinyl.tapetě.a další dva v barvě bílé. Záclony nemám ,pouze závěs lehký průhledný v barvě bordo. Myslíte, že bych mohla volit polštáře třeba v hnědé barvě nebo nějaké jiné? Díky Pavlína
Odpověď   Dobrý den přeji. Celkově již v interiéru máte dost barev. Ještě byste mohla prostor sjednotit barvou ořechu tedy hnědou, která je na nábytku.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Rekonstruujeme starší rodinný domek - vyměňujeme okna za plastová bílá a k nim dáváme i bílé parapety. Problém je v tom, že okna se při výměně vysunula směrem ven o 15 - 20 cm, aby při zateplování domu zvenku potom nebyly široké špalety. Kvůli tomu vznikly v interiéru velké prostory u oken a samozřejmě i daleko širší parapety. Chci se zeptat, jak mám řešit žaluzie a záclony. Nevím si s tím rady, protože pověšená záclona klasicky z tyčové garnyže rovná už mi připadá nevhodná. Žaluzie jsme s manželem chtěli bílé do interiéru a stříbrné ven s tím, že se dají na okna dovnitř v interiéru. Děkuji moc. S pozdravem Alena Chrzanová, Olomouc.
Odpověď   Dobrý den, nejsem si jist, jestli jsou žaluzie úplně vhodné. Možná bych zvolil záclonu v kombinaci se závěsem. Dále nevím, jestli jsem dobře porozuměl otázce - dejte záclonu a závěs do vnitřní špalety na speciální kolejnice, které nebudou bránit otevírání okna.
Dotaz   Dobrý den, chcem poprosit o radu ohladne nasledovneho: mame zakupene interierove dvere od Sapeli - dekor priecny teak. Podlahu by sme chceli mat svetlu, zvazujeme Qeensland akazie od Egger ktory vyzera ako biela kava a tvori kontrast voci dveram (obrazok v prilohe) avsak nie som o nom na 100% presvedcena ze sa bude hodit, prosim aky je vas nazor a pripadne prosim ake ine odtiene mozem ladit. Podlahu chceme laminatovu a kontrastnu oproti dveram, nie ceresnu (mame ju teraz a uz sa nam okukala). Podlahu chceme mat rovnaku v kuchyni, obyvacke aj jedalni. Kedze sa jedna o prepojenie kuchyne, jedalne a obyvacky, prosim v akej farebnosti a materialy riesit nasledne pracovnu dosku (např. egger merano spalicek svetly by mohol byt?). Kuchynu chceme svetlu, pravdepodobne slonova kost alebo biela - este neviem či s leskom alebo bez. Takiez neviem ako riesit zastenu, manzel je proti sklu, ja nechcem obkladacky, drevodekor vo farbe pracovnej dosky sa mi zda uz prilis. Ale mozno sa mylim. Posledna otazka sa tyka farebnosti stien, preferujeme svetle teple farby (tie dvere sme kupili v pomateni zmyslov), zvazujem bielu s nadychom do cukrovej resp slonovej kosti. Vyzera to ze cely interier by potom mohol byt zariadeny v style cukor- kava-cokolada, ale zase sa bojim aby to nebolo fadne, prosim aku farbu odporucate na ozivenie? Ja nemam rada zelenu, modru. Co sa tyka ostatnych dekoracii obrazy by som chcela mat reprodukcie klimta resp picasa, daliho co su farebne vyrazne, prosim aky je vas nazor. Záclony budu vo farbe slonovej kosti, sedacka prosim akej farby by sa hodila, tmavohneda alebo svetla farba např biela? Aku farebnost by ste doproucovali u ostatneho nabytku? Cely priestor by mal posobit utulne ale stylovo. Dakujem vopred za odpověď a zelam pekny den, Markus.
Odpověď   Dobrý den, Váš dotaz je velmi obsáhlý a moc se v něm neorientuji. Myslím, že toto již nelze řešit písemně. Každopádně pro inspiraci se podívejte na www.POINTshop.cz, kde naleznete radu podnětů.
Dotaz   Dobrý den, děkuji Vám moc za odpověď. Ano, vyzkoušela jsem si to, záclony dám na speciální kolejničku do vnitřní špalety. Akorát stále řešíme zatemnění oken. Chci se zeptat, jak by působila navrtaná roletka, která by byla umístěna na zdi, kde jsem původně měla garnyž. Stále nevíme, jestli zvolit roletky nebo vnitřní žaluzie přímo na okna (ale na oknech máme ozdobné příčky), nebo raději venkovní předokenní rolety. Závěsy jsme s manželem moc nechtěli. Poradíte mi ještě? Děkuji. S pozdravem Alena Chrzanová.
Odpověď   Dobrý den, umístění rolety (např. římské) před okno je určitě jedna z možností. Stejně jako žaluzie. Ale pozor, tady bych volil dřevené (určitě ne hliníkové) a spíše též před špaletu. Venkovní žaluzie jsou technicky náročnější a jsou spíše praktické než estetické.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu při výběru nové obývací stěny/sestavy pro TV. Jedná se obývací pokoj manželů ve věku 60 let. Kožená sedačka, dřevěná podlaha - dub, okna, záclony zůstanou stávající. Barva stěn a ostatní nábytek bychom chtěli rodičům vybrat nový. Prosím, poraďte, jaký dekor dřeva popř. jak barevný nábytek zvolit a k tomu příslušnou výmalbu či tapetu. Děkuji za odpověď a za to, že fungujete, Andrea.
Odpověď   Dobrý den, i když se jedná o konzervativnější prostor, volil bych něco odlehčenějšího, spíše v nedřeveném dekoru. Bílý lak či jiný světlý nádech s dekoracemi stěn v tapetách (ne bílé malbě) bude velmi působivý a příjemný. Inspirovat se můžete na např. www.POINTshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění interiéru. Myslíte si, že jsou barvy zvoleny správně? A ještě jedna věc: chtěla bych si pořídit provázkové záclony - buď v béžové, nebo hnědé barvě. Je moje volba vhodná? V obýváku je ještě balkónové okno.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila výraznější odstín výmalby za sedací soupravou, která v prostoru se stěnou splývá. Navrhovala bych odstín vycházející z odstínu nábytku (skořicová, oranžová). Do oken raději dejte světlé římské rolety než provázkové záclony, které nekorespondují s jednoduchým stylem nábytku.
Dotaz   Dobry den, prosím co na tyto okna? první foto obyvak,druhé foto jídelní stul,třeti foto je kuchyn.Nevim zda zaclony + závěs nebo panely?? Máme sousedy a tak musime něco dat na okna.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych průsvitné panely, popř. římské rolety.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. V ložnici máme okno s balkonovými dveřmi. Zajímal by mě Váš názor – můžu dát na okno záclonu a na balkonové dveře závěs? Nevím si rady. Podlahu máme plovoucí ořech pekan, nábytek bříza a stěny šedé. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nemůžete volit po celé stěně s okny panelové závěsy, doporučuji římské rolety nebo dlouhé záclony jednoduchého stylu.
Dotaz   Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz ohledně barvy sedací soupravy. Vymalováno je šedobéžově, jedna stěna a doplňky jsou v bordó. Jakou doporučujete barvu sedací soupravy? Mohla byste mi poradit i se záclonami? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit čokoládovou nebo tmavě šedou sedací soupravu. Záclony nebo římské rolety hladkého vzhledu v jemném smetanovém nádechu.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit se zakrytím balkonové sestavy. Klasickou krátkou a dlouhou záclonu nechci použít, dlouhá se mi zase zdá kvůli topení nevhodná. V příloze zasílám foto této sestavy
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit i dlouhé záclony, popř. v toplné sezóně levou část odsouvat. Další varianou je použití římských rolet.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit o vhodných barvách do interieru...chtěla bych tapetu za sedačku, polštáře, doplňky, záclony v moderním pojetí-něco jako japonská stěna...potřebuji poradit s barvami, mám pocit, že místnost potřebuje,zateplit'.Děku
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit odstín jemné cappucinové s cihlovou či hnědooranžovou barvou. Dvě kratší stěny v tmavším odstínu a dvě delší v světlém. Doplňky a dekorace taktéž v těchto odstínech.
Dotaz   Vážená paní architektko, dodělali jsme obývací pokoj, ale pořád se mi to zdá jako nehotový prodím o radu co případně dokoupit nebo jak to jinak předělat děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Bylo by vhodné za sedací soupravou a proti ní volit výraznější odstín např. limetka nebo jasná žlutá. Závěsy či panely bych volila místo krátké záclony také v těchto odstínech.
Dotaz   Ještě jednou ohledně oken (posuv.panely).Pokud bychom dali záclony a závěsy, poraďte barvu. Barva zdí jedna přibližně tlumeně cihlová,ostatní světlejší než capucino,jen nádech.Sedačka bílá s hnědým vzorem, podlaha hnědá. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Záveěsy můžete ladit do hnědého odstínu či oranžovohnědého.
Dotaz   Moc děkuji za odpověď,ještě jsem se chtěla zeptat co byste nám doporučila na velké okno otočené na SZ, zda volit nějaké záclony, nebo jak vyplnit obrovskou plochu, děkujeme.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych římské rolety, nebo jen žaluzie.
Dotaz   Dobrý den, mám kuchň spojenou s obývákem a v něm dvě velká francouzská okna a jedno menší, doporučila by jste mi spíše nějaké moderní záclony nebo japonské stěny. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud mezi okny není nutný nějaký nábytek pak bych volila posuvné panely.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké konzole jsou momentálně v kurzu? Chtěli bychom jak záclony, tak i závěsy. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Čím jednodušší, tím lepší. Také se volí lankové systémy.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Chtěl jsem se ještě zeptat, zda jsou lankové garnýže pro záclony i pro závěsy?
Odpověď   Myslím, že by neměl být problém s obojím.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně OP, rozměr 3,4 x 4,6 s dvoukř. bílým pl. oknem (s parapetem) umístěným na kratší stěně pokoje. Žaluzie jsou šedo-stříbrné. Prosím poradit s výběrem barev na stěny (i strop), podlahy (PVC- jaký dekor, nebo koberec-barva) a doplňků (záclony, závěsy). Část nábytku v barvě černohnědá s jemným vzorem dřeva, úlož. košíky z ratanu a proutí v bříze a část nábytku ve vzoru bříza. Sed. soupr. roh.-ekokůže, světlá-jako vzor bříza, křeslo ratanové, stolek se sklen. deskou,odkl. část bříza a nohy šedo-stříbrné. Šedo-stříbná je i stoj. lampa, stojan na CD a strop.světla. Předem děkuji za odpověď, Dáša :-) .
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v bříze. Pak výmalbu v limetce, nebo orchideové s jemnou béžovou.
Dotaz   Prerábali sme obývaciu izbu, chcela by som poradiť, aké doplnky a hlavne záclony by ste zvolili. Mám smotanovú kombináciu s čiernou, aj tapeta je čierno-šedá.
Odpověď   Dobrý den přeji. Záclony bych volila smetanové. Doplňky pak orchideové.
Dotaz   Nevím, jestli tomu dobře rozumím. Posuvné panely na denní zastínění na celé okno, včetně delší strany? A žaluzie na noc? Děkuji
Odpověď   Posuvné panely by nefungovaly jako plné zastínění na zastínění by fungovaly žaluzie jak přes den tak i v noci panely by byly místo záclony jen jako ekorace.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak sladit v celém domě patrovém záclony a hlavně barvu závěsů. Máme v domě 7 oken na východ.Chtěla bych aby to hezky ladilo abych v jednom okně neměla zelenou a v druhém žlutou atd....jakou barvu mi doporučíte?
Odpověď   Dobrý den přeji. Záclonu bych volila jednpduchou průsvitnou bílou bez dekorací. Závěsy a jejich odstín závisí na dekorech vybavení, barev výmalby a doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, koupili jsme rohovou sedačku žíhanou šedobílou, nábytek bude korpus buk, dvířkabílý lesk, stolík uvažuji bílá lesklá deska,kovové šedé nožky, podlaha je javor,výmalba staroruž. do fial.,jaký koberec,tmavší šedý a záclony jen bílé? Díky.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano přesně tak jak píšete. Nic bych neměnila.
Dotaz   jeste prosim,resim take jake udelat zasitneni oken.V okech jsou zaluzie, ale me se libi utulno, proto jsem pro zavesy a zaclony az na zem, jen ńevim v jake barve zavesy, asi neutralni? (Seda zed bude sedobezova)A co dat do kuchy. okna? diky!
Odpověď   Dobrý den přeji. Závěsy můžete sladit se zelenou výmalbou a záclonu lehkou bez vzorů. V kuchyňské části krátkou záclonu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Máme hluboké parapety u oken cca 60 cm.Jaké záclony a závěsy by byly vhodné,aby to vypadalo hezky?Dlouhé nebo kratší,třeba kavárenské?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila byhc římskou roletu v lehkém průsvitném provedení.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou barvu závěsů jaký typ záclony byste zvolila do dětského pokoje ( pro 3-letého kluka ), vymalovaný do bíla a jednu stěnu do tmavšího zlata.S motivem, bez motivu, dlouhé, krátké, závěsy pestré či tlumící. Díky
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych spíš kombinaci žaluzií bílých a rolety ve výraznějším odstínu či roletu římskou.
Dotaz   Dobrý den, podle čeho bych měla vybrat barvu žaluzií a záclon? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Žaluzie bych vždy volila bílé tak aby odrážely co nejvíce světlo a netlumili a nezbarvovaly interiér. Záclony také volte nadčasově bílé.
Dotaz   Žaluzie a záclony by měly mít v celém bytě stejnou barvu, aby se byt propojil nebo je dobré je barevně ladit s jednotlivými místnostmi?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotné, bílé.
Dotaz   Jen ještě máme ložnici vymalovanou na těl- barvu,asi 2 odst. tmavší než je podlaha,přemalovat není problém,viděla jsem v kika za touto postelí růžovofial.barvu a také kobereček,jen mám strach zda to nevadí vůči spánku a jakou barvu záclony či přehoz
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit fialovou barvu která je do ložnc vhodná ale lépe vždy tlumenější odstín. koberečky pak můžete volit také v tomto odstínu závěsy světlé bílé.
Dotaz   Dobrý den, dotaz zasílám s polu s fotodokumentací v příloze. Děkuji za odpoved a přeji hezky den. Kollerová
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše sestava je velice příjemná. Koberec bych volila v jemném šedobéžovém odstínu jako je na stěně. Doplňky červené, šedé popř. pro oživení jarní zelená. Záclony bílé, Závěsy můžete volit červené.
Dotaz   Prosím aké záclony, závesy, žalúzie, prípadne rolety, použiť na okná v obývačke a kuchyni, bungalov, výmalba smotanová, v kuchyni 1 stena tehlová, podlahy dub laminát a dlažba, viď foto, linka jaseň morený, nábytok čerešňa dýha, ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemnou smetanovou římskou roletu.
Dotaz   Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit zda by jste nám neporadila jaké záclonky by se hodily do špaletových oken / viz příloha/. Jsou totiž utopeny ve výklenku /široká zeď/, takže jsme vyloučili zavěšení záclon na tyč na zeď před okna. Řešíme tedy, zda na tyčky do oken, ale nemůžeme se stále dohodnout, zda záclonku do horní a dolní třetiny /každého křídla kvůli otevírání/ něco na tento způsob http://www.vseprozenu.cz/images-goods/Zaclony_Motylkova-zaclona_3732.JPG , nebo v celku a stáhnout do boku http://www.blancheporte.cz/data/imgs/0083209l.jpg http://www.blancheporte.cz/data/imgs/0080170l.jpg či stáhnout uprostřed a jakého vzhledu…Nemáte nějaký odkaz? Také se mi zdá, že je prostor okolo oken jakoby prázdný. Dříve jsme při pravé zdi měli stěnu, ale nyní jsme ji zrušili a nechali zde jen komodu s TV a dnes by měli přivést rohovou vitrínu. Prakticky zůstává ještě jen sedačka, stůl a židle a knihovna, která je zatím umístěna na místě plánovaných krbových kamen. Místnost se krásně provzdušnila. Myslíte, že by bylo vhodné zavěsit před okna pruhy jako by závěsy, ale ne zatahovat, v oknech jsou pro zatemnění žaluzie aby se opticky potlačilo „utopení oken“? Kdyby ano, musel by být i u prostupu do „šatny“? Jakou kombinaci barev a jakou látku /druh, šíři, úpravu…/ vzhledem k výmalbě bychom měli zvolit? Poradila byste nám také jak barevně zvolit doplňky? Např. polštářky, různé doplňky atd. Děkuji za odpověď. Evžen
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych žádné záclonky do oken nedávala, takto mi přijde prostor čistý a pro stínění i jen částečného lze mít stažené žaluzie. Max. bych volila lehké závěsy ze záclonoviny na okrajích oken. Doplňky volte v barvě bílá káva, tmavě hněda a fialová jako výmalba.
Dotaz   Jakou mam zvolit barvu na doplňky do obýváku, nábytek je bílý s bukem, sedačka šedá, koberec šedý, výmalba staror. do fialkova, bílé záclony, bílé doplnky keramické,dík.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte fialkové, bílé a šedé doplňky.
Dotaz   Dobrý den. Moc Vás prosím o radu.Nejde mi o barvy, potřebovala bych poradit s délkou závěsů. Máme jednodílné okno a hned vedle okno s balkonovými dveřmi. Mám záclony krátké, těsně nad parapet, přes dveře samozřejmě dlouhou. Jakou zvolit délku závěsů?
Odpověď   Dobrý den přeji. Závěsy bych volila dlouhé a jen po jedné straně u dveří.
Dotaz   Ještě bych se zeptala, jaký je vhodný přesah záclony po stranách okna a kolik pod parapet? 15 cm po obou stranách je ok? Děkuji za všechny odpovědi
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano 15cm stačí na všechny strany. Dělu bych volila ale až na zem.
Dotaz   Dobry den, prosim Vas,co by sa hodilo na toto okno obyvacej izby,ci iba zavesy,alebo zaclony alebo nieco ine a v akej farbe,dakujem
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych volila římskou roletu šedou.
Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit s ozvěnou v ložnici. Vznikla po nastěhování šatní skříně, které do stropu chybí 20cm. Nábytek v místnosti je a záclony jsou pověšeny. Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. tak s takovýmto problémem jsem se ještě nesetkala, a lépe by Vám poradili odborníci na aukstiku. Možná by bylo dobré zaplnit prostor nad skříní.
Dotaz   Jaké byste prosím Vás ještě zvolila záclony a závěsy v dřevostavbě (kuchyň ořech sl.kost,doplňky fialová+žlutozelená).
Odpověď   Záclony volte světlé jednoduchého dekoru. Závěsy např. zelené.
Dotaz   Myslíte že by se hodila organza nebo něco podobného? Něchtěla bych klasické záclony. Jaký materiál by se eventuelně hodil? Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete také volit jen římské rolety, či posuvné panely. Organza je také možná v délce až na zem.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jestli do ložnice (foto1)je vhodná kolejničková garnyž do stropu, když je nízké okno v rohu místnosti. Délka záclony po parapet+závěs na volné zdi? A jaký druh clonění použít pro kuchyň na JZ(foto2)Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. V kuchyni bych volila římskou roletu. V druhé místnosti pak můžete volit kolejničku spíš nad oknem s bílou garnýží. Záclonu dlouhou až k zemi.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně malby a výběru barvy dekorací ( záclony, povlečení) do ložnice. V ložnici je vestavěná skříň javor s mléčnými skly a chromovanými úchyty. Psací stůl javor. Postel v dekoru buk. 2 police v javoru. Ložnice je slunná a menší. Děkuji za odpověď. Marie
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výranější tmavší čokoládový odstín výmalby za postel. Popř. khaki odstín či lila. Zbylé části jemné cappucino. K tomu dolňky v těchto barvách.
Dotaz   Ještě prosím, doplňky v jaké barvě k šedé koupelně a béžovo zelené (Kilimi Azul), okna hnědooranžová? Totéž i v obýv.pokoji, bíle vymalováno, zatím pouze zelená sedačka? Jaké rozměry má mít garnýž na záclony vzhledem k oknu a jak vysoko ji umístit?D
Odpověď   Dobrý den přeji. Dolňky můžete volit zelene, oranžové a šedé smetanové. Garnýž můžete dát až ke stropu a šířka cca o 5-10 cm nad šířku okna.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jaké zvolit stínění oken před zvědavými sousedy, nechci klasické řasené záclony. Původně jsem planovala římské rolety ze světlého průhledného materiálu + žaluzie, z duvodu vysoké ceny římské rolety a obtížné údržby to však není úplně ideální. Napadá Vás vhodnější řešení? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit klasickou roletu nebo postranní závěs či posuvný panel. Příp. na okno nalepit neprůhlednou ale průsvitnou fólii.
Dotaz   Dobrý den,rozhodli jsme se se pro kolejnič.garnýže. Máme je dát na stěnu nebo na strop.Dále co zvolit na okno nad kuchyńskou linkou -římské rolety, garnýž na okno, klasiku.Máme bílou výmalbu. Volit bílé záclony a barev. závěsy nebo jen barev. záclony
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte bílé záclony garnýže raději na strop. Nad kuchyňskou linku můžete volit lehkou římskou roletu.
Dotaz   Dobrý den,myslela jste bílé záclony a k tomu barevné závěsy vzhledem k bílé výmalbě. Jsou ještě závěsy vůbec trendy?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Také závěsy můžete použít ale spíš hladké bez výrazných vzorů.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych znala Váš názor a uvítám každý podnět i radu. Mám ráda styl spíše „venkovský“, „staroanglický“ „provence“ kde je patina, mosazné baterie s kohoutky, kámen, staré dřevo a trámy…. Chystám se celkově obnovit obývák a kuchyň rozměry jsou 4,5x3,5 m v. 2.5m , V obýváku dvě okna (130x160cm) jedno na východ, druhé na jih. Zatím jsou bílá, jak natřít v budoucnu?? V kuchyni stejná okna jedno na sever, jedno na východ. Stará smrková prkenná podlaha-zbroušená, lakovaná-světlá. Plné dveře z kuchyně do chodby jsou v barvě oregonská pinie. Prosvítají suky a léta. Široký, otevřený průchod mezi místnostmi. Místo překladu je použitý starý dřevěný trám, zbroušený s patinou o délce 2,2m. V kuchyni zůstane příborník z borovice (140x180cm). Má dvoje dvířka, dva šuplíky a zbytek jsou otevřené police na cibulákový porcelán. Ten je v kuchyni všude. Linka bude nová (jaká?) Tmavá s patinou?? Určitě klasická. Styl „Provence“to by se mi líbilo,ale byla by taková vhodná?? Zatím sezení z borovice- menší rohová lavice, malý stůl, dvě štokrlata.Ráda bych sezení nové (jaké?) Vzhledem k otevřenému prostoru, který je propojen stejnou podlahou by se mi líbilo i propojení nábytku. Zatím myslím na serii FOXTON z Jysku. Stůl, židle pro kuchyň a v pokoji tv stolek a skleník. Tři jednoduché malé stolečky co jdou zasunout do sebe místo konferenčního stolku. Světle šedý ušák s podnožkou. Nějaká starobylá lampa ke čtení .Sedačka smetanová, trojmístná d.2,17cm kožená z Ikea- serie ALVROS. Měla by stát u jediné zdi která je d.4,5m s výmalbou v barvě olivové. Ostatní zdi světlounce smetanová?? Nebo s nádechem šedé?? Jakou barvu stropu?? Lustr spíš u stropu, nebo visící do prostoru?? Co záclony, jaká barva?? Jako doplňkovou barvu bych ráda v odstínech fialové. Nad sedačkou obraz s fialovými tulipány. K tomu polštářky ve fialové a ostatních barvách a tonech které budou v pokoji použité. Minimum doplňků, jen nějaké silnostěnné vázy z čirého skla, svíčky. Žádný koberec, jen jedna ovčí kuže…. To mám v hlavě a k realizaci jen krůček….Váš pohled a zkušenost mi pomůžou… Děkuji, mějte hezký den 
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokuste se sjednotit kuchyňskou linku s nábytkem vybraným v jysku. Popř. se suky s bílou patinou. Dopl%nky jarní zelená a lila. Výmalbu jemnou semtanovou i se stropem jedna stěna u jídelního stolu např. v limetce nebo lila.
Dotaz   Prosím ještě o info zda na okna mezi dveřmi mohu dát záclony, i v případě když na dveře zvolím japonskou stěnu? Nebude to vzhledově rušit? Musí být záclony i stěna ve stejné barvě?
Odpověď   Dobrý den přeji. Rozhodně bych použila jen jeden typ stínění a tedy posuvné panely.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře