Pragointerier

okna - žaluzie

Dotaz   Dobrý den paní architektko, prosím potřebovala bych poradit s výběrem žaluzií a vymalování místnosti ve svém nově postaveném RD. Okna dřevěná EUROOKNA -vyrobená z borovice - mořená TEEK-KEEFER - spíše hnědá, výrobce KaRDE - kliky na oknech imitace bronze!! Dveře z jasanu - typ Harmonie, ALEGRO, osazené klikou ENTERO - čtvercova SNI broušeno. Podlahy - dřevěna plovoucí JASAN, chodby z dlažby přírodní leštěné žuly BIANCO KRYSTAL - dobná struktura. Kuchynská linka je skleněná zelená s vysokým leskem, prac. deska - př. žula TARN.Tyto prostory na seba navazují s 2.NP spojené s dřevěným schodištěm z masívu jasan(obložení betonového schodiště).V obyv. pokoji se nachází krb s vložkou prosklenou ze třech stran, obezdění - čisté linie. Můžete mi prosím poradit, jak mám vymalovat místnosti, dále jakou barvu omítky zvolit na krb a barevné a materiálové řešení žaluzií? Následně budu řešit nábytek. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, při volbě této barevnosti můžeme použít více variant:

varianta 1 – výraznější, žaluzie šedivá, zdi světle šedivé a těleso krbu středně šedivá, jako doplňková barva sytě červenohnědá,

varianta 2 – jemnější odstín zdí režná, odstín zdí přírodní vlna, žaluzie béžové v tomto případě,, pak barva čalounění v odstínech zelené kuchyňské linky – sytější.

Dotaz   Dobrý den! Poraďte mi, prosím, s barvou stěn obývacího pokoje panelového bytu, který je zařízen replikami starého anglického nábytku v provedení tis. Obývací pokoj je dlouhý asi 7 metrů, klasická šíře dle panelů 3,45 metrů. Okna jsou nová, bílá, plastová, bez záclon a závěsů, s bílými žaluziemi. Děkuji. Hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, k tomuto nábytku je stylově vhodné použít sytější malbu (oranžovohnědá, terakota s použitím fabionů u stropu nebo ve výšce 1,2m). Tyto mohou být z tvrzeného polystyrénu. Okna byste měla spíše potlačit, např. jednoduchou záclonou a dvojitým závěsem z těžší textilie s jemným vzorem. Spíše použijte teplé tlumené odstíny. Pro potlačení dojmu dlouhého pokoje je možné stěnu členit pomocí štuků nebo i fabiónů na symetrické čtverce – obdélníky se sytější malbou uvnitř.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu při zařizování interiéru novostavby RD - bungalov. Jedná se mi hlavně o doporučení barvy dveří, popřípadě podlah. Předsíň, vstupní dveře plastové, zlatý dub, výplň perito, celkem 7 dveří. 1. garáž, šatna, WC, koupelna - Sapeli Tenga - ořech evropský nebo americký, 2. 2x dětský pokoj - Sapeli Harmonie model 40, obývací pokoj - Sapeli Harmonie model 40 s bočním fixem - ořech americký, nebo evropský. Podlaha zádveří- dlažba Defilé středně hnědá, zbytek předsíně Defilé bílá 30 x 60 cm. Obývací pokoj, jídelna, kuchyně - otevřený prostor 52 m2, 2 x francouzská okna bílá ( prosím o doporučení stínícího materiálu - typ + barvu ) podlaha Delilé bílá 30 x 60 cm? S kombinací Defilé tmavě hnědá po obvodu ve tvaru L ( pouze 2 strany 5,3 m a 10.8 m )? Kuchyně s ostrůvkem - lamino buk tabaco, bílé lakované vrchní skříně - zástěna buk tabaco, pracovní deska bíla - corian. Nejsem si jistá volbou barvy dveří a podlah, prosím o Vaši odbornou radu. Je možné osobní setkání? Vůbec si netroufám na výběr barev stěn ( předsíň bych proteplila meruňkovou, jídelní kout - netuším, nemám jasno ani ve výběru jídelního stolu a židlí (snad kombinace ořechu se sklem), prostor v kuchyni - bílá barva stěny . Barva v obývacím pokoji? Krb bude částečně obložen hnědou dlažbou Defilé. Sedačku chceme světle béžovou eko kůži 3+2+2 na kovových nožkách, koberec? Velice děkuji za Vaši pomoc a rady.
Odpověď   Dobrý den, podle popisu jste barevnost tohoto prostoru volila v zemitých odstínech. Podlaha by postupně gradovala středně hnědý odstín v kombinaci s mléčnou v předsíni a zádveří by ve větším prostoru obytném přecházel do kombinace sytější hnědé a mléčné s bordurou spíše kubického a symetrického tvaru, třeba obdélník. Odstín středně hnědé na podlaze se nám opakuje na kuchyni - buk tabaco. Volba odstínu sytější hnědé - ořech bude na dveřích zvýrazňovat prostor. Volila bych spíše jeden typ dveří, a to typ Tenga model 10 a 40 s horizontální orientací textury. Malba zdí mléčná až světle béžová s kombinací červené až červenorůžové. Zastínění oken japonské žaluzie š. 60 cm, třeba i s výrazným ornamentem, nebo látka Organza kotvení do stropu. V příloze vám uvádím barevnost interiéru a přikládám podobný interiér s použitím doplňkové barvy oranžové.

Dotaz   Dobrý den paní architektko, prosím o radu ohledně barevnosti interiéru. Zařizujeme nový obývací pokoj spojený s jídelnou. Podlaha je buk pařený, dveře buk, okna bílá, situováno na jihozápad - obývák navazuje na terasu. Bude vhodná bílá sedací souprava a doplňkové barvy v interiéru žlutá a zelenkavá? Malba je zatím bílá. Prosím ještě poradit jakou zvolit barvu nábytku a jidelního stolu. Moc Vám předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, zelená navozuje přátelskou a příjemnou atmosféru. Použila bych ji jako jednu ze základních barev, takže barevný model může být např. podlaha buk pařený dveře buk (jsou tónově světlejší), světlá lipová zeleň na zdi, sezení odstín přírodní vlny – režná, nábytek buk pařený včetně jídelního stolu a židlí, hladké jednoduché tvary třeba i v kombinaci se sklem Satinato (zelenkavá). Jako doplňková barva žlutá spíše krémová, na stropě sytější, doplňkové textilie, polštáře a umělecká díla, zastínění oken japonské posuvné žaluzie odstín režná. Další doplnění zelené kytky v kovových květináčích odstín kamenná šedivá na zdi a TV sestavě.

Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit s barvami v obývacím pokoji, který je spojený s kuchyňským koutem ve tvaru U. Linka je v barvách ořech a lesklá smetanová. V pokoji budou dvě kožené sedačky – jedna ve smetanové a druhá v tmavě hnědé. Podlaha v celém pokoji a kuchyňském koutu má třešňovou barvu, je výrazně strakatá (světlá x tmavá) - pokoj je velký a světlý. Můžu Vás požádat o radu, jakými barvami můžeme vymalovat a jaké použít barvy záclon? Mockrát děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, základní barevnost je daná – ořech. Výraznou podlahu, jakou uvádíte (doufám, že je spíše do odstínu ořechového), je vhodné doplnit jednoduchou uni barvou na zdech i zastínění oken. V této kombinaci bych doporučovala červenou – teplá paleta, olivově zelenou – studená paleta. Nebo jemnější interiér gradace smetanové do béžové – hnědé 3-4 stupně odstínů. Na zastínění světlá v kombinaci s tmavou hnědou např. IKEA japonské žaluzie, další gradace na stěnách od světlé na stropě až po sytější za světlou sedačkou.

Dotaz   Dobrý den, do obývacího pokoje v kompletně zrekonstruovaném panelákovém bytě chceme koupit novou rohovou sedací soupravu a rádi bychom Vás poprosili o radu při výběru barvy sedačky. Popis místnosti: plovoucí podlaha olše, strop bílá, stěna na proti sedačce (hlavní stěna) světlá okrovo-žlutá, ostatní stěny téměř bílá (slonová kost), nábytek calvados, okno i balkónové dveře bílé, doplňky jsou většinou červeno-oranžové (květináče, svíčky). Z obýváku je zvětšený dveřní otvor přes kuchyň do předsíně, linka calvados, barva stěn sytě oranžová, strop bílá. Sedačka bude z jedné části pod oknem a bude z ní výhled do kuchyně a předsíně. Okno je bez záclon, jen uvažujeme o závěsech, o jejichž barvě také nemáme jasno. Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, k této barevné kombinaci bych doporučovala odstíny spíše neutrální. Teplých barev je tam poměrně dost. Další argument je hmotová velikost sezení. Odstíny spíše světlejší např. smetanová bílá, světle šedivá. K této barevnosti zastínění japonské žaluzie (např. IKEA) v kombinaci se závěsy ve světlých smetanových odstínech.

Dotaz   Mám středně hnědou ořechovou kuchyň od Oresi, doplněnou zelenými jablečnými obklady, tmavě šedou dlažbou a tmavě hnědou deskou. Kuchyně je do tvaru G a je v ní velké okno. Je spojena s obývákem, kde bude dubová plovoucí podlaha a komín obložený obklady, které připomínají obouchanou cihlovou zeď. Potřebuji poradit, jaké barvy mám použít na stěny kuchyně a obýváku, aby se prostor obýváku opticky zvětšil. Je velký 19m2. Jakou barvu má mít sedačka, která bude vedle komínu? Jaké barvy mají být závěsy, koberec u sedačky a doplňky? Jaké dřevo mám použít nábytek na dubovou podlahu a jaké dveře se k této podlaze hodí? V obýváku jsou dvě okna, jedno na jih a druhé na západ.V kuchyni je okno na západ. Mockrát děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, v zatím použitých materiálech jsou jak středně syté, tak i výrazně strukturované povrchy. Ořech i dub má rustikální výraznou texturu a pro doplnění a optické zvětšení prostoru je vhodné použít neutrální malbu jak na stěnách, tak i na stropě. Vhodná je světle béžová nebo světlé cappuccino. Na čalouněných částech odstín středně béžová. Zastínění oken: záclony smetanové, rolety nebo textilní žaluzie v kombinaci středně béžová a jemná zelená. V příloze zasílám pohled na již realizovaný interiér, kde je jasně vidět gradování odstínu použitého na malbách a zastínění.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou barvu záclony nebo dekoračky mám zvolit do ložnice. Stěny ložnice jsou bílé, koberec světlý, krémový a nábytek je olše. Předem děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den, nábytek je na světlém podkladu poměrně výrazný. Totéž platí i o bílé zdi. Doporučuji záclony např. organzu v odstínu smetanová s kombinací oranžová a červená pro vyrovnání barevnosti nábytku. Je možné volit i japonské vertikální žaluzie v kombinaci béžová a bílá, díl s výrazným vzorem v červené nebo oranžové.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych oranžovou lososovou barvu do obývacího pokoje. K tomu bych chtěla do oranžova sedačku + nějakou barvu závěsů. Nábytek je hnědý. Nevím, jak tyto barvy sladit a jestli jsou vhodné. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, tento odstín oranžové je poměrně výrazný, až agresivní. Vhodné je volit malbu s jemným odstínem. Sedačku v daném odstínu pak výraznější, eventuelně s hnědým nádechem. Závěsy spíše moderní (použitá malba stěn je trendová moderní) např. japonské vertikální textilní žaluzie (panelové závěsy IKEA).

Dotaz   Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Ještě bych měla dotaz - jakou barvu žaluzií, popř. závěsů zvolit? Jaký typ osvětlení do celé místnosti? Také jsme přemýšleli o oddělovací stěně (viz foto) mezi jídelním stolem a obývacím pokojem (přímo naproti schodišti). Nevíme, zda je to vhodné, popř. jakou barvu. Dále zařizujeme ložnici. Můžete mi prosím poradit, jaký nábytek, osvětlení a barvu stěn zvolit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, tento prostor bude po rozdělení stěnou příliš členitý. Pokud ale trváte na rozdělení, vhodnější by byla japonská žaluzie (svislé panely IKEA) s kotvením na kolejnici do stropu a s možností zasunutí ke zdi. Ložnici bych doporučovala v odstínu koberce, tj. fialově písková jemnější na podezdívce, a kombinace smetanovo písková světlá na zbývajících zdech. Nábytek pak světlejší, např. bříza nebo javor eventuelně bílá.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu. Jakou barvu vertikálních vnitřních žaluzií zvolit do plastových bílých oken? Potřebovala bych, aby hezky stínily a přitom vypadaly ne moc nápadně a neměnily barvu v místnosti. Místnosti jsou zařízeny v teplých barvách, okna jsou orientovaná na východ. Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, vertikální žaluzie volte ve světlých tónech tak, aby světlo odrážely. Syté tmavé odstíny přijímají teplo, které vyřazují do interiéru, což je nežádoucí. Volila bych barvu bílou, či smetanovou, popř. vanilkovou - interiér tak zůstane stále svěží a prosvětlený.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Máme novostavbu, bílá plastová okna a vchodové dveře. Řešíme teď interiér. Můžou být k bílým oknům vnitřní dveře v barvě dřeva? Je vhodné dát na bílá okna dřevěné žaluzie? Jaké barvy byste doporučila do spojené kuchyně s obývákem kvůli prosvětlení? Kuchyň má 1 okno (150x100) na severovýchod. Vedle je obývák: francouzské dveře (200x200) na zahradu na východ a jedno okno (150x100) na jih. Asi 50m od domu na východní straně je lesík z převážně listnatých stromů. Bojím se, že nám tam půjde málo světla. Napadla mě kuchyň světle zelená a do obýváku oranžovou pro dobrou náladu:) Moc děkuji za odpověď, Michaela.
Odpověď  

Dobrý den, ano lze kombinovat bílá okna a dřevěné dveře. Vhodné je ladit celý interiér v jemných světlejších tónech. Např. podlaha třešeň, dveře buk dřevěné žaluzie na oknech buk. K této barevnosti je vhodné pro zútulnění volit již zmiňovanou oranžovou – oranžově hnědou. Spíše ale na jednu stěnu nebo na dvě protější a zbývající jen podbarvit v neutrálním tónu, např. světle béžové. V části kuchyně pak můžete volit chladivý odstín zelené olivové. Může se v prostoru prolínat s oranžovou malbou. Použití maleb musí být vyvážené (výškově i šířkově). Samozřejmě pro prosvětlení místnosti jsou vhodnější pastelové světlejší odstíny.

Dotaz   Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na ladění dřevěné podlahy v odstínu merbau s kuchyňskou linkou (kombinace makassar a pískové odstíny dvířek). Jedná se o klasické propojení kuchyňské linky s obytnou částí. Místnost je veliká 32 m2 a okna jsou orientována na jih-jihozápad. Potřebovali bychom poradit i s možnou kombinací malby na zdech a sedaček (máme představu dvou a trojsedačky). Na oknech by měly být dřevěné (bambusové) žaluzie (zatím jsem nedoladili odstín, čekáme na provedení podlahy a konečný výběr barevného ladění kuchyňské linky). Nejsme přívrženci usedlých, konzervativních linií. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kombinace makasaru s merba je jistě možná, ale je třeba ohlídat přesné odstíny - každý výrobce může mít odlišné dekory a barvy. Co se týká výmalby, volila bych odstín capuccino (či šedobéžový odstín) alespoň na jedné stěně, zbylé stěny ve slonové kosti tak, aby vynikla podlaha a kuchyňská linka. Sedací soupravu bych volila opět světlou - slonová kost, krémová, a výraznější doplňky - v zemité oranžové či čokoládové.

Dotaz   Dobrý den,v RD je kuchyň propojena s obývacím pokojem. Kuchyň Sahara kombinovaná Zebranem, světlešedá deska. Skříňky Zebrano jsou stříbrně orámovány. Podlaha bělený dub, stříbrné žaluzie 5 cm se dřevem wenge a tmavým tkalounem. Potřebovala bych vědět, jakou zvolit výmalbu, jestliže nábytek bude wenge, sedačka kožená čokoládová. Prostor za ní bych si představovala s látkovou tapetou - červenobílou, květníky červené. Mají být ostatní stěny bílé nebo jinak barevné? Děkuji, H.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud budete volit jako výrazný prvek tapetu za sedací soupravou, nepotlačovala bych ji dominantnější výmalbou. Tu bych volila opět v jemných odstínech šedobéžových, šedých, či krémových. K tomu výrazné polštáře a doplňky, květináče a popř. koberec. Vše v barvě bordó, červená, oranžová, popř. s kombinací smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Jaký přechod udělat v rodinném domě v chodbě, která je do L s dlažbou 30x60 a do pokojů, kde jsou plovoucí podlahy? Jedná se mi o lištu místo prahu. Můžu volit stříbrnou, když vypínače i žaluzie jsou stříbrné? Nevím, čeho bych se měla chytit. Dlažba je Rako Defilé - středněhnědá, plovoucí podlahy dub. Děkuji, H.
Odpověď  

Souhlasím, stříbrná bude dobrá volba. Alternativou by byl nějaký bronz, který vrhá odstíny dohněda a mohl by se tak mezi podlahami schovat.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu se zařízením nového dětského pokoje v RD pro naší 2,5letou dceru. V září se budeme stěhovat a zároveň půjde do MŠ. Budou to velké změny najednou a já bych chtěla, aby se jí v novém a vlastně prvním samostatném pokojíčku líbilo. Podlaha je Meister Tradition Jatoba, dveře Prum, Standard, CPL, zlatý javor, plné. Plánek místnosti uvádím v příloze, jedná se o místnost 2.03, orientace oken na jih. Jakou barvu (laminové desky) použít na vestavěné skříně? Jakou postel (z čeho, jaké barvy) zvolit? Jaký další nábytek a v jakém dekoru? Barva zdi? Jaké doplňky vybrat - koberec, žaluzie, obrázky, atd.? A kam vše rozmístit? Naše malá slečna (velká parádnice) miluje kočky, líbí se jí krtek, medvídek PÚ, Mickey Mouse, miluje vodu, plavání, hudbu a tanec. Při tanci na sebe musí koukat do zrcadla, takže v pokojíčku nesmí chybět zrcadlo. Moc Vám předem děkuji za odpověď. Marcela Línková
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož nepřišel Váš plánek, mohu uvést jen teoretické a základní věci. Protože je podlaha tmavšího odstínu a dveře světlé, volila bych nábytek opět v barvě javoru, by prostor působil lehce. Dveře vestavěné skříně mohou být se zrcadlem. Výmalbu pak můžete volit výraznější, veselou - růžovou, či oranžovou (ale pouze zvýraznit některé stěny). Alternativou je světlá výmalba celého pokoje - vanilková se smetanovou a v kombinaci s výraznějšími obrázky, či výmalbou s obrázky krtečka. Pokoj orientovaný na jih je dobré zastínit, aby se nepřehříval, proto doporučuji použít žaluzie. Koberec na tmavší podlaze volte světlejší kusový (béžová, smetanová, popř. veselá s dětskými motivy, ale jen v decentním provedení). Postel je vhodné volit dřevěnou s kvalitní matrací. Jistě bude potřeba udělat koutek pro hraní, a také koutek pro kreslení se stolem a polohovatelnou židličkou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych pomoct s laděním oken, parapetů, podlah, dveří a žaluzií. Okna mám zlatý dub, parapety a žaluzie světlý buk. Teď potřebuji nějak sladit podlahy a dveře. Kuchyň je spojená s obývákem a máme ji ve světlém dřevu. Ráda bych věděla, zda mám dát světlou podlahu - buk a tmavší dveře, či naopak. Problém také je, že dveře, ze kterých mám na výběr, jsou buď úplně tmavé, nebo jen o cca dva odstíny tmavší než podlaha. Musí být mezi tím velký barevný rozdíl, nebo stačí cca dva stupně? Dále bych potřebovala poradit s barvou nábytku. Vymalováno bude krémovo-vínově. Předem Vám děkuji a přeji příjemný den, Zuzana Vašíčková.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych tato řešení: za prvé tmavou podlahu (ořech) a světlé dveře (javor), k tomu nábytek lakovaný (ne dřevený). Alternativou je světlá podlaha (dub přírodní) a dveře tmavé (ořech), nábytek též tmavý (ořech, wenge).

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu se zařízením obývací kuchyně. Linka je světlá olše, stůl je také ve světlém dřevu, podlaha buk selský, sedačka tmavě šedý melír (momentálně s červeným potahem kvůli kocourovi) a žaluzie světlý bambus. Teď řeším nábytek do obývací části a barvu zdi. Nevím, jestli mám pokračovat ve světlém dřevě, nebo to nějak vizuálně oddělit jinou barvou. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož prostor není moc členitý ani velký, pokračovala bych ve stejných dezénech nábytku jako doposud. Výmalbou můžete pokoj oživit. Doporučuji třeba červenou stěnu za televizí. Zbylé stěny smetanové či v šedobéžovém nádechu.

Dotaz   Přeji pěkný den, prosím o radu týkající se oken. Ta naše jsou plastová v barvě ořech, dveře budou ve stejném provedení. Podlahy jsou ve většině místností světlé, někde kombinované s hnědou (dlažba Spirit od Raka - hnědá a béžová). Pod okny je dlažba vždy béžová nebo jiná světlá. Prosím o radu, v jaké barvě bychom měli dát vnitřní okenní parapety. Je lepší volit kontrast, nebo tón v tónu s barvou oken? Místnosti nejsou velké, proto je chceme mít prosvětlené. A v jaké barvě doporučujete dřevěné žaluzie? Mají ladit s barvou oken a parapetů, nebo je lepší kontrast? Nábytek ještě nemáme, pouze kuchyňskou linku v barvě javor. Děkuji za odpověď. L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Parapety bych volila v neutrálním bílém odstínu, ve světle béžovém dekoru nebo v dekoru javoru jako u kuchyňské linky. Pokud nechcete prostor opticky zmenšovat, volte světlé odstíny. Také žaluzie doporučuji co nejsvětlejší (javor, bílá), aby se do prostoru dostávalo více světla.

Dotaz   Dobrý den. Jaký máte názor na dřevěné žaluzie, které jsou umístěny přímo na bílém plastovém okně (ne na předokenním výklenku)? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, mám rád přírodní materiály. Dřevěné žaluzie jsou podle mého hezčí než hliníkové či jiné.

Dotaz   Dobrý den, dokončujeme novostavbu a potřebujeme poradit se sladěním dřevin. V přízemí plánujeme světlou plovoucí podlahu (asi jasan), nábytek bude především bříza, nášlapy na schodišti dubové a podlaha v prvním patře taky dubová. Nábytek v ložnici bude z dubu, v dětském pokoji z břízy. Chtěla bych se zeptat, jestli se k těmto podlahám hodí dveře ve zlatém dubu. Nebo je lepší mít dubovou podlahu i v přízemí? Můj druhý dotaz se týká výběru žaluzií do oken. Líbí se nám imitace dřeva, okna jsou dřevěná, středně hnědá (barevnost borovice, odstín antický týk), parapety jsou ve stejné barvě. Chci se zeptat, jestli máme žaluzie volit ve stejném odstínu jako okna, nebo jestli je máme sladit s interiérem. Předem moc děkuji za odpověď, Miklíková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Ano, i v přízemí položte podlahu v dubu, dveře v dubu přírodním. Co se týče žaluzií, volila bych raději světlý odstín, který nebude bránit přístupu světla. Doporučuji neutrální bílý odstín nebo světlé dřevo (bříza).

Dotaz   Dobrý den, budeme dávat nová plastová okna a přemýšlíme, jaké zvolit žaluzie. Máme se zaměřit spíš na to, jak budou vypadat zvenku, nebo zevnitř? Obojí mi připadá důležité. Okna budou zvenku v dekoru zlatý dub; fasáda se chystá v létě, pravděpodobně bude žlutooranžová. Zevnitř budou okna bílá. Výmalbu v celém domě máme zatím taky bílou, podlaha a nábytek v hlavní místnosti je buk (javor). Pohovka a některé doplňky jsou oranžové. Přemýšlela jsem o žaluziích v barvě bílé, pastelově oranžové (ta ale není v nabídce) nebo nějakém světlejším odstínu dřeva. Co byste poradili? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Žaluzie volte čistě bílé, budou ladit ke všemu a zároveň budou nejlépe odrážet světlo a teplo.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si v novostavbě byt a potřebovali bychom poradit se žaluziemi do obývací části s kuchyňským koutem. Místnost má podlouhlý tvar (7,5m x 4m), okno je tzv. francouzské, na balkón vedou posuvné dveře. Nevím, jestli na ně můžu dát klasické žaluzie. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak jinak vyřešit stínění? Vůbec nevím, co je teď v tomto směru moderní a po čem se mám v obchodě ptát. Předem díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit jemné bílé žaluzie, které by se měly v okenním rámu natolik schovat, že by nemusely při posunu vadit. Pokud by to nebylo možné, můžete použít jemné panelové vnitřní závěsy nebo tzv. římské rolety v pastelových odstínech, aby se sluneční záření odráželo a interiér se příliš nezahříval.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych změnit barvu stěn. Obývací pokoj a kuchyně nejsou přímo spojeny, ale dveře mezi nimi chybí. Nábytek a podlahy máme laděné do barvy javor a bříza s chromovými doplňky, kuchyňská linka je v barvě javor, korpus tmavá jabloň, sedačka a v obývacím pokoji je bílá s modrými polštáři, vertikální žaluzie též v modré barvě. Zdi v kuchyni i obývacím pokoji jsou vymalovány ve světle olivově zelené (hráškové). Chtěla bych ale barvu buď změnit, nebo oživit, stávající verze mi přijde nevýrazná. V obývacím pokoji by se mi líbila lososová barva, ale kuchyň bych chtěla nechat, kvůli zeleným doplňkům. Budou se barvy k sobě hodit, nebo jaké doplňky zvolit či doplnit k těm stávajícím? Ještě bych dodala, že dům je starý, zdi křivé a místnosti jsou poměrně tmavé. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych změnila v obývací části na odstín lososový či temně hnědooranžový. Doplňky volte také v tomto tónu. Rozhodně nevadí, když bude kuchyňská část v jiné barvě, zelenkavá se hodí k oranžové či lososové. Pod stůl bych volila výrazný kusový koberec v barvě výmalby, aby se pokoj více proteplil.

Dotaz   Dobrý den, moc Vás prosím o radu. V tomto pokoji (dle přiložených fotek - 36 m2), který slouží jako společná místnost a ložnice zároveň, budeme pokládat novou podlahu - lino novilon nebo tilolino. Odstín nábytku bohužel neznám, okna a trámy jsou tmavohnědé. Můžete mi, prosím, poradit s typem a barvou podlahy, výmalby a barvou vertikálních žaluzií? Pokoj je situován na jižní stranu. Mockrát děkuji, Jana.
Odpověď  

Dobrý den, pro tyto účely bych zvolil materiál na přírodní bázi, k dominantnímu stropu bych navrhoval dekor ořechu. Výmalbu zkuste ve světle žlutém odstínu, který bude velmi pěkně korespondovat s nábytkem, žaluzie volte krémové, v přírodních tónech.

Dotaz   Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně oken, respektive žaluzií a rolet. Stavíme domek a já uvažuju, co bych dala na okna, nemám moc chuť použít obyčejné žaluzie a vrtat tak do nových dřevěných oken. Venkovní žaluzie mít nebudeme, jelikož jsou dost finančně náročné (aspoň momentálně). Jaké jsou jiné možnosti? Mohli byste mi, prosím, poradit? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit klasické vnitřní žaluzie, které upevníte do stěny nad okno, popř. tzv. římské rolety. Nebo můžete použít závěsy (ty můžete případně kombinovat se záclonou).

Dotaz   Dobrý den, chci se zeptat, jakou barvu malby zvolit ve studentském pokoji. Podlaha tmavý ořech, bílé dveře Lotos (s nerezovými proužky), kovové postele s ořechem na nožičkách a vestavná skříň (boky budou vidět) šedé nebo stříbrné lamino, dveře od skříně bílý lakobel s nerezovými ozdobnými proužky a psací stůl ve stejné barvě jako boky skříně. Podlaha, dveře a postele již jsou dané. O té skříni a psacím stolu uvažuji takto. Pokud je toto barevné ladění skříně a stolu špatné, přivítám i jiný Váš názor. Jakou barvu malby mi doporučíte? Okna jsou bílá plastová, na nich budou pouze bílé žaluzie. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu můžete vybrat v uklidňující zelenkavé až olivové barvě ve dvou sytostech. Na kratších či více viditelných místech (stůl, postel) použít tmavší odstín a na zbylé části jemný nádech. Jiná možnost je zvolit modrou až šedomodrou výmalbu. Konzultujte se studentem, která barva je pro něj příjemná. K Vašemu příjemnému ladění je možné volit jakýkoli odstín.

Dotaz   Dobrý večer. Chtěla bych Vás požádat o radu – jaké mám zvolit zastínění oken? Mně a partnerovi se líbí dřevěné nebo bambusové žaluzie v tmavší hnědé barvě, které by podle nás dotvořili interiér našeho bytu. Tento typ však nemůžeme použít, protože kdybychom roletu vytáhli, nedalo by se otevřít okno. O venkovních roletách neuvažujeme. Okna jsou bílá plastová, parapety v hnědé barvě (přibližně odstín kaštan). Obývák je spojen s kuchyní a toto už je poslední věc, která nám schází – rádi bychom ji nějak vkusně vyřešili. Malba v místnosti je béžová, kuchyňská linka v barvě Zebrano, podlaha tmavší hnědá, dveře ořech. Zatím připadají v úvahu jen klasické hliníkové žaluzie (a i zde si nejsme jisti barvou), líbilo by se nám však nějaké nápaditější řešení. Předem moc děkuji a posílám fotografie.
Odpověď  

Dobrý den, předpokládám, že okna interiéru nemají nad sebou příliš mnoho prostoru pro uchycení rolety. Doporučil bych Vám tedy uchycení přímo na strop. Existují takové možnosti, třeba různé konzole atd. Fotografie bohužel nebyly součástí emailu, reálný pohled by byl určitě pro řešení nejvhodnější.

Dotaz   Dobrý den. Uvažuji o vertikálních žaluziích do obývacího pokoje, ve kterém je typická paneláková soustava oken s balkonovými dveřmi. Je vhodné dát delší žaluzie na balkonové dveře a kratší na okno? Potom bude vidět topení. Nebo mám dát žaluzie až na zem na celou soustavu oken? Opticky zmenším pokoj a zabráním průchodu tepla. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Z estetického hlediska je dobré volit jednotnou délku žaluzií. Samozřejmě z funkčního je to horší, ale kompromis musíme hledat vždycky. Volila bych delší jednotnou délku.

Dotaz   Dobrý den. Do nového RD vybíráme žaluzie, a proto bych se chtěla zeptat, zda se výběr barvy podřizuje venkovní nebo vnitřní barvě oken rámu, příp. vnitřnímu zařízení domu, barvě fasády… Okna máme zvenku středně šedá, zevnitř bílá.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pokud se jedná o vnitřní stínění, žaluzie bych ladila spíš k interiéru než k exteriéru. Bílá barva je nejpraktičtější a také nejuniverzálnější, volila bych proto tuto.

Dotaz   Dobrý den! Potřebuji radu ohledně výmalby stěny okolo oken (okolo linky je olivová zelená). Mám použít záclony pro zútulnění? V oknech jsou žaluzie, kuchyňská linka je v barvě cherry, podlaha teak, sedačka krémová. Prostor není velký, a tak se bojím aby se ještě nezmenšil. Co zvolit na krbovou vložku? Uvažujeme, že to okolo ní obložíme lámaným kamenem nebo obkladovými pásky. Děkuji za odpověď, krásný den.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych světle žlutou výmalbu, která prostor příjemně zútulní. Jako dekoraci oken volte nerez konzoly a lehký dlouhý voál např. se zeleným vzorem. Zkuste si vybrat z nabídky dekoračních látek na www.POINTshop.cz.

Dotaz   Dobrý den mám otázku, která se týká žaluzii. Spadla mi na ně krabice a ony se pod tíhou promáčkly. Musím vyměnit celé balkonové žaluzie, nebo je nějaký trik, kterým by se to dalo narovnat? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, ve Vašem případě by bylo nejvhodnější pozvat si přímo na místo odborníka na tyto technické typy zastínění oken. Pomůže Vám správě zhodnotit stávající stav a poskytne Vám odbornou radu tak, aby oprava byla kvalitně provedená.

Dotaz   V koupelně máme ventilační okno, které je zapuštěno do obvodového zdiva (cca 30cm). Okno se otevírá směrem do místnosti. Poraďte mi prosím, jak vyřešit jeho zastínění, pokud nechci volit klasický závěs?
Odpověď   Dobrý den, můžete zvolit meziokenní žaluzie pokuď to konstrukce okna dovoluje nebo "japonskou" vertikální roletu nad okenní otvor š. 60cm posuvná z materiálu PVC textilie
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jakou barvu kuchyňské linky zvolit,když je propojena s obývákem,který má tmavší dřevěnou podlahu,pískovou a oranžovou sedačku. Kuchyň je velikosti 2,4 x 2,4 x 2,4m,takže tvaru U a je uprostřed okno.Také dřevěné. A ještě bych se ráda zeptala...budou dvě koupelny.Líbí se nám od Siko koupelen Asia,Silex,Orion obkladačky a dlažba.Proto bych se ráda zeptala,které by byly vhodnější a jak nejlépe osadit sanitou koupely: jedna podkrovní a ta je 2x2,4m + normální menší okno.Tam by měla být vana 190/100,umyvadlo a záchod. -dolní je 1,4x2,4m,také okno z užší strany.A měl by se tam vejít sprchový kout,umyvadlo a záchod. Také jsem zvažovala,jakého typu okno do spodní koupelny dát.Je do ulice,ale takovéto klasické malé nechci.Co tak nějaké podlouhlé-např. 40x150cm?Ale co pak s průhledností??Nějakou fólii?? Poradíte? děkuji
Odpověď   Dobrý den, kuchyň bych doporučovala světlejší klidne i uni barvy např. béžová. Co se týče koupelny vždy je dobré umisťovat umyvadlo proti dveřím nebo co nejblíže dveří. Okno se dá odstínit výplní např. sklo satinato nebo použít fólií pískovanou pokuď je okno již čiré, nebo žaluzie vnitřní osazeny v otvoru okna.
Dotaz   Dobrý den,velice ráda bych kombinovala nějaký ořech (šedohnědý)v kuchyni. Kuchyň je v domě propojena s obývacím pokojem. Může být sedačka třeba čokoládavá? Nevím si rady s podlahou, dvěřmi (líbí se nám Sapeli Akord).Okna máme zlatý dub a chtěli bychom dřevěné žaluzie.Barva? Může být nábytek z ořechu? Potřebuji poradit i malbu.Velice děkuji H.L.
Odpověď   Dobrý den, není ořech jako ořech. Když budeme mluvit o přírodním ořechu je možné použít na podlahu ořech evropský a na dveře ořech americký. Tato kombinace je ale dosti sytá a tmavá a doplnění je možné v odstínech bílé až smetanové s nábytkem v běleném provedení - ořech dub. V menších prostorech je zajímavé použití bělený ořech na podlahu a dveře a přírodní ořech na kuchyň (v kombinaci s bílým sklem Lakomat) a na jídelní a TV sestavu. Doplnění v odstínech červené nebo pomerančové, nebo vínové - v podtatě takto vytvořený základ můžete doplnit o jakoukoli výraznou barvu. Je to ideálne jestliže patříte k lidem, kteří rádi interiér časem obměňují a oživují svě bydlení. Čokoládová sedačka je vhodná k červené malbě a žaluzie bych volila spíše v odstínech světlých . Není nutné přiznávat i hmotu okna.
Dotaz   Dobrý den,ještě jednou děkuji za rady. Potřebovala bych si vše shrnout dohromady. Kuchyň propojena s obývacím pokojem. Kuchyň šedý nebo přírodní ořech, nábytek TV a police přírodní ořech,dveře a podlaha bělený ořech. Sedačka čokoládová, světlejší dřevěné žaluzie.Chtěla bych za sedačkou vyplnit prostor na zdi, ale obrazy bych si nepředstavovala. Potřebuji poradit jestli jestli látku, tapety nebo něco jiného originálního, a v jaké barvě. Myslela jsem třeba sytou červeněcihlovou....Líbí se mi i barevné pruhy na zdi jako doplněk. Prosím o radu. Děkuji H.L.
Odpověď   Dobrý den , vhodné jsou tapety. Jsou k dostání v nádherných vzorech jak geometrických tak přírodních. Můžete volit dvoubarevnou tapetu (dvouvrstvou) v odstínech červené.
Dotaz   Dobrý den,Vaše rada s kombinací ořech a dub je opravdu moc pěkná. Líbí se nám velká prkna běleného dubu, takže se potřebuji zeptat jestli dveře mohou být od Sapeli, dýha dub, když barva je tmavší. Sapeli nedělá v dýze dub bělený. Pokud tato kombinace bude vhodná, mají být dřevěné žaluzie také dub? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, záleží na velikosti prostoru. Dveře můžou být poněkud tmavší - budou výraznější s tím , že žaluzie je možné řešeit ve stejném materiálů. Tyto prvky budou výrazné a proto je vhodné se při dalším zařizování držet jednoduchých až strohých tvarů i barevných kombinací. Textura použitých dřevin se nám krásně projeví.
Dotaz   Dobry den,děkuji za odpoveď z 29.1.Mohla byste mi blíže popsat kouřově hnědou barvu? Ještě bych se chtěla zeptat,jak mám vyřešit dekoraci oken a dveří na terasu.Mám v obýv.pokoji na kratší straně fr.dveře na terasu a na delší straně dvě dost velká a dlouhá okna podobného členění.Zdá se mi, že závěsy podél obou stran oken nejsou vzhledově pěkná. Dékuji.
Odpověď   Dobrý den, je to přibližně odstín Capuccino. Vhodné jsou japonské vertikální žaluzie š.60cm, které se dají naskládat.
Dotaz   Dobrý den,jsou vhodné do oken - zlatý dub, stříbrné žaluzie, které mají šířku 5 cm a jsou spojené tkalounem? Obývací pokoj je zařízen v moderním stylu se světlou podlahou a tmavěhnědou sedačkou a nábytkem.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Krásný den přeji. Stříbrná barva je neutrální a hodí se ke všemu. Můžete tedy použít stříbrné žaluzie.
Dotaz   Dobrý den. Poradíte mi prosím, co dát do oken, když nechceme záclony? Do oken chceme dát žaluzie, můžeme pak ještě kolem oken dát závěsy nebo okna raději nechat pouze se žaluziemi a bez závěsů? Děkuji.
Odpověď   Okna můžete doplnit závěsy, pokud nejsou malá a úzká, pokoj by se tak zútulnil. Možná je ale také samozřejmě varianta pouze se žaluziemi. Také existuje varianta tzv. římských rolet, kdy je mnoho možností výběru lehkých, záclonových materiálů. Princip je ukázán na: http://www.zaluzie-markyzy-rolety.com/rimske-rolety.html. Zde je také možná varianta kombinace římské rolety se žaluziemi.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Budeme mít v oknech žaluzie, kromě toho chce manžel i závěsy, které mně osobně už připadají zbytečné. Přemýšlím, čím aspoň závěsy nahradit. Napadla mě roletka, ale jedno z oken bude francouzské, tam by asi roleta nevypadala dobře, že? Ani nevím, jestli se v takové délce rolety vyrábějí. A co si myslíte o kombinaci, na jednom okně roletka, na vedlejší stěně jsou 2 okna a z toho jedno právě to francouzské - tak tam závěsy? Nebo opravdu raději na všechny okna závěsy, pokud jsou v 1 místnosti (je to kuch. kout spojený s obýv. pokojem) Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete popřemýsšlet o variantě pouze žaluzie. Dá se ale také kombinovat žaluzie s dekorač. závěsy. Popř. varianta římských rolet, které se vyrábějí jak ze záclonoviny, tak i z méně světlo-propustných materiálů.
Dotaz   Přeji pěkný den,v rodinném domku je propojen obývací pokoj s kuchyní.Hlavní barvy tohoto propojení je čokoládověhnědá, sahara a doplňky v teplé červené. Je možno k této kombinaci nechat udělat stříbné žaluzie 5 cm s tmavými tkalouny a dřevem?(wenge?. Nábytek je v barvě wenge. nebo doporučítě jinou kombinaci. Děkuji Tereza
Odpověď   Dobrý den, stříbrná tuto barevnost neutrálně doplní v případě , že máte kovové doplňky ve stejném odstínu tj. šedá - stríbrná.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu.Dokončujeme novostavbu, máme okna a balkonové dveře /typu EURO/ medové barvy.Jako zastínění bych chtěla asi zvolit horizontální žaluzie.Nevím si však rady při výběru barvy.Myslela jsem v barvě oken,nebo světlejší odstín, ale ne imitaci dřeva.Podotýkám,že kování oken je chrom- mat ,podlahy budou dub,nábytek světlý /bříza/.Nebo mám volit úplně jiný typ zastínění?Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vhodný je odstín kovový šedý. při volbě odstínu okna bude toto působit těžce a tmavě. Pro zjemnění můžete volit dekorační panely vertikální v provedení látka .
Dotaz   Dobrý den.Prosila bych o Váš názor při sladění interiéru.V novostavbě zařizujeme kuchyň, spojenou barovým pultem s obývacím pokojem.Místnost je velká 5*8m. Okna jsou EURO -odstín /dub zlatý světlejší/. V oknech budou pravděpodobně horizontální žaluzie v kovovém odstínu.Podlaha bude jednotná, plovoucí,dub přírodní.Dveře dub.Kuchyň ve tvaru „U“ bych chtěla světlou- odstín béžová ,event. kapučíno s vestavěnými nerez spotřebiči. Pracovní deska šedá /imitace hliník/ , obklady jsem myslela v podobném šedém nebo šedobéžovém odstínu.Horní skřínky s hliníkovými rámečky + mléčné sklo.Jídelní stůl také světlý.Nábytek do obývacího pokoje bych chtěla v bříze.V pokoji na nejdelší straně jsou umístěna krbová kamna v odstínu- velbloudí srst+středně hnědá. Stěny bych chtěla vymalovat smetanovou , stěnu za TV stolkem sytější odstín oranžové,nevím však, jaký odstín zvolit za kuchynskou linku. Doplňky /prostírání ,polštáře, atd/ jsem myslela zvolit v sytější oranžové, event.čokoládové.Je myslíte celkově toto vhodné?Chtěla bych moderní, jednoduchý interiér,který by ale působil útulně.Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Vaše představy jsou čisté a jasné, rozhodně moderní a nadčasové. Doplňky v kuchyňském koutu můžete volit v meruńkových a zelenkavých odstínech v kombinaci zmiňované čokoládové.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme ložnici. Podlaha je bělený dub, dveře americký dub.Ložnice (postel a skříně by se mi líbily kombinovat v ořechu), ale nevím si rady, kdyby postel byla ořech jak skříně, aby to nebylo tmavé. Žaluzie jsou stříbrné. Stěna naproti vestavné skříně je středně šedá, na ní velký černobílý obraz. Děkuji H.(lednova@poh.cz)
Odpověď   Dobry den Podlahu mate svetlou a kdyz bude i vymalba ve svetlem a teplem odstinu - bezova, bila kava apod. muze byt nabytek v orechu a bude to urcite pusobit velmi prijemne
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně okna nad kuchyńskou linkou. Okno je za dřezem, směrem do ulice na sever. Na okně je venkovní roleta. Jak dále zastínit, aby nevadilo dřezu. Nevím jestli tzv. římská roleta, žaluzie v inter.bych nechtěla používat. Kuchyň je ve smet. laku. Děkuji
Odpověď   Krásný den přeji. Jestliže nechcete využívat žaluzie, je příjemným a zajímavým doplňkem použití římské rolety. Tu je možné vyrobit v různých materiálech a odstínech.
Dotaz   Dobrý den, rovněž bychom Vás rádi poprosili o rady. Máme také problém zejména s barevným řešením interiéru. Provádíme kompletní rekonstrukci zděného bytu o velikosti 3+1, vzhledem k velikosti kuchyně jde spíše o kuchyňský kout. V bytě jsou okna bílá plastová, bílé žaluzie, ve všech místnostech, kromě předsíně a kuchyně je plánována renovace bukových parket, do předsíně navazující na kuchyň plánujeme jednotné linoleum. Dveře do ložnice a dětského pokoje /samostatné vstupy z předsíně/ máme zvolené v buku, čtyři skla, kliky chrom satén. Na WC a koupelnu máme dveře jednoduché, hladké. Pro koupelnu a WC jsme zvolili příjemnou kombinaci oranžovobílého obkladu /Via Veneto Arancio/, bílé a skleněné doplňky. Kuchyň máme vybranou hladkou, rohovou, v kombinaci bříza, hliníkové doplňky, podsvícené výklopy s mléčným sklem, deska šedá beton, prořezávaný obklad Esmirna Mosaico Mix, nerezové spotřebiče. Společně s truhlářem plánujeme snídaňový stůl v bříze, hliníková noha. Nevíme jakou barvou řešit linoleum, sokl u linky bude rovněž v bříze. Mezi kuchyní a obývacím pokojem máme dělící příčku, se zvětšeným vstupem, 1,20 m na šířku s tím, že máme v plánu tyto části bytu oddělit a opticky zvětšit zašupovacími dveřmi v kombinaci tvrzené, bezpečnostní, mléčné sklo s hliníkem. Nevíme si taky rady jak nejlépe barevně sladit tyto dvě části bytu, mysleli jsme zvolit nějaké výraznější, teplejší barvy, zejména na dělící příčku, mezi kuchyní a obývací částí /příčka v podstatě začíná v předsíni a volně přechází do kuchyně/. Tyto dvě místnosti jsou téměř bez sluníčka, situované spíše na severní stranu. Pak si nejsme jisti, s přihlédnutím k bukovým parketám a kuchyni v bříze, aby jsme nezkombinovali mnoho odstínů dřeva, zda-li se rozhodneme správně pro obývací stěnu v barvě ořech, v kombinaci dvířka jasmín, popř. černá. Líbí se nám vzhledem k omezenému prostoru jídelní stůl od IKEA, typ Fusion, pouze v provedení jasanová dýha. Dalším naším problémem tedy je jakou volit barvu sedací soupravy a výmalby v obývacím pokoji. Tolik asi vše k našemu dotazu, mockrát děkujeme za odpověď. Přejeme pěkný, slunečný den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volialy bych dlažbu do kuchyně ve světlém šedém odstínu. Výmalbu v kuchyni oranžovou. Obývací prostor bych doplnila nábytkem opět v bříze, tak aby se prostory sjednotily. Výmalbu v cihlové barvě na kratší stěnách světlá sedací souprava smetanová či šedá až šedobéžová. Pokud zvolíte jídelní stůl jasan volte také nábytek v obýváku v jasanu, tak aby neblo dřevin v interiéru moc. Nábytek v ořechu bych již nevolila.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, jak barevně sladit vstupní chodbu do RD. Chodba má 5,5m2, je zde použita světle šedá dlažba Rako – Sandstone, vstupní dveře v barvě kaštanu, troje vnitřní dveře v javoru vedoucí na WC, do technické místnosti a obývacího prostoru. Na stropě jsou použity OSB desky. Nevím, jakou barvu nábytku zvolit, zda raději něco neutrálního bílou, krémovou, světle šedou?? nebo vzor javoru?? Moje druhá otázka se týká žaluzií, jakou barvu byste doporučil? Plastová okna jsou zvenku v achátově šedé bavě, světloulince žluté fasádě s kombinací kaštanových palubek. Uvnitř pokojů je téměř všude javorová PVC podlaha, parapety i dveře, stropy z OSB desek a k tomu ořechový nábytek, okna jsou zevnitř bílá?? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den Nabytek bych k dane kombinaci volil v nedrevenem dekoru v bile v kombinaci s kremovou. Zaluzie asi nejlepe bile
Dotaz   Dobrý den. Můžete mi poradit,kde bych mohla koupit krásný dřevěný žaluzie?Máme dřevěná okna tmavší zlatý dub a podlahu bělený dub ve všech místnostech v domě+dlažby převážně hnědé.Mám volit barvu žaluzií stejnou jako odstín oken nebo kontrast?Máme v novostavbě tabé tři francouzská okna.Tam zamýšlím římské rolety.Mám volit stejný odstín jako budou dřevěné žaluzie nebo kontrast?Můžete mi pomoct zastínění sladit a doporučit,kde mám nakupovat?Nebo doporučíte jiný typ zastínění?Děkuji za rady.
Odpověď   Dobry den Co se tyce dekoraci oken - obratte se na nas www.POINTshop.cz nebo primo na kolegyni ema.turnerova@pointshop.cz
Dotaz   Dobrý den, v on-line poradně, dne 07.04.09 jste nám poradili do kuchyně + předsíně světle šedou dlažbu. Dlažba jako taková se nám zdá chladná, nejvíce se nám nakonec zamlouvá novilux, řada structura. Máme tedy linoleum rovněž volit spíše ze světlých tónů? Kuchyň bude v bříze, deska šedá beton, hliníkové doplňky, obklad Mosaico Mix, nerez spotřebiče, okno bílé plastové, bílé žaluzie. Určitě si dovedeme představit Vámi navrhované řešení barev pro kuchyň a obývací část, ale s přihlédnutím k již oranžovobílé kombinaci v koupelně a WC, nebude při použití oranžové barvy do kuchyně a částečně předsíně /dělící příčka kuchyň, obývací část/ a poté cihlové barvy na kratší zdi v obývací části, oranžových tónů v bytě mnoho? Jaká by měla být tedy druhá barva pro delší zeď, kde bude obývací stěna pravděpodobně v jasanu, naproti sedačka světlá, buď šedá nebo béžová? A jakou bychom potom měli volit pro obývací část barevnost pro doplňky? Co třeba do obývací části /situováno spíše na sever/ použít žluté tóny, např. kukuřičná žluť či banánová? Pokud tato barva ano, jak opět barevně sladit obývací část /jídelní stůl-jasanová dýha/IKEA,typ fusion, obývací stěna rovněž jasan/, popř. jakou volit barvu sedací soupravy? Děkujeme velice za odpověď a přejeme příjemný, prosluněný, jarní den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete tedy volit úplně odlišný odstín výmalby. Limetka, která prostor také oživí a prosluní a nebude to čistě žlutý odtín. Pokud ale zvolíte odstín žluté, volte kukuřičnou barvu, ne banánovou, tím nábytek lépe vynikne. Sedací soupravu bych volila do šedivého nádechu a novilon také ve světlých tónech. Tento limetkový odstín můžete kombinovat právě za světlým nábytkem a popř. jej volit také v jemném nádechu na delších stranách popř. kombinovat s jemnou bílou kávou.
Dotaz   Dobry den, jake zastineni je vhodne do koupelny? Mame pomerne velke okno a manzel nechci klasicke horizontalni zaluzie. Dekuji.
Odpověď   Dobry den Zkuste napr. rimskou roletu
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu,jakou barvu dlažby a výmalby zvolit pro obývák ,který je navazuje na malou kuchyn,bez dveří.Kuchyň i obývák mají 2 okna ,kuchyň na východ a sever, obývák na sever a západ.Kuchyňská linka je Fagerland - antik/Ikea/,pracovní deska černý kámen.Nábytek obýváku chci mít z teaku,bez nátěru,příp. s hnědým nátěrem.Na oknech jen dřevěné žaluzie,tmavě nebo světle hnědé.Okna i obložky dveří jsou zlatý dub.Sedačku béžovou nebo bílou,/Ikea/?V obývacím pokoji je krb,který obložíme imitací kamene,např. světle šedý nebo hnědý nebo cihlové barvy,podle dlažby.Nejraději bych měla stejnou dlažbu v celém přízemí, i v malé koupelně a WC.Zde chci použít obklady na zeď jen částečně,zařízení koupelny plánuji z Ikey-tmvě hnědá barva. Moc Vás prosím,poraďte mi.Nenapadá mě nic jiného než tmavě hnědá dlažba, obklady v kuchyni a koupelně světlejší,výmalba béžová,sedačka béžová,teak bez nátěru?Pro dlažbu jedu o víkendu, asi do Sika.Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volil bych dlažbu světlou cappucino. Popř. odstín šedobéžový. Tím prostor zůstane čistý a světlejší. Kontrastní k tmavému výraznému nábytku. Výmalbu poté můžete volit za světlou smetanovou sedačkou v odstínu terakota, nebo bordó. Krb poté mlžete také volit v tomto odstínu popř. v obkladu v barvě podlahy. Poté bych použila také kusový koberec v odstínu výmalby a doplňky.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu,jakou barvu dlažby a výmalby zvolit pro obývák ,který je navazuje na malou kuchyn,bez dveří.Kuchyň i obývák mají 2 okna ,kuchyň na východ a sever, obývák na sever a západ.Kuchyňsk linka je Fagerland - antik/Ikea/,pracovní deska černý kámen.Nábytek obýváku chci mít z teaku,bez nátěru,příp. s hnědým nátěrem.Na oknech jen dřevěné žaluzie,tmavě nebo světle hnědé.Okna i obložky dveří jsou zlatý dub.Sedačku béžovou nebo bílou,/Ikea/?V obývacím pokoji je krb,který obložíme imitací kamene,např. světle šedý nebo hnědý nebo cihlové barvy,podle dlažby.Nejraději bych měla stejnou dlažbu v celém přízemí, i v malé koupelně a WC.Zde chci použít obklady na zeď jen částečně,zařízení koupelny plánuji z Ikey-tmvě hnědá barva. Moc Vás prosím,poraďte mi.Nenapadá mě nic jiného než tmavě hnědá dlažba, obklady v kuchyni a koupelně světlejší,výmalba béžová,sedačka béžová,teak bez nátěru?Pro dlažbu jedu o víkendu, asi do Sika.Děkuji předem.
Odpověď   Odpověď již naleznete níže.
Dotaz   Hezký den, obracím se na Vás dotazem týkajícím se stínící techniky v interiéru. Jedná se o menší 1+kk s velkým plastovým francouzským oknem k zemi na slunečné straně. Laminátová podlaha i dveře jsou v dekoru javor, kuchyňská linka i obývací stněna jsou v kombinaci wenge a bílá. Četla jsem, že speciálně pro plastová okna jsou vertikální žaluzie Isso (bíle). Tyto žaluzie se mi ale příliš nelíbí a nevím, zda poskytnou úplnou izolaci od venkovního světla (v noci). Vím, že existují i různé vertikální žaluzie např. látkové. Jaký je Váš názor - jaké žaluzie jsou nejúčinnější a jaký typ žaluzií se nejvíce hodí do tohoto interiéru, barva (béžová?). Velice děkují za odpověď Markéta Švecová
Odpověď   Dobrý den přeji. Plné zatemnění docílíte pouze venkovními žaluziemi. Co se týká vnitřních žaluzií, vždy bych volila bílé, tak aby nejvíce sluneční paprsky drážely a zároveň tak neoteplovaly interiér. Také můžete volit kombinaci žaluzií a vnitřních závěsů, např. panelů, které přes den okno po bocích dekorují. Ty můžete volit v různých dekorech a propustností slunečního světla.
Dotaz   Dobrý den, v jaké barvě mám volit korpus nábytku a dvířek do koupelny, která bude ze světle žlutých obkladů? Okna máme v barvě třešeň; dveře budou také v této barvě. Jakým estetickým způsobem vyřešit zakrytí okna, které bude umístěno vedle vany? Existují nějaké speciální rolety a materiály? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Korpusy volte v odstínu oken třešeň, či calvados nebo mahagon. Na okno bych volila světlé bílé žaluzie.
Dotaz   Jaka barva zuluzii horizontalnich je vhodna k plastovym oknum v dekoru zlaty dub?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych bílé popř. javorové žaluzie.
Dotaz   Kuchyně je spojená s jídelnou i obývacím pokojem - je to jeden prostor a jsou do tohoto prostoru jedny dveře, které nejsou z kuchyně vidět. Okna jsou také červenohnědá (možná budou takové i žaluzie) a v kuchyni je jedno okno. Nepochopila jsem, jak myslíte jak vytvořit falešnou skříň. předem děkuji za odpověď. A.
Odpověď   Jestliže jsou dveře "uprostřed" zdi na které bude linka, je možné vytvořit před vstupem do spíže navazující jakoby skříň do které vejdete jako do spíže, skříň bude mít dveře s úchyty a materiál dvířek jako na lince, jakoby falešná skříň bez zad. Nevím již jak jinak to popsat a zda je to trochu představitelné. Prostor by se sjednotil a ucelil. Linka by přecházela z jedné plné kompaktní strany s troubou skříní a skříní = vstup do spíže do pracovní desky.
Dotaz   Asi nebudete moci mi odpovědět dnes, pak je víkend a v pondělí ráno musíme oznámit své řešení. Přečetli jsme si 141 stránek Vaší poradny, byly velice poučné a inspirativní. I přesto, že nebudeme znát Váš názor v pondělí, rádi se poučíme při porovnání s Vaším řešením, a eventuálně budeme mít možnost něco opravit alespoň v budoucnu. Na doplnění prosby o radu z 15. prosince: jedná se o malý domek v zahradě, kuchyň 2,2m x 4, obývák 4x4,4. Firma dodala chybná okna, parapety v barvě teaku nemá, jenom v barvě mahagonu, ale stejně bychom měli strach z tak velké tmavé plochy (zdi jsou silné 0,5m). Chtěl bych vás dodatečně poprosit ještě o radu, jakou barvu parapetů a žaluzií bychom měli zvolit, a vzhledem k nové vzniklé situaci chtěl bych Vás poprosit také o radu ohledně barvy provedení krbu, malby zdí a nábytku. Děkuji pěkně.
Odpověď   Dobrý den přeji. Parapety a žaluzie bych vždy volila v neutrální bílé, popř. parapety v jemné šedé barvě. K tomu bude krásný nábytek v přírodním dubu. Výmalbu doporučuji v kombinaci cappuccina s bordó nebo lila barvou.
Dotaz   Dobry den, jaky typ zastineni oken je vhodny do koupelny? Nemame zajem o horizontalni zaluzie. Dekuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejvhodnější jsou jistě horizontální žaluzie pokud je ale nechcete využít, tak bych uvažovala o pevném zastínění např. průsvitnou samolepicí fólií nebo látkovou římskou roletou.
Dotaz   Dobrý den.Jaký druh zastínění by jste doporučila do francouzkých oken,aby to bylo elegantní,jednoduchý a vkusný.Místnost je 40m2 kde je kuchynˇ,jídelna i obývací pokoj.Okna jsou dvě vedle sebe,mezi nimi je krb.Celá místnost je laděná do ořechu se slonovou kostí a cihlovou barvou.Jakou barvu by jste doporučila? Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zastínění římskými roletami v jemné slonové kosti. Popř. k tomu klasické bílé žaluzie na úplné zatemnění.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně zastínění tří francouzských oken (180/225 cm) v obývacím pokoji o ploše cca 43m2. Místnost bude laděna moderně. Děkuji, Milan K.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tzv. lehké japonské závěsy - panelové posuvné stěny, nebo klasické světlé žaluzie.
Dotaz   Dobrý den, mam dotaz ohledne naší ložnice. Posílam foto, nevim jestli vam pomuze, ale jedna se o barvy. Na podlaze je dost tmava imitace dreva lino. Mistnost je cca 20m2 velika, po vstupu je na leve i prave strane naproti sobe uzsi okno, ale vyssi. Naproti dverim tedy planujeme postel, s vyssim celem, bilou (nebo smetanovou), kozenou.Jakou barvou prosim vymalovat za celem postele a cely interier ? Libi se nam utulne teple barvy, ...sli by jsme i do cervene loznice...a co na podlahu? a okna? ( jsou na nich zaluzie, dekor oken tmave drevo, v podstate stejny odstin jako podlaha.) dekuji moc.
Odpověď   Dobrý den, pokud máte tmavou podlahu, bílá nebo smetanová postel je velmi elegatní a vhodná volba. Výmalbu bych volil jemnou nevýraznou např. v barvě kávy či cappucina tak, aby Vás celý prostor uklidňoval. Barevný akcent např. zelené bych použil na doplňcích. Zkuste třeba trávníkový lokální koberec, závěsy apod.
Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s vhodnými stínícími prvky pro náš interiér. Máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem, pokoj je situován na jih a je velký 4x9m. V místnosti jsou tři okna (na kratší straně), která mají přibližně 1x1,25m a tvoří výklenek. Dále je na protější (také kratší) straně francouzské okno 0,9mx2m. A na jedné delší straně pokoje je uprostřed francouzské okno 1,25mx2m. Obě francouzská okna jsou namontována o 25 cm níž než zbylá okna. Moc vás prosím o radu, jaké zvolit stínící prvky, aby tyto odlišnosti (rozdílná výška oken) byly zamaskovány. Ráda bych vertikální žaluzie. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit vertikální žaluzie na všechna okna ve stejné délce, tedy co nejdelší. Osobně se mi na úzkých oknech líbí horizontální zastínění, žaluzie, které mohou být předsunuty před okno a opticky jej rozšířit. Pokud zvolíte vertikální žaluzie, tak je pořiďte širší než okno, aby se prostor opět opticky sjednotil a okna rozšířila.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.. Chtěly bychom si nechat zhotovit atypický nábytek na míru do obývacího pokoje (stolek pod Tv, konferenční stolek) a to dočasně kvůli dětem z lamina (později počítáme s mořenou dýhou event. masivem). Prosím o návrh vhodného dřevodekoru na laminu zn. Egger, který by byl vhodný. Okna jsou v barvě teak-afromosia a žaluziemi třešeň., kuchyň kombinace merano přírodní+ lesk, nábytek v jídelně dýha třešeň, dveře jsou lamino (struktura ořech "mořený" a lá třešeň). Nevím zda zkoušet ladit nábytek do podobného odstínu (což bohužel ve vzorníku Egger se mi moc nedaří), nebo zvolit zcela jiný dekor a pak nevím jaký. Také by mě zajímalo jaké zvolit záclony + závěsy (pouze dekorečně jako ukončení/stíníme žaluziemi). Chtěla bych pokud možno v univerzálmí odstínu, protože mám ráda změnu a počítám že nejpozdějí příští rok, bude vymalováno ve zcela jiných barvách. Mockrát děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pro nábytek do obývacího pokoje zvolte např. dub Cremona pískový nebo také jednobarevné lamino odstín kávy či cappucina ve vysokém lesku apod. Navíc můžete využít i kombinaci s barevným lacobelem na dvířkách apod. Dekorace oken z lehkého voálu až na zem v odstínu champagne apod.
Dotaz   Dobrý den, už dříve jsem zde prosila o nějaké rady a pomohlo mi to. Nyní bych se znovu chtěla zeptat na obývací pokoj, který chystáme předělávat. Stále nemůžu rozhodnout, jaké zvolit barvy. Pokoj je v paneláku na severní straně (cca 5 krát 4,5 m), tudíž tam téměř nesvítí slunce, mám tam pocit chladu a potemnělosti, i když díky 6. patru koukáme do stromů a nebe. Na oknech nemám zatím žádné závěsy. Nyní jsou zdi bílé, což působí čistě (to mám ráda) a obývák se díky tomuto zdá prostornější. Ale chtělo by to nějakou barvu, aby pokoj působil zatepleněji, slunečněji, projasněněji. Nábytek máme prozatím starší (směs všeho), jsou to nižší skříňky černé barvy (v pracovním koutě a naproti jedné části sedačky). Pouze stůl a police jsou buk, takový ten přírodní a načervenalý odstín. Podlaha je v dekoru třešně – odstín není ani tmavý ani světlý. Sedačka je do L, barva mezi terakotou a cihlovou, opěrky jsou pruhované, polštáře v kombinaci cihlové, béžové, lipové a hnědé (kakao+tmavě hnědá). Sedačka je u zdi ve středu obýváku, z jedné části je pohled do oken (ta jsou bílá plastová, pouze se stříbrnými žaluziemi) a z té druhé na skříňky + TV. Jako dekoraci máme na stěně grafiku, která má velmi netradiční námět a je v barvách modrá (nebe), modrozelená (moře), krb (oheň), bílá (sníh), žlutá (létající balon). Nejvíce je tam béžové, šedé a malinko červené-cihlové. Jaké zvolit barvy zdi, jaké na závěsy/záclony, koberce pod stůl k sedačce a jaké doplňky (nějaký ten květináč, vázička…)? Přiznám se, že na zdech nemám moc ráda zelené odstíny a ani oranžovou (cihlovou, meruňkovou). Děkuji za odpověď, Renáta S.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro proslunění pokoje volte výmalbu v teplé žluté barvě a k tomu závěsy v odstínu sedací soupravy. Kobereček světlejší smetanový.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Rekonstruujeme starší rodinný domek - vyměňujeme okna za plastová bílá a k nim dáváme i bílé parapety. Problém je v tom, že okna se při výměně vysunula směrem ven o 15 - 20 cm, aby při zateplování domu zvenku potom nebyly široké špalety. Kvůli tomu vznikly v interiéru velké prostory u oken a samozřejmě i daleko širší parapety. Chci se zeptat, jak mám řešit žaluzie a záclony. Nevím si s tím rady, protože pověšená záclona klasicky z tyčové garnyže rovná už mi připadá nevhodná. Žaluzie jsme s manželem chtěli bílé do interiéru a stříbrné ven s tím, že se dají na okna dovnitř v interiéru. Děkuji moc. S pozdravem Alena Chrzanová, Olomouc.
Odpověď   Dobrý den, nejsem si jist, jestli jsou žaluzie úplně vhodné. Možná bych zvolil záclonu v kombinaci se závěsem. Dále nevím, jestli jsem dobře porozuměl otázce - dejte záclonu a závěs do vnitřní špalety na speciální kolejnice, které nebudou bránit otevírání okna.
Dotaz   Dobrý den, děkuji Vám moc za odpověď. Ano, vyzkoušela jsem si to, záclony dám na speciální kolejničku do vnitřní špalety. Akorát stále řešíme zatemnění oken. Chci se zeptat, jak by působila navrtaná roletka, která by byla umístěna na zdi, kde jsem původně měla garnyž. Stále nevíme, jestli zvolit roletky nebo vnitřní žaluzie přímo na okna (ale na oknech máme ozdobné příčky), nebo raději venkovní předokenní rolety. Závěsy jsme s manželem moc nechtěli. Poradíte mi ještě? Děkuji. S pozdravem Alena Chrzanová.
Odpověď   Dobrý den, umístění rolety (např. římské) před okno je určitě jedna z možností. Stejně jako žaluzie. Ale pozor, tady bych volil dřevené (určitě ne hliníkové) a spíše též před špaletu. Venkovní žaluzie jsou technicky náročnější a jsou spíše praktické než estetické.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj. Místnost je orientována na jihozápad, strop je trámový, dřevěný záklop borovice, na podlaze jsou dubové parkety se suky, na oknech dřevěné tmavě hnědé žaluzie, sedací soupravu plánujeme koupit ve světle béžové barvě. Mám ráda čistý, vzdušný interiér, v obýváku máme pouze konferenční stolek a skříňku na zeď v dubu. Moje představa je: stěna za sedačkou a krb ve středně hnědé barvě a ostatní stěny světle krémové. Obývák navazuje na jídelnu a kuchyň (barva ořech). Nevím, jaké odstíny přesně zvolit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, na stěnu za sedačkou bych použila tapetu v teplé hnědé barvě s krémovým vzorem. Také je možné dodat této stěně jemnou strukturu tečkováním štětcem s použitím hnědé barvy. Jako doplňující barvy můžete použít teplou krémovou či i olivově zelenou (třeba do jídelny), na krb doporučuji nátěr buď hnědý, nebo krémový. Volte jej dle pozadí (světlé nebo tmavé).
Dotaz   Dobrý den, v současné době rekonstruujeme bytovou jednotku v rodinném době. Okna budou bez záclon (pouze žaluzie) a jsou v barvě středního ořechu, stejně jako parapety. Prosím o radu, jaký odstín použít na podlahy a dveře, aby interiér působil vyrovnaně. Existuje nějaké doporučení, jak ladit okna, dveře a podlahy? Nebo v rozhodování nemusíme při výběru podlah a dveří brát ohled na již instalovaná okna? Přikládám fotky obývacího pokoje (6,4 x 4,2) před rekonstrukcí. Děkuji a jsem s pozdravem, Andrea.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahy a dveře ve stejném dekoru. Okna můžete s podlahou i dveřmi ladit, ale také nemusíte. Je tu totiž také možnost volit nábytek v dekoru oken. Podlahu pak doporučuji v dekoru dubu nebo javoru a k tomu dveře ve stejném odstínu nebo kontrastním ořechu, který bude ladit s okny. Ořech bych ale rozhodně do interiéru zahrnula, neboť již je na oknech a také na parapetech.
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme rozestavěný RD (bungalov), okna, dveře i garážová vrata jsou v grafitové šedé a také fasáda bude šedá. Zevnitř jsou okna bílá. Jaké mám zvolit žaluzie? Kamarád, který nám dům staví a zařizuje, již udělal černo-šedo-bílou koupelnu a teď navrhl, že chce dát všude šedé interiérové dveře. K tomu bílou kuchyň v lesku s černou deskou a všude šedé podlahy. Už teď se mi to zdá strašně studené. Poradíte, jaké barvy vybrat? Jakou zvolit kuchyň, následně podlahy a dveře? Já sama jsem uvazovala o bílé lince v lesku s hnědým ořechem a antracitově šedou deskou. Nebylo by divné, pokud bych zkombinovala hnědé dveře a šedo-černo-bílou koupelnu? Děkuji moc za Vás názor, Lenka.
Odpověď   Dobrý den, dveře bych volil nedřevené (v odstínu bílém, slonová kost, nebo třeba šedomodré). Variant je opravdu mnoho. Žaluzie doporučuji bílé, ale neznám možnosti výrobce. Kuchyň se mi zdá dobře navržená.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor ohledně žaluzií. Chtěla jsem se zeptat, zda je vhodné do rodinného domku kombinovat žaluzie vertikální a horizontální. Děkuji za Váš názor.
Odpověď   Dobry den myslim si, ze kombinace techto dvou systemu neni vhodna. Dokonce so myslim, ze vertikalni zaluzie nejsou do obytneho prostoru vubec vhodne.
Dotaz   Dobrý den! Máme obývák spojený s jídelnou. Dveře s obložkami jsou třešňové, stejně tak okna i s parapety a žaluziemi. Strop je ze smrkových palubek. Chtěli bychom na něj dát ještě falešné trámy. Měly by být také smrkové, nebo mohou být v jiné barvě? A jaký dekor by měl mít nábytek a podlaha? Stěna je okrová. Také jsem se chtěla zeptat, jestli je možné kombinovat moderní obývák se židlemi z třicátých let tmavé barvy a světle béžovým čalouněním a s tmavým křížem z roku 1902 s bílým Kristem. Nebo to raději nekombinovat? Děkuji za odpověď, Veronika.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně bych již trámy na strop nedávala - neměly by mít pouze dekorační, ale spíše nosnou funkci. Nábytek bych volila ve světlejším odstínu buku, javoru nebo břízy a podlahu v buku či třešni. K tomu můžete použít jako solitér staré židle i kříž, v kombinaci jednoduchým designem a lehkým nábytkem to vynikne.
Dotaz   děkuji za radu,myslíte že se barvené kombinace které jsem napsala k sobě hodí?Popř jaký by jste zvolila konferenční stůl,jídelní stůl,židle,barové židle,světla-barvu,žaluzie barvu,sedací soupravu máme koženou barva tmavší slonová kost.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek v bílém lesku a k tomu výmalbu cappucinová a čokoládová. 6idle v kombinaci s jemnou slonovou kostí jako je sedací souprava. Jídelní stůl a podlahu v ořechu, nebo dubu. Žaluzie bych volila bílé.
Dotaz   POKRAČOVÁNÍ:hnědou barvou,žaluzie stříbrné,světla kulatá kalené sklo s chromem,židle a stůl máme tyto,prosím o radu jaký zvolit konferenční stůl,koberec pod něj,nebo pod jídelní stůl a jakou barvu,mohla by být jasně zelená? Mohu dát na jídelní židle
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit koberec v jemném šedém odstínu celkově bude interiér působit velice jednoduše až sterilně. K tomu můžete volit výraznější odstín doplňků polštáře, vázy apod. v odstínu bordó, lila, orchidea či zelená.
Dotaz   Dobrý den, v ložnici mám postele v barvě mahagon, podlahu tmavě hnědou, jaké barvy bych mohla mít noční stolek atd, růžovou asi ne :(, výmalba světle meruňková. Jakou barvou namořit šatní skříně (borovice),tak aby to ladilo? A žaluzie? Děkuji moc. J
Odpověď   Dobrý den přeji. Noční stolky volte v mahagonu. Skříně bych udělala bílé a taktéž žaluzie v bílé barvě.
Dotaz   Ještě mám dotaz ohledně exteriéru domu. Dům bude částečně obložen dřevem - západní cedr. Okna antracitová, RAL 7016, venkovní žaluzie stejná ral. Funkcionalistický styl. Jaká barva fasádní omítky by se k této kombinaci hodila?
Odpověď   Dobrý den přeji. Příjemná kombinace by byla bílá, šedá nebo cappucinová.
Dotaz   Dobrý den, budeme dělat fasádu a potřebujeme od Vás poradit. Na oknech budou ještě venkovní žaluzie barvy RAL9006 (tj.barva dveří) a zvažujeme jít do sv. šedé fasády nevíme jaký zvolit sokl. Je vhodný kámen? popř. jaká barva? Mooc děkuji!!!
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dva odstíny šedé - sytější na horním patře a spodní patro světlejší. Sokl v tmavším šedém marmolitu nebo v dekoru břidlice, či jiného šedého kamene.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu, zda-li se hodí japonská stěna do obýváku, kde máme 3 okna,z nichž pod prostředním není radiátor u ostatních ano,radiátory bychom nechtěli zakrývat.Okna máme dřevěná,kaštanová se zlatými žaluziemi.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud nechcete radiátory překrýt, pak bych je nevolila. Raději volte římskou či klasickou lehkou roletu.
Dotaz   A jeste druha cast dotazu, jake zvolit barevne kominace? Vymalba, zavesy/zaluzie? S tim si opravdu nevime rady ... Dekuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila bílou v kombinaci s výrazným panelem v olivové, limetkové nebo hnědooranžové barvě. Žaluzie volte bílé a závěsy v odstínech bílá, plus zvolený odstín výmalby.
Dotaz   Dobry den, Prosim o radu s vyberem zaluzii,kdyz jsou tmave hneda okna,zluto zlate kliky a parapet v barve orechu. Chteli bychom se vyhnout dekoru dreva a nebojime se i barev. Dekuji velmi za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně jsem pro světlé smetanové nebo bílé žaluzie, které neubírají světlo a "neobarvují" interiér.
Dotaz   Dobrý den,máme kuchyňskou linku od Gorenje Alea v bílém lesku s černou pracovní deskou. Jakou výmalbu a barvu žaluzií máme zvolit, když okna jsou bílá a podlaha bude plovoucí v dekoru polského dubu?Děkuji moc za odpověď, Pavla
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v odstínu cappucina a khaki, nebo limetka, či výrazná oranžová. Žaluzie volte bílé.
Dotaz   Moc děkuji za odpověď,ještě jsem se chtěla zeptat co byste nám doporučila na velké okno otočené na SZ, zda volit nějaké záclony, nebo jak vyplnit obrovskou plochu, děkujeme.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych římské rolety, nebo jen žaluzie.
Dotaz   Dobrý den.Okna v odstínu světlý dub.Jaké interiér.žaluzie budou k těmto oknům vhodnější:v barvě oken nebo stříbrné?Nebo máte ještě jiný tip?Nebudou zatažené žaluzie v barvě dřeva působit jako "zabednění"?V interu budou použity ještě jiné dekory dřeva
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych neutrální bílé žaluzie, které "neobarvují" interiér.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně obývacího pokoje o rozměrech 3,4 x 4,6 s dvoukřídlým bílým plast. oknem (s parapetem) umístěným na kratší stěně pokoje. Žaluzie jsou jemně pískované,šedo-stříbrné. Prosím poradit s výběrem barev na stěny (i strop), podlah
Odpověď   Dobrý den přeji. Potřebovala ybch více informací o podlaze a nábytku.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz ohledně OP, rozměr 3,4 x 4,6 s dvoukř. bílým pl. oknem (s parapetem) umístěným na kratší stěně pokoje. Žaluzie jsou šedo-stříbrné. Prosím poradit s výběrem barev na stěny (i strop), podlahy (PVC- jaký dekor, nebo koberec-barva) a doplňků (záclony, závěsy). Část nábytku v barvě černohnědá s jemným vzorem dřeva, úlož. košíky z ratanu a proutí v bříze a část nábytku ve vzoru bříza. Sed. soupr. roh.-ekokůže, světlá-jako vzor bříza, křeslo ratanové, stolek se sklen. deskou,odkl. část bříza a nohy šedo-stříbrné. Šedo-stříbná je i stoj. lampa, stojan na CD a strop.světla. Předem děkuji za odpověď, Dáša :-) .
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v bříze. Pak výmalbu v limetce, nebo orchideové s jemnou béžovou.
Dotaz   Děkuji za vaše rady a do toho dívčího pokoje co zvolit do oken a barvu?Zatím jsou zde jen plast. bílé žaluzie.Stěna ,kterou chce zelenou obs. i dveře,výmalbu u dvěří ukončit,či udělat cekou nad dveřma a poté ještě asi 20cm,kde končí celá stěna?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat celou stěnu i za dveřmi. Do oken můžete volit záclonové bílé či smetanové římské rolety.
Dotaz   Dobry den, prosim o radu cim zakryt okno v koupelne - bile, dvoukridle okno 120 x 120 cm. Normalni zaluzie se mi moc nelibi a zavesy patri asi spise do obyvaku. Nemate nejake originalni reseni? Dekuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Uvažovala bych o neprůhledné nalepovací fólii. Tak vznikne matné sklo a můžete jej různě prořezat pro průhledy. Popř. bych volila roletu.
Dotaz   Jak by jste obecně doporučila vyřešit noční zastínění v bytě? Rolety, žaluzie nebo něco jiného? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Nejméně nápadné jsou žaluzie. Pokud chcete prostor oživit je možné volit rolety a pro úplné zatemnění jsou vhodnější než žaluzie.
Dotaz   Jak by jste mi doporučila vyřešit zaclonění (denní i noční) na tomto okně? K parapetu na kratší Lkové straně bude přiražen kuch.ostrůvek a cca 40 cm od kraje u okna bude na ostrůvku varná deska. Denní zastínění je nutné.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych zde žaluzie, popř. kombinovat s římskou roletou.
Dotaz   Přikládám obrázek. Děkuji
Odpověď   Pokud by to bylo možné volila bych posuvné panely pokud to bude možné. V kombinaci s žaluziemi.
Dotaz   Nevím, jestli tomu dobře rozumím. Posuvné panely na denní zastínění na celé okno, včetně delší strany? A žaluzie na noc? Děkuji
Odpověď   Posuvné panely by nefungovaly jako plné zastínění na zastínění by fungovaly žaluzie jak přes den tak i v noci panely by byly místo záclony jen jako ekorace.
Dotaz   Dobrý den,lze na oknech v jedné velké místnosti kombinovat klasické vnitřní žaluzie a zároveň na malých oknech římské rolety a na francouzských oknech japonské stěny?Nebo by se měly všude dát japonské stěny a na krátkých oknech je zkrátit.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Raději bych volila jen jeden typ stínění japonské stěny. Ty volit i dlouhé na krátkých oknech, pokud je to možné.
Dotaz   Dobrý den, máme novostavbu s velkými francouzkými okny jaké byste mi poradila clony do oken ,nechci klasické žaluzie a případně v jakých barvách máme v interieru zatím neutrální barvy/šedá,černá,bílá ,béžová / líbí se nám limetková barva děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit limetku. Můžete volit posuvné panely, či římské rolety.
Dotaz   jeste prosim,resim take jake udelat zasitneni oken.V okech jsou zaluzie, ale me se libi utulno, proto jsem pro zavesy a zaclony az na zem, jen ńevim v jake barve zavesy, asi neutralni? (Seda zed bude sedobezova)A co dat do kuchy. okna? diky!
Odpověď   Dobrý den přeji. Závěsy můžete sladit se zelenou výmalbou a záclonu lehkou bez vzorů. V kuchyňské části krátkou záclonu.
Dotaz   Dobrý den, podle čeho bych měla vybrat barvu žaluzií a záclon? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Žaluzie bych vždy volila bílé tak aby odrážely co nejvíce světlo a netlumili a nezbarvovaly interiér. Záclony také volte nadčasově bílé.
Dotaz   Žaluzie a záclony by měly mít v celém bytě stejnou barvu, aby se byt propojil nebo je dobré je barevně ladit s jednotlivými místnostmi?
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jednotné, bílé.
Dotaz   Dobrý den, jak by jste doporučila vyřešit zastínění v koupelně (přes den/v noci)? Uvažujeme o mléčné folii. Je to vhodná volba? Nebo žaluzie?Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Ano můžete volit mléčnou fólii která ale bude stále propouštět světlo. Pokud chcete spíš stínit více volte žaluzie.
Dotaz   DD, jaká podlaha je nejlepší na podlahové topení? Je lepší nové dřevěné parkety ošetřit lakem či olejem? Čím natřít syrové přírodní dřevo v podkroví na obložení stropů? Co na okna, když manžel nechce žaluzie a já závěsy? Moc děkuji, je toho dost.
Odpověď   Dobrý den přeji. Co se týká podlahy nejlépe Vám poradí odborníci podlaháři. Nejlépe teplo vede dlažba, litá podlaha apod. Lae využívá se již také vinylová PV i dřevěná podlaha. Osobně bych volila vinyl. Dřevo bych natřela olejem. Na okna můžete volit rolety klasické popř. japonské stěny.
Dotaz   Mám ještě dotaz ohledně zastínění obýváku s francouzskými okny (bílý plast) po jedné celé délce stěny. Zvenku rolety, jak zútulnit zevniř? Žaluzie?-jaká barva, když stěny bílé n.kávové.Díky, Simona
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych japonské stěny v béžových až bílých odstínech popř. v kombinaci s bílými žaluziemi.
Dotaz   Prosím aké záclony, závesy, žalúzie, prípadne rolety, použiť na okná v obývačke a kuchyni, bungalov, výmalba smotanová, v kuchyni 1 stena tehlová, podlahy dub laminát a dlažba, viď foto, linka jaseň morený, nábytok čerešňa dýha, ďakujem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych jemnou smetanovou římskou roletu.
<< zpět ( stránka 1 / 2 )    |1 |2 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře