Pragointerier

okna - závěsy

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s žádosti o radu týkajicí se mého obývacího pokoje. Je o velikosti 4x4 m s okny na jižní stranu. Strop bych chtěl zanechat bílý, nábytek je v imitaci buku, jinak ješte nemám žádné vybavení. Nevím, jakou barvu použít na stěny, pokoj je malý, takže nechci použít tmavějších odstínů. Na druhou stranu celý den svítí do pokoje sluníčko, takže bych vyloučil světlou barvu. Rovněž bych chtěl položit plovoucí podlahu a u ní rovněž nevím, jaký použít odstín. Líbí se mi lehké a vzdušné závěsy. Zde také nevím, jakou barvu použít, ale jejich použití v mém pokoji není podmínkou. Děkuji moc za Vaši případnou radu. S pozdravem, Martin Rybnikář.
Odpověď   Dobrý den, k nábytku s imitací buk je vhodná podlaha firmy Fimlux, typ třívrstvé parkety HEVEA. Barevnost obytného prostoru doporučuji v teplých odstínech, např. oranžovohnědá s doplňkovou v odstínech "CAPUCCINO." Na zastínění můžete použít panelové závěsy š. 60cm, v nabídce IKEA.
Dotaz   Dobrý den, velice se nám líbí podlaha merbau nebo jatoba. Prosím nemáte nějaký tip na laminátovou variantu? Také si nejsme jisti, jakou barvu dveří zvolit. Na kuchyni mám tip bílo šedou. A co nábytek a malba a závěsy? Skoro za trest. Díky moc Kamča
Odpověď   Dobrý den, já osobně se přikláním k použití podlahy laminátové Jatoba např. laminátové plovoucí podlahy Quick Step: Řada Perspective 950 prkna . Tento odstín je nadčasový. A dobře se kombinuje, jak dá se říci s neutrální šedivou v kombinaci s teplou červenou, ale možnost je kombinovat i s holubí modř světlejší. Do tohoto odstínu je možné doladit i kuchyň. Další čistá a hodně efektní je kombinace bílá antracitová i na nábytku . Dveře pak bych doporučovala jednoduché s nevýraznou strukturou dýha smrk nebo buk domořeno k podlaze stejný nebo světlejší odstín.
Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu. Nedávno jsme vymalovali ložnici ve starorůžových odstínech. K tomu je ještě cca 90 cm od podlahy nalepena bordura také v těchto odstínech. Nábytek byl bílý. Teď jsem si objednala novou postel (letiště), ale je v tmavě modré barvě. Tak nevím jest-li tu stěnu můžu nechat a nebo radši přemalovat. Jako doplňky jsem chtěla použít závěsy, které budou ve stejné barvě jako letiště, záclonu laděnou do bílo-růžova, nějaký světle modrý koberec a ponechat stěny v odstínech starorůžové. Jenom nevim zda to nebude moc "hurá" styl. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den, kombinaci modrá se starorůžovou lze akceptovat. Důležitá je jemnost odstínu modré. Jestliže se v prostoru bude postupně zesvětlovat, konečný efekt může být zvlášť působivý. Také bych odstín zdí v ekvivalentu použila na část vybavení, třeba ložnicové textilie. V příloze uvádím pro představu tuto kombinaci.
Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se poradili, jak barevně sladit obývací pokoj, který teprve zařizujeme. Podlaha je dřevěná plovoucí Kempas, část zdi obložena kamenem břidlice Copper - okolo tohoto kamene chceme nechat vyrobit na míru nějakou skříňku a TV stolek - prosíme o radu, z jakého dřeva či dýhy. Stěny jsou vymalovány světle pískovou barvou. Dlažba okolo krbu tmavěčervenohnědá. Prosíme o radu, jakou barvu sedací soupravy máme zakoupit, a dále bych chtěla 1 stěnu nebo její část zvýraznit tmavší barvou - něco jako teracota. Je vhodná zelená sedačka nebo spíše vanilková či do oranžova? Obývák je částečně propojen s kuchyní - kombinace calvados a vanilka, jídelní židle čalounění vanilka umělá kůže. Chtěla bych prostor trochu "obarvit" nebo je lepší zůstat u kombinace barev červenohnědá a vanilka a zvolit barevné doplňky jako závěsy, polštářky atd.?
Odpověď   Dobrý den, sestavila jsem vám barevnou paletu dle uváděných odstínů. Břidlice je výrazný přírodní kámen a kombinace červenohnědá s vanilkou také. Pro uklidnění prostoru jste dobře volila odstín pískové. Navrhuji použít na doplnění malby zdí sytější v již daném odstínu – pískové. Jako doplňkovou barvu oranžová nebo zelená. Zelená bude chladnější. Kombinace struktury kamene a trendových moderních odstínů dodáte interiéru výrazný přechod v detailu. Nábytek můžete volit v Calvados nebo v odstínu béžová. Sezení barevné. Je na vás jakou kombinaci zvolíte, důležitá je hmota a forma již použitých nábytkových kusů . V případě, že jde o moderní kubické tvary můžete volit i oba doplňkové odstíny – stojí vedle odstínu žluté.
Dotaz   Dobrý den, zařizuji ložnici a nevím si rady s barvou stěn. Jedná se o ložnici z masivu - borovice. V předešlém bytě byly stěny žluté, ale nyní chci změnu. Uvažovala jsem o červené stěně za čelem postele, ale nikde jsem nenašla inspiraci v tomto provedení. Červená a borovice? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, borovice jako taková je velice výrazná dvoubarevná dřevina. Nevím jakou máte podlahu, ale k tomuto materiálu se hodí sytá zlatobéžová barva stěn, Jako protiváhu můžete použít závěsy a lůžkoviny v různých odstínech modré – holubí modř v kombinaci s meruňkovou na detailech – stínítko lampičky,….

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami do kuchyně. Linka je v barvě wenge (korpusy, stůl, židle) a akát (dvířka), deska je granito, obklady sv. béžové, podlaha přírodní dub, spotřebiče nerez, stěny jsou bílé. Jaké mám volit doplňky (závěsy, světla, ubrus,..), aby se místnost projasnila? Byla by vhodná červená nebo oranžová? Mohla bych vymalovat i některou zeď výraznější barvou (např. jídelní kout)? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, vaše volba k zemitým odstínům je velice vhodná. Červená bude výraznější, oranžová jemnější. Můžete volit i odstíny výrazné jako např. pomerančová. Jestliže je prostor menší, na zeď volte spíše velkoformátové obrazy ve zmiňovaných odstínech.

Dotaz   Dobrý den paní architektko. Prosila bych Vás o radu, jak barevně sladit v novém bytě okna, podlahy a interiérové dveře? Staví se nám byt v Brně a stavitelé nám dali možnost vlastního výběru laminátových podlah, dveří i kování. Jediné, co je zatím hotové, jsou okna. Dřevěná Euro. Máme k dispozici vzorek, bohužel barvu nedokážu definovat (můžu poslat v příloze foto alespoň pro Vaši představu), Taková do žluta, řekla bych. Dřevo smrk. Chtěli bychom s manželem sladit interiér bytu s okny, ale dělá se to vůbec? Záclony neplánujeme, spíše jen závěsy na výšku okna na zatáhnutí. Zařízení bytu si představujeme co nejjednodušší. Obývací pokoj a kuchyň s laminátovou podlahou, chodbu dlažbu - poradíte, prosím jakou? A do pokoje koberce. Zdi v bytě budou prozatím bílé, i když já osobně mám ráda věci hodně barevné a nebráním se ani kontrastům. Pokud jde o dveře, tak dvoje celé prosklené, do koupelny a na WC plné, stejně tak do jednoho pokoje přístupného z pracovny a do druhého pokoje přístupného z chodby částečně prosklené. Přikládám také dispoziční řešení bytu. Děkuji předem za Vaši odpověď. Magdaléna Ročkárová, Brno.
Odpověď   Dobrý den, bohužel nemám k dispozici přílohy, ale pokusím se vám sestavit barevný model. Vycházím aspoň částečně z odstínu oken – měly by se brát v úvahu, i když nemusí přísně odpovídat barevnosti bytu. Zajímavá a nadčasová je použitá dubová podlaha a část nábytku, světle šedivá až antracitová a doplňková výrazná červená – malby zdí odstín režná. Druhá barevnost trendové zemité odstíny - ořech nebo bělený ořech, béžová až smetanová, pro doplňkovou barvu je tady je více možností - olivová zelená, holubí modř, nebo odstíny oranžové až terakota. Zajímavé je použití kotvení nábytku do zdi v jednoduchých liniích. Při výběru možností typů použitých podlah javor - Maple Cognac bych se držela spíše odstínu světlejšího. Dveře můžete použít v provedení javor americký. Tímto celý interiér ladíme do teplých medových odstínů a jarních tónů.
Dotaz   Moc prosím o radu. Máme velký obývací pokoj (6,5x5,5m), okna na východ a sever. Koberec hnědý, souprava modro-béžová a nábytek buk - se stříbrnými úchyty (viz fota). Dosud jsme používali na výmalbu světlé odstíny béžové nebo okru. Závěsy na oknech hnědé. Rádi bychom provedli změnu a pokoj oživili. Jaký odstín barvy použít? Líbí se nám meruňková ve dvou odstínech. Jakou barvu závěsů? V odstínu meruňky? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, na základě zaslaných fotografií si mohu udělat jasnou představu o řešeném prostoru. Pro doplnění bych ráda specifikovala barevnost – koberec světle hnědý je v prostoru použitý k nábytku v provedení mořeném na odstín spíše mahagon nebo přimořená hruška. Sezení celkově působí spíše béžovo šedým dojmem. K této barevnosti je vhodné použít malby teplých odstínů například červená, oranžovohnědá nebo oranžovobéžová. Takto prostor výrazně zateplíme. Jako doplněk budou postačovat polštáře ve stejných odstínech jako malba. Interiér bude působit čistě a uceleně.

Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně výběru barvy nábytku a sedací soupravy do obývacího pokoje, který je v panelovém domě. Obývací pokoj je vymalován sytě žlutou barvou. Okna jsou bílá plastová. Zatím mám vybranou sedačku barvy viz. příloha. Chtěl bych se zeptat, jakou mám volit barvu koberce a obývací stěny. Rozhoduji se pro barvu buk.
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost žlutá je výrazná a jako malba na zdi prostor vyplňuje. Vhodné je zjemnit tuto hmotu. Doporučovala bych koberec celoplošný smetanovobéžová, sezení pastelová zelená a nábytek buk medový odstín spíše nižší sestava. Doplnění zastínění oken např. panelové závěsy v odstínech smetanové a kombinace světle hnědá.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám jídelnu laděnou do oranžova, oranžový koberec, jídelní stůl je skleněný a židle jsou čtyři oranžové a dvě zelenkavé, strop je světle žlutý a stěny jsou vymalovány tmavší žlutou. Jídelna bude propojená s kuchyní. Kuchyňská linka bude hrušeň světlá planá v kombinaci s olivou. Potřebuji poradit, jakou mám vybrat pracovní desku, chci i stejná záda, jako bude pracovní deska. Dále nevím, jakou barvu PVC a jak vymalovat kuchyň, aby to ladilo k jídelně. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, ze snímku je patrná barevnost červená cihlová světlá, židle oranžové a zdi žluté. K této již stávající barevnosti bych volila kuchyň spíše klidnější, tj. světle béžová na zdech a deska v odstínu šedá, imitace kovu nebo betonu. Dále stěny v jídelně by mohly být spíše světlejší a jemnější a odstín žluté když tak na zastínění oken. Toto by mělo sahat až k podlaze a může mít stávající červený odstín v kombinaci se žlutou a mléčnou záclonovinou. Schodiště prostor výrazně člení a závěsy taky. Jídelní stůl a malá sedačka pod schodištěm - to jsou prvky, které nám výškově poskakují a dojem z interiéru je pak chaotický. Doporučuji nahradit sedačku nízkým velkým taburetem „na válení“, prodloužit zastínění oken a zesvětlit zdi (nebo alespoň znovu opakovat barvu pod červeným závěsem). Ležení v odstínu oranžově žlutá.

Dotaz   Dobrý den, do obývacího pokoje v kompletně zrekonstruovaném panelákovém bytě chceme koupit novou rohovou sedací soupravu a rádi bychom Vás poprosili o radu při výběru barvy sedačky. Popis místnosti: plovoucí podlaha olše, strop bílá, stěna na proti sedačce (hlavní stěna) světlá okrovo-žlutá, ostatní stěny téměř bílá (slonová kost), nábytek calvados, okno i balkónové dveře bílé, doplňky jsou většinou červeno-oranžové (květináče, svíčky). Z obýváku je zvětšený dveřní otvor přes kuchyň do předsíně, linka calvados, barva stěn sytě oranžová, strop bílá. Sedačka bude z jedné části pod oknem a bude z ní výhled do kuchyně a předsíně. Okno je bez záclon, jen uvažujeme o závěsech, o jejichž barvě také nemáme jasno. Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, k této barevné kombinaci bych doporučovala odstíny spíše neutrální. Teplých barev je tam poměrně dost. Další argument je hmotová velikost sezení. Odstíny spíše světlejší např. smetanová bílá, světle šedivá. K této barevnosti zastínění japonské žaluzie (např. IKEA) v kombinaci se závěsy ve světlých smetanových odstínech.

Dotaz   Dobrý den, paní inženýrko, před týdnem jsme si nechali v panelovém domě vyměnit okna za plastová. Po zapravení zedníkem jsme asi dva dny intenzivně topili a větrali. V bytě je ale pořád vlhko a z oken jde studený chlad. Nad námi nájemník netopí vedle nás je prázdný byt, takže vytápíme studené zdi. Nejhorší je vlhko v bytě, které jsme předtím neměli, takže lituji, že jsme vyměnili stará dřevěná okna. Co byste mi radila, abychom nemuseli pořád jen naplno topit a větrat a větrat. Jsem už z toho nešťstná, děkuji.
Odpověď  

Dobry den, o odpověď na Váš dotaz jsme požádali odborníka v prvém slova smyslu,a to ředitele společnosti WINPRO – pana Pavla Petřeka: Problematika vlhkosti v bytech nebo domech je dost často kombinací několika věcí najednou. Velice častou příčinou vlhkosti je způsob, jakým je dům či byt užíván. Záleží na stáří oken. Stará okna, která netěsní, tak ta řeší tento problém sama, za obyvatele, neboť větrají sama od sebe. Lidé svojí činností, způsobem života a užíváním bytu nebo domu vytváří velké množství vlhkosti - vaření, květiny, provoz koupelny, akvárium, spánek v uzavřené místnosti apod.... Navíc spousta věcí v místnostech – jakými jsou záclony, závěsy, koberce, stěny či dřevěné prvky v interiéru do sebe absorbuji vlhkost. Jak už jsem zmínil – stará okna toto vše samovolně odváděla z domu či bytu ven. Po výměně nových a těsných oken tato jejich samovolná funkce mizí. Pokud je v místnostech nadbytek vlhkosti, tak na povrchu termoizolačních skel se vlhkost můře vysrážet v kapky vody a skla se začnou z vnitřní strany rosit. Běžné je rosení zejména v zimním období, kdy klesají teploty hlouběji pod bod mrazu, ale jeho výše by neměla být vyšší cca 5 cm od zasklívací lišty.
Obecně zvýšená vlhkost z důvodu provedených zednických prací trvá i několik týdnů. Vždy záleží na tom, jak byl velký rozsah zednických oprav. U nových rodinných domů může trvat "odvod" vlhkosti rok i déle.

Doporučuji tento postup:
- nadále intenzivně větrat (v zimním ročním období bývá vlhko i venku, takže větrání nemá běžný účinek)
- změřit výšku relativní vlhkosti v místnostech (standardně by se měla pohybovat do 60 % relativní vlhkosti)

Pokud by Váš problém přetrvával déle jak 4-6 týdnů, je potřeba začít hledat zdroje vlhkosti v bytě. Chce to skutečně trpělivost dva nebo tři dny není doba na vyřčení jakéhokoliv závěru.

Dotaz   Mám středně hnědou ořechovou kuchyň od Oresi, doplněnou zelenými jablečnými obklady, tmavě šedou dlažbou a tmavě hnědou deskou. Kuchyně je do tvaru G a je v ní velké okno. Je spojena s obývákem, kde bude dubová plovoucí podlaha a komín obložený obklady, které připomínají obouchanou cihlovou zeď. Potřebuji poradit, jaké barvy mám použít na stěny kuchyně a obýváku, aby se prostor obýváku opticky zvětšil. Je velký 19m2. Jakou barvu má mít sedačka, která bude vedle komínu? Jaké barvy mají být závěsy, koberec u sedačky a doplňky? Jaké dřevo mám použít nábytek na dubovou podlahu a jaké dveře se k této podlaze hodí? V obýváku jsou dvě okna, jedno na jih a druhé na západ.V kuchyni je okno na západ. Mockrát děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den, v zatím použitých materiálech jsou jak středně syté, tak i výrazně strukturované povrchy. Ořech i dub má rustikální výraznou texturu a pro doplnění a optické zvětšení prostoru je vhodné použít neutrální malbu jak na stěnách, tak i na stropě. Vhodná je světle béžová nebo světlé cappuccino. Na čalouněných částech odstín středně béžová. Zastínění oken: záclony smetanové, rolety nebo textilní žaluzie v kombinaci středně béžová a jemná zelená. V příloze zasílám pohled na již realizovaný interiér, kde je jasně vidět gradování odstínu použitého na malbách a zastínění.

Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz. Chci vymalovat obývací pokoj do oranžova, mám hnědý nábytek a chci do oranžova sedačku a závěsy. Nevím, jak to vše sladit. Nevím, jaké barvy a jak to správně barevně vytvořit.
Odpověď  

Dobrý den, oranžové stěny i sedačka by mohly vyvolávat příliš oranžový nevýrazný dojem. Vhodné je volit např. oranžové stěny a jemně hnědou sedací soupravu s oranžovými polštáři. Závěsy spíše smetanové až béžové s doplněním o oranžový detail. Hnědý nábytek nám pak bude prostor zvýrazňovat a dodá mu hloubku.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych oranžovou lososovou barvu do obývacího pokoje. K tomu bych chtěla do oranžova sedačku + nějakou barvu závěsů. Nábytek je hnědý. Nevím, jak tyto barvy sladit a jestli jsou vhodné. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, tento odstín oranžové je poměrně výrazný, až agresivní. Vhodné je volit malbu s jemným odstínem. Sedačku v daném odstínu pak výraznější, eventuelně s hnědým nádechem. Závěsy spíše moderní (použitá malba stěn je trendová moderní) např. japonské vertikální textilní žaluzie (panelové závěsy IKEA).

Dotaz   Dobrý den, zařizuji si z dětského pokoje obývací pokoj, kde je rozkládací pohovka syté červené barvy. Chtěla bych poradit, jakou barvou vymalovat stěnu za touto rohovou pohovkou. Nábytek je ze světlého dřeva a na zemi je hnědo béžový koberec. Do budoucna bych chtěla pořídit nový. Stěny pokoje jsou teď bílé. Prosím o radu. Děkuji, Věra Č.
Odpověď  

Dobrý den, pro představu bych potřebovala bližší informace nebo ideálně fotografii, ze které bych vyčetla velikost a prosvětlenost pokoje a třeba i částečně váš vkus. Všeobecně obývací pokoje (velké či malé) je vhodné zařizovat v teplých příjemných barvách. K červené a béžové můžete např. použít gradaci barev, a to na stěny sytější béžovou a za sezením červeno béžovou tak, aby nám sedací souprava z podkladu vykukovala (ne agresivně). Vhodné je pak doplnit smetanové závěsy a doplňkovou barvu čokoládovou hnědou na polštářích nebo kusovém koberci, stínítku svítidla,….

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jakou barvou (barvami) vymalovat společný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jedná se o prostory v rekonstruovaném starém domě, stěny jsou velmi členité, spousta oken (hodně slunce po většinu dne), různé odskoky, ponechané překlady po vybouraných zdech apod. Kuchyň je olše, bílá dlažba i obklady, na zbytku podlahy jsou původní dubové parkety, okna jsou v barvě slonové kosti, dveře i nábytek je buk mořený na barvu olše. Současný interiér se nám zdá "nudný", chtěli bychom více barev, ale souvislejší prostory máme v podstatě jen dva - stěnu u jídelního stolu a roh 2x3m, kde je televize. Je možné, aby každý prostor měl jinou barvu (výraznější roh a pastelová jídelna)? Je nutné, aby byla jednou barvou vymalovaná celá stěna (např. stěna jídelny pokračuje přes francouzské okno do kuchyně)? A můžete mi prosím také poradit barvu sedací soupravy? Děkuji, hezké Velikonoce, Z. Prokopcová.
Odpověď  

Dobrý den, opravdu bych byla ráda za zaslání fotografií řešeného prostoru. K stávajícím a neměnným materiálům olše (buk mořen na olši), bílá, dubové parkety a slonová kost je možné doplnit o více i výraznějších barev. Výklenky, překlady a odskoky se dají využít na niky s nasvícením nebo i jako část s výraznější malbou. Prostor je nutné vidět. Všeobecně světlejší podlaha dub a teplejší načervenalá olše je vhodná doplnit např. kombinací červená až rezatá, oranžově hnědá, olivově zelená. Na jedné stěně je možné použít i více barev podle členitosti zdi, např. proužky všech uváděných barev, nebo v lehce retro stylu prolínající se kruhy nebo elipsy. Tento prvek spíše v detailu a plochy větší pouze jednobarevné. Můžete si pohrát i s intenzitou barev. Na dubové podlaze je moc hezká sedačka v odstínu červeném. Zelená olivová se doplňuje s ozeleněním interiéru. Bytovými textiliemi je možné vše doladit, potlačit či zvýraznit. Závěsy je možné použít i mimo okno na členění dlouhé stěny.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou zvolit tapetu pod televizi, která bude na zdi . Bude bíle vymalováno, černá kožená sedačka, tmavší plovoucí podlaha a závěsy s koberečkem mají béžovou barvu. Děkuji, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, jestliže je podlaha tmavší v odstínu zemitém, tj. hnědá až hnědo-šedivá, máte dvě možnosti. Můžete volit tapetu béžovou s výrazným vzorem - budete ctít již danou barevnost. Nebo výraznou barevnost v odstínech červené, vhodná je i tajemná fialová v základu s doplněním o šedivou až černou.

Dotaz   Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podlahy do obývacího pokoje. Dosud jsme měli koberec, ale protože celý obývák předěláváme, rozhodli jsme se i pro změnu podlahy. Máme dvouleté mimčo, a tak bych se chtěla zeptat, zda je vhodná plovoucí podlaha.Co se týče barvy, myslela jsem na nějaký tmavší odstín, jako je např. ořech. Budeme mít bíle vymalováno, kobereček, závěsy, sedačka a tapeta pod televizi, která je na zdi, mají barvu béžovou, nábytek bych chtěla sladit s podlahou a zároveň se sedačkou, takže něco jako ořech s vanilkou. Jaký je Váš názor na toto sladění barev? Moc děkuji, Petra.
Odpověď  

Barevné sladění je velmi dobře vybrané, chválím. Pro oživení použijte koberec k pohovce a polštářky na pohovku v nějaké výraznější barvě.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, co se týče vymalování stěn v obývacím pokoji. Máme rohovou sedačku světlešedé barvy v kombinaci se stolem, židlemi a skříňkami v barvě káva. Podlaha je plovoucí - světlé dřevo, tuším, že buk. Okna jsou plastová - bílá, vzhledem k dispozici místnosti (a našim alergiím), nemáme záclony ani závěsy. Stěny máme bílé, ale ráda bych je vymalovala barevně. Nemůžu se rozhodnout, jaká barva by byla vhodná. Můžete mi, prosím, poradit? Až do odpoledních hodin (cca 15 hod.) nám do obývacího pokoje svítí sluníčko. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Volila bych barvu jen na některé stěny. Například si umím představit jemnou světlou zelenkavou, ale i kombinaci dvou barev – jednu světlou a druhou tmavou. Z tmavších barev to můžou být odstíny hnědé nebo hnědozelené a zelené. Zajímavá by mohla být i zemitá, hnědooranžová barva.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o dvě rady (přikládám foto, barvy jsou reálnější na druhé fotce). Obývací pokoj máme spojený s kuchyní, kde je linka v kombinaci calvados s javorem. Nyní chci koupit nebo nechat udělat do obýváku nějakou jednoduchou obývací stěnu a komodu vedle sedačky. Podlahu máme v odstínu olše červenohnědá. Měla jsem představu o nábytku korpus tmavý (jako podlaha) a dvířka v lesku tmavě červeném nebo bordó. Bojím se, že by místnost působila už moc tmavě. Nebylo by té bordó barvy už moc? Závěsy a kobereček mám v barvě teracota (viz foto). Pokud byste mi poradili i jinou barvu nábytku do obývacího pokoje, která by se hodila, byla bych ráda. Konferenční stolek mám zatím v javoru, ale samozřejmě bych pak pořídila nový. A druhý dotaz: malovali jsme dřív, než jsme měli nábytek a doplňky. Není potřeba zvolit na zdi jinou barvu? Žlutá, kterou máme v současné době, mi již nějak nesedí. Děkuji, Jitka.
Odpověď  

(Žádné přílohy mi bohužel nepřišly.) Co se týče daného provedení kuchyňské linky, podlahy a dekorací, ponechejte javorový konferenční stolek. Nábytkovou sestavu bych rovněž volila v desénu javoru. Některá dvířka by mohla být skleněná v alu rámečku, nebyla by tedy tak tmavá a těžká. Mohla byste volit sklo bílý lakobel, který je úplně neprůhledný. Pokud byste chtěla jít do laku, pak bych navázala na terakotu, kterou již v bytě máte, nebo bych použila její světlejší odstín. Stěny bych nechala bílé nebo ve světlé smetanové barvě. Výraznou barvu bych použila pouze na jednu vybranou stěnu, třeba právě za nábytkovou stěnu pro TV.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, jakou zvolit podlahu a nábytek (popř. závěsy) do obývacího pokoje. Přikládám fotky obýváku, ze které jsou zřejmé malby stěn. Dvě stěny jsou v tónu bílá káva (možná tmavší než bílá káva) a další dvě žlutá. Rozhodujeme se mezi ořechovou a dubovou podlahou. Sedačka bude krémová a bude umístěna před žlutou stěnou. Můžete mi, prosím, poradit, jaké barvy vybavení by se hodily do takto vylíčeného obývacího pokoje? Obývák je celkem velký, má kolem 30 m čtverečních. Mockrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel se mi nezobrazil Váš odkaz, takže nemohu přesně odpovědět. Ořechovou podlahu volte do prostoru, kde je dostatečné proslunění. Varianty jsou možné obě. Nábytek pak vyberte opět v odstínech dub, popř. i s lesklými dvířky v odstínu výmalby. Doplňky mohou být v odstínech čokoláda, bordó, popř. oranžová, vše záleží na odstínu žluté výmalby.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme dům a chtěla bych poradit, jaký zvolit koberec do obývacího pokoje k sedačce. Obývák je propojený s kuchyňským koutem a částečně i s kuchyní (ta je jakoby za rohem). Jaký koberec pod jídelní stůl? Jaké barvy doporučujete? K sedačce nás napadá smetanová či čokoládová. Máme oba pořídit stejné, když jsou v jedné místnosti? Zrovna tak nás čeká výběr závěsů. V jaké barvě je máme volit? Budu ráda i za každý další tip ohledně doplňků. Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den, určitě bych oba koberce nevolil stejné. K jídelnímu stolu bych volil tmavší (čokoládový), k sedací soupravě s motivem v barevném odstínu padnoucím k oranžové barvě. Další doplňky bych volil na přírodní bázi a barvách. Stejně tak závěsy.

Dotaz   Dobrý večer, chtěla bych se s Vámi poradit. Budeme si zařizovat nový obývací pokoj. Je ale hodně malý a jsou v něm troje dveře - do ložnice, oblouk do kuchyně a na chodbu. Na čtvrté stěně je okno. Nevím, jak bych měla tuto místnost barevně sladit, aby vypadala větší. Líbí se mi červená sedačka, tak jsem myslela, že bych mohla použít kombinaci černočervené a bílé, ale nevím, jestli se to bude hodit a jestli to pokoj ještě nezmenší. Ještě nemáme koupeny žádný nábytek, tak bych se chtěla nejdříve poradit. Byla bych ráda, kdybyste mi mohla napsat alespoň nějaký svůj nápad. Potom by mně také zajímalo, jestli jsou do takto malého pokoje vhodné barevné závěsy a jak dlouhé. Děkuji moc za odpověď, Staňová.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že volba černo - červená nebude úplně nejlepší. Tyto barvy jsou v kombinaci celkem agresivní a domnívám se, že do menšího pokoje by se hodily teplejší tóny, i pastelové. Volil bych jednoduchý střídmý design bez zbytečných ozdob. Kombinace vanilkové sedačky, žlutozelených stěn, ořechové podlahy a bílého nábytku může být jedna z variant. Do malé místnosti bych závěsy nepoužíval - strhnou na sebe pozornost.

Dotaz   Dobrý den. Sami si nevíme rady, a tak bychom Vás chtěli požádat o radu, jak sladit ložnici o rozloze 14m2 (2,3m x 4,5m). Podlaha je Haro tritty 75 lc třešeň classic (parketa) a dveře Sapeli CPL olše. Myslíte, že se dveře a podlaha k sobě hodí? Původně jsme měli vybranou podlahu olši, ale na poslední chvíli byla stáhnuta z výroby a my si museli narychlo vybrat jinou, dveře už změnit nešly. V současné době vybíráme postel a vestavnou skříň (popř. komodu), ale kvůli kombinaci třešeň-olše nevíme, jakou zvolit. Myslíte, že by se hodila královská třešeň? Dále bychom chtěli poradit s barvou výmalby a doplňkovou barvou (na závěsy atd.). Líbí se nám teplé odstíny. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den. Vždy je lepší, když jsou odstíny dřeva dále od sebe v barevném spektru, ale dle fotek i toto řešeni je možné. Další dřevinu bych již nepoužíval. Myslím, že nábytek v olši bude vypadat lépe. Malbu bych volil v odstínu teplé žluté, světlé. A závěsy obdobné tmavší s nějakým jednoduchým (možná jen černým) motivem.

Dotaz   Dobrý večer, prosím o radu a pomoc. V novém RD máme kuchyň spojenou s obývákem. Kuchyňská linka bude v dekoru zebrano + krémová, dlažba rovněž krémová. Ve zbytku místnosti je plovoucí podlaha v dekoru červený buk (parketový). Viděla jsem vzorník, ale pak jsem nějak zaměnila barvy (žila jsem v domnění, že máme buk přírodní, světlý). Obávám se, že výsledek bude děs běs... alespoň mně to tak přijde. Zbytek obýváku chceme rovněž zařídit v zebranu, ale netroufám si odhadnout, jak to bude společně s podlahou vypadat. Také se neodvažuji vybrat barvu sedačky, závěsů atd. Myslíte,že lze tuto barvu nábytku kombinovat s podlahou, nebo budeme muset podlahu vyměnit? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, udělejte z tohoto "pochybení" přednost. Oddělila jste opticky výrazné místnosti podlahou. Když použijete v obývacím pokoji na nábytek zebrano v kombinaci s bílou, závěsy bych ladil k podlaze a sedací soupravu bych volil v přírodním odstínu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Nevím, jak vymalovat obývací pokoj a ložnici. Obývák má tvar obdélníka o rozměrech 3,40x5,6m. Podlaha i dveře do obýváku a ložnice jsou také olše. Sedačka je rohová v tmavě oranžové barvě, závěsy a polštáře na sedačce jsou světle oranžové. Koberec pod stolkem je pískový. Okno a dveře do ložnice jsou naproti sobě a u dveří je malý pracovní stůl. Chtěla jsem společnou stěnu do ložnice, kde je pracovní stůl, vymalovat světle zelenou barvou a stěnu za sedačkou o něco tmavší. V ložnici je volná pouze stěna za postelemi a společná stěna s obývákem. Postel a skříně jsou také olše a koberec žíhaný oranžový. Plánovala jsem, že stěnu za postelí vymaluju v odstínu světlý okr nebo žlutá. Stěnu, na které jsou dveře do obýváku, jsem si představovala o něco tmavší. Chtěla bych znát Váš názor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Malba v zeleném odstínu (hrášková) půjde pěkně k uvedeným materiálům. Do ložnice je dobré dát uklidňující odstín, a to okr i žlutavá splňují.

Dotaz   Dobrý den. V ložnici mám podlahu a okna buk, čalouněnou postel v barvě slonová kost a skříň v kombinaci světle šedý korpus a bílý lacobel dveře. Můžete mi, prosím, poradit, jaké barvy zvolit k tomuto nábytku na stěny (zejména na stěnu za postel) a jaké doplňky (závěsy, kusový koberec a povlečení)? Pokoj je světlý, orientovaný na východ. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych žlutou, žluto-hnědou malbu a doplňky v krémovém přírodním odstínu.

Dotaz   Dobrý den, mám dotaz. Poprvé budu zařizovat obývací pokoj. Je obdélníkového tvaru 6,5 x 3,5m. Podlaha je v tmavé barvě (imitace dřeva), sedačka (3sedák a dvě křesla) bude béžová. Pokoj je orientovaný na severní stranu. Nevím, jaké zvolit barvy na stěny, závěsy a doplňky. Chci, aby místnost působila teplým světlým dojmem. Kuchyň máme vymalovanou do oranžových barev, linka je ze světlého dřeva – hrušky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte jemné pastelové odstíny jako jsou žlutá, vanilková, meruňková. Těmito barvami se prostor opticky rozzáří. Závěsy a záclony ale použijte světlé, smetanové (max. vanilkové), aby nebránily přístupu světla.

Dotaz   Dobrý den. Mám na Vás velikou prosbu – nově jsme zařídili obývací pokoj. Máme v něm čtyři okna a k tomu ještě balkónové dveře. (Z některých oken je nádherný výhled na hory.) Chtěla bych poradit, jestli dát do pokoje záclony a závěsy, nebo pouze závěsy. Jaká by se hodila barva a hlavně jaký typ uchycení zvolit (kolejničky, tyč...)? Přemýšlela jsem o organze.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně nejsem příznivec záclon. Závěsy bych volil v jednoduchém zdobení na nerezové tyči s decentními koncovkami.

Dotaz   Dobrý den, máme obývák o rozměrech 340 x 460 cm (má i balkón). Rohová sedačka je celá zelenkavá (viz. foto), obývací stěna BESTA buk s bílými dvířky, křeslo "Vladkovo" bříza se smetanovým potahem Ikea. Podlaha je světlá (bříza). 1.Jakou zvolit výmalbu a barvu doplňků (polštáře, závěsy, záclony)? 2.Jak doladit zeď za pohovkou?
Odpověď  

Dobrý den! Použijte zelenožlutou výmalbu, dekorační prvky a závěsy mohou být v přírodním světlém odstínu (třeba krémové). Jednu stěnu můžete zvýraznit tapetami www.atelier-point.com.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem barvy podlahy do obývacího pokoje (6 x 3,5m). V jednom rohu bude zvýšené manželské lůžko (1,5m nad podlahou) a pod ním pracovní koutek s počítačem. Nábytek v této části bude světlý (v barvě břízy), v druhé, obývací polovině bude část v barvě břízy a část hodně tmavě hnědá (skoro černá). Stěny bych chtěla oranžové, doplňky tmavě červené (závěsy, malý koberec před sedačkou, atd.). Sedačku máme zatím tmavě hnědou, ale má vyměnitelný potah, takže není problém barvu změnit. Na zdi nad ní by měl být výrazný obraz (pokusím se přiložit foto). Nevím, jakou zvolit barvu podlahy. Určitě bych chtěla světlou, ale nevím, zda by se hodil odstín břízy, stejný jako na nábytku. Bojím se, že to bude vypadat divně. Bude jiná světlá barva lepší? Jaká? Prosím, poraďte. Nábytek, který bude na podlaze, bude jen v barvě břízy, ten tmavý bude pouze na stěně.
Odpověď  

Dobrý den. Pokud by byla podlaha stejná jako nábytek, nedělalo by to dobrotu – odstíny by splývaly. K bříze doporučuji spíš přírodní dub.

Dotaz   Dobrý den. Bydlím v panelovém domě a mám otevřený prostor do kuchyně. Podlaha třešeň selský vzor je na celé ploše. Kuchyň mají dvířka třešeň (vypadá jako mahagon do červena), korpusy jsou dub. Sedací souprava je rohová v barvě tmavší modrá. Vůbec nevím, jaký mám volit nábytek do obývacího pokoje. Jídelní stůl v kuchyni je ze zelenavého matného skla s chromovými nohami a židle jsou proplétané chromové (vypadají jako ořech s černou). Závěsy mají geometrický vzor v barvách smetanová, zelenavá, růžová, lila a bordó. Může být nábytek ořech částečně s černým matným sklem? Ještě mám krásný černý konferenční stolek. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek a jaké barvy stěn. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Jde o poměrně komplikovaný dotaz, protože mi z něj vyplývá, že jste použila hodně materiálu a barev. Omlouvám se, ale z popisu nejsem moudrý. Pošlete, prosím, nový dotaz s fotografií.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s úpravou kuchyně, která byla nedávno rekonstruovaná. Podlaha je dlažba Forrest (Siko) a obklady za kuchyňskou linkou jsou matné bílé s hnědým žíháním. Linka je v provedení vanilka/ wenge. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, který má jednu stěnu vymalovanou červeně a dále tam je bílá sedačka, konferenční stolek a skříňka pod TV v provedení wenge, skleněný jídelní stůl a bílé židle. Kuchyň působí jaksi neuceleně. Potřebovala bych poradit, jak kuchyň trochu sjednotit a oživit (jaké doplňky, závěsy atd.). Děkuji, Květa Š.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pro oživení více květin a především doplňky v barvě výmalby obývacího pokoje, tedy červené. Domnívám se, že dlažba celou jednoduchost kuchyňské linky rozbíjí. Zde je třeba hledat důvod, proč místnost nepůsobí uceleným dojmem.

Dotaz   Dobrý den. Chci poprosit o rady ohledně barevného sladění obývacího pokoje s kuchyní v návaznosti na zbytek domu. Dům je zatím rozestavěný, takže bohužel nemám konkrétní fotografie, ale posílám alespoň vizualizaci ve 3D. Obývák propojený s jídelnou do tvaru L má zvýšený strop s přiznanými krovy (max. výška stropu 4m). Okna jsou dřevěná, tmavě hnědá. Kuchyň je oddělená, strop standardní (dveře zásuvné do zdi). Dvířka kuchyňské linky bych chtěla v barvě bílá káva a korpus skříněk včetně pracovní desky a obkladu na zeď v dekoru dřeva (asi ořech). Nábytek v obýváku mám tmavě hnědý a k tomu cihlově oranžovou sedačku s křeslem. Zdi bych chtěla nechat bílé, dveře bych si představovala v dekoru dub nebo ořech. Co se týče podlahy, nechám si poradit, představuji si nějakou velkoformátovou, která bude ladit k barvě dveří a umožní podlahové vytápění. Chodba napříč domem bude celkem tmavá, proto bych do ní dala dlažbu stejnou jako do obývací části, možná ve světlejším odstínu. Na okna v obýváku chci bílé záclony a k tomu hnědé závěsy se zlatým/žlutým/oranžovým vzorem. V chodbě pak bude vestavná skříň – jaký dekor mám použít? Původní bydlení jsem měla přespříliš barevné, jak se říká „každej pes jiná ves“. Teď si z něho beru nábytek, ale chtěla bych vše sladit tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně. Prosím, napište mi své připomínky a rady. Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den, musím říci, že s Vámi souhlasím a jenom potvrzuji Vaše úvahy. V chodbě světlejší dlažbu a skříně v nedřevěném dekoru budou pro tento prostor určitě vhodnější.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s barevným sladěním v obývacím pokoji a jídelně. Barva podlahy je světle šedá (dlažba - imitace dřeva), okna dřevěná (mahagon), místnost je oddělená od kuchyně barovým pultem ze starých cihel. Stěna za krbovými kamny je obložena kameny, strop je vyvýšený. Máme tmavší hnědou koženou sedačku. Potřebuji poradit, jakou barvou vymalovat obývací pokoj a jaká by měla být barva konferenčního stolku a jídelního stolu. V jakých barvách ladit doplňky (závěsy a polštáře)? Upřednostňujeme venkovský styl. Předem moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, Váš dotaz je složitější. Použil bych výmalbu v odstínech cihlové. S doplňky Vám takto nemohu poradit, je k tomu třeba více informací.

Dotaz   Dobrý den. Chceme vymalovat synovi dětský pokoj o rozměrech 3,6x3,3 m, který je situovaný na severovýchod. Nábytek na míru budu mít v barvě "javor". Dětský kusový koberec jsme koupili žlutozelený s modrými vlnkami, žlutými delfíny a oranžovými květy. Zatím plánujeme žlutozelený pokoj – nevíme však, jak zvolit ten správný odstín. Vím, že existují speciální centra na míchání barev, ta jsou však dosti drahá. Proto budeme míchat asi sami. A jakou barvu zvolit na závěsy? Také chci namalovat synovi na zeď delfínky. Jaké barvy jsou na to vhodné? Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlé pastelové odstíny – vanilkovou v kombinaci s jarní zelenou. Delfínky je možné malovat klasicky namíchanou barvou, třeba pomocí šablony nebo předkreslení.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvou vymalovat kuchyni a v jaké barvě volit doplňky (závěsy, světla, židle). Kuchyně má rozměry 3x4m a velmi nízký strop (pouze 2,30m). Linka je v kombinaci tmavě hnědé merano H 3129 na horních skříňkách, soklu a korpusech a světlé béžové na dolních skříňkách. Pracovní deska a zádový obklad je z mramoru Latina, který navazuje na barový pult (spodní část opět merano jako na horních skřínkách). Podlaha je ve světlejším odstínu laděném do merana. Velice děkuji za každou radu, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte světlý odstín výmalby, který bude vycházet z barvy pracovní desky – vhodné bude cappuccino. Doplňky mohou být ve výrazném odstínu - hodí se třeba oranžová, olivová, či červená.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu od odborníka. Zařizujeme jídelnu, která je spojená s kuchyní. Kuchyň je barvy CALVADOS, v tom samém odstínu je i plovoucí podlaha. Okna jsou bílá, výmalba taktéž. Z jakého materiálu by měl být stůl a židle, popř. v jaké barvě? Jaký odstín by měl být na závěsech? Děkuji za odpověď, Martina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit výraznější kontrast díky použití světlého dřeva - bříza, javor. Ještě výraznější kontrast vytvoříte volbou skleněného stolu v kombinaci s kovem. Také je možné pořídit stůl a židle v calvadosu či třešni, ale se skleněnou deskou. Závěsy a doplňky volte smetanové.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme si v novostavbě byt a potřebovali bychom poradit se žaluziemi do obývací části s kuchyňským koutem. Místnost má podlouhlý tvar (7,5m x 4m), okno je tzv. francouzské, na balkón vedou posuvné dveře. Nevím, jestli na ně můžu dát klasické žaluzie. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak jinak vyřešit stínění? Vůbec nevím, co je teď v tomto směru moderní a po čem se mám v obchodě ptát. Předem díky.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit jemné bílé žaluzie, které by se měly v okenním rámu natolik schovat, že by nemusely při posunu vadit. Pokud by to nebylo možné, můžete použít jemné panelové vnitřní závěsy nebo tzv. římské rolety v pastelových odstínech, aby se sluneční záření odráželo a interiér se příliš nezahříval.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s výmalbou, závěsy a doplňky v obývacím pokoji. Předem děkuji, Hanáčková Ludmila.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu můžete obnovit na odstín tmavé terakoty (hnědooranžová), doplňky volte červené a hnědé.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Bydlíme ve starém bytě s vysokými stropy. Obývák je velký, hlavní dominantou jsou okna s klenbou. Potřebuji vědět, jak vyřešit záclony nebo závěsy, abychom garnyží neschovali klenbu. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Obávám se, že bez fota či obrázku nedokážu odpovědět.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit doplňky. Mám spojený obývák s kuchyní, dohromady tvoří tvar L. Na podlaze je světle béžová dlažba, v kuchyni mám korpus ořech a bílá dvířka. Obývák je ve stejných barvách, zdi jsou bílé a chtěla bych i bílou sedačku. Na jednu stěnu chci tapetu, ale nevím, jakou barvu. V jaké barvě mám zvolit panelové závěsy? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je interiér laděn velice příjemně a nadčasově, je možné vybírat doplňky a jejich barevnost z velké škály. Osobně bych na polštáře volila velice příjemnou limetkovou barvu, tapetu doporučuji v kombinaci limetka/bílá (popř. cappuccino). Panely opět v těchto odstínech - bílá, limetka, světlé cappuccino. Limetkový odstín můžete ale obměnit za nějaký teplejší, třeba za oranžovou či živou červenou, nebo trendy lila odstín.

Dotaz   Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď. Ještě bych potřebovala poradit s dětským pokojem pro dvouletou dceru, chtěla bych, aby se tam cítila dobře. Podlaha je barvy ořech, nábytek v javoru. Jaký by měl být koberec, závěsy a výmalba? Děkuji moc a přeji hezký den, Marťa.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte světlý koberec v pastelových odstínech smetanová či vanilková v kombinaci s výraznější růžovou, oranžovou či jarní zelenou. Výmalbu doporučuji opět v kombinaci světlé vanilky s růžovou a jarní zelenou (místo růžové může být oranžová). Výraznější odstín by měl být za nábytkem a světlý za postelí.

Dotaz   Dobrý den. S vděčností přijmu radu od odborníka, jsem totiž bezradná. Zařizuji obývák - podlaha je barvy ořech, stěna a dveře jsou v dekoru třešeň, výmalba bude v odstínu smetana či vanilka. Sedačku chceme koženou. V jaké barvě by měla být? A jakou barvu by měly mít závěsy? Děkuji moc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací soupravu volte ve smetanovém odstínu a zvýrazněte ji polštářky v čokoládové a bordó barvě. Závěsy doporučuji ve smetanovém odstínu v kombinaci s barvou čokolády.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit, v jakém dřevě zvolit nábytek do obýváku a jídelny v rodinném domě. Kuchyň je od obývacího pokoje a jídelny oddělena velkými posuvnými dveřmi (v dýze buk) do pouzdra a je v kombinaci ořech + bílá, na podlaze je dlažba spirit bílá. V obývacím pokoji je podlaha ořech. Ráda bych doplnila bílou barvu z kuchyně do obýváku a jídelny, aby to působilo jednotně. Nejsem si ale jistá, v jaké dřevině zvolit jídelní stůl, ráda bych k němu židle s opěrkou a sedadlem, které by bylo potaženo bílou látkou. Závěsy jsou sněhově bílé. Prosím tedy o radu, jaký jídelní stůl a nábytek do obýváku zakoupit. Zda v buku (jako dveře), nebo v ořechu. Není to tak lehké vybrat jídelní stůl v ořechu. Děkuji předem za vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych volila raději tmavý (v ořechu), ale vzhledem k použitému buku jej vyberte v buku, aby se zde objevil na dalším prvku. Nábytek v obytném prostoru poté kombinujte v ořechu s bílými dvířky a doplňky.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit s obývacím pokojem. Máme podlahu v odstínu ořech, dveře třešeň se skleněnou matnou výplní, nábytek bude nejspíš taktéž třešeň, okna bílá. Mám však problém se sedačkou (do tvaru L, 3+2). Bude umístěna naproti krbu a velké televizi, za ní bude zeď (bílá?) a o kousek dál je okno. Pokoj je dost světlý. Chceme pořídit koženou sedačku, ale manžel chce kaštanovou barvu. Ta je sice praktická, protože máme malé dítě, ale já se obávám, že pokoj bude strašně tmavý. Nebo mám přistoupit na kaštan a zútulnit vše světlými doplňky (závěsy, polštářky, váza)? Nebo máme ještě změnit odstín nábytku? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podle popisu předpokládám, že pokoj je dostatečně prostorný pro tmavší nábytek. Sedací souprava v odstínu kaštanu je tedy možná. Výmalba za ní by byla dobrá v jemném smetanovém či vanilkovém nádechu a doplňky (koberec, polštářky, dekorace) opět smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu – potřebuji vědět, jak barevně sladit obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyňskou linkou. Celková plocha místnosti je 23 m2, z toho má kuchyň 5 m2. V obýváku je francouzské okno v barvě zlatý dub, které dobře prosvětluje pokoj. Podlaha je medová s třešňovým žíháním, interiérové dveře třešeň a kuchyňská linka je v barvě calvados v kombinaci s černou pracovní deskou a zástěnou. Za smetanovou sedačkou a na okenní stěně je tmavě červená malba, kterou rozjasňují smetanové závěsy, ostatní stěny jsou bílé. Jak barevně sladit jídelní stůl, obývací stěnu, konferenční stolek a kobereček pod sedačkou? Také by mě zajímalo, co si myslíte o osvětlení nad jídelním stolem. Zatím tam žádné není, protože v budoucnu plánuji obdélníkový stůl (o barvě ještě nejsem rozhodnutá). Měla bych poté zrušit jedno ze stropních svítidel? Kuchyňské, nebo obývací? Vybavení (kromě sedačky a kuchyňské linky) je prozatímní, tzv. „co kdo dal". Předem Vám mockrát děkuji za rady a těším se na odpověď. Pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osvětlení rozhodně nerušte, nad jídelní stůl však můžete pořídit nové závěsné svítidlo. Jídelní stůl bych volila v odstínu buku, v tomto dezénu vyberte i další nábytek. Koberec může být v kombinaci smetanová s bordó.

Dotaz   Dobrý den, bydlíme ve starém cihlovém domě v bytě o velikosti 2+1. Máme prostorný obývák, v němž jsou dvě okna. Ta mají klenbu, a proto jsou dominantou pokoje. Chci na ně umístit závěsy, ale nevím, jakou zvolit garnyž nebo jiné uchycení. Díky za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volba garnýže velmi záleží na ostatním nábytku, barvách a celkovém stylu v místnosti. Pokud chcete, aby garnýž korespondovala s tvarem klenby oken, zvolil bych tvarovací lišty, kterými lze řešit atypická okna. Závěsy v obývacím pokoji jsou nejvhodnější dlouhé.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barevným doladěním obývacího pokoje s kuchyní. Kuchyň bude smetanová s hliníkovými doplňky, sedačka bude také smetanová, podlaha tmavý buk. Dvě stěny bych chtěla vymalovat do červena, ale ne moc zářivou barvou. Chci totiž, aby interiér nepůsobil moc světle a jednotvárně. Nevím však, v jaké barvě bych měla zvolit závěsy na francouzské okno a do jídelny, která je od kuchyně oddělená barovým pultem. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, pro obývací pokoj bych volil jako základní barvu hnědou, která by ladila s podlahou v kuchyni. Jako doplňkové odstíny pro obývák doporučuji např. zelenou, wenge či krémovou. Francouzské okno (pokud je v kuchyni) můžete zastínit dlouhými závěsy v odstínech zvolené červené barvy spolu s lehkou dlouhou záclonou v barvě champagne.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s řešením zastínění francouzského okna v hale. Šířka okna je 2,70m, celková délka stěny je 3,5m. Uvažovala jsem o panelovém závěsu, eventuelně o kombinaci s jiným zastíněním. Dále bych potřebovala poradit s návrhem vhodného sezení do haly a s barevným řešením stěn.
Odpověď  

Dobrý den, zastínění francouzského okna japonskou stěnou je velmi dobrý nápad. Můžete využít systém panelů, který umožňuje kombinovat více materiálů v jednom systému a také snadnou manipulaci či údržbu. Další variantou jsou skládané rolety spolu se závěsy po stranách, které zjemní rohy oken. Nábytek do haly bych doporučoval v luxusním ratanu.

Dotaz   Na apríla jdu do důchodu a abych nevyšla z pracovního nasazení, mám naplánovanou výměnu oken v celém bytě. Je jasné, že po takové akci budu muset zákonitě vymalovat. Teď bydlím v paneláku, ale v původním bytě jsem měla daleko obývák. Když jsem nábytek dala do panelákového pokoje, je tam poněkud těsno. Přesto jsem se pokusila o malé úpravy, vyměnila jsem velkou sedací soupravu za menší rohovku a doplnila křeslo s malou podnožkou. Jídelní stůl je nutný, schází se u mne často velká rodina. Já hodně šiju, cvičím, pracuji na počítači, hlídám vnučky všemi aktivitami, které taková činnost obnáší. Také doufám, že mi v důchodu zbyde čas na čtení. Knihovnu mám možná zbytečně velkou, ale když jsem se pokoušela dopočítat úspory, vyšlo mi, že ušetřím jen jeden 80 cm modul. Budu muset zřídit stolek pod televizi a pro video. Barevně mi pokoj vyhovuje tak, jak je - hnědá s béžovou, která se opakuje na sedačce. Jen mi nepasují proužky na křesle, ale už mám bílý potah na výměnu, který možná obarvím na béžovo. Vymalování pokoje orientovaného na jih, prozatím bez stínících staveb před domem, mi moc starosti nedělá, stěny jsou bílé, zato jak vidno z fotografií je tam hodně obrázků. Spíš bych ráda změnila rozmístění nábytku. Myslíte si, že by to šlo? Pokoj má jen 3,45 x 5,40, dvoje dveře a balkonové okno s dveřmi zabere celou stěnu. Tmavé závěsy jsou nyní nutné kvůli televizi a práci na počítači (ten je přenosný, takže na stole je buď notebook, nebo šicí stroj, rodinné akce jsou pořádány s ohlášením předem, takže se vše uklidí do skříní v pokoji a může se prostřít. Stůl je rozkládací a občas je opravdu nutné jej rozložit, aby se najedlo 10 osob najednou). Myslíte si, že mi jde taky poradit? Předem dík! Vlastina.
Odpověď  

Dobrý den, z dopisu lze vyčíst, že tento obývací pokoj slouží také jako jídelna a pracovna. Prostor je tedy multifunkční, a co se týče dispozice velmi stísněný. Navrhoval bych oprostit místnost od věcí, které ji příliš zaplňují. Budete se v něm cítit mnohem lépe a volněji. Také velká rodina tento nový vzdušný prostor zcela jistě ocení.
Doporučil bych vyměnit koberec za podlahu v dekoru dřeva nebo za přírodní marmoleum. Pouze v místě konferenčního stolku zvolte pro větší komfort lokální koberec.
Jídelní část s rozkládacím stolem by byla hezká u okna s balkónovými dveřmi. Pohovku se nebojte umístit i do prostru, tím se jednotlivé části oddělí. A zkuste se držet hesla, že méně znamená někdy více.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Ložnici jsme vymalovali olivově zelenou, podlaha je tmavý ořech a nábytek medová olše. Celek bych chtěla doladit závěsy a drobnými doplňky, ale nevím, jakou zvolit barvu. Zasílám i fotky. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, po zhlédnutí Vašich fotek bych doporučil fialovou barvu v jejích světlých i tmavých odstínech. Jako doplněk by byla vhodná také světlá béžová, písková barva. Na okna bych zvolil dlouhé taftové závěsy ve fialové kombinaci, drobné doplňky vybírejte v nerezu.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi se záclonami, případně závěsy a výmalbou. Představuji si záclonku do maximálně půl okna. Nevím, jestli smetanovou, nebo nějakou barevnější. Jedná se o jednu velkou místnost - obývák, jídelnu a kuchyň. V obýváku máme dřevo borovice, jídelna je tmavá, v kuchyni je dekor antik. Doplňující barva je modrá. Děkuji za radu, Š. Šimková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit krátké záclony jednoduchého vzhledu s mini vzorem - třeba tzv. déšť v bílém nebo smetanovém provedení. Osobně bych pro zútulnění ještě vymalovala obývací prostor v jemném smetanovém či vanilkovém nádechu.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jakou barvou vymalovat obývací pokoj (6,5 x 4,5m). Nábytek je černý, sedací souprava tmavě hnědá, závěsy jsou světle hnědé s ledově modrými květy. Také bych ráda pořídila menší koberec na plovoucí podlahu, která je v barvě přírodního dubu. Místnost je spojená s jídelním koutem, je v ní velké okno a díky tomu je hodně prosvětlená. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit v jemných odstínech tyrkysové. Na dvě kratší stěny použijte tmavší tóny, na ty delší vyberte světlejší nádech. Nebo můžete kombinovat limetkový odstín (žlutozelená) se smetanovou. Koberec a doplňky volte v odstínech výmalby.

Dotaz   Dobrý den, mám nový minimalisticky zařízený interiér. Je v něm světle béžová pohovka (závěsy mám ve stejné barvě), bílé stěny, dubová podlaha a nízký ořechový nábytek. Koupila jsem si tmavě červený koberec. Jak prostor barevně doladit, aby působil teplejším dojmem? Přítel chce dát na stěnu své fotky, takže obraz nejspíš nepřichází v úvahu. Přemýšlela jsem o barevných zdích či nejrůznějších doplňcích. Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Doporučuji výmalbu v odstínu cappuccino - můžete použít dva tóny (sytý a světlý). Sytý na kratších stěnách, na těch delších světlý nádech.

Dotaz   Dobrý den, právě jsme dokončili rekonstrukci obývacího pokoje, v němž jsou okna orientována jižním směrem do ulice. Potřebovali bychom poradit s celkovým stíněním. Plánujeme miniroletky na vnitřní křídla oken, protože manželka chce mít na parapetech květiny. Dále nevíme, jaké vybrat garnýže - zatím se nám líbí kovové. Pokoj bude částečně zařízen starožitně. Děkuji, David Provazník.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pouze jednoduché kovové tyče (v černé barvě) s jemnými závěsy.

Dotaz   Dobrý den. Jakou mám vybrat barvu stěny v obýváku, kusového koberce u sedačky a barvu závěsů? Sedačka je kožená, světle zelená (mařinková), nábytek olše, krb máme v barvě pískovec (spíše do oranžova), dlažba u krbu terakota, plovoucí podlaha buk. Sedačka stojí v koutě bez oken, nad ní budou police. Moc děkuji, S.
Odpověď  

Dobrý den. Vámi zvolené teplé dekory na nábytku, krbu a dlažbě snesou světle žlutou výmalbu. Na dekorace oken bych použil jednoduchou záclonovinu v barvě champagne a na závěsy jednu z teplých barev, které již v interiéru jsou. Kusový koberec v kombinaci zeleno- žluté bude na bukové podlaze příjemnou tečkou.

Dotaz   Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně oken, respektive žaluzií a rolet. Stavíme domek a já uvažuju, co bych dala na okna, nemám moc chuť použít obyčejné žaluzie a vrtat tak do nových dřevěných oken. Venkovní žaluzie mít nebudeme, jelikož jsou dost finančně náročné (aspoň momentálně). Jaké jsou jiné možnosti? Mohli byste mi, prosím, poradit? Moc děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit klasické vnitřní žaluzie, které upevníte do stěny nad okno, popř. tzv. římské rolety. Nebo můžete použít závěsy (ty můžete případně kombinovat se záclonou).

Dotaz   Dobrý den. Děkuji za poslání výběru tapet, ale žádná z nich mě nezaujala. Posílám tedy ty, které jsem vybral já. Můžete mi teď poradit, jakou zvolit? Máme kuchyň v barvě meranu, šedivou pracovní plochu a béžovou podlahu. Jako obložení krbu máme šedivý kámen, obývací stěnu v barvě meranu. Mají být dvířka bílá, nebo šedivá? Sedačku ještě nemáme a panelové závěsy také ne.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Osobně bych k meranu nezvolila žádný z vybraných dekorů tapety. Odstínově by se nejvíce hodila černobílá kombinace, ale domnívám se, že bude svou velkou výrazovou plochou konkurovat meranu. Sedací soupravu bych volila hnědou čokoládovou nebo v odstínu terakota. Dvířka doporučuji bílá, ne šedivá.

Dotaz   Dobrý den. Chci se zeptat na vhodnou kombinaci barev na stěny do obývacího pokoje. Ten je na západní straně. Sedací souprava zde bude v kůži, odstín "šedobílá", nožky mořené - wenge. Stejnou kombinaci barev chci užít i na TV panel a knihovnu. Já si to představuji asi takto: Na stěnu za sedačkou chci umístit vlysovou tapetu - buď světle azurovou, nebo bílou s šedým či černým motivem. Stěnu naproti sedačce s TV panelem bych nechala bílou, stejně tak i stěnu naproti vstupním dveřím, kde jsou okna a balkon. Na stěnu po levé straně u vstupních dveří chci umístit knihovnu v lesklé bílé. Je možné použít na zvýraznění knihovny např. světle hnědý odstín barvy na stěnu? Doplňky (polštářky, závěsy) bych chtěla ladit spíš do chladných odstínů. Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych zajímavý odstín tapety v azurové barvě, proti ní zvýraznit televizní sestavu výmalbou taktéž v tomto odstínu. Zbylé stěny poté třeba smetanové. Knihovna bude zajímavá barevnými hřbety knih, takže ji už víc zvýrazňovat nemusíte.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak barevně sladit výmalbu a doplňky v obývacím prostoru (spojená kuchyň, jídelna a obývací pokoj). Kuchyňská linka, jídelní stůl, židle a dveře jsou z olše, obývací stěna a podlaha v kuchyni a jídelně jsou buk, v obývacím pokoji máme skořicový koberec a béžovou sedačku s květinovým vzorem. Okna jsou ve všech třech částech prostoru. Nevím si rady s kombinací výmalby a závěsů. Máme rádi teplé tóny, ale nechceme, aby prostor působil mdle.
Odpověď  

Dobrý den. Díky olši a skořicovému koberci u Vás převažují teplé odstíny barev. Doporučoval bych Vám se jich držet i nadále. Výmalbu zvolte kupříkladu světle žlutou a závěsy mohou být třeba v sytých odstínech červené barvy.

Dotaz   Dobrý den. Můžete mi, prosím, poradit, jakou zvolit barvu výmalby, nábytku (TV panel, konferenční stolek), pohovky, mozaiky za kuchyňskou linkou a doplňků (polštářky, závěsy)? Chceme si trochu zútulnit dům. Máme spojenou kuchyň s obývacím pokojem, celková plocha je 45m². Na podlaze je Novilon Nova (5128 – imitace dubových prken), dveře jsou přírodní dub, okna zlatý dub. Kuchyňskou linku máme ve tvaru L: spodní zásuvky antracit matný, horní skříňky prosklené s hliníkovým rámečkem, pracovní deska titan. Barový pult tmavě šedý s dubovou deskou. Otevřené betonové schodiště je zespodu tmavě šedé, shora je dřevo dub, zábradlí máme v odstínu hliník a madlo dubové. Máme rádi jednoduché a čisté linie, ale nechceme, aby prostory působily příliš studeně a sterilně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. K Vašemu moderně laděnému interiéru je možné volit mnoho odstínů výmalby. Zajímavě by působily například tóny lila či limetka. Nábytek bych volila opět v dubu, který může být kombinovaný s antracitovými lesklými dvířky.

Dotaz   Dobrý den, chcela by som Vás poprosiť o radu. Dve. Prvá vec sú závesy - záclony. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Farby su v 2 odtienoch marhulovej, podlaha buk, dvere aj nohy sedačky su června. Ide o to, aké zacony/závesy zvolit. Ci iba nejake jemne, pastelove, transparentne záclony, alebo aj záclony aj závesy, ak možte, poradte aj farbu. A taktiež či iba po parapety, alebo az po zem. Ja som za zaclony až po zem, muž iba pod parapety. Obývačka je spojená s kuchynou, takže zaclony by boli asi rovnaké. dalej by som sa chcela poradit s Vami ohladom knižnice. Chcela by som ju dat asi až po strop a mala by ist do volneho výklenku pri okne (na fotke). Nábytok okrem sedačky v obývačke nemame žiadny, tak sa neviem rozhodnut pre farbu. Sedačka je krémovej farby s takými prskancami hnedej. Ako som už písala vyššie - steny su marhula, podlaha buk a dvere čerešna. Knižnicu ktorú mam vyhliadnutú neponukaju vo farbe čerešna, iba buk, bielu a tmavohnedu. najbližšia mi je ta tmavohneda, ale neviem sa rozhodnut, preto som sa obratial na Vás. A posledna otazka, radíte aj ohladom fasady domu, alebo iba inetrieru? Za pomoc velmi pekne dakujem.
Odpověď  

Dobrý den, podle obrázků i popisu bych Vám doporučil na okenní dekorace světle žluté či pastelově červené lehké závěsy až na zem. Použijte např. lehký voál. Váš interiér se tak příjemně oživí a teplé barvy ho zútulní. Pokud se jedná o nábytek, knihovna v barvě třešeň bude vhodná, zvolit však můžete i bílou ve vysokém lesku.

Dotaz   Dobrý den. Máme zařízený obývací pokoj o rozměru 4, 70mx 3, 60 m (je dobře prosvětlený). Podlaha je hezky kreslená hrušeň. Sedačku máme oranžovou, stěna je nízká, šedá. Vymalováno je na bílo, na stěně máme obrazy a interiér je doplněný zelení. Něco mi tam ale stále chybí, něco je tam smutné. Mám dát závěsy? V jaké barvě? Nebo vymalovat - jakou barvou? Nebo dát tapetu na jednu stěnu? Vím, že se tento dotaz bude těžko zodpovídat, ale třeba nějakou třešničku na dort vymyslíte. Předem děkuji a přeji hezký den a hodně dobrých nápadů. S pozdravem Marie.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Pro oživení prostoru by bylo dobré stěnu za nábytkem zvýraznit v odstínu vycházejícím z tónu sedací soupravy či podlahy (ta může mít mnoho odstínů - záleží na výrobci). Stěnu za sedací soupravou můžete naopak vymalovat v jemném šedém nádechu (jako nábytek) nebo ve smetanové barvě.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu ohledně kombinace v obývacím pokoji. Máme béžovou dlažbu prokládanou mozaikou v barvě šedá, čokoládová a béžová, okna jsou v barvě zlatý dub, obklad na krbu je přírodní šedivý kámen. Výmalba je zatím bílá. Jakou barvu zvolit na pohovku a závěsy, aby byl prostor živější, ale zároveň neupoutal hned pozornost? Svítidla jsou ze saténového chromu, mléčného a bílého skla. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že ve Vašem prostou by byla velmi pěkná světle zelená či žlutá pohovka. Může z ní vytvořit dominantní prvek interiéru. Závěsy z lehkého voálu v barvách světle šedivá, žlutá, zelená budou velmi pěkné.

Dotaz   Dobrý den, rekonstrukci bytu jsme začali ložnicí. Postel a korpus skříní máme v odstínu dřeva calvados, dveře skříní jsou v kombinaci slonové kosti s oranžovou (viz. příloha). Prosila bych o dvě rady: 1) zda při zařizování zbytku bytu (obývacího pokoje a kuchyně) volit stejný odstín dřeva a držet se oranžových doplňků, případně jaké další odstíny dřeva a barvy doplňků by byly vhodné 2) jakou volit výmalbu, záclony a závěsy do ložnice. V tuto chvíli máme béžový koberec a středně žluté stěny. Interiér působí hřejivě, ale ráda bych ho něčím oživila.
Odpověď  

Dobrý den, myslím, že vhodnější bude zvolit do ostatních místností i jiné dekory. Calvados je velmi výrazný dekor a mohlo by ho být příliš. Ložnici bych zjemnil odstíny béžové a hnědé tak, aby působila klidněji. Na závěsy můžete použít dekorační látku s metalickými efekty z nabídky www.POINTshop.cz.

Dotaz   Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz   Dobré odpoledne. Chtěla bych se zeptat, jestli se mi do modře vymalované ložnice s tmavě modrými závěsy bude hodit vínově červená postel. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Samozřejmě je možné mít vedle sebe modrou a červenou, ale pouze za předpokladu, že modrá je jemná a červená výrazná. Pokud je modrá tmavá (a zároveň není velmi temná až černá), mohl by prostor působit těžce. Takové kombinaci bych se tedy raději vyhnula.
Dotaz   Potřebuji poradit, zda je možné přizpůsobit barvu obývacího pokoje podle již koupeného závěsu? Obyvací pokoj s jídelnou(8,6m x 4m). Na delší staně(směrem na východ) je okno a francouzské okno, na protilehlé je krb a na krátké (na jih) je okno. Koupili jsme si už závěsy v barvě vínové(označ. burgundy) se zlatým vzorem. Původně jsme chtěli vymalovat krátkou stěnu bez okna(za sedačkou) a dlouhou pod krbem-meruňkovou a krb - tmavě meruňkovou. Krb má tmavě zelenou žulovou římsu. A chtěli jsme objednat i tmavě zelenou sedačku. Jak to, ale teď přizpůsobit závěsu? Není to moc barev najednou? Máme vymalovat do vínova a sedačku taky vínovou? A co podlaha(dlažba). Nábytek jsme chtěli v barvě třešně. Děkuji předem za Vaši radu
Odpověď   Dobrý den, místnost je více než 1:2 poměrně úzká a dlouhá. V první řadě bych podbarvila kratší zdi opticky docílíme více čtvercového vzhledu. Podlahu bych volila jako hlavní odstín může být nejsytější např. Rako Esencia vínová závěsy zůstanou také vínové a malba zdí k této barevnosti odstín světle šedivá na delších zdech středně šedivá (o dva tóny sytější) na zdech kratších. Doplňková barva zelená v různé sytosti ne však moc výrazné. Třešeň bude prostor zateplovat svojí texturou i odstínem.
Dotaz   Potřebuji poradit, zda je možné přizpůsobit barvu obývacího pokoje podle již koupeného závěsu? Obyvací pokoj s jídelnou(8,6m x 4m). Na delší staně(směrem na východ) je okno a francouzské okno, na protilehlé je krb a na krátké (na jih) je okno. Koupili jsme si už závěsy v barvě vínové(označ. burgundy) se zlatým vzorem. Původně jsme chtěli vymalovat krátkou stěnu bez okna(za sedačkou) a dlouhou pod krbem-meruňkovou a krb - tmavě meruňkovou. Krb má tmavě zelenou žulovou římsu. A chtěli jsme objednat i tmavě zelenou sedačku. Jak to, ale teď přizpůsobit závěsu? Není to moc barev najednou? Máme vymalovat do vínova a sedačku taky vínovou? A co podlaha(dlažba). Nábytek jsme chtěli v barvě třešně. Děkuji předem za Vaši radu.
Odpověď   Doplnění předchozího dotazu - meruňkovou bych k vínové v tomto prostoru nedoporučovala. Opakuje se v interiérech velice často a spíše bych volila kombinaci vínová šedivá je mnohem působivější a svěžejší.
Dotaz   Potřebuji poradit, zda je možné přizpůsobit barvu obývacího pokoje podle již koupeného závěsu? Obyvací pokoj s jídelnou(8,6m x 4m). Na delší staně(směrem na východ) je okno a francouzské okno, na protilehlé je krb a na krátké (na jih) je okno. Koupili jsme si už závěsy v barvě vínové(označ. burgundy) se zlatým vzorem. Původně jsme chtěli vymalovat krátkou stěnu bez okna(za sedačkou) a dlouhou pod krbem-meruňkovou a krb - tmavě meruňkovou. Krb má tmavě zelenou žulovou římsu. A chtěli jsme objednat i tmavě zelenou sedačku. Jak to, ale teď přizpůsobit závěsu? Není to moc barev najednou? Máme vymalovat do vínova a sedačku taky vínovou? A co podlaha(dlažba). Nábytek jsme chtěli v barvě třešně. Děkuji předem za Vaši radu.
Odpověď   Zodpovězeno viz. níže.
Dotaz   Dobry den,děkuji za odpoveď z 29.1.Mohla byste mi blíže popsat kouřově hnědou barvu? Ještě bych se chtěla zeptat,jak mám vyřešit dekoraci oken a dveří na terasu.Mám v obýv.pokoji na kratší straně fr.dveře na terasu a na delší straně dvě dost velká a dlouhá okna podobného členění.Zdá se mi, že závěsy podél obou stran oken nejsou vzhledově pěkná. Dékuji.
Odpověď   Dobrý den, je to přibližně odstín Capuccino. Vhodné jsou japonské vertikální žaluzie š.60cm, které se dají naskládat.
Dotaz   Dobrý den. Poradíte mi prosím, co dát do oken, když nechceme záclony? Do oken chceme dát žaluzie, můžeme pak ještě kolem oken dát závěsy nebo okna raději nechat pouze se žaluziemi a bez závěsů? Děkuji.
Odpověď   Okna můžete doplnit závěsy, pokud nejsou malá a úzká, pokoj by se tak zútulnil. Možná je ale také samozřejmě varianta pouze se žaluziemi. Také existuje varianta tzv. římských rolet, kdy je mnoho možností výběru lehkých, záclonových materiálů. Princip je ukázán na: http://www.zaluzie-markyzy-rolety.com/rimske-rolety.html. Zde je také možná varianta kombinace římské rolety se žaluziemi.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit.Chystáme se na rekonstrukci obýváku.Představovala bych si ho asi takto:Plovoucí podlaha v tmavší barvě, bílé zdi, černá kožená sedačka s béžovými závěsy a ve stejné barvě i kobereček pod konferenční stůl.Chtěla bych poradit, jakou tapetu vybrat pod televizi, která bude a na zdi.Děkuji Petra
Odpověď   Dobrý den přeji. Těžko si představuji tmavší podlahu, ale jistě by bylo dobré volit na zeď výraznější, teplý odstín, který by místnost oživil. Volila bych tapetu v barvě oranžové, popž. červené. Tapeta by mohla být s výraznou strukturou (plastičnost).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Budeme mít v oknech žaluzie, kromě toho chce manžel i závěsy, které mně osobně už připadají zbytečné. Přemýšlím, čím aspoň závěsy nahradit. Napadla mě roletka, ale jedno z oken bude francouzské, tam by asi roleta nevypadala dobře, že? Ani nevím, jestli se v takové délce rolety vyrábějí. A co si myslíte o kombinaci, na jednom okně roletka, na vedlejší stěně jsou 2 okna a z toho jedno právě to francouzské - tak tam závěsy? Nebo opravdu raději na všechny okna závěsy, pokud jsou v 1 místnosti (je to kuch. kout spojený s obýv. pokojem) Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. můžete popřemýsšlet o variantě pouze žaluzie. Dá se ale také kombinovat žaluzie s dekorač. závěsy. Popř. varianta římských rolet, které se vyrábějí jak ze záclonoviny, tak i z méně světlo-propustných materiálů.
Dotaz   Dobrý den,potřebuji poradit-máme obývák vymalovaný světle meruňkovou barvou,koberec je v podobném tonu,závěsy jsou tmavě cihlové a sedačka také tmavě cihlová a je velká a v pokoji dominantní.Právě řešíme nábytek.chtěli jsme třešeň,ale nevím jestli tam té červené nebude moc.Bohužel máme pokoj propojený s kuchyní takovým otvorem ve stěně-obloukem,který je obložený v barvě třešně-protože v kuchyni převládá třešeň a světle zelená barva. Nevím jestli tedy v obýváku dát jiný koberec,nebo jaký nábytek?Už je tam té červené na mě moc.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji nábytek v UNI barvě smetanová nebo béžová buď lakovaný nebo DTD lamino béžová např. Kronospan.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou zvolit barvu koberce a závěsů. Obýv. pokoj je propojený s kuch. koutem, podlaha je třešeň, výmalba slonová kost a světlá cihlová, sedací souprava oranžová až cihlová, nábytek bříza (jíd. stůl,TV stůl a konferen.stolek). Můžu prostor oživit ještě nějkou barvou, např. zelenkavou/čokoládovou/antracitovou - na koberci u sed. soupravy a pod jíd. stolem? A prosím i o radu v jaké barvě zvolit závěsy. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Koberec bych volila ve smetanovém odstínu popř. s prvky jarní zelené, které mohou být také v menších vzorech na závěsech (kombinace světlý smetanový podklad s decentními vzory v oranžové a zelené barvě). Polštáře a doplňky ve smetanové a zeleném odstínu.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz na barevné doladění obývacího pokoje, který je prozatím nezařízený. Do obývacího pokoje se prochází kuchyní, která je v odstínu vanilka a tuším třešeň. Obývací pokoj je vymalován v odstínu meruňky, s tím že jedná zeď je o odstín tmavší. Podlaha je laminátová plovoucí tmavá-MERBAU. Jakou barvu nábytku koupit? Jaké barvy by měla být sedačka a závěsy? Jen jsem chtěla upřesnit, že do smetanové sedačky moc nechceme jít, jelikož máme malé děti. Děkuji:-)
Odpověď   Dobrý den přeji. Smetanová sedačka by jistě vynikla krásně, také ale můžete volit sedací soupravu čokoládovou (obé varianty jsou ale háklivé) především na tmavé sedačce jde mnohdy vidět více než na světlé), a nábytek světlější v buku. Závěsy kombinujte v odstínech smetanová, vanilková, popř. menší vzory v odstínu meruňkové. Doplňky na sedačku můžete volit ve smetanové, koberec pod konferenční stůl také smetanový.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit jakou doplňkovou barvu (závěsy, polštáře na sedačku červené barvy, květináče....) zvolit do obývacího pokoje (40m2), který má stěny vymalovány v kombinaci červená, bílé kafe (nábytek buk, podlaha přírodní třešeň). Dále obývák přechází do kychyně, kterou chci udělat v kombinaci buk, zelená.Je to vůbec vhodné? Případně jakou barevnou kombinaci byste volila vy? Červená se mi zdála již moc a modrá, že se nehodí. Ta zelená mi k tomu pasuje nejvíc. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, můžete se držet teplých odstínů a volit např. oranžovou nebo žlutou - interiér barevně graduje. U vámi popisované barevnosti se jedná o kontrastní barevnost a v této kombinaci je zajímavá olivová zelená a nebo z modrých odstínů jemná ledová modrá.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit ohledně doplňků do obyvacího pokoje. Podlaha je smrková, sedací soupravá hnědá, výmalba béžová (jemňoučce žlutá), nábytek masivní moderní dubový. Jaký zvolit koberec-barva, záclony či závěsy a barva doplňků...Děkuji mockrát za Vaši radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete doplňkami prostor oživit, volila bych odstíny oranžová, cihlová, bordó popř. olivově zelená. Záclony smetanové, závěsy mohou prostor oživit výraznou cihlovou barvou. Koberec také oranžový, popř. v kombinaci smetanová se vzory ve vyjmenovaných barvách.
Dotaz   Dobrý den, jak byste barevně ladil ložnici (na jih), nábytek dub a podlaha parketový vzor ořech lamino. Myslím malbu, doplňky nebo závěsy. Děkuji za odpověď. Lída
Odpověď   Dobry den K dubu bych volil zeleno hnedou - stredne svetlou, ktera dobre padne i k orechu. Dekoraci oken bych volil stridmou - v prirodnich odstinech, stejne jako dalsi doplnky.
Dotaz   Právě zařizujeme nově obývací pokoj. Máme palubkovou smrkovou podlahu, hnědou sedačku (od Nadopu Gaja) a nábytek moderní z masivu dubu(Javorina). Chtěla jsem se zeptat, jak barevně doladit obývací pokoj? Koberec, závěsy atd. Máme i dvoumetrovou nižší komodu z dubu-nevím co umístit nad ní, byl by třeba vhodný obraz? Potom už nedávat nic nad sedací soupravu, která je na stejné stěně (vlastně v jedné linií) jako komoda?
Odpověď   Dobry den Zvolil bych nejekou "veselsi" vymalbu - napr. zeleno zluta, ktera jde dobre k dubu. Javorina ho ma moc hezky. Koberec bych volil v nejake kremove barve.
Dotaz   Dobry den,potrebovala bych poradit. Predelavame dvojdomek a nevim si rady s obyvacim pokojem, je dost maly (3,85 * 3,85) jinak to bohuzel udelat nejde. V mistnosti jsou troje dvere a jedno okno. Posuvne dvere,okno a plovouci podlaha jsou v barve tresen. Strop neni klasicky rovny, ale jsou to dve klenby. S tim je spojeny jeden problem,protoze nevim jak s lustrem, jestli mam nechat nebo ne. A jestli ze stropu udelat prednost nebo naopak snazit se to zamaskovat. Do pokoje sviti slunce prakticky jen k veceru. Potrebovala bych poradit jake barvy dat na steny nebo treba jen na jednu a jakou volit sedacku a nabytek. Sedacka by se mi libila napr. cervena nebo zelena a nabytek barvy Wenge, ale nabytku bude minimum. Take mame stribrnou TV na stribrnem stolku,takze vubec nevim jake barvy by k tomu sly. Misto 1 dveri bych chtela dat provazkove zavesy (zaclony) a taktez i do okna,ale taky nevim jake barvy. Prosim za veskere vase napady, budu moc vdecna. Dekuji moc Stanova
Odpověď   Dobry den Co se tyce stropu - urcite bych z nej udelal prednost a stropni osvetleni bych nahradil stojacimi lampami, pripadne nejak zajimave nasvitl klenby. Barevna kombinace, kterou jste nastinila neni spatna. Doplnil bych podlahu svetlejsi (k tmavsimu wenge) napr prirodni dub. Rozhodne bych se vyvaroval dekoraci oken s retizky. V jednoduchosti je krasa
Dotaz   Dobrý den. Dostavujeme rodinný dům a prosila bych o radu jaký zvolit nábytek a výmalbu a barvu závěsů do OP a jídelny. Podlaha bude ořech,okna bílá, židle také bílé.
Odpověď   Dobry den Nabytek by mohl byt v prirodnim dubu, malba zlutozelenava a zavesy prirodni odstin. Vse ladeno k orechove podlaze
Dotaz   Dobrý den chceme mít pokojík do oranžova.koberec krémový,okna plastová,závěsy do oranžova psací,stut a dvě postele.ale vubec nevime jake postele a jaký nábytek mohl/a by ste mi poradit prosím.děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlejší dřevo dub, bělený dib, bříza.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych dát do obývacího pokoje panelové závěsy, a chtěla jsem se zeptat jaké barvy, podlahu máme tmavý teak, k tomu bude nejspíše nábytek v barvě ořech a béžová sedačka, výmalba bude béžová a dvě stěny cihlově červené. Dále jsem se chtěla zeptat jakou délku mám zvolit – parapetu nebo až k podlaze?Máme tam jedny dveře na terasu a dvě okna a tak nevím jestli u obou oken dát krátký závěs nebo jen u toho, kde je to potřeba protože tam bude sedačka a dlouhý by se tam dát nedal.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Rozhodne bych udelal zavesy az k zemi. Odstin zlutavy pujde k uvedenym materialum
Dotaz   Dobrý den ,chtěla bych se zeptat jaký nábytek mám pořídit do dětského pokoje. Tři stěny jsou vymalovány růžově a jedna stěna je žlutozelená. Je lepší pouze bílí nábytek nebo pouze bříza? Nebo kombinace něco v bílé barvě a něco v bříze? A jakou barvu pořídit na závěsy....?
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit nábytek jak v bříze, tak i v bílé barvě. Přírodní materiál je vždy ale lepší. Závěsy volte neutrální smetanovo bílé.
Dotaz   Děkuji , ráda bych se ještě zeptala jakou barvu na závěsY zvolit do ložnice. Jedna stěna má barvu kapučína a tři stěny jsou bílá káva.Nábytek v dubu.
Odpověď   Závěsy volte ve smetanové barvě.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala.Vymalováno je v dětském pokoji pro 6 ti letou holku světle růžová na třech stěnách a světle modrá na jedné stěně. Nábytek je v bříze.Působí to všechno nevírazně. Jaká barva se hodí na závěsy a kapsáře ? Nebo čím to oživit. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete prostor oživit odstíny tmavá růžová až lila, poté popř. přidat další odstín světle zelené či žlutozelené.
Dotaz   Dobrý den.Zařizujeme pětileté dceři dětský pokoj,ve kterém bude bílý nábytek.Dcera chce vymalovat fialovo-růžově.Jsou vhodné tyto barvy a v jaké barvě by měly být voleny doplnky/koberec,zaves,/?Pokuj je na JZ.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Filaová a růžová v jemných odstínech jsou vhodné barvy do dětského dívčího pokoje. Koberec poté volte světlý šedosmetanový, či jemný šedý, čímž se potlačí teplé až sladké odstíny výmalby. Závěsy bych volila smetanovošedé popř. s jemným dekorem v odstínu výmalby. Popř. jen stuhou či doplňkem této barvy.
Dotaz   Dobrý den, jaké byste volila záclony nebo závěsy do moderního interieru ořech/bílá/šedá + modré doplňky ? Materiály a barevně ? Lenka
Odpověď   Dobrý den. Volila bych jednoduchý styl panelových závěsů v jemných bílých až smetanových odstínech se vzory v modré či čokoládovém odstínu.
Dotaz   Dobrý den, jaké závěsy nebo záclony byste volil k interieru v moderním stylu, bílé, šedé a část. modré doplňky a podlaha v ořechu ? Myslím materialově, barevně, příp. i formou. Děkuji
Odpověď   Dobry den, podle popisu barev bych volil jednoduché látky bez vzorů, zajímavé např. metalickým designem po celé ploše. Volte délku až na zem, pokud Vám to prostor dovoluje a k nim jednoduchou kovovou konzoly. Z materiálů lehký voál, na závěs např. taft.
Dotaz   Dobrý den, budu se stěhovat do nového pokoje, který má světlé parkety (selské dřevo) a je bíle vymalovaný. Nábytek, který do pokoje budu stěhovat je v barvě bříza. Ráda bych se zeptala, zda je tato kombinace vhodná a jakými barvami doladit interiér pokoje (meší koberečky kolem postele, závěsy, aj.) - ráda bych použila odstíny červené. Děkuji za odpověď. Verun
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit také výraznou výmalbu. Červenou na jedné stěně zbylé stěny smetanové. Doplňky v kombinaci v červené a šedé (popř. místo šedé krémová). Jinak je Vaše ladění příjemné.
Dotaz   Hezký den, ráda bych oživila interiér obývacího pokoje.Okna jsou plastová bílá,podlaha tmavší dubové parkety,sedačka písková,stěny světle žluté a nábytek medová olše.Doplňky bych zvolila koberec,polštářky,závěsy a event.květináče,ale pořád se nemůžu rozhodnout,jakou barvu zvolit.Děkuji (ještě přidám,že sedačku máme uprostřed místnosti a za ní je bílý tkaný běhoun a na sedačce bílé a hnědé polštářky.
Odpověď   Dobrý den. Volila bych doplňky v odstínu teplém žlutém až do oranžova spolu s jemným cappucinem a čokoládou.
Dotaz   Dobrý den ještě jednou,naposledy.Ložnici plánuji v černohnědé barvě-manž.postel,komoda, skříně/opět Ikea/,okna opět zlatý dub, okno na západ, podlaha plovoucí lamino asi dub?Tmavou barvu bych rád oživila např. nočními stolky, opět Teak Říha-bez nátěru.Stěna za postelí např. skořice? a ostatní třeba světle hnědá ? a kolem oken jen průsvitné závěsy v barvě stěn,tj. skořice a světle hnědá?Díky za všechny úžasné rady.
Odpověď   Dobrý den přeji. Ladění ložnice je velice příjemné a jistě se v ní budete cítit dobře a klidně.
Dotaz   Dobrý den.Potřebovala bych poradit s výmalbou a zařízením dětského pokoje pro chlapce ve věku dvou let.CHtěla jsem kombinaci barev zelená-modrá,doplnˇky oranžové a nábytek přírodní dřevo.Je tato kombinace barev vhodná?A jaká by měla být barva koberce a závěsů?Děkuji
Odpověď   Dobry den myslim, ze kombinace je vhodna. Zavesy ladte k malbam a koberec do prirodna. Myslim, ze hodne udelaji jeste nalepky na zed - mrknete se napr. na www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den.Máme propojený obývací pokoj,jídelnu i k uchynˇ.Podlaha je tmavý amer.ořech,kuch.linka je ořech v kombinaci s bílou kávou,sedačka v barvě bílá káva a nábytek je světlá bříza.Okna v místnosti jsou bílá dvě velká francouzká okna mezi nimiž je krb.Nevím,jaké materiáli mám zvolit na okna.Jesti závěsy,záclony nebo panely a v jaké barvě?Aby to bylo vkusné a moderní.Můžete mi prosím poradit? Děkuji
Odpověď   Dobry den mene znamena vice. Misto zavesu bych volil japonske steny - tedy panely. Posuvne. Dekoru decentniho
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak barevně doladit obývací pokoj (závěsy, výmalby zdí, doplňky). Přikládám fotky: na první je stěna proti dveřím do obývacího pokoje (zeď bílá, bílý regál a tmavě hnědé rámy obrázků), na druhé pak je vidět prostor vlevo od vchodových dveří (tmavě hnědá kožená sedačka a tmavě hnědý koberec s bílým stolkem). Na třetí jsem zachytila část vpravo od dveří. Moc děkuji za odpověď, Žaneta.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výraznou zeď za televizí – vymalujte ji v odstínu lila, tyrkys, bordó apod., nebo ji ozdobte nápadnou tapetu. Vedlejší zdi nechte v jemné cappuccinové barvě, doplňky naopak mohou být ve výrazném odstínu výmalby.
Dotaz   Dobrý den, dovolte mi se na Vás ještě jednou obrátit s žádostí o radu. Kuchyň budeme mít nakonec následovně: korpus i obklad ořech, dvířka krémová/béžová vroubkovaná (ne hladká), dlažba v kuchyni, kuchyňská deska i deska na baru budou ve světle šedé až stříbrné. Podlaha jídelny a obýváku je světle šedá (quickstep, largo - dubová prkna šedá), dveře ořech od Masonite. Přiklonili jsme se k výmalbě stěny za televizí v odstínu bordó a ostatních stěn (i v kuchyni) v barvě světlé kávy. Nevíme si však rady s obývací stěnou a nábytkem. Jaký si můžeme dovolit nábytek (obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek) a z jakých barev by měly být záclony, závěsy a doplňky? Podle čeho se doplňky vlastně volí? Krémová sedačka nám přijde nepraktická, napadá Vás jiná varianta? Již jsme se ohlíželi po nábytku - ořech je pokaždé úplně jiný, než máme na dveřích a kuchyni. Raději bychom se od toho odklonili. Můžeme mít nábytek třeba z javoru, břízy, běleného dubu…? Jaká by tedy potom mohla být výmalba? Trochu se té bordó stěny za televizí bojím. Myslíte si, že k té šedé podlaze to bude stále pěkné? Obývák je na jih, tudíž dost prosvětlený. Pokud máte jiný nápad, velmi uvítám Vaši radu. Přeji hezký den a těším se na Vaši odpověď. S pozdravem Vendula Moravcová.
Odpověď   Dobrý den, zvolená výmalba i dekory kuchyně jsou podle mého názoru velmi pěkné. Jednu nebo dvě stěny v obývací části můžete navíc ozdobit designovou tapetou. Zkuste si vybrat z nabídky www.POINTshop.cz, k Vaší kombinaci barev bych doporučil metalické efekty. Nábytek v obývacím pokoji nemusíte vybírat z dřevených dekorů, zvolte třeba lamino ve vysokém lesku v neutrálních tónech. Pokud se přikláníte spíše k tmavé barvě sedací soupravy, hnědá nebo středné šedivá bude určitě vhodná. Ostatní doplňky zkuste volit v nerezu, čirém nebo matném skle, bílém plastu nebo kůži, textilní dekorace pak v krémových a hnědých odstínech.
<< zpět ( stránka 1 / 3 )    |1 |2 |3 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře