Pragointerier

ostatní - židle

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu dveří v novém obýváku. Přistavili jsme si ke stávajícímu domečku další dva pokoje, ze stávajícího je udělaná kuchyně a obloukový průchod do obýváku (150cm šíře). Podlaha je plovoucí dřevená buk. Rovněž tak jsme navázali i v novém obýváku na buk. Nábytek máme nízký (2 skřínky a televizní stolek) - odstím třešeň.Také jídelní stůl a židle jsou v třešni. Obývaček je 3,5x5,2m. Jako dominantní je zde lahvově zelená rohová sedačka na nízkých chromových nožkách. Nyní stojíme před problémem, jaké mají být dveře, které vedou do ložnice. Jsou jediné v prostoru. Máme vycházet z barvy podlahy nebo nábytku. Prosím laskavě o radu. Děkuji, Chocholová.
Odpověď   Barvu dveří zvolte ve stejném odstínu jako podlahu. Je světlejší a na zdi nebude příliš výrazná.
Dotaz   Dobrý den, stavíme RD a máme spojený obývací pokoj s kuchyní. Kuchyň bude v dekoru bříza a korpus buk. Nevím si rady s pracovní deskou, jelikož si chci udělat obklad z mozaiky, mám strach, aby se to společně "nebilo." A hlavně nevím, jakou dlažbu mám použít a zda v obou místnostech, nebo dát dlažbu do kuchyně a v obývacím pokoji použít dřevo. Interiér chci zařídit v teplých barvách, např. v oranžové nebo žluté. Okna budou ze světlého dřeva. Nedokážu si však představit, zda se to bude hodit k bříze, která je přeci jen hodně světlá, a také celý interiér bude světlý. Velikost interiéru je 4,3x9m. Dále si nemůžeme vybrat barvu střechy, fasády a oken, aby vše vzájemně ladilo. Rodinný dům je na vesnici, a tak nechceme nic moderního. Z jedné strany domu bude garážové stání ze dřeva, na druhé straně bude terasa. Nad terasou je balkon, který bych chtěla v kombinaci dřevo + kov. Přemýšlela jsem opět o teplých odstínech a okolo oken o rámečcích. Přítel oproti tomu upřednostňuje pruhy. Děkuji za radu, Kramperová
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou desku můžete přizpůsobit kovovým doplňkům v kuchyni, tj. v odstínu středně šedivá, a obklad světlounce šedivý, např. skleněnou mozaiku. Teplé odstíny barev bychom pak mohli použít na čalouněný nábytek (sedačka, jídelní židle,…) Na dotaz dlažby versus dřevěné podlahy jsem již odpovídala v minulých dotazech, proto prosím využijte odpovědí u Vašich předchůdců. Co se týká návrhu použitých materiálů a barevnosti na rodinném domě, je lepší si vše pořádně promyslet. Jednou z možností jsou eurookna v odstínu medovém (vč. všech viditelných dřevěných konstrukcí), klempířské prvky titanzinek a střecha v odstínu antracit.

Dotaz   Prosím o radu, jaké barvy zvolit na stěny a strop obývacího pokoje situovaného jih-západ s okny jih-západ.Rozměry: jižní strana - 4,60m, západ - 6,70, výška místnosti je 2,65m. Podlaha je plovoucí - teakové dřevo, nábytek - černohnědě mořená dýha, jídelní stůl a židle bílý nátěr, sedací souprava - sytě červená kůže, umístěná na neosluněné straně pokoje. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, volila bych barevnou kombinaci v odstínu zemité hnědé na jedné z více exponovaných zdí sytější na méně světlejší. V kombinaci nejsvětlejší strop. Bílý odstín pak na svítidlech nebo na doplňcích na zdi . V případě, že interiér je jednoduchý a moderní, pak doporučuji malbu jemného bílého ornamentu na tmavší zdi
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový rodinný dům, ve kterém je spojený obývací pokoj, kuchyně a jídelna v jednu místnost. Jídelní stůl je v pětiúhlém výklenku. Obávací pokoj je asi o 12cm výš než zbytek místnosti. Na podlaze bude podlaha QUICK Step ořech (vzhled prkna bez přiznané spáry), kuchyňská linka antracit lesk se silnější bílou pracovní deskou. Ve výklenku je pět oken a v kuchyni další, v obýváku jen 2, takže je kuchyň hodně světlá, obývací pokoj méně. Okna jsou zevnitř bílá. Potřebuji poradit jak vymalovat a jaký nábytek do obývacího pokoje. ( Líbí se mi bílá sedací souprava )
Odpověď   Dobrý den, tuto danou barevnou kombinaci můžeme doplnit světlými odstíny šedivé na zdech bílý nábytek a smetanovou sedací soupravu. Doplňky kovové např. v broušeným nerezu. Pro zvýraznění se může volit další materiál a to sklo Satinato lehce zelenkavý nádech. Použití deska jídelního stolu a k ní židle plastové čiré nebo částečný podhled s nasvícením.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak celkově doladit prostor obývacího pokoje - barva sedačky a nábytku /jen stolek k sedačce a stolek pod televizi ze zásuvkou/ a celkové barevné ladění. Jedná se o zařizování nového bydlení. Máme kuchyň propojenou s obývacím pokojem, větší světlý prostor. Stěny bílé. Na podlaze je všude dlažba v odstínu světle cihlovo-pudrová. Zatím máme jen kuchyňskou linku, korpus olše a dvířka MDF olše, spíše do hněda. Úchytky jsou hladké nerezové, spotřebiče bílé. Jídelní stůl se židlemi máme v provedení buk namořený na odstín olše - spíše do růžova. I když je jídelní stůl namořený na odstín olše je jiný - z čehož jsem docela zklamaná, protože při výběru podle ukázky na prodejně vypadal odstínově stejně. Nevím, jaký odstín volit u zbývajícího nábytku. Prosím o radu, nerada bych se dopustila chyby při výběru dalšího vybavení. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, u jídelního stolu se může odstín ještě měnit – ztmavnout - působením denního světla. Tato zatím použitá barevnost je spíše tón v tónu , kombinace s bílou by byla vhodná pro pocit čistoty , kterou tato barva vyvolává. Takže můžete jít do odstínu bílé , smetanové, odstín ovčí vlny, světle béžové až vámi specifikované„pudrové“. Tyto barvy lze použít na zdech i na nábytku (lakovaný nábytek – nabízí i IKEA) a to tak že nábytek by byl sytější zdi světlejší. Pro zvýraznění prostoru pak na čalounění použít cihlově hnědou ev. cihlově béžovou sytější. Doplňky z vrbového proutí (je tmavší než ratan).
Dotaz   Dobrý den, prosíme Vás o radu s výběrem barvy vnitřních dveří a také s barevností obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj (4x4m)východ - podlaha dub, televizní skříňka a police dub, černé kožené křeslo, krbová kamna antracit. Nevíme jaké volit čalounění sezení a také malbu. Kuchyň s kuch.koutem (3,5x5,5m) jihozápad - podlaha Hevea, nábytek vanilka, mléčné sklo, kovové rámečky, obklad u linky šedá mozaika, jidelní stůl dub. Nemáme představu jaké volit židle, a také barevnost stěn a doplňků. Snažíme se vytvořit jednoduchý, moderní styl, ale máme obavy z nudného a fádního prostoru. Předem děkujeme za vaši odpověď. Přikládáme fotky - soubor SAPELI. manželé Váňovi, Zlín
Odpověď   Dobrý den, základní barevnost a použití materiálu jsou výborné pro další podbarvení interiéru. Kombinace Hevea a dub zdá se na foto malinko sytější, proto obývací pokoj by měl být sytější ve volbě odstínu malby i čalounění. Vhodné je použít barevnost teplou, ale můžeme volit i studenou prostor pak bude svěžejší.
U první varianty odstín malby světle šedivý, sezení sytě šedivé s doplňkovou barvou červenou (koberec, efektová svítidla,čalounění židlí...), židle materiál dub.
U druhé varianty malby v odstínu holubí modř světlá sezení středně šedivá až antracit, svítidla kovová např. nerez, jako doplňkovou barvu použití bílé (stínítka svítidel, obaly květináčů,...), židle dub s čalouněním bílá.
Dveře Sapeli typ NOTE provedení dub. S prosklením souhlasím s vámi.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu se zařízením interiéru a barvou interiérových dveří. Mám spojenou kuchyň s obývacím pokojem oddělenou barovým pultem. Kuchyň je v barvě calvados v kombinaci s vanilkou s kamennou pracovní deskou černo-zelenou a zelenými obklady. Obývací pokoj má podlahu plovoucí barva dub vzor parkety do stromečku po třech, stěny bílé, okna tmavě hnědé eura a sedačka sv.žlutá kůže s kombinací mahagon dřevo. Interiér chci ladit do zelena spíše dekoračky, než barvou. Nevím jakou barvu použít na interiérové dveře - uvažuji o bílé, nebo slonové kosti (zásuvky a vypínače slonová kost) a jakou barvu nábytku (stolek pod televizi a jídelní stůl a židle) zvolit - uvažuji o barvě mahagon. Předem děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, tmavě hnědá, Mahagon, „červený“ Calvados a odstín dubu je až hodně na popsaný prostor, když uvážíme , že jsou tady ještě vanilka a zelená s černou (toto ještě v kuchyni u Calvadosu). Pro přesnější dobarvení bych potřebovala vidět foto prostoru, ale volila bych na všechny kusy spíše bílou až smetanovou a to včetně jídelní sestavy, nábytku a dveří. Na zdi smetanovou, dveře bílé např. Sapeli typ Swing, stůl a židle masivnější a vzhledem ke kombinaci sedačky klidně i hmotově výraznější (ne moderní s kovem). Nábytek lakovaný mat. Doplňky pak můžou být v odstínu zelené a žluté vycházející s odstínu již daným.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jak rozvrhnout nábytek v obývacím pokoji, který má trochu atypický tvar. Bylo by možné do pravého zkoseného rohu dát jídelní stůl+3židle?(vyobrazeného nábytku na nákresu si prosím nevšímejte). Prosím o radu jak zkloubit sedací soupravu s nábytkem a jídelním stolem. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k zodpovězení dotazu bych potřebovala nákres. Děkuji za zaslání.
Dotaz   Dobrý den, hledáme inspiraci pro zařízení malého řadového domečku. Poradíte nám prosím, jak umístit kuchyň v obývacím pokoji a jak vše sladit dohromady, včetně barevmateriálů a výmalby? Podlaha a schodiště: plovoucí podlaha Forte Struktur bude mít barvu buk 720. Francouské třídílné okno s výhledem do zahrady je z bílého plastu. Vedle schodiště budou krbová kamna nebo krbová vložka. Do prostoru potřebujeme umístit kuchyň se spotřebiči, jídelní stůl a židle, rozkládací sedačku a pohodlná křesla, konferenční stolek, knihovnu, TV, osvětlení. Máme představu světlých teplých ( útulných) barev. Dveře v ostatních prosorech budou Sapeli standart folie buk, model 30 sklo satináto bílé. Děkuji předem za inspirace. Lenka
Odpověď  

Dobrý den, dispozici musíte rozdělit na obývací část s krbem, jídelní část přechodovou a kuchyň – kuchyňská linka. Umístění vychází z možností vašich prostor. Ty nemám k dispozici. Každopádně umístění sezení je dobré volit tak, že máte výhled na větší část místnosti se zachováním výhledu na zahradu. TV sestavu je možné situovat pohledově ke krbu nebo v případě, že to bude povolovat dispozice - TV proti krbu.

Dotaz   Dobrý den, rádi bychom se poradili, jak barevně sladit obývací pokoj, který teprve zařizujeme. Podlaha je dřevěná plovoucí Kempas, část zdi obložena kamenem břidlice Copper - okolo tohoto kamene chceme nechat vyrobit na míru nějakou skříňku a TV stolek - prosíme o radu, z jakého dřeva či dýhy. Stěny jsou vymalovány světle pískovou barvou. Dlažba okolo krbu tmavěčervenohnědá. Prosíme o radu, jakou barvu sedací soupravy máme zakoupit, a dále bych chtěla 1 stěnu nebo její část zvýraznit tmavší barvou - něco jako teracota. Je vhodná zelená sedačka nebo spíše vanilková či do oranžova? Obývák je částečně propojen s kuchyní - kombinace calvados a vanilka, jídelní židle čalounění vanilka umělá kůže. Chtěla bych prostor trochu "obarvit" nebo je lepší zůstat u kombinace barev červenohnědá a vanilka a zvolit barevné doplňky jako závěsy, polštářky atd.?
Odpověď   Dobrý den, sestavila jsem vám barevnou paletu dle uváděných odstínů. Břidlice je výrazný přírodní kámen a kombinace červenohnědá s vanilkou také. Pro uklidnění prostoru jste dobře volila odstín pískové. Navrhuji použít na doplnění malby zdí sytější v již daném odstínu – pískové. Jako doplňkovou barvu oranžová nebo zelená. Zelená bude chladnější. Kombinace struktury kamene a trendových moderních odstínů dodáte interiéru výrazný přechod v detailu. Nábytek můžete volit v Calvados nebo v odstínu béžová. Sezení barevné. Je na vás jakou kombinaci zvolíte, důležitá je hmota a forma již použitých nábytkových kusů . V případě, že jde o moderní kubické tvary můžete volit i oba doplňkové odstíny – stojí vedle odstínu žluté.
Dotaz   Vážená paní Čudková, prosím Vás o radu ohledně zařízení obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Zařizujeme nový dům a nevím si rady s barvami podlah, kuchyňské linky, dveří, kovových futer, parapetů a výmalby stěn. V obývací části bych chtěla mít plovoucí podlahu a v kuchyni dlažbu. Kuchyňská linka by se mi líbila světlejší (ne bílá). Vycházím ze sedací soupravy, která je béžová (spíše studená barva) kombinovaná s olší. Nechci z důvodu finančního měnit jídelní stůl, který má kovové chromované nohy a šedou desku, kterou by šlo překrýt vhodnou barvou ubrusu. Židle jsou také s chromovanými nohami, sedáky čalouněné béžovou teplou barvou. Okna jsou bílá. Líbilo by se mi právě zkombinovat tyto materiály - olše, chrom. Myslím si, že bych místo stávajících bílých elektrospotřebičů do nové kuchyvě zakoupila výrobky z nerezu. Do nového obývacího pokoje nábytek z olše. Pokud bych dala na kuchyňskou linku olši, myslím, že by bylo ,,přeolšováno". Předem děkuji za radu, T.V.
Odpověď  

Dobrý den, z textu vyplývá, že olše je vám blízká. Nemusíme však tento materiál použít přímo a na všem. Podlaha v provedení třešeň bude nejvýraznější. K tomuto materiálu pak můžeme použít dveře – křídlo olše a kovové zárubně opatřit nátěrem RAL v odstínu světle béžová. Na zdech kouřová hnědá (capuccino). Kuchyňská linka může být celá béžová nebo spodní skříňky z olše a horní v béžové (hmotově bude nižší). Osobně mám raději stejnou podlahu v celém prostoru, ve vašem případě třešeň. Na podlahu volte keramické velkoformátové 30x60cm spoje na tupo např. Rako Sandstone světlá (stejný obklad kuchyňské linky). Parapety určitě bílé. Okna budou schovaná za zastíněním např. textilie Organza. Další doplňky vč. osvětlení v provedení chrom lesklý. Pro zvýraznění můžete volit sytější malbu na část zdi, a to oranžovou nebo hnědooranžovou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami do kuchyně. Linka je v barvě wenge (korpusy, stůl, židle) a akát (dvířka), deska je granito, obklady sv. béžové, podlaha přírodní dub, spotřebiče nerez, stěny jsou bílé. Jaké mám volit doplňky (závěsy, světla, ubrus,..), aby se místnost projasnila? Byla by vhodná červená nebo oranžová? Mohla bych vymalovat i některou zeď výraznější barvou (např. jídelní kout)? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, vaše volba k zemitým odstínům je velice vhodná. Červená bude výraznější, oranžová jemnější. Můžete volit i odstíny výrazné jako např. pomerančová. Jestliže je prostor menší, na zeď volte spíše velkoformátové obrazy ve zmiňovaných odstínech.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zařizujeme nový RD a nevíme si rady s výběrem nábytku do obývacího pokoje. Obývací pokoj je spojený s jídelnou a kuchyní. Kuchyň buk-vanilka, jídelní stůl a židle buk potah kůže slonová kost, Sedací souprava je kůže slonová kost, podlaha buk stěny bílé (zůstanou). Jakou barvu na obývací stěnu? Máme pokračovat v barvě buku aby obývací stěna ladila s nábytkem v jídelně a v kuchyni, nebo můžeme zvolit tmavší barvu dřeva (ořech, třešeň, černá)? Nebude pak velký kontrast? Dekoraci bych ráda v cihlové barvě. Prosím o Váš názor. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych prostor trochu zvýraznit, a to lze použitím nábytku v provedení třešeň nebo pařený buk tj. sytější odstín buku. Doplňková barva od oranžové až k červené je vhodná. Cihlový odstín můžete použit také a k třešni bude velice zajímavý.

Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit, jak barevně sladit nábytek v obývacím pokoji, který je spojen s kuchyní? Kuchyň je leskle červená s chromen (stříbrná) a sedačku máme koženou vanilkovou? Dveře máme plné i s obložkou v barvě dubu, podlaha kaštan (vypadá jako dub s jasanem). V jaké barvě máme zvolit ostatní nábytek (konferenční stůl, skříň a obývací soupravou pod televizor, jídelní stůl a židle)? Stěny máme ponechat bílé? Děkuji moc za radu
Odpověď   Dobrý den, ke kombinaci červená a vanilková bych doporučovala jemnou malbu zdí např. v odstínu jemně béžová až písková. Tím malinko zmírníme výrazovou červenou s přechodem k vanilkové. Jestliže je podlaha sytější proti dveřím, nábytek (TV sestavu a konferenční stolek) můžete volit v odstínech dubu nebo ve stejném odstínu jako podlaha. Jídelní sestavu je možné ladit ke kuchyni - kovová moderní, ale jednoduchá s kovovými jídelními židlemi nebo barevný plast - pozor kvalitní konstrukce!
Dotaz   Dobrý den, koupili jsme panelový byt, ve kterém je propojený obývací pokoj s kuchyní. Již dlouho toužím po leskle červené kuchyni a chci se zeptat, jak barevně sladit ostatní nábytek včetně obýváku (jídelní stůl a židle, konferenční stůl a malá obdélníková obývací stěna pod televizorem). Sedačku máme starší v barvě vanilkové (vzhled kůže). Podlahu jsme koupili plovoucí v barvě kaštanu (je to kombinace dubu a jasanu). Dveře včetně obložek budou v barvě dubu nebo javoru. Můžete mi prosím poradit bytového designera?
Odpověď  

Dobrý den, co se týče sladění barev a materiálů v interiéru - kaštan je poměrně výrazná dřevina. Ovšem při vámi zmiňované kombinaci dub-jasan to bude kaštan jenom v názvu a bude se jednat o laminátovou podlahu. Přírodní kaštan je spíše červenožlutý. Dubové dveře k dubovo jasanové podlaze jsou velice pěkné. Javor bych již na dveře nedávala. V případě použití červené výrazné kuchyně je vhodné použít barevnost (mojí oblíbenou) v odstínech šedivých nebo můžete použít i stěrku Monofinish – imitace betonu. Další nábytek pak laďte do odstínu spíše jasanu (tj. světlejšího). Jemnější varianta je malba v odstínu smetanová až bílá káva a prostor doplnit výraznou doplňkovou barvou (nugátová hnědá).

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám jídelnu laděnou do oranžova, oranžový koberec, jídelní stůl je skleněný a židle jsou čtyři oranžové a dvě zelenkavé, strop je světle žlutý a stěny jsou vymalovány tmavší žlutou. Jídelna bude propojená s kuchyní. Kuchyňská linka bude hrušeň světlá planá v kombinaci s olivou. Potřebuji poradit, jakou mám vybrat pracovní desku, chci i stejná záda, jako bude pracovní deska. Dále nevím, jakou barvu PVC a jak vymalovat kuchyň, aby to ladilo k jídelně. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, ze snímku je patrná barevnost červená cihlová světlá, židle oranžové a zdi žluté. K této již stávající barevnosti bych volila kuchyň spíše klidnější, tj. světle béžová na zdech a deska v odstínu šedá, imitace kovu nebo betonu. Dále stěny v jídelně by mohly být spíše světlejší a jemnější a odstín žluté když tak na zastínění oken. Toto by mělo sahat až k podlaze a může mít stávající červený odstín v kombinaci se žlutou a mléčnou záclonovinou. Schodiště prostor výrazně člení a závěsy taky. Jídelní stůl a malá sedačka pod schodištěm - to jsou prvky, které nám výškově poskakují a dojem z interiéru je pak chaotický. Doporučuji nahradit sedačku nízkým velkým taburetem „na válení“, prodloužit zastínění oken a zesvětlit zdi (nebo alespoň znovu opakovat barvu pod červeným závěsem). Ležení v odstínu oranžově žlutá.

Dotaz   Vážená paní Ing. Čudková, prosíme o Váš odborný pohled na věc:-) Budeme zařizovat novostavbu, byt v bytovém domě (3+1) a momentálně řešíme podlaha versus dveře. Podlaha do většiny místností je Meister Tradition Compact-Clic OŘECH 211 (středně tmavá (parketového vzhledu) = předsíň + chodba, ložnice, obývák s kuchyní (v propojení nejsou dveře jen "díra" šířky cca 1400 mm. (Koupelna, WC - obklady, dětský pokoj laminátová podlaha Meister Tradition Compact-Clic třešeň č.457 (světlá)). Okna bílá plastová-standart -musí zůstat. Jen pro představu. Interiér chceme jednoduše zařídit, použít méně nábytku např. v obýváku - světlá sedačka (krémová nebo béžová), nábytek ve středně tmavším ladícím odstínu - nejlépe přírodní teakové dřevo (medový nebo trošku tmavší odstín) = stolek, jídelní stůl, židle, nějaká skříňka. Zdi světlé nebo bílé, jedna zeď nějaký odstín tmavě červené. Zařízení pak doladíme. Na fotce je přibližné ladění interiéru, podlaha také přibližná (možná my budeme mít malounko světlejší - odstínově spíše dožluta, ne dorůžova). Dveře chceme jednoduché (jako typ Elegant), do koupelny a WC plné, ostatní z části prosklené (obývák možná posuvné), provedení Dýha nebo CPL (prosím o výhody a nevýhody - máme roční mimčo). Vybíráme mezi výrobci Sapeli a Prüm, Sapeli jsme zatím v okolí ve všech odstínech bohužel neviděli, z Prum nám zatím nejvíce ladil neutrální buk dýha. Prosím o konkrétní odstíny. Děkujeme moooc a hezký den:-)
Odpověď  

Dobrý den, barevný model podle uvedených podlah by mohl vypadat následovně: podlahy zůstávají, dveře Sapeli - varianta 1: typ Exlusiv fólie hruška. Varianta 2: typ Tenga dýha olše (orientace dýhy horizontální), malby světlá cappuccino např. JUB 1444 , červená JUB 5560. Nábytek TEAK je nutné upřesnit, dle vzorku světlejší odstín . TEAK je totiž hnědšího odstínu a neměl by být příliš tmavý. To samé se týká i odstínu podlahy. Ořech je dle odkazu na internetu poměrně červený, ve skutečnosti je spíše hnědý k TEAK dřevu.

Dotaz   Dobrý den, řeším svoji kuchyni, kterou jsem nechala vyrobit z masivu-třešeň, pracovní deska je v barvě javoru. Obklad jsem zvolila z belgických cihel, barva orchidea. Na podlaze jsou světlejší dubové parkety. Vymalováno je v barvě smetanová meruňková, vysoký klenutý strop temnější odstín – okr. Nevím, jestli se to hodí. Místnost není příliš světlá, je v přízemí. Potřebuji doladit pěkný velký stůl s židlemi, který by se hodil a nebyl fádní. Kuchyně propojena dvěma průchody a dvěma velkými průhledy s obývací místností s TV a knihami (v nábytku IKEA-antik). Poradíte, jaký zvolit stůl a židle? Děkuji
Odpověď  

Dobrý den, stávající kombinace třešeň, javor, dub, odstín antik IKEA a doplňkové barvy je možné doplnit o hmotu jídelní sestavy, spíše uklidňující. Doporučuji volit stůl a židle v provedení javor. Na dubové podlaze bude sestava působit světleji a pocitově lehčeji. Třešeň je poměrně výrazná a malby zdí bych spíše volila v této odstínové kategorii, tj. červenohnědá oranžovohnědá.

Dotaz   Dobrý den, obracím se na Vás znovu s prosbou o dobrou radu. Máme v bytě úzkou dlouho předsíň (150x325). Plovoucí podlaha je kombinace dubu a světlejšího (nejspíš) jasanu a vede zároveň do obývacího pokoje. Ten je vymalován šedě, neboť máme červené doplňky (židle apod.). Ale nábytek v obýváku je ve dřevě a šedém lesku. Jde mi o to, že bych v předsíni ráda zvolila botník a věšák v kombinaci červené barvy (základ nábytku, bočních stěn) s šedými dvířky. Jenže v této malé chodbě se nachází celkem 4 dveře v barvě dřeva (dle podlahy). Nebude se tolik barev bít? Nemám zvolit nábytek ve dřevě s šedými dvířky? Pro představu nábytku uvádím podobný styl od firmy hulsta: www.homestyle.cz/hulsta - předsíň - xelo - obrázek 4. S díky a přáním hezkého dne, Hana Lamošová
Odpověď  

Dobrý den, červená by předsíň prozářila, i když v těchto prostorech jsou vhodnější studené a neutrální odstíny. Při použití červené je vhodnější lakovaná deska a celý kus – botník v tomto provedení bez dalších kombinací. Jako věšák pak můžete použít desku nerez plech kotvený přímo na zeď, s háčky taky v nerez provedení.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Budeme zařizovat dům, čeká mě výběr sedačky, nábytku do obývacího pokoje spojeného s jídelním koutem a budeme malovat. Zatím ale nevím, do jakých barev to vše ladit. Podlaha bude plovoucí v odstínu třešeň výběrová, v kuchyňském koutě přechází do dlažby podobného odstínu. Dveře jsou dubové. Z nábytku to bude asi jen TV stolek a jídelní kout s židlemi. Může být tento nábytek ve světlém odstínu dřeva? Jídelní kout přechází v kuchyň (vanilka a olše), ale ta je mírně za rohem, takže nejde úplně vidět, proto nemusí se zbytkem prostoru nutně ladit. Jakou zvolit barvu výmalby a sedačky? Uvažuji o cihlové, odstínech béžové. Mockrát děkuji za odpověď!
Odpověď  

Dobrý den, máte v prostoru třešeň teplý načervenalý odstín a dub rustikální nažloutlý odstín. Další dřevinou bychom prostor více rozbili. Doporučuji vycházet s třešně (olše na kuchyni). Nábytek buk světlý, sedačka odstín velbloudí srsti žlutobéžová, zdi odstín olivová zelená a doplnění barevnosti odstínem červenohnědé.

Dotaz   Dobrý den, paní architektko. Zařizujeme novostavbu a potřebovala bych poradit se sladěním barev v prostoru kuchyň-obývací pokoj. Podlaha v OP je Terhürne Geniosa bělený dub, kuchyň- korpusy a dvířka calvados, pracovní deska světle šedá, obklad šedé zebrano od Raka. Jídelní stůl, který už zasahuje do OP, je i s židlemi odstín třešeň. V OP jsou moderní krbová kamna Romotop s kachlemi barvy meruňkové. Jakou výmalbu (zatím je všude bílá), barvu nábytku (držet se barvy kuchyně??), barvu sedačky, eventuelně doplňků byste volila? Přikládám orientační foto. Děkuji, Petra.
Odpověď  

Dobrý den, podlaha Geniosa bělený dub a Calvados budou působit velice kontrastně. Toto platí i o krbových kamnech. Doporučovala bych malinko prostor zklidnit. Třeba malbou v odstínu světle béžová s použitím jedné výrazné malby na stěnu s krbovými kamny v teplém odstínu mezi třešní a oranžovou na kamnech. Doplňky moderní nábytek lakovaný v odstínu oranžové nebo bělený dub, světlejší odstín než podlaha. Sedačka v odstínech šedivých až antracitových, podle velikosti prostoru. Doplňky hnědé nebo červené.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje s kuchyní a výběrem jídelního stolu s židlemi. Je to taková dlouhá nudle. Na jedné straně je kuchyňská linka v odstínu třešeň, v kombinaci s nerezovými prvky, podlaha je béžová dlažba. Přechod bude tvořen jídelním stolem, kde si právě nejsem jistá barvou a materiálem. Podlaha v obýváku je třešeň, obývací stěna a počítačový stolek jsou v buku (u něj je černé kožené křeslo). Sedací souprava je béžová (bílá káva). Prosím o radu, jak vymalovat tento obdélník a jaký zvolit jídelní a konferenční stůl. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož již máte nábytek v obývacím pokoji v buku, volila bych také konferenční stůl v tomto dezénu, aby se jednotlivé kusy nábytku sjednotily. Co se týká jídelního stolu, tam je již volba dvojí. Buď opět teplý materiál buk, čímž se jídelní stůl připojí k obývacímu prostoru, nebo materiál lehký, ale studený, což je kombinace stolu ze skla a kovu. Kov by se přiblížil doplňkům v kuchyňské lince. Také je možná kombinace skleněné desky stolu s dřevěnou konstrukcí a dřevěnými židlemi. Odstín opět buk nebo třešeň. Záleží, k čemu je stůl připojen, buď ke kuchyňské lince, nebo k obývacímu pokoji. Výmalbu bych volila tmavší a výraznější na dvou kratších stěnách, tak aby se prostor opticky zmenšil - tmavší bílá káva a zbylé stěny v barvě smetanové. Je možné zvolit také výraznější odstín, a to nádech pistáciové, který by pokoj oživil. Dvě kratší stěny tmavší odstín a delší pouze v nádechu opět pistáciové, popř. smetanové.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit, jak sladit dveře, podlahu, barvu stěn a barvu sedačky (líbila by se mi červená). Pokoje jsou na sever, kuchyně barva calvados, zadní stěna za linkou vanilka. Chtěla bych, aby byt působil vzdušně. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, kde budou zasouvací dveře. Jídelní stůl a židle budou v barvě calvados nebo třešeň, nábytek do obýváku zatím nemáme. Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den, opět Calvados v jemnější kombinaci s vanilkou. Vhodné je použít kombinaci buk podlaha i dveře (je možné i pařený buk na podlahu – výraznější načervenalý odstín). Barevně se můžeme odvíjet od odstínu Calvados a použít dále v interiéru kombinaci červená a vínovo-červeno-hnědá na stěnu proti kuchyni (vyvážení prostoru). Kombinace světle hnědá kouřová na zbylých stěnách a stropě bude velice příjemně odrážet sytou barvu Calvadosu a stěny. Pro doplnění je možné jít až do jemných červeno-růžových odstínů (vycházíte pořád z odstínu kuchyně). Detaily antracit, eventuelně odstín kovářské černi.

Dotaz   Dobrý den, nevíme si radu s barvou stolu a židlí do nové panelákové kuchyňky. Linka je v barvě "akácie", pracovní deska a celá záda jsou šedé a podlaha je šedé marmoleum. Vymalováno je šedozeleně a světlehnědě (capuccino). Eventuelně bychom vymalovali jinak, pod stůl by měl přijít malý koberec. Vedle stolu bude ve výklenku skříň, zatím také nevíme jaká. Rozhodneme se až podle barvy stolu nebo židlí. Děkujeme za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl i židle volte v barvě akácie, či podobném odstínu. Pokud je kuchyň menší, můžete kombinovat stůl dřevěný se sklem. Židle také dřevěné. Nejsem si jistá kombinací výmalby - šedozelená jistě může být oživující. Ale jak k ní vypadá výmalba v odstínu capuccino? Koberec by na světlé podlaze měl být výraznější: buď v odstínu šedozeleném podle výmalby, popř. v živější vínové.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Vybrali jsme si výprodejovou kuchyni a teď si nejsme vůbec jisti volbou dveří a podlahy. Fotografie jsou v příloze. Kuchyně je antracit a taková vyvinutější třešeň. Prostor bude veliký. Zajímá mě kombinace dveří, podlahy a nábytku. Také si nejsem jistá výběrem dlažby do předsíně v případě třešňových dveří. Béžová šedá. Moc děkuji za odpověď, musíme co nejdříve rozhodnout. Iveta.
Odpověď  

Foto v příloze není... Pokud se jedná o samostatnou kuchyni (a nikoliv o kuchyni spojenou s obývákem) a pokud budete volit dlažbu, doporučuji nějaký šedý kovový odstín a dveře bílé. Jinak byste klidně mohli použít opět třešeň na podlahu i dveře. Následně bych vybrala jednu nebo dvě stěny a na ty bych použila nějakou výraznější barvu pro oživení místnosti. Mohly by se použít svítivější odstíny žluté či zelenkavé anebo zcela naopak tlumenější plné barvy terakoty či okrové. K těm tmavším bych pak volila jídelní židle průhledný plast s kovovou podnoží a stůl kovová podnož a sklo. Jinak desén kuchyně je dobře kombinovatelný s více barvami – zcela kontrastními.

Dotaz   Dobrý den, chci Vám moc poděkovat za rady ohledně obývacího pokoje. Jen bych ještě ráda poprosila o pomoc ohledně kuchyně. Ta je v odstínu Kalvados, podlaha plovoucí světlá až bílá, 6x3,5m s pracovnou. V jaké barvě zařídit ostatní nábytek (PC stůl a dvojkřeslo pro krátký odpočinek)? Jak vymalovat stěny? Posílám foto pro vaši představu, děkuji.
Odpověď  

Pokud se jedná o stejnou místnost s kuchyní, tak pochopitelně opakujte calvados. Křeslo a židle vyberte ve světlejších barvách (např. světlá smetanová či vanilková). Stěny ponechte bílé, vše velmi oživí zelené květiny.

Dotaz   Dobrý den, moc prosím o radu. Zařizujeme novostavbu, takže řešíme vše najednou - podlahy, schodiště, dveře,... a samozřejmě se chceme vyvarovat chyb. Ale v této oblasti tápeme. Nyní potřebujeme objednat kuchyňskou linku. Líbí se nám v dekoru olše (ještě ji dělají v třešni a buku). Kuchyň je spojená s obývákem. Favoritem pro dveře je HARMONIE od Sapeli. Podlaha by měla být dřevěná, takže z tvrdšího dřeva. Nechceme ji ani příliš tmavou ani příliš světlou. V chodbě v přízemí a ve výklenku pro kuchyň je dlažba travertin lapato. Pro dveře, podlahy a schodiště jsme mysleli buk (trošku přimořený), ale nejsme si jisti. Moc děkuji za jakoukoli radu. Hezký den, Marie.
Odpověď  

Zásadně bych vycházela z toho, že podlaha a dveře by měly být ve stejném provedení. Nábytek by měl vycházet buďto opět z totožného, nebo z kombinace totožného a uni barvy (smetanová, bílá…). Z vlastních zkušeností mám osvědčené např. takovéto barevné kombinace:
1) Podlaha a dveře světlý dub, nábytek tmavě hnědý (palisandr, wenge, ořech).
2) Dveře ořech americký Sapeli, podlaha cocobolo světlé Parador, nábytek ořech a smetanový lak, jak samostatně, tak i v kombinaci.
3) Bílé dveře s podlahou v tmavém odstínu dřeva (ořech, tmavý dub, makassar, palisandr, merbau nebo zebrano tmavé). Nábytek potom rovněž v tmavém dřevě nebo odstínech bílé a smetanové, ale s velkým prostorem pro výrazně živou barvu na koberce, pohovku, židle a dekoraci.
Mějte na vědomí, že méně je obvykle více. Tmavší odstíny dřeva jsou více nadčasové, elegantní a v interiéru dělají luxusnější a útulnější dojem než světlé desény dřeva. Ty se hodí spíše do dětských pokojů nebo ložnicí, či pro nábytek do koupelny pro zútulnění. Působí většinou spíše obyčejně a levně a rychleji se na nich projevuje stáří.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak lze vhodně kombinovat různé barvy a různé dřeviny, popř. lamina v dekoru dřeva. Plánuji rekonstrukci bytu a nejsem si jistá, které odstíny dřeva se k čemu hodí. Zdá se mi, že olše, třešeň, calvados, buk, hruška, borovice... jsou do červena (nebo do růžova) a dub, smrk, bříza, javor...jsou do žluta. A je to tak, že dřevina do červena se nemá kombinovat s tou do žluta? Např. mohu kombinovat olši a břízu? A kterou dřevinou bych měla doplnit třeba žlutou barvu - tou nažloutlou nebo načervenalou? Jedná se mi jak o nábytek, tak o podlahy a dveře... Mockrát děkuji!
Odpověď  

Zásadně bych vycházela z toho, že podlaha a dveře by měly být ve stejném provedení. Nábytek by měl vycházet buďto opět z totožného, nebo z kombinace totožného a uni barvy (smetanová, bílá…). Z vlastních zkušeností mám osvědčené např. takovéto barevné kombinace:
1) Podlaha a dveře světlý dub, nábytek tmavě hnědý (palisandr, wenge, ořech).
2) Dveře ořech americký Sapeli, podlaha cocobolo světlé Parador, nábytek ořech a smetanový lak, jak samostatně, tak i v kombinaci.
3) Bílé dveře s podlahou v tmavém odstínu dřeva (ořech, tmavý dub, makassar, palisandr, merbau nebo zebrano tmavé). Nábytek potom rovněž v tmavém dřevě nebo odstínech bílé a smetanové, ale s velkým prostorem pro výrazně živou barvu na koberce, pohovku, židle a dekoraci.
Mějte na vědomí, že méně je obvykle více.

Dotaz   Dobrý den, s manželem jsme zakoupili výprodejovou kuchyni od firmy Hanák, lak antracit, dýha třešeň. Teď si nejsme jisti volbou podlahy, dveří, výmalby a doplňků. Foto v příloze. Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Foto v příloze není... Pokud se jedná o samostatnou kuchyni (a nikoliv o kuchyni spojenou s obývákem) a pokud budete volit dlažbu, doporučuji nějaký šedý kovový odstín a dveře bílé. Jinak byste klidně mohli použít opět třešeň na podlahu i dveře. Následně bych vybrala jednu nebo dvě stěny a na ty bych použila nějakou výraznější barvu pro oživení místnosti. Mohly by se použít svítivější odstíny žluté či zelenkavé anebo zcela naopak tlumenější plné barvy terakoty či okrové. K těm tmavším bych pak volila jídelní židle průhledný plast s kovovou podnoží a stůl kovová podnož a sklo. Jinak desén kuchyně je dobře kombinovatelný s více barvami – zcela kontrastními.

Dotaz   Dobrý večer, chtěla bych sestře pomoci při sladění obývacího pokoje v podkrovním bytě staršího domu. Rozměr místnosti je 4,5 x 4,5m, výška stropu 2,5m. Tímto Vás, paní inženýrko, žádám o radu, jakou barvu stěn a následně i celoplošného koberce a kobercové lišty zvolit k velmi tmavě hnědému nábytku (palisandr). V místnosti jsou dvoje tmavě hnědé posuvné dveře včetně dřevěných zárubní (palisandr). V rohu nyní stojí tmavý pracovní stůl s PC. Plastové bílé okno směřuje na jih. K sezení jsou určeny dvě nižší jednoduché pohovky ve světlé přírodní barvě. Okolo oken jsou šikmé stěny. Sestra potřebuje vymalovat a položit nový koberec. Nevíme, jaké barvy by měla na stěny použít a jakou barvu koberce pořídit. Jak vymalovat (strop, výklenek u okna, stěny)? A následně, jaké barvy doplňků, obrazů na stěnu, polštářků a dekoračky zvolit, aby pokoj působil útulně, vzdušně a sladěně? Lze využít např. béžový kusový koberec 2,3 x 1,6 m? Za Vaši radu moc děkujeme, Jana a Jířa.
Odpověď  

Co se týče barvy na stěnu, šikminy střechy a strop bych nechala bílé nebo maximálně světle smetanové. Na vybrané rovné stěny bych použila odstíny béžové, hnědé či okrové. Protože je pohovka v přírodní barvě, snesla by stěna za ní i výraznější barvu. Kobercem v barvě béžové nic nezkazíte a pokud sestra nemá doma pejska, pak se nemusí bát ani údržby. Pro oživení bych použila polštářky na pohovku, čalounění na židle (i pracovní židli u stolu) v oranžovohnědé nebo terakotové barvě či jiných zemitých barvách. Tyto odstíny by měly být tmavší a syté, možné jsou i vzorované materiály. Takové barvy by se mohly opakovat na květináči nebo dekoraci. Pokud jde o obrazy, rám by měl kopírovat palisandr (respektive tmavé dřevo), ale vyvarujte se zarámovaným plakátům. Zajímavé by byly i různé etno barvy, jako sytě okrová nebo i třeba tyrkysová.

Dotaz   Dobrý den, dokončujeme stavbu rodinného domu. Chtěla bych poradit, jakými barvami zvětšit prostor v místnosti a jak kombinovat dvě barvy k sobě? Máme otevřený prostor kuchyň/jídelna/obývák - i ty bych chtěla barevně odlišit. Kuchyň budeme mít v barvě ořechu. Děkuji.
Odpověď  

K ořechu bych volila světlejší desény smetanové, pískové nebo tmavě žluté/okrové. Do obývacího pokoje bych použila na stěnu za TV tmavě hnědou čokoládovou a zbylé stěny výrazně světlejší, ve smetanové barvě. Nábytek v obývací části by mohl být v kombinaci ořech, sklo a uni barva (žlutá, zelenkavá – dle barev z kuchyně). Do jídelní části bych použila židle celočalouněné s kovovou podnoží nebo průhledný plast opět s kovovou podnoží. Stůl by mohl být ořech se skleněnou deskou.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně barev v interiéru. Kuchyň mám v barvě werde (silný lesk) a pracovní desku bílou. Spotřebiče i stůl s židlemi jsou nerezové se sklem. Hlavním problémem je, že kuchyň je mírně rozdělená s obývací místností. Tam jsme zvolili moderní nábytek v barvách javor/bílá. A proto si nevíme rady s barvou podlahy (chtěli bychom PVC) a s barvou zdí. Prosím poraďte! Děkujeme mnohokrát!
Odpověď  

Desén PVC by mohl být i jemně melírovaný, barevně vycházející z odstínu pískové nebo šedé. Barva stěny by pak měla vycházet z barevné škály podlahy.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, co se týče vymalování stěn v obývacím pokoji. Máme rohovou sedačku světlešedé barvy v kombinaci se stolem, židlemi a skříňkami v barvě káva. Podlaha je plovoucí - světlé dřevo, tuším, že buk. Okna jsou plastová - bílá, vzhledem k dispozici místnosti (a našim alergiím), nemáme záclony ani závěsy. Stěny máme bílé, ale ráda bych je vymalovala barevně. Nemůžu se rozhodnout, jaká barva by byla vhodná. Můžete mi, prosím, poradit? Až do odpoledních hodin (cca 15 hod.) nám do obývacího pokoje svítí sluníčko. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Volila bych barvu jen na některé stěny. Například si umím představit jemnou světlou zelenkavou, ale i kombinaci dvou barev – jednu světlou a druhou tmavou. Z tmavších barev to můžou být odstíny hnědé nebo hnědozelené a zelené. Zajímavá by mohla být i zemitá, hnědooranžová barva.

Dotaz   Dobrý den, stěhujeme se z bytu do novostavby. Řešíme podlahy, kuchyňskou linku, zkrátka celkový ráz domu. I kvůli prosvětlení jsem chtěla javorové dveře, kuchyň v javoru a podlahu v obýváku a kuchyni v třešni. Ale teď mi došlo, že máme dost nábytku /komody/ z borovice-masivu, která mezitím ztmavla a zvýraznila se jí kresba. Prosím o radu. Co se tedy hodí k takto ztmavlé borovici? Se kterým dřevem se dá kombinovat a s jakými barvami? Máme rádi oranžovou, žlutou. Fasádu máme žlutou a podbití mahagon, chceme v takovém stylu i dům uvnitř. Už máme objednat kuchyňskou linku. Moc dík za radu a jakýkoli nápad, neradi bychom se pravého dřeva zbavili za nějaké lamino. Co třeba dětem do podkrovních pokojů? Dcerka chce pokoj ale jen žlutý. Michaela
Odpověď  

V první řadě nekombinujte více než dva desény dřeva v jednom interiéru. Vše by působilo chaoticky a nevyváženě. Rovněž byste měli vycházet z venkovní podoby domu, v tomto případě ze žluté barvy a mahagonu. Stěžejním faktem je, že nábytek, se kterým do interiéru počítáte, je borovice. Volila bych borovici na kuchyňskou linku, což bude korespondovat s nábytkem. Protože je tato dřevina již dost žlutá, žádnou další žlutou bych již v tomto prostoru nepoužila. (Maximálně na jednu stěnu, a to spíše v tmavším odstínu.) Dveře bych volila v bílé neutrální barvě a podlahu ve výrazně odlišném materiálu bez desénu dřeva (např. marmoleum). Mahagon a borovice jsou dřeviny, které jsou velmi specifické a odlišné - nelze je kombinovat. Pokud byste chtěli nutně podlahu v desénu dřeva, je možné použít opět borovici, nebo světlý dub. Ten je asi jedinou dřevinou, která se dá s borovicí kombinovat. (Díky podobné barvě, ale výrazně jemnější kresbě, která vedle výrazné kresby borovice působí harmonicky.) Na ostatní nábytkové prvky (pohovku a židle…) bych použila Vaši oblíbenou oranžovou a například na koberec k pohovce tmavší odstín oranžové – až dohněda. Pokud chce Vaše dcera „žlutý pokoj“, tak by bylo dobré zjistit, co si pod tím představuje. Pokud chcete pro děti jen borovicový nebo smrkový nábytek, tak ty jsou sami o sobě již dosti žluté... Měli byste vyhledat interiérového návrháře, který by Vám poradil konkrétně a připravil 3D vizualizace.

Dotaz   Dobrý den, dotaz se týká kamarádčina podkrovního bytu, konkrétně kuchyně spojené s obývacím pokojem. Její představa je taková, že dvířka kuchyňské linky by byly v bříze či jasanu v kombinaci s vanilkovými dvířky. Jakou zvolit pracovní desku a jaký obklad – materiál a barvu – za samotnou linku? Stůl, židle i nábytek v obývacím pokoji bude ze stejného dřeva. Jakou zvolit podlahu? Chtěla by linoleum, ale volit světlé nebo spíše tmavší? Kuchyň má asi 15m² a obývací pokoj asi 25m². Jakou zvolit barvu sedačky a doplňků? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji, pokud jsem dobře pochopila, tak jedna část kuchyňské linky (korpus) bude v dezénu dřeva (javor, jasan) v kombinaci s vanilkovými dvířky. Tato zvolená kombinace je hodně světlá, dle mého názoru až nevýrazná. Proto je možné v těchto světlých odstínech také volit zbylé části. Volila bych světle šedou pracovní desku s šedým obkladem. Ale může být také výraznější obklad – oranžový či červený. Podlahu bych doporučila opět v odstínech vycházející z kuchyňské linky – ovšem v tmavším odstínu, aby linka více vynikla (šedobéžová, šedá popř. oranžová). Sedací soupravu ke světlému nábytku spíše výraznější, a to v oranžové, cihlové, červené či jarní zelené barvě. Výmalbu bych volila světlou, šedou či smetanovou. Na plochu za sedací soupravu pak výraznější například světle oranžovou.

Dotaz   Dobrý den, paní designerko Zuzano, mockrát Vám děkuji za odpověď z 15. března, ohledně výběru dveří, podlahy a částečně výmalby v novostavbě RD. Co se týče pokojíčku (4x4m), radila jste mi výmalbu jarní zelená + růžová, nábytek bříza (odkaz na www.didlinka....můj nový pokoj), avšak výmalba horizontální - pod šikminou zelená. Zasílám Vám foto pokojíčku ještě ve stavební fázi, kde vedle komínu směrem k šikmině bude ještě vestavěný menší šatník- místnůstka. Jak jste myslela tu výmalbu? Pod šikminou zelená, a na stěnách zbývajících? Do výšky šikminy zelená kolem dokola a zbytek stěny, kde není šikmina růžová? Strop bílý nebo lehký nádech růžové? Šikmina - taktéž nevím? Podlahu jsme zvolili lamino plovoucí podlaha Tarkett-Javor natur. Další dotaz se týká výmalby kuchyně s jídelnou. Jedná se o otevřený prostor, kdy je obývák napojen do písmene L na jídelnu a kuchyni (přesný popis jsem Vám zasílala v dřívějším dotazu, ale nevím, zda máte možnost do něj nahlédnout). Podlaha v celém propojeném prostoru Tarkett Eden mořská tráva (světle hnědá, krémová až do bíla), okna dřevěná odstín hnědočervený teak. Výmalbu v obývacím pokoji jste radila takto: kratší stěny sytá temná cihlově oranžová, zbytek smetanová, nábytek bříza. Kuchyňská linka – U: spodní skříňky kalvados, horní skříňky javor horský + jedno rameno linky javor horský. Jídelní stůl se židlemi ještě nemám vybraný, ale asi v barvě kalvados, čalounění židlí krémové (schvalujete?). Nevím si rady s výmalbou a s výběrem obkladů nad pracovní plochou a barvou pracovní desky. Schvalujete, že desku vybereme světlou, podobnou barvě horních skříněk a obklad velkoformátový (cca30x60) béžový? Na ostatní prostory – chodba a schodiště – jste doporučovala smetanovou barvu, mimo stěny, na které bude věšáková stěna, která by měla být podbarvena pozitivní oranžovou. Co se týče dveří, vaše rada byla Sapeli Alegro javor + třešeň, zárubně třešeň. Jsou to jistě krásné dveře, ovšem náš rozpočet pravděpodobně bude stačit již na levnější variantu. Určitě budeme chtít dveře od Sapeli, s velkou pravděpodobností odstín javor, ale váhám, zda dát i zárubně javor, nebo třešeň. Můžete mi prosím ještě v tomto poradit? (Podlaha javor natur-v horních patrech, okna červenohnědá-teak). Moc Vám děkuji, Iveta
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je dětský pokoj prostorný a šikmina je dostatečně vysoko, volila bych plochu pod šikminou zelenou, šikminu jemnou, smetanovou, popř. narůžovělou. Kratší stěny můžete volit růžové a komín zelený. A protější stěnu můžete vymalovat v pásech, spodek zelený a vrchní část růžový, tak, jako protější stěna se šikminou (popř. celá stěna růžová se zelenými doplňky - menší proužky, či jiné obrázky v této barvě. Jistě bych volila světlou krémovou pracovní desku a také volba světlých, velkoformátových obkladů je vhodná. Čalounění také schvaluji. Můžete použít pouze dveře v odstínu javor společně se zárubněmi v odstínu javor, pokud vybíráte jiný typ dveří, nekombinovala bych k nim odlišný odstín zárubní.

Dotaz   Dobrý den, ještě jeden dotaz ohledně bytu rodičů (51let). Jedná se o modernizaci kuchyně a jídelny. Obě místnosti jsou odděleny od sebe nízkými pulty. Kuchyň 2,80 m široká a dlouhá 3,5 m je zúžena o spíž. Na podlaze je na koso položená světlá dlažba ve smetanovém odstínu. Jakou zvolit kuchyňskou linku? Myslíte, že by mohla být i pod oknem? (Je tam lit. radiátor.) Podlaha v jídelně je světlý buk lamino. Zůstal by stůl i "sekretář", (hnědo-červené dřevo), popř. jako doplněk houpací křeslo. Jaké zvolit židle a výmalbu? Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych nechala v současném umístění, nevytvářela bych novou, další část pod oknem. (Bylo by zde mnoho problémů nejen kvůli dveřím do spíže, ale také kvůli topení.) Linku bych volila v třešni v kombinaci s bílými či krémovými dvířky. Pracovní deska v obdobných odstínech (smetanová, béžová). Popř. volit imitaci buku. Židle vyberte v modernějším stylu, více hranatém, v odstínu moření jako je stůl, což z fotografie nelze rozpoznat. Výmalbu bych volila vzhledem k masivnímu, dominantnímu sekretáři jen ve světlých odstínech - smetanová, popř. sytější odstín krémové naproti sekretáři.

Dotaz   Dobrý den, prosila bych o radu, jak sladit barvy v bytě. Rozhodli jsme se s manželem pro zlatou třešeň, bude z ní nábytek v jídelní části a v obývacím prostoru, podlahu chceme lesklou bílou s jemným žilkováním. Nevíme, jaké máme vybrat čalounění na židle a sedací soupravu a jak vymalovat zdi. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Sedací soupravu můžete volit ve výrazném odstínu - bordo či čokoládová. Výmalbu pak ve smetanových, béžových odstínech. Jednu stěnu výraznou (čokoládovou či bordó). Pokud jsou židle tmavší (třešeň), můžete čalounění volit spíše v krémovém či smetanovém odstínu. Doplňky pak také ve smetanové. Koberec pod konferenční stůl v barvě výmalby.

Dotaz   Dobrý den, děkuji moc za radu ohledně obkladu a malby do kuchyně (javor, černá pracovní deska, šedý dřez, bílé spotřebiče). Pokud zvolím doporučenou barvu stěn, tzn. holubí modř, mám jí vymalovat všechny stěny, nebo kombinovat? Kuchyně (4x4, dvě okna) je částečně propojena s obývacím prostorem. Jakou malbu zvolit tam? Jaký by byl vhodný nábytek? Jaký zvolit do javorové kuchyně stůl a židle? Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den přeji. V kuchyni můžete vymalovat všechny stěny holubí modří. Volila bych ji ve dvou odstínech - sytou u jídelního koutu (tam by byl nábytek opět z javoru) a světlejší na zbylé stěny. Obývací pokoj může být v odlišných teplých tónech - kombinace vínová (oranžová) se smetanovou výmalbou. Světlá sedací souprava (béžová, smetanová) a nábytek javor, popř. výraznější dub. Záleží ale na dalších aspektech - dveře, podlaha.

Dotaz   Dobrý den, do našeho obývacího pokoje (30m2), v němž je i jídelní kout, jsem si vybrala stůl IKEA Jämsunda. I koberec a svítidla jsou stejné značky (viz. aranžmá stolu na foto přímo z IKEA). Jsou k němu použity židle gilbert, které se mi tam ale vůbec nehodí. Je to jen můj dojem? Velmi brzy už k němu potřebuji nějaké židle koupit, ale stále nevím jaké. Poradila byste mi typ? Kuchyně bude folie slonová kost, sedačka bude Daidalos (Polstrin) smetanově-písková textilie, podlaha dub, okna dub, doplňky v barvě koberce. Velmi předem děkuji za brzkou odpověď.
Odpověď  

Nemohu doporučovat konkrétní židle, nabídka je obrovská. Měla byste si ujasnit, jaký typ židle hledáte. Celočalouněnou, dřevenou, kovovou... Pokud bude židle čalouněná, měla by být laděná s čalouněním pohovky. Jestliže si přejete židle s dřevěnou kostrou, kontaktujte výrobce stolu (aby byla podnož židle i stůl ve shodném provedení).

Dotaz   Dobrý den, máme kuchyňskou linku ve tvaru U, v bílé barvě, s pistáciovými kachličkami a pracovní deskou woodstock (podélné tmavé proužky). Strašně ráda bych chtěla i podlahu woodstock, ale zdá se nám, že se k tomu nehodí žádný jídelní stůl a židle. Můžete prosím poradit – případně zaslat inspirativní fotografie? Velice děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlaha dekoru woodstock je tmavá, ale v kombinaci několika odstínů přecházejících až do světlé. K ní můžete jídení stůl volit v odstínu tmavě hnědém. Popř. úplně odlišném než dřevěném dekoru. Volila bych čistý, bílý stůl v kombinaci popř. s nerezem, který se tak odstínem připojí ke kuchyňské lince.

Dotaz   Dobrý den, už jednou jste mi poradili s výmalbou obývacího pokoje a teď vás chci poprosit o radu znovu. Chtěli bychom vymalovat kuchyň s jídelnou a chodbu, ale opět netušíme, jaké barvy zvolit. V kuchyni by mě zajímalo, jestli ji vymalovat barevně celou nebo jen od pultu a jídelnu. Stůl a židle jsou jen prozatímní. Chtěla bych Vás tedy poprosit, jestli si máme koupit stůl kulatý, obdélníkový či čtvercový a v jakém barevném provedení? Z obývacího pokoje do jídelny máme místo dveří jen oblouk. Má mít stejnou barvu jako jídelna? Jakou zvolit barvu do chodby, která je poměrně dost dlouhá a úzká a podlaha i dveře jsou ve světlém provedení. Ještě poslední otázka: máme vymalovat barevně i strop, nebo ho nechat bílý? Pokud strop bílý, tak barevně vymalovat až k jeho hraně, nebo nechat bílý pruh (popřípadě kolik centimetrů od stropu)? Snad se nezlobíte, že mám k vám spoustu otázek a možná některé i dost zmatené. Přikládám fotky, ale jídelnu jsem fotila proti oknům, tak jsou fotky dost nekvalitní. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď, Gábina.
Odpověď  

Dobrý den. Kuchyň bych vymaloval celou – bude působit kompaktnějším dojmem. Oblouk bych nechal ve stejném odstínu a už bych jej nezdůrazňoval (tvar je již je jistý akcent). Tvar stolu záleží na velikosti místnosti. Čtverec je asi nejméně vhodný. Kulatý stůl je prostorný a všichni mají „stejné místo“, rozložitelný bývá na ovál. Obdélníkový stůl bývá nejskladnější v prostoru a snadno rozložitelný. Materiál stolu bych zvolil stejný jako materiál pultu. Chodbu bych vymaloval ve světlém teplém odstínu (béžová apod.). Rozhodně ne žádný sytý odstín. Stropy bych ponechal bílé a malbu vytáhl těsně pod strop – bez vynechání jakéhokoli proužku.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně výmalby a dovybavení obývacího pokoje. Pokoj je orientován na jih, s dostatkem světla, podlaha v barvě buku, taktéž celodřevěné schodiště a dveře s obložkami Sapeli, sedačku máme středně modrou s tmavě modrými polštáři. Součástí pokoje je i jídelní kout - židle a stůl v barvě calvados, sedáky u židlí jsou modré. Nevím, jakou barvou vymalovat zeď naproti sedačce (zeď je orientována kolmo ke zdi se dvěma velkými okny), je k ní v její druhé části přisunut i jídelní stůl. Dále jakou barvu zvolit pro obývací stěnu a konferenční stolek? Calvados (mám obavy, aby pokoj nevyzněl moc tmavě), nebo buk (nebude to už moc jednolité?) a jaký by ladil koberec pod sedačku? Z obývacího pokoje je průhled do kuchyně: linka buk, podlaha dlažba hnědočervená. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Osobně bych se Calvadosu nebál - buk bude, jak sama píšete, moc jednolitý. Kombinaci buk, calvados a modré čalounění bych doplnil světlou teplou výmalbou (žlutohnědá, béžová). Vzhledem k orientaci ke světovým stranám a světlé výmalbě nebude místnost působit tmavě. Koberec pod sedačku by mohl být velmi světlý s nějakým teplým nádechem.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou výmalbu použít do jídelny a jaký použít bytový textil. Máme koupený nábytek, židle čokoládový buk s červeným potahem, stůl je v čokoládovém buku s pískovaným sklem, dlažba bude bílá s jemným šedým žilkováním. Místnost má plochu 15 m2, u stolu máme francouzské dveře široké 150 cm. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď  

Dobrý den, malbu bych volil až po doplňcích (dekoracích oken a dalším bytovém textilu). Přesně na nich kvalitní interiér stojí.

Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně sladění barevnosti oken, podlahy, dveří a barev v obývacím pokoji spojeném s jídelnou a kuchyní. V obývacím pokoji máme novou televizní komodu a sedačku 3,2 ve třešní. Křeslo a taburetka jsou v béžové, stůl skleněný a nohy v třešni. Kuchyni zvažuji vanilkovou, korpusy třešňové, jídelní stůl s židlemi také třešeň. Nevím, jestli okna (i francouzská) také v třešni, podlahu bukovou a dveře také buk, aby to bylo sjednocené. Nebo mají být okna světlejší a dveře tmavší? Jaký typ dveří Sapeli? A jakou výmalbu v obývacím pokoji, jídelně a kuchyni? Obývací pokoj je obdélník spojený šikmo s jídelnou a kuchyní - také obdélník. Tam chceme hodně oken, i francouzských. Celá zeď bez oken je pouze v obývacím pokoji za televizí a na straně s krbem, tato strana se pak zešikmuje do průchodu do jídelny a kuchyně (3m široký a 4m dlouhý). Jaký máte názor na okna se mřížemi? Není to už pasé? Jaký odstín kuchyně byste doporučovala? Děkuji, s pozdravem Dana Lásková.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jsem zastáncem jednoduchého designu, proto doporučuji okna bez mřížek jak vnitřních, tak i bez většího členění oken. Odstín můžete ladit k nábytku, ale především k barvě fasády domu. (Odstín třešně by působil sladěně s interiérem.) Dveře volte opět v čistém designu např. Sapeli (Tenga, Note, Lotos), kde můžete kombinovat dveře s velkou prosklenou plochou (mléčné či čiré sklo). Odstín podlahy a dveří můžete volit světlejší, v buku. Plnou zeď za televizním stolkem vymalujte v odstínu bordó či čokoládová. Krb zvýrazněte také tímto odstínem. Zbylé stěny neutrální, v béžově či smetanové barvě. Na kuchyňskou linku bych vybrala korpus třešeň se smetanovými dvířky. Vanilkový odstín je velice častý a moderněji bude působit bílá či smetanová. V jídelně můžete také vymalovat jednu stěnu výraznějším odstínem.

Dotaz   Dobrý den, již jste mi jednou radili ohledně barevného sladění nábytku v obýváku. Teď mám ještě jeden dotaz ohledně malby stěny. Na obrázku, který posílám, je široká zeď. Tu bych chtěla vymalovat jen asi od TV po začátek židle (od půlky, kde je židle, je červeno-bílá kuchyň). Chtěla bych tam středně tmavou malbu asi v šedé barvě (nábytek bude bílý, tmavě šedý kusový koberec a červené doplňky). Nevím ale, jaký tvar a jestli vymalovat celou půlku nebo nechat u stropu místo, nebo třeba vymalovat jen pruh. Od TV je ještě asi nevyfocený metr volného místa a pak začíná balkón. Moc děkuji, Katka.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Odstín šedé je jistě nadčasovou volbou, kterou bych na stěně uvítala. Můžete zvýraznit prostor naproti jídelnímu stolu, či přímo u něj, popř. se můžete chytit navazující linky, nějaké její výšky a udělat široký pruh. Horizontální výmalbou prostor prodloužíte zatímco vertikální rozdělíte a spíš zvýšíte. Pokud chcete prostor opticky oddělit na obývákovou část a část jídelní, pak můžete vymalovat prostor obýváku šedým odstínem až k prostoru stolu.

Dotaz   Dobrý den přeji, jsme starší manželé a opravujeme rodinný domek, zatím jsme u přízemí. Chtěla bych to tam sladit dohromady, a tak Vás moc prosím o Vaše dobré rady. Obývák s kuchyní: okna východ - západ naproti sobě, vše ve zlatém dubu. V rohu obýváku bude krb, vložka jotul panorama, jednoduchá obezdívka, podlahové topení. Jaký typ sedačky máme zvolit? Je tam zeď 4,5m. Kuchyň jednoduchá do L. Hodí se dub natural, bříza nebo kombinace bílá káva s ořechem? (Bílou mně rozmluvili.) Spotřebiče jsou v nerezu. Hodí se k tomu světle šedá deska (imitace betonu)? Co byste doporučila mezi pracovní desku a skřínky? Také bych potřebovala poradit, jakou zvolit výmalbu a barvu plovoucí podlahy. Líbí se mi středně hnědá. Jakou barvu stolu a židlí? Pak navazuje dlouhá chodba s verandou asi 12m dlouhá, široká 1,4m. Hodí se tam světle šedé lapatto sandstoun, nebo okr? Máme dát všude stejnou? A poslední otázka: jakou barvu dveří a obložek zvolit od SAPELI? Hodí se prosklená Nora? Omlouvám se, že je toho hodně, jsem vděčná za každou radu. Přeji pěkný den a děkuji moc, Dana.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do svého interiéru jistě můžete volit jednoduché odstíny (dub, šedá, smetanová) a výraznější doplňky. Kuchyňskou linku doporučuji v dubu, možná se smetanovými dvířky. Pracovní deska může být šedivá, či smetanová a obklad jednotný skleněný (šedivý či bílý Lacobel). Jídelní stůl kombinace dub a sklo. (Případně můžete volit jednoduchý bílý stůl s židlemi v kombinaci kovu a plastu.) Podlahu zvolte opět dubovou a dveře také. (Nora dveře od firmy SAPELI jsou tou nejjednodušší formou, lépe jistě vypadají dveře dýhované a modernějšího vzhledu - NOTE, LOTOS…) Výmalbu bych volila v jemných odstínech šedivé, smetanové. Sedací souprava poté může být výraznější - bordó, oranžová, či temná modrá. Co se dlažby týká, hezké bude světle šedé Lapato - jak v chodbě, tak i na verandě. (Je to dlažba mrazuvzdorná a tedy pro tento účel vhodná.) Vždy prosazuji, že méně je více.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jakou zvolit podlahu, pracovní desku a malbu do menší kuchyně. Je orientovaná na sever, kuchyňská linka ve tvaru L, spodní skřínky budou buď bílé nebo tmavě šedé, horní z mléčného skla. Uvažuji o jídelním stole z mléčného skla s černými plastovými židlemi. Mám ráda jednoduchý vzdušný styl, ale zároveň útulnost. Mohu do interiéru zakomponovat tmavé dřevo, olivovou nebo vínovou barvu? Sice do místnosti téměř nesvítí slunce, ale oranžové a žluté odstíny se mi nelíbí. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, kuchyňskou linku bych volil s bílými dvířky a pracovní desku v tmavě šedivé. Světlá barva na vertikálních plochách "zvětší" prostor. K tomu bych na zadní obklad (ze stejného důvodu) použil Lacobel. Tmavé dřevo a syté odstíny, které zmiňujete, určitě můžete použít (zvlášť ke světlé kuchyni). Samozřejmě je musíte vhodně promíchat se světlejšími prvky.

Dotaz   Dobrý den, budeme se stěhovat do zrekonstruovaného bytu, kde jsou nové tmavé podlahy (nejspíš ořech). Nevím si rady s barvou stěn v obývacím pokoji, kam musí vejít rohová sedačka a jídelní stůl (zřejmě skleněný) se čtyřmi židlemi (světlá pistáciová či krémová). Stůl k sedačce máme jednolitý skleněný, obývací pokoj mám 3,6 na 5,4m, jedno 3dílné okno s dveřmi na balkon na užší stěně. Byt je v přízemí, takže je tam málo světla. Chtěla bych, aby se opticky moc nezmenšil, přitom aby nebyl nudný. Vím, že ho mohu "rozsvítit" doplňky, ale stejně si nevím rady. Mohli byste mi prosím poradit, jaké barvy použít? Děkuji předem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je byt méně osluněn, je dobré volit světlé a teplé odstíny (smetanová, vanilková, jemná béžová, pistáciová, či oranžová). Všechny tyto barvy lze použít jak na stěny, tak i na doplňky. Je dobré zvolit jeden odstín hlavní a další doplňkové. Naproti oknu můžete stěnu vymalovat výraznějším odstínem (oranžová, žlutá, pistáciová) a zbylé jen v jemném smetanovém, či vanilkovém nádechu. Tyto odstíny příjemně doplní a utlumí tmavá, ořechová podlaha.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně výběru sedací soupravy v rámci kuchyně. Kuchyň je v odstínu kalvados v kombinaci s černým mramorem, vymalováno je teple žlutě. Jídelní židle v černé kůži s žlutými doplňky. V jaké barvičce zvolit sedačku? Děkuji moc, Simona.
Odpověď  

Dobrý den, vzhledem k podlaze bych volil sytější odstín v spektru žluté až červené.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Rozhodli jsme se pro menší rekonstrukci bytu. Máme kuchyň spojenou s obývákem, rozdělené menší příčkou do výšky 1 metru, jakoby pultem. Kuchyň je nyní celá bílá, nábytek zatím starší. Chceme ale pořídit nový a k němu dveře v barvě třešeň. Chtěli bychom vyměnit alespoň kuchyňská dvířka do barvy třešně. Korpusy by zůstaly bílé. Nemáme představu, jak by potom kuchyň vypadala. Pracovní deska je černomodrá, dlažba a dlaždice světle šedé. Kuchyňský stůl - deska třešeň, nohy kovové, židle kovové s černomodrými polštáři. Sedačka vínově červená. Prosím, jakou barvu by bylo nejlpší zvolit na kuchyňská dvířka a malbu? Nábytek bychom chtěli také v barvě třešně. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Myslím, že když použijete na dvířka kuchyňské linky třešeň, bude to v pořádku. Tuto dřevinu máte téměř všude a já tedy nevidím žádný problém. Snad jenom bych se při výběru snažil o jistou podobnost s ostatní třešní. Korpusy bílé vůbec nevadí – většina stejně není vidět a kombinace s černomodrou bude krásná.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného sladění kuchyně v novostavbě. Okna jsou zde tři v dekoru cherry amareto. Dveře budou asi v buku - uvažuji o dřevěných se čtyřmi poli z matného skla. Místnost je obdélník 3x7m. Na užší straně bude kuchyňská linka do U, naproti bude stůl s židlemi (pokud si ponechám stávající, jde o buk). Nevím si rady s barvou podlahy - uvažuji o laminátové plovoucí v části "jídelny" a dlažbě u kuchyňské linky (spíše z praktických důvodů). Bude zde elektrické podlahové topení. Dlažba by se mi líbila šedivá až antracitová, ale bojím se, aby prostor nebyl moc tmavý. Podlahu nám doporučovali od Quick stepu. Mám ale pocit, že jejich dekory jsou moc rustikální a buď příliš tmavé, nebo moc světlé. Snad by se dala použít třešeň. Nevím, v jakém dřevěném dekoru by měla být linka. Chtěla bych jiný korpus a jiná dvířka. Spotřebiče a úchyty v nerezu. Asi by se sem hodil zase buk, třešeň nebo javor. Tuto kombinaci doporučujete často - nejsou i jiné možnosti? Buku zde už bude možná dost, asi bych jej použila na korpus linky. Javor se mi moc nelíbí a třešeň je z dob časté kombinace s vanilkou okoukaná. Líbí se mi i exotické dřeviny. Vím, že mám moc požadavků na to, že by v místnosti nemělo být množství barev. Přesto bych byla ráda za nějaký nový nápad, třeba i neobvyklý. Moc děkuji, Kateřina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Do jídelny bych volila odstín podlahy v buku a k tomu již zmiňovanou dlažbu antracit. Kuchyňskou linku můžete volit celou čistě bílou v laku v kombinaci s antracitovou deskou a světle šedým obkladem. Alternativou by byla volba antracitového korpusu s bílými či cappuccino dvířky. Variant je více a záleží na daném prostoru a Vašem cítění. V jídelním koutu pak můžete použít bílý stůl.

Dotaz   Přeji hezký den. Nyní dokončujeme novostavbu a já prosím o radu, jaké barvy použít na stěny. Kuchyň a jídelna jsou propojené s obývacím pokojem do tvaru L. Kuchyňskou linku máme v barvě ořech+smetanová+hliník, židle smetanové (imitace kůže), koženou sedací soupravu v béžové barvě. Dveře jsou v ořechu, podlaha Tauari, okna zlatý dub. Přemýšlím o olivové nebo smetanové. Dají se použít i kombinace dvou barev? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Samozřejmě je vhodné vždy volit jednu základní barvu a k ní další výraznou doplňkovou. Vaše zvolená kombinace je velice příjemná a vhodná.

Dotaz   Dobrý den. Potřebuji poradit se zařízením obývacího pokoje, ve kterém by měla být sedací souprava, TV nábytek, ale i jídelní stůl s židlemi. Byt, který budou obývat dva lidé, má atypický tvar. Já si vůbec nevím rady s rozmístěním nábytku. V návrhu jsou dvě francouzská okna. Nevadí, když se jedno "zastaví" třeba částí rohové sedačky? Velmi prosím o radu či inspiraci. Děkuji, M.V.
Odpověď  

Dobrý den, možností je použít dva rovnoběžné x-sedáky s konferenčním stolem. TV bych umístil na zeď v místě příčky dole. To znamená, ze horní francouzské okno bude v ose sedačky a druhé bude dle odhadu přístupné za sedačkou. Jídelní stůl bych směřoval směrem k průchodu do kuchyně.

Dotaz   Dobrý den. Prosím, poraďte mi s výběrem barvy sedací soupravy. Obývací pokoj je spojen s jídelnou a kuchyní. Podlaha a dveře odstín javor, kuchyň a nábytek v obýváku kalvádos. Jídelní stůl + židle též javor, ale chceme kupovat nový v odstínu kalvádos. Moc děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že máte pěkně uceleně zvolenou kombinaci dřevených dekorů, můžete vybrat sedací soupravu v nějakém výrazném odstínu.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme byt a chtěla bych poradit s barvou podlahy do obývacího pokoje, kde je i kuchyňský kout. Kuchyně je bílá, zdi jsou vymalovány modrozelenavě (sice studená, ale pastelová barva), obývací pokoj bude lehounce pistáciový a sedačku máme koženou, ne moc křiklavou, ale velice příjemnou žlutou. V kuchyňském koutu je skleněný jídelní stůl z modrozeleného skla a žluté čalouněné židle. Do takto barevného interiéru bych chtěla poradit s barvou stolku do obýváku a hlavně barvu podlahy. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Barevná kombinace, kterou jste použila, je zajímavá a vyniknout ji dáme neutrální světlou podlahou – navrhuji výběrový dub (včetně kuchyně) a stolek tmavý wenge.

Dotaz   Dobrý den. Nevím si rady s výmalbou bytného prostoru. Kuchyň s jídelnou jsou propojeny s obývacím pokojem do tvaru L. Podlahu máme Tauari, dveře ořech (mohu to ještě změnit) a okna zlatý dub (jídelna směruje na jih a jsou tam tři obyčejná okna a jedno francouzské, obývák je na západ a je v něm třídílné okno). Linka je v kombinaci ořech + smetanová + hliník, židle kůže smetanová a sedačka kůže béžová. Mohu použít více barev nebo i tapetu? A jak v malé chodbě, kde budou čtvery prosklené dveře ořech a podlaha Tauari? Předem děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Kombinaci máte výbornou! Malba může být žlutozelená – ta bude k podlaze vhodná. V chodbě bych volil stejně, jen světlejší odstín.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Jakou barvu kuchyňské linky a jídelního stolu se židlemi zvolit, když máme v celém bytě podlahy v dekoru javor? Jaká barva by se hodila na polstrování u židlí? Kuchyň je propojená s obývacím pokojem. Nábytek v obývacím pokoji je bříza a sedací souprava oranžová. S pozdravem a s díky Michaela.
Odpověď  

Krásný den přeji. Kuchyňskou linku můžete kombinovat v dekoru bělený dub, bílý lak, popř. bříza. Jídelní stůl doporučuji výraznější v odstínu dubu či javoru (jako podlaha) s polstrováním v cihlové barvě.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit: postavili jsme rodinný dům a nevím si rady se zařízením. Kuchyň, jídelna a obývák jsou v jednom prostoru a já nevím, jak sjednotit celek. Linka má korpus šedý ořech a dvířka vanilku. V obýváku bude skříňka na TV ze šedého ořechu. Nevím, v jaké barvě pořídit sedací soupravu, konferenční stolek, jídelní stůl a židle. Podlaha je dřevěná - dub. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Konferenční stolek volte opět v ořechu, jídelní stůl i se židlemi můžete vybrat v dubu (jako podlaha) popř. v kombinaci se sklem. Sedací soupravu bych doporučila jako výrazný doplněk červenou, popř. decentní cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Prosím Vás o radu, jaký jídelní stůl a židle zvolit v kuchyni k ořechové podlaze. Další vybavení: dveře Sapeli Note evropský javor s celými proužky, sklo Satinato bílé, kuchyňská linka v bílém lesku, okna bílá. Musíme mít v arkýři kulatý stůl. Nevím, zda má být také v ořechu. Židle zvolit bílé či bílý lesklý stůl s barevnými židlemi, nebo zcela jinak? (Můj muž nechce skleněný stůl.) Můj záměr byl trošku si pohrát s barvami a dle stolu či židlí bych pak volila obklad za kuchyní, u kterého také váhám. Které barvy se pro oživení hodí? Děkuji Vám, hezký den.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych první kombinaci - stůl ořech a bílé žídle. "Oživení" bych volil formou doplňků a dekorací.

Dotaz   Dobrý den. Dostavujeme rodinný dům a potřebovala bych poradit ohledně podlahy v obýváku a jídelně a kuchyňské linky. Obývací pokoj a jídelna mají celkem 37m2. Kuchyň je do U, má 10m2 a je oddělena od OP a jídelny velkými posuvnými dveřmi do pouzdra. Máme zděné schodiště, které bude obloženo přírodním bukem (kombinace s nerez zábradlím). Vybrala jsem dveře Sapeli-dýha buk Note a do jídelny bych chtěla žídle z Ikey, potažené bílou látkou (jak opěradlo, tak sedák), okna jsou bílá. Po dlouhém zvažování jsem vybrala tři varianty a ráda bych znala váš názor, zda jsou vhodné. Případně co byste navrhla jinak a ke které variantě byste se přiklonila. První varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step-odstín ořech 1043 a kuchyňská linka ořech v kombinaci asi s bílo-béžovou.U této varianty mě napadlo,že bych mohla zvolit u dveří obložku ořech a dveře v buku. Druhá varianta: plovoucí podlaha do OP a jídelny Quick-step - odstín třešeň 987, 864 nebo 865 (nejsem si jistá, která by byla vhodná k dveřím - prosím o radu) a kuchyňská linka třešeň opět v kombinaci s bílo-béžovou. Třetí varianta: plovoucí podlaha buk jako dveře, ale v tomhle případě vás prosím moc o radu, který typ - číslo přesně zvolit, aby podlaha nebyla zcela světlá. Na trhu je mnoho odstínů, ale byla bych ráda, kdybyste mi přímo poradila. Kuchyňská linka by byla pak v buku. U této varianty si myslím, že by vybrané židle do jídelny asi moc nevynikly. Vím, že můj dotaz je velmi obsáhlý, ale jsem ve výběru dost nejistá, nerada bych něco pokazila a nechám si ráda poradit od odborníků. Chtěla bych, aby interiér vypadal jednoduše, čistě a moderně. Mnohokrát vám předem děkuji za vaši odpověď, určitě bude pro mne velkým přínosem.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych variantu, kdy podlaha by byla v ořechu, kuchyňská linka by mohla být čistě bílá v lesku k židlím. Dobrá volba je také kombinace ořech a bílá. Dveře můžete volit Note v buku, ale také s obložkami. Ráda mám kombinace, kdy je stejný odstín podlahy a také dveří v ořechu. Vše ale závisí na dalších věcech, jako je nábytek apod. Nebála bych se čistě bílých židlí.

Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu, máme propojený obývací pokoj s kuchyní. Kuchyň je lesklá, barva slonová kost, podlaha ořech, sedací souprava světle béžová kožená. Jakou barvu máme volit na zdi a na nábytek (stěna, stůl a židle)? Děkuji moc za radu.
Odpověď  

Dobrý den. K ořechu a bílé bych volil přírodní dub. A nábytku bych použil co nejméně.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak sladit kuchyň (jídelní stůl) a obývací pokoj. Jedná se o místnost 12x 5,5m ve tvaru obdélníku. Bude v ní bílá matná dlažba 35x35 cm. Čelní obývákovou stěnu bych chtěla vymalovat tmavě hnědou barvou. Silnou desku u kuchyňské linky a kuchyňského ostrůvku bych volila asi ořechovou. Nevím, jakou barvu mám zvolit u šuplíků - dvířek a interiérových prosklených dveří, stolu + židlí. Líbí se mi bílý potah. Použila bych tmavě hnědý vysoký koberec. Boční stěna směrem do zahrady je celá prosklená, v místnosti by tedy mělo být dostatek světla. Líbí se mi také dřevo v barvě světlounké břízy, ale to by už asi bylo moc světlé. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď, Markéta.
Odpověď  

Dobrý den. Kombinace, kterou popisujete, je vhodná. Židle bílé, stejně tak dveře a dvířka. Zbývající výmalbou trochu oživte interiér – např. světle žlutou. Nábytek bych asi volil v ořechu, který jste již použita v kuchyni.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme kuchyň a obývací pokoj v bytě. Obě místnosti jsou propojeny. V kuchyni je okno a balkonové dveře, v obývacím pokoji pouze okno. Kuchyňská linka bude do tvaru U, pracovní deska bude i pod oknem. Korpusy a pracovní deska jsou odstín wenge H1555, dvířka jsou lesklá bílá. Obklad za linkou bude skleněná deska Lacobel (může být matný?). Okna jsou bílá. Potřebovala bych poradit, jaký zvolit odstín plovoucí laminátové podlahy, dveří a výmalby v obou místnostech. Nábytek v obývacím pokoji bych volila ve stejných barvách jako kuchyňskou linku. Prosím i radu, jakou zvolit barvu sedací soupravy (má představa je bílá, popř. bílá s hnědou) a stolu s židlemi. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, Lenko, dejte na svou představu. Podlahu zvolte také tmavou a v obývacím pokoji sedačku doplňte kobercem ve světlém odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Jsme mladí manželé a zařizujeme novostavbu. Do koupelny (je v patře) o rozloze 16m2 jsme vybrali obklady z Raka - INDIA v oranžovobílé kombinaci. V přízemí máme ještě WC – tam jsme zvolili obklady ORION od španělské firmy Venus. Obklady jsou béžové a šedobéžové. Chci se zeptat, zda k sobě trochu ladí. Z vašich odpovědí jsem vyčetla, že by koupelna měla z části korespondovat s barevností celého domu. Chtěla jsem oranžovou použít i jinde v místnosti, třeba v kuchyni nebo obýváku. Nevím, kde by to bylo vhodné. Napadla mě třeba výmalba jedné stěny, obklady v kuchyni, doplňky, židle… Kde byste ji použil Vy?
Odpověď  

Dobrý den, Zuzko. Myslím, že není zásadní podmínkou ve dvou zařízeních v různém patře sladit keramiku, jde o různé místnosti. Vhodné bude horní koupelnu sladit s navazující chodbou, nebo jinou vedlejší místností. Pocitově to bude velmi příjemné. To samé platí pro spodní WC.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Naše kuchyň vypadá takto: korpus dřevotříska ořech, dvířka barva javoru, stěny meruňkové. Naproti kuchyni jsou dýhované dubové dveře na WC a do koupelny, na podlaze je lino v dekoru dřevo se suky (barva podobná dubu). Ptáme se, jaký stůl a židle umístit do této kuchyně? Zda sklo, masiv nebo lamino. Jaké barvy? Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych jídelní stůl masiv nebo dýha v ořechu či javoru.

Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se optat, jakou barvu zvolit do kuchyně na zdi. Linka bude v barvě ořechu, jídelní stůl je bílý, stejně tak i židle (ty mají modré polstrování) a lino je modré. Okno a dveře na terasu jsou bílé. Uvažuji o žluté, ale nejsem si úplně jistá. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Žlutá bude hezká, ale stejně tak je vhodná i šedivá nebo jejich kombinace.

Dotaz   Dobrý den. Chceme si zařídit kuchyň propojenou s obývákem, a proto bych Vás ráda požádala o radu. Pokoj je veliký jen 6,3 x 3m. Asi tak na polovině plochy je kuchyňská linka + stůl a židle v barvě ořechu. Jedno okno (na delší straně) je na jih, druhé (na kratší straně) na západ. Dalo by se říci, že vždy na straně proti oknům jsou dveře. Okna i dveře jsou v bílé barvě. Jakou bychom měli zvolit podlahu, barvu sedací soupravy a nábytku, aby se to hodilo ke kuchyni? Prosím, doporučte nám i výmalbu s doplňky. Nábytek se tam nevejde skoro žádný, ale chtěla jsem alespoň nějakou polici. Myslíte, že by podlaha mohla být jednotná - dlažba nebo thermofix? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vzhledem k malému prostoru bych volila světlejší odstíny. Na podlahu doporučuji thermofix v dekoru bělený dub, javor nebo dub klasický. Nábytek může být v ořechu s bílými dvířky. Vše hezky doplní výmalba ve světlých odstínech smetanové či cappuccino. Jedna stěna může být výraznější, třeba cihlová.

Dotaz   Moc prosím o radu, jak sladit barvy v obývacím pokoji s jídelním stolem a kuchyní. Vkládám fotku obývacího pokoje. Máme již obývací stěnu, ta je v kombinaci wenge - slonová kost. Na podlaze je dlažba - okraj wenge, střed našedlý. Krb je jiný než na obrázku – je to sloupový kvádr. Kuchyň bude oddělena pultem a za ním bude jídelní stůl. Kuchyň je obložena světle zelenkavým obkladem, dlažba tam je béžová. Kuchyň by se mi líbila v barvě ořech v kombinaci s bílou. Nebo mám raději použít také wenge? Prosím o radu, jakou zvolit barvu kuchyňské linky, pracovní desky, jak kuchyň vymalovat. Jaký jídelní stůl a židle a jakou sedačku a výmalbu v obývacím pokoji. Upřesňuji, že daná je již dlažba v kuchyni i obýváku, nábytek v obýváku a obklad v kuchyni. Barva kuchyně na obrázku nebude samozřejmě odpovídat, platí pouze uspořádání.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku můžete volit jak ve wenge, tak i v barvě ořechu v kombinaci bílého lesku či matného skla. Wenge by ale působilo sjednocenějším dojmem v celkovém pohledu na interiér. Pracovní desku volte slonovou kost nebo jemné béžovou či šedobéžovou. Sedací soupravu doporučuji smetanovou nebo výraznou bordó se smetanovými doplňky. Jídelní stůl by vypadal krásně v kombinaci skla a wenge. Vše podtrhne výmalba v odstínu cappuccino.

Dotaz   Dobrý den. Kuchyň máme vanilku, korpus calvados, podlahu PVC dub středně hnědý. Jakou byste volili výmalbu kuchyně? Chtěli bychom barevně odlišit jednu stranu, u které bude stůl a židle.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Dominantní stěnu bych vymalovala v teplém meruňkovém nádechu a zbylé stěny smetanové, popřípadě v kombinaci výraznější olivové a smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Kuchyň má odstín bělený dub a je spojená s obývákem. Na podlaze mám korek, výmalba je světle hnědá, strop bílý. V kuchyni je bílý stůl a židle. Může být nábytek v obýváku wenge nebo tmavý dub, sedačka tmavě hnědá, dveře Sapeli dub? Nábytkem myslím jen TV skříň (před béžovo-šedou tapetou) a konferenční stůl. Jaká může být dlažba v pokračující chodbě, kde jsou patery dveře? Na ni navazuje zádveří (3m2) s šedou dlažbou. Jaká by měla být vestavěná skříň v zádveří? Šedý lacobel, lamino bílý dub, nebo zrcadla?
Odpověď  

Dobrý den přeji. Obývací stěnu můžete volit opět v dubu a dveře také, např. v kombinaci s bílým lakem. Dlažbu bych doporučila opět světlou šedou a do zádveří skříň s lacobelem světlým (zelenkavý, šedý) nebo zrcadlem, které by prostor opticky zvětšilo.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně vymalování obývacího pokoje spojeného s kuchyní a jídelnou. Podlaha je bříza, kuchyňskou linku mám z Ikey - Adel středně hnědá, jídelní stůl je namořen do stejného odstínu a židle též, polstrování bílé. Jaký zvolit „nábytek“ do obývacího pokoje? Též středně hnědý? Máme sedačku v odstínu bordó. Dlouho jsem se rozmýšlela a jednu stěnu vymalovala na bordó, ale nejsem s tím úplně spokojená. Jakou barvu výmalby byste volil? Plánuji časem sedačku vyměnit - buď za šedou, nebo světlounkou. Jaká by byla lepší? Doplňky mám světlounké až bílé. Další můj dotaz se týká stěny mezi dvěma okny – je tam poměrně velký kus prázdný. Hodila by se závěsná skříňka v bílé barvě? Svým způsobem je to stěna (opticky) mezi jídelnou a obývacím pokojem. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, volil bych nábytek v dřevině ořech či ještě tmavší wenge. Možná místo malby bordó zkuste odstín cihlové. Jestliže máte doplňky bílé, bílá skříňka bude pasovat.

Dotaz   Dobrý den! Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění obývacího pokoje, který je propojený s kuchyní a jídelním koutem. Jedná se o místnost velkou asi 30m2, dvě bílá okna směřují na jih. Plovoucí podlaha má dekor dýha-buk (odstín dožluta), kuchyňská linka je v kombinaci buk+olše, stůl a židle jsou také z olše. Byla bych ráda, kdybyste mi pomohli při výběru barvy stěn a nábytku. Děkuji za pomoc.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v odstínech smetanová a cappuccino. Sedací souprava může být smetanová a nějakou výraznější barvu (třeba bordó) bych volila na doplňky.

Dotaz   Již na chatu jsem se ptala na sladění podlahy a dveří s kuchyňskou linkou v barvě světlé třešně. Máme rodinný dům a dveře bychom měli co nejdříve objednat. Nevím však, jaké zvolit. Stejně tak na tom jsem s nábytkem. Na dubovou podlahu, kterou máme v obývacím pokoji, potřebuji dát stůl, židle a nábytek, který by ladil i s dveřmi. Kuchyň s obývacím pokojem jsou propojené. Poraďte, prosím. Snad foto přiložím správně. Barva sedací soupravy dle přiloženého fota je N3. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jelikož je dubová podlaha hodně výrazná v mnoha odstínech, volila bych dveře v třešni. Obrázek sedací soupravy nedorazil, osobně bych volila smetanovou. Jídelní stůl by mohl být v kombinaci třešeň/sklo. Na židle doporučuji smetanové potahy. Nepřidávala bych již další odstín dřeva. Neutrální bílé, či skleněné doplňky a nábytek jsou také možné.

Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu. Zařizuji nový obývák spojený s kuchyní. Podlahy a dveře (masiv) jsou z přírodního dubu. Popis plánované kuchyně: mahagon s hliníkovými rámečky, nerez spotřebiče, plát a dlažba šedá, výmalba bílá. Obývací pokoj bude takovýto: nábytek mahagon, sedačka smetanová, jedna stěna do šeda (u ní bude jídelní stůl v barvě mahagon a krémové židle) a na protější straně chci vymalovat část zeleně (v rohu, kde bude krb). Nevím, zda se to bude k sobě hodit. A jakou zelenou zvolit? Světle zelenou jsem chtěla ještě použít na koberec pod sedačku. Prostor je dobře prosvětlený, plocha je 40m2. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Vaše barevná představa je příjemně vyvážená. Můžete volit zelenou v odstínu oliva nebo jemnou světle žlutou. Obdobný by měl být také koberec. Pokud je barva mahagonu výrazná, volila bych tlumenější odstín.

Dotaz   Dobrý den, máme v plánu modernizaci kuchyně spojené s obývacím pokojem (viz foto). Co se týče nábytku: mám představu, že kuchyňská linka, kuchyňský stůl, nízká skříňka pod televizí a konferenční stolek budou z imitace javoru. Sedačka by se mi líbila šedá či v odstínu „kakao“ (hnědá). Nevím, jaký zvolit odstín podlahy (linoleum či plovoucí) tak, aby se hodil ke stávajícím dveřím (viz foto - odstín připomíná tmavší med). Máme pořídit židle taky v javoru? Jakou zvolit výmalbu? Už jsme měli oranžovou, zelenkavou, ale vždy se nám to brzy okoukalo. (Viz fotografie.) Děkuji moc za vaše rady a připomínky.
Odpověď  

Dobrý den, podlahu bych ladil do přírodního dubu. K tomu bude výborně ladit zelenožlutá malba (ale ne tak jasně definovaná jako na fotce). Židle doporučuji v javoru.

Dotaz   Dobrý den. Prosíme o radu - doporučení barvy koberce do obývací a jídelní části pokoje (viz foto). Pro upřesnění: pokoj je kombinován ostružinovou a bílou barvou, na zemi je dlažba barvy béžové, sedačka je šedohnědá, jídelní stůl a židle v odstínu wenge s béžovým potahem. Představujeme si dva koberce, jeden pod konferenční a druhý pod jídelní stůl. Mají být oba ve stejné barvě? Jak ladit další doplňky? Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den, zvolil bych oba koberce stejné ve velmi světlém odstínu, který se bude blížit až k bílé.

Dotaz   Dobrý den. Bydlím v panelovém domě a mám otevřený prostor do kuchyně. Podlaha třešeň selský vzor je na celé ploše. Kuchyň mají dvířka třešeň (vypadá jako mahagon do červena), korpusy jsou dub. Sedací souprava je rohová v barvě tmavší modrá. Vůbec nevím, jaký mám volit nábytek do obývacího pokoje. Jídelní stůl v kuchyni je ze zelenavého matného skla s chromovými nohami a židle jsou proplétané chromové (vypadají jako ořech s černou). Závěsy mají geometrický vzor v barvách smetanová, zelenavá, růžová, lila a bordó. Může být nábytek ořech částečně s černým matným sklem? Ještě mám krásný černý konferenční stolek. Prosím o radu, jaký zvolit nábytek a jaké barvy stěn. Děkuji mnohokrát.
Odpověď  

Dobrý den. Jde o poměrně komplikovaný dotaz, protože mi z něj vyplývá, že jste použila hodně materiálu a barev. Omlouvám se, ale z popisu nejsem moudrý. Pošlete, prosím, nový dotaz s fotografií.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Naše kuchyň vypadá takto: korpus dřevotříska ořech, dvířka barva javoru, stěny meruňkové. Naproti kuchyni jsou dubové dýhované dveře vedoucí na WC a do koupelny. Podlaha je lino v dekoru dřevo se suky v barvě podobné dubu. Ptáme se, jaký stůl a židle umístit do kuchyně: zda sklo, masiv nebo lamino a jaké barvy. Děkujeme.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Jídelní stůl bych ladila ke kuchyňské lince. Vhodný by byl odstín ořech nebo, pokud je prostor, menší světlý javor. Samozřejmě bych volila masivní nábytek.

Dotaz   Dobrý den. Potřebovala bych poradit s úpravou kuchyně, která byla nedávno rekonstruovaná. Podlaha je dlažba Forrest (Siko) a obklady za kuchyňskou linkou jsou matné bílé s hnědým žíháním. Linka je v provedení vanilka/ wenge. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, který má jednu stěnu vymalovanou červeně a dále tam je bílá sedačka, konferenční stolek a skříňka pod TV v provedení wenge, skleněný jídelní stůl a bílé židle. Kuchyň působí jaksi neuceleně. Potřebovala bych poradit, jak kuchyň trochu sjednotit a oživit (jaké doplňky, závěsy atd.). Děkuji, Květa Š.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych pro oživení více květin a především doplňky v barvě výmalby obývacího pokoje, tedy červené. Domnívám se, že dlažba celou jednoduchost kuchyňské linky rozbíjí. Zde je třeba hledat důvod, proč místnost nepůsobí uceleným dojmem.

Dotaz   Dobrý den. Zařizujeme novostavbu: kuchyň je v barvě ořech, korpus bříza, dlažba Zebrano z RAKO. Podlaha v obýváku je v dekoru parketa tmavý dub (Quick step), dveře a obložky Tarugo ořech od Sapeli. Prosím o radu, jakou zvolit barvu jídelního stolu s židlemi a nábytku a sedačky v obýváku. A můžete nám doporučit, v jakých barvách vymalovat? Děkujeme za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den. Už jste použili velké množství dekorů, a proto bych volil jednoduchost a celkové sladění. Jídelní nábytek doporučuji v nedřevěném dekoru (světlý odstín nějaké již použité barvy), malby v přírodním odstínu žlutohnědé.

Dotaz   Dobrý den. Chceme si zařídit kuchyň propojenou s obývákem, a proto bych Vás ráda požádala o radu. Pokoj je veliký jen 6,3 x 3m. Asi tak na polovině plochy je kuchyňská linka + stůl a židle v barvě ořechu. Jedno okno (na delší straně) je na jih, druhé (na kratší straně) na západ. Dalo by se říci, že vždy na straně proti oknům jsou dveře. Okna i dveře jsou v bílé barvě. Jakou bychom měli zvolit podlahu a nábytek, aby se to hodilo ke kuchyni? Barva sedací soupravy je cihlová. Prosím, doporučte nám i výmalbu s doplňky. Nábytek se tam nevejde skoro žádný, ale chtěla jsem alespoň nějakou polici. Myslíte, že by podlaha mohla být jednotná - dlažba nebo thermofix? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych thermofix třeba v dekoru světlého zebrana. Dlažba by mohla být bílá až světlešedá. Proti sedací soupravě doporučuji výmalbu v barvě sedací soupravy. Doplňky vyberte ve světlé šedobéžové a cihlové barvě.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla jsem Vás poprosit o radu, jakou barvu nábytku máme zvolit při výběru obývací sestavy, konferenčního stolku, sedací soupravy a jídelní stolu s židlemi. Kuchyň máme spojenou s obývacím pokojem. Kuchyňská linka je v barvě olše a výmalba vypadá takto: v kuchyni bílá, v obývacím pokoji zelená. Podlaha je buková, dveře a obložkové zárubně jsou z olše. Líbila by se nám hnědá sedací souprava a nábytek v kombinaci javor/bílá, ale nedaří se nám nalézt stoly a židle v javoru. Děkujeme za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Stůl a židle mohou být v olši jako kuchyňská linka. Pokud nemůžete nalézt stůl v javoru, je dobré nechat si jej vyrobit na míru u stolaře. Nábytek v kombinaci javoru a bílých dvířek je jistě vhodná volba, tmavá čokoládová sedací souprava bude také příjemným oživením. Interiér vhodně doplní bílé a smetanové doplňky v kombinaci se zelenou.

Dotaz   Pěkný den, měla bych na vás dotaz ohledně sladění nábytku v interiéru. Kuchyň máme propojenou s obývacím pokojem. Okna a dveře jsou v dekoru ořech, kuchyňská linka v javoru a kachlová kamna v barvě šarlatové. Dlažba v kuchyni je v kombinaci béžové a hnědé, v obývacím pokoji jen béžová (od Raka Spirit). Chtěla bych se zeptat, v jakém dekoru byste volili jídelní stůl se židlemi a nábytek do obýváku. Představovala jsem si, že některé stěny vymalujeme v šarlatové barvě či v barvě podobné kachlovým kamnům, aby tato do interiéru více zapadla. Sedačku bych si představovala v kombinaci hnědá - béžová. Myslíte, že je to správná volba? Nedávno se nám líbila jídelní souprava v barvě jádrový buk, ale nevíme, jestli by se nám tam hodila. Prosím o odpověď, jakou barvu výmalby, nábytku a sedací soupravy byste doporučili do tohoto interiéru. Děkuji za odpověď, L.D.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Souhlasím s Vámi, stěnu za sedací soupravou bych vymalovala v odstínu kamen. Ostatní stěny mohou být smetanové až cappuccino. Nábytek bych volila v ořechu v kombinaci se smetanovou. Sedací soupravu můžete pořídit ve vámi vybraném odstínu.

Dotaz   Dobrý den. Nemůžeme se rozhodnout, jakou zvolit barvu sedací soupravy do obývacího pokoje. Obývací stěna a jídelna jsou v třešni. Potah na židlích má vzor zebrona (zebří pruhy, tedy kombinace černé s bílou). Na přiložené fotografii můžete vidět kuchyňské židle. Děkuji za radu, Malundová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit smetanovou či šedou sedací soupravu.

Dotaz   Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně našeho obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Má rozměry 26 m2 a je poněkud atypický. Je tvarovaný do písmene L, vpravo při vstupu je kuchyňská linka do L (barva calvados + bílá), která zasahuje i do větší poloviny protější stěny a je zakončená lednicí. Vedle ní je malý jídelní stůl v javoru se čtyřmi židlemi. Mezi kuchyňskou linkou a oranžovou sedací soupravou je něco přes 1 m. Koupili jsme k ní zelený koberec a malý stolek v bříze. Obývací stěnu zatím nemáme vyřešenou – měla by být též v bříze? Chtěla bych spíše nějakou menší, nebo třeba pouze pár polic. Jiné řešení by prostor ještě zmenšilo, že? Podlaha je buková, stejně jako dveře. Dvě stěny, ta naproti sedací soupravě a kolmo k ní u okna, jsou vymalovány jasně žlutou barvou, viz foto. Prosím o radu, čím interiér oživit. Připadá mi příliš usedlý. Je vhodná takto světle žlutá stěna? Doporučíte mi, prosím, jaká barva by se hodila a zda vymalovat zbylé dvě stěny u kuchyňské linky a jídelního koutu? Původně jsem chtěla vínovou/červenou, ale přišlo mi to všechno stejné. Žlutá měla interiér oživit, ale výsledný dojem se mi nelíbí. Jaký je Váš názor? Ještě prosím o radu, v jaké barvě doladit doplňky, polštáře, záclony apod. Mnohokrát děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Výmalba na žluto je moc agresivní, na všechny stěny bych volila odstín světlého cappuccina (viz podklad sedací soupravy). Stěnu proti sedací soupravě vymalujte v temném, oranžovém odstínu podobném barvě sedací soupravy. Nábytek pořiďte v odstínu břízy. Doplňky poté slaďte s velice výrazným odstínem koberce v odstínu cappuccino. Koberec je dost agresivní, ale tento dojem můžete ztlumit tak, že použijete obdobný odstín na některých doplňcích.

Dotaz   Dobrý den, velice Vám děkuji za radu ohledně obývacího pokoje. Můžete mi, prosím Vás, ještě poradit, jakou barvou vymalovat kuchyň a jaké zvolit čalounění na kuchyňské židle? Kuchyň má rozměry 3x4m, linka je do tvaru J v barvě medová olše, dlažba je Atrium světle hnědá a obklad Bella světle béžový. Velice Vám děkuji a ještě se zeptám, v jaké barvě se pořizují čela ke garnýžím. V barvě nábytku, dřevěné podlahy, nebo dveří? Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu cappuccino, potahy šedobéžové či tmavé cappuccino. Garnýž můžete volit v odstínu nábytku nebo podlahy.

Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit. Začínáme malovat nový RD. Kuchyň bude moderní lesklá v barvě bordó s šedivou pracovní deskou. Na podlaze je z dlaždic černobílá šachovnice, dvě židle jsou černé, dvě bílé. K tomu se bude určitě hodit bílá výmalba. Na kuchyň však navazuje obývák, v němž bude tmavší plovoucí podlaha (bambusové proužky všech barev včetně světlých odstínů). Jak máme vymalovat? Já jsem uvažovala o bílé a zvýraznění jedné stěny v odstínu bordó. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den, provedl bych to tak, jak popisujete. Místo bílé můžete také volit nějaký teplejší odstín, stěnu lze zvýraznit též pomocí tapety nebo nálepek.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně sladění prostoru obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Ta je v barvě třešeň (stejně jako okna), dveře jsou bílé, dlažba v kuchyni světle béžová, sedací souprava oranžová. Jaký typ laminátové podlahy mám zvolit do obývacího pokoje? Váhám mezi bukem a dubem. Dále nevím, jaký mám vybrat ostatní nábytek (TV stolek, jídelní stůl a židle). Mám vše sladit v třešni, nebo spíš prostor odlehčit něčím světlejším? Prosím také o Váš názor na oblouky v bytě. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den, osobně bych volil podlahu z dubu. Nábytek třešeň a případně lak - bílá. Můj názor na oblouky v bytě je negativní, obecně nemám rád, když se aplikují "falešné" prvky.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jaké zvolit doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní (jedná se o výmalbu jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd.). Místnost má 47 m2 a je rozdělena pouze kuchyňským ostrůvkem. Linka je v kombinaci javor/lamino na korpusech, čela zásuvek máme v dekoru antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou z pískovaného skla do hliníkových rámů. Pracovní deska je technistone, barva slonová kost. Jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu. Sedací souprava má barvu středně šedou - dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, jedná se o dlažbu 45x45 Yucatan arena ze Sika (barva nejde přesně popsat, je jemně flekatá, béžovo-okrová a úplně hladká), dveře máme od Sapeli (typ Tenga, světlá olše). Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva je antracit/javor uvnitř. Potřebuji barevně vyřešit tento prostor. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Musím říci, že prostor je laděn s citem. Na otázku, jak prostor barevně rozseknout, se písemně velmi těžko odpovídá. Věřte mi, každý má na věc jiný, velice subjektivní názor.

Dotaz   Dobrý den. Jak vymalovat prostor obýváku, kuchyně a jídelního koutu? Podlaha, kuchyňská linka i stůl se židlemi v jídelně jsou v dekoru kalvádosu, dveře v olši - prosklené satinatem, světla jsou v bílé, nábytek v obýváku bude také bílý, záclony a koberec máme v odstínu jarní zelená. Okna jsou na jih a jihozápad. Velice děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Nebál bych se nějakého výraznějšího odstínu – k uvedené kombinaci půjde dobře například cihlová.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou bytu 2+1. V celém bytě jsou dveře a podlahy z masivní lakované přírodní borovice. V kuchyni (3x4m) máme linku do tvaru L v dekoru hruška, koberec je tmavě modrý, židle chrom s modrým čalounění. V obývacím pokoji (orientovaný na jih, plocha 6,5 x 3,5m) je nábytek z masivní borovice, černá kožená sedačka do L se skleněným konferenčním stolkem a klasický perský koberec s květinovým vzorem v tmavě červené barvě. V ložnici je celá jedna stěna tvořena vestavěnou skříní z masivní borovice s lamelovými dvířky, jejíž součástí je i postel rovněž z masivu. Na zemi jsou oranžově hnědé koberečky, i povlečení ladím do žlutooranžova. Celkově se mi líbí, když má každý pokoj své vlastní barevné ladění. Předem děkuji za váš názor.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Za jídelním koutem bych vymalovala v oranžovém odstínu vycházejícím z dekoru hrušky, zbylé části nechte smetanové. V obývacím pokoji bych volila jednu či dvě protilehlé kratší stěny v odstínu bordó či v odstínu, který je obsažen v koberci. Zbylé dvě delší stěny vymalujte v jemném béžovém odstínu (hnědý odstín). Do ložnice bych volila čokoládový odstín výmalby za postel nebo proti posteli, zbylé stěny opět jemné kávové.

Dotaz   Dobrý den, poraďte nám s barevnou kombinací v obývacím pokoji spojeném s kuchyní (mám na mysli dlažbu, kuchyňská linku, stěny), viz plánek 101,102. Máme světle zelenou pohovku; konferenční stolek, jídelní stůl, židle a komoda jsou dubové dýze. Součástí obýváku bude i krb. Rámy oken a prosklení na terasu budou v barvě bílé. Děkuji, Hana Bušinová.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v tmavším ořechu a dveře v dubu, kuchyňskou linku v bílém laku s pracovní deskou v ořechu a světle šedým či celoskleněným obkladem. Dlažbu v kuchyňské části volte také světle šedou. Výmalbu doporučuji v jemném tónu cappuccino kombinovaném výraznou čokoládovou či temnou oranžovohnědou stěnou prosti sedačce.

Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Máme starou kuchyni a chtěli bychom si pořídit novou linku. Místnost je veliká asi 2,7 x 6 m. Používáme ji také jako obývák - máme tam gauč s televizí. V místnosti je pouze jedno okno (na západ) v užší části, u něj je stůl a židle v barvě buku a obklad ze smrkových palubek. Kuchyňská linka ve tvaru U byla umístěna proti oknu (ale vzdálenost je 6m). Prosila bych o radu - jakou vybrat barvu linky (také zda lamino nebo MDF folie) a jakou barvu podlahy. Děkuji za odpověď.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych světlou kuchyňskou linku (čistě bílou v laku, případně smetanovou či vanilkovou). Tím prostor prosvětlí, lak bude místnost také opticky zvětšovat. Podlahu vyberte stejnou pro celý prostor - laminátovou v dekoru světlého buku či javoru.

Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou barvou vymalovat kuchyni a v jaké barvě volit doplňky (závěsy, světla, židle). Kuchyně má rozměry 3x4m a velmi nízký strop (pouze 2,30m). Linka je v kombinaci tmavě hnědé merano H 3129 na horních skříňkách, soklu a korpusech a světlé béžové na dolních skříňkách. Pracovní deska a zádový obklad je z mramoru Latina, který navazuje na barový pult (spodní část opět merano jako na horních skřínkách). Podlaha je ve světlejším odstínu laděném do merana. Velice děkuji za každou radu, nashledanou.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volte světlý odstín výmalby, který bude vycházet z barvy pracovní desky – vhodné bude cappuccino. Doplňky mohou být ve výrazném odstínu - hodí se třeba oranžová, olivová, či červená.

Dotaz   Dobrý den, ráda bych si nechala poradit při realizaci podlahy v novostavbě. Rozhodli jsme se, že celé přízemí budeme řešit dlažbami (plovoucí podlahy budou v patře). Předběžně jsme si vybrali dlažbu Galileo od Raka http:((www.rako.cz(cz(produkty(bytova_keramika(podlahy(187-galileo Tento typ by měl být všude kromě koupelny. Jak to zajímavě a vkusně vyřešit? Oddělit prostor dlažbou s tímto dekorem? Ráda bych zajímavě využila více barev dlažby a mozaiky, oddělila prostor kuchyně a obytné části. Jakou barvou pak provést malbu stěn, jaké kachličky použít na obklad kuchyňské linky? Přikládám půdorys přízemí a fotku jídelního stolu s lavicí a židlemi, který bude jediným původním zařízením, které si chceme do nového domu přenést (bude stát ve výklenku). Předem velice děkuji za Vaši pomoc!
Odpověď  

Dobrý den přeji. Bohužel plánek Vašeho prostoru nedorazil. Prostor bych ale dlažbou členila jen velmi málo, maximálně bych oddělila kuchyňskou část s jídelnou od části obytné. Vše ale záleží na daném prostoru a také na Vaší představě o materiálu nábytku a o barevném ladění. Z toho poté vyplyne, kde použít světlý odstín a kde tmavý.

Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu od odborníka. Zařizujeme jídelnu, která je spojená s kuchyní. Kuchyň je barvy CALVADOS, v tom samém odstínu je i plovoucí podlaha. Okna jsou bílá, výmalba taktéž. Z jakého materiálu by měl být stůl a židle, popř. v jaké barvě? Jaký odstín by měl být na závěsech? Děkuji za odpověď, Martina.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Můžete volit výraznější kontrast díky použití světlého dřeva - bříza, javor. Ještě výraznější kontrast vytvoříte volbou skleněného stolu v kombinaci s kovem. Také je možné pořídit stůl a židle v calvadosu či třešni, ale se skleněnou deskou. Závěsy a doplňky volte smetanové.

Dotaz   Dobrý den. Chtěla bych poradit, co by se hodilo k oválnému kuchyňskému stolu z dubového masívu. Lavice, nebo židle? Děkuji za radu.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Volila bych flexibilnější dubové židle v jednoduchém stylu, pokud je stůl také jednoduchý.

Dotaz   Dobrý den, potřeboval bych poradit s obývacím pokojem. Konkrétně - jaké by se hodily židle ke stolu, jaká barva koberce a jaký ještě přidat nábytek (stůl, stolek pod televizi). Jaké velikosti, barvy? Do obývacího pokoje bychom rádi umístili tmavé piano. Rozměry obývacího pokoje jsou 6 m x 3,5 m. Šíře vchodů je 90cm a 135cm. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila tmavý, aby se hodil k jídelnímu stolu a sedačce. Židle vyberte s bílým čalouněním, bílý či smetanový kusový koberec. Za sedací soupravu bych volila oranžovou či olivovou výmalbu, aby sedačka vynikla. Místo lampy dejte tmavé piano, lampa na výraznějším odstínu zdi víc vynikne. Televizní a konferenční stolek volte opět černý, může mít bílá dvířka, ale měl by být nízký a delší.

Dotaz   Dobrý den, zařizujeme byt v novostavbě a byla bych moc vděčná za radu ohledně barevného ladění obývací části. Obývací pokoj je spojen s kk, linku jsme zvolili lesklou bílou s pracovní deskou wenge, dveře dub Sapeli Elegant, na podlaze je průmyslová mozaika dub. Okna mají odstín ořech, ale řekla bych, že moření je spíš světlejší. Zvažujeme pořízení stolu z masivu ořech nebo teak a bílých židlí (lze k masivu kombinovat i plast?). Je vůbec lepší stůl z masivního dřeva, nebo z dýhy? Dále si nejsem jistá, jak ladit sedačku. Představovala jsem si nějakou kontrastní barvu, třeba zelenkavou. Jaké volit obklady za linkou a výmalbu (v tuto chvíli je bílá)? Byt je orientován na jih. Děkuji.
Odpověď  

Dobrý den. Co se týče jídelního stolu – volil bych bělený dub (tedy dýhu) a židle v laku. Doporučuji také velmi moderní židle potažené kůží (mají i dobrou cenu). V tomto prostoru bych se plastu asi vyvaroval.

<< zpět ( stránka 1 / 7 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |
 
 
fotogalerie
Dveře STRONG.

>>

Dveře MASTER.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře