Dotaz

Dobrý den. Co říkáte na tuto kombinaci, hodí se to k sobě? Korpus kuchyně s pracovní deskou mám v barvě kalvádos, k tomu krémové skříňky. Volila jsem světlou plovoucí podlahu jak v kuchyni, tak v obývacím pokoji (tyto dvě místnosti jsou propojené). Naproti kuchyni jsou stěny vymalovány světle žlutou barvou a stůl je kulatý skleněný. Obývací část je ořechová s krémovými dvířky, stoleček skleněný a sedačka čokoládová. (Může být stěna v barvě wenge se skleněnými dvířky?) Za sedačkou je vanilková tapeta, naproti za stěnou je výmalba také čokoládová nebo krémová, ostatní stěny jsou bílé. Bude interiér hezký? A jak vymalovat chodbu, kde bude plovoucí podlaha ve stejné barvě jako v kuchyni a obývací části a schody z dlaždiček ve stejné barvě jako podlaha? Nebo stačí bílá výmalba a palubky? Moc děkuji za rady, P.

Odpověď

Dobrý den, interiér kuchyně i obývacího pokoje je plný odstínů hnědé a béžové, a tím velice elegantní. Také je správné, že jste zvolila jednotnou podlahu do celého propojeného prostoru. Ke kalvadosu v teplých barvách bych volil nábytek v obýváku spíše wenge než ořech. Co se týče chodby, zkuste ji vymalovat světle žlutou a schody sladit co nejvíce s dekorem okolní podlahy.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.