Dotaz

Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Chtěla bych si zrekonstruovat obývací pokoj v panelákovém bytě. Má tvar obdélníku o velikosti 5,5 x 3,5m. Jedna z delších stěn je celá prosklená (vchází se na lodžii), na protější stěně jsou prosklené zasouvací dveře (1,3m) s rámem tmavší hnědé barvy. Potřebovala bych poradit, jaký druh podlahy je vhodný. Teď máme koberec, ale ten mi nepřijde praktický (máme dítě a malého psa). Dřevěné plovoucí podlahy se mi moc nelíbí. Nevím přesně, jaký je rozdíl mezi marmoleem a vinylem. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby podlaha byla hygienická, přírodní a ne příliš drahá. Z barev se mi líbí přírodní odstíny, hnědá, béžová. Jakou barvu podlahy, výmalby a následně nábytku bych měla vybrat? Děkuji moc za vaše rady.

Odpověď

Dobrý den, marmoleum do panelového bytu vřele doporučuji. Jde o přírodní materiál složený pouze z obnovitelných zdrojů, tzv. přírodní linoleum. Struktura i barevnost u marmolea prostupuje celou tloušťkou materiálu. Díky tomu není téměř patrné ani jemné poškození, v případě nutnosti je zde možnost opravy. Trvanlivost materiálu zajišťuje povrchová úprava. Marmoleum je teplé a příjemné na dotyk i chůzi, zároveň je cenově dostupné a vyrábí se v široké barevné paletě. Do Vašeho prostoru bych doporučil světlé přírodní odstíny.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.