Dotaz

Dobrý den, právě jsme dostavěli dům a pouštíme se do zařizování. Teď se chystám na dětské pokojíčky – skoro všechny doplňky, úložné krabice a hračky jsou laděné do modrozelena. Tyto barvy by měly být hlavními v pokojích mých synů. Nevím však, jak je kombinovat na stěnách a koberci. Uvažuji o nějaké malbě na zeď (mašinka, auto ….). Zatím nemáme ani nábytek, ale ten bude s největší pravděpodobností dřevěný. Poraďte, prosím. Děkuji.(Přílohou posílám půdorys našeho domku, jen v dětském pokojíčku č. 1 bude místo stolu vestavěná skříň a psací stůl bude pod oknem).

Odpověď

Dobrý den, kombinace zelené a modré je pro chlapce velmi hezká. Můžete ji navíc oživit třeba malým množstvím žluté barvy. Vymaloval bych pouze jedním odstínem, např. jemnou zelenou, a jednu nebo dvě stěny bych ozdobil dětskou designovou tapetou či samolepkami. Zkuste si vybrat z široké nabídky www.POINTshop.cz. Nábytek bych volil z neutrálních dekorů, abyste ho mohli využít pro děti na delší dobu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.