Dotaz

Dobrý den, nejdříve bych Vám chtěla velice poděkovat za Vaše cenné rady. Nápadů při zařizování našeho nového domku bylo plno, jen jsem vždy potřebovala postrčit k realizaci nápadu a Váš souhlasný postoj jsem vždy velice uvítala s tím, že jsem ve svých úvahách neudělala žádnou zásadní chybu. Nyní mám však problém a to s výběrem sedačky. Původně jsem ji chtěla v antracitové barvě, jenže pak jsem dospěla k názoru, že bude v interieru působit smutně, a tak jsem se obrátila s dotazem na Vás.Rada byla ,že mám jít do červenohnědé či červené barvy,ale to mě původně nijak neoslovilo a tak jsem zkusila dotaz ještě jednou a barva se změnila na béžovou. Po této odpovědi jsem byla s rozhodováním v koncích. Béžová sedačka proti vanilkové zdi mi připadala nevýrazná, červená by mi přišla výrazná až dost, ale tato barva se již nikde neopakuje a byla by velmi akcentní, a já se neumím rozhodnout zda by to v interieru nepůsobilo rušivě.Prosím proto ještě jednou o pomoc.V interieru je vymalováno jarní zelenou, jen dvě stěny, kde bude sedačka do L je barva vanilková, podlaha je světle šedá, kuchyň ve vanilce s pracovní deskou ve středně šedé a barovou deskou ve wenge, jídelní stůl a Tv skříňka rovněž ve wenge, dvěře prosklené satinatem v am. ořechu.Jaká barva sedačky bude tedy vhodnější? Velice Vám děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den přeji. K valinkové stěnně je dobré volit výraznější odstín. Můžete volit oranžovohnědou, bordó, nebo čokoládovou. S výraznějšími dekoracemi. Světlá béžová sedačka by mohla být u výmalby v zelené barvě.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.