Dotaz

Dobrý den, už jste mi několikrát poradili a já vám tímto děkuji. Ještě bych si potřebovala něco ujasnit. Kuchyň bude vypadat takto: korpus a pracovní deska kalvados, skříňky smetanové. Obývací pokoj je ve stejné místnosti – podlaha je z přírodního dubu, v kuchyni máme cihlové dlaždice. Jaký byste mi poradili nábytek v obývací části? Také se máme snažit kupovat kalvados? Nebo může být i jiné dřevo? Jaká by se hodila výmalba? Chci kulatý, asi skleněný jídelní stůl a určitě skleněný do obýváku. Zařizujeme naše první bydlení, tak chci mít vše hezké. Děkuji za odpovědi.

Odpověď

Dobrý den přeji. Kombinace přírodního dubu na podlaze a kalvadosu na kuchyňské lince není bohužel zrovna vhodná. Určitě bych volila podlahu v odlišném dekoru, např. javor, jasan, třešeň či buk. Může být i dub bělený. K tomu by poté byl hezký nábytek opět v calvadosu, třešni nebo makasaru. Záleží na odstínu podlahy. K tmavší se hodí spíš světlý nábytek a k světlé tmavý. Stěny bych poté vymalovala v jemných smetanových, vanilkových až olivových odstínech.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.