Dotaz

Krásný den přeji, chtěla bych poprosit o radu. V novostavbě máme kuchyň spojenou s obývákem do jedné místnosti tvaru L. V obývací části bych chtěla hlavní stěnu (tu, na které bude televize) vymalovat tmavě červenou. V této barvě bude asi i sedací soupravu, nejsem si však jistá dekorem plovoucí podlahy, která bude zřejmě v celém prostoru. Nebo myslíte, že bude lepší oddělit kuchyň třeba dlažbou? Také bych potřebovala poradit barvu na zeď v kuchyni, barvu linky a obkladů. Místnosti jsou poměrně malé, kuchyň s obývákem budou částečně odděleny jen malým barem. Hned za ním bude jídelní stůl – proto nevím, jakou by měl mít barvu. Velice Vám děkuji za odpověď, Nehonská.

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v odstínu přírodního dubu a k tomu světlý nábytek, třeba v bříze, javoru nebo jasanu. Kuchyňskou linku doporučuji v kombinaci korpusu dub a bílých dvířek. Obklad bude hezký ve světle šedé barvě, nebo v šedivém lacobelu. Jednotnost a eleganci interiéru podtrhne výmalba v kombinaci jemné smetanové, šedé a červené spolu s doplňky v čokoládové, šedé a červené.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.