Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat zdi dětského pokoje. Nábytek je ze světle hnědého masivu, podlaha taktéž světle hnědá. Teď jsou dvě stěny sytě žluté a dvě jablíčkově zelené. Chtěla bych změnu, na jednu stěnu plánuju tyrkysovou. Prosím, poraďte, jakou barvu či barvy zvolit na další zdi. Dál nevím, jak vymalovat obývací pokoj (jde mi hlavně o stěnu za pohovkou). Rohová sedačka bude šedá, černá, nebo čokoládová. Mohli byste navrhnout výmalbu ke všem třem variantám? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den přeji. Tyrkysovou barvu krásně doplní jemná cappuccinová či vanilková a sytě čokoládová. Co se týče výmalby v obýváku – bude-li sedačka šedá, stěna za ní může být lila, bordó, tyrkysová či limetková. K černé sedačce se hodí vanilka, bordó, cihlová a lila, k čokoládové variantě pak doporučuji olivovou, lila nebo sytou žlutou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.