Dotaz

Dobrý den. Potřebovala bych poradit s barvou kuchyňské linky. Kuchyň, obývák a jídelnu máme v jednom otevřeném prostoru. V obývací části bude dubová podlaha z masivu, ve zbytku místnosti pak dlažba. Strop je otevřený do štítu, který bude obložený smrkovými palubkami. Dveře jsou z dubového masivu, další dřevěný dekor už nechci. Kuchyň bych si představovala s plně výsuvnými zásuvkami a výklopnými horními skříňkami. Líbí se mi barva wenge kombinovaná s bílou nebo cappuccinovou. Jelikož je v kuchyňské části malé okno a dveře na balkon, nad kterým je stříška, není tam moc světla. Protože se jedná o přístavbu, ostatní okna jsou střešní na západ. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Lenka.

Odpověď

Dobrý den, také bych již další dřevěný dekor nedoporučoval. Kombinace béžových a bílých odstínů s dubovým dekorem bude velmi elegantní. Na skřínky a dvířka využijte lamino ve vysokém lesku, které dodá kuchyni luxusní vzhled a výrazně oživí prostor. Wenge zvolte pouze jako akcent, např. na bočnice či pracovní desku. Horní skřínky navíc odlehčete matnou skleněnou výplní Satinato v hliníkovém rámu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.