Dotaz

Dobrý den, prosím, můžete mi poradit? Mám hotový návrh kuchyně. Nejraději bych zvolila dvířka od firmy Egger:U116 ST2-jasmín, korpus H1954 St15 kalvados růžový a pracovní desku F268. Jsou vhodné skřínky s hliníkovým rámečkem, jaké jsou v návrhu? Pokud ano, chtěla bych, aby hrana pracovní desky byla také v kovovém odstínu. Na straně kuchyně, kde je navrhnuta lednice, se nachází komín. Plánuji ho obložit cihlovými páskami, aby vypadal věrohodně. Proto bych potřebovala poradit, jestli jsou zvolené odstíny vhodné. Jaký obklad by byl vhodný mezi linku a jaký k odsávači? Další problém je s podlahou – v obýváku máme PVC dub. Děkuji za radu. Doufám, že můj popis je alespoň trochu srozumitelný. Zašlu ještě nějaké foto pro názornost. S pozdravem Zdena M.

Odpověď

Dobrý den, k dekorům kuchyňské linky jsem se vyjádřil v předchozí odpovědi. Co se týče prosklených horních skřínek satinato v hliníkovém rámu, určitě je použijte. Kuchyňskou linku velmi pěkně odlehčí. Místo obkladu můžete použít např. barevné sklo lacobel. Doporučuji teplou červenou barvu, která bude cihlově obložený komín pěkně doplňovat. Podlahu volte pokud možno jednotnou v celém prostoru.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.