Dotaz

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, jak vymalovat kuchyň a jak vyřešit podlahu. Mám objednanou kuchyňskou linku v barvě černé lesklé metalízy kombinované se světlým dřevem. Nemohu přiložit fotky, ale obrázky lze najít na www.sconto.cz, kuchyně, str.3, obr.2 kuchyně Galaxy. Kuchyňská linka bude ve tvaru L o rozměrech 3×2 m. Celková plocha kuchyně je 20m2 (5 x 4), bude v ní skleněný jídelní stůl a kožené černé židle. Na jedné stěně jsou dvě okna, jedno z nich je s balkónovými dveřmi. Jedná se tedy o velmi prosvětlený prostor. Dále nevím, zda použít marmoleum (a v jaké barvě) nebo obklady či plovoucí podlahu. Jelikož je černá barva dvířek dost neobvyklá, nevím si rady s malbou a podlahou. S pozdravem Alice Rozumová.

Odpověď

Dobrý den přeji. K tmavé kuchyňské lince můžete volit výrazný odstín podlahy, třeba marmoleum v bordó barvě. K tomu budou hezké jemné neutrální tóny výmalby (cappuccino, béžová či smetanová). Druhou variantou je světlá podlaha (v dekoru světlého javoru nebo běleného dubu) spolu s výrazným odstínem výmalby a obkladu – lila či bordó v kombinaci s jemnou béžovou barvou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.