Dotaz

Dobrý den, pořád přemýšlím jakou mám zvolit pracovní desku na kuchyňské lince. Skříňky jsou z buku a dvířka vanilka a dubová dýha (je toho moc, ale dvířka chci měnit později). Kuchyň je ale součástí obývacího pokoje. Ve kterém je nábytek bílý, výmalba béžová a za nábytkem se vyskytuje na každé straně část tmavě hnědé (ta výmalba je nádech té tmavě hnědé, ale vypadá jak béžová :-)). Podlaha v kuchyni i obývacím pokoji je světlá, dubová dýha a na zemi malý tmavě hnědý koberec. Sedací souprava oranžová, ale ta bude muset vydržet ještě tak rok kvůli malým dětem. Pak by se mi líbila béžová. Popravdě také řeším jídelní stůl, který je na rozmezí kuchyně a obýváku. V obývacím pokoji mám již bílý pracovní stůl, tudíž by bílá byla už moc. Uvažuji o ořechu (šla by k tmavě hnědém koberci i výmalbě). Pracovní deska v ořechu už by byla moc překombinovaná,a ani by se nehodila, tak nevím… Trochu jsem přemýšlela o bílém kameni ??? Také bych tam chtěla nějakou veselou barvu, zelenou !! Třeba jako nástěnný panel za linku. Mám tam dlaždice, ale kdyby šel dát nějaký panel na dlaždice nebo jestli trh nabízí nějaký samolepící dlaždice ??? (prostě bych to chtěla jen překrýt a nechce se mi je vymlátit :-)). Zelená pracovní deska, to by bylo už asi moc ? Nevím jestli je to srozumitelné, je to nakonec více dotazů, ale budu vděčná za každou radu. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych obnovu kuchyňské linky např. samolepicí fólií v dekoru dubu a bílých dvířek popř. ořechu a bílých dvířek. Pracovní deska a deska zádová v jemné béžové popř. bílé. Jídelní stůl volte dubový popř. ořechový. Např. www.hornschuch.cz nebo www.tapety-folie.cz

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.