Dotaz

Dobrý den, prosím o radu ohledně barevného sladění interiéru. Jedná se o přízemí novostavby, kde je kuchyň a jídelna propojená s obývacím pokojem. Okna jsou bílá a interiérové dveře tmavé (Sapeli Fest CPL ořech s prosklením). Kuchyňská linka je v barvě vanilky, sokl wenge a pracovní deska černohnědý granit. Na podlaze je velkoformátová dlažba 60×60 ve světle béžovém odstínu. Sedací souprava je tmavě hnědá a jsou na ní velké polštáře v hnědé a béžové barvě s černými květy. Ostatní nábytek (jídelní stůl a židle, skříňky do obývacího pokoje…) zatím nemáme. Jakou barvu zvolit pro výmalbu a doplňky interiéru, aby oživila béžovohnědou kombinaci? (Chtěli bychom též použít designové tapety.) Jakou volit barvu či materiál ostatního nábytku? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji. Doplňková barva na výmalbu, tapety a doplňky může být v mnoha odstínech – lila, bordó, limetková. Nábytek bych volila v odstínu wenge s lesklými dvířky v béžovém nádechu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.