Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, jak doladit barvy a materiály do interiéru kuchyně spojené s obývacím pokojem v nízkoenergetické novostavbě. Na podlaze je světle béžové marmoleum, dveře jsou lamino teak, na stěnách je zatím bílá tapeta. Kuchyňská linka je v zažloutlé bílé se světle hnědou deskou a nerez spotřebiči (foto 1). Nevím si rady s tím, co dát za linku – určitě chci nějakou barvu, např. tmavší tlumenou červenou (obklady, barevné sklo, nebo lamino deska?). Tuto barvu bych ráda dala i na stěnu v obývacím pokoji (foto 2, 3). Jaké byste volili barvy sedací soupravy, ostatního nábytku, rolet a doplňků? Děkuji mockrát.

Odpověď

Dobrý den přeji. Za kuchyňskou linku můžete volit desku v dekoru desky pracovní, popř. bordó obklad. Poté je dobré tento tón použít ještě v obytné části, třeba za světlou smetanovou nebo béžovou sedací soupravou. Pokud zvolíte takto tmavý a výrazný obklad, již není tak snadné měnit barvy v dalším prostoru. Naopak s obkladem neutrální světlé barvy nebo v dekoru pracovní desky budete moci prostor snadno obměňovat novými doplňky či výmalbou. Např. lila, limetka, tyrkys. K těmto výrazným odstínům můžete volit tmavý nábytek v teaku nebo ořechu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.