Dotaz

Dobry den, ráda bych se na vás obrátila s dotazem týkajícím se výběru barvy kuchyňské linky a podlahy. Kuchyň je pres bar spojená s obývacím pokojem, který má bílé stěny a dřevěnou lakovanou podlahu z jedle. Bar je tvořen příčkou, která vznikla po vybourání horní poloviny hrázděné zdi (kombinace pískovce a dřevených trámů). Kuchyň je v nově vystavěné části domu, která je spojená s tou starou, tj. obývacím pokojem (jak zmíněno pískovec mezi starými dřevenými tramy). V kuchyni budou černá kamna na vytápění, strop je ze světlého dřeva. Samotná místnost je spíš méně prosvětlená. Představovala jsem si moderní kuchyň světlé barvy, tj. cappuccino, světle béžová či mléčná, kombinovanou s matným sklem. Pracovní deska by mohla být tmavá, sokly nejspíš černé, aby se propojily s černým prvkem – kamen. Další možností by byla kuchyně dřevěná, laděná do červena, např. třešeň. Nicméně nevím, jestli by se tím pokoj nestal těžkým, když už je v místnosti poměrně dost dřeva a kuchyň je spíš v koutě. S barvou kuchyně pak souvisí barva dlažby, jeden nápad byla podlaha cihlová, styl terracotta. Další možností jemně béžová. Ráda bych, aby kuchyň ve výsledku působila teplým dojmem, proto ta cihlová. Mnohokrát děkuji, Klára Šimková.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volba světlé, smetanové kuchyňské linky v kombinaci s tmavou antracitovou barvou soklu a pracovní desky je velice vhodná do daného prostoru. Pro zateplení můžete volit omyvatelnou stěrku místo obkladu v režné či hnědočervené až terakotové barvě. Také další doplňky bych volila v tomto odstínu. A v obytné části můžete tento prvek použít za sedací soupravou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.