Dotaz

Dobrý den, plánujeme rekonstrukci kuchyně a obývacího pokoje, kdy budeme bourat příčku mezi nimi a vytvoříme tím jednotný prostor, který bude lehce předělovat bar. Kuchyně bude lakovaná bílá s tmavou pracovní deskou a tmavým sklem za ní. Podlaha bude spíše v tmavším tónu (ještě nemáme přesně ujasněný dekor) a sedačka má barvu krémově bílou. Stolek pod TV, která bude na stěně bych chtěla také v lakované bílé, aby to ladilo s kuchyní (ale jiné barvě se nebraním). Barové židle a osvětlení si představuji v provedení barevný plast. Potřebovala bych poradit jakou barvu dát na stěny, myslím si že nejlepší by bylo to nějak oživit, ale nevím zda volit barvu na všechny stěny, či jen na jednu, kde bude TV, nebo zvolit tapetu – prostě a jednoduše ,, PROSÍM o pomoc“ 🙂 Děkuji a přeji pěkný den PS: pokud se Vám nezdá řešení jaké si prozatím představuji, tak prosím o radu jak byste to zvolili Vy.

Odpověď

Dobrý den přeji. Vaše ladění je příjemné. Na podlahu můžete volit ořech nebo wenge. K tomu poté výmalbu v odstínu lila a jemné cappucinové. Nebo teplé žluté pokud je prostor méně prosluněn, či bordó. A to za sedací soupravou a za televizí, zbylé části jemné cappucinové nebo smetanové.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.