Dotaz

Dobrý den, už dříve jsem zde prosila o nějaké rady a pomohlo mi to. Nyní bych se znovu chtěla zeptat na obývací pokoj, který chystáme předělávat. Stále nemůžu rozhodnout, jaké zvolit barvy. Pokoj je v paneláku na severní straně (cca 5 krát 4,5 m), tudíž tam téměř nesvítí slunce, mám tam pocit chladu a potemnělosti, i když díky 6. patru koukáme do stromů a nebe. Na oknech nemám zatím žádné závěsy. Nyní jsou zdi bílé, což působí čistě (to mám ráda) a obývák se díky tomuto zdá prostornější. Ale chtělo by to nějakou barvu, aby pokoj působil zatepleněji, slunečněji, projasněněji. Nábytek máme prozatím starší (směs všeho), jsou to nižší skříňky černé barvy (v pracovním koutě a naproti jedné části sedačky). Pouze stůl a police jsou buk, takový ten přírodní a načervenalý odstín. Podlaha je v dekoru třešně – odstín není ani tmavý ani světlý. Sedačka je do L, barva mezi terakotou a cihlovou, opěrky jsou pruhované, polštáře v kombinaci cihlové, béžové, lipové a hnědé (kakao+tmavě hnědá). Sedačka je u zdi ve středu obýváku, z jedné části je pohled do oken (ta jsou bílá plastová, pouze se stříbrnými žaluziemi) a z té druhé na skříňky + TV. Jako dekoraci máme na stěně grafiku, která má velmi netradiční námět a je v barvách modrá (nebe), modrozelená (moře), krb (oheň), bílá (sníh), žlutá (létající balon). Nejvíce je tam béžové, šedé a malinko červené-cihlové. Jaké zvolit barvy zdi, jaké na závěsy/záclony, koberce pod stůl k sedačce a jaké doplňky (nějaký ten květináč, vázička…)? Přiznám se, že na zdech nemám moc ráda zelené odstíny a ani oranžovou (cihlovou, meruňkovou). Děkuji za odpověď, Renáta S.

Odpověď

Dobrý den přeji. Pro proslunění pokoje volte výmalbu v teplé žluté barvě a k tomu závěsy v odstínu sedací soupravy. Kobereček světlejší smetanový.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.