Dotaz

Dobrý den, chtěla bych poradit s obklady v kuchyňské lince. Jedná se o novostavbu RD na vesnici. Kuchyň je propojená s obývacím pokojem, který je orientovaný na jihozápad, ale moc světla v něm není. Líbila by se nám podlaha světlá (bělený dub patina, jablko). Kuchyňská linka bude zděná. Dvířka asi javor nebo bříza a chtěli bychom to nějakým obkladem oživit. Líbila by se nám Rako Chilli (mozaiku použít na obklad skříněk a za linku kostky 10×10 cm) nebo Rako Zingana (je to sice dlažba, ale nevadí) a k této variantě pracovní desku Egger Artwood. Nevíme, pro kterou variantu se rozhodnout a jakou výmalbu k tomu zvolit, aby se prostor zateplil. Okna jsou bílá a dveře musí být taky světlé (asi javor), protože na tuto místnost navazuje tmavá dlouhá chodba. V obývacím pokoji budou kachlová kamna (viz obrázek, nebo něco podobného). Sedací rohovou soupravu máme tyrkysově modrou, ale je možná změna barvy. Nemáme moc rádi úplně moderní styl s lesklými skříňkami. Prosím poraďte. Moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den, volila bych na podlahu bělený dub patina, na skřínky bříza s mozaikou místo obkladu. Tmavší prostor se těmito dekroy příjemně oživí a bude velmi elegantní. Tyrkysově modrá je velmi pěkná volba, lze kombinovat s tmavě modrou, olivově zelenou apod.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.