Dotaz

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Můžete nám poradit nějaký e-shop na zdravotně nezávadné barvy vhodné na přetření vysoké dětské jídelní židličky? Máme starou, ale podle mého názoru moc pěknou dřevěnou židličku.Plast rozhodně nechceme. Dcera ji „upatlává“ jídlem, takže ji několikrát denně potřebujeme utírkat vlhkým hadříkem. Uživatel před na ni barvou nakreslil obrázek a nahoře je sytě zelená, šprušličky černé. Myslíte, že i černá by šla přetřít na oranžovou nebo žlutou? Nevím, jestli by potom nebylo potřeba hodně nátěrů a ta velká vrstva by nevypadala nepěkně. Netuším, jestli se nám vyplatí taková renovace a nekoupit rovnou novou. Ale obrázek, ani stávající barevné provedení se nám nelíbí a nehodí k celkovému ladění kuchyně. Děkuji Vám moc za radu. Krčková

Odpověď

Dobrý den přeji. Je dobré odstranit původní nátěr, odřením nebo rozpouštědly, především místa, kde barva již dobře není přilnut k podlkadu. Poté můžete několika vrstvami židličku přetřít i výrazný odstín půjde přetřít, přesně Vám ale poradí v prodejnách barvy laky. Poradí nejen čím odstranit starý nátěr, ale také vhodný nátěr nový.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.