Dotaz

Dobrý den, moc prosíme o radu. Rodiče se rozhodli pro novou kuchyňskou linku na chalupu. Kuchyn je v barve buku (ne zrovna favorit nás mladých), ale již stojí. Kuchyň je rozdělena do dvou částí, malé místonosti, kde je světle hnědá podlaha, a velké chodby, kde je světle šedá podlaha) a kde budou pouze dolní skříňky (pracovní plocha). Zdi jsou v obou místnostech bílé. Nyní si nevíme rady s výběrem pracovní desky. Chceme zároveň stejnou i zádovou desku, resp. desku též na záda, kvůli údržbě. Pokud bude barva jiná, nevadí, jen to neumíme zkombinovat a též jdou jednobarevné těžko sehnat. Zvláště část v chodbě je nutno trochu tou deskou „zateplit“, protože působí velmi chladně. Přílohou posílám pouze pro představivost typ kuchyňské linky buk a 2 pracovní desky o kterých jsme uvažovali, ale nejsme si jisti. Předem děkujeme moc za radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych stejnou pracovní i zádovou desku, k buku by byla výraznější tmavší antracitová, ale pro pocit zateplení bych volila mírnější odstín a dekor, viz. druhý typ.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.