Dotaz

Dobrý den. Zařizujeme obývací pokoj spojený s kuchyní, celkově má místnost 5×8 m. Kuchyňskou linku bych si přála v dekoru bříza + PD černý kámen, je-li to vhodná kombinace. Přikládám vlastní návrh a prosím o radu: 1. Jaký obklad za kuchyňskou linku? 2. Jaký odstín podlahy a zda raději nevolit jednnotnou plovoucí podlahu? 3. Jak sladit s ostatním nábytkem (jídelní stůl, židle, sedačka) a jak vyřešit výmalbu stěn? Dále si nevím rady se zkosenou stěnou za kuchyňskou linkou a osvětlením. Velice děkuji za pomoc, Renata.

Odpověď

Dobrý den přeji. Kombinace světlého dřeva a tmavé pracovní desky je vhodná. Na šikminu bych volila úzké poličky, pokud ovšem šikmina není velká a nezasahuje do pohybového prostoru. Podlahu doporučuji jednotnou v celém pokoji, a to v dekoru dubu nebo tmavém wenge (k tmavé pracovní desce). Nábytek opět ve světlém dekoru břízy. K tomu můžete použít výraznější výmalbu v odstínech lila, limetková či bordó. Sedačku vybírejte v dekoru výmalby nebo neutrální světlou šedou, jemnou cappuccinovou či smetanovou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.