Dotaz

Dobrý den, zařizujeme novostavbu rodinného domu a právě jsme ve fázi před malováním. Máme obývací pokoj spojený s kuchyní, celkem světlý, ale přece jen je většina oken na sever, jen velké francouzské je na východ. Tápeme v barvách: linku jsme vybrali v bílém lesku, s tmavě šedou (skoro černou) deskou a šedým sklem místo obkladů, podlaha je ořech selské prkno od Paradoru, ráda bych vymalovala v kombinaci zelené až zelenožluté a stěnu za linkou šedě (až stříbrně) a šedě i stěnu za TV + červené doplňky (ty máme z předchozího bytu, rádi bychom si je nechali). Snad to bude působit dobře. Okna zevnitř jsou bílá. Ale nevím si rady s dveřmi – ráda bych také ořech, jen se bojím, jestli to nebude příliš tmavé (přece jen dveře budou i v chodbě a pod., nejen v této větší místnosti. K bílým dveřím má opravdu nepřekonatelný odpor můj manžel, ale ještě mne napadají světlá javorová… Nábytek do obývacího pokoje bude převážně bílý + možná nějaké menší kousky z ořechu. Prosím poradíte? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji. Dveře bych opravdu volila v ořechu nebo bílé barvě. Ořech bude ale praktičtější a nebála bych se jej použít. Výmalbu můžete volit v kombinaci limetkové a světlé šedé barvě.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.