Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami při plánované rekonstrukci. Chtěla bych propojit obývák s menší kuchyní. Do obýváku máme vybranou červenou rohovou sedačku a wenge nábytek, který bude i prosklený. Dolní skříňky kuchyně by měly být wenge a horní (vč. lednicového „sloupu“) v bílém lesku. Jelikož budu mít plynovou varnou desku, volím za linku bezespárový velkoformátový obklad. Jakou tedy barvu obkladu? Jakou barvu desky? A jak vymalovat? Můj nápad je: barva obkladu bílá či béžová (nebo stříbrná?), deska také wenge (nebo šedivá či stříbrná?). Co ale údržba? Mám vymalovat jen bíle a použít designovou červenou tapetu, nebo vymalovat červeně? Nevím ale, zda volím správně. Byt je celkově malý, obývák má 345x400cm a kuchyňka 345x180cm. Moc děkuji!

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit šedou pracovní desku a obklad výrazný červený (popř. neutrální šedý). Pro oživení bude dobré dodat červené doplňky. Výmalba ve světlém nádechu šedé či čistě bílé je v kombinaci s červenou tapetou dobrá volba.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.