Dotaz

Dobrý den, prosím o pomoc s volbou podlah v novostavbě. Sice v celém domě mají být stejné podlahy, ale do přízemí jsme museli vzít dlažbu v jiné barvě (aby se dala již osadit technická místnost). V přízemí je pracovna, technická místnost a relaxační místnost, dlažba šedá. V patře ale již šedou moc nechci, a tak přemýšlím o stejné dlažbě, ale v béžovém odstínu, nebo o typu Rako Orion, rovněž béžovém. Mám chodbu, předsíň, koupelnu a kuchyň dát do béžové a do obývacího pokoje, ložnice a dětského pokoje použít plovoucí podlahu v barvě javoru? (V celém domě jsou dveře Sapeli Tarugo v tomto odstínu.) Máme všude podlahové topení, takže musí převládat dlažba. V kuchyni bude linka Oresi a mezi chodbou a obývákem je prosklená stěna s dveřmi. Kuchyň a obývací pokoj jsou spojené. Schodiště bude obloženo javorovým dřevem. Chtěla jsem do kuchyně také šedou podlahu (aby tam bylo něco ze spodního patra), ale tři různé podlahy (barvy) už je hodně, a tak se to bude muset vyřešit doplňky. Prosím o váš názor, popř. rady. (Další patro již bude navazovat ve stejných barvách, ale až jednou.) Moc děkuji, s pozdravem Alena.

Odpověď

Dobrý den, samozřejmě by bylo lepší, kdyby podlahy byly co nejvíce jednotné. Kromě dlažby na podlahové vytápění můžete použít i průmyslovou mozaiku, tzv. kantovku, ve speciální tloušťce 10mm. Pěkný bude dekor jasan nebo dub.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.