Dotaz

Dobrý den, svépomocí stavíme s manželem RD a již došlo na interiérové řešení, kde bych nerada udělala zásadní chybu. Proto bych ráda využila vaší poradny. Mám za úkol vybrat interiérové obložkové dveře – folie CPL (plastová okna domu i vchodové dveře jsou v provedení barvy třešeň; okna jsou uvnitř bílá). S ohledem na cenové akce mě manžel více méně natlačil do dveří barvy třešeň i v interiéru. Teď se ale obávám, jestli to nebyla chyba. Objednávku jsem ještě nezadala, takže můžu vše ještě změnit, a proto se také na vás obracím. K objasnění podotýkám, že jsme spíše zastáncem takových barevných provedení, které tolik nepodléhají módním trendům, proto např. kuchyňskou linku chceme v bílé (max. vanilkové) s dřevěnou pracovní deskou (klidně i v třešni), koupelnu potom v bílém provedení s krémovou dlažbou. Podlahy v domě chce manžel převážně dřevěné ve světlých tónech (vidím to tak na buk). Pokoje pro děti i ložnici máme veliké cca 12 m2. Kuchyň je spojená s obývacím pokojem o rozměru 40 m2. Nebudou tedy třešňové dveře nevhodně zkombinované se světlou podlahou? A co v kontextu malých pokojů, nebude to diktovat barevnost nábytku? Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit kombinaci buku a třešně na nábytek, pak již ale pouze v dekoru buku, čistě bílém provedení, nebo světlé bříze a javoru. Pokud budete chtít tmavší nábytek, můžete volit nadčasové bílé hladké dveře, které se dělají také v lesklé úpravě. Doporučuji např. Sapeli GLANZ.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.