Dotaz

Dobrý den přeji. Chtěla bych poprosit o radu ohledně obývací místnosti a kuchyně. Tyto dvě místnosti jsou spojené, přičemž v obývací místnosti bych chtěla na hlavní stěnu dát bordó barvu. Zajímá mě, jestli tu barvu dát i na krb a zbytek stěny k rohu, nebo jen na hlavní zeď s tím, že bych na zbytek dala cappuccino? Hodila by se tmavá rohová sedačka? Bude oddělovat obývací místnost s jídelním stolem. Podlahu bych chtěla spíš tmavší. Jakou barvu zvolit na nábytek v obýváku a na jídelní stůl? Kuchyň bude od Oresi – avorno toscana. Jakou barvu zdi použít v kuchyni a jakou podlahu? Myslela jsem na dlažbu, ale nevím si rady s odstínem. Vše je foceno z jednoho místa, a právě v tom místě bude jídelní stůl. Děkuji velice za vaši radu, Nehonská.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych bordó barvu na hlavní stěnu a na krb, zbytek potom v jemné cappuccinové až béžové. Vše hezky doplníte čokoládovou sedací soupravou. Podlahu a dveře doporučuji v dubu, podlahu v kuchyni čokoládovou k světlé lince. Bordó barvu můžete použít i na obklad linky nebo jako výmalbu za linkou. Nábytek volte v dekoru kuchyňské linky (javor, bříza).

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.