Dotaz

Děkuji velice za odpovědi a ještě bych prosila o jednu radu. Jedná se o vstupní chodbu do domu, která vede i do patra. Jakou barvu stěn mám zvolit? Dole u vchodu je tmavší dlažba (viz obrázek 1 a 2) a po levé straně je stěna, na kterou bych chtěla dát velké zrcadlo. Vedle něj jsem si představovala nějakou tapetu nebo nálepku. Vůbec netuším, jaký styl vybrat. Dívala jsem se na stránky, které doporučujete, ale nevím, co by se hodilo. Navíc mi ty tapety přijdou docela drahé. Nahoře nad schody, které budou dřevěné, je světlejší dlažba (viz obrázek 3). I ta má ale stejný dekor jako podlaha dole. Prosím o radu, jak vymalovat, a jakou barvu zvolit na nábytek. Děkuji mnohokrát. Krásný den přeji, Nehonská.

Odpověď

Dobrý den přeji. Spodní část chodby je dosti členěná a pro mne až nečitelná. Volila bych jemný pastelový tón výmalby v šedobéžovém odstínu. V horní části pak hlavní stěnu v oranžovohnědé v kombinaci s jemnou smetanovou. Dole můžete použít tvarovou nálepku – kruhy, obdélníky nebo nějaký květinový vzor (např. http://www.isamolepkynazed.cz/detail/kvetinove-samolepky-na-zed/samolepky-crearreda/kvetiny-v-odstinech-hnede/). Zde naleznete spoustu inspirace.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.