Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme nový RD a váháme ohledně barvy vnitřních dveří. Vchodové dveře jsou v barvě dougles, okna jsou zvenku v dekoru dougles a zevnitř bílá. Kuchyň v barvě třešně je propojena s obývacím pokojem, kde je dřevěná podlaha v barvě americký ořech (hodně tmavá podobně jako wenge) a z obývacího pokoje vede do patra schodiště z jasanu lehce namořeného do barvy třešně. Kuchyň i OP jsou vymalovány smetanově, jen jedna stěna u TV v obývacím pokoji je tmavě červená. Sedací souprava je kožená, bílá. Původně jsme chtěli vnitřní dveře v barvě třešně. Teď váháme. Líbí se nám i světlé dveře, např. javor, ale nevíme, zda by nebyly všechny barvy dřeva v domě překombinované. Dveře jsme vybrali SAPELI, druh LOTOS, bohužel se nám dýhy, které u tohoto druhu nabízejí, moc nehodí. Např. AM třešeň má jiný odstín než „klasická“ třešeň. Děkuji za radu, J.K.

Odpověď

Dobrý den, doporučil bych Vám nedřevěný dekor interiérových dveří. Bílá nebo světle šedivá bude jemná, elegantní a prostory pěkně sjednotí.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.