Dotaz

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně barev, neboť rekonstruujeme a zařizujeme dům. Venkovní dřevěné prvky jsou v barvě teak, podezdívka domu je z lámané břidlice, cesty břidlicové, černé barvy, eurookna budou také v teaku. Okna měla být původně bílá, takže jsem interiéry začala zařizovat v kombinaci přírodní dub/smetanová/hnědá. Zatím máme v barvě přírodního dubu zařízenou jen ložnici a dětský pokoj, a to jen nábytek a podlahy, dveře budeme teprve vybírat. Teď po změně barvy oken mi přijde, že dub je spíše dřevo studené barvy, teak barvy teplé a nehodí se k sobě. Možná se ale pletu. A moje otázka zní: v jakém odstínu dřeva tedy zařídit interiéry (dveře, podlahy, nábytek)? Jakou doporučujete výmalbu (popř. barvy doplňků – hlavně by mě zajímalo, které odstíny hnědé použít, aby se hodily k oknům v barvě teak)? Líbí se mi, když je interiér laděný do jedné barvy dřeva a doplněný spíše přírodními odstíny, a když se venkovní prvky a barvy prolínají i do interiéru. Takže lámanou břidlicí bych chtěla obložit i krb, jednu stěnu ve vstupní hale apod. Moc děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den přeji. K teaku bych volila spíš světlý javor, bílou a cappuccinovou a poté výmalbu v olivové, bordó, cappuccinové. Co se týká dalších variant: vhodný je také ořech či kombinace teaku s bílým leskem nebo javorem. Jelikož již máte dub, který k teaku opravdu neladí, volila bych dveře neutrální bílé, popř. světlé (bříza, javor).

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.