Dotaz

Dobrý den. Moc prosím o radu, jakou barvou nábytku zařídit obývací pokoj, ve kterém mám příborník po babičce. Ten je snad ořechový, jedná se o hnědé tmavě karamelově vybarvené dřevo s výraznou tmavou kresbou. Stejný dekor jsem však nikde nenašla a z finančních důvodů bych ani nevolila nějaké složité řešení. Obývací pokoj má tvar obdélníku, bílé dveře jsou v rohu delší strany, naproti je výklenek s vestavěnými skříněmi (dveře skříní mahagon, korpus bílý), ale ty nejsou z pohledu z obývacího pokoje vidět (jen zeď-boční stěna skříně a bílá zadní stěna druhé skříně). Dále je u stěny naproti dveřím příborník a vzadu (u okna) šedá pohovka. Okna jsou bílá s bílým parapetem. Příborník při pohledu z pohovky není skoro vidět, mezi ním a pohovkou je vysoká lampa z krémového nařaseného papíru. Naproti pohovce by měl být další nábytek, sestava s televizí. Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit korpusy nábytku v ořechu nebo teaku – záleží na tom, co je podobnější příborníku. K tomu poté dvířka ve světlém bílém či smetanovém lesku, čímž se sjednotí s dveřmi. Také je zde varianta neutrálního nábytku v bílé barvě – díky tomu by v prostoru vynikl příborník.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.