Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, jak postavit kuchyňskou linku, aby byla co nejpraktičtější. Kuchyň je malá: vlevo ode dveří je 2, 6m pro 60cm hluboké skříňky, pohledová stěna má 2, 1m, vpravo od vchodu je okno, vedle topení může následovat 0, 5m široká skříňka vysoká k parapetu a pak je 1m do konce pro vysoké skříňky. Vpravo bych volila skříňky hluboké jen 40cm. Podobná kuchyň je na fotce. Začít bych chtěla vlevo za dveřmi lednicí, zde je i stupačka. Ať rozmístím spotřebiče kamkoliv, potýkám se s nedostatkem pracovní plochy. Dále prosím o nápad, jak sladit barvy. Část horních skříněk bych chtěla mít v barvě žluté (Ikea rubrik applad) či avokádo/lesk, dole nerez nebo stříbrné lamino. Obklad za linku velkoformátový světlý, barva desky se mi líbí titan. Jakou dlažbu zvolit na podlahu? S čím má ladit? Děkuji, L.

Odpověď

Dobrý den, takto malý prostor bude vhodné úplně nezastavovat skřínkami. Nechte ho, aby mohl dýchat. Uvidíte, že i Vy se v něm pak budete cítit při vařené lépe. Chápu však Vaše požadavky na co nejvíce úložných míst. Rozmístění kuchyňské linky bych volil do L. Volte světlé odstíny smetanové nebo bílé ve vysokém lesku v kombinaci se světle zelenou nebo modrou barvou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.