Dotaz

Dobrý den, zajímám se o montáž stavebních pouzder do koupelny a WC. Právě rekonstruuji starší panelákový byt. V koupelně už mám hotové obklady a montáž sanitární keramiky, také WC je obloženo a namontováno. Původně hlavní stěna měla být celá z luxferů, ale měla bych zájem o stavební pouzdro. Zajímá mne tedy, zda je montáž stavebního pouzdra možná i v tomto částečném stavu koupelny a zda je výrobce schopen dodat stavební pouzdro dle požadavků zákazníka v jakýchkoliv rozměrech. Také zda musí být kompletně hotová podlaha před montáží stavebních pouzder, tzn. vyrovnání podlahy + pokládka podlahové krytiny. V příloze je pár fotek rekonstrukce. Předem děkuji za informaci. S pozdravem Radka.

Odpověď

Dobrý den. Montáž stavebního pouzdra je možná v případě, že máte ve stěně vynechán stavební otvor, do kterého se pouzdro vejde. Z fotografií a popisu, který jste zaslala, to není bohužel zjistitelné. Pokud byste měla již stěnu postavenou, a přesto chtěla pouzdro instalovat, můžete ho přilepit ke stávající stěně montážní pěnou. Výrobce je schopen dodat prakticky jakýkoliv rozměr pouzdra. Předpokládám, že pro Vaši realizaci se bude hodit pouzdro Unibox, které umožňuje instalaci dvou dveří do jednoho pouzdra (koupelna a toaleta). Objednat jak typizované tak atypické pouzdro můžete například zde http://shop. umimeudelatdomov. cz/stavebni-pouzdra/ , ale koupit je můžete prakticky v jakýchkoliv stavebninách. Hotovou podlahu mít nemusíte, pouze při instalaci musíte dodržet to, že spodek pouzdra podložíte tak, aby byl ve výšce budoucí podlahy. Pokud se chcete podívat, jak pouzdro Unibox vypadá přímo v rekonstruovaném panelovém bytě, fotografie najdete zde: http://www. schody-jap. cz/index. asp?obsah=2260&styl=0.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.