Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vyřešit posuvné dveře do kapsy (máme v plánu chodbové dveře do stavební kapsy). Vše je připraveno, ale kapsa se nachází zrovinka tam, kde je v jiné místnosti nika připravená na vestavnou skříň. Pro vaši představu – vedle chodby, kde mají být dveře, je ložnice a kout pro vestavnou skříň, posuvné dveře by tam zajížděly do kapsy. Nechceme však, abychom při otevření skříně dveře viděli, chtěli bychom skříň s uzavřenými zády, ale zároveň možnost dostat se do stavební kapsy např. vysavačem. Posuvné dveře budou mít kapsu 2m, tak aby se dala občas vyčistit od pavučin atd. Prosíme o radu.

Odpověď

Dobrý den, paní Čížková. Z Vašeho dotazu jsme pochopili, že jste si vybudovali v příčce kapsu pro zasouvací dveře. Toto řešení není zrovna šťastné a určitě přinese do budoucna problémy… Jednoznačně doporučujeme, abyste posuvné dveře instalovali do stavebního pouzdra od osvědčeného výrobce. Dobré zkušenosti jsou s výrobky společnosti JAP, která je českým výrobcem a stavební pouzdra = plechovou kapsu, která se zazdí jako součást – pokračování příčky (je jedno zda sádrokartonové nebo klasické zděné) vyrábí už 10 let. Výhodou tohoto řešení je vyřešení pojezdů, vodících lišt a vůbec celé statiky ukotvení dveří. Záruka na pouzdra je 10 let a jde o skutečně léty osvědčený produkt. Pokud byste se chtěla dozvědět více – podívejte se na tyto stránky – http://www.dvere-jap.cz/. V případě dalších dotazů Vám je naše poradna určitě k dispozici.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.