Dotaz

Dobrý den, prosím o radu: mám obývací pokoj spojený s kuchyní. Kuchyň je bílá a hladká, spotřebiče nerez, výmalba za linkou je cihlová. Podlaha v celé místnosti i dveře (Sapeli hladké) jsou v dubu, sedačku mám z černé kůže. Chci si nechat zhotovit nábytek pod TV: skříňky 2×90 cm, výška asi 50cm (tři zásuvky a jedna otevřená police pro DVD). Nevím, zda zvolit korpus tmavý a čela zásuvek světlá, nebo naopak. Jaké kombinace spolu ladí? Je možná kombinace korpus Woodline+Wenge, nebo raději bílá (kůže) + wenge nebo Wenge + bílý lak? Za nábytkem chci asi světle šedivou výmalbu. Může být? Okna jsou z bílého plastu, zatím bez záclon, jen s transparentními bílozelenými závěsy. Místnost je orientována na západ a je velmi světlá. Obývací část je 3, 6m široká. V jaké barvě zvolit kusový koberec k sedačce? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den přeji. Nábytek bych volila bílý v lesku či v kombinaci dubu (popř. wenge) s bílými lesklými dvířky. Výmalbu doporučuji v olivové barvě a taktéž koberec. Pokud by se vám více zamlouvala výmalba a koberec v lila nebo malinové barvě, je to také možné.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.