Dotaz

Dobrý den, prosím o radu ohledně kusových koberců. Kuchyň s jídelnou a obyvacím pokojem jsou propojeny velkými průchody a vytvářejí jeden otevřený obytný prostor. Vymalováno mám všude na bílo, podlaha je dřevěná plovoučka v barvě dubu,spíše tmavší. Nábytek jídelna a obyvák tmavěhnědý ořech, kuchyň spodní skřínky tmavé hnědá spíše wenge, horní skřínky bílé lakované. Dveře a obložky tmavý ořech. Sedací souprava v obyváku je tlumená fialová, taky tmavší. Spotřebiče v kuchyni nerez. Převládá bílá ,tmavá hnědá a zelené kytky. Chci dát koberec pod kulatý jídelní stůl a k sedačce pod konferenční stolek. Měla jsem představu něčeho smetanového s barvami zelenou,fialovou,hnědou, červenou a pod., geometrický nebo kytkový vzor, ale nic podobného mé představě jsem u prodejců nenašla.Co s tím? Co tam mám dát? Děkuji

Odpověď

Dobrý den, doporučil bych Vám firmy Habitat, LignePure nebo Designers Guild. Dvě poslední zmíněné značky jsou sice dražší, ale kvalita a široký výbšr koberců je znát. Podívejte se také na nabídku www.POINTshop.cz .

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.