Dotaz

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu týkající se barevného ladění obývacího pokoje. Máme zde krbovou vložku (černá dvířka), stěna s krbem je natřená na červeno. Kolem krbu jsou vínové kachličky, zbytek místnosti je vymalován bíle. Podlaha je dřevěná dubová. Garnýž jsem zvolila černou, aby ladila s krbovou vložkou. Dále mám koupenou záclonu voál s jemnými proužky vínově červené a oranžové. Ještě jde zde světlo se stříbrným kabelem a vínově červeným sklem s bílými písmeny. Prosím poraďte, jakými barvami dále zařídit pokoj, aby nepůsobil ohnivě a rušivě. Místnost nemáme zařízenou ani pohovkou ani dalším nábytkem, pouze jídelním stolem z masivní borovice (bude později vyměněn). Proto bych ráda kupovala nábytek a doplňky, aby se mi barevně i materiálově hodily do místnosti, která je umístěna na západ, tudíž je zde od poledne až do večera hodně sluníčka. Okno je velké, dvoumetrové (zatím bílé dřevěné, ale chystáme se ho vyměnit za plastové). Je zde krb, kterým se v zimě topí, proto se bojím choulostivých a světlých materiálů. Dveře chceme také měnit, zatím jsou natřené na černo od předchozích majitelů a zárubně jsou bílé vzhledem k bílým oknům. Velmi Vám děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den, do Vašeho prostoru bych volil tmavě čokoládovou pohovku. Nábytek v obývacím pokoji může být z jednobarevného lamina ve vysokém lesku (např. světle šedivá, olivová) a doplňky v nerezu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.